Archiwum: MISTRZOSTWA ŚWIATA

3. MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW – MONACHIUM 1982

breland

3 Mistrzostwa Świata Seniorów
Monachium, RFN
[2 - 15 maja 1982]

Reprezentanci Polski:
[48 kg] Zbigniew Ciota (Gwardia Warszawa, miejsce 9-16)
[51 kg] Bogdan Maczuga (Stal Rzeszów, 9-16)
[54 kg] Sławomir Zapart (Błękitni Kielce, 17-32)
[60 kg] Kazimierz Adach (Czarni Słupsk, 9-16)
[63,5 kg] Roman Misiewicz (Gwardia Warszawa, 17-32)
[67 kg] Czesław Kapałka (MZKS Knurów, 5-8)
[71 kg] Mirosław Kuźma (Zawisza Bydgoszcz, 5-8)
[75 kg] Stanisław Łakomiec (Błękitni Kielce, 5-8)
[81 kg] Paweł Skrzecz (Gwardia Warszawa, MEDAL SREBRNY)
[91 kg] Grzegorz Skrzecz (Gwardia Warszawa, MEDAL BRĄZOWY)

WYNIKI WALK

[48 kg] Zbigniew Ciota
+ Marcelino Bolivar (Wenezuela) W pkt 4:1
- Go-Yong Hwan (Korea Płn.) P pkt 0:5

[51 kg] Bogdan Maczuga
- Joe Orewa (Nigeria) P pkt 0:5

[54 kg] Sławomir Zapart
- Dale Walters (Kanada) P pkt 2:3

 [60 kg] Kazimierz Adach
+ Herbert Brunnauer (Austria) W rsc 3
- Viorel Ioana (Rumunia) P pkt 0:5

[63,5 kg] Roman Misiewicz
- Ali Cukur (Turcja) P pkt 1:4

[67 kg] Czesław Kapałka
+ Heinz Buttiger (Szwajcaria) W pkt 5:0
+ Tsiamala Kalenga (Zair) W pkt 3:2
- Manfred Zielonka (RFN) P pkt 1:4

[71 kg] Mirosław Kuźma
+ Ernst Koller (Szwajcaria) W rsc 1
- Thomas Corr (Irlandia) P pkt 2:3

[75 kg] Stanisław Łakomiec
+ Ivan Gonda (Czechosłowacja) W pkt 3:2
- Tarmo Uusivirta (Finlandia) P pkt 0:5

[81 kg] Paweł Skrzecz
+ Luis Quintana (Kolumbia) W rsc 2
+ Bennie Heard (USA) W pkt 5:0
+ Pero Tadic (Jugosławia) W pkt 4:1
- Pablo Romero (Kuba) P pkt 0:5

[91 kg] Grzegorz Skrzecz
+ Karl-Heinz Heistermann (RFN) W ko 1
+ Luis Sanchez Castillo (Ekwador) W pkt 5:0
- Alexander Yagubkin (ZSRR) P pkt 0:5

skrzeczowie4

2. MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW – BELGRAD 1978

sawczenko

2 Mistrzostwa Świata Seniorów
Belgrad, Jugosławia
[6 - 20 maja 1978]
medal78
Reprezentanci Polski:
[48 kg] Zbigniew Raubo (Legia Warszawa, miejsce 9-16)
[51 kg] Henryk Średnicki (GKS Jastrzębie Zdrój, MEDAL ZŁOTY)
[54 kg] Leszek Błażyński (Szombierki Bytom, 17-32)
[57 kg] Roman Gotfryd (Wisłoka-Morsy Dębica, MEDAL BRĄZOWY)
[60 kg] Leszek Kosedowski (Stoczniowiec Gdańsk, 9-16)
[63,5 kg] Bogdan Gajda (Legia Warszawa, 5-8)
[67 kg] Zbigniew Kicka (Górnik Pszów, 5-8)
[71 kg] Jerzy Rybicki (Gwardia Warszawa, MEDAL BRĄZOWY)
[75 kg] Janusz Gortat (Legia Warszawa, 9-16)
[81 kg] Paweł Skrzecz (Gwardia Warszawa, 9-16)
[+81 kg] Grzegorz Skrzecz (Gwardia Warszawa, 9-16)

WYNIKI WALK

[48 kg] Zbigniew Raubo
- Georgi Georgiev (Bułgaria) P pkt 2:3

[51 kg] Henryk Średnicki
+ Vaclav Hornak (Czechosłowacja) W pkt 5:0
+ Sandor Orban (Węgry) W pkt 5:0
+ Alexander Mikhailov (ZSRR) W pkt 5:0
+ Hector Ramirez (Kuba) W pkt 5:0
042a
[54 kg] Leszek Błażyński
- Fazlija Sacirovic (Jugosławia) P pkt 0:5

[57 kg] Roman Gotfryd
+ Abdulkarim Haruna (Nigeria) W pkt 3:2
+ George Findo (Kenia) W pkt 3:2
- Angel Herrera (Kuba) P pkt 0:5

[60 kg] Leszek Kosedowski
- Lutz Kasebier (NRD) P pkt 1:4

[63,5 kg] Bogdan Gajda
+ Soceef Torres (Portoryko) W rsc 1
- Mehmet Bogujevci (Jugosławia) P pkt 1:4

[67 kg] Zbigniew Kicka
+ Kouadio Kouassi (Wybrzeże Kości Słoniowej) W pkt 4:1
+ Vincent Byarugaba (Uganda) W wo
- Ernst Muller (RFN) P rsc 2/kont

[71 kg] Jerzy Rybicki
+ Alfredo Lemus (Wenezuela) W pkt 5:0
+ Markus Intlekofer (RFN) W rsc 2/kont
- Viktor Savchenko (ZSRR) P ko 1

[75 kg] Janusz Gortat
+ Yassl Kone Glugowe (Wyb. Kości Słoniowej) W pkt 5:0
- Leonid Shaposznikov (ZSRR) P rsc 2

[81 kg] Paweł Skrzecz
- Nikolay Erofyeev (ZSRR) P rsc 1

[+81 kg] Grzegorz Skrzecz
- Dragomir Vujkovic (Jugosławia) P pkt 0:5

1. MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW – HAWANA 1974

stevenson

1 Mistrzostwa Świata Seniorów
Hawana, Kuba
[17 - 30 sierpnia 1974]
ms74
 Reprezentanci Polski:

[48 kg] Henryk Średnicki (GKS Katowice, miejsce 9-16)

[51 kg] Leszek Borkowski (Gwardia Łódź, 5-8)

[54 kg] Krzysztof Madej (Carbo Gliwice, 5-8)

[57 kg] Andrzej Jagielski (Hutnik Kraków, 5-8)

[60 kg] Ryszard Tomczyk (BKS Bolesławiec, 5-8)

[63,5 kg] Bogdan Gajda ( Górnik Pszów, 9-16)

[67 kg] Zbigniew Kicka (Górnik Pszów, MEDAL BRĄZOWY)

[71 kg] Jerzy Rybicki (Gwardia Warszawa, 5-8)

[+81 kg] Andrzej Biegalski (Górnik Pszów, 5-8).

WYNIKI WALK

[48 kg] Henryk Średnicki
- Remus Cosma (Rumunia) P rsc 3

[51 kg] Leszek Borkowski
+ Kenji Wakasa (Japonia) W pkt
- Douglas Rodriguez (Kuba) P pkt

[54 kg] Krzysztof Madej
+ Jovito Rengifo (Wenezuela) W dys 3
- Wilfredo Gomez (Portoryko) P ko 2

[57 kg] Andrzej Jagielski
+ Shadrah Odhiambo (Uganda) W pkt
+ Juan Vargas (Argentyna) W pkt
- Rigoberto Garibaldi (Panama) P pkt

[60 kg] Ryszard Tomczyk
+ Chaidan Altanchoiag (Mongolia) W pkt
+ Juan Francisco Garcia (Meksyk) W pkt
- Simion Cutov (Rumunia) P pkt

[63,5 kg] Bogdan Gajda
- Calistrat Cutov (Rumunia) P pkt 0:5

 [67 kg] Zbigniew Kicka
+ Miguel Pena (Dominikana) W ko 2
+ Marijan Benes (Jugosławia) W pkt 3:2
+ Reinhard Skricek (RFN) W pkt
- Clinton Jackson (USA) P pkt
041b
[71 kg] Jerzy Rybicki
+ Keith Neil (Gujana ) W rsc 2
+ Wilfredo Guzman (Portoryko) W pkt
- Anatoliy Klimanov (ZSRR) P pkt

[+81 kg] Andrzej Biegalski
+ Joe Kalala (Ghana) W ko 1
- Fatai Ayinla (Nigeria) P pkt