POLACY LEPSI OD SŁOWAKÓW PODCZAS GALI MARCINA GRUCHAŁY W SŁAWNIE

slawno_mini

W minioną sobotę (25 października) w hali widowisko-sportowej OSiR w Sławnie, odbyła się gala bokserska w formie meczu międzynarodowego Polska-Słowacja, organizowana przez Gruchała Team. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Sławna, Krzysztof Frankenstein.

Zwyciężyli gospodarze 11-5 a licznie zgromadzona publiczność obejrzała 8 walk boksu olimpijskiego oraz jedną zawodową walkę wieczoru na zasadach WSB (5 x 3min.).  W tym pojedynku o puchar Burmistrza Sławna pomiędzy Michałem Ludwiczakiem, który stoczył 11 walk zawodowych i wszystkie wygrał, a Jakubem Wójcikiem minimalnie lepszy okazał się ten drugi i to on wrócił do domu z okazałym pucharem.

Początkowo w walce wieczoru miał walczyć Młodzieżowy Mistrz Krajów Nadbałtyckich Bartłomiej Grafka z Ludwiczakiem jednak w przeddzień pojedynku Bartłomiej rozchorował się i w jego zastępstwie walczył Jakub. Szkoda że zawodnik ze Śląska nie mógł przyjechać do Sławna, a na domiar złego Michał tuż przed walką na rozgrzewce doznał kontuzji dłoni i tym samym nie mógł w pełni zaprezentować swoich walorów. – Nie chcieliśmy zawieść organizatorów i postanowiliśmy wejść do ringu – powiedział trener grupy zawodowej „Silesia”, Arkadiusz Małek.

Gośćmi honorowymi gali byli medalista olimpijski Hubert Skrzypczak i interkontynentalny mistrz federacji WBO Krzysztof Głowacki.

WYNIKI WALK [ZWYCIĘZCY NA PIERWSZYM MIEJSCU]

MŁODZICY (SCHOOLBOYS)
45 kg Kamil Majdański (Czarni Słupsk) – Alex Triebel remis

KADECI (JUNIOR)
46 kg Jessica Triebelová – Natalia Narloch (Boxing Team Chojnice) 2-1
58 kg Dawid Pepliński (Gryf Wejherowo) – Ján Fajčák 2-1
66 kg Lukáš Halka – Adrian Orzlowski (Boxing Team Chojnice) 2-1

JUNIORZY (YOUTH)
69 kg Piotr Piejek (Sparta Złotów)  – Marián Štefaňák 3-0
69 kg Patryk Chrapkowski (Wilk Kościerzyna) – Martin Pakanik 2-1

SENIORZY (ELITE)
60 kg  Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino) – Marek Košút 3-0
69 kg Konrad Kozłowski (Fight Club Koszalin) – Mykhailo Chebanu 2-1

Pojedynki sędziowali: Tadeusz Reszczyński – Supervaiser + delegat sportowy; sędziowie ringowi i punktowi – Wiesław Rupiński, Andrzej Starzyński, Zdzisław Jędrych i Jarosław Rządkowski.