Archiwum: BOKS OLIMPIJSKI

20. MŚ: ROSJA I UZBEKISTAN ZDOMINOWAŁY FINAŁY. PO 1 ZŁOCIE DLA KUBY I KAZACHSTANU

ms2019logo

Za nami ostatnie walki w Jekaterynburgu. Tak oto wyłoniliśmy mistrzów świata w boksie olimpijskim na rok 2019. My niestety wracamy z Rosji z jedną wygraną walką i sześcioma porażkami. Na uwagę zasługuje złoty medal w wadze półciężkiej Bekzada Nurdauletova. Kazach we wczorajszym półfinale posłał na deski Julio Cesara La Cruza i przełamał jego dominację, a dziś w dobrym stylu sięgnął po złoto. Po tym jak wczoraj Julio Castillo Torres został „przewieziony” przez sędziów z dużo lepszym Vassili Levitem, dziś ekwadorski „ciężki” nie miał żadnych argumentów w starciu z Muslimem Gadzhimagomedovem. Dodajmy jeszcze, że Rosjanina mogliśmy podziwiać cztery lata temu w Kołobrzegu podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wygrał wtedy złoto, pozostawiając już w 2015 roku po sobie świetne wrażenie.

W półfinałach największą sensacją była wspomniana porażka czterokrotnego mistrza świata – Kubańczyka Julio La Cruza (81 kg). Pogromcą kubańskiego wirtuoza okazał się Kazach Bekzad Nurdauletow, który nie był nawet rozstawiony. Po pierwszej, wyrównanej rundzie, w której akcje Kazacha zaczynały się głównie od ciosów na korpus, w drugim starciu La Cruz był liczony. I choć w trzeciej odsłonie poszedł na całość i w bardzo rzadkim dla niego stylu ruszył ostro do przodu – wielokrotnie trafiając mocnymi ciosami i idąc po nokaut – nie zdołał odwrócić losów rywalizacji. Walka była bardzo bliska, sędziowie musieli podejmować dodatkowe decyzje, by wyłonić zwycięzcę (pierwsza punktacja to 29:27 i cztery razy 28:28).

W pozostałych walkach warto podkreślić zwycięstwo Hindusa Amita Panghala (świadectwo stale rosnącej pozycji Indii), efektowny występ ”ciężkorękiego” Filipińczyka Eumira Marciala oraz zwycięstwa broniącego tytułu Kubańczyka Andy Cruza i wielkiej nadziei amerykańskiego boksu – Keyshawna Davisa. Finał kategorii lekkiej Cruz vs Davis to potencjalnie największy hit ostatniego dnia mistrzostw. Inna sprawa, że nie wiadomo jeszcze, czy Davis wejdzie do finału, gdyż Armenia złożyła protest po walce Amerykanina z Hovhannesem Bachkovem. Zostanie on dzisiaj rozpatrzony. Amerykanin przytrzymywał i klinczował zdecydowanie zbyt często, ale odebranie Davisowi miejsca w finale byłoby skandalem – niestety nie pierwszym podczas tych mistrzostw.

W ćwierćfinale wagi super ciężkiej Anglik Frazer Clarke pokonał po bardzo wyrównanej walce Rosjanina Maksima Babanina, lecz werdykt został zmieniony po proteście Rosjan, którzy bywają – podobnie jak zawodnicy z innych krajów byłego ZSRR – faworyzowani na tym turnieju. Zmiana werdyktu w walce Clarke’a przelała jednak dla wielu obserwatorów i uczestników czarę goryczy. I pomyśleć, że AIBA chciała poprawić mistrzostwami świata swój wizerunek po odebraniu jej prawa do organizacji turnieju olimpijskiego w Tokio.

bokser.org/polskiboks.pl

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Amit Panghal (Indie) 5-0
57 KG Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Lazaro Alvarez (Kuba) 3-2
63 KG Andy Cruz (Kuba) – Keyshawn Davis (USA) 5-0
69 KG Andrei Zamkovoy (Rosja) – Pat McCormack (Anglia) 4-0
75 KG Gleb Bakshi (Rosja) – Eumir Marcial (Filipiny) 5-0
81 KG Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) 5-0
91 KG Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Julio Cesar Castillo (Ekwador) 5-0
+91KG Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan) 5-0

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan, 1993) – Billal Bennama (Francja, 1998) 5-0
Amit Panghal (Indie, 1995) – Saken Bibossinov (Kazachstan, 1997) 3-2

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba, 1991) – Paul McGrail (Anglia, 1996) 4-1
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan, 1995) – Erdenebat Tsendbataar (Mongolia, 1996) 5-0

63 KG
Andy Cruz (Kuba, 1995) – Manish Kaushik (Indie, 1996) 5-0
Keyshawn Davis (USA, 1999) – Hovhannes Bachkov (Armenia, 1992) 4-1

69 KG
Andrei Zamkovoy (Rosja, 1987) – Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan, 1997) 5-0
Pat McCormack (Anglia, 1995) – Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan, 1994) 5-0

75 KG
Gleb Bakshi (Rosja, 1995) – Hebert Da Conceicao (Brazylia, 1998) 4-1
Eumir Marcial (Filipiny, 1995) – Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan, 1994) 5-0

81 KG
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan, 1998) – Julio De La Cruz (Kuba, 1989) 4-1
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan, 1999) – Benjamin Whittaker (Anglia, 1997) 5-0

91 KG
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja, 1997) – Radoslav Pantaleev (Bułgaria, 1993) 5-0
Julio Cesar Castillo (Ekwador, 1988) – Vassili Levit (Kazachstan, 1988) 3-2

+ 91 KG
Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan, 1991) – Justis Huni (Australia, 1999) WO.
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan, 1994) – Maksim Babanin (Rosja, 1988) 5-0

20. MŚ: PRAWIE POŁOWA MEDALI DLA BOKSERÓW Z AZJI. DWÓCH OBROŃCÓW TYTUŁU NA PODIUM

la cruz 2017

Dzisiaj w Jekaterynburgu czekają nas walki półfinałowe, czyli przedostatni etap trwających od 12 dni 20. Mistrzostw Świata Seniorów w Boksie. Co ciekawe do strefy medalowej zdołał awansować zaledwie dwóch z sześciu startujących w turnieju obrońców tytułu mistrzowskiego z Hamburga (2017) – Kubańczycy Andy Cruz (63 kg) oraz Julio Cesar La Cruz (81 kg). Ogółem w półfinałach wystąpią pięściarze z 15 krajów. Najliczniej reprezentowane są: Kazachstan (6), Uzbekistan (5), Rosja (4), Anglia i Kuba (po 3), Indie (2), Armenia, Australia, Brazylia, Bułgaria, Ekwador, Filipiny, Francja, Mongolia i USA (po 1). Jeśli chodzi o kontynenty, to najwięcej medali wywalczyła Azja (15), wyprzedzając Europę (10), Amerykę Północną i Środkową (4), Amerykę Południową (2) oraz Australię i Oceanię (1).

Dodajmy, że w ćwierćfinałach najwięcej swoich zawodników miały Kazachstan i Rosja (po 7), Anglia i Kuba (6), Uzbekistan (5), Indie (4), Armenia (3), Azerbejdżan, Brazylia, Bułgaria, Dominikana, Filipiny, Francja, Jordania i USA (2), Australia, Ekwador, Iran, Irlandia, Japonia, Mongolia, Niemcy, Nowa Zelandia, Turcja i Włochy (1). Kontynentalnie górą była Europa (26 zawodników), wyprzedzając Azję (23), Ameryka Północną i Środkową (10), Amerykę Południową (3) oraz Australię i Oceanię (2). Turniej zakończył się klęską bokserów afrykańskich, gdyż żaden z nich nie zdołał awansować do najlepszej „8″ w poszczególnych wagach.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Billal Bennama (Francja) – Galal Yafai (Anglia) 5-0
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Daniel Asenov (Bułgaria) 5-0
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Artur Hovhannisyan (Armenia) 4-1
Amit (Indie) – Carlo Paalam (Filipiny) 4-1

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba) – Albert Batyrgaziev (Rosja) 4-1
Paul McGrail (Anglia) – Kavinder Singh Bishit (Indie) 5-0
Erdenebat Tsendbataar (Mongolia) – Kurt Walker (Irlandia) 5-0
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Kairat Eraliyev (Kazachstan) 4-1

63 KG
Andy Cruz (Kuba) – Ilia Popov (Rosja) 5-0
Manish Kaushik (Indie) – Wanderson de Oliveira (Brazylia) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Leonel Dos Santos (Dominikana) 5-0
Keyshawn Davis (USA) – Sofiane Oumiha (Francja) 5-0

69 KG
Andrei Zamkovoy (Rosja) – Roniel Iglesias (Kuba) 4-1
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) – Rohan Polanco (Dominikana) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Zeyad Eashash (Jordania) 5-0
Pat McCormack (Anglia) – Sewonrets Okazawa (Japonia) 3-2

75 KG
Gleb Bakshi (Rosja) – Arlen Lopez (Kuba) 3-2
Hebert Da Conceicao (Brazylia) – Salvatore Cavallaro (Włochy) 4-1
Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan) – Arman Darchinyan (Armenia) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Seyedshanin Mousavi (Iran) 5-0

81 KG
Julio De La Cruz (Kuba) – Georgiy Kushitashvili (Rosja) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Bayram Malkan (Turcja) 4-0
Benjamin Whittaker (Anglia) – Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) 4-1
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) 3-2

91 KG
Radoslav Pantaleev (Bułgaria) – Erislandy Savon (Kuba) 5-0
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Cheavon Clarke (Anglia) 5-0
Vassili Levit (Kazachstan) – Hussein Iashaish (Jordania) 4-1
Julio Cesar Castillo (Ekwador) – Sanjeet Sanjeet (Indie) 4-1

+ 91 KG
Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan) – Nelvie Tiafack (Niemcy) 5-0
Justis Huni (Australia) – Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) 5-0
Maksim Babanin (Rosja) – Frazer Clarke (Anglia) 3-2
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Richard Torrez (USA) KO 1

20. MŚ W JEKATERYNBURGU: FILIP WĄCHAŁA WYELIMINOWANY W 1/8 FINAŁU

ms2019logo

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w 20. Mistrzostwach Świata Seniorów w Boksie rozgrywanych od dziewięciu dni w Jekaterynburgu. W 1/8 finału „poległ” jedyny Polak, który zdołał zanotować na tym turnieju zwycięstwo – 21-letni Filip Wąchała (69 kg), który przegrał dziś jednogłośnie na punkty (0-5) z o rok od siebie młodszym Rohanem Polanco z Dominikany.

Filip zaczął od dobrego lewego prostego i presji, zahaczył prawym sierpowym i spychał rywala do obrony. Ulokował przy linach serię ciosów na korpus i osiągnął przewagę. Polanco nie mógł znaleźć swojego dystansu, a Polak różnorodnie zaczynał akcje – czasem od lewego prostego, czasem od uderzeń na dół, a czasem od bezpośrednich ciosów prawą ręką. W końcówce rundy rywal Wąchały w końcu wstrzelił się z ciosami i trzykrotnie trafił prawą ręką, a także lewym prostym.

Początek drugiej rundy to lewy prosty Polaka i niezła seria przy linach. Polanco był bardziej uważny niż w pierwszym starciu, używał lewych prostych na korpus i kontrował prawą ręką. Trafił też lewym sierpowym w półdystansie. Wąchała atakował, ale przyjmował kolejne lewe sierpowe i stracił swój rytm. Druga runda należała niewątpliwie do reprezentanta Dominikany. Jego praca nóg, kąty ataku i timing sprawiały coraz lepsze wrażenie.

Wąchała rzucił się do ataku w trzeciej odsłonie, lecz bazujący na refleksie rywal pozostawał czujny. Mimo to Polak zahaczył prawym prostym, niestety chwilę później sam przyjął mocny prawy. Następnie akcja przeniosła się do półdystansu, gdzie górował Polanco. W ostatniej minucie rywal Wąchały podkręcił tempo i ulokował jeszcze kilka uderzeń prawą ręką z dystansu w różnych płaszczyznach. Po ostatnim gongu sędziowie byli jednomyślni i wskazali na zwycięstwo Rohana Polanco.

źródło: bokser.org/polskiboks.pl

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [16-17 WRZEŚNIA 2019 ROKU, na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Galal Yafai (Anglia) – Yosvany Veitia (Kuba) 5-0
Billal Bennama (Francja) – Vassili Egorov (Rosja) 5-0
Daniel Asenov (Bułgaria) – Michael Angeletti (USA) 5-0
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Azat Usenaliyev (Kirgistan) 5-0
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Yuberjen Martinez (Kolumbia) 5-0
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Masud Yusifzada (Azerbejdżan) 5-0
Carlo Paalam (Filipiny) – Jo Se-Hyeong (Korea Płd.) 5-0
Amit (Indie)  – Batuhan Citfci (Turcja) 5-0

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba) – Dorin Bucsa (Mołdawia) 5-0
Albert Batyrgaziev (Rosja) – Mirko Cuello (Argentyna) 5-0
Kavinder Singh Bishit (Indie) – Arslan Khataev (Finlandia) 3-2
Paul McGrail (Anglia) – Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) 5-0
Erdenebat Tsendbataar (Mongolia) – Roland Galos (Węgry) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Eric Basran (Kanada) 5-0
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Mohamed Hamout (Maroko) 4-1
Kairat Eraliyev (Kazachstan) – Chatchai Butdee (Tajlandia) 3-2

63 KG
Andy Cruz (Kuba) – Zakir Safiullin (Kazachstan) 5-0
Ilia Popov (Rosja) – Harry Garside (Australia) 4-1
Wanderson de Oliveira (Brazylia) – Daisuke Narimatsu (Japonia) 3-2
Manish Kaushik (Indie) – Chinzorig Baatarsukh (Mongolia) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Jose Manuel Viafara (Kolumbia) 5-0
Leonel Dos Santos (Dominikana) – Luke McCormack (Anglia) 3-2
Keyshawn Davis (USA) – Michael Alexander (Trynidad i Tobago) 5-0
Sofiane Oumiha (Francja) – Bakhodur Usmonov (Tadżykistan) 4-1

69 KG
Roniel Iglesias (Kuba) – Necat Ekinci (Turcja) 5-0
Andrei Zamkovoy (Rosja) – Wyatt Sanford (Kanada) 5-0
Rohan Polanco (Dominikana) – Filip Wąchała (Polska) 5-0
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) – Nick Bier (Niemcy) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Delante Johnson (USA) 5-0
Zeyad Eashash (Jordania) – Bayarkhuu Ganbaatar (Mongolia) 5-0
Sewonrets Okazawa (Japonia) – Chamseddine Kramou (Algieria) 5-0
Pat McCormack (Anglia) – Lasha Guruli (Gruzja) 5-0

75 KG
Arlen Lopez (Kuba) – Eurio Cedeno (Dominikana) 4-1
Gleb Bakshi (Rosja) – Michael Nevin (Irlandia) 3-2
Hebert Da Conceicao (Brazylia) – Fanat Kakhramonov (Uzbekistan) 3-2
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Vitali Bandarenka (Białoruś) 5-0
Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan) – Javier Martinez (USA) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Andrej Csemez (Słowacja) 5-0
Seyedshanin Mousavi (Iran) – Tanglatihan Tuohetaerbieke (Chiny) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Omurbek Uuulu Bekzhit (Kirgistan) 5-0

81 KG
Julio De La Cruz (Kuba) – Gaetan Ntambwe (Francja) 5-0
Georgiy Kushitashvili (Rosja) – Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Keno Machado (Brazylia) 4-1
Bayram Malkan (Turcja) – Ibragim Bazuev (Niemcy) 3-2
Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) – Abdelrahman Salah Orabi (Egipt) 5-0
Benjamin Whittaker (Anglia) – Nuryagdy Nuryadyev (Turkmenistan) 5-0
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Paul Aradoaie (Rumunia) 5-0
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Umar Dzambekov (Austria) 4-1

91 KG
Erislandy Savon (Kuba) – Alexander Bwambale (Szwecja) 5-0
Radoslav Pantaleev (Bułgaria) – Tadas Tamasauskas (Litwa) 3-2
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – David Nyika (Nowa Zelandia) 5-0
Cheavon Clarke (Anglia) – Henrik Sargsyan (Armenia) 3-1
Vassili Levit (Kazachstan) – Marat Hryhorian (Ukraina) 5-0
Hussein Iashaish (Jordania) – Ammar Abduljabbar (Niemcy) 5-0
Julio Cesar Castillo (Ekwador) – Adam Hamori (Węgry) 5-0
Sanjeet Sanjeet (Indie) – Sanjar Tursunov (Uzbekistan) 4-1

+ 91 KG
Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan) – Ayoub Ghadfa (Hiszpania) RSC 2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Chouaib Boloudinats (Algieria) 5-0
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) – Yousry Rezk Mostafa (Egipt) 3-2
Justis Huni (Australia) – Nigel Paul (Trynidad i Tobago) RSC 2
Frazer Clarke (Anglia) – Mourad Aliev (Francja) 4-1
Maksim Babanin (Rosja) – Gurgen Hovhannisyan (Armenia) 5-0
Richard Torrez (USA) – Marko Milun (Chorwacja) RSC 1
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Tsotne Rogava (Ukraina) 5-0

 

20. MŚ: BRAWO FILIP WĄCHAŁA! JEST PIERWSZE POLSKIE ZWYCIĘSTWO W JEKATERYNBURGU

wachala_fisu

W ósmym dniu 20. Mistrzostw Świata Seniorów w Jekaterynburgu nareszcie mamy powody do satysfakcji. Wszystko to za sprawą 21-letniego Filipa Wąchały (69 kg), który w koncertowym stylu wygrał wszystkie rundy pojedynku z Koreańczykiem z południa Lim Hyun-Chulem i awansował do 1/8 finału, w którym skrzyżuje rękawice z Rohanem Polanco z Dominikany, który dzisiaj pokonał nie bez trudu Marokańczyka Alabdine Amrouga.

Boks wychowanka trenera Marka Chrobaka był dziś tym skuteczniejszy im rzadziej wchodził on w niebezpieczny półdystans, gdzie mający słabsze warunki fizyczne rywal mógł stanowić zagrożenie. Mający inicjatywę przez niemal cały pojedynek Polak szachował Koreańczyka lewą ręką, celnie bijąc ciosy z prawej. Filip wzorowo wytrzymał – mimo drobnych przestojów – także narzucone przez siebie wysokie tempo, czym również górował nad ambitnym przeciwnikiem.

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [15-16 WRZEŚNIA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba) – Jean Caicedo (Ekwador) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Mohammad Alwadi (Jordania) 3-2
Mirko Cuello (Argentyna) – Ian Clark Bautista (Filipiny) 3-1
Albert Batyrgaziev (Rosja) – Boyan Asenov (Bułgaria) 5-0
Kavinder Singh Bishit (Indie) – Chen Zhihao (Chiny) 3-2
Arslan Khataev (Finlandia) – Faris Al Mutaani (Arabia Saudyjska) RSC 1
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) – Yazmyrat Gurbanov (Turkmenistan) 5-0
Paul McGrail (Anglia) – Lee Ye-Chan (Korea Płd.) 5-0
Erdenebat Tsendbataar (Mongolia) – Seitbek Uulu Munarbek (Kirgistan) 5-0
Roland Galos (Węgry) – Fredrik Jensen (Dania) 4-1
Eric Basran (Kanada) – Nilo Guerrero (Nikaragua) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Ceiber Avila (Kolumbia) 4-1
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Douglas De Andrade (Brazylia) 5-0
Mohamed Hamout (Maroko) – Edgaras Skurdelis (Litwa) 4-1
Chatchai Butdee (Tajlandia) – Vasile Usturoi (Belgia) 5-0
Kairat Eraliyev (Kazachstan) – Yoel Finol (Wenezuela) 3-2

69 KG
Roniel Iglesias (Kuba) – Qiong Mai Maitituersun (Chiny) 5-0
Necat Ekinci (Turcja) – Delano James (Holandia) 5-0
Wyatt Sanford (Kanada) – Laszlo Kozak (Węgry) 3-2
Andrei Zamkovoy (Rosja) – Nabil Messaoudi (Belgia) RSC 1
Rohan Polanco (Dominikana) – Alabdine Amroug (Maroko) 4-1
Filip Wąchała (Polska) – Lim Hyun-Chul (Korea Płd.) 5-0
Nick Bier (Niemcy) – Billy Lileqvist (Szwecja) 4-0
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) – Wuttichai Masuk (Tajlandia) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Brian Arregui (Argentyna) 5-0
Delante Johnson (USA) – Gianluigi Malanga (Włochy) WO.
Bayarkhuu Ganbaatar (Mongolia) – Pan Hung-Ming (Tajwan) 5-0
Zeyad Eashash (Jordania) – Duryodhan Negi (Indie) 4-1
Sewonrets Okazawa (Japonia) – Wahid Hambli (Francja) 4-1
Chamseddine Kramou (Algieria) – Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) 3-2
Lasha Guruli (Gruzja) – Abdurakhman Abdurakhmanov (Kirgistan) 5-0
Pat McCormack (Anglia) – Aidan Walsh (Irlandia) 3-2

81 KG
Julio De La Cruz (Kuba) – Mohamed Houmri (Algieria) 5-0
Gaetan Ntambwe (Francja) – John Marvin (Filipiny) WO.
Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) – Andrei Chiriacov (Mołdawia) 5-0
Georgiy Kushitashvili (Rosja) – Sammy Lee (Walia) 4-1
Keno Machado (Brazylia) – Adylbek Uulu Erkin (Kirgistan) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Nalek Korbaj (Wenezuela) 5-0
Bayram Malkan (Turcja) – Brijesh Yadav (Indie) 4-1
Ibragim Bazuev (Niemcy) – Uke Smajli (Szwajcaria) 4-1
Abdelrahman Salah Orabi (Egipt) – Shabbos Negmatulloev (Tadżykistan) 4-1
Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) – Ziad El Mohor (Belgia) 5-0
Nuryagdy Nuryadyev (Turkmenistan) – Jack Bowen (Australia) 3-2
Benjamin Whittaker (Anglia) – Ehsan Rouzbahani (Iran) 3-2
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Peter Pita Kabeji (DR Kongo) 5-0
Paul Aradoaie (Rumunia) – Artjom Kasparian (Holandia) 3-2
Umar Dzambekov (Austria) – Atif Oberlton (USA) 3-2
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Gazimagomed Jalidov (Hiszpania) 3-2

91 KG
Erislandy Savon (Kuba) – Nikoloz Begadze (Gruzja) 5-0
Alexander Bwambale (Szwecja) – Kombe Kogasso (DR Kongo) 4-1
Radoslav Pantaleev (Bułgaria) – Kirill Afanasev (Irlandia) 4-1
Tadas Tamasauskas (Litwa) – Younes Baala (Maroko) 4-1
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Berat Acar (Turcja) 5-0
David Nyika (Nowa Zelandia) – Ahmed Hagag (Austria) 5-0
Henrik Sargsyan (Armenia) – Adrian Tillman (USA) WO.
Cheavon Clarke (Anglia) – Victor Schelstraete (Belgia) 5-0
Vassili Levit (Kazachstan) – David Michalek (Słowacja) 5-0
Marat Hryhorian (Ukraina) – Ismayil Yagubov (Azerbejdżan) 4-1
Hussein Iashaish (Jordania) – Aziz Abbes Mouhiidine (Włochy) 5-0
Ammar Abduljabbar (Niemcy) – Abdelhafid Benchabla (Algieria) 4-1
Julio Cesar Castillo (Ekwador) – Remula Abudurexiti (Chiny) 5-0
Adam Hamori (Węgry) – Mohammad Shourian (Iran) 5-0
Sanjeet Sanjeet (Indie) – Scott Forrest (Szkocja) 4-1
Sanjar Tursunov (Uzbekistan) – Abner Teixieira (Brazylia) 5-0

+ 91 KG
Ayoub Ghadfa (Hiszpania) – Petar Belberov (Bułgaria) RSC 1
Chouaib Boloudinats (Algieria) – Mirko Carabotti (Włochy) 4-1
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Kim Do-Hyeon (Korea Południowa) 5-0
Yousry Rezk Mostafa (Egipt) – Joel Da Silva (Brazylia) 5-0
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) – Danabieke Bayikewuzi (Chiny) 4-1
Nigel Paul (Trynidad i Tobago) – Muhammed Aydin (Turcja) 5-0
Justis Huni (Australia) – Cristian Salcedo (Kolumbia) 5-0
Frazer Clarke (Anglia) – Vladan Babic (Serbia) 5-0
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Aleksandar Mraovic (Austria) 5-0
Maksim Babanin (Rosja) – Andy Andall (Grenada) RSC 2
Marko Milun (Chorwacja) – Kimbembi Tshikeva (DR Kongo) 5-0
Richard Torrez (USA) – Satish Kumar (Indie) 5-0
Tsotne Rogava (Ukraina) – Iman Remezanpourdelavar (Iran) 4-1

20. MŚ: POLACY NADAL BEZ ZWYCIĘSTWA. GOŁĘBIEWSKI PRZEGRAŁ Z AMERYKANINEM MARTINEZEM

gołębiowski

To coraz bardziej niepokojący sygnał… Na mniej niż rok przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio (2020), nasi pięściarze startujący w 20. Mistrzostwach Świata Seniorów w Jekaterynburgu nadal nie są w stanie wygrać choćby jednej walki. Dzisiaj polskich kibiców, którzy śledzą zmagania najlepszych pięściarzy boksu olimpijskiego, szczególnie interesował pojedynek 24-letniego Bartosza Gołębiewskiego (75 kg) z amerykańskim rówieśnikiem Javierem Martinezem. Niestety podopieczny trenerów Iwana Juszczenko i Marka Chrobaka nie nawiązał skutecznej walki z leworęcznym rywalem, wyraźnie przegrywając po liczeniach w 2. i 3. starciu jednogłośnie na punkty (0-5).

Była to kolejna, piąta porażka Polaka w Jekaterynburgu i w turnieju pozostał nam jedynie zaczynający swój start od poniedziałkowej walki w 1/16 finału, 20-letni Filip Wąchała (69 kg). Przeciwnikiem zawodnika gdańskiego SAKO będzie liczący 24 lata Koreańczyk z południa, Lim Hyun-Chul, który wczoraj wypunktował (4-1) Thulasi Tharumalingaama z Kataru.

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [14 WRZEŚNIA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Yosvany Veitia (Kuba) – Mohammed Flissi (Algieria) 3-2
Galal Yafai (Anglia) – Alex Winwood (Australia) 5-0
Billal Bennama (Francja) – Hu Jianguan (Chiny) 3-2
Vassili Egorov (Rosja) – Luis Delgado (Ekwador) 5-0
Daniel Asenov (Bułgaria) – Aldoms Suguro (Indonezja) 5-0
Michael Angeletti (USA) – Federico Serra (Włochy) 3-2
Azat Usenaliyev (Kirgistan) – Marian Schiopu (Rumunia) 5-0
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Rodrigo Marte (Dominikana) 5-0
Yuberjen Martinez (Kolumbia) – Ramon Quiroga (Argentyna) 3-2
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Enkhmandakh Kharkhuu (Mongolia) 3-2
Masud Yusifzada (Azerbejdżan) – Said Mortaji (Maroko) 5-0
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Mohammad Algharaghir (Jordania) 5-0
Jo Se-Hyeong (Korea Płd.) – Ibrahim Salah (Niemcy) 3-2
Carlo Paalam (Filipiny) – Istvan Szaka (Węgry) 5-0
Batuhan Citfci (Turcja) – Maksym Fatych (Ukraina) 5-0
Amit (Indie) – Tu Po-Wei (Tajwan) 5-0

63 KG
Andy Cruz (Kuba) – Ibrahima Diallo (Belgia) 5-0
Zakir Safiullin (Kazachstan) – Thomas Blumenfeld (Kanada) WO.
Harry Garside (Australia) – Mulumba Mbaya (DR Kongo) 5-0
Ilia Popov (Rosja) – Alexandru Paraschiv (Mołdawia) 5-0
Daisuke Narimatsu (Japonia) – Otar Eranosyan (Gruzja) 4-0
Wanderson de Oliveira (Brazylia) – Ahmad Shtivi (Izrael) 5-0
Manish Kaushik (Indie) – Enrico LaCruz (Holandia) 5-0
Chinzorig Baatarsukh (Mongolia) – Shan Jun (Chiny) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Somchay Wongsuwan (Tajlandia) 4-1
Jose Manuel Viafara (Kolumbia) – Milan Fodor (Węgry) 5-0
Luke McCormack (Anglia) – Jonathan Miniel (Panama) 5-0
Leonel Dos Santos (Dominikana) – Miguel Ferrin (Ekwador) 5-0
Keyshawn Davis (USA) – Elnur Abduraimov (Uzbekistan) 5-0
Michael Alexander (Trynidad i Tobago) – Petr Novak (Czechy) 3-2
Bakhodur Usmonov (Tadżykistan) – Turgullhan Erdemir (Turcja) RSC 3
Sofiane Oumiha (Francja) – Kang Hyeon-Bin (Korea Płd.) 5-0

75 KG
Arlen Lopez (Kuba) – Younes Nemouchi (Algieria) 5-0
Eurio Cedeno (Dominikana) – Adam Chartoi (Szwecja) RSC.K 2
Michael Nevin (Irlandia) – Vytautas Balsys (Litwa) 5-0
Gleb Bakshi (Rosja) – Amin Kushkov (Azerbejdżan) 4-1
Hebert Da Conceicao (Brazylia) – Andrej Merzlakov (Niemcy) 3-2
Fanat Kakhramonov (Uzbekistan) – Adrian Cammarano (Australia) 5-0
Vitali Bandarenka (Białoruś) – Ryan Scaife (Nowa Zelandia) 5-0
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Sandro Poletan (Serbia) 5-0
Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan) – Milos Bartl (Czechy) 5-0
Javier Martinez (USA) – Bartosz Gołębiewski (Polska) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Jaber Al Faifi (Arabia Saudyjska) RSC 1
Andrej Csemez (Słowacja) – Serhat Guler (Turcja) 4-1
Tanglatihan Tuohetaerbieke (Chiny) – Ashish Kumar (Indie) 3-2
Seyedshanin Mousavi (Iran) – Islam Irshaid (Palestyna) 5-0
Omurbek Uuulu Bekzhit (Kirgistan) – Lancelot Proton de la Chappele (Belgia) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Tarik Al-Lalli (Maroko) RSC 1

20. MŚ: MATEUSZ POLSKI NIE ZDOŁAŁ PRZEŁAMAĆ ZŁEJ PASSY POLAKÓW W JEKATERYNBURGU

polski2016

Brązowy medalista tegorocznych 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku, ceniony na międzynarodowych ringach, 26-letni Holender Enrico LaCruz, pozbawił dziś złudzeń polskich kibiców, pokonując w czwartym dniu 20. Mistrzostw Świata niejednogłośnie na punkty (4-1) lidera naszej reprezentacji i swojego rówieśnika, Mateusza Polskiego (63 kg). Pojedynek był wyrównany i stał na wysokim poziomie, ale do pełni szczęścia nieco zabrakło. Po zakończeniu walki, czterej sędziowie punktowi widzieli wygraną Holendra w 2 z 3 starć (29-28), zaś arbiter z Rosji na swojej karcie zapisał taki sam wynik, wskazując jednakże na przewagę Polaka.

W polskiej ekipie zatem nadal trwa wyczekiwanie na pierwsze zwycięstwo, po czterech kolejnych przegranych walkach. Pojutrze do ringu w Jekaterynburgu, w pojedynku 1/16 finału, wejdzie Bartosz Gołębiewski (75 kg), mając za rywala 22-letniego Amerykanina Javiera Martineza. Dwa dni później (16 września) swoją szansę postara się wykorzystać najmłodszy z kadrowiczów, Filip Wąchała (69 kg), który zaboksuje z Lim Hyun Chulem (Korea Płd.).

WYNIKI DOTYCHCZASOWYCH WALK 1/32 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Mohammed Flissi (Algieria) – Doudou Ilunga (DR Kongo) 5-0
Hu Jianguan (Chiny) – Ramish Rahmani (Afganistan) 5-0
Luis Delgado (Ekwador) – Tosho Kashiwasaki (Japonia) 3-2
Aldoms Suguro (Indonezja) – Regan Daly (Irlandia) 3-2
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Yhlas Gylychjanov (Turkmenistan) 5-0
Ramon Quiroga (Argentyna) – Wuttichai Yurachai (Tajlandia) 5-0
Mohammad Algharaghir (Jordania) – Dusan Janjić (Serbia) 3-2
Jo Se-Hyeong (Korea Płd.) – Nodari Dorbaidze (Gruzja) 5-0
Tu Po-Wei (Tajwan) – David Alaverdian (Izrael) 3-2

57 KG
Jean Caicedo (Ekwador) – Oleksiy Kozolok (Ukraina) 4-1
Mohammad Alwadi (Jordania) – Ramon Ferati (Chorwacja) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Nathan Lunata (DR Kongo) 4-1
Ian Clark Bautista (Filipiny) – Villiam Tanko (Słowacja) 5-0
Boyan Asenov (Bułgaria) – Nik Nikolov (Słowenia) 5-0
Chen Zhihao (Chiny) – Subaru Murata (Japonia) 4-1
Arslan Khataev (Finlandia) – Keevin Allicock (Gujana) 3-2
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) – Tiago Pugno (Szwajcaria) 5-0
Lee Ye-Chan (Korea Płd.) – Bishara Sabbar (Izrael) 3-2
Seitbek Uulu Munarbek (Kirgistan) – Nikalai Shakh (Białoruś) 5-0
Fredrik Jensen (Dania) – Jack Denahy (Australia) 5-0
Roland Galos (Węgry) – Chen Po-Yi (Tajwan) 5-0
Eric Basran (Kanada) – Erik Petrosyan (Armenia) 5-0
Ceiber Avila (Kolumbia) – Samuel Kistohurry (Francja) 3-2
Douglas De Andrade (Brazylia) – Jarosław Iwanow (Polska) 3-2
Mohamed Hamout (Maroko) – Bakhtovar Sagizov (Tadżykistan) 5-0
Chatchai Butdee (Tajlandia) – Jill Mandagie (Indonezja) 5-0
Vasile Usturoi (Belgia) – Alexis De la Cruz (Dominikana) 3-2
Yoel Finol (Wenezuela) – Raman Sharafa (Niemcy) 5-0

63 KG
Ibrahima Diallo (Belgia) – Niazz Ahmadi (Finlandia) 3-2
Thomas Blumenfeld (Kanada) – Michael McDonagh (Walia) 4-0
Zakir Safiullin (Kazachstan) Bakhtiyar Gazibajov (Azerbejdżan) 5-0
Mulumba Mbaya (DR Kongo) – Michal Takacs (Słowacja) 4-1
Alexandru Paraschiv (Mołdawia) – Obada Al-Kasbeh (Jordania) DQ 2
Daisuke Narimatsu (Japonia) – Ali Al-Jassas (Arabia Saudyjska) 5-0
Ahmad Shtivi (Izrael) – Kiril Rusinov (Bułgaria) 4-1
Wanderson de Oliveira (Brazylia) – Adrian Thiam (Hiszpania) 5-0
Enrico LaCruz (Holandia) – Mateusz Polski (Polski) 4-1
Manish Kaushik (Indie) – Kadyrbek Uulu Argen (Kirgistan) 5-0
Shan Jun (Chiny) – Ahmed Harara (Palestyna) 5-0
Somchay Wongsuwan (Tajlandia) – Moslem Moghsoudi (Iran) 3-2
Jose Manuel Viafara (Kolumbia) – James Palicte (Filipiny) 5-0
Milan Fodor (Węgry) – Vasile Suciu (Rumunia) 5-0
Luke McCormack (Anglia) – Francesci Iozia (Włochy) WO.
Miguel Ferrin (Ekwador) – Libertus Gha (Indonezja) 5-0
Elnur Abduraimov (Uzbekistan) – Reda Benbaziz (Algeria) 5-0
Michael Alexander (Trynidad i Tobago) – Wayne Kelly (Irlandia) 3-2
Turgullhan Erdemir (Turcja) – Wladislaw Baryshnik (Niemcy) 4-1
Bakhodur Usmonov (Tadżykistan) – Oleksandr Zhelezniak (Ukraina) 5-0
Kang Hyeon-Bin (Korea Płd.) – Ali Reza Ahmadi (Afganistan) 5-0

69 KG
Qiong Mai Maitituersun (Chiny) – Mohamed Hikal (Egipt) 5-0
Delano James (Holandia) – Serdar Amangeldiyev (Turkmenistan) 4-1
Necat Ekinci (Turcja) – Karrar Al-Ezirej (Irak) 5-0
Wyatt Sanford (Kanada) – Nicolae Bucsa (Mołdawia) 5-0
Nabil Messaoudi (Belgia) – Idriss Kapenga (DR Kongo) 5-0
Alabdine Amroug (Maroko) – Ahmed Abdelrahman (Sudan) RSC 2
Lim Hyun-Chul (Korea Płd.) – Thulasi Tharumalingaam (Katar) 4-1
Nick Bier (Niemcy) – Tyron Thomas (Trynidad i Tobago) 5-0
Wuttichai Masuk (Tajlandia) – Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) 4-1
Brian Arregui (Argentyna) – Hugo Micaleff (Monako) 5-0
Gianluigi Malanga (Włochy) – Pavel Kamanin (Estonia) 4-0
Delante Johnson (USA) – Luiz Fernando Da Silva (Brazylia) 3-2
Pan Hung-Ming (Tajwan) – Mger Oganisyan (Ukraina) 3-2
Duryodhan Negi (Indonezja) – Koryun Astoyan (Armenia) 4-1
Wahid Hambli (Francja) – Marko Zeljko (Chorwacja) 5-0
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Jason Mallia (Australia) 3-2
Lasha Guruli (Gruzja) – Sajjad Kazemzadeh (Iran) 5-0
Abdurakhman Abdurakhmanov (Kirgistan) – Milan Vrankovic (Serbia) 4-1
Aidan Walsh (Irlandia) – Miroslav Kapuler (Izrael) 4-1

75 KG
Younes Nemouchi (Algieria) – Aljaz Venko (Słowenia) 5-0
Eurio Cedeno (Dominikana) – Mladen Sobjeslavski (Chorwacja) 5-0
Adam Chartoi (Szwecja) – Francisco Veron (Argentyna) 5-0
Michael Nevin (Irlandia) – Andrei Vreme (Mołdawia) 5-0
Amin Kushkov (Azerbejdżan) – Nursahat Pazziyev (Turkmenistan) 4-1
Andrej Merzlakov (Niemcy) – Mohammed Abdulla (Katar) RSC 2
Fanat Kakhramonov (Uzbekistan) – Davaanyam Davaasuren (Mongolia) 5-0
Vitali Bandarenka (Białoruś) – Kim Jin-Jea (Korea Płd.) 4-1
Sandro Poletan (Serbia) – Miguel Cuadrado (Hiszpania) 3-2
Milos Bartl (Czechy) – Mikhael Ostroumov (Izrael) 5-0
Javier Martinez (USA) – Bakhtyior Mirzomukhammad (Tadżykistan) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Mark Dickinson (Anglia) 5-0
Serhat Guler (Turcja) – Max van der Pas (Holandia) 5-0
Tanglatihan Tuohetaerbieke (Chiny) – Sean Lazzerini (Szkocja) 5-0
Seyedshanin Mousavi (Iran) – Tshama Mwenekabwe (DR Kongo) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Bryan Angulo (Ekwador) 4-0

81 KG
Mohamed Houmri (Algieria) – Salman Hamadah (Arabia Saudyjska) RSC 2
John Marvin (Filipiny) – Paulius Zujevas (Litwa) 4-1
Gaetan Ntambwe (Francja) – Matej Uremovic (Chorwacja) 5-0
Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) – Stiven Aas (Estonia) RSC 2
Sammy Lee (Walia) – Odai Alhindawi (Jordania) 5-0
Adylbek Uulu erkin (Kirgistan) – Kane Tucker (Irlandia) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Hong In-Gi (Korea Płd.) 5-0
Brijesh Yadav (Indie) – Mateusz Goiński (Polska) 5-0
Uke Smajli (Szwajcaria) – Diego Motoa Carabali (Kolumbia) 5-0
Shabbos Negmatulloev (Tadżykistan) – Liridon Nuha (Szwecja) 4-1
Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) – Pal Kovacs (Węgry) 5-0
Jack Bowen (Australia) – Zhang Jilei (Chiny) 5-0
Ehsan Rouzbahani (Iran) – Matus Strnisko (Słowacja) 4-1
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Shinebayar Narmandakh (Mongolia) 5-0
Artjom Kasparian (Holandia) – Artush Hovhannisyan (Armenia) 4-1
Umar Dzmabekov (Austria) – Ren Umemura (Japonia) 5-0
Gazimagomed Jalidov (Hiszpania) – Aleksa Markovic (Serbia) RSC 1

91 KG
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Cristian Filip (Rumunia) 3-2
Kirill Afanasev (Irlandia) – Austin Aokuso (Australia) 5-0
Tadas Tamasauskas (Litwa) – Toni Filipi (Chorwacja) 3-2
Berat Acar (Turcja) – Michał Soczyński (Polska) 4-1
Victor Schelstraete (Belgia) – Kostyantyn Pinchuk (Izrael) KO 1
David Michalek (Słowacja) – Erdenebayar Sandagsuren (Mongolia) 4-1
Ammar Abduljabbar (Niemcy) – Ju Tae-Ung (Korea Płd.) 4-1
Remula Abudurexiti (Chiny) – Youssef Ali Karar (Egipt) 5-0
Mohammad Shourian (Iran) – Saadi Rabeah (Irak) 3-2
Abner Teixieira (Brazylia) – Julio Deivis Blanco (Kolumbia) 5-0

20. MŚ: JAROSŁAW IWANOW ODPADA PO DYSKUSYJNYM WERDYKCIE

ms2019logo

24-letni Jarosław Iwanow (57kg) stoczył dzisiaj, w trzecim dniu 20. Mistrzostw Świata w Jekaterynburgu, naprawdę dobry pojedynek z młodszym od siebie o 2 lata Brazylijczykiem Douglasem de Andrade i zdaniem piszącego te słowa, mimo słabszej 3. rundy, zasługiwał na zwycięstwo i awans do 1/16 finału. Niestety jego boks, bazujący na świetnej pracy nóg i wzorowej technice nie przypadł do gustu 3 z 5 sędziów punktowych i ostatecznie po walce do góry powędrowała ręka jego rywala.

Zatem w turnieju zostało tylko trzech Biało-Czerwonych: Mateusz Polski (63 kg), Filip Wąchała (69 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg). Jutro zobaczymy w ringu pierwszego z nich, który skrzyżuje rękawice z doskonałym Holendrem, Enrico LaCruzem. Wierzymy, że lider naszej kadry przełamie passę ringowych porażek naszych reprezentantów.

20. MŚ: MATEUSZ GOIŃSKI I MICHAŁ SOCZYŃSKI NIESTETY POZA TURNIEJEM

ms2019logo

W drugim dniu 20. Mistrzostw Świata Seniorów w Boksie w ringu wystąpiło dwóch podopiecznych trenera kadry Iwana Juszczenko i asystującego mu Marka Chrobaka. Niestety zarówno 24-letni Mateusz Goiński (81 kg), jak i młodszy od niego o 3 lata Michał Soczyński (91 kg) nie zdołali w Jekaterynburgu pokonać swoich rywali i tym samym awansować do 1/16 finału.

Pięściarz z Konina po dobrym początku i bardzo twardym boju przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z 26-letnim Hindusem Brijeshem Yadavem, na co wpływ miały dwa liczenia (w 2. i 3. rundzie) oraz kontuzja głowy, jakiej Polak nabawił się w 2. starciu. Zawodnik z Lublina był zdecydowanie bliższy zwycięstwa, które zresztą na swojej karcie punktowej zapisał mu jeden z piątki sędziów, ale po niezwykle intensywnej wymianie ciosów, trwającej przez pełne 9 minut walk został pokonany nieznacznie przez 20-letniego Turka Berata Acara.

Jutro na ringu w Jekateryburgu wystąpi trzeci z sześciu Biało-Czerwonych, Jarosław Iwanow (57 kg). Jego rywalem będzie liczący 22 lata reprezentant Brazylii, Douglas de Andrade. Wczoraj swojego pierwszego turniejowego przeciwnika poznał Bartosz Gołębiewski (75 kg), który 14 września stanie oko w oko z Amerykaninem Javierem Martinezem, który wyeliminował w 1/32 finału Bakhtyora Mirzoukhammada z Tadżykistanu.

29. MME: POLACY WRACAJĄ BEZ MEDALI. SKANDALICZNY WERDYKT PO WALCE BEREŹNICKIEGO

bereznicki_werdykt

Żaden z trójki Polaków, którzy rywalizowali dzisiaj na ringu w Sofii nie zdołał awansować do strefy medalowej 29. Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Najbliżej tego był Mateusz Bereźnicki (91 kg), który nie tylko zdaniem piszącego te słowa, ale i sędziów z Włoch oraz Irlandii wygrał trzy rundy walki z Ukraińcem Maksymem Drachem, a mimo to został uznany za pokonanego  w stosunku 3-2. Przed czasem przegrali Paweł Brach (56 kg) oraz Oskar Kopera (+91 kg). Pierwszego znokautował w 1. rundzie (po ciosie na dół) Bułgar Nikolay Marinov, zaś drugi po 3 liczeniach został w 2. starciu pokonany przez RSC przez aktualnego młodzieżowego mistrza świata i Europy, Rosjanina Alexeya Dronova.

Tak, więc bilans podopiecznych trenerów Krzysztofa Miałkiego i Dariusza Kochanowskiego to 12 walk, z których Polacy wygrali 5 i 7 razy schodzili z ringu pokonani. Niestety nie udało się wrócić do kraju choćby z jednym medalem, jak to było przed rokiem w Roseto degli Abruzzi, gdzie Oskar Kopera stanął na najniższym stopniu podium. Wówczas w ćwierćfinałach mieliśmy także 3 zawodników (wspomnianego Koperę, Pawła Bracha i Mikołaja Mańkę).

20. MŚ: SZEŚCIU POLAKÓW POWALCZY W BOKSERSKIM MARATONIE W JEKATERYNBURGU

ms2019logo

Zapowiada się bokserski maraton! Do Jekaterynburga na 20. Mistrzostwa Świata Seniorów w Boksie przyjechało aż 365 pięściarzy z 78 krajów, w tym sześcioosobowa reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Iwana Juszczenko. Po raz pierwszy w historii o medale MŚ rywalizować będą zawodnicy w zaledwie ośmiu kategoriach wagowych (bez 49 kg i 60 kg oraz w zmienionych limitach 57 i 63 kg). Dla Biało-Czerwonych zapowiada się arcytrudne zadanie, gdyż aby zdobyć wymarzony medal trzeba wygrać 3 lub nawet 4 pojedynki.

Jak losowali nasi kadrowicze?

57 KG Jarosław Iwanow (51 zawodników) 11 września w 1/32 finału z Douglasem de Andrade (Brazylia)
63 KG Mateusz Polski (53 zawodników) 12 września w 1/32 finału z Enrico LaCruzem (Holandia)
69 KG Filip Wąchała (51 zawodników) 16 września w 1/16 finału z Thulasimaaranem Tharumalingamem (Katar) lub Lim Hyun Chulem (Korea Płd.)
75 KG Bartosz Gołębiewski (49 zawodników) 14 września w 1/16 finału z Javierem Martinezem (USA) lub Bakhtyorem Mirzoukhammadem (Tadżykistan)
81 KG Mateusz Goiński (49 zawodników) 10 września w 1/32 finału z Brijeshem Yadavem (Indie)
91 KG Michał Soczyński (42 zawodników) 10 września w 1/32 finału z Beratem Acarem (Turcja)

29. MME: TRZEJ BIAŁO-CZERWONI POWALCZĄ DZISIAJ W SOFII O AWANS DO STREFY MEDALOWEJ

bereznicki

Ze zmiennym szczęściem boksują w Sofii Polacy, rywalizujący w 29. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Przedwczoraj awans do ćwierćfinału wywalczyli Paweł Brach (56 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg) pokonując jednogłośnie na punkty (5-0) Litwina Lukasa Simonaviciusa oraz Albańczyka Geliana Rojku. Tym samym Biało-Czerwoni będą mieć trzy szanse na awans do strefy medalowej, gdyż wcześniej awans do najlepszej „ósemki” Starego Kontynentu wywalczył Oskar Kopera (+91 kg).

Niestety na 1/8 finału start w 29. MME zakończyli Oliwier Zamojski (60 kg) oraz Michał Jarliński (69 kg). Pierwszy z nich przegrał przedwczoraj jednogłośnie na punkty (0-5) z Serbem Bojanem Timotijevicem, a drugi w takim samym stosunku został wczoraj pokonany przez Niemca Gianni Dedica.

Dzisiaj czekają nas walki o awans do półfinału. W I serii Paweł Brach zaboksuje z faworytem gospodarzy, Bułgarem Nikolayem Marinovem, a Mateusz Bereźnicki z mocno bijącym Ukraińcem Maksymem Drachem. W II serii pojedynków ćwierćfinałowych Oskar Kopera zmierzy się z obrońca tytułu i zarazem młodzieżowym mistrzem świata z Budapesztu (2018), Rosjaninem Alexeyem Dronovem.

29. MME: OSKAR KOPERA BLIŻEJ MEDALU. KOLEJNYM RYWALEM MISTRZ EUROPY

kopera_mms

W drugim dniu 29. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Youth) w Sofii, w walkach 1/8 finału, wystąpili trzej reprezentanci Polski. Awans do ćwierćfinału wywalczył Oskar Kopera (+91 kg) pokonując w efektownym stylu przez RSC w 3. starciu Fina Danila Rantanena. Niestety z turnieju odpadli jego dwaj koledzy. Gabriel Blezień (52 kg) został pokonany na punkty (4-0) przez Danila Slepoi (Mołdawia), zaś Damian Zawieruszyński (81 kg) przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z Nikitą Nystedem (Finlandia).

Jutro w stolicy Bułgarii w 1/8 finału zaboksuje trzech Polaków. Paweł Brach (56 kg) zmierzy się z Lukasem Simonaviciusem (Litwa), Oliwier Zamojski (60 kg) z Bojanem Timotijevicem (Serbia), zaś Mateusz Bereźnicki (91 kg) z Gelianem Rojku (Albania). Nasz dzisiejszy bohater, Oskar Kopera w walce o medal (8 września) skrzyżuje rękawice z obrońcą tytułu, Rosjaninem Alekseyem Dronovem.

29. MME: DWA ZWYCIĘSTWA POLAKÓW W PIERWSZYM DNIU TURNIEJU

jarlinski2019

Od dwóch zwycięstw rozpoczęli swój start w 29. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Youth) reprezentanci Polski. Wczoraj na ringu w Sofii wystąpili Oliwier Zamojski (60 kg) oraz Michał Jarliński (69 kg). Pierwszy z nich pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) Węgra Szabolcsa Bazoka, zaś drugi w takim samym stosunku okazał się lepszy od Słowaka Mariana Misalko. Tym samym Polacy awansowali do 1/8 finału, w którym rywalizować będą z Serbem Bojanem Timotijevicem (Oliwier) oraz Niemcem Gianni Dedicem (Michał).

Dzisiaj w ringowe szranki stanie trzech kolejnych Biało-Czerwonych. Gabriel Blezień (52 kg) powalczy z Danilem Slepoi (Mołdawia), Damian Zawieruszyński (81 kg) z Nikitą Nystedem (Finlandia) oraz Oskar Kopera (+91 kg) z Danilem Rantanenem (Finlandia). Stawką tych pojedynków będzie awans do ćwierćfinału.

MEJ W SOFII: BIAŁO-CZERWONI POZNALI SWOICH RYWALI. NIE MA MEDALI Z LOSOWANIA

mej_2019

Od jutra w Sofii o medale Mistrzostw Europy rywalizować będzie 126 juniorek i 213 juniorów z 37 krajów. W stolicy Bułgarii zobaczymy również 8 naszych zawodniczek i 7 zawodników. Dzisiaj Biało-czerwoni poznali swoje drabinki turniejowe. W przeciwieństwie do lat minionych obsada jest na tyle liczna, że nie można już liczyć na medale z losowania. Nasze panie będą musiały wygrać co najmniej jedną walkę a w przypadku panów co najmniej dwie by zameldować się w strefie medalowej.

Jak losowali Biało-Czerwoni?

KOBIETY

51 KG Wiktoria Rogalińska (6 września) w 1/8 finału z Rafaelą Arampatzi (Grecja)
54 KG Karolina Ampulska (6 września) w 1/8 finału z Liną Noor Nashwan (Niemcy)
57 KG Jessica Żelazko (5 września) w 1/8 finału z Danielą Golino (Włochy)
60 KG Wanessa Orczyk (5 września) w 1/8 finału z Ekateriną Marcenko (Łotwa)
69 KG Julia Różańska (7 września) w 1/4 finału z Darią Lubotską (Ukraina)
75 KG Daria Parada (7 września) w 1/4 finału z Tallyą Brillaux (Francja)
81 KG Oliwia Toborek (7 września) w 1/4 finału z Saltanat Medenovą (Rosja)
+81KG Martyna Jancelewicz (7 września) w 1/4 finału z Sarą Taskai (Węgry)

MĘŻCZYŹNI

52 KG Gabriel Blezień (5 września) w 1/8 finału z Danilem Slepoi (Mołdawia)
56 KG Paweł Brach (6 września) w 1/8 finału z Lukasem Simonaviciusem (Litwa) lub Andrei Tobosaru (Rumunia)
60 KG Oliwier Zamojski (4 września) w 1/16 finału z Szabolcsem Bazokiem (Węgry)
69 KG Michał Jarliński (4 września) w 1/16 finału z Marianem Misalko (Słowacja)
81 KG Damian Zawieruszyński (5 września) w 1/8 finału z Nikitą Nystedem (Finlandia)
91 KG Mateusz Bereźnicki (6 września) w 1/8 finału z Gelianem Rojku (Albania)
+91KG Oskar Kopera (5 września) w 1/8 finału z Danilem Rantanenem (Finlandia)

GRUZINI I ANGIELKI NAJLEPSI W ME MŁODZIKÓW. BRĄZOWY MEDAL MACIEJA MARCHELA

mek2019

W niedzielę w Tbilisi zakończyły się 17. Mistrzostw Europy Młodzików i 2. Mistrzostwa Europy Młodziczek w boksie. Wśród tych pierwszych najwięcej złotych medali – aż siedem! – przypadło w udziale Gruzinom, zaś wśród zawodniczek najskuteczniejsze w finałach były Angielki, które pięć razy stanęły na najwyższym stopniu podium.

Nas cieszy brązowy medal Macieja Marchela (Niestowarzyszony – Podlaskie, 40 kg), który w półfinale przegrał (2-3) po wyrównanym pojedynku z późniejszym mistrzem, Anglikiem Thomasem Vareyem. Złote medale ME wywalczyli także Azer Mahammadali Gasimzada (43 kg) i Szkot Alan Perrie (54 kg), którzy pokonali w Tbilisi Polaków – Dominika Jędreja oraz Ivana Kucherenko.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH

MŁODZICZKI (SCHOOLGIRLS)

36 KG Sophie Harper (Anglia) – Anastasiya Burlak (Ukraina) 3-2
38 KG Caoimhe Kinsella (Irlandia) – Zeynep Gulcan Turgul (Turcja) RSC 2
40 KG Laila Abdullatif (Cypr) – Emillia Mykhailuk (Ukraina) 3-2
42 KG Aurika Kostrytska (Ukraina) – Katie O`Keefe (Irlandia) 3-2
44 KG Polina Mishchenko (Ukraina) – Esther Lambe (Irlandia) 3-2
46 KG Jessica Keeton (Anglia) – Oleksandra Manko (Ukraina) RSC 3
48 KG Alice Pumphrey (Anglia) – Valeriya Telpis (Ukriana) 5-0
51 KG Maria Teresa Sannino (Włochy) – Georgia Dunne McGovern (Irlandia) 5-0
54 KG Izabel Devenyi (Węgry) – Irina Ciubova (Mołdawia) 5-0
57 KG Luisa Acconcia (Włochy) – Yuliya Filippova (Ukraina) 5-0
60 KG Valentina Marra (Włochy) – Abby Louise Briggs (Anglia) 5-0
64 KG Paris Smith (Anglia) – Lyndon Ava Rose Henry (Irlandia) 5-0
70 KG Amber Moss-Birch (Anglia) – Tatia Bukia (Gruzja) 4-1

MŁODZICY (SCHOOLBOYS)

38,5 KG Denaeo George (Anglia) – Luka Tsuleikskiri (Gruzja) 4-1
40 KG Thomas Varey (Anglia) – Murad Tagiev (Gruzja) 3-2
41,5 KG Gor Ayvazian (Gruzja) – Sean Tyndal (Irlandia) 5-0
43 KG Mahammadali Gasimzada (Azerbejdżan) – Patrick Paton (Szkocja) 5-0
44,5 KG Gocha Gordulava (Gruzja) – Mahammadali Ashiraliyev (Azerbejdżan) 5-0
46 KG Davit Japaridze (Gruzja) – Oleksandr Levchenko (Ukraina) 5-0
48 KG Saba Eremeishvili (Gruzja) – Anatoliy Yem (Ukraina) 4-1
50 KG Ellis Panter (Anglia) – Hlib Hryhorian (Ukraina) 3-2
52 KG Demur Kajaia (Gruzja) – Dmytro Mischenko (Ukraina) 5-0
54 KG Alan Perrie (Szkocja) – Narek Nersisyan (Armenia) 5-0
56 KG Bohdan Cheldyk (Ukraina) – Artur Mkrtchyan (Armenia) 5-0
59 KG Anthony Connors (Anglia) – Davide Fiore (Włochy) 4-1
62 KG Tiziano Guglieman (Włochy) – Michael McCarthy (Irlandia) 5-0
65 KG Gia Mitagvaria (Gruzja) – Garik Antanosyan (Armenia) 3-2
68 KG Suren Arakelyan (Armenia) – Ethan Moor (Anglia) 5-0
72 KG Oleksiy Stepanov (Ukraina) – Angelo David Teodorescu (Rumunia) RSC 1
76 KG Oliya Pavlov (Ukraina) – Mateo Pejic (Chorwacja) 4-1
80 KG Yehor Tkachenko (Ukraina) – Kiryl Duhar (Białoruś) 5-0
90 KG Adam Folarian Olaniyan (Irlandia) – Davit Khutsishvili (Gruzja) 5-0
+90 KG Tariel Shakiradze (Gruzja) – Lovro Pavcec (Chorwacja) 4-1

MACIEJ MARCHEL POWALCZY O FINAŁ 17. MISTRZOSTW EUROPY MŁODZIKÓW

mek2019

Znakomite wiadomości napłynęły do nas z Tbilisi, gdzie rozgrywane są 17. Mistrzostwa Europy Młodzików (Schoolboys). W turnieju, w którym rywalizuje aż 238 najlepszych pięściarzy Starego Kontynentu w wieku 13 i 14 lat, co najmniej brązowy medal wywalczył Maciej Marchel (40 kg). Podopieczny trenera Piotra Jankowskiego pokonał w środę niejednogłośnie na punkty (4-1) Turka Refika Kartala i awansował do półfinału.

Młody pięściarz z Białegostoku w pojedynku o finał zaboksuje dzisiaj z Anglikiem Thomasem Vareyem, który w środę pokonał pewnie (5-0) Ormianina Armena Pilosyana. Niestety medalu z Gruzji nie przywiedzie Dominik Jędrej (43 kg). Zawodnik z Kętrzyna przegrał przez RSC w 1. starciu z faworyzowanym Azerem Mahammadalim Gasimzadą.

DOMINIK JĘDREJ W ĆWIERĆFINALE 17. ME MŁODZIKÓW. DWIE POLSKIE SZANSE NA MEDAL

mek2019

Ze zmiennym szczęściem boksowali wczoraj w Tbilisi reprezentanci Polski, którzy pojechali do Gruzji, by walczyć o medale 17. Mistrzostwach Europy Młodzików (Schoolboys). W poniedziałek w ringu zobaczyliśmy Nikolasa Pawlika (38,5 kg), Dominika Jędreja (43 kg), Ivana Kucherenko (54 kg) i Jakuba Ochnickiego (72 kg). Zwycięsko ze swojej próby wyszedł jednak tylko Dominik, pokonując jednogłośnie na punkty (5-0) Słowaka Matyusa Janicka.

W środę (7 sierpnia) w ćwierćfinale rywalem młodziutkiego pięściarza LKS Niedźwiedź Kętrzyn będzie Azer Mahammadali Gasimzada, który miał wolny los. Tego samego dnia w ringu wystąpi Maciej Marchel (40 kg), który zaboksuje z Turkiem Refikiem Kartalem. Niestety z turniejem pożegnało trzech pozostałych Biało-Czerwonych. Nikolas Pawlik przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z Ahmetem Pekelem (Turcja), Ivan Kucherenko w takim samym stosunku z Alanem Perrie (Szkocja), zaś Jakub Ochnicki (0-5) z Azizem Islamem (Turcja).

DZISIAJ PIERWSZE WALKI POLAKÓW W MISTRZOSTWACH EUROPY MŁODZIKÓW W TBILISI

mek2019

W Tbilisi rozpoczęły się wczoraj mistrzowskie zmagania najmłodszych adeptów pięściarstwa, którzy rywalizują w 17. Mistrzostwach Europy Młodzików (Schoolboys) i Młodziczek (Schoolgirls). Do Gruzji przyjechało aż 238 zawodników oraz 78 zawodniczek z 30 państw. W tym gronie jest również pięcioosobowa reprezentacja Polski, prowadzona przez trenerów  Adriana Ochnickiego oraz Piotra Jankowskiego, który jednocześnie w Tbilisi pełni funkcję kierownika drużyny.

Jak losowali Biało-Czerwoni?

38,5 KG Nikolas Pawlik (LKS Myszków) – w 1/8 finału z Ahmetem Pekelem (Turcja)
40 KG Maciej Marchel (Niestowarzyszony – Podlaskie) w 1/4 finału z Refikiem Kartalem (Turcja)
43 KG Dominik Jędrej (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) – w 1/8 finału z Matyusem Janickiem (Słowacja)
54 KG Ivan Kucherenko (Adrenalina Wrocław) – w 1/8 finału z Alanem Perrie (Szkocja)
72 KG Jakub Ochnicki (Fight Club Toruń) – w 1/8 finału z Azizem Islamem (Turcja)

Dzisiaj w ringu zobaczymy Nikolasa Pawlika, Dominika Jędreja, Ivana Kucherenko i Jakuba Ochnickiego, zaś Maciej Marchel swój pierwszy pojedynek stoczy w środę (7 sierpnia). Jeśli zwycięży, przywiezie do kraju co najmniej brązowy medal. Jego wspomniani wcześniej czterej koledzy muszą wygrać po dwie walki, by cieszyć z krążka ME. Trzymamy kciuki!

NA INAUGURACJĘ „SUZUKI BOXING NIGH” POLACY POKONALI BUŁGARÓW 10-6

plakat_polska_bugaria

W warszawskim hotelu „Hilton” reprezentacja Polski seniorów pokonała w meczu międzypaństwowym, firmowanym jako „Suzuki Boxing Night”, kadrę Bułgarii 10-6. Punkty dla podopiecznych trenera Iwana Juszczenko zdobyli: Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg) oraz Mateusz Goiński (81 kg).

POLSKA vs BUŁGARIA 10-6 [WARSZAWA, 26 LIPCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Tinko Banabakov – Jakub Słomiński 3-0
56 KG Daniel Asenov – Jarosław Iwanow 2-1
60 KG Radomir Obruśniak – Kiril Rusinov 2-1
64 KG Mateusz Polski – Vensan Kirkorov 3-0
69 KG Filip Wąchała – Petar Draganov 3-0
75 KG Bartosz Gołębiewski – Husein Huseyn 3-0
81 KG Mateusz Goiński – Kristiyan Nikolov 2-1
91 KG Ivan Mechkov – Michał Soczyński 2-1

dodatkowa walka

+91KG Aleksander Stawirej - Adam Kulik WP

IWAN JUSZCZENKO PONOWNIE TRENEREM KADRY NARODOWEJ SENIORÓW

jan_juszczenko

Jak poinformował na swojej stronie internetowej Polski Związek Bokserski, zarząd związku odwołał z funkcji trenera kadry seniorów Ireneusza Przywarę. Zastąpił go Ukrainiec Iwan Juszczenko, który opiekował się kadrą jesienią 2018 roku. W styczniu zastąpił go Przywara, ale szybko ustąpił miejsca nowemu-staremu trenerowi. Oprócz Przywary stanowisko stracił również Jerzy Baraniecki, trener reprezentacji juniorów. Baranieckiego zastąpił Krzysztof Miałki.

Przypomnijmy, że prowadzona przez Przywarę kadra zanotowała w czerwcu nieudany występ w Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Jedynym polskim bokserem, który wygrywał w stolicy Białorusi walki, był wychowanek Przywary, Damian Durkacz. Zdołał on wygrać dwie walki i dotrzeć do ćwierćfinału.

Przed polskimi pięściarzami niezwykle ważne imprezy wrześniowe – mistrzostwa świata seniorów w Jekaterynburgu i mistrzostwa Europy juniorów w Sofii. Przyszły rok jest oczywiście rokiem olimpijskim, więc można powiedzieć, że nasze pięściarstwo olimpijskie czeka kluczowy egzamin.

źródło: bokser.org

2. IE & 43. ME: MISTRZ ŚWIATA LEPSZY OD DURKACZA. POLACY BEZ MEDALU

oumiha

Środa była „polskim” dniem podczas turnieju bokserskiego kobiet 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku. Po cichu liczyliśmy, że po trzech medalach Polek, czwarty krążek wywalczy dzisiaj jeszcze nasz „jedynak” w turnieju panów, Damian Durkacz (64 kg). Niestety 20-letni pięściarz z Knurowa przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z wicemistrzem olimpijskim i mistrzem świata wagi lekkiej (60 kg), Francuzem Sofiane Oumiha.

Tak, więc ostateczny bilans podopiecznych trenerów Ireneusza Przywary i Jerzego Baranieckiego w Mińsku (podczas 2. Igrzysk Europejskich będących zarazem 43. Mistrzostwami Europy), to 11 walk, z czego 2 wygrane (Durkacza) i 9 porażek. Przed czterema laty podczas 1. IE w Baku Biało-Czerwoni prowadzeni przez Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego również stoczyli 11 pojedynków (4 wygrane i 7 porażek) oraz wrócili do kraju z brązowym medalem Mateusza Polskiego (60 kg).

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [25-26 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Aqeel Ahmed (Wielka Brytania) 3-2
Federico Serra (Włochy) – Rufat Huseynov (Azerbejdżan) 5-0
Regan Daly (Irlandia) – Martin Salvador Molina (Hiszpania) 4-1
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Cosmin-Petre Girleanu (Rumunia) 4-1

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Billal Bennama (Francja) 4-1
Galal Yafai (Wielka Brytania) – Dmytro Zamotayev (Ukraina) 5-0
Manuel Cappai (Włochy) – Nodari Darbaidze (Gruzja) 5-0
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Baregham Harutyunyan (Armenia) 5-0

56 KG
Peter McGrail (Wielka Brytania) – Krenar Zeneli (Albania) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Samuel Kistohurry (Francja) 5-0
Sharafa Raman (Niemcy) – Artyush Gomtsyan (Gruzja) 4-1
Mykola Butsenko (Ukraina) – Nikalai Shakh (Białoruś) 5-0

60 KG
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Yurii Shestak (Ukraina) 4-1
Karen Tonakanyan (Armenia) – Calum French (Wielka Brytania) 3-2
Gabil Mamedov (Rosja) – Hamsat Shadalov (Niemcy) 5-0
Otar Eranosyan (Gruzja) – Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) 3-2

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Alexandros Tsanikidis (Grecja) 5-0
Enrico LaCruz (Holandia) – Tugrulhan Erdemir (Turcja) 3-2
Luke McCormack (Wielka Brytania) – Yaroslav Khartsyz (Ukraina) 3-1
Sofiane Oumiha (Francja) – Damian Durkacz (Polska) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Hugo Micaleff (Monako) 5-0
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Patriot Behrami (Kosowo) 5-0
Khariton Agrba (Rosja) – Vassili Belous (Mołdawia) 5-0
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) 4-1

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Gleb Bakshi (Rosja) 4-1
Andrej Csemez (Słowacja) – Miguel Cuadrado Entrena (Hiszpania) 4-1
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Adam Chartoi (Szwecja) 4-1
Michael Nevin (Irlandia) – Serhat Guler (Turcja) 4-1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Ziad El Mohor (Belgia) 5-0
Simone Fiori (Włochy) – Matus Strnisko (Słowacja) 5-0
Gor Nersesyan (Armenia) – Bayram Malkam (Turcja) 3-2
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy) 4-1

91 KG
Cheavon Clarke (Wielka Brytania) – Peter Mullenberg (Holandia) 5-0
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Nikoloz Begadze (Gruzja) 3-2
Toni Filipi (Chorwacja) – Adam Hamori (Węgry) 3-2
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Aziz Mouhiidine (Włochy) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Vladan Babic (Serbia) 5-0
Marko Milun (Chorwacja) – Mikheil Bakhtidze (Gruzja) 5-0
Mourad Aliev (Francja) – Petar Belberov (Bułgaria) 3-2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Gurgen Hovhannisyan (Armenia) 3-2

 

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [28 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Federico Serra (Włochy) 3-2
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Regan Daly (Irlandia) 3-2

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Galal Yafai (Wielka Brytania) 3-2
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Manuel Cappai (Włochy) 4-1

56 KG
Kurt Walker (Irlandia) – Peter McGrail (Wielka Brytania) 3-2
Mykola Butsenko (Ukraina) – Sharafa Raman (Niemcy) 3-2

60 KG
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Karen Tonakanyan (Armenia) 4-1
Gabil Mamedov (Rosja) – Otar Eranosyan (Gruzja) 5-0

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Enrico LaCruz (Holandia) 4-1
Sofiane Oumiha (Francja) – Luke McCormack (Wielka Brytania) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) RSC 3
Khariton Agrba (Rosja) – Yevheniy Barabanov (Ukraina) 5-0

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Andrej Csemez (Słowacja) RSC 2
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Michael Nevin (Irlandia) KO 1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Simone Fiori (Włochy) 4-1
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Gor Nersesyan (Armenia) 5-0

91 KG
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Cheavon Clarke (Wielka Brytania) 4-1
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Toni Filipi (Chorwacja) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Marko Milun (Chorwacja) RSC 3
Mourad Aliev (Francja) – Nelvie Tiafack (Niemcy) 4-1

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Artur Hovhannisyan (Armenia) – Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) 4-1
52 KG Gabriel Escobar (Hiszpania) – Daniel Asenov (Bułgaria) 4-1
56 KG Kurt Walker (Irlandia) – Mykola Butsenko (Ukraina) 5-0
60 KG Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Gabil Mamedov (Rosja) 4-1
64 KG Hovhannes Bachkov (Armenia) – Sofiane Oumiha (Francja) 3-2
69 KG Pat McCormack (Wielka Brytania) – Khariton Agrba (Rosja) 5-0
75 KG Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Salvatore Cavallaro (Włochy) 5-0
81 KG Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) 3-2
91 KG Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) 5-0
+91KG Viktor Vykhryst (Ukraina) – Mourad Aliev (Francja) 4-1

 

2. IE & 43. ME: DAMIAN DURKACZ W NAJLEPSZEJ „ÓSEMCE” STAREGO KONTYNENTU

damian_durkacz_video

Dwie walki i dwa zwycięstwa oraz awans do ćwierćfinału 2 Igrzysk Europejskich będących jednocześnie 43. Mistrzostwami Europy – to dotychczasowy bilans 20-letniego Damiana Durkacza, który jako jedyny z Polaków rywalizuje już w turnieju mężczyzn. Młody wychowanek trenera kadry Ireneusza Przywary pokonał dziś na ringu w Mińsku jednogłośnie na punkty (5-0) zawodowego mistrza świata w …kick-boxingu, 25-letniego Serba Alexandra Konovalova, będąc lepszy w każdej z rund i jutro w ćwierćfinale stanie oko z aktualnym wicemistrzem olimpijskim oraz mistrzem świata wagi lekkiej (60 kg) Francuzem Sofiane Oumiha.

Środowy rywal Polaka pokonał dziś nie bez trudu (4-1) niewygodnego Rosjanina Alekseia Mazura, ale nie od dziś wiadomo, że jest to typ „turniejowca”, który z każdym pojedynkiem boksuje lepiej. Czy Damian stoi na straconej pozycji? Niekoniecznie, bo doświadczony Francuz nie okrzepł jeszcze w nowej kategorii wagowej, czego dowodem była choćby jego postawa na niedawnym MTB im. Zygmunta Chychły w Gdańsku, gdzie przegrał z mało znanym Ukraińcem Maksymem Molodanem. Abyśmy nie wpadli w nadmierny zachwyt nad występem naszego lidera warto wspomnieć, że dwa turniejowe zwycięstwa ma także na koncie absolutny debiutant, Hugo Micaleff (69 kg) z Monako, który awansował do ćwierćfinału, gdzie czeka na niego doskonały Anglik, Pat McCormack.

Z niespodzianek warto wspomnieć o porażce wicemistrza Europy wagi superciężkiej (+91 kg), Brytyjczyka Frazera Clarke`a z ciemnoskórym 20-latkiem z Niemiec, Nelvie Tiafackiem, który wcześniej wypunktował naszego Adama Kulika, czy o przegranej włoskiego lisa ringów, Vincenzo Mangiacapre (69 kg), którego pokonał (3-2) nieznany zawodnik z Kosowa Patriot Behrami. Tytułu sprzed 4 lat nie obroni Rosjanin Bakhtovar Nazirov (56 kg), który nie sprostał wczoraj zwycięzcy Jarosława Iwanowa, młodemu Gruzinowi Artyushowi Gomtsyanowi.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [24 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Hamza Touba (Niemcy) 5-0
Billal Bennama (Francja) – Dusan Janjić (Serbia) 5-0
Dmytro Zamotayev (Ukraina) – Masud Yusifzada (Azerbejdżan) 4-1
Galal Yafai (Wielka Brytania) – Martin Virban (Węgry) 5-0
Manuel Cappai (Włochy) – Kirill Serikov (Estonia) 5-0
Nodari Darbaidze (Gruzja) – Marian-Gabriel Schiopu (Rumunia) 5-0
Baregham Harutyunyan (Armenia) – Emil Aliyeu (Białoruś) 4-1
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Vadim Kudriakov (Rosja) 4-1

56 KG
Peter McGrail (Wielka Brytania) – Vasile Usturoi (Belgia) 5-0
Krenar Zeneli (Albania) – Tiago Pugno (Szwajcaria) 5-0
Samuel Kistohurry (Francja) – Raffaele Di Serio (Włochy) 5-0
Sharafa Raman (Niemcy) – Jose Quiles Brotons (Hiszpania) 4-1
Artyush Gomtsyan (Gruzja) – Bakhtovar Nazirov (Rosja) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Zhirayr Sargsyan (Armenia) 4-1
Nikalai Shakh (Białoruś) – Alen Rahimic (Bosnia i Hercegowina) 5-0
Mykola Butsenko (Ukraina) – Tayfur Aliev (Azerbejdżan) 4-1

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Pavel Kamanin (Estonia) 5-0
Hugo Micaleff (Monako) – Nabil Messaoudi (Belgia) 3-2
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Adem Fetahovic (Bośnia i Hercegowina) 4-1
Patriot Behrami (Kosowo) – Vincenzo Mangiacapre (Włochy) 3-2
Vassili Belous (Mołdawia) – Alban Beqiri (Albania) 3-2
Khariton Agrba (Rosja) – Eskerkhan Madiev (Gruzja) 5-0
Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) – Kieran Molloy (Irlandia) 4-1
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Necat Ekinci (Turcja) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Ivan Veryasov (Rosja) 5-0
Mourad Aliev (Francja) – Mihai Nistor (Rumunia) 5-0
Vladan Babic (Serbia) – Mantas Valavicius (Litwa) 5-0
Petar Belberov (Bułgaria) – Viktar Chvartkou (Białoruś) 5-0
Mikheil Bakhtidze (Gruzja) – Dean Gardiner (Irlandia) 4-1
Marko Milun (Chorwacja) – Alexei Zavatin (Mołdawia) 5-0
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Ilyas Mucahit (Turcja) 3-2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Frazer Clarke (Wielka Brytania) 3-2

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [25 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

60 KG
Yurii Shestak (Ukraina) – Vasile-Gheorghe Suciu (Rumunia) 5-0
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Tadej Cernoga (Słowenia) RSC 2
Karen Tonakanyan (Armenia) – Cristian Eusse Vasquez (Hiszpania) 5-0
Calum French (Wielka Brytania) – Francesco Maietta (Włochy) 4-1
Gabil Mamedov (Rosja) – Edgaras Skurdelis (Litwa) 5-0
Hamsat Shadalov (Niemcy) – Hakan Dogan (Turcja) 5-0
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) – Dorin Bucsa (Mołdawia) 5-0
Otar Eranosyan (Gruzja) – Jordan Rodriguez (Francja) 5-0

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – James McGivern (Irlandia) 5-0
Alexandros Tsanikidis (Grecja) – Ahmad Shtiwi (Izrael) 3-2
Tugrulhan Erdemir (Turcja) – Lasha Guruli (Gruzja) 4-1
Enrico LaCruz (Holandia) – Paolo Di Lernia (Włochy) 3-2
Luke McCormack (Wielka Brytania) – Milan Fodor (Węgry) 3-2
Yaroslav Khartsyz (Ukraina) – Vazgen Safaryants (Białoruś) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Aleksandar Konovalov (Serbia) 5-0
Sofiane Oumiha (Francja) – Aleksei Mazur (Rosja) 4-1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) 5-0
Ziad El Mohor (Belgia) – Jan Muzik (Czechy) 5-0
Matus Strnisko (Słowacja) – Uke Smajli (Szwajcaria) 5-0
Simone Fiori (Włochy) – Imam Khataev (Rosja) 3-0
Bayram Malkam (Turcja) – Gaetan Ntambwe (Francja) 3-2
Gor Nersesyan (Armenia) – Andrei Chiriacov (Mołdawia) 5-0
Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy) – Artjom Kasparian (Holandia) 3-2
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Umar Dzambekov (Austria) 5-0

2. IE & 43. ME: DAMIAN DURKACZ PRZEŁAMAŁ ZŁĄ PASSĘ POLAKÓW W MIŃSKU

durkacz_strandja

Najmłodszy pięściarz polskiej ekipy, 20-letni Damian Durkacz (64 kg) jako jedyny zdołał pokonać swojego pierwszego przeciwnika i tym samym awansował do 1/8 finału turnieju bokserskiego 2. Igrzysk Europejskich, będącego zarazem 43. Mistrzostwami Europy seniorów. Wychowanek trenera kadry, Ireneusza Przywary, pokonał dzisiaj na ringu w Mińsku na punkty (3-0) o 5 lat starszego Hiszpana Johanna Orozco Ojedę i w kolejnym pojedynku zmierzy się z 25-letnim Serbem Aleksandrem Konovalovem.

Niestety na tarczy do kraju wróci Jakub Słomiński (49 kg), którego w 1/8 finału pokonał jednogłośnie (5-0) Szkot Aqeel Ahmed. Największą niespodzianką trzeciego dnia zmagań panów była z pewnością jednogłośna porażka (0-5) brązowego medalisty olimpijskiego, Azera Kamrana Shakhsuvarly (75 kg) z młodym Irlandczykiem Michaelem Nevinem. Doskonale spisał się także inny młodzian z Zielonej Wyspy, Regan Daly (49 kg), punktując pewnie obrońcę tytułu mistrza IE z Baku, Rosjanina Batora Sagalueva.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [23 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG (1/8 FINAŁU)
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Salah Omar Ibrahim (Niemcy) 3-2
Aqeel Ahmed (Wielka Brytania) – Jakub Słomiński (Polska) 5-0
Federico Serra (Włochy) – Tinko Banabakov (Bułgaria) 5-0
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Yauheni Karmilchyk (Białoruś) 4-1
Martin Salvador Molina (Hiszpania) – Nazar Kurotchyn (Ukraina) 5-0
Regan Daly (Irlandia) – Bator Sagaluev (Rosja) 5-0
Cosmin-Petre Girleanu (Rumunia) – Attila Bernath (Węgry) 3-2
Rufat Huseynov (Azerbejdżan) – David Alaverdian (Izrael) 4-0

52 KG (1/16 FINAŁU)
Hamza Touba (Niemcy) – Batuhan Cifci (Turcja) 3-2

64 KG (1/16 FINAŁU)
James McGivern (Irlandia) – Michal Takacs (Słowacja) 5-0
Alexandros Tsanikidis (Grecja) – Vensan Kirkorov (Bułgaria) 5-0
Ahmad Shtiwi (Izrael) – Shpetim Bajoku (Kosowo) 4-1
Lasha Guruli (Gruzja) – Dmitri Galagot (Mołdawia) 4-1
Tugrulhan Erdemir (Turcja) – Haris Mesanovic (Bośnia i Hercegowina) 5-0
Paolo Di Lernia (Włochy) – Erik Pijetraj (Chorwacja) 5-0
Enrico LaCruz (Holandia) – Bakhtiyor Gazibayev Azerbejdżan) 5-0
Milan Fodor (Węgry) – Petr Novak (Czechy) 4-1
Vazgen Safaryants (Białoruś) – Semjon Karhanin (Estonia) 3-2
Yaroslav Khartsyz (Ukraina) – Frederik Jensen (Dania) RSC 2
Aleksandar Konovalov (Serbia) – Wladislaw Baryshnik (Niemcy) 4-1
Damian Durkacz (Polska) – Johann Orozco Ojeda (Hiszpania) 3-0
Aleksei Mazur (Rosja) – Ibrahima Diallo (Belgia) 5-0

75 KG (1/8 FINAŁU)
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Arman Darchinyan (Armenia) 5-0
Gleb Bakshi (Rosja) – Milos Bartl (Czechy) 5-0
Andrej Csemez (Słowacja) – Victor Carapcevschii (Mołdawia) 3-2
Miguel Cuadrado Entrena (Hiszpania) – Zoltan Harcsa (Węgry) 3-2
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Mindaugas Gedminas (Norwegia) 3-2
Adam Chartoi (Szwecja) – Max van der Pas (Holandia) 4-1
Serhat Guler (Turcja) – Vadzim Pankou (Białoruś) 5-0
Michael Nevin (Irlandia) – Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan) 5-0

91 KG (1/8 FINAŁU)
Cheavon Clarke (Wielka Brytania) – Ainar Karlson (Estonia) 5-0
Peter Mullenberg (Holandia) – Berat Acar (Turcja) 3-2
Aziz Mouhiidine (Włochy) – Eugen Waigel (Niemcy) 5-0
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Krenar Aliu (Finlandia) 5-0
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Ramazan Muslimov (Ukraina) 4-1
Adam Hamori (Węgry) – Radosla Pantaleev (Bułgaria) 3-2
Toni Filipi (Chorwacja) – Anthony Browne (Irlandia) 4-1
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Victor Schelstraete (Belgia) 5-0

2. IE & 43. ME: KLĘSKA POLAKÓW W MIŃSKU. SIEDEM KOLEJNYCH PORAŻEK…

ie2019

To klęska… Po drugim dniu rozgrywanego w Mińsku turnieju bokserskiego 2. Igrzysk Europejskich, będącego zarazem 43. Mistrzostwami Europy seniorów, z rywalizacji odpadło 7 z 9 Biało-Czerwonych. W I serii walk 1/16 finału Rafał Perczyński (75 kg), który w ostatniej chwili niespodziewanie zastąpił Ryszarda Lewickiego, został znokautowany w 3. starciu pojedynku z mało znanym Czechem Milosem Bartlem. W II serii z turniejem pożegnali się trzej jego koledzy. Radomir Obruśniak (60 kg) przegrał niejednogłośnie na punkty (2-3) z Rumunem Vasile-Gheorghe Suciu, Filip Wąchała (69 kg) jednogłośnie (0-5) z Mołdawianinem Vasilim Belousem, zaś Mateusz Goiński (81 kg) w takim samym stosunku z reprezentującym Wielką Brytanię Benjaminem Whittakerem.

Tak, więc nadal z niecierpliwością czekamy na pierwsze zwycięstwo podopiecznych Ireneusza Przywary i Jerzego Baranieckiego, tym bardziej, że w Mińsku wygrywali już m.in. pięściarze z Albanii, Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Kosowa, Norwegii, Słowenii, Słowacji, Szwajcarii i …reprezentant Monako (!), Hugo Micaleff (69 kg), który pokonał dziś (5-0) Słowaka Tomasa Zolda. Jutro Jakub Słomiński (49 kg) powalczy w 1/8 finału ze Szkotem Aqeelem Ahmedem oraz Damian Durkacz (64 kg) z Hiszpanem Johannem Orozco Ojedą. Oby przełamali fatalną passę.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [22 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

60 KG
Vasile-Gheorghe Suciu (Rumunia) – Radomir Obruśniak (Polska) 3-2
Tadej Cernoga (Słowenia) – Jasin Ljama (Macedonia Północna) 5-0
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Viliam Tanko (Słowacja) 5-0
Cristian Eusse Vasquez (Hiszpania) – Ahmet Simsek (Austria) 5-0
Francesco Maietta (Włochy) – Kiril Rusinov (Bułgaria) 3-2
Edgaras Skurdelis (Litwa) – Valeri Tsernoglavski (Estonia) RSC 3
Hamsat Shadalov (Niemcy) – Artur Szachbazian (Czechy) 5-0
Hakan Dogan (Turcja) – Arslan Khataev (Finlandia) 5-0
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) – Nikola Ivkovic (Bośnia i Hercegowina) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Roland Galos (Węgry) 4-1
Jordan Rodriguez (Francja) – Nemanja Gavrilovic (Serbia) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Laszlo Kozak (Węgry) 5-0
Pavel Kamanin (Estonia) – Petar Draganov (Bułgaria) 3-2
Hugo Micaleff (Monako) – Tomas Zold (Słowacja) 5-0
Nabil Messaoudi (Belgia) – Stefan Savković (Czarnogóra) 5-0
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Gurgen Madoyan (Armenia) 5-0
Adem Fetahovic (Bośnia i Hercegowina) – Magomed Schachidov (Niemcy) 3-2
Patriot Behrami (Kosowo) – Marko Zeljko (Chorwacja) 4-0
Vincenzo Mangiacapre (Włochy) – Marcel Rumpler (Austria) 3-2
Vassili Belous (Mołdawia) – Filip Wąchała (Polska) 5-0
Alban Beqiri (Albania) – Rayane Yahia Berrouiguet (Francja) 4-1
Khariton Agrba (Rosja) – Genadijs Merkulovs (Łotwa) 5-0
Eskerkhan Madiev (Gruzja) – Hadi Srour (Norwegia) 4-1
Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) – Miroslav Kapuler (Izrael) RSC.K 1
Kieran Molloy (Irlandia) – Goce Janeski (Macedonia Północna) 5-0
Necat Ekinci (Turcja) – Damjan Grmusa (Serbia) 5-0
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Jonathan Brunschweiler (Szwajcaria) ABD 2

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Muhammad Abdilrasoon (Finlandia) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Mladen Sobjeslavski (Chorwacja) 5-0
Milos Bartl (Czechy) – Rafał Perczyński (Polska) KO 3
Gleb Bakshi (Rosja) – Andreas Kokkinos (Cypr) 5-0
Andrej Csemez (Słowacja) – Arthur Beck (Niemcy) 3-2
Victor Carapcevschii (Mołdawia) – Rami Kiwan (Bułgaria) 5-0
Miguel Cuadrado Entrena (Hiszpania) – Edin Avdic (Austria) 5-0
Zoltan Harcsa (Węgry) – Ruben Veciunca (Belgia) RSC 3
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Angel Roque Vasquez (Szwajcaria) 5-0
Mindaugas Gedminas (Norwegia) – Vytautas Balsys (Litwa) 5-0
Adam Chartoi (Szwecja) – Pavlos Tsagkrakos (Grecja) 3-2
Max van der Pas (Holandia) – Arsim Etemi (Macedonia Północna) 5-0
Vadzim Pankou (Białoruś) – Arjon Kajoshi (Albania) 4-1
Serhat Guler (Turcja) – Victor Yoka (Francja) 5-0
Michael Nevin (Irlandia) – Mark Dickinson (Wielka Brytania) 3-2
Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan) – Giorgi Kharabadze (Gruzja) 4-1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Stepan Hrekul (Ukraina) 3-0
Ziad El Mohor (Belgia) – Denis Lazar (Słowenia) 4-1
Jan Muzik (Czechy) – Radenko Tomic (Bośnia i Hercegowina) 4-1
Matus Strnisko (Słowacja) – Sandro Poletan (Serbia) 4-1
Uke Smajli (Szwajcaria) – Giorgi Manjavidze (Gruzja) 3-2
Simone Fiori (Włochy) – Kristyan Nikolov (Bułgaria) 5-0
Imam Khataev (Rosja) – Paul-Andrei Aradoaie (Rumunia) 5-0
Bayram Malkam (Turcja) – Damir Plantic (Chorwacja) 4-1
Gaetan Ntambwe (Francja) – Pal Kovacs (Węgry) 5-0
Gor Nersesyan (Armenia) – Ardit Delijaj (Kosowo) RSC.K 2
Andrei Chiriacov (Mołdawia) – Stiven Aas (Estonia) 3-2
Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy) – Liridon Nuha (Szwecja) 3-2
Artjom Kasparian (Holandia) – Mikel Cullhaj (Albania) 5-0
Umar Dzambekov (Austria) – Alexander Martinsen (Norwegia) 5-0
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Mateusz Goiński (Polska) 5-0

2. IE & 43. ME: TRZY PORAŻKI POLAKÓW W PIERWSZYM DNIU TURNIEJU

minsk-2019

Od trzech porażek rozpoczęli swój start w 2. Igrzyskach Europejskich, będących zarazem 43. Mistrzostwami Europy, reprezentanci Polski. Dzisiaj na ringu w Mińsku do pojedynków eliminacyjnych (1/16 finału) przystąpili: Jarosław Iwanow (56 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg). Pierwszy przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z brązowym medalistą tegorocznych ME do lat 22 Gruzinem Artyushem Gomtsyanem, drugi uległ na punkty (2-3) 30-letniemu Estończykowi Ainarowi Karlsonowi, zaś trzeci nie sprostał (0-5) 20-letniemu Niemcowi Nelvie Tiafackowi.

Jutro turniej zainaugurują czterej kolejni Biało-Czerwoni. Radomir Obruśniak (60 kg) zaboksuje z mocno bijącym Rumunem Vasile-Gheorghe Suciu, Filip Wąchała (69 kg) z rutynowanym Mołdawianinem Vasilim Belousem, Rafał Perczyński (75 kg) z Czechem Milosem Bartlem (Czechy) oraz Mateusz Goiński (81 kg) z reprezentującym Wielką Brytanię, wyższym o głowę Benjaminem Whittakerem.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [21 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

56 KG
Vasile Usturoi (Belgia) – Nandor Csoka (Węgry) 4-1
Samuel Kistohurry (Francja) – Veljko Gligoric (Serbia) 5-0
Zhirayr Sargsyan (Armenia) – Robert Jitaru (Rumunia) 4-1
Sharafa Raman (Niemcy) – Victor Vacula (Mołdawia) RSC 1
Artysh Gomtsyan (Gruzja) – Jarosław Iwanow (Polska) 5-0
Tayfur Aliev (Azerbejdżan) – Boyan Asenov (Bułgaria) 3-2

69 KG
Laszlo Kozak (Węgry) – Marian Pita (Rumunia) 3-2

75 KG
Muhammad Abdilrasoon (Finlandia) – Aljaz Venko (Słowenia) 5-0
Giorgio Kharabadze (Gruzja) – Milosav Savic (Serbia) 5-0

91 KG
Ainar Karlson (Estonia) – Tomasz Niedźwiecki (Polska) 3-2
Berat Acar (Turcja) – Andrei Zatusevschii (Mołdawia) 5-0
Peter Mullenberg (Holandia) – Henrik Sargsyan (Armenia) 4-1
Krenar Aliu (Finlandia) – Alberto Biro (Rumunia) 3-2
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Michael Erpelding (Luksemburg) 5-0
Radoslav Pantaleyev (Bułgaria) – Rahil Mammadli (Azerbejdżan) 5-0
Toni Filipi (Chorwacja) – Dzemal Bosnjak (Bośnia i Hercegowina) 3-2
Aziz Mouhiidine (Włochy) – David Michalek (Słowacja) 5-0
Eugen Waigel (Niemcy) – Slobodan Jovanovic (Serbia) WO.
Victor Schelstraete (Belgia) – Ahmed Hagag (Austria) 5-0

+91 KG
Ivan Veryasov (Rosja) – Ayoub Ghadfa Drissi El Aissaoui (Hiszpania) 5-0
Mikheil Bakhtidze (Gruzja) – Bence Nagy (Węgry) 5-0
Marko Milun (Chorwacja) – Clemente Russo (Włochy) 5-0
Mourad Aliev (Francja) – Evanders Servuts (Łotwa) 5-0
Petar Belberov (Bułgaria) – Muhammad Abdullayev (Azerbejdżan) 4-1
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Dusan Veletic (Bośnia i Hercegowina) 3-2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Adam Kulik (Polska) 5-0

2. IE W MIŃSKU: BIAŁO-CZERWONI POZNALI SWOJE RYWALKI ORAZ RYWALI

minsk-2019

Jutro w Mińsku rozpoczną się 2. Igrzyska Europejskie, w których o medale walczą także pięściarki oraz pięściarze. Co ciekawe dla panów będą to zarazem 43. Mistrzostwa Europy, podczas gdy panie (już w pełnych 10 kategoriach wagowych) o medale Mistrzostw Starego Kontynentu powalczą w sierpniu w Hiszpanii. Ogółem do stolicy Białorusi przyjechało 317 zawodniczek i zawodników z 44 krajów.

Dzisiaj odbyło się oficjalne losowanie, którego wyniki prezentujemy poniżej. Z Biało-czerwonych jedyną rozstawioną była aktualna wicemistrzyni Igrzysk Europejskich, Sandra Drabik (nr 2 w wadze z limitem 51 kg), która swój start rozpocznie od ćwierćfinału. Jej koleżanki z kadry, by zdobyć medal, muszą wygrać po dwa pojedynki. W przypadku panów aby wejść do strefy medalowej trzeba pokonać nawet trzech rywali.

WYNIKI LOSOWANIA

KOBIETY
51 KG Sandra Drabik w 1/4 finału (26 czerwca) z Anush Grigoryan (Armenia) lub Nelą Freiherrovą (Czechy)
60 KG Aneta Rygielska w 1/8 finału (23 czerwca) z Agnes Alexiusson (Szwecja)
69 KG Karolina Koszewska w 1/8 finału (24 czerwca) z Antaniną Aksenavą (Białoruś)
75 KG Elżbieta Wójcik w 1/8 finału (25 czerwca) z Timeą Nagy (Węgry)

MĘŻCZYŹNI
49 KG Jakub Słomiński w 1/8 finału (23 czerwca) z Aqeelem Ahmedem (Wielka Brytania)
56 KG Jarosław Iwanow w 1/16 finału (21 czerwca) z Artyshem Gomtsyanem (Gruzja)
60 KG Radomir Obruśniak w 1/16 finału (22 czerwca) z Vasile-Gheorghe Suciu (Rumunia)
64 KG Damian Durkacz w 1/16 finału (23 czerwca) z Johannem Orozco Ojeda (Hiszpania)
69 KG Filip Wąchała w 1/16 finału (22 czerwca) z Vasilim Belousem (Mołdawia)
75 KG Rafał Perczyński w 1/16 finału (22 czerwca) z Milosem Bartlem (Czechy)
81 KG Mateusz Goiński w 1/16 finału (22 czerwca) z Benjaminem Whittakerem (Wielka Brytania)
91 KG Tomasz Niedźwiecki w 1/16 finału (21 czerwca) z Ainarem Karlsonem (Estonia)
+91 KG Adam Kulik w 1/16 finału (21 czerwca) z Nelviem Tiafackiem (Niemcy)

DAMIAN DURKACZ I RAFAŁ PERCZYŃSKI ZABOKSUJĄ PODCZAS 2. IE W MIŃSKU

durkacz_podium

Trener reprezentacji Polski seniorów w boksie, Ireneusz Przywara, odkrył karty przed 2. Igrzyskami Europejskimi w Mińsku i podał nazwiska 9 polskich pięściarzy, którzy wystąpią w stolicy Białorusi. W stosunku do tego, co sugerowali na swojej stronie internetowej organizatorzy IE, do Mińska w Biało-Czerwonych dresach pojadą Damian Durkacz (64 kg) i Rafał Perczyński (75 kg).

Podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku wystąpią następujący polscy pięściarze (w kolejności wag): Jakub Słomiński (Wda Świecie, 49 kg), Jarosław Iwanow (Wisła Kraków, 56 kg), Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino, 60 kg), Damian Durkacz (Spartan Knurów, 64 kg), Filip Wąchała (SAKO Gdańsk, 69 kg), Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk, 75 kg), Mateusz Goiński (Zagłębie Konin, 81 kg), Tomasz Niedźwiecki (Orkan Gorzów Wielkopolski, 91 kg) i Adam Kulik (PACO Lublin, +91 kg).

9 BIAŁO-CZERWONYCH POWALCZY PODCZAS 2. IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

polski_podium

Na stronie internetowej Polskiego Związku Bokserskiego czytamy, że trener kadry narodowej seniorów, Ireneusz Przywara, niebawem przedstawi skład Biało-Czerwonych, którzy od 21 czerwca w Mińsku rywalizować będą w turnieju bokserskim 2. Igrzysk Europejskich. Tymczasem organizatorzy opublikowali już listę uczestników, na której znajdują się nazwiska 9 Polaków. Są to: Jakub Słomiński (52 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Ryszard Lewicki (75 kg), Mateusz Goiński (81 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg).

Czy faktycznie w takim składzie Polacy wystąpią w Mińsku? Przekonamy się o tym zapewne w ciągu najbliższych godzin. Przypominamy, że podczas poprzednich Igrzysk, które odbyły się w Baku najlepiej z podopiecznych trenera Zbigniewa Raubo zaprezentował się Mateusz Polski (na zdjęciu), który zdobył brązowy medal w wadze lekkiej (60 kg). Poniżej pełna lista uczestników w podziale na kategorie wagowe.

LISTA UCZESTNIKÓW TURNIEJU BOKSERSKIEGO 2. IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

49 KG
Artur Hovhannisyan (Armenia, 23.03.1996, 158 cm)
Rufat Huseynov (Azerbejdżan, 25.04.1997, 160 cm)
Yauheni Karmilchyk (Białoruś, 12.05.1998, 155 cm)
Tinko Banabakov (Bułgaria, 22.04.1994, 173 cm)
Billal Bennama (Francja, 14.06.1998, 175 cm)
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja, 09.01.1999, 162 cm)
Martin Molina (Hiszpania, 02.11.1994, 159 cm)
James Daly Regan (Irlandia, 05.03.1997, 168 cm)
Omar Salah Ibrahim (Niemcy, 18.03.1998, 165 cm)
Bator Sagaluev (Rosja, 07.07.1991, 152 cm)
Cosmin Girleanu (Rumunia, 03.06.1999, 155 cm)
Nazar Kurotchyn (Ukraina, 17.10.1993, 164 cm)
Attila Bernath (Węgry, 04.02.2000, 161 cm)
Aqeel Ahmed (Wielka Brytania, 28.07.1992, 157 cm)
Federico Serra (Włochy, 28.05.1994, 161 cm)

52 KG
Baregham Harutyunyan (Armenia, 18.05.1989, 171 cm)
Masud Yusifzada (Azerbejdżan, 18.08.1996, 162 cm)
Emil Aliyeu (Białoruś, 17.12.2000, 165 cm)
Daniel Asenov (Bułgaria, 17.05.1997, 164 cm)
Nodari Darbaidze (Gruzja, 02.07.1997, 159 cm)
Gabriel Escobar (Hiszpania, 22.07.1996, 162 cm)
Brendan Irvine (Irlandia, 17.05.1996, 167 cm)
Nicolae Bunescu (Mołdawia, 22.05.2000, 167 cm)
Hamza Touba (Niemcy, 06.11.1991, 171 cm)
Jakub Słomiński (Polska, 02.01.1996, 163 cm)
Vadim Kudriakov (Rosja, 19.05.1994, 162 cm)
Marian Schiopu (Rumunia, 17.09.2000, 165 cm)
Dusan Janjic (Serbia, 02.12.1997, 164 cm)
Batuhan Cifci (Turcja, 16.12.1997, 165 cm)
Dmytro Zamotayev (Ukraina, 04.04.1995, 164 cm)
Martin Virban (Węgry, 26.01.1988, 162 cm)
Galal Yafai (Wielka Brytania, 11.12.1992, 157 cm)
Manuel Cappai (Włochy, 09.10.1992, 168 cm)

56 KG
Krenar Zeneli (Albania, 05.02.1996, 163 cm)
Zhirayr Sargsyan (Armenia, 11.10.1999, 166 cm)
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan, 01.01.1997, 165 cm)
Vasile Usturoi (Belgia, 03.04.1997, 171 cm)
Nikalai Shakh (Białoruś, 12.04.1997, 165 cm)
Alen Rahimic (Bośnia i Hercegowina, 24.04.1998, 178 cm)
Boyan Asenov (Bułgaria, 08.09.1999, 167 cm)
Kirill Serikov (Estonia, 18.03.1993, 169 cm)
Samuel Kistohurry (Francja, 01.02.1995, 173 cm)
Artyush Gomtsyan (Gruzja, 07.09.1998, 163 cm)
Jose Quiles (Hiszpania, 19.10.1997, 172 cm)
Kurt Walker (Irlandia, 07.03.1995, 175 cm)
David Alaverdian (Izrael, 26.06.1993, 165 cm)
Victor Vacula (Mołdawia, 19.02.1999, 175 cm)
Sharafa Raman (Niemcy, 22.04.1983, 168 cm)
Jarosław Iwanow (Polska, 08.06.1995, 170 cm)
Bakhtovar Nazirov (Rosja, 16.05.1994, 162 cm)
Veljko Gligoric (Serbia, 29.08.1997, 165 cm)
Tiago Pugno (Szwajcaria, 11.12.1992, 169 cm)
Ali Ihsan Alagas (Turcja, 25.10.1998, 162 cm)
Mykola Butsenko (Ukraina, 25.06.1991, 170 cm)
Nandor Csoka (Węgry, 17.10.1996, 170 cm)
Peter McGrail (Wielka Brytania, 31.05.1996, 167 cm)
Raffaele Di Serio (Włochy, 11.01.1997, 171 cm)

60 KG
Rexhildo Zeneli (Albania, 06.01.1996, 164 cm)
Karen Tonakanyan (Armenia, 02.07.1992, 176 cm)
Ahmet Simsek (Austria, 01.01.1989, 171 cm)
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan, 17.05.1992, 171 cm)
Nikola Ivkovic (Bośnia i Hercegowina, 31.07.1991, 165 cm)
Kiril Rusinov (Bułgaria, 30.07.1998, 168 cm)
Artur Szachbazjan (Czechy, 27.07.1999, 171 cm)
Valeri Tsernoglavski (Estonia, 20.06.2000, 168 cm)
Arslan Khataev (Finlandia, 06.07.1998, 173 cm)
Jordan Rodriguez (Francja, 30.08.1996, 166 cm)
Otar Eranosyan (Gruzja, 20.08.1993, 165 cm)
Cristian Eusse Vasquez (Hiszpania, 07.09.1997, 167 cm)
Enrico Lacruz (Holandia, 31.08.1993, 181 cm)
Edgaras Skurdelis (Litwa, 01.02.1993, 170 cm)
Dorin Bucsa (Modawia, 13.11.1997, 170 cm)
Hamsat Shadalov (Niemcy, 14.10.1998, 173 cm)
Radomir Obruśniak (Polska, 27.07.1994, 174 cm)
Gabil Mamedov (Rosja, 19.04.1994, 173 cm)
Robert Jitaru (Rumunia, 31.12.1997, 167 cm)
Nemanja Gavrilovic (Serbia, 30.04.1999, 165 cm)
Viliam Tanko (Słowacja, 17.05.1995, 175 cm)
Tadej Cernoga (Słowenia, 22.12.1995, 177 cm)
Hakan Dogan (Turcja, 01.11.1995, 161 cm)
Yuriy Shestak (Ukraina, 26.04.1993, 170 cm)
Roland Galos (Węgry, 26.05.1995, 163 cm)
Callum French (Wielka Brytania, 25.08.1995, 174)
Francesco Maietta (Włochy, 10.02.1996, 170 cm)

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia, 02.12.1992, 173 cm)
Bakhtiyar Gazibayov (Azerbejdżan, 21.06.1999, 173 cm)
Ibrahima Bea Diallo (Belgia, 20.08.1998, 183 cm)
Yahor Kurbanau (Białoruś, 04.01.1995, 175 cm)
Haris Mesanovic (Bośnia i Hercegowina, 16.10.1996, 180 cm)
Vensan Kirkorov (Bułgaria, 12.07.2000, 175 cm)
Erik Pijetraj (Chorwacja, 19.04.1997, 180 cm)
Petr Novak (Czechy, 14.10.1999, 175 cm)
Frederik Lundgaard Jensen (Dania, 17.11.1995, 180 cm)
Semjon Karhanin (Estonia, 30.11.1996, 170 cm)
Sofiane Oumiha (Francja, 23.12.1994, 178 cm)
Lasha Guruli (Gruzja, 27.08.1996, 178 cm)
Johann Orozco Ojeda (Hiszpania, 25.11.1994, 171 cm)
James McGivern (Irlandia, 06.01.1998, 175 cm)
Ahmad Shtiwi (Izrael, 28.04.1999, 159 cm)
Shpetim Bajoku (Kosowo, 10.08.2000, 175 cm)
Evaldas Petrauskas (Litwa, 19.03.1992, 163 cm)
Mihails Pavlovs (Łotwa, 27.09.1995, 170 cm)
Dmitri Galagot (Mołdawia, 11.10.1992, 181 cm)
Wladislaw Baryshnik (Niemcy, 29.08.1996, 176 cm)
Mateusz Polski (Polska, 05.02.1993, 166 cm)
Alexey Mazur (Rosja, 29.03.1991, 174 cm)
Vasile Suciu (Rumunia, 09.02.1996, 174 cm)
Aleksandar Konovalov (Serbia, 15.05.1994, 173 cm)
Michal Takacs (Słowacja, 09.04.1997, 179 cm)
Turghullan Erdemir (Turcja, 03.01.1999, 165 cm)
Yaroslav Khartsyz (Ukraina, 07.05.1997, 175 cm)
Milan Fodor (Węgry, 20.02.1993, 167 cm)
Luke McCormack (Wielka Brytania, 08.06.1995, 176 cm)
Paolo Di Lernia (Włochy, 13.10.1995, 172 cm)

69 KG
Alban Beqiri (Albania, 28.06.1994, 170 cm)
Gurgen Madoyan (Armenia, 04.05.1998, 171 cm)
Marcel Rumpler (Austria, 07.05.1997, 182 cm)
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan, 16.02.1985, 187 cm)
Nabil Messaoudi (Belgia, 13.08.1998, 178 cm)
Yauheni Dauhaliavets (Białoruś, 171 cm)
Adem Fetahovic (Bośnia i Hercegowina, 22.12.1995, 182 cm)
Petar Draganov (Bułgaria, 13.10.1994, 182 cm)
Zeljko Marko (Chorwacja, 25.01.1995, 178 cm)
Pavel Kamanin (Estonia, 09.02.1999, 179 cm)
Milan Prat (Francja, 23.09.1999, 181 cm)
Eskerkhan Madiev (Gruzja, 12.02.1998, 180 cm)
Kieran Molloy (Irlandia, 26.11.1998, 180 cm)
Miroslav Kapuler (Izrael, 28.04.1997, 174 cm)
Patriot Behrami (Kosowo, 28.07.1999, 175 cm)
Saimonas Banys (Litwa, 27.04.1998, 173 cm)
Genadijs Merkulovs (Łotwa, 12.09.1994, 172 cm)
Vasilii Belous (Mołdawia, 27.08.1988, 181 cm)
Hugo Micallef (Monako, 06.03.1998, 180 cm)
Magomed Schachidov (Niemcy, 27.09.1994, 175 cm)
Hadi Srour (Norwegia, 16.11.1995, 183 cm)
Filip Wąchała (Polska, 17.01.1998, 173 cm)
Khariton Agrba (Rosja, 22.10.1995, 178 cm)
Marian Pita (Rumunia, 02.10.1995, 179 cm)
Dejan Dasic (Serbia, 14.01.1999, 178 cm)
Tomas Zold (Słowacja, 18.01.1994, 178 cm)
Jonathan Brunschweiler (Szwajcaria, 04.11.1988, 180 cm)
Necat Ekinci (Turcja, 20.10.1999, 175 cm)
Yevheniy Barabanov (Ukraina, 24.07.1993, 172 cm)
Laszlo Kozak (Węgry, 05.02.1998, 175 cm)
Pat McCormack (Wielka Brytania, 08.06.1995, 180 cm)
Vincenzo Mangiacapre (Włochy, 17.01.1989, 170 cm)

75 KG
Arjon Kajoshi (Albania, 18.09.1996, 178 cm)
Arman Darchinyan (Armenia, 30.04.1994, 178 cm)
Edin Avdic (Austria, 20.07.1996, 183 cm)
Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan, 06.12.1992, 181 cm)
Lancelot Proton de la Chapelle (Belgia, 27.06.1998, 182 cm)
Vadzim Pankou (Białoruś, 06.09.1994, 175 cm)
Radenko Tomic (Bośnia i Hercegowina, 24.02.1995, 184 cm)
Rami Mofid Kiwan (Bułgaria, 03.06.2000, 185 cm)
Mladen Sobjeslavski (Chorwacja, 04.03.1999, 187 cm)
Andreas Kokkinos (Cypr, 26.11.1997, 183 cm)
Milos Bartl (Czechy, 17.11.1994, 180 cm)
Muhammad Abdilrasoon (Finlandia, 16.07.1997, 176 cm)
Victor Yoka (Francja, 06.09.1998, 176 cm)
Giorgi Kharabadze (Gruzja, 11.05.1997, 176 cm)
Miguel Cuardado (Hiszpania, 01.07.1994, 184 cm)
Max van der Pas (Holandia, 03.06.1993, 180 cm)
Michael Nevin (Irlandia, 06.05.1998, 188 cm)
Mikhael Ostroumov (Izrael, 10.12.1997, 180 cm)
Vytautas Balsys (Litwa, 13.02.1998, 184 cm)
Victor Carapcevschii (Mołdawia, 27.06.1992, 180 cm)
Arthur Beck (Niemcy, 27.12.1997, 186 cm)
Mindaugas Gedminas (Norwegia, 13.09.1996, 189 cm)
Ryszard Lewicki (Polska, 02.10.1996, 180 cm)
Gleb Bakshi (Rosja, 12.11.1995, 185 cm)
Milosav Savic (Serbia, 15.10.1994, 180 cm)
Andrej Csemez (Słowacja, 06.05.1998, 186 cm)
Aljaz Venko (Słowenia, 24.07.1993, 170 cm)
Angel Roque Vasquez (Szwajcaria, 01.09.1995, 178 cm)
Adam Chartoi (Szwecja, 17.03.1997, 185 cm)
Serhat Guler (Turcja, 02.07.1996, 167 cm)
Oleksandr Khyznyak (Ukraina, 03.08.1995, 181 cm)
Zoltan Harcsa (Węgry, 20.11.1992, 184 cm)
Mark Dickinson (Wielka Brytania, 07.07.1999, 188 cm)
Salvatore Cavallaro (Włochy, 16.08.1995, 177 cm)

81 KG
Mikel Cullhaj (Albania, 17.06.1997, 179 cm)
Gor Nersesyan (Armenia, 15.03.2000, 182 cm)
Umar Dzambekov (Austria, 20.11.1997, 185 cm)
Alfonso Dominguez Loren Berto (Azerbejdżan, 28.05.1995, 189 cm)
Ziad Nedam El Mohor (Belgia, 25.11.1995, 187 cm)
Mikhail Dauvaliavets (Białoruś, 18.05.1990, 177 cm)
Dzemal Bosnjak (Bośnia i Hercegowina, 23.05.1985, 178 cm)
Kristyan Nikolov (Bułgaria, 14.02.2000, 179 cm)
Damir Plantic (Chorwacja, 16.12.1989, 185 cm)
Jan Muzik (Czechy, 25.09.1989, 185 cm)
Stiven Aas (Estonia, 03.05.2000, 184 cm)
Gaetan Ntambwe (Francja, 12.10.1994, 185 cm)
Giorgi Manjavidze (Gruzja, 06.09.1998, 176 cm)
Alejandro Camacho (Hiszpania, 19.09.1993, 186 cm)
Artjom Kasparian (Holandia, 15.06.1995, 180 cm)
Joe Ward (Irlandia, 30.10.1993, 185 cm)
Ardit Delijaj (Kosowo, 24.10.1997, 182 cm)
Paulius Zujevas (Litwa, 15.08.1993, 185 cm)
Andrei Chiriacov (Mołdawia, 30.06.2000, 185 cm)
Abu Lubdeh Abdulrahman (Niemcy, 28.10.1994, 192 cm)
Alexander Martinsen (Norwegia, 20.09.1992, 183 cm)
Mateusz Goiński (Polska, 30.08.1995, 178 cm)
Imam Khataev (Rosja, 31.08.1994, 176 cm)
Paul Andrei Aradoaie (Rumunia, 05.10.1996, 193 cm)
Sandro Poletan (Serbia, 15.07.1997, 175 cm)
Matus Strnisko (Słowacja, 09.11.1994, 182 cm)
Denis Lazar (Słowenia, 10.09.1992, 181 cm)
Uke Smajli (Szwajcaria, 01.01.1993, 187 cm)
Liridon Nuha (Szwecja, 18.11.1993, 176 cm)
Bayram Malkam (Turcja, 08.09.1999, 175 cm)
Stepan Hrekul (Ukraina, 09.01.1997, 182 cm)
Pal Kovacs (Węgry, 18.02.1995, 182 cm)
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania, 06.06.1997, 186 cm)
Simone Fiori (Włochy, 05.12.1989, 190 cm)

91 KG
Henrik Sargsyan (Armenia, 26.11.1995, 184 cm)
Ahmed Hagag (Austria, 29.02.2000, 187 cm)
Rahil Mammadli (Azerbejdżan, 07.02.1995, 180 cm)
Victor Ilunga Schelstraete (Belgia, 14.01.1996, 190 cm)
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś, 05.04.1993, 194 cm)
Radoslav Pantaleyev (Bułgaria, 05.07.1993, 180 cm)
Toni Filipi (Chorwacja, 01.03.1996, 187 cm)
Ainar Karlson (Estonia, 13.10.1988, 189 cm)
Krenar Aliu (Finlandia, 25.06.1999, 186 cm)
Paul Omba Biongolo (Francja, 28.12.1995, 189 cm)
Nikoloz Begadze (Gruzja, 18.08.1998, 192 cm)
Peter Mullenberg (Holandia, 30.12.1987, 183 cm)
Anthony Browne (Irlandia, 01.01.1995, 189 cm)
Robertas Jokulys (Litwa, 16.10.1998, 195 cm)
Michel Erpelding (Luksemburg, 20.10.1994, 187 cm)
Andrei Zatusevschii (Mołdawia, 12.03.1995, 180 cm)
Eugen Waigel (Niemcy, 28.06.1991, 186 cm)
Tomasz Niedźwiecki (Polska, 13.01.1994, 187 cm)
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja, 14.01.1997, 194 cm)
Alberto Biro (Rumunia, 06.03.1999, 191 cm)
Marko Docic (Serbia, 26.11.1998, 191 cm)
David Michalek (Słowacja, 28.01.1998, 175 cm)
Berat Acar (Turcja, 17.08.1999, 195 cm)
Ramazan Muslimov (Ukraina, 18.04.1995, 191 cm)
Adam Hamori (Węgry, 31.01.1995, 189 cm)
Cheavon Clarke (Wielka Brytania, 14.12.1990, 183 cm)
Clemente Russo (Włochy, 27.07.1982, 181 cm)

+91KG
Gurgen Hovhannisyan (Armenia, 19.02.1998, 198 cm)
Aleksandar Mraovic (Austria, 24.02.1997, 186 cm, 100 kg)
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan, 06.04.1989, 189 cm)
Viktar Chvarkov (Białoruś, 19.08.1985, 190 cm, 103 kg)
Dusan Veletic (Bośnia i Hercegowina, 31.05.1995, 195 cm, 100 kg)
Petar Belberov (Bułgaria, 17.02.1990, 192 cm)
Marko Milun (Chorwacja, 28.09.1996, 192 cm, 100 kg)
Mourad Aliev (Francja, 31.07.1995, 201 cm)
Mikheil Bakhtidze (Gruzja, 23.09.1988, 189 cm)
Ayoub Ghadfa Drissi (Hiszpania, 06.12.1998, 198 cm, 107 kg)
Dean Gardiner (Irlandia, 29.02.1988, 196 cm)
Mantas Valavicius (Litwa, 22.03.1991, 198 cm, 100 kg)
Evanders Servuts (Łotwa, 16.12.1997, 182 cm)
Alexei Zavatin (Mołdawia, 29.03.1987, 200 cm, 107 kg)
Nelvie Raman Hess Tiafack (Niemcy, 03.01.1999, 189 cm)
Adam Kulik (Polska, 15.12.1992, 198 cm, 118 kg)
Ivan Veriasov (Rosja, 10.07.1993, 193 cm, 95 kg)
Mihai Nistor (Rumunia, 05.11.1990, 183 cm, 100 kg)
Vladan Babic (Serbia, 24.09.1991, 196 cm, 122 kg)
Ilyas Mucahit (Turcja, 15.02.1999, 195 cm)
Viktor Vykhryst (Ukraina, 03.06.1992, 196 cm, 104 kg)
Bence Nagy (Węgry, 24.11.1994, 188 cm)
Frazer Clarke (Wielka Brytania, 07.08.1991, 195 cm, 100 kg)
Aziz Abbes Mouhiidine (Włochy, 06.10.1998, 190 cm)

Opracował: Jarosław Drozd

PIĘĆ ROSYJSKICH TRIUMFÓW W GDAŃSKU. ŚWIETNA OBSADA TURNIEJU IM. ZYGMUNTA CHYCHŁY

gdansk_mini

Wczoraj w Gdańsku zakończył się świetnie obsadzony 9. Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Chychły. I w tym roku organizatorzy (klub SAKO) zadbali o to, by między linami ringu wystąpili zawodnicy z wysokiej półki. Z gośćmi z Kazachstanu, Rosji, Francji, Ukrainy, Białorusi oraz Niemiec rywalizowali zarówno reprezentanci Polski, jak i zawodnicy gdańskiego SAKO. Na najwyższym stopniu podium stanęło 5 Rosjan, po 2 Białorusinów i Ukraińców oraz po jednym pięściarzu z Francji, Kazachstanu, Węgier oraz Gruzji, bowiem boksujący na co dzień w barwach SAKO, Ucha Maisuradze, zwycięzca wagi lekkiej (60 kg), to były reprezentant Gruzji w gronie juniorów.

Dodajmy, że zarówno Francuzi, jak i Węgrzy wystąpili w składzie, w jakim zobaczymy ich podczas zbliżających się 2. Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Dwaj polscy finaliści turnieju – Michał Soczyński (91 kg) i Aleksander Stawirej (+91 kg) w stolicy Białorusi nie wystąpią…

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [6 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Vladimir Mnatsakanyan (Rosja) – Attila Bernath (Węgry) 2-1
52 KG Samat Zhetibayev (Kazachstan) – Nikolai Kharanakhoev (Rosja) 3-0
56 KG Eduard Savin (Rosja) – Nandor Csoka (Węgry) 3-0
60 KG Ucha Maisuradze (SAKO Gdańsk) – Radna Tsybikov (Rosja) 3-0
60 KG Roland Galos (Węgry) – Nikita Dineiev (Ukraina) 3-0
64 KG Maksym Molodan (Ukraina) – Dilshat Nurym (Kazachstan) 3-0
69 KG Vakhid Abbasov (Rosja) – Maulen Oskenbek (Kazachstan) 2-1
69 KG Aliaksandr Radzionau (Białoruś) – Rayane Yahia Berrouiguet (Francja) 3-0
75 KG Pylyp Akilov (Ukraina) – Victor Yoka (Francja) 2-1
75 KG Tamerlan Kaziev (Rosja) – Daryn Imakhanov (Kazachstan) 3-0
81 KG Alieksei Alfiorau (Białoruś) – Nurlan Sabirov (Kazachstan) RSC.K 2
91 KG Igor Fedorov (Rosja) – Michał Soczyński (Polska) 3-0
+91KG Mourad Aliev (Francja) – Aleksander Stawirej (Polska) WO.

WICEMISTRZ OLIMPIJSKI POKONANY W GDAŃSKU! SOCZYŃSKI NOKAUTUJE MEDALISTĘ ME

oumiha

Od dwóch dni w Gdańsku, na skąpanym w słońcu Targu Węglowym, odbywa się tradycyjny 9. Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Chychły. Tym razem nad Zatokę Gdańską przyjechały bardzo mocne ekipy z Kazachstanu, Rosji, Francji, Ukrainy, Białorusi oraz Niemiec z którymi rywalizują nasi kadrowicze szykujący się do startu w 2. Igrzyskach Europejskich w Mińsku oraz zawodnicy miejscowego klubu SAKO, który jest organizatorem zawodów.

Największą gwiazdą turnieju był wicemistrz olimpijski wagi lekkiej (60 kg), Sofiane Oumiha, boksujący tym razem w wyższym limicie wagowym (64 kg). Po cichu liczyliśmy, że w jutrzejszym finale zobaczymy go w pojedynku z Mateuszem Polskim, jednak zarówno Francuz, jak i nasz reprezentant przegrali dziś swoje walki półfinałowe.

Z grona naszych pięściarzy autorem największej niespodzianki był Michał Soczyński (91 kg), który znokautował w półfinale w 1. starciu aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Europy oraz olimpijczyka z Rio de Janeiro, Francuza Paul Omba Biongolo i w finale zaboksuje z Rosjaninem Igorem Fedorovem. O zwycięstwo w turnieju powalczy także Aleksander Stawirej (+91 kg), który dziś uporał się niejednogłośnie na punkty (2-1) z mistrzem Węgier Bence Nagy a jutro stanie oko w oko z Francuzem Mouradem Aliyevem.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [5 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Nikolai Kharanakhoev (Rosja) – Eduard Trofymenko (Ukraina) 2-1
Samat Zhetibayev (Kazachstan) – Bilel Bennama (Francja) WO.

60 KG
Radna Tsybikov (Rosja) – Jordan Rodriguez (Francja) 3-0
Ucha Maisuradze (SAKO Gdańsk)  – Dzmitry Dziashkevich (Białoruś) 2-1

64 KG
Dilshat Nurym (Kazachstan) - Mateusz Polski (Polska) 2-1
Maksym Molodan (Ukraina) – Sofiane Oumiha (Francja) 2-1

69 KG
Maulen Oskenbek (Kazachstan) – Filip Wąchała (SAKO Gdańsk) 2-1
Vakhid Abbasov (Rosja) – Dzmitri Milusha (Białoruś) 3-0
Rayane Yahia Berrouiguet (Francja) – Ismail Askerov (Rosja) 2-1
Aliaksandr Radzionau (Białoruś) – Milan Prat (Francja) 3-0

75 KG
Pylyp Akilov (Ukraina) – Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk) WO.

81 KG
Nurlan Sabirov (Kazachstan) – Sergei Raznitsin (Rosja) 2-1
Alieksei Alfiorau (Białoruś) – Yevhenii Pavlovskyi (Ukraina) 3-0

91 KG
Igor Fedorov (Rosja) – Adam Hamori (Węgry) 2-1
Michał Soczyński (Polska) – Paul Omba Biongolo (Francja) KO 1

+91 KG
Aleksander Stawirej (Polska) – Bence Nagy (Węgry) 2-1
Mourad Aliev (Francja) – Viktor Chvarkov (Białoruś) 2-1

 

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH I ĆWIERĆFINAŁOWYCH [4 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Vladimir Mnatsakanyan (Rosja) – Andriy Yefymovych (Ukraina)  3-0
Attila Bernath (Węgry) – Yauheni Karmilchyk (Białoruś) 3-0

52 KG
Samat Zhetibayev (Kazachstan) – Martin Virban (Węgry) 3-0

56 KG
Eduard Savin (Rosja) – Samuel Kistohurry (Francja) 3-0
Nandor Csoka (Węgry) – Jarosław Iwanow (Polska) 2-1

60 KG
Roland Galos (Węgry) – Murat Yildirin (Niemcy) 2-1
Nikita Dineiev (Ukraina) – Radomir Obruśniak (Polska) 2-1
Ucha Maisuradze (SAKO Gdańsk) – Lounes Hamroaoui (Francja) 3-0

64 KG
Dilshat Nurym (Kazachstan) – Milan Fodor (Węgry) 3-0
Maksym Molodan (Ukraina) – Dominik Palak (SAKO Gdańsk) 3-0
Sofiane Oumiha (Francja) – Dmitriy Zubko (Rosja) 2-1

69 KG
Vakhid Abbasov (Rosja) – Johannes Hickmann (Niemcy) 3-0
Milan Prat (Francja) – Łukasz Zyguła (SAKO Gdańsk) 2-1
Aliaksandr Radzionau (Białoruś) – Laszlo Kozak (Węgry) 2-1

75 KG
Tamerlan Kaziev (Rosja) – Zoltan Harcsa (Węgry) 2-1
Daryn Imakhanov (Kazachstan) – Vezir Agirman (Niemcy) 2-1
Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk)Ryszard Lewicki (Polska) 3-0
Victor Yoka (Francja) – Viktor Dziashkevich (Białoruś) 2-1

81 KG
Sergei Raznitsin (Rosja) – Piotr Szczukowski (SAKO Gdańsk) 3-0
Nurlan Sabirov (Kazachstan) – Gaetan Ntambwe (Francja) 3-0
Yevhenii Pavlovskyi (Ukraina) – Pal Kovacs (Węgry) 3-0
Alieksei Alfiorau (Biaroruś) – Vitalii Burlak (SAKO Gdańsk) 3-0

91 KG
Michał Soczyński (Polska) – Ammar Abbaus Abuduljabbar (Niemcy) WO.
Paul Omba Biongolo (Francja) – Dmytro Galagan (Ukraina) RSC 1

+91 KG
Bence Nagy (Węgry) – Vyacheslav Chawryluk (Ukraina) 2-1

ME KADETEK I KADETÓW: BEZ ZWYCIĘSTW W TRZECIM DNIU TURNIEJU

mek2019

Trzeci dzień 10. Mistrzostw Europy Kadetek i 23. Mistrzostw Europy Kadetów nie przyniósł polskiej ekipie ani jednego powodu do radości. Na ringu w Gałaczu (Galati) wystąpiło czworo Biało-Czerwonych i wszyscy zeszli z ringu pokonani. Tym samym nasi reprezentanci niestety już zakończyli turniej, a honoru polskiego boksu w tej kategorii wiekowej postarają się bronić nasze zawodniczki.

W niedzielnych walkach eliminacyjnych Klaudia Topolewska (57 kg) przegrała przez RSC w 2. starciu z Mihaelą Ciobanu (Rumunia), Jakub Krzpiet (46 kg) 0-5 z Cristinelem Costelem Mazareanu (Rumunia), Dawid Litke (50 kg) 1-4 z Eusebiu Iulianem Tirzomanem (Rumunia) oraz Oskar Sadowski (54 kg) 0-5 z Mołdawianinem Ianusem Caravanem.

Tak, więc bilans walk podopiecznych Krzysztofa Szota i Ludwika Buczyńskiego zamknął się w 13 pojedynkach (2 zwycięstwach i 11 porażkach, w tym 3 przed czasem). Dodajmy, że w ub. roku w Anapie młodzi Polacy stoczyli 10 walk, wygrywając tylko …1.

TYLKO OSKAR SADOWSKI WYGRYWA W DRUGIM DNIU ME KADETEK I KADETÓW

mek2019

Drugi dzień 10. Mistrzostw Europy Kadetek i 23. Mistrzostw Europy Kadetów nie był udanych dla Biało-Czerwonych. Z grona boksujących w Gałaczu dwóch zawodniczek i sześciu zawodników zwycięsko ze swojej walki wyszedł jedynie młody pięściarz Skorpiona Szczecin Oskar Sadowski (54 kg), który niejednogłośnie na punkty (3-2) pokonał Serba Ognjena Mitrovica i dzisiaj w 1/8 finału zaboksuje z Mołdawianinem Ianusem Caravanem.

Jeśli chodzi o reprezentantki Polski, to w 1/8 finału Zuzanna Burczyk (52 kg) przegrała stosunkiem głosów 2-3 z Barbarą Megyeri (Węgry), zaś Wiktoria Florkiewicz (63 kg) uległa (0-5) Loredanie Marin (Rumunia). Z grona ich kolegów Oskar Materla (52 kg) przegrał przez RSC w 1. starciu z Eliasem Idrissi (Dania), Oliwier Szot (57 kg) 0-5 z Anglikiem Ellisem Price`em, Łukasz Perkowski (60 kg) przez RSC w 2. rundzie z Volodymyrem Horzovem (Ukraina), Dawid Szmajda (63 kg) 0-5 z Rastko Simicem (Serbia), zaś Bartosz Zalewski (75 kg) przez RSC w 3. starciu z Arlindem Cera (Albania).

ME KADETEK I KADETÓW: ZMIENNE SZCZĘŚCIE BIAŁO-CZERWONYCH W PIERWSZYM DNIU

ordu_ring

Wczoraj w rumuńskim mieście Gałacz (Galati) rozpoczęły się 10. Mistrzostw Europy Kadetek i 23. Mistrzostwa Europy Kadetów w boksie. W pierwszym dniu zawodów swoje walki eliminacyjne wygrali Julia Szeremeta (50 kg) i Oliwier Szot (57 kg). Zawodniczka na co dzień trenująca w MKS II Chełm pokonała na punkty (4-1) Angielkę Dhesi Charan, zaś idący śladami swojego ojca, Krzysztofa, pięściarz LKS BOKS Myszków, Oliwier Szot, wygrał pewnie (5-0) z Czarnogórcem Damjanem Lijesevicem.

Julia we wtorek (28 maja), w pojedynku ćwierćfinałowym stanie w szranki z Rumunką Dianą Brinza, która miała wolny los, zaś Oliwier w 1/8 finału powalczy dzisiaj z Anglikiem Ellisem Price`em, dla którego również będzie to pierwsza turniejowa walka. Z zawodami pożegnali się trzej inni Biało-Czerwoni. Oskar Jędrysiak (48 kg) przegrał 0-5 z Saidem Abdullayevem (Azerbejdżan), Jakub Przeszak (66 kg) 0-5 z Ognjenem Djurdjevem (Serbia) oraz Jakub Straszewski (80 kg) 0-5 z Matviyem Razhba (Ukraina).

ME KADETÓW W GAŁACZU: BIAŁO-CZERWONE I BIAŁO-CZERWONI POZNALI SWOICH RYWALI

mme15_ring

Gałacz (Galați), jedno z największych miast we wschodniej Rumunii, położone na lewym brzegu Dunaju, pomiędzy ujściami Prutu i Seretu, od wczoraj gości najlepsze kadetki i kadetów Starego Kontynentu. Od dzisiaj w ringowe szranki stanie 265 zawodników z 35 krajów oraz 135 zawodniczek z 25 państw, w tym licząca 19 pięściarek i pięściarzy ekipa Biało-Czerwonych. Oto jak losowały nasze zawodniczki i zawodnicy…

WYNIKI LOSOWANIA

KADETKI
48 KG Alexas Kubicka (10 zawodniczek) w 1/4 finału (27 maja) z Federicą Lombardo (Włochy)
50 KG Julia Szeremeta (11 zawodniczek) w 1/8 finału (24 maja) z Dhesi Charan (Anglia)
52 KG Zuzanna Burczyk (15 zawodniczek) w 1/8 finału (25 maja) z Barbarą Megyeri (Węgry)
54 KG Nikola Prymaczenko (13 zawodniczek) w 1/4 finału (28 maja) z Fenją Sturzenbecher (Niemcy) lub Martiną Cataldi (Włochy)
57 KG Klaudia Topolewska (11 zawodniczek) w 1/8 finału (26 maja) z Mihaelą Ciobanu (Rumunia)
63 KG Wiktoria Florkiewicz (15 zawodniczek) w 1/8 finału (25 maja) z Loredaną Marin (Rumunia)
70 KG Zofia Stachowiak (10 zawodniczek) w 1/4 finału (27 maja) z Kariną Airapetian (Ukraina) lub Darią Bazhenovą (Rosja)
75 KG Barbara Marcinkowska (9 zawodniczek) w 1/4 finału (28 maja) z Robertą Andrei (Rumunia)

KADECI
46 KG Jakub Krzpiet (19 zawodników) w 1/8 finału (26 maja) z Cristinelem Costelem Mazareanu (Rumunia)
48 KG Oskar Jędrysiak (22 zawodników) w 1/16 finału (24 maja) z Saidem Abdullayevem (Azerbejdżan)
50 KG Dawid Litke (22 zawodników) w 1/8 finału (26 maja) z Eusebiu Iulianem Tirzomanem (Rumunia)
52 KG Oskar Materla (23 zawodników) w 1/16 finału (25 maja) z Eliasem Idrissi (Dania)
54 KG Oskar Sadowski (23 zawodników) w 1/16 finału (25 maja) z Ognjenem Mitrovicem (Serbia)
57 KG Oliwier Szot (24 zawodników) w 1/16 finału (24 maja) z Damjanem Lijesevicem (Czarnogóra)
60 KG Łukasz Perkowski (21 zawodników) w 1/16 finału (25 maja) z Volodymyrem Horzovem (Ukraina)
63 KG Dawid Szmajda (23 zawodników) w 1/8 finału (25 maja) z Rastko Simicem (Serbia)
66 KG Jakub Przeszak (22 zawodników) w 1/16 finału (24 maja) z Ognjenem Djurdjevem (Serbia)
75 KG Bartosz Zalewski (16 zawodników) w 1/8 finału (25 maja) z Arlindem Cera (Albania)
80 KG Jakub Straszewski (14 zawodników) w 1/8 finału (24 maja) z Matviyem Razhba (Ukraina)

ZMIANA WARTY W POLSKIM BOKSIE OLIMPIJSKIM? CIEKAWE ROZSTRZYGNIĘCIA W WARSZAWIE

stamm01

Wczoraj wieczorem w Warszawie zakończył się 36. Memoriał im. Feliksa Stamma, będący dla polskich kadr kobiet i mężczyzn ostatnim poważnym sprawdzianem przed 2. Igrzyskami Europejskimi, które w dniach od 21 do 30 czerwca odbędą się w Mińsku. Kibice zobaczyli w sobotę 15 pojedynków z udziałem 6 Polek i 3 Polaków. Na najwyższym stopniu podium stanęło troje z nich – Natalia Rok (51 kg), Elżbieta Wójcik (69 kg) i Damian Durkacz (64 kg).

„Polskie” finały w trzech przypadkach były rywalizacją rutyny z młodością i za każdym razem zwycięsko wychodziła ta druga. Natalia Rok głosami zagranicznych sędziów wypunktowała (3-2) po wyrównanym pojedynku srebrną medalistkę poprzednich Igrzysk Europejskich w Baku (2015), Sandrę Drabik, Elżbieta Wójcik jednogłośnie na punkty (5-0) zwyciężyła Karolinę Koszewską, zaś Damian Durkacz zwyciężył na punkty (4-1) brązowego medalistę z Baku, Mateusza Polskiego.

Na drugim stopniu podium stanęli Sandra Kruk (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg) oraz Tomasz Niedźwiecki (91 kg), przegrywając po ambitnych walkach z wyżej od siebie notowanymi rywalami.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [4 MAJA 2019]

KOBIETY

51 KG Natalia Rok (Polska)Sandra Drabik (Polska) 3-2
57 KG Jemyma Betrian (Holandia) – Sandra Kruk (Polska) 3-2
60 KG Beatriz Ferreira (Brazylia) – Aneta Rygielska (Polska) 5-0
69 KG Elżbieta Wójcik (Polska)Karolina Koszewska (Polska) 5-0
75 KG Nouchka Fontijn (Holandia) – Caitlin Parker (Australia) 5-0

MĘŻCZYŹNI

49 KG Ronaldo Bezerra (Brazylia) – Said Mortaji (Maroko) 3-2
52 KG Solanki Gaurav (Indie) – William Cawley (Anglia) 5-0
56 KG Mukhammad Shekhov (Rosja) – Mohammed Hassamuddin (Indie) 4-1
60 KG Kaushik Manish (Indie) – Mohamed Hamout (Maroko) 4-1
64 KG Damian Durkacz (Polska)Mateusz Polski (Polska) 4-1
69 KG Sergey Sobylinski (Rosja) – Vadim Musaev (Rosja) 3-2
75 KG Adam Chartoi (Szwecja) – Emile Richardson (Nowa Zelandia) 5-0
81 KG Kail Paiva (Brazylia) – Uke Smajli (Szwajcaria) 4-1
91 KG David Nyika (Nowa Zelandia) – Tomasz Niedźwiecki (Polska) 5-0
+91KG Maksim Babanin (Rosja) – Solomon Dacres (Anglia) 3-2

KOBIETY

KOMPLET WYNIKÓW WALK PÓŁFINAŁOWYCH [3 MAJA 2019]

51 KG
Natalia Rok (Polska) – Tori Ellis-Willetts (Anglia) 4-1
Sandra Drabik (Polska) – Graziele Souza (Brazylia) 4-1

57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Sofia Nabet (Francja) 4-1
Jemyma Betrian (Holandia) – Irma Testa (Włochy) 3-2

60 KG
Aneta Rygielska (Polska) – Anja Stridsman (Australia) 3-2
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Rebecca Nicoli (Włochy) 5-0

69 KG
Elżbieta Wójcik (Polska) – Kaye Scott (Australia) 4-1
Karolina Koszewska (Polska) – Angela Carini (Włochy) 4-1

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Love Holgersson (Szwecja) 5-0
Caitlin Parker (Australia) - Agata Kaczmarska (Polska) 5-0

MĘŻCZYŹNI

KOMPLET WYNIKÓW WALK PÓŁFINAŁOWYCH [2-3 MAJA MAJA 2019]

49 KG
Ronaldo Bezerra (Brazylia) – Artysh Soyan (Rosja) 5-0
Said Mortaji (Maroko) – Jakub Słomiński (Polska) 5-0

56 KG
Mukhammad Shekhov (Rosja) – Maciej Jóźwik (Polska) 5-0
Mohammed Hassamuddin (Indie) - Jarosław Iwanow (Polska) 5-0

60 KG
Mohamed Hamout (Maroko) – Callum Thompson (Anglia) AB 3
Kaushik Manish (Indie) – Ucha Maisuradze (Polska) 4-1

64 KG
Mateusz Polski (Polska) – Griroiy Lizunenko (Rosja) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Khatana Ankit (Indie) 3-2

69 KG
Vadim Musaev (Rosja) – Mandeep Jangra (Indie)
Sergey Sobylinski (Rosja) – Filip Wąchała (Polska) 5-0

75 KG
Emile Richardson (Nowa Zelandia) – Ryszard Lewicki (Polska) 3-2
Adam Chartoi (Szwecja) – Rafał Perczyński (Polska) 5-0

81 KG
Uke Smajli (Szwajcaria) – Nucha Liridon (Szwecja) 4-1
Kail Paiva (Brazylia) – Mateusz Goiński (Polska) 4-1

91 KG
Tomasz Niedźwiecki (Polska)Michał Soczyński (Polska) 4-1
David Nyika (Nowa Zelandia) – Sanjeet (Indie) 5-0

+91 KG
Solomon Dacres (Anglia) – Adam Kulik (Polska) RSC 3
Maksim Babanin (Rosja) – Dmytro Rudenkiy (Ukraina) 5-0

WALKA POLSKIEGO Z DURKACZEM HITEM FINAŁÓW 36. MEMORIAŁU IM. FELIKSA STAMMA

Stamm_plakat_2019jpg

W czwartek poznaliśmy finalistów wagi z limitem 64 kg oraz komplet półfinalistek i półfinalistów 36. Memoriału im. Feliksa Stamma. W pierwszym przypadku są to dwaj nasi czołowi pięściarze, bez podziału na kategorie wagowe, czyli Mateusz Polski i Damian Durkacz. Z kolei do grona Biało-Czerwonych, którzy są już o krok od finału dołączyli: Sandra Kruk (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Filip Wąchała (69 kg) i Rafał Perczyński (75 kg).

Ogółem o awans do finału zaboksuje jutro 17 reprezentantów Polski – 7 zawodniczek i 10 zawodników. Najciekawiej zapowiadają się walki Sandry Drabik (51 kg) z Graziele Souzą (Brazylia), Rygielskiej z Anją Stridsman (Australia), Elżbiety Wójcik (69 kg) z Kaye Scott (Australia), Karoliny Koszewskiej (69 kg) z Angelą Carini (Włochy), Agaty Kaczmarskiej (75 kg) z Caitlin Parker (Australia), Wąchały z Sergeyem Sobylinskim (Rosja), Adama Kulika (+91 kg) z Solomonem Dacresem (Anglia) oraz bratobójczy bój Tomasz Niedźwieckiego z Michałem Soczyńskim (obaj 91 kg).

KOBIETY
WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [2 MAJA 2019]

57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Amy Andrew (Nowa Zelandia) 4-1
Sofia Nabet (Francja) – Raven Chapman (Anglia) 5-0
Irma Testa (Włochy) – Sara Beram (Chorwacja) 5-0
Jemyma Betrian (Holandia) – Stephanie Thour (Szwecja) 5-0

60 KG
Anja Stridsman (Australia) – Imane Khelif (Algieria ) 5-0
Aneta Rygielska (Polska) – Sandra Brugger (Szwajcaria) 3-2
Rebecca Nicoli (Włochy) – Agnes Alexiusson (Szwecja) 4-1
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Amina Zidani (Francja) 5-0

MĘŻCZYŹNI
WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH I PÓŁFINAŁOWYCH [2 MAJA 2019]

64 KG
Mateusz Polski (Polska) – Grigoriy Lizunenko (Ukraina) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Khatana Ankit (Indie) 3-2

69 KG
Mandeep Jangra (Indie) – Mikołaj Tobera (Polska) 4-0
Vadim Musaev (Rosja) – Billy Liljeqvist (Szwecja) 4-1
Filip Wąchała (Polska) - Łukasz Zyguła (Polska) 5-0
Sergey Sobylinski (Rosja) – Zine Al Abidine Amroug (Maroko) 3-2

75 KG
Rafał Perczyński (Polska) – Chauhan Prayag (Indie) 5-0
Adam Chartoi (Szwecja) – Carl Fail (Anglia) 4-1

BIAŁO-CZERWONI CORAZ BLIŻEJ FINAŁÓW 36. MEMORIAŁU IM. FELIKSA STAMMA

Stamm_plakat_2019jpg

W Hotelu Airport Okęcie w Warszawie od trzech dni 85 zawodników i 55 zawodniczek z 21 krajów rywalizuje w 36. Memoriale im. Feliksa Stamma. Dla trenerów reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn to ostatnia szansa, by zobaczyć turniejową formę Biało-Czerwonych, szykowanych do startu w zbliżających się 2. Igrzyskach Europejskich w Mińsku.

Z kadrowiczek Karoliny Michalczuk do półfinałów awansowały Sandra Drabik i Natalia Rok (obie 51 kg) oraz Elżbieta Wójcik i Karolina Koszewska (obie 69 kg). Z kolei Ireneusz Przywara cieszył się z ćwierćfinałowych zwycięstw Jarosława Iwanowa i Macieja Jóźwika (obaj 56 kg), Mateusz Polskiego i Damiana Durkacza (obaj 64 kg), Łukasza Zyguły (69 kg), Mateusza Goińskiego (81 kg), Tomasza Niedźwieckiego (91 kg) oraz Adama Kulika (+91 kg).

KOBIETY

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [29 KWIETNIA 2019]

51 KG
Amalie Manich (Dania) – Veronica Losvik (Norwegia) 4-1
Taylah Robertson (Australia) – Roumaysa Boualam (Algieria) 4-1
Graziele Souza (Brazylia) – Johanna Wonyou (Francja) 3-2

57 KG
Irma Testa (Włochy) – Rebeca Lima (Brazylia) 4-1
Jemyma Betrian (Holandia) – Caroline Cruveillier (Francja) DQ 3
Stephanie Thour (Szwecja) – Fatma Zohra Abdelkader (Algieria) WO.

60 KG
Rebecca Nicoli (Włochy) – Troy Garton (Nowa Zelandia) 5-0
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Ditte Frostholm (Dania) 5-0
Amina Zidani (Francja) – Hannah Robinson (Anglia) 5-0

69 KG
Yvonne Rasmussen (Dania) – Beatriz Soares (Brazylia) 5-0
Rosie Eccles (Walia) – Chahira Selmouni (Algieria) RSC 2
Angela Carini (Włochy) – Emilie Sonvico (Francja) 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [30 KWIETNIA - 1 MAJA 2019]

51 KG
Natalia Rok (Polska) – Roberta Mostarda (Włochy) 5-0
Tori Ellis-Willetts (Anglia) – Tasmin Benny (Nowa Zelandia)
Sandra Drabik (Polska) – Amalie Manich (Dania) 5-0
Graziele Souza (Brazylia) – Taylah Robertson (Australia) 5-0

69 KG
Elżbieta Wójcik (Polska) – Chei Kenneally (Nowa Zelandia) 5-0
Kaye Scott (Australia) – Martina Schmoranzova (Czechy) 5-0
Karolina Koszewska (Polska) – Yvonne Rassmussen (Dania) 3-2
Angela Carini (Włochy) – Rosie Eccles (Walia) 3-2

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Georgia O`Connor (Anglia) WO.
Love Holgersson (Szwecja) – Davina Michel (Francja) 4-1

MĘŻCZYŹNI

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [29 KWIETNIA 2019]

60 KG
Ucha Maisuradze (Polska) – Danny Jensen (Dania) 4-1

69 KG
Łukasz Zyguła (Polska) – Jonathan Brunschweiler (Szwajcaria) 5-0
Zine Al Abidine Amroug (Maroko) – Mykyta Alistratov (Ukraina) 5-0
Sergey Sobylinski (Rosja) – Cyrus Pattinson (Anglia) 4-1

81 KG
Konrad Kaczmarkiewicz (Polska) – Sanjay (Indie) 4-1
Kail Paiva (Brazylia) – Vitaliy Burlak (Polska) 5-0
Daniel Lutai (Rosja) – Alexander Martinsen (Norwegia) 3-2

+91 KG
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Hitesh (Indie) 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [29-KWIETNIA - 1 MAJA 2019]

49 KG
Said Mortaji (Maroko) – Sahani Govind Kumar (Indie) 3-2

56 KG
Maciej Jóźwik (Polska) – Tiago Pujno (Szwajcaria) 3-2
Jarosław Iwanow (Polska) – Jack Bowen (Szkocja) 5-0
Mohammed Hassamuddin (Indie) – Arilson Goncalves (Brazylia) 3-2

60 KG
Callum Thompson (Anglia) – Kamil Wieczorek (Polska) AB 2
Mohamed Hamout (Maroko) – Radomir Obruśniak (Polska) 5-0
Kaushik Manish (Indie) – Mateusz Wojtasiński (Polska) 5-0
Ucha Maisuradze (Polska) – Mikhail Varlamov (Rosja) 3-2

64 KG
Griroiy Lizunenko (Ukraina) Harrison Garside (Australia) 3-2
Mateusz Polski (Polska) – Hamza Rabii (Maroko) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Frederik Lundgaard (Dania) 5-0
Khatana Ankit (Indie) - Dominik Palak (Polska) 5-0

81 KG
Nucha Liridon (Szwecja) - Piotr Szczukowski (Polska) 3-2
Uke Smajli (Szwajcaria) – Sebastian Wiktorzak (Polska) 4-1
Mateusz Goiński (Polska) - Konrad Kaczmarkiewicz (Polska) 4-1
Kail Paiva (Brazylia) – Daniel Lutai (Rosja) 4-1

91 KG
Tomasz Niedźwiecki (Polska) – Youness Baalla (Maroko) 3-2
Sanjeet (Indie) – Alexander Bwambale (Szwecja) 5-0
David Nyika (Nowa Zelandia) – Yaroslav Doronichev (Rosja) 3-2

+91 KG
Adam Kulik (Polska) – Mohamed Frisse (Maroko) RSC 1
Solomon Dacres (Anglia) – Damian Wiśniewski (Polska) RSC 1
Dmytro Rudenkiy (Ukraina) – Aleksander Stawirej (Polska) 5-0
Maksim Babanin (Rosja) – Nelvie Tiafack (Niemcy)

POLACY ZDECYDOWANIE LEPSI OD NIEMCÓW WE WŁADYSŁAWOWIE

mateusz_polski1

Kadra narodowa seniorów przebywająca na zgrupowaniu w COS OPO „Cetniewo” we Wladysławowie pokonała w międzynarodowym meczu ekipę Niemiec 18-6. Punkty dla Biało-Czerwonych zdobyli: Jakub Słomiński (52 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Damian Durkacz (64 kg), Rafał Perczyński (75 kg), Sebastian Wiktorzak (81 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg).

Zwycięstwo podopiecznych trenera Ireneusza Przywary, którzy szykują się startu w MTB im. Feliksa Stamma w Warszawie, oczywiście cieszy, ale warto w tym miejscu zauważyć, że rywale przyjechali do Władysławowa w mocno eksperymentalnym składzie. O aktualnej, międzynarodowej wartości naszych reprezentantów dowiemy się zatem dopiero za 10 dni, kiedy zabrzmi pierwszy gong turnieju memoriałowego trenera stulecia, Feliksa Stamma.

POLSKA vs NIEMCY 18:6 [18 KWIETNIA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Jakub Słomiński – Argishti Teteryan 2-1
56 KG Jarosław Iwanow – Yves-Domenic Kentsch 2-1
60 KG Radomir Obruśniak – Osseinou Hansen 2-1
64 KG Mateusz Polski – Noah Fisher 3-0
64 KG Damian Durkacz – Mert Caliskan 3-0
69 KG Frank Kilp – Filip Wąchała 2-1
69 KG Richard Meinecke – Kamil Holka 3-0
75 KG Silvio Schierle – Ryszard Lewicki 3-0
75 KG Rafał Perczyński – Vezir Agirman 2-1
81 KG Sebastian Wiktorzak – Angelo Schenk AB 2
91 KG Tomasz Niedźwiecki – Nino Kolicic 3-0
+91KG Adam Kulik – Kenan Husovic AB 3

TOP 150 EUROPA (SENIORZY) – RANKING „POLSKIBOKS.PL” ZA 2018 ROK

oumiha

Tradycji musi stać się zadość, stąd po raz kolejny, choć z wielkim poślizgiem, publikuję mój coroczny ranking najlepszych europejskich pięściarzy, którzy występowali na olimpijskich ringach. Najlepszymi zawodnikami 2018 roku w Europie byli (w kolejności wag): Bator Sagaluyev (Rosja, 49 kg), Daniel Asenov (Bułgaria, 52 kg), Peter McGrail (Anglia, 56 kg), Sofiane Oumiha (Francja, 60 kg), Luke McCormack (Anglia, 64 kg), Pat McCormack (Anglia, 69 kg), Andrej Csemez (Słowacja, 75 kg), Georgiy Kushitashvili (Rosja, 81 kg), Aziz Abbas Mouhidine (Włochy, 91 kg) i Frazer Clarke (Anglia, +91 kg). Trzech z nich (Asenov, McGrail i Oumiha) obroniło pozycję liderów z ub. roku.

W gronie najlepszych 150 zawodników Europy klasyfikuję 5 Polaków. Jakub Słomiński (49 kg) zajął 9. miejsce (w ub. roku był 15), Jarosław Iwanow (56 kg) został sklasyfikowany na 12. miejscu, Radomir Obruśniak (60 kg) na 13. miejscu, Damian Durkacz (64 kg) na 10. miejscu, zaś Filip Wąchała (69 kg) na 11. miejscu.

TOP 150 EUROPA (SENIORZY) – RANKING SERWISU POLSKIBOKS.PL ZA 2018 ROK

49 KG
1 Bator Sagaluyev (Rosja)
2 Federico Serra (Włochy)
3 Galal Yafai (Anglia)
4 Islam Abumuslimov (Rosja)
5 Shakhil Allakhverdiev (Gruzja)
6 Vladimir Mnatsakanyan (Rosja)
7 Martin Molina (Hiszpania)
8 Nazar Kurotchin (Ukraina)
9 Jakub Słomiński (Polska)
10 Evgeniy Karmilchyk (Białoruś)
11 Evgen Ovsyannikov (Ukraina)
12 Artysh Soyan (Rosja)
13 Salah Ibrahim (Niemcy)
14 Aqeel Ahmed (Szkocja)
15 Tugay Oner (Turcja)

52 KG
1 Daniel Asenov (Bułgaria)
2 Gabriel Escobar (Hiszpania)
3 Will Cawley (Anglia)
4 Nodari Darbaidze (Gruzja)
5 Brendan Irvine (Irlandia)
6 Dmitro Zamotayev (Ukraina)
7 Vasiliy Egorov (Rosja)
8 Billal Bennama (Francja)
9 Masud Yusifzade (Azerbejdżan)
10 Tinko Banabakov (Bułgaria)
11 Maksim Stakheyev (Rosja)
12 Reece McFadden (Szkocja)
13 Tarik Ibrahim (Niemcy)
14 Manuel Cappai (Włochy)
15 Conor Quinn (Irlandia)

56 KG
1 Peter McGrail (Anglia)
2 Kurt Walker (Irlandia)
3 Robert Jitaru (Rumunia)
4 Tayfur Aliyev (Azerbejdżan)
5 Boyan Asenov (Bułgaria)
6 Bakhtovar Nazirov (Rosja)
7 Vasiliy Vetkin (Rosja)
8 Jordan Rodriguez (Francja)
9 Raffaele Di Serio (Włochy)
10 Artush Gomtsyan (Gruzja)
11 Krenar Zeneli (Albania)
12 Jarosław Iwanow (Polska)
13 Jose Quiles (Hiszpania)
14 Stefan Ivanov (Bułgaria)
15 Unal Kalkisim (Turcja)

60 KG
1 Sofiane Oumiha (Francja)
2 Callum French (Anglia)
3 Dmitriy Asanov (Białoruś)
4 Francesco Maietta (Włochy)
5 Enrico Le Cruz (Holandia)
6 Otar Eranosyan (Gruzja)
7 James McGivern (Irlandia)
8 Michael McDonagh (Walia)
9 Roland Galos (Węgry)
10 Yuriy Shestak (Ukraina)
11 Artur Subkhankulov (Rosja)
12 Albert Batyrgaziev (Rosja)
13 Radomir Obruśniak (Polska)
14 Hakan Dogan (Turcja)
15 Arslan Khatajev (Finlandia)

64 KG
1 Luke McCormack (Anglia)
2 Paolo Di Lernia (Włochy)
3 Dmitri Galagot (Mołdawia)
4 Lasha Guruli (Gruzja)
5 Hovhannes Bachkov (Armenia)
6 Fredrik Jensen (Dania)
7 Tugrulhan Erdemir (Turcja)
8 Olexandr Melenyuk (Ukraina)
9 Ivan Dancha (Ukraina)
10 Damian Durkacz (Polska)
11 Evaldas Petrauskas (Litwa)
12 Kastriot Sopa (Niemcy)
13 Wayne Kelly (Irlandia)
14 Timur Belyak (Ukraina)
15 Wladislaw Baryshnik (Niemcy)

69 KG
1 Pat McCormack (Anglia)
2 Youba Ndiaye Sissokho (Hiszpania)
3 Andrey Zamkovoy (Rosja)
4 Vladislav Savostyanov (Rosja)
5 Vincenzo Arecchia (Włochy)
6 Aidan Walsh (Irlandia)
7 Kieran Molloy (Irlandia)
8 Yagub Nuriyev (Rosja)
9 Albert Karibyan (Rosja)
10 Milan Prat (Francja)
11 Filip Wąchała (Polska)
12 Eskerkhan Madiyev (Gruzja)
13 Vasili Belous (Mołdawia)
14 Khariton Agrba (Rosja)
15 Sergey Sobylinskiy (Rosja)

75 KG
1 Andrej Csemez (Słowacja)
2 Andrey Kovalchuk (Rosja)
3 Andrej Merzlyakov (Niemcy)
4 Carl Fail (Anglia)
5 Salvatore Cavallaro (Włochy)
6 Max van der Pas (Holandia)
7 Olexiy Tokarchuk (Ukraina)
8 Stephen Donnelly (Irlandia)
9 Gleb Bakshi (Rosja)
10 John Docherty (Szkocja)
11 Jordan Reynolds (Anglia)
12 Ilari Kujala (Finlandia)
13 Vitaliy Bondarenko (Białoruś)
14 Giorgi Kharabadze (Gruzja)
15 Victor Corobcevschii (Mołdawia)

81 KG
1 Georgiy Kushitashvili (Rosja)
2 Joe Ward (Irlandia)
3 Benjamin Whittaker (Anglia)
4 Andrei Aradoaie (Rumunia)
5 Gaetan Ntambwe (Francja)
6 Matus Strnisko (Słowacja)
7 Mikhail Dauhaliavets (Białoruś)
8 Valeriy Kharlamov (Ukraina)
9 Peter Mullenberg (Holandia)
10 Stepan Grekul (Ukraina)
11 Leo Cvetkovic (Chorwacja)
12 Sammy Lee (Walia)
13 Pavel Silyagin (Rosja)
14 Sean Lazzerini (Szkocja)
15 Bayram Malkam (Turcja)

91 KG
1 Aziz Abbas Mouhidine (WŁochy)
2 Muslim Gadzhimagomedov (Rosja)
3 Sergiy Gorskov (Ukraina)
4 Toni Filipi (Chorwacja)
5 Chevon Clarke (Anglia)
6 Radoslav Pantaleyev (Bułgaria)
7 Konstantin Pinchuk (Ukraina)
8 Adam Hamori (Węgry)
9 Kiril Afanasev (Irlandia)
10 Ivan Mechkov (Bułgaria)
12 Krenar Aliu (Finlandia)
13 Narek Manasyan (Armenia)
14 Cristian Filip (Rumunia)
15 David Michalek (Słowacja)

+91KG
1 Frazer Clarke (Anglia)
2 Petar Belberov (Bułgaria)
3 Marko Milun (Chorwacja)
4 Magomed Abdullayev (Azerbejdżan)
5 Magomed Omarov (Rosja)
6 Mihai Nistor (Rumunia)
7 Igor Shevadzutskiy (Ukraina)
8 Vladislav Muravin (Rosja)
9 Pavlo Doroshilov (Rosja)
10 Gurgen Hovhannesyan (Armenia)
11 Aleksei Zavatin (Mołdawia)
12 Clemente Russo (Włochy)
13 Dean Gardiner (Irlandia)
14 Djamili Dine Aboudou (Francja)
15 Giorgi Chigladze (Gruzja)

Opracował: Jarosław Drozd

SIEDEM PORAŻEK BIAŁO-CZERWONYCH W PIERWSZYM DNIU MTB „BOXING WORLDCUP” W KOLONII

perczynski01

W Kolonii rozpoczął się wczoraj mocno obsadzony MTB „Boxing WorldCup”. W ringu wystąpiło siedmioro Polaków, reprezentujących barwy klubów SAKO Gdańsk i KSW Róża Karlino. Niestety nie udało się im pokonać swoich rywali i rywalek, a tym samym wejść do strefy ćwierćfinałowej. W turnieju pozostał tylko Adam Kulik (+91 kg), który wylosował ćwierćfinał i jutro skrzyżuje rękawice z Francuzem Djamili Dine Aboudou.

Z kim boksowali wczoraj Biało-Czerwoni? Ucha Maisuradze (60 kg) przegrał 1-4 z Niemcem Assanem Hansenem, Dominik Palak (63 kg) 1-4 z Duńczykiem Frederikiem Jensenem, Łukasz Zyguła (69 kg) 0-5 z brązowym medalistą olimpijskim z Londynu (2012), Rosjaninem Andreyem Zamkovoyem, Rafał Perczyński (75 kg) 0-5 z Irlandczykiem Emmetem Brennanem, Piotr Szczukowski (81 kg) 0-5 z dwukrotnym (w tym aktualnym) wicemistrzem świata oraz mistrzem Europy Irlandczykiem Joe Wardem, Vitaliy Burlak (81 kg) przez RSC (kontuzja) w 2 rundzie z Kubańczykiem Raciellem Pollem Martinezem. Z turniejem pożegnała się także Angelika Krzysztoforska (51 kg), która przegrała jednogłośnie na punkty (0-5) z Irlandką Carly McNaul.

POLACY NADAL BEZ MEDALU MISTRZOSTW EUROPY DO LAT 22

14-EUBC-Logo

Reprezentantom Polski nie udało się awansować do strefy medalowej 4. Mistrzostw Europy do lat 22, które od 8 marca rozgrywane są we Władykawkazie. Przedwczoraj w pojedynkach ćwierćfinałowych wystąpiło 2 z 5 boksujących w tym turnieju Biało-Czerwonych. Niestety zarówno Damian Durkacz (64 kg), jak i Piotr Szczukowski (81 kg), przegrali swoje walki. Pierwszego pokonał niejednogłośnie na punkty (3-1 – walkę punktowano w 2. starciu po kontuzji Polaka) Walijczyk Michael McDonagh, zaś drugi przegrał (0-5) z seniorskim wicemistrzem Turcji Bayramem Malkamem.

Tak, więc podopieczni trenera Ireneusza Przywary i Marka Chrobaka podczas tegorocznych 4. ME do lat 22 stoczyli 7 walk, z których 2 wygrali i 5 przegrali. To wynik porównywalny z ubiegłorocznym startem (10 walk, 3 zwycięstwa, 7 porażek, 2 ćwierćfinały) i nieco słabszy od tego, który osiągnięto w 2017 roku (12 walk, 5 zwycięstw, 7 porażek i 3 ćwierćfinały).

WYNIKI WALK POLAKÓW (na pierwszym miejscu zwycięzcy):

64 KG
Damian Durkacz – Benik Nikoghosyan (Armenia) 4-1
Michael McDonagh (Walia) - Damian Durkacz 3-1

69 KG
Tyler Jolly (Szkocja) – Filip Wąchała RSC 1

75 KG
Robert Cservenka (Węgry) – Kamil Ławicki 5-0

81 KG
Piotr Szczukowski – Yan Zak (Izrael) 5-0
Bayram Malkam (Turcja) - Piotr Szczukowski 5-0

91 KG
David Michalek (Słowacja) – Michał Soczyński 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [13 MARCA 2019 ROKU]

49 KG
Cosmis Girleanu (Rumunia) – Damiano Cordella (Włochy) 5-0
Rufat Huseynov (Azerbejdżan) – Attila Bernath (Węgry) 5-0
Volodya Mnatsakanyan (Rosja) – Yevheniy Ovsiannikov (Ukraina) 3-2

52 KG
Rostyslav Bilostotskiy (Ukraina) – Adam Hession (Irlandia) 5-0
Daniel Asenov (Bułgaria) – Marian Schiopu (Rumunia) 5-0
Nodari Darbaidze (Gruzja) – Christian Zara (Włochy) 4-1
Kiaran McDonald (Anglia) – Dusan Janjic (Serbia) 5-0

56 KG
Boyan Asenov (Bułgaria) – Zhorzik Marutyan (Armenia) 3-2
Mykhailo Dziazko (Ukraina) – Andrei Udubasa (Rumunia) 5-0
Artyush Gomtsyan (Armenia) – Ciftci Batuhan (Turcja) 5-0
Sergey Iarulin (Rosja) – Gianluca Russo (Włochy) 5-0

60 KG
Dzmitry Dziashkevich (Białoruś) – Ruslan Rustamov (Azerbejdżan) 3-2
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Hamsat Shadalov (Niemcy) 3-2
Hrayr Shahverdyan (Armenia) – Francesco Iozia (Włochy) 3-2
Beslan Khamzaev (Rosja) – Robert Jitaru (Rumunia) 5-0

64 KG
Michael McDonagh (Walia) – Damian Durkacz (Polska) 3-1
Turgul Erdemir (Turcja) – Gianluigi Malanga (Włochy) 5-0
Alexandru Paraschiv (Rumunia) – Lounes Hamraoui (Francja) 3-2
Alan Abaev (Rosja) – Adrian Thiam Creus (Hiszpania) 5-0

69 KG
Mohammed Harris Akbar (Anglia) – Miroslav Kapuler (Izrael) 5-0
Richard Meinecke (Niemcy) – Laszlo Kozak (Węgry) 5-0
Vakhid Abbasov (Rosja) – Billy Liljeqvist (Szwecja) 5-0
Aliksandr Radzionau (Białoruś) – Tayson Lubert (Rumunia) 5-0

75 KG
Sean Lazzerini (Szkocja) – Rami Kiwan (Bułgaria) 4-1
Vakhtang Harutyunyan (Armenia) – Lewis Richardson (Anglia) 5-0
Dmytro Rybalko (Ukraina) – Adam Chartoi (Szwecja) 3-2
Alexey Semykin (Rosja) – Gabriel Dossan (Irlandia) ABD 3

81 KG
Sammy Lee (Walia) – Andrey Kosenkov (Rosja) 5-0
Bayram Malkam (Turcja) – Piotr Szczukowski (Polska) 5-0
Jabrail Elikov (Azerbejdżan) – Kristian Nikolov (Bułgaria) 5-0
Olexandr Pokhrebnyak (Ukraina) – Alexey Alfiorau (Białoruś) WO.

91 KG
Vladislav Ivanov (Rosja) – Ahmed Hagag (Austria) 5-0
Soheb Bouafia (Francja) – Andrei Zaplitni (Mołdawia) 5-0
Lewis Williams (Anglia) – David Michalek (Słowacja) 5-0
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Vagkan Nanitzanian (Grecja) 3-0

+91 KG
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Viacheslav Havryliuk (Ukraina) 4-1
Viktor Jurk (Niemcy) – Evandres Servuts (Łotwa) 4-1
Luka Pratljacic (Chorwacja) – Salvatore Scala (Włochy) RSC 1
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) – Vladislav Muravin (Rosja) 5-0

DAMIAN DURKACZ Z BRĄZOWYM MEDALEM 70. MTB „STRANDJA” W SOFII

strandja19

Po dwóch cennych zwycięstwach nad Turkiem Volkanem Gokcekiem i Włochem Paolo Di Lernią, młody mistrz Polski, Damian Durkacz (64 kg) stanął dzisiaj przed szansą pokonania trzeciego czołowego pięściarza Europy, aktualnego mistrza Rosji, Alexeya Mazura.

Niestety w pojedynku półfinałowym 70. MTB „Strandja” w Sofii jednogłośnie na punkty (5-0) zwyciężył Rosjanin i to on stanie jutro do finałowej walki z mistrzem Kazachstanu, Sanatali Toltayevem. W sumie Biało-Czerwoni, prowadzeni przez trenera Ireneusza Przywarę, stoczyli w Sofii 10 walk, z których 4 wygrali i 6 przegrali.

DAMIAN DURKACZ LEPSZY OD WICEMISTRZA UNII EUROPEJSKIEJ

durkacz_strandja

Ze zmiennym szczęściem boksowali w dzisiejszych ćwierćfinałach 70. MTB „Strandja” w Sofii dwaj reprezentanci Polski – Damian Durkacz (64 kg) i Filip Wąchała (69 kg). Mimo to obaj mogą być zadowoleni ze swojej ringowej postawy. Pięściarz z Knurowa, wychowanek trenera kadry Ireneusza Przywary, zrobił kolejny krok w swojej karierze, pokonując jednogłośnie na punkty (5-0) wicemistrza Unii Europejskiej z Valladolid (2018), Włocha Paolo Di Lernię. Z kolei zawodnik SAKO Gdańsk po twardym, ciekawym i miejscami bardzo wyrównanym boju przegrał (0-5) z Amerykaninem Delante Johnsonem.

Tak, więc w męskim turnieju w Sofii pozostał nam tylko Damian Durkacz, który jutro zaboksuje z ubiegłorocznym mistrzem Rosji, Alexeyem Mazurem, który dzisiaj pokonał na punkty Ukraińca Yaroslava Khartsiza.

DAMIAN DURKACZ I FILIP WĄCHAŁA W ĆWIERĆFINAŁACH 70. MTB „STRANDJA” W SOFII

strandja19

Dwaj młodzi reprezentanci Polski, Damian Durkacz (64 kg) i Filip Wąchała (69 kg), awansowali do ćwierćfinałów 70. MTB „Strandja” w Sofii. Pierwszy z nich pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) Turka Volkana Gokceka, zaś drugi wygrał również wyraźnie, choć niejednogłośnie (3-2) z zawodnikiem gospodarzy, Petarem Draganovem. Niestety na tarczy do kraju wróci trzeci z Bialo-Czerwonych, Michał Soczyński (91 kg), który uległ na punkty (0-5) byłemu brązowemu medaliście Młodzieżowych Mistrzostw Świata, Hindusowi Namarowi Tanwarowi.

Jutro w walce o półfinał Damian Durkacz skrzyżuje rękawice z ubiegłorocznym wicemistrzem Unii Europejskiej, Włochem Paolo Di Lernią, zaś Filip Wąchała zaboksuje z byłym młodzieżowym mistrzem świata (2016) wagi lekkiej (60 kg), Amerykaninem Delante Johnsonem.

RYSZARD LEWICKI STAWIŁ CZOŁA MEDALIŚCIE MISTRZOSTW ŚWIATA ORAZ IGRZYSK OLIMPIJSKICH

Strandja_15

Nowa twarz w kadrze narodowej seniorów, Ryszard Lewicki (75 kg), mimo zwycięstwa w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski do lat 23, nadal jest mało rozpoznawalny dla kibiców polskiego boksu olimpijskiego. Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Anglii wagi średniej (2015-2016), pochodzący z Sheffield, udanie zadebiutował dzisiaj w Biało-Czerwonych barwach w 70. MTB „Strandja” w Sofii i choć przegrał niejednogłośnie na punkty (1-4) pojedynek z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich, Azerem Kamranem Shakhsuvarlym, to pokazał, że warto w niego inwestować. Tym bardziej, że w październiku skończy dopiero 23 lata.

Niestety przegrał dziś swój pojedynek eliminacyjny także Dorian Mospinek (56 kg), który uległ jednogłośnie na punkty brązowemu medaliście mistrzostw USA, Davidowi Navarro. Jutro na ringu w Sofii zobaczymy trzech Polaków: Damiana Durkacza (64 kg), Filipa Wąchałę (69 kg) i Michała Soczyńskiego (91 kg). Pierwszy zaboksuje z Turkiem Volkanem Gokcekiem, drugi z wicemistrzem Bułgarii Petarem Draganovem, zaś trzeci z Hindusem Namanem Tanwarem. Stawką tych walk będzie awans do ćwierćfinałów.

FILIP WĄCHAŁA PRZEŁAMAŁ W SOFII CZWARTKOWĄ ZŁĄ PASSĘ BIAŁO-CZERWONYCH

strandja19

Po trzech porażkach Polek, Filip Wachąła (69 kg) w II serii walk 1/16 finału 70. MTB. „Strandja” odczarował sofijski ring, pokonując pewnie, choć niejednogłośnie na punkty (3-2) Brazylijczyka Luiza Fernando Da Silvę i w sobotę w kolejnym pojedynku zaboksuje z zawodnikiem gospodarzy Petarem Draganovem. Niestety z ringu jako przegrany zszedł drugi z podopiecznych Ireneusza Przywary i Marka Chrobaka, Piotr Szczukowski (81 kg) który przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z brązowym medalistą mistrzostw USA, Khalilem Coe.

Jutro w pojedynkach 1/16 finału Dorian Mospinek (56 kg) zmierzy się z brązowym medalistą mistrzostw USA, Davidem Navarro, zaś trenujący na co dzień na Wyspach Brytyjskich Ryszard Lewicki (75 kg) zaboksuje z faworytem do złota, Azerem Kamranem Shakhsuvarlym, który jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich. Z kolei w sobotę w ringu zameldują się Damian Durkacz (64 kg) i Michał Soczyński (91 kg). Pierwszy stanie oko w oko z Volkanem Gokcekiem (Turcja) lub Ashishem (Indie), zaś drugi z Namanem Tanwarem z Indii. Oba pojedynki odbędą się w 1/8 finału.

MATEUSZ POLSKI NA NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM W DEBRECZYNIE

polski_bachkov17

Mateusz Polski (64 kg) stanął na najwyższym stopniu podium 63. Memoriału Istvana Bocskaia w Debreczynie. Wychowanek trenera Tomasza Różańskiego wygrał na Węgrzech trzy pojedynki, w tym finałowy – niejednogłośnie na punkty (4-1) – z Irańczykiem Moslemem Maghsoudim.

W finale wystąpił wczoraj także Bartosz Gołębiewski (75 kg), który ostatecznie przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z brązowym medalistą mistrzostw Kazachstanu Kulakhmetem Tursynbayem.

Zatem w swoim pierwszym w 2019 roku międzynarodowym turnieju bokserskim, podopieczni trenera Ireneusza Przywary wygrali 5 walk (w tym 1 walkowerem) oraz 6 przegrali.

DWA POLSKIE FINAŁY NA TURNIEJU W DEBRECZYNIE

gołębiowski

Reprezentanci Polski, Mateusz Polski (64 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg) awansowali do finałów 63. Memoriału Istvana Bocskaia w Debreczynie. Pierwszy w z nich, mając bezdyskusyjną przewagę w całym pojedynku, pokonał niejednogłośnie na punkty (4-1) mistrza Węgier Milana Fodora, zaś drugi po twardym boju, w takim samym stosunku, wygrał z Tajem Kuttiya Pathomsakiem.

W walce finałowej sekcji B wagi z limitem 64 kg Mateusz Polski skrzyżuje rękawice z Irańczykiem Moslemem Maghsoudim, zaś w sekcji A wagi do 75 kg Bartosz Gołębiewski stanie do walki z brązowym medalistą mistrzostw Kazachstanu Kulakhmetem Tursynbayem.

ZWYCIĘSKI POWRÓT MATEUSZA POLSKIEGO. DWA MEDALE POLAKÓW W DEBRECZYNIE

polski2016

Ponad rok czekaliśmy na powrót Mateusza Polskiego (64 kg) do międzynarodowej rywalizacji. Okazją do tego jest rozgrywany od wczoraj w Debreczynie 63. Memoriał Istvana Bocskaia. Po wczorajszych czterech porażkach, w czwartek czekaliśmy na walki trzech pozostałych Biało-Czerwonych, w tym właśnie zawodnika z KSW Róża Karlino. Ostatecznie do półfinałów awansowało dwóch z nich: właśnie Polski oraz Bartosz Gołębiewski (75 kg).

Pierwszy z nich pewnie pokonał na punkty (5-0) aktualnego mistrza Chorwacji Erika Pjetraja, zaś drugi dostał walkowera od zawodnika gospodarzy, Viktora Arpada. Niestety do strefy medalowej nie zdołał awansować Jakub Słomiński (52 kg), który zdaniem sędziów przegrał niejednogłośnie na punkty (2-3) z reprezentantem Botswany, Mohamedem Otukile Rajabem.

Jutro w pojedynkach półfinałowych Matuesz Polski skrzyżuje rękawice z Węgrem Milanem Fodorem, zaś Bartosz Gołębiewski z reprezentantem Tajlandii, Kuttiyą Pathomsakiem.

CZTERY WALKI I CZTERY PORAŻKI POLAKÓW NA TURNIEJU W DEBRECZYNIE

bachkov

W Debreczynie rozpoczął się wczoraj 63. Memoriał Istavana Bocskaia w boksie, w którym rywalizuje 144 zawodników i 35 zawodniczek, w tym nasza siedmioosobowa kadra narodowa seniorów, prowadzona przez trenera Ireneusza Przywarę, który z początkiem roku zmienił na stanowisku pierwszego szkoleniowca Biało-Czerwonych Iwana Juszczenko.

Niestety w pierwszym dniu turniejowych zmagań żaden z Polaków nie zszedł z ringu jako zwycięzca. Jarosław Iwanow (56 kg) przegrał niejednogłośnie na punkty (1-4) z Samuelem Heredią Carmoną (Hiszpania), Mateusz Wojtasiński (60 kg) uległ (0-5) Giuseppe Canonico (Włochy), Sebastian Wiktorzak (81 kg) w takim samym stosunku przegrał z Peterem Mullenbergiem (Holandia), zaś Adam Kulik (+91 kg) został wypunktowany (0-5) przez Mirko Carabottiego (Włochy).

Dziś w ringu wystąpi trzech innych podopiecznych trenera Przywary. Jakub Słomiński (52 kg) zaboksuje z Otukile Rajabem (Botswana), Mateusz Polski (64 kg) z Erikiem Pjetrajem (Chorwacja), zaś Bartosz Gołębiewski (75 kg) z Viktorem Arpadem (Węgry). Stawką pojedynków będzie awans do półfinałów.

TOP 75 POLSKA (SENIORZY) – RANKING SERWISU „POLSKIBOKS.PL” ZA 2018 ROK

kadra_USA_2018

Jak zawsze po zakończeniu sezonu publikuję ranking, który podsumowuje miniony rok w polskim boksie olimpijskim. Niestety z roku na rok maleje liczba zawodników, którzy zasługują na to, by racjonalnie ocenić ich wartość, a co za tym idzie obiektywnie zestawić. Kiedyś dotyczyło to tylko 2-3 najniższych kategorii wagowych, ale za 2018 rok aż w 5 wagach zdecydowałem się na sklasyfikowanie po 5 pięściarzy, choć gdyby było ich po 3, zapewne także nie byłoby w tym przesady. Stąd też nazwa naszego zestawienia, czyli TOP 75 POLSKA (SENIORZY-ELITE).

Wśród liderów rankingu znajduje się aż 9 mistrzów Polski seniorów z Karlina oraz 1 brązowy medalista MP, Filip Wąchała (69 kg), który jednakże otrzymał nasze redakcyjne wyróżnienie dla najlepszego polskiego seniora ub. roku. Po raz pierwszy od kilku lat w zestawieniu zabrakło dwóch czołowych polskich zawodników, którzy przez lata rywalizowali ze sobą o palmę pierwszeństwa, czyli Mateusza Polskiego oraz Dawida Michelusa. Pierwszy z nich cały sezon stracił na leczeniu kontuzji, zaś drugi, przez lata uchodzący za wielki talent, zawiesił rękawice na kołku.

Przy sporządzaniu rankingu za rok 2018 tradycyjnie nie sugerowałem się znanymi nazwiskami krajowych mistrzów, czy kadrowiczów, jak również tytułami zdobytymi przez nich w poprzednich latach. Nie opierałem się wyłącznie na wynikach Mistrzostw Polski Seniorów, czy Mistrzostw Polski do lat 23, ale przeanalizowałem m.in. wyniki mniejszych imprez krajowych. W niektórych wypadkach wpływ na ostateczny układ rankingu miały także wyniki walk międzynarodowych. W pewnych przypadkach świadomie postawiłem niektórych pięściarzy na miejscach niższych od ich faktycznych możliwości i talentu, ale skoro boksowali rzadko, albo nie osiągnęli w ciągu 12 miesięcy satysfakcjonujących wyników, nie mogło stać się inaczej.

TOP 75 POLSKA (SENIORZY) – RANKING SERWISU „POLSKIBOKS.PL” ZA 2018 ROK

49 KG: JAKUB SŁOMIŃSKI

1 Jakub Słomiński (Wda Świecie)
2 Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin)
3 Daniel Surowiec (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
4 Cezary Leśko (BKS Olimp Lublin)
5 Mateusz Pawlak (KKS Włókniarz 1925 Kalisz)

52 KG: MACIEJ JÓŹWIK

1 Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin)
2 Mateusz Pustuła (KS Polkowice)
3 Sebastian Węgłowski (BTS 1926 Broń Radom)
4 Vasiliy Iskra (Boks Team Oława)
5 Jakub Surma (Skalnik Wiśniówka)

56 KG: JAROSŁAW IWANOW

1 Jarosław Iwanow (Wisła Kraków)
2 Kacper Harkawy (BKS Skorpion Szczecin)
3 Marcin Hejosz (Copacabana Konin)
4 Gevorg Karakyan (Bagdasarian Boxing Club Poznań)
5 Mariusz Koch (RKS Łódź)

60 KG: RADOMIR OBRUŚNIAK

1 Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino)
2 Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin)
3 Dominik Palak (SAKO Gdańsk)
4 Arkadiusz Zakharyan (Skorpion Szczecin)
5 Bartłomiej Przybyła (JKB Jawor Team Jaworzno)

64 KG: DAMIAN DURKACZ

1 Damian Durkacz (KS Spartan Knurów)
2 Karol Kowal (BKS Skorpion Szczecin)
3 Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń)
4 Daniel Skorupa (RMKS Rybnik)
5 Piotr Tobolski (Imperium Boxing Wałbrzych)

69 KG: FILIP WĄCHAŁA

1 Filip Wąchała (SAKO Gdańsk)
2 Mikołaj Tobera (Sporty Walki Piła)
3 Mateusz Kostecki (WKS Desant Kraków)
4 Łukasz Zyguła (SAKO Gdańsk)
5 Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów)
6 Maksymilian Gibadło (GUKS Carbo Gliwice)
7 Eryk Apresyan (Zawisza Bydgoszcz)
8 Adrian Spoździał (WKB Start Włocławek)
9 Konrad Białas (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno)
10 Damian Piwowar (06 Kleofas AZS AWF Katowice)

75 KG: BARTOSZ GOŁĘBIEWSKI

1 Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce)
2 Mateusz Goiński (Zagłębie Konin)
3 Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk)
4 Ryszard Lewicki (Skorpion Szczecin)
5 Stanisław Gibadło (GUKS Carbo Gliwice)
6 Daniel Adamiec (RUSHH Kielce)
7 Kamil Holka (BKS Orkan Gorzów Wlkp.)
8 Konrad Kozłowski (FC Koszalin)
9 Kamil Kuździeń (Start Częstochowa)
10 Rafał Wołczecki (Adrenalina Wrocław)

81 KG: ARKADIUSZ SZWEDOWICZ

1 Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin)
2 Sebastian Wiktorzak (Skorpion Szczecin)
3 Maciej Haba (Klub Bokserski Boxing Team Gosiewski)
4 Jakub Kasprzak (Boks Poznań)
5 Łukasz Stanioch (Skorpion Szczecin)
6 Mateusz Wodziński (KS Górnik Sosnowiec)
7 Tomasz Czyczerski (Opolski Klub Bokserski)
8 Witalij Burlak (SAKO Gdańsk)
9 Piotr Szczukowski (Boxing Team Chojnice)
10 Michał Łoniewski (UKS Kontra Elbląg)

91 KG: MICHAŁ SOCZYŃSKI

1 Michał Soczyński (PACO Lublin)
2 Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wlkp.)
3 Bartłomiej Krasuski (BTS 1926 Broń Radom)
4 Oskar Bielski (Skorpion Szczecin)
5 Mateusz Kowalczyk (06 Kleofas AZS AWF Katowice)
6 Andrzej Kołton (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
7 Przemysław Kulig (Copacabana Konin)
8 Aleksander Celejewski (Radomiak Radom)
9 Dawid Kopacz (MKSW Pomorzanin Toruń)
10 Paweł Głąb (Nowohucki Klub Bokserski)

+91 KG: MATEUSZ CIELEPAŁA

1 Mateusz Cielepała (Niestowarzyszony)
2 Adam Kulik (PACO Lublin)
3 Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz)
4 Mateusz Figiel (Hetman Białystok)
5 Kamil Bodzioch (BKS Red Fighters Jelenia Góra)
6 Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz)
7 Patryk Brzeski (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
8 Damian Wiśniewski (Zagłębie Konin)
9 Kacper Meyna (Wilki Kościerzyna)
10 Roger Hryniuk (Cristal Białystok)

Opracował: Jarosław Drozd

INDYWIDUALNE WYRÓŻNIENIA SERWISU POLSKIBOKS.PL ZA 2018 ROK – MĘŻCZYŹNI

wachala_2018

W ubiegłym tygodniu przedstawiłem nazwiska zawodniczek, wyróżnionych przez serwis PolskiBoks.pl za sportowe wyniki osiągnięte w 2018 roku. Czas więc, by przejść do wyróżnień dla czterech najlepszych polskich pięściarzy, występujących na ringach boksu olimpijskiego w ub. roku. Nie było to zadaniem łatwym, bo rok nie obfitował bynajmniej w międzynarodowe sukcesy i aby dokonać obiektywnego wyboru należało starty Polaków poddać wnikliwszej analizie.

Trudności sprawiło mi wyróżnienie już w pierwszej kategorii. NAJLEPSZYM SENIOREM (Elite) został 20-letni Filip Wąchała (SAKO Gdańsk, 69 kg), który w 2018 roku wywalczył brązowe medale Mistrzostw Unii Europejskiej oraz Akademickich Mistrzostw Świata, a także wygrywał w meczach międzypaństwowych w kraju i zagranicą. Nie oznacza to wprost, że podopieczny Marka Chrobaka jest już najlepszym polskim pięściarzem, bo na krajowych ringach znaleźlibyśmy zawodników dysponujących lepszymi od niego umiejętnościami ale to właśnie Filip (brązowy medalista MP w Karlinie) osiągnął najlepsze międzynarodowe wyniki w ubiegłym roku. Zastanawiałem się w tym miejscu także nad kandydaturą innego perspektywicznego pięściarza, Damiana Durkacza (Spartan Knurów, 64 kg), ale ostatecznie postawiłem na Wąchałę, zaś Durkacz otrzymał wyróżnienie w innej kategorii.

Wyróżnienie dla NAJLEPSZEGO JUNIORA (youth) bezdyskusyjnie należy się 17-letniemu Oskarowi Koperze (BKS Orkan Gorzów Wlkp., +91 kg), który w Roseto degli Abruzzi zdobył brązowy medal 28. Młodzieżowych Mistrzostw Europy i następnie w Budapeszcie dzielnie (choć nieskutecznie) walczył o awans do strefy medalowej Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Niestety w Anapie żaden z Polskich kadetów nie wywalczył medalu Mistrzostw Europy, co utrudniło wyróżnienie w kolejnej kategorii. Z dwójki ćwierćfinalistów wyżej cenimy wynik sportowy Dawida Szmajdy (MOSM Tychy, 60 kg), który wcześniej wygrał jedną turniejową walkę i to on otrzymuje wyróżnienie w kategorii NAJLEPSZEGO KADETA (junior). Bliżej do strefy medalowej na pewno było Jakubowi Straszewskiemu (KB Champion Włocławek, 80 kg), który nieznacznie przegrał pojedynek ćwierćfinałowy z Chorwatem Borną Loncaricem, ale była to jego jedyna walka podczas ME. Ponadto Dawid w Koninie wywalczył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zaś Jakub przegrał tam (znów nieznacznie na punkty) pojedynek finałowy.

Czwarte wyróżnienie, za NAJLEPSZY DEBIUT SENIORSKI, otrzymał Damian Durkacz (Spartan Knurów, 64 kg), którego brałem poważnie pod uwagę w pierwszej, najważniejszej kategorii. Młody Ślązak wygrywał w meczach międzynarodowych w kraju i zagranicą, a podczas MTB. im. Feliksa Stamma w Warszawie w świetnym stylu pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Świata, Amerykanina Freudisa Rojasa. Gdyby Damianowi w Valladolid udało się stanąć na podium MUE, zapewne byłby wyróżniony jako NAJLEPSZY SENIOR, ale w Hiszpanii przegrał z mołdawskim rutyniarzem Dmitriyem Galagotem. Obiecujące seniorskie debiuty zanotowało kilku utalentowanych pięściarzy, m.in. Eryk Apresyan (Zawisza Bydgoszcz, 69 kg), czy Piotr Szczukowski (Gruchała Boxing Team/SAKO Gdańsk, 81 kg). Kolejny sezon być może będzie dla nich przełomowym.

DOTYCHCZASOWE ROCZNE WYRÓŻNIENIA SERWISU POLSKIBOKS.PL

NAJLEPSZY SENIOR
2018 Filip Wąchała
2017 Mateusz Polski
2016 Igor Jakubowski
2015 Tomasz Jabłoński

NAJLEPSZY JUNIOR
2018 Oskar Kopera
2017 Damian Durkacz
2016 Kamil Offman
2015 Kamil Mroczkowski

NAJLEPSZY KADET
2018 Dawid Szmajda
2017 Damian Zawieruszyński
2016 Mateusz Szewczyk
2015 Eryk Apresyan

NAJLEPSZY DEBIUT SENIORSKI
2018 Damian Durkacz
2017 Michał Soczyński
2016 Karol Łapawa
2015 Adrian Kowal

Opracował: Jarosław Drozd

6. MEMORIAŁ LESZKA DROGOSZA: ANONIMOWI ROSJANIE ROZBILI POLAKÓW W KIELCACH

durkacz_antalya

W Kielcach, w obecności 1400 kibiców, w ramach 6. Memoriału im. Leszka Drogosza, reprezentacja Polski seniorów przegrała z ekipą Rosji 4-14. Punkty dla Biało-Czerwonych zdobyli Damian Durkacz (64 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg). Mecz był anonsowany wprawdzie jako wielkie wydarzenie sportowe pod hasłem „Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego”, ale w istocie okazał się rywalizacją eksperymentalnie zestawionej polskiej kadry z zawodnikami z rosyjskiego zaplecza.

Goście przywieźli do Kielc ekipę składająca z niemal anonimowych na zagranicznych ringach zawodników, dla których progiem tegorocznych możliwości był awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Rosji (zajęli zatem miejsca 5-8) lub strefa medalowa Mistrzostw Armii Rosyjskiej.

POLSKA vs ROSJA 4:14 [23 listopada 2018 r., Kielce - na pierwszym miejscy zwycięzcy]

49 KG Vladimir Mnatsakanyan – Jakub Słomiński 3-0
52 KG Nikita Bystrov - Maciej Jóźwik 2-1
56 KG Sergei Iarulin – Kacper Harkawy 3-0
60 KG Vladimir Strygin – Bartłomiej Przybyła 3-0
64 KG Damian Durkacz – Gusein Magomedov 2-1
69 KG Stepan Khitarian – Ireneusz Wojtasiński 3-0
75 KG Bartosz Gołębiewski – Aleksei Semykin 3-0
81 KG Andrei Kosenkov – Łukasz Stanioch 3-0
+91KG Islam Takeev – Roger Hryniuk 2-1

9. MUE: TRZY BRĄZOWE MEDALE DLA POLSKI

mue_2018mini

Trzy brązowe medale przywiozą z hiszpańskiego Valladolid do Polski Biało-Czerwoni, którzy rywalizowali w 9. Mistrzostwach Unii Europejskiej. Dzisiaj w pojedynkach półfinałowych Jakub Słomiński (49 kg) przegrał wyraźnie jednogłośnie (0-5) na punkty z Gruzinem Shakhilem Allakhverdievem, Radomir Obruśniak (60 kg) uległ przez RSC w 2. starciu (bułgarski sędzia wyraźnie pospieszył się kończąc walkę, ale Polak zbyt późno po liczeniu do „8″ podniósł gardę, dając arbitrowi do tego pretekst) doskonałemu Francuzowi Sofiane Oumiha, zaś Filip Wąchała (69 kg) nie sprostał (0-5) najlepszemu pięściarzowi hiszpańskiemu bez podziału na kategorie wagowe, Youbie Sissokho Ndiaye.

Tak, więc ostateczny bilans Polaków w 9. MUE to 3 brązowe medale, 12 walk stoczonych, z których wygrali 3 (w tym 2 Filip Wąchała) i 9 przegrali. Dodajmy, że przed 4 laty w Sofii podczas poprzednich MUE Biało-Czerwoni wywalczyli tylko jeden, ale złoty medal (Igor Jakubowski w wadze do 91 kg). Wówczas wygrali 4 walki, z czego 3 zapisał na swoje konto Jakubowski. Dodajmy, że najwięcej pięściarzy do finałów 9. MUE wprowadzili reprezentanci Anglii – 8, Włoch – 3, Hiszpanii – 2, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Gruzji, Irlandii, Rumunii oraz Słowacji – po 1.

9. MUE: MACIEJ JÓŹWIK I JAROSŁAW IWANOW NIE ZDOŁALI AWANSOWAĆ DO STREFY MEDALOWEJ

naroznik_mue

W 9. Mistrzostwach Unii Europejskich w Valladolid jest dziś dzień przerwy, a to oznacza, że wczoraj wyłoniono ostatnich medalistów turnieju. Niestety do grona Jakuba Słomińskiego (49 kg), Radomira Obruśniaka (60 kg) i Filipa Wąchały (69 kg) nie dołączyli w czwartek Maciej Jóźwik (52 kg) i Jarosław Iwanow (56 kg). Nasi pięściarze przegrali jednogłośnie na punkty (0-5) z Gruzinem Nodarim Darbaidze (Maciej) oraz Irlandczykiem Kurtem Walkerem (Jarosław).

Tak, więc jutro w pojedynkach półfinałowych wystąpi ww. trzech Biało-Czerwonych. Jakub Słomiński stanie oko w oko z Gruzinem Shakhilem Allakhverdievem, Radomir Obruśniak z doskonałym Francuzem Sofiane Oumiha, zaś Filip Wąchała z ciemnoskórym Hiszpanem Youbą Sissokho Ndiaye.

9. MUE: ALEKSANDER STAWIREJ NIE SPROSTAŁ WICEMISTRZOWI EUROPY

stawirej_goodall

W szóstym dniu rozgrywanych w Valladolid 9. Mistrzostw Unii Europejskiej w Boksie, o awans do strefy medalowej rywalizował jeden podopieczny trenerów Iwana Juszczenko i Jerzego Baranieckiego, Aleksander Stawirej (+91 kg). Naszego młodego pięściarza czekało niezwykle trudne zadanie, gdyż oko w oko stanął z nim w ringu doświadczony wicemistrz Europy z Charkowa (2013), Frazer Clarke (na zdjęciu), który podczas wspomnianego turnieju na Ukrainie pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) Polaka. Niestety takim samym werdyktem zakończył się także dzisiejszy pojedynek i na podium MUE stanie Anglik.

Jutro o awans do półfinału powalczą dwaj reprezentanci Polski. Maciej Jóźwik (52 kg) walczyć będzie z Gruzinem Nodarim Darbaidze, który w ub. sezonie boksował w limicie wagi papierowej (m.in. w lidze WSB), zaś Jarosław Iwanow (56 kg) z Irlandczykiem Kurtem Walkerem, który jest aktualnym brązowym medalista Mistrzostw Europy.

9. MUE: RADOMIR OBRUŚNIAK I FILIP WĄCHAŁA ZABOKSOWALI NA MEDAL!

mue_2018mini

Świetne informacje dotarły do nas z Valladolid, gdzie reprezentanci Polski rywalizują w 9. Mistrzostwach Unii Europejskiej. W dzisiejszych walkach ćwierćfinałowych wystąpiło dwóch Biało-Czerwonych: Radomir Obruśniak (60 kg) oraz Filip Wąchała (69 kg) i obaj zeszli z ringu jako zwycięzcy, awansując do strefy medalowej! Zawodnik Róży Karlino pokonał niejednogłośnie na punkty (3-2) młodego Niemca Assana Hansena, zaś młody pięściarz SAKO Gdańsk okazał się lepszy (5-0) od Austriaka Marcela Rumplera.

Tak, więc w półfinałach wystąpi co najmniej trzech Polaków, gdyż wolny los ma Jakub Słomiński (49 kg), który w Hiszpanii zaboksuje od razu o finał z Shakhilem Allakhverdievem (Gruzja) lub Rakybem Mohamedem Radji (Francja). Dodajmy, że półfinałowym przeciwnikiem Obruśniaka będzie wicemistrz olimpijski i aktualny mistrz świata Sofiane Oumiha (Francja), zaś Wąchała skrzyżuje rękawice z faworytem gospodarzy Youbą Sissokho Ndiaye.

9. MUE: BARTOSZ GOŁĘBIEWSKI NIE WYKORZYSTAŁ SWOJEJ SZANSY

gołębiowski

Po cichu liczyliśmy, że aktualny mistrz Polski seniorów wagi średniej (75 kg), Bartosz Gołębiewski, awansuje co najmniej do półfinału 9. Mistrzostw Unii Europejskiej w Valladolid. Nasz 23-letni pięściarz w ciągu ostatnich trzech sezonów zdobył wiele cennego międzynarodowego doświadczenia, więc absolutnie nie stał na straconej pozycji przed pojedynkiem z 27-letnim Victorem Carapcevschim. Jeśli pokonałby rywala z Mołdawii, w ćwierćfinale czekałby go bój z – na papierze – słabszym od niego pięściarzem z Chorwacji. Niestety Bartosz zszedł z ringu pokonany niejednogłośnie na punkty (1-4) i zapewne powróci do kraju z poczuciem straconej szansy.

Jutro w Valladolid w ringu wystąpi jeden Polak, Radomir Obruśniak (60 kg), który turniej zacznie od fazy ćwierćfinałowej. Jego rywalem będzie liczący zaledwie 19 lat ciemnoskóry Niemiec, Assan Hansen, który w tym roku zdobył brązowy medal mistrzostw swojego kraju do lat 21.

9. MUE: DAMIAN DURKACZ POKONANY PRZEZ DOŚWIADCZONEGO MOŁDAWIANINA

mue_2018mini

Nasz najmłodszy reprezentant podczas 9. Mistrzostw Unii Europejskiej w Valladolid, 19-letni Damian Durkacz (64 kg), nie zdołał dziś niestety pokonać swojej pierwszej turniejowej przeszkody, przegrywając niejednogłośnie na punkty (1-4), po interesującym pojedynku, z leworęcznym Mołdawianinem Dmitrim Galagotem.

Jutro swojej szansy poszuka inny aktualny mistrz Polski seniorów, Bartosz Gołębiewski (75 kg), który stanie oko z rodakiem Galagota, 27-letnim Victorem Carapcevschim. Jeśli zawodnik z Kielc pokona tę przeszkodę, to na drodze do medalu stanie mu Belg Lancelot Proton de la Chappele lub Chorwat Mladen Sobjeslavski.

9. MUE: FILIP WĄCHAŁA CORAZ BLIŻEJ MEDALU. PORAŻKA MICHAŁA SOCZYŃSKIEGO

wachala_mecz

Udanie start w 9. Mistrzostwach Unii Europejskiej w Valladolid rozpoczął 20-letni Filip Wąchała (69 kg). Pięściarz SAKO Gdańsk pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) wielokrotnego mistrza Estonii Andreja Hartsenko i 13 listopada, w kolejnym pojedynku, skrzyżuje rękawice z Austriakiem Marcelem Rumplerem. Jeśli i z tej potyczki wyjdzie wyjdzie zwycięsko awansuje do półfinału, a więc zdobędzie co najmniej brązowy medal. Gorzej wiodło się dziś w ringu Michałowi Soczyńskiemu (91 kg), który nie sprostał wicemistrzowi Europy, Anglikowi Cheavonowi Clarkowi, przegrywając wysoko jednogłośnie na punkty.

Jutro w ringu wystąpi tylko jeden reprezentant Polski, 19-letni Damian Durkacz (64 kg), którego rywalem będzie o 7 lat starszy mołdawski rutyniarz Dimitri Galagot, którego największym sukcesem było jak dotąd zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Europy w Mińsku (2013. Jeśli Damian wygra z wyższym od siebie (180 cm) rywalem, w ćwierćfinale zaboksuje z Irlandczykiem Wayne`em Kelly`m lub Czechem Petrem Novakiem.

9. MUE: POLACY POZNALI SWOJE TURNIEJOWE DRABINKI. SŁOMIŃSKI MA JUŻ MEDAL

mue_2018mini

W hiszpańskim mieście Valladolid rozpoczęły się dzisiaj 9. Mistrzostwa Unii Europejskiej Seniorów w Boksie. W ringowe szranki stanie 124 zawodników, w tym dziewięcioosobowa reprezentacja Polski, prowadzona przez Ivana Yushchenko i jego asystenta Jerzego Baranieckiego. W południe Biało-Czerwoni poznali swoje turniejowe drabinki i zapisali na konto pierwszy medal, gdyż Jakub Słomiński (49 kg) start w zawodach rozpocznie w półfinale. O krok od strefy medalowej jest czterech innych Polaków. Oto jak losowali nasi zawodnicy:

WYNIKI LOSOWANIA

49 KG Jakub Słomiński (7 zawodników) 17 listopada (1/2 finału) z Shakhilem Allakhverdievem (Gruzja) lub Rakybem Mohamedem Radji (Francja)
52 KG Maciej Jóźwik (10 zawodników) 15 listopada (1/4 finału) z Nodarim Darbaidze (Gruzja)
56 KG Jarosław Iwanow (11 zawodników) 15 listopada (1/4 finału) z Kurtem Walkerem (Irlandia)
60 KG Radomir Obruśniak (15 zawodników) 13 listopada (1/4 finału) z Assanem Hansenem (Niemcy)
64 KG Damian Durkacz (15 zawodników) 11 listopada (1/8 finału) z Dimitri Galagotem (Mołdawia)
69 KG Filip Wąchała (14 zawodników) 10 listopada (1/8 finału) Andrei Hartsenko (Estonia)
75 KG Bartosz Gołębiewski (15 zawodników) 12 listopada (1/8 finału) z Victorem Carapcevschim (Mołdawia)
91 KG Michał Soczyński (13 zawodników) 10 listopada (1/8 finału) z Cheavonem Clarke`em (Anglia)
+91KG Aleksander Stawirej (10 zawodników) 14 listopada (1/4 finału) z Frazerem Clarke`em (Anglia)

mue_2018

NIEZNACZNE ZWYCIĘSTWO NAD LITWINAMI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

POL_LIT_2mini

W Ostrowcu Świętokrzyskim, w obecności 1500 kibiców, reprezentacja Polski seniorów w boksie pokonała ekipę Litwy 10-8. Dla Biało-Czerwonych, prowadzonych w narożniku przez ukraińskiego trenera Ivana Jushchenko, punktowali: Damian Durkacz (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Piotr Szczukowski (81 kg), Michał Soczyński (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg). Najcenniejsze zwycięstwa zanotowali Filip i Michał, punktując niejednogłośnie (2-1) aktualnych mistrzów Litwy – odpowiednio Saimonasa Banysa i Tadasa Tamasauskasa.

Z trójki polskich debiutantów (Jakub Surma, Szczukowski i Andrzej Kołton) najkorzystniej wypadł ten drugi stopując w 3. starciu Eigirasa Kasmociusa, który podobnie jak Polak dopiero zaczyna międzynarodowe starty.

POLSKA vs LITWA 10-8

[Ostrowiec Świętokrzyski, 26 października 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Marius Vysniauskas – Jakub Surma 3-0
60 KG Edgaras Skurdelis – Radomir Obruśniak 2-1
64 KG Damian Durkacz – Mantas Duzinas 3-0
69 KG Filip Wąchała – Saimonas Banis 2-1
75 KG Vytautas Balsys – Bartosz Gołębiewski 2-1
81 KG Piotr Szczukowski – Eigirdas Kasmocius RSC 3
91 KG Michał Soczyński – Tadas Tamasauskas 2-1
91 KG Robertas Jokulys – Andrzej Kołton 3-0
+91KG Adam Kulik – Arvydas Jokulys RSC 1

SŁOMIŃSKI, DURKACZ I SOCZYŃSKI Z DUBLETEM ZŁOTYCH MEDALI MP

słomiński

W miniony piątek w Sulejowie zakończyły się 26. Mistrzostwa Polski do lat 23 w boksie. W turnieju tradycyjnie wystąpiło kilku zawodników ze ścisłej krajowej czołówki, z aktualnymi czempionami seniorów włącznie. Trzech z nich: Jakub Słomiński (49 kg), Damian Durkacz (64 kg) i Michał Soczyński (91 kg) powtórzyło sukces z Karlina zdobywając drugi w tym roku złoty medal MP.

Mistrzami Polski do lat 23 A.D. 2018 zostali (w kolejności wag): Jakub Słomiński (KS Wda Świecie, 49 kg), Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin, 52 kg), Gevorg Karakian (Bagdasarian Boxing Club Poznań, 56 kg), Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin, 60 kg), Damian Durkacz (KS Spartan Knurów, 64 kg), Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk, 69 kg), Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin, 75 kg), Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin, 81 kg), Michał Soczyński (KS PACO Lublin, 91 kg) i Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz, +91 kg).

Uwagę polskich kibiców zwraca zapewne Ryszard Lewicki, dotąd dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Anglii, który po raz pierwszy wystąpił w krajowym czempionacie. W Sulejowie pokonał trzech najtrudniejszych rywali (Kamil Holka, Damian Adamiec i Bartosz Gołębiewski) i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) – Cezary Leśko (BKS Olimp Lublin) 5-0
52 KG Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) – Daniel Surowiec (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 5-0
56 KG Hevorh Karakyan (Bagdasarian Boxing Club Poznań) – Kacper Harkawy (BKS Skorpion Szczecin) 3-2
60 KG Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin) – Arkadiusz Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin) 4-1
64 KG Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) – Karol Kowal (BKS Skorpion Szczecin) 3-2
69 KG Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) – Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów) WO.
75 KG Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin) – Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce) 4-1
81 KG Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin) – Łukasz Stanioch (BKS Skorpion Szczecin) 4-1
91 KG Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – Aleksander Celejewski (BKS Radomiak Radom) 5-0
+91KG Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz) – Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) DQ 3

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Cezary Leśko (BKS Olimp Lublin) – Wiktor Witecki (KKB RUSHH Kielce)  AB 1
Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) – Mateusz Pawlak (KKS Włókniarz 1925 Kalisz) RSC 1

52 KG
Daniel Surowiec (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) – Sebastian Węgłowski (BTS 1926 Broń Radom) 5-0
Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) – Jakub Surma (KS Skalnik Wiśniówka) 5-0

56 KG
Kacper Harkawy (BKS Skorpion Szczecin) – Karol Poleszak (KS PACO Lublin) 5-0
Hevorh Karakian (Bagdasarian Boxing Club Poznań) – Mariusz Niedźwiedzki (Niestowarzyszony) 5-0

60 KG
Arkadiusz Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin) – Bartłomiej Przybyła (JKB Jawor Team Jaworzno) 5-0
Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin) – Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk) 5-0

64 KG
Karol Kowal (BKS Skorpion Szczecin) – Bartłomiej Kawałko (BKS Olimp Szczecin) 5-0
Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) – Maksymilian Kramarz (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) 5-0

69 KG
Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) – Norbert Różański (KSW ŁKS Łódź Boks) 5-0
Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów) – Adrian Spoździał (WKB Start Włocławek) 5-0

75 KG
Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce) – Sebastian Rembecki (KS Górnik Wieliczka) 5-0
Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin) – Daniel Adamiec (KKB RUSHH Kielce) 5-0

81 KG
Łukasz Stanioch (BKS Skorpion Szczecin) – Vitalii Burlak (KS SAKO Gdańsk) 5-0
Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin) – Dawid Kopacz (MKSW Pomorzanin Toruń) 5-0

91 KG
Aleksander Celejewski (BKS Radomiak Radom) – Sebastian Duczyński (UKS Fenix Warszawa) WO.
Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – Tomasz Spychalski (KB Zagłębie Konin) WO.

+91 KG
Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz) – Filip Kowalski (BKS Olimp Szczecin) 5-0
Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) – Damian Wiśniewski (KB Zagłębie Konin) 3-2

22. MEJ: ZWYCIĘSKI DAWID SZMAJDA. PECH OLIWIERA ZAMOJSKIEGO

mme15_ring

Ze zmiennym szczęściem rywalizowali wczoraj w Anapie podopieczni trenera Jerzego Baranieckiego, którzy startują w 22. Mistrzostwach Europy Juniorów (dawniej kadetów). Swój pojedynek w 1/8 finału niejednogłośnie na punkty (3-2) wygrał Dawid Szmajda (60 kg), eliminując Turka Utika Kuru i tylko jeden krok dzieli go od strefy medalowej. Awansuje tam jeśli w kolejnej walce okaże się lepszy od Węgra Ferenca Samu.

Niestety z turniejem pożegnali się Piotr Niewiadomski (54 kg), który przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z Adrianem Predą z Rumunii oraz Oliwier Zamojski (57 kg), który wprawdzie wygrał 1. starcie pojedynku z Walijczykiem Scottem Jonesem, ale w 2. rundzie został odesłany przez lekarza do narożnika w wyniku kontuzji nosa.

22. MEJ: BEZ ZWYCIĘSTWA POLAKÓW W DRUGIM DNIU TURNIEJU

mme15_ring

Od trzech jednogłośnych porażek na punkty (0-5) rozpoczęli swój start w 22. Mistrzostwach Europy Juniorów (dawniej kadetów) podopieczni trenera Jerzego Baranieckiego. Gracjan Ciureja (46 kg) i Jakub Dziwina (52 kg) przegrali z Serbami Omerem Ahmetovicem i Semizem Alicicem, zaś Jacek Żuchowski (63 kg) został wypunktowany przez Włocha Giacomo Micheliego.

Jutro w ringu wystąpi trzech Polaków. Piotr Niewiadomski (54 kg) skrzyżuje rękawice z Adrianem Predą (Rumunia), Oliwier Zamojski (57 kg) ze Scottem Jonesem (Walia) oraz Dawid Szmajda (60 kg) z Utikiem Kuru (Turcja). Stawką ich walk będzie awans do ćwierćfinału.

22. MEJ: POLACY POZNALI SWOICH RYWALI. JUTRO RYWALIZACJA POLSKO-SERBSKA

amatbox01

Po raz 22. w historii o medale Mistrzostw Europy rywalizować będą najlepsi juniorzy (zwani kiedyś kadetami). Na ringu w rosyjskim mieście Anapa wystąpi także dziewięciu reprezentantów Polski. Jutro w walkach 1/8 finału zobaczymy trzech z nich – Gracjana Ciureję (46 kg) oraz Jakuba Dziwinę (52 kg), którzy staną oko w oko z pięściarzami z Serbii – Omerem Ahmetovicem i Semizem Alicicem oraz Jacka Żuchowskiego (63 kg), który powalczy z Włochem Giacomo Michelim. Najbliżej strefy medalowe jest najcięższy, Jakub Straszewski (80 kg), który pierwszy bój stoczy w ćwierćfinale. Jeśli pokona Chorwata Bornę Loncarica, zdobędzie wyczekiwany medal dla Polski.

Oto jak losowali Polacy:

46 KG Gracjan Ciureja (16 zawodników): 10 października (1/8 finału) z Omarem Ahmetovicem (Serbia)
52 KG Jakub Dziwina (19 zawodników): 10 października (1/8 finału) z Semizem Alicicem (Serbia)
54 KG Piotr Niewiadomski (22 zawodników): 11 października (1/8 finału) Adrianem Predą (Rumunia)
57 KG Oliwier Zamojski (20 zawodników): 11 października (1/8 finału) ze Scottem Jonesem (Walia)
60 KG Dawid Szmajda (22 zawodników): 11 października (1/8 finału) z Utikiem Kuru (Turcja)
63 KG Jacek Żuchowski (22 zawodników): 10 października (1/16 finału) z Giacomo Michelim (Włochy)
66 KG Krystian Barski (17 zawodników): 12 października (1/8 finału) z Williamem Cholovem (Bułgaria)
70 KG Igor Terlecki (19 zawodników): 12 października (1/8 finału) z Octavianem Scripliucem (Mołdawia)
80 KG Jakub Straszewski (12 zawodników): 13 października (1/4 finału) z Borną Loncaricem (Chorwacja)

PEWNE ZWYCIĘSTWO POLAKÓW Z SERBAMI W TORUNIU. CENNY TRIUMF SOCZYŃSKIEGO

pols_serb_ekipy

Udanie w roli trenera kadry narodowej seniorów zadebiutował pochodzący z Ukrainy Iwan Juszczenko, znany ostatnio z pracy z kadrą kobiet Azerbejdżanu. Prowadzona przez niego młoda polska drużyna pokonała wczoraj w Toruniu występującą w eksperymentalnym składzie ekipę Serbii 14-4.

Punkty dla Biało-Czerwonych zdobyli: Jarosław Iwanow (56 kg), Damian Durkacz (64 kg), Łukasz Niemczyk i Filip Wąchała (obaj 69 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg), Dawid Kopacz i Michał Soczyński (obaj 91 kg). Najcenniejsze zwycięstwo odniósł ten ostatni, stopując w 2 starciu aktualnego mistrza Serbii oraz srebrnego medalistę z 2017 roku, Miljana Stevovica.

POLSKA – SERBIA 14-4 [Toruń, 28 września 2018 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

56 KG: Jarosław Iwanow – Nikola Boljkovac 3-0
64 KG: Damian Durkacz – Jovan Stevanović 3-0
69 KG: Łukasz Niemczyk – Lazar Stanojević 3-0
69 KG: Filip Wąchała – Vladimir Gubaš 3-0
69 KG: Nikola Živanović – Karol Łapawa 3-0
75 KG: Bartosz Gołębiewski – Stefan Čolović 3-0
81 KG: Saša Milovac – Maciej Haba 3-0
91 KG: Michał Soczyński – Miljan Stevović RSC 2
91 KG: Dawid Kopacz – Darko Stanković 3-0

POL_SER_2018

DZISIAJ W TORUNIU SERBOWIE PRZETESTUJĄ POLAKÓW

niemczyk

Dzisiaj w Toruniu mecz z Serbią rozegra reprezentacja Polski seniorów w boksie, która z uwagi na sporadyczne starty w turniejach zagranicznych, potrzebuje szczególnie międzynarodowych konfrontacji. Niestety do miasta Kopernika przyjechała mocno rezerwowa ekipa gości, na której czele stoi tylko jeden aktualny mistrz Serbii – Miljan Stevović (91 kg) oraz dwóch wicemistrzów – Lazar Stanojević (64 kg, choć zaboksuje w limicie 69 kg) i Sasa Milovac (81 kg).

Z drugiej strony w składzie Polaków zobaczymy m.in. czterech tegorocznych mistrzów Polski – Jarosława Iwanowa (56 kg), Damiana Durkacza (64 kg), Bartosza Gołębiewskiego (75 kg) i Michała Soczyńskiego (91 kg) oraz dwóch debiutantów – Macieja Habę (81 kg) i Dawida Kopacza (91 kg). Dodajmy, że w tym roku reprezentacja Polski rozegrała 8 meczów międzypaństwowych – trzy z Kanadą, dwa z Ukrainą oraz po jednym z Litwą, Szwecją i Turcją.

ZESTAW PAR:

56 KG: Jarosław Iwanow – Nikola Boljkovac
64 KG: Damian Durkacz – Jovan Stevanović
69 KG: Łukasz Niemczyk – Lazar Stanojević
69 KG: Filip Wąchała – Vladimir Gubaš
69 KG: Karol Łapawa – Nikola Živanović
75 KG: Bartosz Gołębiewski – Stefan Čolović
81 KG: Maciej Haba – Saša Milovac
91 KG: Michał Soczyński – Miljan Stevović
91 KG: Dawid Kopacz – Darko Milić

TYLKO DAMIAN DURKACZ ZWYCIĘSKI W MECZU Z REZERWAMI REPREZENTACJI UKRAINY

durkacz_antalya

Tylko Damian Durkacz (64 kg) zdołał wygrać pojedynek w drugim meczu, jaki we Lwowie rozegrała reprezentacja Polski, uczestnicząca w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim „Lviv Boxing Cup”. Tym razem Polacy przegrali 2-12 z drugą drużyną Ukrainy. W ringu zobaczyliśmy tylko cztery pojedynki, bo z powodu kontuzji do swoich walk nie wyszli Bartosz Gołębiewski (75 kg), Mateusz Goiński (81 kg) i Aleksander Celejewski (91 kg).

Debiutujący w tym roku w gronie seniorów Damian Durkacz, który od kilku miesięcy jest najjaśniejszym punktem polskiej kadry, pokonał jednogłośnie na punkty ćwierćfinalistę mistrzostw Ukrainy, Maksima Voronina, który dwa dni wcześniej był lepszy od Kubańczyka Dariesky`ego Palmero.

POLSKA – UKRAINA 2-12 [16 września 2018 r., Lwów - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

56 KG Vladislav Vyetoshkin – Marcin Hejosz 5-0
60 KG Stas Batiy – Radomir Obruśniak 5-0
64 KG Damian Durkacz – Maksim Voronin 5-0
75 KG Andriy Timoshenko – Bartosz Gołębiewski WO.
81 KG Andriy Isakov – Mateusz Goiński WO.
91 KG Konstantin Pinchuk – Aleksander Celejewski WO.
+91KG Andriy Gorodetskiy – Adam Kulik 5-0

REPREZENTACJA UKRAINY ZA MOCNA DLA POLAKÓW. SROMOTNA PORAŻKA 0-16 WE LWOWIE

lviv2018

W drugim dniu rozgrywanego w formule drużynowej Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Lviv Boxing Cup” reprezentacja polski przegrała z mocną ekipą Ukrainy 0-16. Podopieczni trenera Jerzego Baranieckiego w żadnym z 8 pojedynków nie zdołali niestety nawiązać równorzędnej walki z gospodarzami, w których składzie wystąpili m.in. aktualny mistrz świata i Europy Olexandr Khizhnyak (75 kg), mistrzowie Europy Yuriy Shestak (60 kg) i Viktor Vikhrist (+91 kg) oraz wicemistrz Starego Kontynentu Mykola Butsenko (56 kg).

Dziś Polaków czeka pojedynek o 3 miejsce z drugą drużyną Ukrainy, zaś o zwycięstwo w turnieju powalczy pierwszy skład gospodarzy z młodą ekipą kubańską.

POLSKA – UKRAINA 0-16 [15 września 2018 r., Lwów - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

48 KG Nazar Kurotchin – Jakub Słomiński 5-0
56 KG Mykola Butsenko – Marcin Hejosz 5-0
60 KG Yuriy Shestak – Radomir Obruśniak 5-0
64 KG Olexandr Melenyuk – Damian Durkacz 4-0
75 KG Olexandr Khizhnyak – Bartosz Gołębiewski AB 2
81 KG Denis Solonenko – Mateusz Goiński 5-0
91 KG Ramazan Muslimov – Aleksander Celejewski AB 2
+91KG Viktor Vikhrist – Adam Kulik 5-0

MTBLviv

CZTERY MEDALE AMŚ DLA BIAŁO-CZERWONYCH. JUTRO DWIE SZANSE NA FINAŁ

soczynski

Aż cztery medale Akademickich Mistrzostw Świata zawisną na szyjach Biało-Czerwonych, którzy od czterech dni rywalizują w rosyjskim mieście Elista. Brązowe krążki przypadną w udziale Hannie Soleckiej (Skorpion Szczecin/Uniwersytet Szczeciński,75 kg) i Michałowi Soczyńskiemu (Paco Lublin/Uniwersytet Przyrodniczy Lublin, 91 kg), którzy dzisiaj przegrali walki półfinałowe. Jutro o awans do finału rywalizować będą ponadto Filip Wąchała (SAKO Gdańsk/WSB Poznań, 69 kg) i Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk/Uniwersytet Warszawski, 75 kg).

Dla Hanny Soleckiej i Michała Soczyńskiego dzisiejsze walki były pierwszymi w turnieju. Zawodniczka ze Szczecina przegrała niestety na punkty z Rosjanką Anną Anfinogenovą, zaś podopieczny Karoliny Michalczuk, który wczoraj wygrał walkowerem z Hiszpanem Pedrosem El Puco, uległ we wtorek na punkty doświadczonemu Węgrowi Adamowi Hamoriemu.

Za sprawą gdańszczan mamy zatem jeszcze dwie szanse na finały. Filip Wąchała, który wczoraj pokonał na punkty aktualnego brązowego medalistę mistrzostw Japonii, Nobuhiro Hiranakę, skrzyżuje tym razem rękawice z brązowym medalista mistrzostw Kazachstanu Bekbolatem Kuramysovem, zaś Rafał Perczyński stanie oko w oko z Białorusinem Viktorem Deshkevichem, który w 2016 r. był wicemistrzem swojego kraju. Dodajmy, że wczoraj Polak pokonał niejednogłośnie na punkty (3-2) bojowego Chińczyka z Tajwanu, Sheng-Ta Lee. Pojedynek został przerwany na 10 sekund przed końcem 1. starcia po kontuzji Rafała, do której doszło w wyniku zderzenia głowami obu walczących.

Dzień wcześniej z turniejem pożegnali się niestety Klaudia Simsak (JKB Jawor Team/AZS AWF Katowice, 51 kg), Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin/Uniwersytet Szczeciński, 52 kg) i Jarosław Iwanow (Wisła Kraków/CM Uniw. Jagiellońskiego Kraków, 56 kg). Pierwsza z nich, po trzech liczeniach, została zastopowana w 2. starciu przez RSC przez Ormiankę Anush Grigoryan, zaś dwaj pozostali przegrali na punkty z medalistami mistrzostw Japonii – Maciej z Ryutaro Nakagakim, a Jarosław z  Ryoumą Kitauro.

ZWYCIĘSTWO I PORAŻKA NA ROZPOCZĘCIE AKADEMICKICH MISTRZOSTW ŚWIATA

ams_2018

W rosyjskim mieście Elista rozpoczęły się wczoraj Akademickie Mistrzostwa Świata w Boksie, w których rywalizuje 109 zawodniczek i zawodników z 22 krajów, w tym ośmioro reprezentantów Polski, prowadzonych przez trenerskie trio: Marek Chrobak, Zbigniew Raubo i Bogumił Połoński. Wczoraj w ringu wystąpiło dwoje Biało-Czerwonych: Filip Wąchała (SAKO Gdańsk/WSB Poznań, 69 kg) w 1/8 finału pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) Atbeka Uulu Taalaibeka z Kirgistanu, zaś Kinga Szlachcic (Boksing Zielona Góra/Uniwersytet Zielonogórski, 60 kg) została uznana za pokonaną (po dość dyskusyjnym werdykcie 2-3) w rywalizacji z zawodniczką gospodarzy Ornellą Khetyeyevą.

Po losowaniu stało się faktem, że bilans medalowy naszej ekipy zamknie się co najmniej w jednym krążku, bo w wadze średniej (75 kg) kobiet, w której rywalizuje Hanna Solecka (Skorpion Szczecin/Uniwersytet Szczeciński), zgłoszono tylko 4 pięściarki. Jeśli Polka pokona brązową medalistkę tegorocznych mistrzostw Rosji, Annę Anfinogenovą, co najmniej powtórzy wynik Natalii Hollińskiej sprzed dwóch. A jak losowali pozostali Biało-Czerwoni?

KOBIETY

51 KG Klaudia Simsak (7 zawodniczek) w ćwierćfinale (2 września) skrzyżuje rękawice z Anush Grigoryan (Armenia).
75 KG Hanna Solecka (4 zawodniczki) w półfinale (4 września) z Anną Anfinogenovą (Rosja).

MĘŻCZYŹNI

52 KG Maciej Jóźwik (6 zawodników) w ćwierćfinale (2 września) z Ryutaro Nakagaki (Japonia)
56 KG Jarosław Iwanow (9 zawodników) w ćwierćfinale (2 września) z Ryoumą Kitauro (Japonia)
75 KG Rafał Perczyński (12 zawodników) w ćwierćfinale (3 września) z Sheng-Ta Lee (Tajwan)
91 KG Michał Soczyński (10 zawodników) w ćwierćfinale (3 zawodników) z Ghadfą Drissi El Aissaoui (Hiszpania)

IWAN JUSZCZENKO PIĄTYM W HISTORII ZAGRANICZNYM TRENEREM KADRY SENIORÓW

jan_juszczenko

Nowego trenera ma także Kadra Narodowa Seniorów. W miejsce Karola Chabrosa, który pod koniec czerwca br. podał się do dymisji, zarząd PZB desygnował współpracującego od kilku miesięcy z klubem RUSHH Kielce, Ukraińca Iwana Juszczenko. Popularny „Jan” w ostatnich latach był jednym z trenerów kobiecej kadry Azerbejdżanu. Dodajmy, że jest ojcem dwóch znakomitych pięściarek – Yany Alexeeyevnej (wicemistrzyni świata z 2014 r. z Jeju) i Anny Alimardanovej (wicemistrzyni Europy z 2016 r. z Sofii), z którymi wielokrotnie bywał w Polsce podczas turniejów oraz wspólnych obozów szkoleniowych.

Iwan Juszczenko jest piątym w historii zagranicznym trenerem polskiej kadry narodowej seniorów. Pierwszym był Niemiec Otto Nispel (1927-1930) a kolejnymi obcokrajowcami w narożniku naszym pięściarzy: brązowy medalista olimpijski, Włoch Edoardo Garzena (1930-1935), Amerykanin Bill Smith (1935-1936) i Białorusin Walery Korniłow (2013-2014).

MMŚ: OSKAR KOPERA NIE SPROSTAŁ UKRAIŃCOWI. TO JUŻ DLA NAS KONIEC MISTRZOSTW

kopera_mms

Tegoroczny brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy, 17-letni Oskar Kopera (+91 kg), nie sprostał dzisiaj o pół roku starszemu, wysokiemu (198 cm) Ukraińcowi Kirilo Stoyanchevowi i nie zdołał awansować do strefy medalowej. Pięściarz Orkana Gorzów Wielkopolski nie miał dziś w ringu atutów, dzięki którym mógłby zagrozić przeciwnikowi, przegrywając z nim jednogłośnie na punkty (0-5).

Biorąc pod uwagę dwukrotne liczenie Polaka w ostatnim starciu, punktacja była wysoka. Kanadyjczyk i Bułgar zapisali na swoich kartach 30-25, Tunezyjczyk 30-26, Holender 30-27, zaś Ugandyjczyk dal jedną z rund Koperze, punktując 29-28 dla Ukraińca.

MMŚ W BUDAPESZCIE: MIKOŁAJ MAŃKA BLISKO ZWYCIĘSTWA…

mms_2018

Mimo dzielnej postawy Mikołaj Mańka (60 kg) nie zdołał pokonać pierwszej turniejowej przeszkody w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Wczoraj na ringu w Budapeszcie pięściarz z Gostynia przegrał niejednogłośnie na punkty (2-3) z brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Azji, Ryunosuke Tsutsumi i odpadł z rywalizacji.

Pojedynek był wyrównany o czym świadczy punktacja sędziów. Przewagę Polaka w 2 z 3 rund (29-28) widzieli Australijczyk i Algierczyk ale odwrotny wynik na swoich kartach punktowych wpisali sędziowie z Węgier, Mongolii i Tunezji… Dzisiaj w Budapeszcie, w sesji wieczornej, zaboksuje Patrycja Borys (69 kg) i jeśli pokona Kanadyjkę Charlie Cavanagh, będziemy się cieszyć z pierwszego medalu.

MMŚ W BUDAPESZCIE: BIAŁO-CZERWONI POZNALI PIERWSZYCH RYWALI

mms_budapest

Dzisiaj w Budapeszcie rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Mężczyzn i Kobiet w Boksie, w których rywalizować będzie 277 zawodników i 167 zawodniczek w tym pięcioro reprezentantów Polski (3 panie i 2 panów). Pierwszym turniejowym akordem była ceremonia losowania. Z kim będą rywalizować Biało-Czerwoni?

KOBIETY

Daria Puszka (60 kg, 25 zawodniczek) w 1/16 finału z tegoroczną młodzieżową mistrzynią Azji Porntip Buapa (Tajlandia)

Patrycja Borys (69 kg, 14 zawodniczek) w 1/8 finału z aktualną brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Europy Gulcan Arga (Turcja)

Natalia Gajewska (75 kg, 12 zawodniczek) w 1/8 finału z Ichrak Chaib (Algieria)

MĘŻCZYŹNI

Mikołaj Mańka (60 kg, 23 zawodników) w 1/8 finału ze zwycięzcą walki Ryuonosuke Tsutsumi (Japonia) vs Jake Clague (Australia)

Oskar Kopera (+91 kg, 14 zawodników) w ćwierćfinale ze zwycięzcą walki Kyrylo Stoiancheva (Ukraina) z Jamshidbekiem Makhamadalievem (Uzbekistan).

Dodajmy, że prawo startu w MMŚ wywalczyło sobie w sumie siedmioro reprezentantów Polski. Niestety z powodów rodzinnych ze startu musiała zrezygnować Beata Kałuża (54 kg), zaś Paweł Brach (49 kg) nie zdołał utrzymać limitu swojej wagi…

MISTRZ OLIMPIJSKI ZNOKAUTOWANY! AMERYKANIN KHALIL COE SENSACJĄ TURNIEJU W HALLE

la cruz 2017

Finały 45. MTB o Puchar Chemii (Chemie Polak) w Halle bez Niemców? Tak, to pierwsza w historii taka sytuacja, ale też dodajmy, że nasi zachodni sąsiedzi, występujący w odmłodzonym składzie mieli w tym roku niezwykle mocnych rywali. Do Niemiec przyjechały bowiem „pierwsze garnitury” pięściarzy z Kuby, USA, Indii oraz Irlandii, a także niezwykle mocni Rosjanie. My, z niewiadomych powodów (z Warszawy do Halle jest raptem tylko 700 km), wysłaliśmy na ten mocny turniej tylko dwóch zawodników – Adriana Kowala (60 kg) i Mateusza Goińskiego (75 kg). Pisaliśmy, że zawodnik z Konina wygrał pierwszy pojedynek, ale w ćwierćfinale niestety został pokonany jednogłośnie na punkty (5-0) przez Niemca Andreja Merzlyakova.

Wczoraj o złote medale walczyło aż 9 pięściarzy z „Wyspy Wolności”, po trzech zawodników z Indii, Rosji oraz USA oraz jeden Irlandczyk i Jordańczyk. Największą sensacją była porażka przez nokaut (w 2 minucie i 40. sekundzie pierwszego starcia), jakiej doznał z rąk młodego Amerykanina Khalila Coe, walczący tradycyjnie bez gardy, mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata Julio Cesar de La Cruz (Kuba, 81 kg – na zdjęciu). Świetnie zaprezentował się także inny młody Amerykanin, Richard Torrez (+91 kg), pokonując pewnie na punkty Kubańczyka Jose Lardueta.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Damian Arce (Kuba) – Artysh Soyan (Rosja) 5-0
52 KG Gaurav Solanki (Indie) – Jorge A.Grinan (Kuba) 3-2
56 KG Mohamed Hussamuddin (Indie) – Madan Lal (Indie) 5-0
60 KG Lazaro Alvarez (Kuba) – Keyshawn Davis (USA) 3-2
64 KG Andy Cruz (Kuba) – Obada al-Kasbeh (Jordania) WO.
69 KG Rosniel Iglesias (Kuba) – Andrey Zamkovoy (Rosja) 4-1
75 KG Arlen Lopez (Kuba) – Andrey Kovalchuk (Rosja) 5-0
81 KG Khalil Coe (USA) – Julio Cesar de la Cruz (Kuba) KO 1
91 KG Erislandy Savon (Kuba) – Kiril Afanasev (Irlandia) 4-1
+91KG Richard Torrez (USA) – Jose Larduet (Kuba) 5-0

W KATOWICACH POZNALIŚMY MISTRZYNIE I MISTRZÓW POLSKI AZS A.D. 2018

azs

W dniach od 20 do 22 czerwca w Hali Sportowej im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbyły się 3. Mistrzostwa Polski AZS w Boksie. W ringowe szranki stanęło 31 zawodniczek i 51 zawodników, reprezentujących 45 uczelni. Drużynowo najlepiej zaprezentowali się studentki i studenci Uniwersytetu Szczecińskiego, zdobywając 4 złote medale oraz AWF Katowice (3 złota). Indywidualnie najciekawiej było w rywalizacjach finałowych kobiet z limitem 54 i 60 kg. W obu przypadkach zwycięstwa odniosły zawodniczki kadry narodowej, które od wielu miesięcy ciężko pracują na to, by dostać wreszcie szansę walki na wielkich imprezach mistrzowskich. W wadze koguciej (54 kg) Laura Grzyb pewnie pokonała Ewę Białas, zaś w lekkiej Kinga Szlachcic równie pewnie, choć niejednogłośnie na punkty, okazała się lepsza od Anety Rygielskiej.

Złote medale w Katowicach wywalczyli: Klaudia Simsak (AWF Katowice, 51 kg), Laura Grzyb (PWSZ Racibórz, 54 kg), Ewa Tarnowska (Uniwersytet Przyrodniczy Lublin 57 kg), Kinga Szlachcic (Uniwersytet Zielonogórski, 60 kg), Katarzyna Szarańska (Uniwersytet Szczeciński, 64 kg), Natalia Barbusińska (Uniwersytet Szczeciński, 69 kg), Hanna Solecka (Uniwersytet Szczeciński, 75 kg) i Antonina Lemańska (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz, +81 kg) wśród kobiet oraz Maciej Jóźwik (Uniwersytet Szczeciński, 52 kg), Jarosław Iwanow (Uniwersytet Jagielloński Kraków, 56 kg), Marcin Hejosz (PWSZ Konin, 60 kg), Karol Łapawa (Uniwersytet Ekonomiczny Poznań, 64 kg), Konrad Białas (AWF Katowice, 69 kg), Rafał Perczyński (Uniwersytet Warszawski, 75 kg), Mateusz Wodziński (AWF Katowice, 81 kg), Michał Soczyński (Uniwersytet Przyrodniczy Lublin, 91 kg) i Damian Wiśniewski (PWSZ Konin, +91 kg).

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [Katowice 22.06.2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

KOBIETY
51 KG Klaudia Simsak (AWF Katowice) – Patrycja Joniec (Politechnika Śląska) 2-1
54 KG Laura Grzyb (PWSZ Racibórz) – Ewa Białas (AWF Katowice) 3-0
57 KG Ewa Tarnowska (Uniwersytet Przyrodniczy Lublin) – Żaklina Kociołek (Uniwersytet Łódzki) 3-0
60 KG Kinga Szlachcic (Uniwersytet Zielonogórski) – Aneta Rygielska (UMK Toruń) 2-1
64 KG Katarzyna Szarańska (Uniwersytet Szczeciński) – Paulina Leśniak (Uniwersytet Zielonogórski) RSC 3
69 KG Natalia Barbusińska (Uniwersytet Szczeciński) – Klaudia Sołtys (PWSZ Racibórz) 3-0
75 KG Hanna Solecka (Uniwersytet Szczeciński) – Anna Bilous (WSBPiL APEIRON Kraków) 3-0
+81KG Antonina Lemańska (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz) – Łucja Duda (PWSZ Tarnów) 3-0

MĘŻCZYŹNI
52 KG Maciej Jóźwik (Uniwersytet Szczeciński) – Dorian Mospinek (Uniwersytet Szczeciński) 3-0
56 KG Jarosław Iwanow (Uniwersytet Jagielloński Kraków) bez walki
60 KG Marcin Hejosz (PWSZ Konin) – bez walki
64 KG Karol Łapawa (Uniwersytet Ekonomiczny Poznań) – Łukasz Zyguła (Ateneum Gdańsk) 3-0
69 KG Konrad Białas (AWF Katowice) – Karol Baran (AWF Warszawa) 2-1
75 KG Rafał Perczyński (Uniwersytet Warszawski) – Daniel Adamiec (Wszechnica Świętokrzyska) 2-1
81 KG Mateusz Wodziński (AWF Katowice) – Tomasz Czyczerski (Politechnika Opolska) 3-0
91 KG Michał Soczyński (Uniwersytet Przyrodniczy Lublin) – Witold Lisek (AWF Katowice) 3-0
+91KG Damian Wiśniewski (PWSZ Konin) – Kamil Lorek (Politechnika Opolska) 3-0

azs2018

MATEUSZ GOIŃSKI WALCZY DALEJ NA TURNIEJU W HALLE. PORAŻKA ADRIANA KOWALA

savon_abdullayev1

Dzisiaj w Halle rozpoczął się 45. MTB o Puchar „Chemii” (Chemie Pokal), w którym tradycyjnie występuje wielu utytułowanych pięściarzy z całego świata. W tym roku do Niemiec dojechali m.in.: Kubańczycy, Irlandczycy, Hindusi, Rosjanie, Amerykanie i Kanadyjczycy. Biało-Czerwoni rozpoczęli swój start ze zmiennym szczęściem. Swój pojedynek w 1/8 finału wygrał Mateusz Goiński (75 kg), a jako przegrany z ringu zszedł Adrian Kowal (60 kg).

Pięściarz z Konina po wyrównanym pojedynku pokonał niejednogłośnie na punkty (3-2) mistrza Mołdawii, Victora Corobcevschiego i w ćwierćfinale skrzyżuje rękawice z mocno bijącym Niemcem Arturem Merzlyakovem, który znokautował w 2. starciu Słowaka Andreja Csemeza. Z kolei bokser z Lublina uległ dziś na punkty (1-4) mistrzowi Kanady Lucasowi Bahdiemu.

W WARSZAWIE REPREZENTACJA MAZOWSZA NA REMIS Z MACCABI TEL AVIV

POL_ISR

Wczoraj w hali Kompleksu Sportowego dzielnicy Warszawa Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2A rozegrano mecz bokserski pomiędzy Reprezentacją Mazowsza oraz izraelską drużyną Maccabi Tel Aviv. Kibicem zobaczyli 8 walk a sam mecz zakończył się wynikiem remisowym 8-8. Zawody były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie, bo i drużyna z Izraela przysłała do Polski młodą, perspektywiczną i silną drużynę, preferującą rosyjską szkołę walki na pięści. Dla gospodarzy punktowali: młodzik Filip Gołębiewski (56 kg), juniorka Jessica Żelazko (57 kg), seniorka Kinga Szlachcic (57 kg) oraz senior Piotr Szczukowski (91 kg).

MAZOWSZE vs MACCABI TEL AVIV 8-8 [16 CZERWCA 2018 R. – na pierwszym miejscu zwycięzcy)

MŁODZIK
56 KG Filip Gołębiewski (Mazowsze) – Safi Abo Shaaban (Tel Aviv) WO.

KADET
48 KG Maor Rusanov (Tel Aviv) – Akhmed Debizov (Mazowsze) 3-0
70 KG Daniel Ilyushonok (Tel Aviv) – Wiktor Kossakowski (Mazowsze) 3-0

JUNIOR
57 KG Jessica Żelazko (Mazowsze) – Oleksandra Kharkhenko (Tel Aviv) 3-0

SENIOR
57 KG Kinga Szlachcic (Mazowsze) – Odelia Oranne Benephraim (Tel Aviv) 3-0
64 KG Bishara Sabbar (Tel Aviv) – Marcin Kacprowicz (Mazowsze) 3-0
69 KG Miroslav Kapuler (Tel Aviv) – Filip Pham Hong (Mazowsze) 3-0
91 KG Piotr Szczukowski (Mazowsze) – Ahmad Abu Abdun (Tel Aviv) 3-0

POLACY ROZGROMILI W KIELCACH GOŚCI ZE STAMBUŁU 22-0

gołębiowski

W cieniu rozgrywanych w Sofii po raz jedenasty w historii Mistrzostw Europy Kobiet w Boksie, reprezentacja Polski seniorów rozgromiła w Kielcach gości z Turcji (pięściarzy z klubu Fenerbahce Stambuł) 22-0. Najcenniejsze zwycięstwa odnieśli Jarosław Iwanow (56 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg – na zdjęciu), którzy okazali się lepsi od jeszcze niedawno czołowych pięściarzy znad Bosforu (olimpijczycy z 2016 roku z Rio de Janeiro), Selcuka Ekera i Ondera Sipala. Kolejny wartościowy start seniorski miał także Damian Durkacz (64 kg), który wygrał z brązowym medalistą Mistrzostw Europy do lat 22 z ub. roku, Volkanem Gokcekiem.

Nieco groteskowo w kontekście jakości rywali, z jakimi przychodzi ostatnio boksować Polakom, brzmi od pewnego czasu promocja meczów międzypaństwowych Biało-Czerwonych jako Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego. Po raz kolejny do Polski przyjechała ekipa „imitująca” pierwszy skład kadry seniorów swojego kraju. Oprócz wspomnianej trójki (Eker, Sipal, Gokcek) medalistami mistrzostw Turcji ale do lat 22 są: Utku Erdogan (75 kg, mistrz), Genckan Yagmur (81 kg, mistrz – w Kielcach zaboksował w wyższym limicie), Ahmet Cikot (60 kg, wicemistrz), Ramazan Ozbagdanli (48 kg, brązowy medalista) i Adem Furkan Avci (69 kg, brązowy medalista).

POLSKA vs TURCJA 22-0 [Kielce, 9 czerwca 2018 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Jakub Słomiński – Ramazan Ozbagdanli AB 2
52 KG Maciej Jóźwik – Serdar Abay 2-1
56 KG Jarosław Iwanow – Selcuk Eker 3-0
60 KG Adrian Kowal – Ahmet Cikot RSC 3
64 KG Damian Durkacz – Volkan Gokcek 3-0
69 KG Filip Wąchała – Adem Furkan Avci 3-0
75 KG Bartosz Gołębiewski – Onder Sipal KO 2
75 KG Daniel Adamiec – Utku Erdogan 3-0
81 KG Mateusz Goiński – Mustafa Ali Cavdar 3-0
91 KG Michał Soczyński – Genckan Yagmur RSC 3
+91KG Adam Kulik – Canberk Ertan 3-0

KACPER ALEKSIEJUK NIE SPROSTAŁ ZAWODNIKOWI GOSPODARZY. POLACY BEZ MEDALU 16. ME MŁODZIKÓW

me_schoolboys2018

Rozgrywane od pięciu dni 16. Mistrzostwa Europy Młodzików wchodzą w strefę medalową. Dzisiaj w Albenie mieliśmy w ringu jednego reprezentanta Polski i po cichu liczyliśmy na to, że młody pięściarz Hetmana Białystok, Kacper Aleksiejuk (46 kg), po raz drugi w tym turnieju zejdzie z ringu jako zwycięzca. Niestety podopieczny trenera Piotra Jankowskiego przegrał w ćwierćfinale jednogłośnie na punkty (0-5) z Bułgarem Svetoslavem Kosevem.

- Kacper Aleksiejuk ma stoczone ponad 40 walk i to doświadczenie wystarczyło do zdobycia miejsca w ćwierćfinale – powiedział po walce Piotr Jankowski. – Jego druga turniejowa walka była bardzo wyrównana, jednak to było za mało na wygranie z gospodarzem. Chęci naszych zawodników są wielkie, jednak ten przeskok z krajowego podwórka na salony był dla nich za dużym obciążeniem psychicznym. Było widać już na sparingach, że jest lepiej. Chciałbym jako trener przegrywać wszystkie walki w takim stylu jak z Kacprem, było blisko i szkoda braku medalu – dodał trener z Białegostoku.

Mimo tego, że Polacy wracają do kraju bez medali, ich trener jest przekonany, że start w Albenie szybko zaowocuje wzrostem ich poziomu sportowego, doda nowych impulsów do pracy na treningach i wzmocni wiarę we własne umiejętności. By osiągać sukcesy w Europie w tej kategorii wiekowej (13-14 lat) potrzeba jednak wprowadzenia systemowych zmian.

- Zawodnicy przeszli chrzest, jednak nie jest to impreza na zdobywanie doświadczenia, szczególnie psychicznego! Musi zostać w Polsce obniżony próg wiekowy do 13 lat, tak, jak jest to na całym świecie, stworzone szkolenie centralne na wzór pozostałych grup wiekowych. Poziom Mistrzostw Europy jest bardzo wysoki, ośmielę się powiedzieć, że nie niższy niż ten jaki prezentują nasi juniorzy. Po przegranych walkach pilnie trenujemy (sparingi, technika i taktyka) oraz podglądamy najlepszych, czyli ekipy Rosji, Anglii, Irlandii, Bułgarii, czy Ukrainy – zakończył trener Piotr Jankowski, który był jedynym szkoleniowcem w narożniku Biało-Czerwonych podczas ME.

DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY. JEDNA POLSKA SZANSA NA MEDAL ME MŁODZIKÓW

me_schoolboys2018

Do odważnych świat należy i za takich należy bezsprzecznie uznać sześciu najmłodszych (13-14 lat) reprezentantów Polski, którzy za pieniądze swoich rodziców lub klubów (ok. 5 000 zł), zrealizowali wielkie sportowe marzenie, jakim jest start w 16. Mistrzostwach Europy Młodzików w Albenie. I choć w boksie, jak to w sporcie, liczą się głównie zwycięstwa i medale, to w przypadku tych najmłodszych adeptów pięściarstwa bezcennym jest też doświadczenie nabyte w czasie międzynarodowego debiutu w wielkiej imprezie mistrzowskiej.

Wczoraj mieliśmy tylko jeden polski akcent – pojedynek najlżejszego z Biało-Czerwonych, Adriana Lewandowskiego (38, 5 kg), który ostatecznie nie sprostał silniejszemu od niego fizycznie reprezentantowi Izraela, Faridowi Hreishowi, przegrywając przez poddanie w połowie 2. rundy. Tak, więc w turnieju pozostał nam tylko Kacper Aleksiejuk (46 kg) i w sobotę w pojedynku ćwierćfinałowym skrzyżuje rękawice z Bułgarem Svetoslavem Kosevem. Jeśli go pokona, wróci do rodzinnego Białegostoku z co najmniej brązowym medalem.

Dodajmy, że w 2011 r. w Groznym jedyny w historii polskiego boksu złoty medal ME Młodzików (Schoolboys) wywalczył Eryk Giermak. Z powszechnie znanych dziś zawodników na najwyższym stopniu podium ME dla 13. i 14-latków stali m.in. Onur Sipal (2003, 50 kg), Amir Khan (2003, 60 kg), Alexander Besputin (2005, 48 kg), Vitaliy Dunaytsev (2006, 44,5 kg), czy Dmitriy Bivol (2006, 72 kg).

BUDAPESZT GOSPODARZEM MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA KOBIET I MĘŻCZYZN

mme15_ring

Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Olimpijskiego (AIBA) poinformowało wczoraj oficjalnie, że to Budapeszt będzie gospodarzem tegorocznych Młodzieżowych (Youth) Mistrzostw Świata w Boksie. W dniach od 20 do 31 sierpnia w stolicy Węgier o medale światowego czempionatu powalczy 174 zawodniczek i 244 zawodników, wyłonionych w kwalifikacjach kontynentalnych.

Przypominamy, że prawo startu w turnieju, podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Roseto degli Abruzzi wywalczyły 4 Polki (Beata Kałuża, Daria Puszka, Patrycja Borys i Natalia Gajewska) oraz 3 Polaków (Paweł Brach, Mikołaj Mańka i Oskar Kopera).

KACPER ALEKSIEJUK O KROK OD MEDALU 16. ME MŁODZIKÓW

me_schoolboys2018

W Albenie zakończył się drugi dzień zmagań 16. Mistrzostw Europy Młodzików (Schoolboys) w Boksie. Tym razem w ringu wystąpiło trzech Biało-Czerwonych, z których najlepiej zaprezentował się Kacper Aleksiejuk (46 kg). Wychowanek trenera Piotra Jankowskiego pokonał niejednogłośnie na punkty (4-1) Słowaka Samuela Horvatha i w sobotę w pojedynku ćwierćfinałowym skrzyżuje rękawice z zawodnikiem gospodarzy, Svetoslavem Kosevem.

Z turniejem pożegnali się niestety Bartłomiej Rośkowicz (52 kg) oraz Łukasz Stempniewski (56 kg). Pierwszy uległ jednogłośnie na punkty (0-5) Włochowi Giuseppe Longobardo, zaś drugi, rywalizujący z Rosjaninem Ivanem Romanchukiem, po niezłym 1. starciu, został w 2. rundzie odesłany przez sędziego do narożnika (RSC).

Jutro czeka nas tylko jeden polski akcent. Najlżejszy z Polaków, Adrian Lewandowski (38, 5 kg), stanie do walki z reprezentantem Izraela, Faridem Hreishem. Jeśli go pokona, podobnie jak Kacper Aleksiejuk będzie o krok od strefy medalowej. Trzymamy kciuki!

W ALBENIE ROZPOCZĘŁY SIĘ 16. MISTRZOSTWA EUROPY MŁODZIKÓW

me_schoolboys2018

W bułgarskiej Albenie rozpoczęły się dzisiaj 16. Mistrzostwa Europy Młodzików w Boksie, w których po raz pierwszych rywalizują nie tylko chłopcy ale i dziewczęta w wieku 13 i 14 lat. Wśród startujących 26 ekip jest także sześcioosobowa reprezentacja Polski, którą prowadzi Piotr Jankowski. Nasi młodzi pięściarze mają już za sobą pierwsze walki eliminacyjne (1/8 finału). Niestety zarówno Kacper Janiszewski (48 kg), jak i Oskar Brzozok (50 kg) nie zdołali z nich wyjść zwycięsko. Pierwszy z nich przegrał przez RSC w 1. starciu z Rosjaninem Alexeyem Zhelbunovem, zaś drugi został jednogłośnie wypunktowany przez Włocha Alfredo Limone.

Z kim i kiedy zaboksują pozostali Biało-Czerwoni? Jutro Kacper Aleksiejuk (46 kg) stanie do rywalizacji ze Słowakiem Samuelem Horvathem, Bartłomiej Rośkowicz (52 kg) z Włochem Giuseppe Longobardo oraz Łukasz Stempniewski (56 kg) z Rosjaninem Ivanem Romanchukiem. W czwartek w ringu wystąpi Adrian Lewandowski (38, 5 kg), którego rywalem będzie Palestyńczyk w barwach Izraela, Farid Hreish. Trzymamy kciuki!

89. MP: W KARLINIE POZNALIŚMY MISTRZÓW POLSKI NA ROK 2018

Szwedowicz_bundesliga

W Karlinie zakończyły się dzisiaj 89. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Kibice zgromadzeni w Homanit Arena byli świadkami 10 interesujących pojedynków, z których połowa zakończyła się werdyktami niejednogłośnymi. Mistrzami kraju A.D. 2018 zostali (w kolejności wag): Jakub Słomiński (KS Wda Świecie, 49 kg), Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin, 52 kg), Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków, 56 kg), Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino, 60 kg), Damian Durkacz (KS Spartan Knurów, 64 kg), Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła, 69 kg), Bartosz Gołębiewski (KKS RUSHH Kielce, 75 kg), Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin, 81 kg), Michał Soczyński (KS PACO Lublin, 91 kg) i Mateusz Cielepała (Niestowarzyszony, +91 kg).

Tak, więc tytuły z ub. roku obroniło tylko trzech zawodników (Słomiński, Gołębiewski i Szwedowicz). Dla Arkadiusza Szwedowicza był to już czwarty, kolejny złoty medal seniorskich Mistrzostw Polski, a Jakub Słomiński oraz Maciej Jóźwik zostali mistrzami kraju wśród seniorów po raz trzeci.

Największą niespodziankę turnieju sprawił oczywiście nowy mistrz Polski wagi superciężkiej, Mateusz Cielepała. Co ciekawe nie jest to pierwszy niestowarzyszony pięściarz, który stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski. W 1977 r. sztuki tej dokonał Henryk Janowski (75 kg) zdobywając złoto 48. MP w Sosnowcu, w 1985 r. na 55. MP we Wrocławiu Zygmunt Gosiewski (81 kg), w 1999 r. podczas 70. MP w Ostrowcu Św. Sławomir Malinowski (63,5 kg) oraz podczas 81. MP w Strzegomiu Mateusz Malujda (+91 kg).

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) – Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) 4-1
52 KG Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin) – Mateusz Pustuła (KS Polkowice) 5-0
56 KG Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków) – Kacper Harkawy (BKS Skorpion Szczecin) 5-0
60 KG Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino) – Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin) 4-1
64 KG Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) – Karol Kowal (BKS Skorpion Szczecin) 3-2
69 KG Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła) – Mateusz Kostecki (WKB Desant Kraków) 3-2
75 KG Bartosz Gołębiewski (KKS RUSHH Kielce) – Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) 3-2
81 KG Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) – Maciej Haba (KB Boxing Team Gosiewski) 5-0
91 KG Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) 3-2
+91KG Mateusz Cielepała (Niestowarzyszony) – Adam Kulik (KS PACO Lublin) 5-0

89. MP SENIORÓW: ZASKAKUJĄCE ROZSTRZYGNIĘCIA WALK PÓŁFINAŁOWYCH

Adrian Kowal_charkow

Kibice, którzy przyglądają się zmaganiom naszych najlepszych pięściarzy w 89. Mistrzostwach Polski Seniorów zapewne zauważą w wynikach walk półfinałowych kilka niespodzianek. Ogółem w Homanit Arena w Karlinie odbyło się dzisiaj 19 z planowanych 20 walk, z których 7 zakończyło sie werdyktami niejednogłośnymi i jedna nokautem. Na uwagę zasługują zapewne zwycięstwa Adriana Kowala (BKS Olimp Lublin, 60 kg) z robiącym stałe postępy Dominikiem Palakiem (KS SAKO Gdańsk), Karola Kowala (BKS Skorpion Szczecin, 64 kg) z Karolem Łapawą (Sporty Walki Gostyń), Bartosza Gołębiewskiego (KKS RUSHH Kielce, 75 kg) ze Stanisławem Gibadło (GUKS Carbo Gliwice), Mateusza Goińskiego (KB Zagłębie Konin, 75 kg) z Rafałem Perczyńskim (KS SAKO Gdańsk), czy Tomasza Niedźwieckiego (BKS Orkan Gorzów Wlkp., 91 kg) z Bartłomiejem Krasuskim (BTS 1926 Broń Radom).

Największą niespodzianką jest awans do finału wagi superciężkiej (+91 kg) Mateusza Cielepały (Niestowarzyszony) i Adama Kulika (KS PACO Lublin), którzy zwyciężyli dzisiaj reprezentantów Polski Kamila Bodziocha i Mateusz Figiela. Również mało kto liczył, że w finale MP zaboksuje Maciej Haba (Klub Bokserski Boxing Team Gosiewski), ale po zwycięstwie nad Jakubem Kasprzakiem stało się to faktem. In plus zaskoczył Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła, 69 kg), wygrywając z mającym bardzo dobry rok Filipem Wąchałą (KS SAKO Gdańsk) a blisko wygrania walki był z kolei Maksymilian Gibadło (GUKS Carbo Gliwice, 69 kg), przegrywając nieznacznie na punkty z Mateuszem Kosteckim (WKB Desant Kraków).

Jutro walki finałowe, z których szlagierowo zapowiadają się choćby starcia Radomira Obruśniaka (KSW Róża Karlino, 60 kg) z Adrianem Kowalem, Karola Kowala z Damianem Durkaczem (KS Spartan Knurów), Bartosza Gołębiewskiego z Mateuszem Goińskim, czy Tomasza Niedźwieckiego z Michałem Soczyńskim (KS PACO Lublin).

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Jakub Słomiński (KS WDA Świecie) – Daniel Surowiec (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 5-0
Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) – Cezary Leśko (BKS Olimp Lublin) 5-0

52 KG
Mateusz Pustuła (KS Polkowice) – Sebastian Węgłowski (BTS 1926 Broń Radom) 5-0
Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin) – Wasilij Iskra (Boks Team Oława) 5-0

56 KG
Kacper Harkawy (BKS Skorpion Szczecin) – Mateusz Mieszczakowski (BTS 1926 Broń Radom) 5-0
Jarosław Iwanow (TS „Wisła” Kraków) – Marcin Hejosz (KS Copacabana Konin) 5-0

60 KG
Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino) – Bartłomiej Przybyła (JKB Jawor Team Jaworzno) 5-0
Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin) – Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk) 5-0

64 KG
Karol Kowal (BKS Skorpion Szczecin) – Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) 5-0
Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) – Daniel Skorupa (RMKS Rybnik) KO 1

69 KG
Mateusz Kostecki (WKB Desant Kraków) – Maksymilian Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) 3-2
Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła) – Filip Wąchała (KS SAKO Gdańsk) 4-1

75 KG
Bartosz Gołębiewski (KKS RUSHH Kielce) – Stanisław Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) 4-0
Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) – Rafał Perczyński (KS SAKO Gdańsk) 3-2

81 KG
Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) – Tomasz Czyczerski (Opolski Klub Bokserski) 5-0
Maciej Haba (Klub Bokserski Boxing Team Gosiewski) – Jakub Kasprzak (KS Boks Poznań Team) 3-2

91 KG
Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – Oskar Bielski (BKS Skorpion Szczecin) WO.
Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) – Bartłomiej Krasuski (BTS 1926 Broń Radom) 5-0

+91 KG
Mateusz Cielepała (Niestowarzyszony) – Kamil Bodzioch (BKS Red Fighters Jelenia Góra) 4-1(Niestowarzyszony)
Adam Kulik (KS PACO Lublin) – Mateusz Figiel (BKS Hetman Białystok) 4-1

89. MP SENIORÓW: W KARLINIE WYŁONIONO MEDALISTÓW

poznan_nightfight_17

W Homanit Arena w Karlinie odbyły się dzisiaj walki ćwierćfinałowe 89. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. Kibice mieli więc możliwość zobaczenia w ringu niemal całą krajową czołówkę. Najciekawiej było w niezwykle mocno obsadzonej wadze średniej, gdzie w pojedynku dwóch kadrowiczów Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) pokonał na punkty (4-1) Daniela Adamca (KKS RUSHH Kielce). Na uwagę zasługują także zwycięstwa Stanisława Gibadło (GUKS Carbo Gliwice, 75 kg) nad Konradem Kozłowskim (Fight Club Koszalin) oraz Jakuba Kasprzaka (KS Boks Poznań Team, 81 kg) nad wracającym po latach do rywalizacji w Mistrzostwach Polski, byłym kadrowiczem, Michałem Łoniewskim (UKS Kontra Elbląg).

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin) – Daniel Tarka (KSW Tygrys Elbląg) 5-0
Wasilij Iskra (Boks Team Oława) – Karol Kulikowski (BKS Tiger Łomża) RSC 1

56 KG
Jarosław Iwanow (TS „Wisła” Kraków) – Maciej Jewdokin (Klub Bokserski Legia Warszawa) 5-0
Marcin Hejosz (KS Copacabana Konin) – Mariusz Koch (RKS Łódź) 3-2

60 KG
Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino) – Sergiej Kiszko (BKS Smok-Zabierzów) 5-0
Bartłomiej Przybyła (JKB Jawor Team Jaworzno) – Bartłomiej Derleta (BTS 1926 Broń Radom) 3-2
Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin) – Kamil Surowiec (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 5-0
Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk) – Krystian Sośnicki (KS Włókniarz 1925 Kalisz) 3-2

64 KG
Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) – Kamil Dybikowski (ZKB Jaskinia Lwa Ziębice) 5-0
Karol Kowal (BKS Skorpion Szczecin) – Paweł Piotrowski (WKS Sokół Piła) 5-0
Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) – Piotr Tobolski (Imperium Boxing Wałbrzych) 5-0
Daniel Skorupa (RMKS Rybnik) – Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) 5-0

69 KG
Mateusz Kostecki (WKB Desant Kraków) – Mariusz Szczurek (KS Górnik Wieliczka) 5-0
Maksymilian Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) – Adrian Spoździał (WKB Start Włocławek) 5-0
Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła) – Damian Piwowar (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5-0
Filip Wąchała (KS SAKO Gdańsk) – Natan Konszewicz (SKB Energa Czarni Słupsk) 5-0

75 KG
Bartosz Gołębiewski (KKS RUSHH Kielce) – Kamil Kuździeń (Niestowarzyszony) 5-0
Stanisław Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) – Konrad Kozłowski (Fight Club Koszalin) 5-0
Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) – Daniel Adamiec (KKS RUSHH Kielce) 4-1
Rafał Perczyński (KS SAKO Gdańsk) – Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) WO.

81 KG
Tomasz Czyczerski (Opolski Klub Bokserski) – Tomasz Spychalski (KB Zagłębie Konin) 5-0
Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) – Mateusz Wodziński (KS Górnik Sosnowiec) 5-0
Maciej Haba (Klub Bokserski Boxing Team Gosiewski) – Jan Lauk (SHARK Łódź) 5-0
Jakub Kasprzak (KS Boks Poznań Team) – Michał Łoniewski (UKS Kontra Elbląg) 3-2

91 KG
Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – Andrzej Kołton (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) DQ 2
Oskar Bielski (BKS Skorpion Szczecin) – Mateusz Kowalczyk (WKB Desant Kraków)  3-2
Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) – Przemysław Kulig (KS Copacabana Konin) 5-0
Bartłomiej Krasuski (BTS 1926 Broń Radom) – Patryk Rostkowski (BKS Hetman Białystok) 5-0

+91 KG
Kamil Bodzioch (BKS Red Fighters Jelenia Góra) – Damian Kadów (MKSW Pomorzanin Toruń) 5-0
Mateusz Cielepała (Niestowarzyszony) – Kacper Meyna (Wilki Kościerzyna) 5-0
Mateusz Figiel (BKS Hetman Białystok) – Patryk Brzeski (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) WO.
Adam Kulik (KS PACO Lublin) – Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) AB 1

89. MP SENIORÓW: BEZ NIESPODZIANEK NA RINGU W KARLINIE. DZISIAJ WALKI ĆWIERĆFINAŁOWE

hala_karlino

Od poniedziałku w Homanit Arena w Karlinie odbywają się 89. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. Za nami już walki 1/16 i 1/8 finału, w których trudno dostrzec jakieś większe niespodzianki. Dzisiaj turniej wchodzi w fazę ćwierćfinałów, więc być może przyniesie pierwsze interesujące rozstrzygnięcia. Największym nieobecnym Mistrzostw Polski jest najlepszy pięściarz poprzedniego roku, Mateusz Polski (64 kg), którego ze startu przed własną publicznością wykluczyła kontuzja ręki.

Mistrzów Polski na rok 2018 poznamy 28 kwietnia (w sobotę) podczas gali finałowej, która rozpocznie się o godz. 18.00.

WYNIKI WALK [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

1/16 FINAŁU

69 KG
Mariusz Szczurek (KS Górnik Wieliczka) – Paweł Szeremeta (GSKS Płomień Minkowice) 5-0
Maksymilian Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) – Łukasz Pisk-Piskowski (Opolski Klub Bokserski) 5-0
Damian Falecki (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) – Patryk Flis (KS Copacabana Konin) 5-0
Adrian Spoździał (WKB Start Włocławek) – Rafał Pląder (WKB Desant Kraków) 4-1
Piotr Wąsiak (GUKS Carbo Gliwice) – Marcin Kapelewski (BKS Tiger Łomża) AB 1
Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła) – Hubert Kaczmarek (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5-0
Adrian Ahmad (KS Knocnout Gym Warszawa) – Paweł From (SKB Spartakus Szczecin) 5-0
Damian Piwowar (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Witalij Juchnowski (Klub Bokserski Legia Warszawa) 5-0
Wojciech Pietrzak (Klub Bokserski Legia Warszawa) – Radosław Szablewski (WKB Start Włocławek) 3-2
Filip Wąchała (KS SAKO Gdańsk) – Piotr Osiecki (Żoliborska Szkoła Boksu) 5-0
Mateusz Kłos (Boks Team Oława) – Szymon Łapa (JKB Jawor Team Jaworzno) 5-0
Natan Konszewicz (SKB Energa Czarni Słupsk) – Radosław Rosiński (Niestowarzyszony) 5-0
Alan Boruta (Klub Bokserski Boxing Team Gosiewski) – Oskar Gajcowski (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) WO.

75 KG
Bartosz Gołębiewski (KKS RUSHH Kielce) – Adrian Cygan (RED GLOVES Warszawa) RSC 2
Damian Biesiekierski (UKS PIRS-Powiat Olsztyński) – Mateusz Mościcki (MKS Gimnazjon Apin Wyszków) RSC 3
Kamil Kuździeń (Niestowarzyszony) – Gabriel Baj (KS PACO Lublin) 5-0
Stanisław Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) – Hubert Musielak (PTB Tiger Tarnów) 5-0
Jarosław Gałązka (KS KnockOut Bielany) – Mateusz Gawęcki (BKS Tiger Łomża) AB 1
Adrian Szczypior (KS Boxing Team Chojnice) – Tomasz Kulenko (MKB  „Mazur” Ełk) 5-0
Konrad Kozłowski (Fight Club Koszalin) – Błażej Nowak (KS Boks Poznan Team) 5-0
Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) – Sebastian Rembecki (KS Górnik Wieliczka) 4-1
Mateusz Pawłowski (Nowohucki Klub Bokserski) – Marcin Gołębiewski (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) 5-0
Daniel Adamiec (KKS RUSHH Kielce) – Kamil Urbański (Klub Bokserski Boxing Team Gosiewski) 3-2
Adnan Al Naser (PTB Tiger Tarnów) – Daniel Róznowicz (BKS Olimp Lublin) 5-0
Rafał Perczyński (KS SAKO Gdańsk) – Paweł Smagieł (KS Bombardier Gdynia) 5-0
Kamil Ławicki (BKS Skorpion Szczecin) – Dawid Gurtatowski (ZKB Jaskinia Lwa Ziębice) 5-0
Kamil Ozimek (KS Włókniarz 1925 Kalisz) – Damian Korgól (SKB Spartakus Szczecin) 4-1
Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – Przemysław Tkocz (Opolski Klub Bokserski) KO 2

81 KG
Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) – Sylwester Bidziński (RKB Boxing Radom) 5-0
Piotr Szczukowski (KS Boxing Team Chojnice) – Mateusz Felkel (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) WO.
Mateusz Wodziński (KS Górnik Sosnowiec) – Radosław Chojnowski (Opolski Klub Bokserski) 5-0
Łukasz Stanioch (BKS Skorpion Szczecin) – Adrian Raciniewski (MKSW Pomorzanin Toruń) 5-0
Maciej Haba (Klub Bokserski Boxing Team Gosiewski) – Ziemowit Zgoliński (MGKS Gwarek Łęczna) RSC 3
Jan Lauk (SHARK ŁÓDŹ) – Damian Kaczorowski (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) – Jan Lauk (SHARK ŁÓDŹ) 5-0
Damian Smagieł (KS Bombardier Gdynia) – Paweł Deluga (MKS Gimnazjon Apin Wyszków) 4-1
Jakub Kasprzak (KS Boks Poznan Team) – Mateusz Kasza (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5-0
Klemens Szczepaniak (PTB Tiger Tarnów) – Tomasz Paszek (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 3-2
Mariusz Jankowski (MKS Gimnazjon Apin Wyszków) – Krzysztof Gojny (JKB Jawor Team Jaworzno) 3-2
Michał Łoniewski (UKS Kontra Elbląg) – Paweł Gerek (MKS Gimnazjon Apin Wyszków) RSC 1

91 KG
Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) – Łukasz Sudolski (BKS Olimp Szczecin) RSC 1
Witold Lisek (06 Kleofas AZS AWF Katowice ) – Robert Lehmann (SKB Boks Zabrze) RSC 3
Marcin Skrzypek (KS Górnik Sosnowiec) – Przemysław Jarecki (WKS Sokół Piła) 5-0
Przemysław Kulig (KS Copacabana Konin) – Adrian Sikora (UKS Włókiennik Łódź) KO 1
Bartłomiej Krasuski (BTS 1926 Broń Radom) – Kamil Ślendak (WKB Start Włocławek) 5-0
Kamil Offman (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) – Adrian Plawgo (UKS Włókiennik Łódź) 5-0
Patryk Rostkowski (BKS Hetman Białystok) – Jakub Traczewski (KS KnockOut Bielany) 5-0
Paweł Głąb (Nowohucki Klub Bokserski) – Adam Szałański (WKS Sokół Piła) RSC 3

1/8 FINAŁU

60 KG
Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin) – Arkadiusz Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin) 5-0
Kamil Surowiec (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) – Dawid Posiłek (MOSM Tychy) 5-0
Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk) – Maciej Kiwior (PTB Tiger Tarnów) 5-0
Krystian Sośnicki (KS Włókniarz 1925 Kalisz) – Kamil Wieczorek (KS PACO Lublin) 5-0

64 KG
Karol Kowal (BKS Skorpion Szczecin) – Filip Macierzyński (Akademia Walki Warszawa) 5-0
Paweł Piotrowski (WKS Sokół Piła) – Adam Kwiendacz (KS Start Częstochowa) 5-0
Damian Durkacz (KS Spartan Knurów) – Bolesław Guzek (UKS Morsy Dębica) 5-0
Piotr Tobolski (Imperium Boxing Wałbrzych) – Konrad Grymaszewski (SKB Spartakus Szczecin) 5-0
Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) – Tomasz Wyka (Nowohucki Klub Bokserski) 5-0
Daniel Skorupa (RMKS Rybnik) – Mateusz Basza (TS „Wisła” Kraków) 5-0

69 KG
Mateusz Kostecki (WKB Desant Kraków) – Sebastian Korgól (SKB Spartakus Szczecin) 5-0
Mariusz Szczurek (KS Górnik Wieliczka) – Mateusz Orynek (SKB Akademia Holistyczna Skarżysko) 5-0
Maksymilian Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) – Damian Falecki (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 5-0
Adrian Spoździał (WKB Start Włocławek) – Piotr Wąsiak (GUKS Carbo Gliwice) 5-0
Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła) – Adrian Ahmad (KS Knocnout Gym Warszawa) 5-0
Damian Piwowar (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Wojciech Pietrzak (Klub Bokserski Legia Warszawa) 5-0
Filip Wąchała (KS SAKO Gdańsk) – Mateusz Kłos (Boks Team Oława) 5-0
Natan Konszewicz (SKB Energa Czarni Słupsk) – Alan Boruta (Klub Bokserski Boxing Team Gosiewski) RSC 3

75 KG
Bartosz Gołębiewski (KKS RUSHH Kielce) – Tomasz Nowicki (Szamotuły Boxing Team) 5-0
Kamil Kuździeń (Niestowarzyszony) – Damian Biesiekierski (UKS PIRS-Powiat Olsztyński) 4-1
Stanisław Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) – Jarosław Gałązka (KS KnockOut Bielany) 5-0
Konrad Kozłowski (Fight Club Koszalin) – Adrian Szczypior (KS Boxing Team Chojnice) 5-0
Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) – Mateusz Pawłowski (Nowohucki Klub Bokserski) 5-0
Daniel Adamiec (KKS RUSHH Kielce) – Adnan Al Naser (PTB Tiger Tarnów) 5-0
Rafał Perczyński (KS SAKO Gdańsk) – Kamil Ławicki (BKS Skorpion Szczecin) 5-0
Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław) – Kamil Ozimek (KS Włókniarz 1925 Kalisz) 5-0

81 KG
Tomasz Spychalski (KB Zagłębie Konin) – Paweł Martyniuk (Palestra Warszawa) 5-0
Tomasz Czyczerski (Opolski Klub Bokserski) – Lech Fomicki (Legia Fight Club Warszawa) 5-0
Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) – Dawid Kopacz (MKSW Pomorzanin Toruń) RSC 2
Mateusz Wodziński (KS Górnik Sosnowiec) – Piotr Szczukowski (KS Boxing Team Chojnice) 5-0
Maciej Haba (Klub Bokserski Boxing Team Gosiewski) – Łukasz Stanioch (BKS Skorpion Szczecin) WO.
Jan Lauk (SHARK Łódź) – Damian Smagieł (KS Bombardier Gdynia) 5-0
Jakub Kasprzak (KS Boks Poznań Team) – Klemens Szczepaniak (PTB Tiger Tarnów) 5-0
Michał Łoniewski (UKS Kontra Elbląg) – Mariusz Jankowski (MKS Gimnazjon Apin Wyszków) 5-0

91 KG
Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – Hubert Krasuski (Fight Club Koszalin) 5-0
Andrzej Kołton (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) – Maksym Miszczenko (KS Boxing Team Chojnice) 5-0
Mateusz Kowalczyk (WKB Desant Kraków) – Piotr Smaroń (TS Wisła Kraków) 5-0
Oskar Bielski (BKS Skorpion Szczecin) – Witalij Burlak (KS SAKO Gdańsk) 5-0
Tomasz Niedźwiecki (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) – Witold Lisek (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5-0
Przemysław Kulig (KS Copacabana Konin) – Marcin Skrzypek (KS Górnik Sosnowiec) 5-0
Bartłomiej Krasuski (BTS 1926 Broń Radom) – Kamil Offman (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) 5-0
Patryk Rostkowski (BKS Hetman Białystok) – Paweł Głąb (Nowohucki Klub Bokserski) 4-0

+91 KG
Kamil Bodzioch (BKS Red Fighters Jelenia Góra) – Kamil Lorek (Opolski Klub Bokserski) 5-0
Damian Kadów (MKSW Pomorzanin Toruń) – Błażej Nagórski (Fight Club Koszalin) RSC 2
Mateusz Cielepała (Niestowarzyszony) – Damian Wiśniewski (KB Zagłębie Konin) 5-0
Kacper Meyna (Wilki Kościerzyna) – Damian Piasecki (SHARK Łódź) 5-0
Mateusz Figiel (BKS Hetman Białystok) – Daniel Wojciechowski (Palestra Warszawa) 5-0
Patryk Brzeski (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) – Roger Hryniuk (KS Cristal Białystok) 5-0
Adam Kulik (KS PACO Lublin) – Adrian Wróblewski (PKS Gwardia Szczytno) RSC 1
Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) – Michał Lisek (WKS Sokół Piła) RSC 1

28. MME: OSKAR KOPERA BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW STAREGO KONTYNENTU

kopera_przygoda

W Roseto degli Abruzzi zakończyły się pojedynki półfinałowe 28. Młodzieżowych Mistrzostw Europy Mężczyzn w Boksie. My emocjonowaliśmy się występem naszego „jedynaka”, Oskara Kopery (+91 kg), który krzyżował rękawice z Białorusinem Vladislavem Kshevitskiyem. Niestety niezły boks, który zaprezentował wychowanek Orkana Gorzów Wielkopolski nie przypadł go gustu piątce sędziowskiej, która jednogłośnie (5-0) wyżej oceniła postawę rywala.

Werdykt jest mylący, bo siedemnastoletni Polak zaprezentował dziś interesujący boks, będąc lotnym na nogach, co przy tej wadze nie jest umiejętnością powszechną, i po nieszablonowych akcjach, zadawał wiele celnych ciosów z lewej ręki. Dla odmiany w akcjach Białorusina brakowało finezji ale był on dość skuteczny w ofensywie i kilka razy mocno trafił Polaka, co skutkowało liczeniem na 10 sekund przed zakończeniem 2. starcia. Pojedynek miał swoją dramaturgię i przysporzył wielu emocji. Ostatecznie do góry powędrowała ręka Białorusina, któremu trzech sędziów dało wygraną we wszystkich rundach (30-27), a dwóch pozostałych jedno starcie zapisało na konto Polaka (29-28).

Tak, więc Biał-Czerwoni kończą swój start w 28. MME z brązowym medalem, powtarzając wynik z ubiegłego roku, kiedy to w Antalyi na najniższym stopniu podium stanął Damian Durkacz (60 kg). Podopieczni trenerów Jarosława Przygody i Marcina Łęgowskiego stoczyli w Roseto degli Abruzzi 13 walk, z których 5 wygrali i 8 przegrali.

W jutrzejszych finałach wystąpi siedmiu Rosjan, po trzech Anglików i Włochów, po dwóch Azerów i Ukraińców oraz po jednym zawodniku z Białorusi, Irlandii oraz Węgier.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Dmitriy Batyay (Rosja) – Massimo Spada (Włochy) 3-2
Attila Bernath (Węgry) – Jude Gallagher (Irlandia) 5-0

52 KG
Hope Price (Anglia) – Ibrahim Boukhedim (Francja) 5-0
Dean Clancy (Irlandia) – Yuriy Tomyuk (Ukraina) 5-0

56 KG
Daniele Oggiano (Włochy) – Rafael Akopyan (Armenia) 3-2
Maksim Galinichev (Ukraina) – Muhamet Qamili (Albania) 5-0

60 KG
Nurlan Safarov (Azerbejdżan) – Cas van Peer (Holandia) 5-0
Taras Bondarchuk (Ukraina) – Alexandr Radionov (Białoruś) 5-0

64 KG
Hassan Azim (Anglia) – Sebastian Terteryan (Dania) 5-0
Ilya Popov (Rosja) – Constantin Ursu (Mołdawia) 5-0

69 KG
Nijat Hasanov (Azerbejdżan) – Sam Hickey (Szkocja) 3-2
Dzhambulat Bizhamov (Rosja) – Vakhtang Harutyunyan (Armenia) 4-1

75 KG
Daniil Teterev (Rosja) – Bogdan Tolmachev (Ukraina) 5-0
Naichel Millas (Włochy) – Conner Tudsbury (Anglia) 5-0

81 KG
Ruslan Kolesnikov (Rosja) – Tyson Alaoma (Włochy) 5-0
Karol Itauma (Anglia) – Temuri Kimadze (Gruzja) 5-0

91 KG
Vincenzo Fiaschetti (Włochy) – Daniel Mikustak (Czechy) RSC 2
Igor Fedorov (Rosja) – Wilfried Florentin (Francja) 4-0

+91 KG
Vladislav Kshevitskiy (Białoruś) – Oskar Kopera (Polska) 5-0
Alexey Dronov (Rosja) – Josip Biletic (Chorwacja) 5-0

28. MME: ROSJA Z SIEDMIOMA MEDALAMI. AŻ 19 FLAG POTRZEBNYCH NA DEKORACJĘ MEDALISTÓW

mme_roseto

W grze o złote medale 28. Młodzieżowych Mistrzostw Europy Mężczyzn w Boksie pozostało zaledwie 40 zawodników z 19 krajów. Jutro ta stawka zostanie po raz ostatni uszczuplona i poznamy finalistów. Najwięcej medali z Roseto degli Abruzzi przywiozą Rosjanie, których siedmiu awansowało do strefy półfinałów. Następni w ilości wywalczonych krążków są Włosi (5), Anglicy i Ukraińcy (po 4), reprezentanci Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi i Irlandii (po 2). Polacy swój dorobek zamknęli w jednym krążku, podobnie jak młodzi pięściarze z Albanii, Chorwacji, Czech, Danii, Gruzji, Holandii, Mołdawii, Szkocji i Węgier.

Zatem jutro trzymamy kciuki za Oskara Koperę (+91 kg), który stanie oko w oko z reprezentantem Białorusi, Vladislavem Kshevitskiyem i wierzymy, że awansuje do finału, jak przed dwoma laty jego klubowy kolega z Orkana Gorzów Wielkopolski, Kamil Offman.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Dmitriy Batyay (Rosja) – Magsud Khasmetov (Azerbejdżan) 3-2
Massimo Spada (Włochy) – Mohammad Robaia (Izrael) 5-0
Attila Bernath (Węgry) - Paweł Brach (Polska) 5-0
Jude Gallagher (Irlandia) – Seyran Eghikyan (Armenia) 5-0

52 KG
Ibrahim Boukhedim (Francja) – Artur Bazeyan (Armenia) 5-0
Hope Price (Anglia) – Kevin Godla (Czechy) RSC 2
Yuriy Tomyuk (Ukraina) – Boris Karibyan (Rosja) 3-2
Dean Clancy (Irlandia) – Patrick Cappai (Włochy) 4-1

56 KG
Rafael Akopyan (Armenia) – Valentin Velicu (Rumunia) 5-0
Daniele Oggiano (Włochy) – Ilya Vorobiov (Białoruś) 4-1
Muhamet Qamili (Albania) – Brandon McCarthy (Irlandia) 3-2
Maksim Galinichev (Ukraina) – Bilel Gourari (Francja) 5-0

60 KG
Cas van Peer (Holandia) – Mikołaj Mańka (Polska) 4-1
Nurlan Safarov (Azerbejdżan) – Nikolai Terteryan (Dania) 3-2
Taras Bondarchuk (Ukraina) – Noah Fischer (Niemcy) 4-1
Alexandr Radionov (Białoruś) – Reese Lynch (Szkocja) 3-2

64 KG
Sebastian Terteryan (Dania) – Sabuhi Abusov (Azerbejdżan) 3-2
Hassan Azim (Anglia) – Maksim Molodan (Ukraina) 3-2
Ilya Popov (Rosja) – Benik Nikoghosyan (Armenia) 4-1
Constantin Ursu (Mołdawia) – Ali Galtier (Francja) 5-0

69 KG
Nijat Hasanov (Azerbejdżan) – Nikita Buchko (Białoruś) 4-1
Sam Hickey (Szkocja) – Noa Jezek (Chorwacja) 3-2
Dzhambulat Bizhamov (Rosja) – Salvatore Cavallaro (Włochy) 5-0
Vakhtang Harutyunyan (Armenia) – Tibor Barbosu (Węgry) 4-1

75 KG
Daniil Teterev (Rosja) – Alberto Simion (Rumunia) 5-0
Bogdan Tolmachev (Ukraina) – Gabrijel Veocic (Chorwacja) 5-0
Conner Tudsbury (Anglia) – Rafael Hovhannisyan (Armenia) 5-0
Naichel Millas (Włochy) – Vadim Andreyev (Białoruś) 5-0

81 KG
Tyson Alaoma (Włochy) – Stiven Aas (Estonia) 5-0
Ruslan Kolesnikov (Rosja) – Zaur Musayev (Azerbejdżan) 5-0
Karol Itauma (Anglia) – Edward Barrett (Irlandia) 5-0
Temuri Kimadze (Gruzja) – Alexey Alferov (Białoruś) 3-2

91 KG
Vincenzo Fiaschetti (Włochy) – Egor Lashkov (Białoruś) 4-0
Daniel Mikustak (Czechy) – Klajdi Tema (Albania) 3-2
Wilfried Florentin (Francja) – Marat Grigoryan (Ukraina) 5-0
Igor Fedorov (Rosja) – Ismayil Yagubov (Azerbejdżan) RSC 3

+91 KG
Oskar Kopera (Polska) – Vugar Samadov (Azerbejdżan) 4-1
Vladislav Kshevitskiy (Białoruś) – Koppany Feher (Węgry) 5-0
Alexey Dronov (Rosja) – Kiril Stoyanchev (Ukraina) 5-0
Josip Biletic (Chorwacja) – Liudvikas Lagunavicius (Litwa) 5-0

28. MME: PAWEŁ BRACH BEZ MEDALU. OSKAR KOPERA IDZIE ŚLADEM KLUBOWEGO KOLEGI

mme_roseto

W Roseto degli Abruzzi odbywały się dziś walki o awans do strefy medalowej 28. Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Po wczorajszym sukcesie Oskara Kopery (+91 kg) liczyliśmy, że do najcięższego z naszych reprezentantów dołączy ten najlżejszy. Niestety Paweł Brach (49 kg), mimo bardzo dobrego pojedynku został uznany za pokonanego w rywalizacji z Węgrem Attilą Bernathem.

Faworytem tego pojedynku był o rok starszy rywal Polaka, który w ub. roku w Antalyi wywalczył srebrny medal 27. MME. Mimo to w ringu nie widać było żadnej różnicy klas. Od pierwszego gongu nasz pięściarz boksował odważnie i skutecznie, czym chyba nieco zaskoczył rywala, który w przekroju całej walki zdaniem trzech sędziów wygrał wszystkie starcia (30-27) a zdaniem dwóch pozostałych punktowych był lepszy w dwóch z trzech rund (29-28).

Tak, więc dorobek reprezentacji Polski zamknie się, tak jak przed rokiem, w jednym medalu. Z jakiego będzie on kruszcu przekonamy się w ciągu najbliższych dwóch dni. Oskarowi Koperze życzymy, by co najmniej powtórzył sukces swojego klubowego kolegi, Kamila Offmana, który w 2016 r. w Anapie został wicemistrzem Europy wagi ciężkiej, a kilka miesięcy później zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

28. MME: OSKAR KOPERA MEDALISTĄ MISTRZOSTW STAREGO KONTYNENTU

oskar_kopera

To był bardzo emocjonujący dzień dla reprezentantów Polski, rywalizujących w ćwierćfinałach 28. Młodzieżowych Mistrzostw Europy Mężczyzn w boksie. W sesji wieczornej wystąpiło dwóch z trzech Biało-Czerwonych, mających szansę na awans do strefy medalowej. Sztuka ta udała się Oskarowi Koperze (+91 kg), który pokonał niejednogłośnie na punkty, ale pewnie (4-1), Azera Vugara Samadova i  w walce o finał skrzyżuje rękawice z Białorusinem Vladislavem Kshevitskiyem. Bliski szczęścia był także Mikołaj Mańka (60 kg), którego w takim samym stosunku pokonał Holender Cas van Peer, jakkolwiek gdyby werdykt tej walki był odwrotny, z pewnością nikt nie miałby pretensji do sędziów…

Oskar na tle swojego statycznego rywala zdecydowanie wyróżniał się szybkością i dynamiką. Jego odwrotna pozycja sprawiała Azerowi wiele kłopotów, a że Samadov permanentnie opuszczał ręce, był karcony przez siedemnastolatka z Gorzowa Wielkopolskiego celnymi ciosami z lewej ręki. Polak przeważał i mimo stopniowej utraty sił ani na moment nie oddał rywalowi inicjatywy, więc dziwi werdykt, a w nim punktacja jednego z sędziów dająca wygraną Azerowi 29-28. Na szczęście czterej pozostali punktowali dla Kopery (dwa razy 30-27, 29-27 i 29-28).

Drugi z podopiecznych Jarosława Przygody i Marcina Łęgowskiego zostawił dzisiaj w ringu wiele zdrowia oraz serca i zrobił na tyle dużo, by móc liczyć na przychylność piątki sędziowskiej. Mikołaj boksował z wielką ambicją i determinacją od pierwszego do ostatniego gongu ze sporo wyższym od siebie, niezłym technicznie rywalem z Holandii. Wydawało się, że w ringu nieznacznie lepszym był aktywny w ofensywie Mańka, ale jego przewagę na kartach punktowych zapisał tylko sędzia ze Szkocji (30-27). Pozostali czterej jego koledzy po fachu wskazali na van Peera (trzy razy 29-28 i raz 30-27).

28. MME: ZWYCIĘSTWA PAWŁA BRACHA I MIKOŁAJA MAŃKI. MAMY 3 SZANSE NA MEDAL

mme_roseto

Paweł Brach (49 kg) i Mikołaj Mańka (60 kg) awansowali do ćwierćfinałów 28. Młodzieżowych Mistrzostw Europy Mężczyzn w Boksie, które od środy odbywają się w Roseto degli Abruzzi. Nasi młodzi pięściarze zwycięsko wyszli dzisiaj ze swoich premierowych walk. Paweł pokonał niejednogłośnie na punkty (3-2) Rumuna Costela Rutę, zaś Mikołaj w okazalszych rozmiarach (5-0) rozprawił się z reprezentantem Mołdawii Victorem Conopliovem.

Niestety z turniejem pożegnali się ich dwaj koledzy. Arman Dabaghyan (64 kg) został pokonany jednogłośnie na punkty (5-0) przez Azera Sabuhi Abishova, zaś Patryk Korzec (75 kg) w takim samym stosunku przegrał z ukraińskim mańkutem, Bogdanem Tolmachovem. Podopieczni trenerów Jarosława Przygody i Marcina Łęgowskiego zaprezentowali wielką ambicję i ringową determinację, ale musieli dziś zejść z ringu pokonani.

Tak, więc w turnieju pozostało trzech Polaków i wszyscy boksować będą w ćwierćfinałach. Paweł Brach skrzyżuje rękawice z Węgrem Attilą Bernathem, Mikołaj Mańka z Holendrem Casem van Peerem, zaś Oskar Kopera (+81 kg) z Azerem Vugarem Samadovem. Dla tego ostatniego będzie do premierowa walka w Roseto degli Abruzzi.

28. MME: AMBITNY DAMIAN ZAWIERUSZYŃSKI POZA TURNIEJEM

zawieruszynski_2018

W drugim dniu 28. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Mężczyzn w Boksie w ringu wystąpił tylko jeden reprezentant Polski, 17-letni Damian Zawieruszyński (81 kg). Bydgoszczanin stanął przed trudnym zadaniem zrewanżowania się Azerowi Zaurowi Musayevowi, za porażkę poniesioną w marcu br. podczas MTB. im Dana Pozniaka w Wilnie. Niestety w Roseto degli Abruzzi ponownie przez RSC w 1. starciu wygrał wyższy od Polaka niemal o głowę rywal.

Właściwie, to trudno jest mówić o tym, że nasz najlepszy kadet z 2017 r. zawiódł, bo bardzo dobrze rozpoczął pojedynek z wyglądającym na „ciężkiego” Musayevem. Polak był aktywniejszy i szybszy od przeciwnika i po kilku udanych akcjach w ofensywie, wchodził w bezpieczne dla siebie klincze. Niestety dwukrotnie wypluł ochraniacz na szczękę, czym zmusił hiszpańskiego sędziego do uwag, a następnie (być może w konsekwencji tego) po pierwszej groźniejszej akcji Azera do liczenia Zawieruszyńskiego. Co gorsza, na dwie sekundy przed zakończeniem starcia po kolejnym wątpliwym liczeniu odesłał Polaka do narożnika, ogłaszając wygraną Musayeva przez RSC w 1 starciu…

Jutro czekają nas walki 1/8 finału, w których wystąpi czterech Polaków. Paweł Brach (49 kg) skrzyżuje rękawice z Rumunem Costelem Rutą, Mikolaj Mańka (60 kg) z Mołdawianinem Victorem Conopliovem, Arman Dabaghyan (64 kg) z Azerem Sabuhi Abishovem oraz Patryk Korzec (75 kg) z Ukraińcem Bogdanem Tolmachovem.

28. MME: ZMIENNE SZCZĘŚCIE POLAKÓW. DABAGHYAN I KORZEC WALCZĄ DALEJ

mme_roseto

Za nami pierwszy dzień zmagań w 28. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Mężczyzn w Boksie. We włoskim Roseto degli Abruzzi, w pojedynkach eliminacyjnych (1/16 finału) wystąpiło czterech Biało-Czerwonych: Dominik Harwankowski (56 kg), Arman Dabaghyan (64 kg), Michał Jarliński (69 kg) i Patryk Korzec (75 kg). Do kolejnej fazy turnieju awansowali Dabaghyan i Korzec, którzy pojutrze (20 kwietnia) staną do walk 1/8 finału.

W I serii walk Patryk Korzec wygrał niejednogłośnie na punkty (3-2) ze Słoweńcem Arjanem Bislimajem i w kolejnym pojedynku skrzyżuje rękawice z reprezentantem Ukrainy Bogdanem Tolmachovem. W sesji wieczornej zwycięsko ze swojej próby wyszedł z kolei Arman Dabaghyan, punktując (5-0) Albańczyka z Kosowa, Erdonisa Maliqi i w następnej walce zmierzy się z Sabuhi Abishovem z Azerbejdżanu.

Z turniejem pożegnali się niestety Dominik Harwankowski, który przegrał niejednogłośnie na punkty (0-4) z Czarnogórcem Nenadem Markovicem oraz Michał Jarliński, pokonany jednogłośnie na punkty (5-0) przez walczącego z odwrotnej pozycji Irlandczyka Edwarda Lee Donovana.

28. MME: ZNAMY WYNIKI LOSOWANIA. DZISIAJ WALCZY CZTERECH POLAKÓW

oskar_kopera

We włoskim miasteczku Roseto degli Abruzzi rozpoczynają się dzisiaj 28. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Mężczyzn w Boksie, w których rywalizuje 216 zawodników z 39 państw, w tym 8 reprezentantów Polski. Za nami losowanie, które – jak to z reguły bywa – nie dla wszystkich Biało-Czerwonych było idealne, ale aktualnie w Europie w każdej kategorii wiekowej coraz trudniej jest spotkać na turniejowej drodze słabych rywali.

Dzisiaj w ringu wystąpi czterech podopiecznych, trenerów Jarosława Przygody i Marcina Łęgowskiego, którzy stoczą walki w 1/16 finału. Najbliżej strefy medalowej jest Oskar Kopera (+91 kg), który turniej rozpocznie od poziomu ćwierćfinałów, w których skrzyżuje rękawice z Azerem Vugarem Samadovem.

Oto jak losowali Polacy:

49 KG Paweł Brach (18 zawodników) 20 kwietnia w 1/8 finału z Rumunem Costelem Rutą
56 KG Dominik Harwankowski (23 zawodników) 18 kwietnia w 1/16 finału z Czarnogórcem Nenadem Markovicem
60 KG Mikolaj Mańka (26 zawodników) 20 kwietnia w 1/8 finału z Mołdawianinem Victorem Conopliovem
64 KG Arman Dabaghyan (31 zawodników) 18 kwietnia w 1/16 finału z reprezentantem Kosowa Erdonisem Maliqi
69 KG Michał Jarliński (26 zawodników) 18 kwietnia w 1/16 finału z Irlandczykiem Edwardem Lee Donovanem
75 KG Patryk Korzec (28 zawodników) 18 kwietnia w 1/16 finału ze Słoweńcem Arjanem Bislimajem
81 KG Damian Zawieruszyński (20 zawodników) 19 kwietnia w 1/8 finału z Azerem Zaurem Musayevem
+91 KG Oskar Kopera (12 zawodników) 21 kwietnia w ćwierćfinale z Azerem Vugarem Samadovem

POLACY POKONALI SZWEDÓW W SŁUPSKU. UDANY POWRÓT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

pol_swe

Reprezentacja Polski seniorów w boksie pokonała dzisiaj w hali „Gryfia” w Słupsku gości ze Szwecji 10-6, w czym swój główny udział mieli punktujący dla Biało-Czerwonych: Adrian Kowal (60 kg), Damian Durkacz (64 kg), Jakub Kasprzak i Mateusz Goiński (obaj 81 kg) oraz Tomasz Niedźwiecki (91 kg). Obie ekipy nie wystąpiły w najsilniejszych składach, co nie przeszkodziło w tym by chwilowo dać wyrobionej boksersko publiczności w Słupsku niezłe widowisko.

Najbardziej cieszy powrót do międzynarodowej rywalizacji Tomasza Niedźwieckiego, znanego dotąd pod nazwiskiem Bohdanowicz, który ma szanse wypełnić lukę w kadrze po Igorze Jakubowskim w wadze z limitem 91 kg. Z Biało-Czerwonych najwartościowszego rywala miał bezspornie Eryk Apresyan, który skrzyżował rękawice z mistrzem Szwecji, Adolphe Sylvą. Wygrał rywal, którego polscy kibice mogą pamiętać z ubiegłorocznego MTB im. Feliksa Stamma, choć bydgoszczanin miał swoje dobre momenty głównie w 2. starciu i w następnej konfrontacji tych zawodników może wyjść zwycięsko.

POLSKA vs SZWECJA 10-6 [SŁUPSK, 13 KWIETNIA 2018 R. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

60 KG: Adrian Kowal – Biniam Tesfagabr 3-0
64 KG: Damian Durkacz – Emil Harrysson 3-0
69 KG: Adolphe Sylva – Eryk Apresyan 3-0
69 KG: Mohammed Al-Maliki – Natan Konszewicz 2-1
75 KG: Adam Chartoi – Bartosz Gołębiewski 2-1
81 KG: Jakub Kasprzak – Liridon Nuha 2-1
81 KG: Mateusz Goiński – Victor Olsson 2-1
91 KG: Tomasz Niedźwiecki – Agit Bilge 3-0

POLACY I SZWEDZI W EKSPERYMENTALNYCH SKŁADACH W SŁUPSKU

bohdanowicz

Mistrz Szwecji Adolphe Sylva (69 kg) oraz wicemistrzowie kraju Emil Harrysson (64 kg) i Adam Chartoi (75 kg) są na papierze najsilniejszymi punktami reprezentacji Szwecji, która dzisiaj w Słupsku rywalizować będzie z Polakami w meczu międzypaństwowym. Z drugiej strony trener Biało-Czerwonych Karol Chabros wystawi eksperymentalny skład, m.in. z najlepszymi w ub. roku polskimi młodzieżowcami Damianem Durkaczem (64 kg) i Erykiem Apresyanem (69 kg), boksującym na co dzień w barwach miejscowego klubu „Czarni”, Natanem Konszewiczem (69 kg) i wracającym do międzynarodowego boksu Tomaszem Niedźwieckim (91 kg).

Biorąc pod uwagę składy, w jakich wystąpią obie ekipy, oraz dotychczasowy dorobek sportowy pięściarzy, będzie to więc typowy test-mecz. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki Eryka Apresyana z tegorocznym Mistrzem Krajów Nordyckich i złotym medalistą Mistrzostw Szwecji, Adolphe Sylvą, Bartosza Gołębiewskiego z Adamem Chartoi oraz Adriana Kowala (60 kg) z Biniamem Tesfagabrem, który był wicemistrzem Szwecji w 2016 r. Miejmy nadzieję, że Jakubowi Kasprzakowi (81 kg) wysoko poprzeczkę powiesi także wicemistrz Krajów Nordyckich z Oslo, Liridon Nuha.

Organizatorzy na łamach lokalnej prasy zapowiadają, że oprócz pięściarzy obu ekip, atrakcja dla kibiców będą także dawne gwiazdy „Czarnych” Słupsk, m.in.: Czesław Dawiec, Edward Misiak, Dariusz Michalczewski oraz Jan Dydak.

ZESTAW PAR:

60 KG: Adrian Kowal – Biniam Tesfagabr
64 KG: Damian Durkacz – Emil Harrysson
69 KG: Eryk Apresyan – Adolphe Sylva
69 KG: Natan Konszewicz – Mohammed Al-Maliki
75 KG: Bartosz Gołębiewski – Adam Chartoi
81 KG: Jakub Kasprzak – Liridon Nuha
81 KG: Mateusz Goiński – Victor Olsson
91 KG: Tomasz Niedźwiecki – Agit Bilge

« Older Entries