IGRZYSKA EUROPEJSKIE W KRAKOWIE OLIMPIJSKIM TURNIEJEM KWALIFIKACYJNYM

EG2023

Turniej bokserski podczas przyszłorocznych Igrzysk Europejskich w Krakowie (21 czerwca – 2 lipca) będzie jednocześnie jedną z kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024.

- To ogromna szansa dla naszych reprezentantów. Wszyscy mocno pracowaliśmy i dziś są efekty – Polska będzie gospodarzem jednego z olimpijskich turniejów kwalifikacyjnych w boksie. Zawody prawdopodobnie odbędą się w Nowym Targu – mówią szefowie Polskiego Związku Bokserskiego, Prezes Grzegorz Nowaczek i Wiceprezes Maciej Demel.

Za 2 lata na olimpijskim ringu we Francji kobiety będą walczyć w 6 kategoriach wagowych, a mężczyźni w 7. Wcześniej było ich – odpowiednio – 5 i 8. Kategorie kobiece na IO 2024 – 50 kg, 54 kg, 57 kg, 60 kg, 66 kg, 75 kg i wagi męskie 51 kg, 57 kg, 63,5 kg, 71 kg, 80 kg, 92 kg, +92 kg.

- Ciężka praca, do tego odrobina szczęścia i wierzymy, że uzyskamy kwalifikacje na Igrzyska w Paryżu. A już w turnieju olimpijskim wszystko w rękach naszych sportowców – dodali przedstawiciele PZB.

W ramach przygotowań Biało-Czerwoni będą startować m.in. w turniejach zagranicznych. Planowana jest większa liczba wyjazdów.

- A jeśli dane zgrupowanie odbędzie się w Polsce, będziemy zachęcali do przyjazdu zagraniczne drużyny narodowe. Nasza pozycja na arenie międzynarodowej się umacnia, otrzymujemy mnóstwo zapytań dotyczących przygotowań naszych reprezentacji. Inne federacje chcą z nami trenować. To pokłosie dobrze zorganizowanych ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach. Na Światowym Kongresie padło stwierdzenie, że PZB jest przykładem jak w najlepszy sposób pokazywać i promować boks – przyznali Grzegorz Nowaczek i Maciej Demel.

źródło: PZB