Archiwum: TOP NEWS

SZYBKIE I ŁATWE ZWYCIĘSTWA ARTURA SZPILKI I FIODORA CZERKASZYNA W SOSNOWCU

Szpilka_sosnowiec

Zaledwie 87 sekund trwał wczoraj w Sosnowcu powrót Artura Szpilki (23-4, 16 KO). Najważniejsze, że były pretendent do mistrzostwa świata wagi ciężkiej wrócił na dobre tory. A Fabio Tuiach (29-7, 16 KO)? Telewizja Polska powinna powiedzieć stanowcze „NIE” takim zawodnikom w przyszłości na walkę wieczoru. Włoch pod koniec pierwszej minuty zrobił krok do przodu, „Szpila” skontrował lewym krzyżowym na górę i posłał przeciwnika na deski. Ten powstał, jednak Artur doskoczył, poprawił dwoma hakami na żebra i było po wszystkim. Po wszystkim „Szpila” zapowiedział, że po latach wraca do limitu kategorii junior ciężkiej, w której górny limit wynosi 90,7 kg.

Na naszych oczach rodzi się talent w osobie Fiodor Czerkaszyn (14-0, 9 KO). Na własnej skórze przekonał się o tym bardzo przecież solidny Guido Nicolas Pitto (26-7-2, 8 KO). Podopieczny Fiodora Łapina przejechał się po rywalu i wykończył go już w końcówce pierwszej rundy! Wszystko zaczął szybkim i celnym lewym prostym oraz hakami na korpus. Na początku trzeciej minuty złapał przeciwnika w uniku prawym bitym z góry w dół na czoło i wysłał go na deski. Argentyńczyk powstał na osiem, jednak Fiodor dopadł go przy linach, zasypał lawiną ciosów i zmusił sędziego ringowego do zastopowania potyczki.

Marek Matyja (17-1-2, 8 KO) szykował się na rewanż z Pawłem Stępniem. I choć do niego nie doszło, to pięściarz z Oleśnicy potwierdził zwyżkę formy, stopując cenionego journeymana Tony’ego Averlanta (27-12-2, 5 KO). Wychowanek Wojtka Bartnika, obecnie zawodnik trenera Fiodora Łapina, w swoim zwyczaju rozpoczął od ciosów na korpus. Francuz jednak nie zwykł się łatwo przewracać i zbierał wszystko bez zmóżenia oka. Dał się jednak uśpić i w czwartej rundzie Marek dla odmiany strzelił prawym sierpowym na górę, posyłając przeciwnika na deski. Po liczeniu do ośmiu poprawił taką samą akcję. Znów naruszył oponenta, lecz tym razem obyło się bez nokdaunu. W piątej odsłonie Polak kontynuował ofensywę, a w szóstej dokończył dzieła zniszczenia. I znów po kilku ciosach na korpus uderzył prawym na górę. Averlant co prawda powstał, lecz pokręcił głową i poddał się.

Nastawialiśmy Was na to, by bacznie przyglądać się Kamilowi Bednarkowi (1-0, 1 KO). Ten wciąż młody, 24-letni chłopak z Dzierżoniowa, po uporaniu się z problemami osobistymi ma właśnie za sobą udany debiut zawodowy. Piotr Rzyman (2-3, 2 KO) uchodzi za twardego zawodnika, lecz z podopiecznym Piotra Wilczewskiego wytrzymał niewiele ponad minutę. Bednarek zranił go najpierw kontrą lewym sierpowym, zagonił do lin, poprawił dwoma hakami na korpus i było po wszystkim. Wcześniej odbyły się dwa inne pojedynki.

Wyniki pozostałych walk:
Sebastian Chojecki (debiut) vs Przemysław Binienda (2-26, 2 KO) PKT 2:1 [39:37, 37:39, 39:38]
Denis Krotiuk (debiut) vs Boguslaw Jano (3-35, 2 KO) TKO 1

źródło: bokser.org

CZWORO BIAŁO-CZERWONYCH NA NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM 8. MEMORIAŁU L. DROGOSZA

drogosz_2019

W Kielcach zakończył się dzisiaj 7. Memoriał Leszka Drogosza, w którym tym razem rywalizowało 12 zawodniczek i 54 zawodników z 10 krajów (Gruzji, Hiszpanii, Jamajki, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Polski, Rosji, Szkocji i Węgier), w tym kilkanaścioro kadrowiczek i kadrowiczów. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęły dwie Polki – Natalia Rok (51 kg) i Karolina Koszewska (75 kg) oraz dwóch Polaków – Sebastian Wiktorzak (81 kg) i Aleksander Stawirej (+91 kg).

Finały zapewne zadowoliły kibiców zasiadających na trybunach, jak i tych przed telewizorami, tym bardziej, że w ringu oprócz Biało-Czerwonych zobaczyliśmy m.in. byłą wicemistrzynię świata Yanę Sydor (bardziej znaną pod nazwiskiem Alexeyevna), córkę trenera kadry naszych seniorów Ivana Juszczenko, czołowych zawodników z Węgier oraz Hiszpanii z naturalizowanym Kubańczykiem, Emanuelem Reyesem (91 kg), który wygrał swoja kategorię wagową.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [25 października 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

KOBIETY

51 KG    Natalia Rok (Polska) – Laura Fuertes (Hiszpania) 3-0
60 KG    Yana Sydor (Ukraina) – Aneta Rygielska (Polska) 2-1
75 KG    Karolina Koszewska (Polska)Natalia Marczykowska (Polska) 3-0

MĘŻCZYŹNI

52 KG    Martin Molina (Hiszpania) – Martin Virban (Węgry) 2-1
56 KG    Nandor Csoka (Węgry) – Saiel Amirmuhamad (Rosja) 3-0
60 KG    Jose Quiles (Hiszpania) – Edgaras Skurdelis (Litwa) 2-1
64 KG    Richard Kovacs (Węgry) – Damian Durkacz (Polska) 2-1
69 KG    Joshua Frazer (Jamajka) – Marat Gashimov (Rosja) 3-0
75 KG    Vlad Gavriluc (Mołdawia) – Pablo Coy (Hiszpania) 2-1
81 KG    Sebastian Wiktorzak (Polska) – Dmitri Cosciug (Mołdawia) 2-1
91 KG    Emanuel Reyes (Hiszpania) – Konrad Kaczmarkiewicz (Polska) 3-0
+91KG    Aleksander Stawirej (Polska) – Jonas Jazevicius (Litwa) 2-1

7. ŚIW: W WUHAN JUŻ TYLKO KIBICUJEMY. ŻOŁNIERSKIE IGRZYSKA ZBYT TRUDNE DLA POLAKÓW

mateusz_kostecki

Mateusz Kostecki (69 kg) nie powtórzy niestety swojego wyniku sprzed 4 lat, kiedy to w południowokoreańskim Yeongju wygrał dwie walki w turnieju bokserskim 6. Światowych Igrzysk Wojskowych, awansując do ćwierćfinału. Wówczas był jedynym członkiem reprezentacji polskich żołnierzy-pięściarzy. Po 4 latach do chińskiego Wuhan pojechała 11-osobowa kadra, składająca się z 7 zawodników i 4 zawodniczek. W mediach związanych z wojskiem pisano o planie maksimum, na który składać się miały aż 4 medale, w tym jeden co najmniej srebrny. Tymczasem rzeczywistość okazała się niezwykle surowa i mocno obsadzone turnieje kobiet i mężczyzn 7. Światowych Igrzysk Wojskowych okazały się zbyt trudne dla Biało-Czerwonych zmęczonych długim i bogatym w wydarzenia sezonem.

Po wczorajszych porażkach ostatnich w turnieju Polek, Natalii Barbusińskiej (69 kg) i Agaty Kaczmarskiej (75 kg), dzisiaj po raz ostatni w ringu, w walkach 1/8 finału, wystąpili wspomniany Mateusz Kostecki oraz Adam Kulik (+91 kg), Pierwszego pokonał weteran z Tajlandii (olimpijczyk z Pekinu, Londynu i Rio de Janeiro), znany i ceniony od lat na międzynarodowych ringach, 33-letni Sailom Ardee, który reprezentuje swój kraj podczas największych imprez mistrzowskich od ponad 14 lat (debiutował na Mistrzostwach Świata w Mianyang w 2005 roku!). Mateusz przegrał dziś z tym ringowym lisem zdaniem sędziów punktowych wszystkie starcia i cały pojedynek jednogłośnie na punkty (0-5).

O wiele bliższy ostatecznego sukcesu był dzisiaj zbierający dopiero międzynarodowe doświadczenie Adam Kulik, który rywalizował z równie jak on wysokim Niemcem Alexandrem Mullerem vom Berge. Polak zaczął doskonale, wygrywając 1. starcie, w którym liczony był jego rywal, ale z biegiem czasu do głosu zaczął dochodzić przeciwnik i to on wygrał 2. i 3. starcie (w którym z kolei liczony był pięściarz z Lublina). Ostatecznie 4 z 5 sędziów uznało, że lepszym o jedną rundę był Muller vom Berge i to on jutro powalczy o medal z Litwinem Algirdasem Baniulisem.

7. ŚIW: POLKI BEZ MEDALU W WUHAN. PORAŻKI BARBUSIŃSKIEJ I KACZMARSKIEJ W 1/4 FINAŁU

kaczmarska_mp2018

Reprezentantki Polski zakończyły swój start w 7. Światowych Igrzyskach Wojskowych w Wuhan. Dzisiaj w pojedynkach ćwierćfinałowych swoich szans na zdobycie medalu nie wykorzystały Natalia Barbusińska (69 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg). Bliższa sukcesu była pięściarka z Radomia, która niejednogłośnie na punkty (2-3) przegrała z byłą mistrzynią Europy, Marią Urakovą z Rosji. Mniej do powiedzenia w ringu miała szczecinianka (dwa razy liczona), ulegając wyraźnie na punkty (0-5) Koreance z północy, Kim Jin Son.

Tak, więc ostateczny bilans Polek w Wuhan to 5 walk, w tym 1 zwycięstwo Sandry Kruk (57 kg) i 4 porażki. Dodajmy, że z turniejem pożegnały się nie tylko Biało-Czerwone ale i tak znane zawodniczki jak m.in. była mistrzyni świata i Europy Stanimira Petrova (Bułgaria, 57 kg), aktualne brązowe medalistki ME Francuzka Wassila Lkhadiri (51 kg) i Yuliya Apanasovich (51 kg), czy wczoraj Rosjanka Yaroslava Yakushina (69 kg).

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [22 października 2019 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Thi Kieu Diem Trinh (Wietnam) – Yuliya Aanasovich (Białoruś) 4-1
Wu Yu (Chiny) – Eszter Torok (Rumunia) 5-0
Alexandra Kuleshova (Rosja) – Graziele Sousa (Brazylia) 4-1
Pang Chol Mi (KRLD) – Enkhjargal Munguntstseg (Mongolia) 5-0

57 KG
Claudia Nechita (Rumunia) – Vladislava Kukhta (Kazachstan) 4-1
Sayana Sagatayeva (Rosja) – Giordana Sorrentino (Włochy) 5-0
Ri Byol Ok (KRLD) – Helina Bruyevich (Białoruś) 5-0
Liu Piaopiao (Chiny) – Stanimira Petrova (Bułgaria) 5-0

60 KG
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Khulan Purevdorj (Mongolia) 5-0
Choe Hye Song (KRLD) – Punam Rawal (Nepal) 5-0
Krisandy Rios (Wenezuela) – Karina Ibragimova (Kazachstan) 3-2
Xu Zichun (Chiny) – Stelly Ferge (Francja) 5-0

69 KG
Bayan Akbayeva (Kazachstan) – Alina Veber (Białoruś) 3-2
Dan Dou (Chiny) – Barbara Santos (Brazylia) 5-0
Kimberly Gittens (Barbados) – Rudo Maposa (Zimbabwe) WO.
Kim Jin Son (KRLD) – Natalia Barbusińska (Polska) 5-0

75 KG
Viktoria Kebikova (Białoruś) – Leona Houlihan (Irlandia)
Zheng Lu (Chiny) – Flavia Figueiredo (Brazylia) 4-1
Pak Un Sim (KRLD) – Nadezhda Ryabets (Kazachstan) 5-0
Maria Urakova (Rosja) – Agata Kaczmarska (Polska) 3-2

7. ŚIW: ZADYSZKA POLAKÓW W WUHAN. PORAŻKI IWANOWA, GOŁĘBIEWSKIEGO I KIERNOZKA

gołębiewski_kadra2018

Trzeci dzień zmagań pięściarzy-żołnierzy, startujących w 7. Światowych Igrzyskach Wojskowych w chińskim Wuhan, nie był pomyślny dla reprezentantów Polski. W dzisiejszych walkach 1/8 finału wystąpiło ich trzech – Jarosław Iwanow (56 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg) oraz Tomasz Kiernozek (91 kg), lecz niestety wszyscy zeszli z ringu pokonani.

Pierwszy przegrał niejednogłośnie na punkty (1-4) z ubiegłorocznym mistrzem Uzbekistanu, 23-letnim Abdulkhayem Shorakhmatovem, tym samym, któremu przed rokiem uległ w półfinale MTB „O Pasy Montana” w podparyskim Argenteuil. Drugi z Biało-Czerwonych przegrał (0-4) z nieznanym szerszej międzynarodowej bokserskiej publiczności, 22-letniem Kazachem Timurem Nurseitovem, zaś trzeci został wypunktowany (5-0) przez 26-letniego Barry`ego Ibrahima Sory z Gwinei. Na usprawiedliwienie naszego „ciężkiego” dodajmy, że powrócił on do boksu po pięcioletniej przerwie (ostatni raz widzieliśmy go w ringu bodaj podczas MP w Kaliszu w 2014 roku).

7. ŚIW: SANDRA DRABIK PRZEGRYWA W ELIMINACJACH Z ZAWODNICZKĄ GOSPODARZY

drabik_tha2

Brązowa medalistka tegorocznych 2. Igrzysk Europejskich z Mińska, Sandra Drabik (51 kg) nie zdołała niestety awansować do ćwierćfinału 7. Światowych Igrzysk Wojskowych w Wuhan. Nasza zawodniczka zmierzyła się dzisiaj z 24-letnią zawodniczką gospodarzy Wu Yu. Zdaniem trójki sędziów nieznana – jak dotąd – na międzynarodowych ringach Chinka wygrała 2 z 3 rund (29-28), zaś dwóch pozostałych punktowych zapisało na jej koncie wszystkie starcia (30-27).

Szkoda tej porażki, gdyż w ćwierćfinale na zwyciężczynię starcia Drabik vs Wu Yu czekała przeciętna, by nie powiedzieć słabiutka Rumunka Eszter Torok. Tak, więc pozostaje nam jutro kibicować dwóm Biało-Czerwonym, które czekają na swój pierwszy występ w Wuhan. Natalia Barbusińska (69 kg) skrzyżuje rękawice z Kim Jin Son (KRLD), zaś Agata Kaczmarska (75 kg) z Rosjanką Marią Urakovą.

WRZESIŃSKI WYGRYWA W WALCE WIECZORU GALI W ŁOMIANKACH. POWRÓT SIDORENKO

lomianki_gala

W pierwszej walce wieczoru w swojej karierze, podczas gali Tymex Boxing Night w Łomiankach, Damian Wrzesiński (18-1-2, 5 KO) jednogłośnie wypunktował Miguela Cesario Antina (18-4, 8 KO). Argentyńczyk od początku był stroną bardziej defensywną w tej walce. To „Wrzos” częściej gonił rywala i często go trafiał. W 4 rundzie przyszedł jednak cięższy moment. Antin trafił ciosem, który ewidentnie zrobił na Polaku wrażenie i ruszył do ataku raz po raz celnie trafiając pod linami. Wrzesiński przetrwał jednak ten drobny kryzys. Kolejny taki moment przyszedł w rundzie numer 8. Polak po raz kolejny jednak zdołał przetrwać napór rywala i ostatecznie odniósł jednogłośne zwycięstwo 100:90, 100:90, 99:91.

Aleksandra Sidorenko (8-0, 1 KO) jednogłośnie na punkty pokonała Mayrę Alejandrę Gomez (18-10, 4 KO). „Sasha” zanotowała tym samym udany powrót na zawodowy ring po ponad dwuletnim rozbracie z boksem spowodowanym narodzinami syna. Doskonale wykorzystywała przewagę warunków fizycznych i nie pozwalała zbliżyć się rywalce stopując ją ciosami prostymi. Z powodzeniem korzystała też z ciosów na korpus jednak garda Argentynki była na tyle szczelna że żaden cios nie spowodował poważnego zagrożenia. Finalnie po 8 rundach sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo Polki, 79:73, 79:73, 80:72.

Nadzir Bakshyieu (4-7-3, 0 KO) postawił wyjątkowo ciężkie warunki Michałowi Żeromińskiemu (13-5-3, 1 KO) w pojedynku wagi półśredniej. Od początku obydwaj zawodnicy nie szczędzili sobie ciosów i ochoczo wchodzili w wymiany. Celniejszy zdawał się być jednak „Żeroma”. W dalszej części walki Białorusin częściej zaczął rewanżować się Michałowi powodując też rozcięcie w okolicy oka Polaka. Po ciężkiej 6-rundowej wojnie, sędziowie zgodnie orzekl remis 57:57.

Kamil Bodzioch (5-0, 1 KO) z Arturem Szpilką w narożniku, w swoim ostatnim występie w wadze ciężkiej przed zbijaniem kilogramów do cruiser pokonał po twardym boju Michała Bołoza (2-2, 2 KO). Od początku uwidoczniła się przewaga szybkości Kamila, ale również siły Michała, który lewym prostym przedzierał się przez gardę. W drugiej rundzie Bodzioch wydłużył kombinacje i zdominował przeciwnika. Poczuł się jednak zbyt pewnie i w połowie trzeciej odsłony był lekko zraniony po prawym sierpowym Bołoza. Szybko doszedł na szczęście do siebie i dalej kontrolował potyczkę. Przynajmniej w rundzie czwartej i przez dwie minuty piątej. Wtedy znów nadział się na prawy sierpowy w okolice czoła. Był mocno naruszony, Bołoz ruszył do szturmu i w sumie gong wyratował Kamila przed możliwą porażką. W szóstej odsłonie obaj mierzyli się już ze zmęczeniem oraz własnymi słabościami. Więcej charakteru wykazał Bodzioch i tym samym przypieczętował swoje zwycięstwo – 58:56, 59:55 i 58:56.

Kolejne zwycięstwa do swoich rekordów dopisali bracia Gibadło – Stanisław (3-0) i Maksymilian (3-0). Łatwiejsze zadanie miał Maks, naprzeciw którego stanął Dawid Przybylski (0-2). Etatowy półfinalista Mistrzostw Polski w wadze do 69kg już w pierwszej rundzie posłał rywala na deski lewym hakiem w okolice wątroby. Potem kontrolował w kolejnych odsłonach i po ostatnim gongu zwyciężył 40:35 oraz dwukrotnie 39:36, przy czym naprawdę trudno doszukać się tej jednej rundy, jaką rzekomo miał wygrać Przybylski. Przeciwnikiem Staszka był doświadczony i twardy Daniel Urbański (21-32-3, 5 KO). Dodatkowo miała to być pierwsza szóstka dla początkującego dopiero zawodnika Tymexu, dawnego finalisty Młodzieżowych MP. Staszek dobrze wytrzymał kondycyjnie trudy pojedynku, fajnie pracował na nogach i pewnie wypunktował Urbańskiego. Wszyscy sędziowie mieli na swoich kartach wynik 59:55.

Laura Grzyb (2-0, 2 KO) już w pierwszej rundzie ciosami na korpus odprawiła Valerię Kovacs (2-4, 2 KO), zaś Tomasz Nowicki (3-0, 2 KO) przez TKO w 3. rundzie pokonał Błażeja Nowaka (1-1, 0 KO).

źródło: bokser.org

7. ŚIW: ZWYCIĘSTWA MATEUSZA KOSTECKIEGO I BARTOSZA GOŁĘBIEWSKIEGO

mateusz_kostecki_desant

Mateusz Kostecki (69 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg) awansowali do 1/8 finału 7. Światowych Igrzysk Wojskowych w Wuhan. Pierwszy z nich pokonał dzisiaj niejednogłośnie na punkty (4-1) Shrestę Deepaka z Nepalu i w kolejnym pojedynku zaboksuje z doświadczonym Tajem Saylomem Ardee, który miał wolny los. Z kolei kielczanin rozprawił się pewnie (5-0) z Irlandczykiem Michaelem Conneely`m i podobnie jak „Kostek” jutro w 1/8 finału, stanie oko w oko z Kazachem Timurem Nurseitovem.

Niestety powodów do radości nie miał w niedzielę najbardziej utytułowany z  boksujących w Chinach polskich żołnierzy, Mateusz Polski (64 kg), który w 1/16 finału przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z ćwierćfinalistą tegorocznych Mistrzostw Świata, 22-letnim Brazylijczykiem Wandersonem Oliveirą.

7. ŚIW: SANDRA KRUK NIE POWALCZY O MEDAL ŚWIATOWYCH IGRZYSK WOJSKOWYCH W WUHAN

kruk_me

Po wczorajszej wygranej nad zawodniczką z Hiszpanii, Sandra Kruk (57 kg) wydawała się być faworytką w pojedynku 1/8 finału 7. Światowych Igrzysk Wojskowych z 20-letnią Vladislavą Kukhtą z Kazachstanu. Niestety niejednogłośną decyzją sędziów (4-1) lepszą w 2 z 3 rund okazała się młodsza o 10 lat od Polki rywalka i to ona zaboksuje w ćwierćfinale z Rumunką Claudią Nechitą.

Tak, więc w turnieju w Wuhan pozostały trzy Biało-Czerwone, które czekają na swoje pierwsze walki. Sandra Drabik (51 kg) jutro zaboksuje z zawodniczką gospodarzy Wu Yu, Natalia Barbusińska (69 kg) pojutrze z Kim Jin Son (KRLD), zaś Agata Kaczmarska (75 kg) z Rosjanką Marią Urakovą.

7. ŚIW: ZWYCIĘSTWO I PORAŻKA POLAKÓW W WUHAN. JAROSŁAW IWANOW WALCZY DALEJ

wuhan_2019

Jedno zwycięstwo i jedna porażka – to bilans pierwszych walk naszych pięściarzy, startujących w 7. Światowych Igrzyskach Wojskowych w Wuhan. Miłą niespodziankę sprawił polskim kibicom 24-letni Jarosław Iwanow (56 kg), pokonując dzisiaj niejednogłośnie na punkty (3-2) o rok od siebie młodszego wicemistrza Brazylii Arislona Goncalvesa i pojutrze (21 października) w 1/8 finału stanie oko w oko z Abdulkhayem Sharakhmatovem z Uzbekistanu.

Niestety swój pojedynek w 1/16 finału przegrał drugi z Polaków, 23-letni Jakub Słomiński (49 kg), którego jednogłośnie na punkty (5-0) pokonał aktualny brązowy medalista mistrzostw Algierii, o rok młodszy Mohamed Yassine Touareg. Jutro na ringu w Wuhan zaprezentują się trzej kolejni Polacy: Mateusz Polski (64 kg), Mateusz Kostecki (69 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg). Pierwszy z nich zmierzy się z cenionym na świecie Brazylijczykiem Wandersonem Oliveirą, drugi z Nepalczykiem Shresta Deepakiem, zaś trzeci z Irlandczykiem Michaelem Conneely`m. Stawką ich walk będzie awans do 1/8 finału.

7. ŚIW: DOBRY POCZĄTEK SANDRY KRUK. POJUTRZE SANDRA DRABIK WALCZY Z CHINKĄ

kruk_alcobendas

Sandra Kruk (57 kg) od zwycięstwa rozpoczęła swój start w 7. Światowych Igrzyskach Wojskowych w Wuhan. Brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy w Alcobendas pokonała dzisiaj jednogłośnie na punkty (5-0) Hiszpankę Marię Larę Garcia i awansowała do 1/8 finału, w którym jutro zaboksuje z Vladislavą Kukhtą z Kazachstanu, która miała wolny los.

Pojutrze w akcji zobaczymy aktualną brązową medalistkę Igrzysk Europejskich Sandrę Drabik (51 kg). Jej rywalką będzie nieznana na międzynarodowych ringach zawodniczka gospodarzy Wu Yu. Pozostałe dwie nasze pięściarki – Natalia Barbusińska (69 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg) swój start w zawodach zaczną od ćwierćfinałów, zatem tylko jedno zwycięstwo dzieli je od medali. Przeciwniczka pierwszej z nich będzie najprawdopodobniej Koreanka z północy Kim Jin Son, zaś drugiej dobra znajoma z Rosji – była mistrzyni Europy Maria Urakova, z którą Polka wygrała rok temu podczas ME w Sofii.

8. MP DO LAT 23: EWA BIAŁAS, ANNA GÓRALSKA I ANETA GOJKO OBRONIŁY TYTUŁY SPRZED ROKU

Boks Kobiet 01

W Wałczu dobiegły końca rozgrywane od wtorku (15 października) 8. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet do lat 23 w Boksie. Kibice zgromadzeni w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Marii Konopnickiej 2 oglądali 9 walk finałowych (bez wagi półciężkiej, czyli z limitem 81 kg, do której nie zgłoszono żadnej zawodniczki).

Mistrzyniami Polski A.D. 2019 w tej grupie wiekowej zostały (w kolejności wag): Tatiana Pluta (Star 1926 Starachowice, 48 kg), Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz, 51 kg), Ewa Białas (AB Roberta Gortata Jaworzno, 54 kg), Anna Góralska (KS Korona Wałcz, 57 kg), Daria Puszka (UKS Berej Boxing Lublin, 60 kg), Patrycja Borys (BKS Hetman Białystok, 64 kg), Anna Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice, 69 kg), Natalia Marczykowska (RKB Boxing Radom, 75 kg) i Aneta Gojko (UKS Boxing Sokółka, +81 kg).

Tak, więc tytuły sprzed roku (zawody rozgrywane były także w Wałczu w w hali MOSiR, przy ul. Chłodnej) obroniły Ewa Białas, Anna Góralska i Aneta Gojko. Dodajmy, że dla pięściarki z Sokółki to już drugi w tym roku złoty medal Mistrzostw Polski, gdyż w marcu w Grudziądzu wywalczyła tytuł mistrzowski w rywalizacji seniorek.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [18 października 2019 roku - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG Tatiana Pluta (Star 1926 Starachowice) – Natalia Żygadło (Boks Team Oława) RSC 2
51 KG Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz) – Angelika Krzysztoforska (Niestowarzyszona) 3-2
54 KG Ewa Białas (AB Roberta Gortata Jaworzno) – Zuzanna Jankowiak (Sporty Walki Gostyń) 5-0
57 KG Anna Góralska (KS Korona Wałcz) – Barbara Grabowska (GUKS Carbo Gliwice) 5-0
60 KG Daria Puszka (UKS Berej Boxing Lublin) – Mirela Balcerzak (BKS Skorpion Szczecin) 5-0
64 KG Patrycja Borys (BKS Hetman Białystok) – Katarzyna Szarańska (BKS Skorpion Szczecin) 5-0
69 KG Anna Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Angelika Sobala (KS Ziętek Team Kalisz) 5-0
75 KG Natalia Marczykowska (RKB Boxing Radom) – Aleksandra Smuklerz (BKS Radomiak Radom) 5-0
+81KG Aneta Gojko (UKS Boxing Sokółka) – Patrycja Braun (MLKS Sparta Złotów) 5-0

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [17 października 2019 roku - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Natalia Żygadło (Boks Team Oława) – Dominika Stefaniak (KS Boxing Team Chojnice) AB 2
Tatiana Pluta (Star 1926 Starachowice) – Wiktoria Sarnowska (KS Wisła Tczew) RSC 1

51 KG
Angelika Krzysztoforska (Niestowarzyszona) – Wiktoria Archiwmowicz (BKS Olimp Szczecin) AB 1
Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz) – Marta Kochańska (KS Copacabana Konin) 5-0

54 KG
Zuzanna Jankowiak (Sporty Walki Gostyń) – Oliwia Wisniewska (KS Korona Wałcz) WO.
Ewa Białas (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno) – Karolina Biskup (KS Wisła Tczew) 5-0

57 KG
Barbara Grabowska (GUKS Carbo Gliwice) – Żaklina Kociołek (RKS Łódź) 5-0
Anna Góralska (KS Korona Wałcz) – Klaudia Simsak (JKB Jawor Team Jaworzno) 5-0

60 KG
Mirela Balcerzak (BKS Skorpion Szczecin) – Maria Jackowska (SKF Boksing Zielona Góra) 5-0
Daria Puszka (UKS Berej Boxing Lublin) – Maria Grabowska (GUKS Carbo Gliwice) 5-0

64 KG
Katarzyna Szarańska (BKS Skorpion Szczecin) – Maja Staruch (KS Prosna Kalisz) 5-0
Patrycja Borys (BKS Hetman Białystok) – Ewa Zamkowska (RKB Boxing Radom) RSC 2

69 KG
Anna Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Natalia Kaszyca (BKS Skorpion Szczecin) RSC 1
Angelika Sobala (KS Ziętek Team Kalisz) – Aleksandra Kondej (BKS Skorpion Szczecin) RSC 2

75 KG
Aleksandra Smuklerz (BKS Radomiak Radom) – Laura Kowalska (BKS Olimp Szczecin) 5-0
Natalia Marczykowska (RKB Boxing Radom) – Żaklina Lasoń (DKB Dąbrowa Górnicza) 5-0

+81 KG
Aneta Gojko (UKS Boxing Sokółka) – Magdalena Nowicka (Niestowarzyszona) AB 3
Patrycja Braun (MLKS Sparta Złotów) – Inez Jóźwiak (KS Korona Wałcz) WO.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [16 października 2019 roku - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Tatiana Pluta (Star 1926 Starachowice) – Wiktoria Andrzejewska (KS Copacabana Konin) RSC1

51 KG
Angelika Krzysztoforska (Niestowarzyszona) – Aleksandra Mądraszewska (KB Bombardier Gdynia) 4-1
Wiktoria Archimowicz (BKS Olimp Szczecin) – Sylwia Sobieraj (KBB RUSHH Kielce) WO.
Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz) – Sandra Krupa (BKS Olimp Szczecin) AB 1
Marta Kochańska (KS Copacabana Konin) – Róża Asanowicz (UKS Boxing Sokółka) 4-1

57 KG
Barbara Grabowska (GUKS Carbo Gliwice) – Julia Kurowska (KB Ring Bielsko-Biała) 5-0
Żaklina Kociołek (RKS Łódź) – Paulina Murzyn (BKS Olimp Szczecin) AB 1
Anna Góralska (KS Korona Wałcz) – Natalia Antczak (BKS Skorpion Szczecin) AB 2
Klaudia Simsak (JKB Jawor Team Jaworzno) – Karolina Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5-0

60 KG
Maria Jackowska (SKF Boksing Zielona Góra) – Katarzyna Gielnik (BKS Olimp Szczecin) AB 2
Mirela Balcerzak (BKS Skorpion Szczecin) – Alicja Celmer (MKSW Pomorzanin Toruń) RSC 2
Daria Puszka (UKS Berej Boxing Lublin) – Weronika Szymczak (KS Prosna Kalisz) 5-0
Maria Grabowska (GUKS Carbo Gliwice) – Lidia Wojszkun (KS Copacabana Konin) 5-0

64 KG
Patrycja Borys (BKS Hetman Białystok) – Natalia Snadna (KB Bombardier Gdynia) AB 3
Ewa Zamkowska (RKB Boxing Radom) – Julia Kaleta (KS SAKO Gdańsk) 5-0

69 KG
Anna Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Julia Mordak (BKS Olimp Szczecin) RSC 1
Natalia Kaszyca (BKS Skorpion Szczecin) – Adrianna Klimowicz (KS Korona Wałcz) AB 1
Aleksandra Kondej (BKS Skorpion Szczecin) – Kamila Niedbała (KS Korona Wałcz) AB 1
Angelika Sobala (KS Ziętek Team Kalisz) – Weronika Kojro (KS Korona Wałcz) AB 1

75 KG
Aleksandra Smuklerz (BKS Radomiak Radom) – Ewa Moniak (BKS Radomiak Radom) 5-0
Laura Kowalska (BKS Olimp Szczecin) – Milena Jęcka (KS Korona Wałcz) RSC 1
Natalia Marczykowska (RKB Boxing Radom) – Natalia Gajewska (Champion Wołomin) 5-0
Żaklina Lasoń (DKB Dąbrowa Górnicza) – Maria Kaźmierczak (Sporty Walki Gostyń) 5-0

7. ŚIW: SANDRA KRUK ZAINAUGURUJE TURNIEJ BOKSERSKI ŚWIATOWYCH IGRZYSK WOJSKOWYCH

wuhan_2019

Brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy, Sandra Kruk (57 kg) stoczy inauguracyjny pojedynek turnieju bokserskiego 7. Światowych Igrzysk Wojskowych w Wuhan. Podopieczna Karoliny Michalczuk w 1/16 finału skrzyżuje jutro rękawice z Hiszpanką Marią Larą Garcia. Również w sobotę w ringu zobaczymy także Jakuba Słomińskiego (49 kg) i Jarosława Iwanowa (56 kg). Pierwszy z nich stanie oko w oko z brązowym medalistą mistrzostw Algierii Mohamedem Yassine Touaregiem, zaś drugi z wicemistrzem Brazylii Goncalvesem Arilsonem.

Obsada turnieju pokazuje, że o medale w Chinach łatwo nie będzie. Do Wuhan przyjechały zawodniczki i zawodnicy z 60 krajów: Algierii, Azerbejdżanu, Barbadosu, Białorusi, Botswany, Brazylii, Bułgarii, Cape Verde, Chin, Czadu, DR Kongo, Ekwadoru, Egiptu, Finlandii, Francji, Gabonu, Gujany, Gwinei, Hiszpanii, Holandii, Indii, Iranu, Irlandii, Kamerunu, Kataru, Kazachstanu, Kenii, Kolumbii, Kongo, Korei Płd., KRLD, Kuwejtu, Lesotho, Litwy, Luksemburga, Maroko, Mongolii, Mozambiku, Myanmy, Nepalu, Niemiec, Nigerii, Polski, Rosji, Rumunii, Serbii, Sri Lanki, Syrii, Szwajcarii, Tajlandii, Tanzanii, Tunezji, Ugandy, USA, Uzbekistanu, Wenezueli, Wietnamu, Włoch, Zambii i Zimbabwe.

W ringu wystąpią m.in.: tegoroczny mistrz świata i Europy Muslim Gadzhimagomedov (Rosja, 91 kg), mistrzynie świata Beatriz Ferreira (Brazylia, 60 kg) i Dan Dou (Chiny, 64 kg), była mistrzyni świata Stanimira Petrova (Bułgaria, 57 kg), wicemistrz świata Amit (Indie, 49 kg), brązowy medalista MŚ z Jekaterynburga (2019) Hebert Conceicao (Brazylia, 75 kg), aktualny mistrz Europy Dmitriy Asanov (Białoruś, 60 kg) oraz wicemistrzowie Starego Kontynentu z Mińska (2019) Daniel Asenov (Bułgaria, 52 kg) i Vladislav Smyaglikov (Białoruś, 91 kg).

Barw Wojska Polskiego (oprócz Kruk, Słomińskiego i Iwanowa) bronić będą: Sandra Drabik (51 kg), Natalia Barbusińska (69 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg) oraz Mateusz Polski (64 kg), Mateusz Kostecki (69 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg), Tomasz Kiernozek (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg). Kapitanem drużyny jest zaś st. sierż. Sławomir Ślusarczyk.

WYNIKI LOSOWANIA

KOBIETY

51 KG Sandra Drabik (21 października) w 1/8 finału z Wu Yu (Chiny)
57 KG Sandra Kruk (19 października) w 1/16 finału z Marią Lara Garcia (Hiszpania)
69 KG Natalia Barbusińska (22 października) w 1/4 finału z Kim Jin Son (KRLD) lub Thessą Kossen (Holandia)
75 KG Agata Kaczmarska (22 października) w 1/4 finału z Marią Urakovą (Rosja) lub Aynur Rzayevą (Azerbejdżan)

MĘŻCZYŹNI

49 KG Jakub Słomiński (19 października) w 1/16 finału z Mohamedem Yassine Touaregiem (Algieria)
56 KG Jarosław Iwanow (19 października) w 1/16 finału z Goncalvesem Arilsonem (Brazylia)
64 KG Mateusz Polski (20 października) w 1/16 finału z Wandersonem Oliveira (Brazylia)
69 KG Mateusz Kostecki (20 października) w 1/16 finału z Shresta Deepakiem (Nepal)
75 KG Bartosz Gołębiewski (20 października) w 1/16 finału z Michaelem Conneely (Irlandia)
91 KG Tomasz Kiernozek (21 października) w 1/16 finału z Barry`m Ibrahimem Sory (Gwinea)
+91KG Adam Kulik (22 października) w 1/8 finału z Alexandrem Mullerem vom Berge (Niemcy)

27. MP U-23: NIESPODZIANKI W FINAŁACH. PIĘCIU MISTRZÓW OBRONIŁO TYTUŁY

słomiński

Wczoraj w Ciechocinku zakończyły się 27. Mistrzostwa Polski do lat 23. Rozgrywane w 8 „olimpijskich” kategoriach zawody przyniosły kilka niespodzianek, w tym finałowe zwycięstwa Rafała Wołczeckiego (UKS Adrenalina Boks Club Wrocław, 75 kg) nad ubiegłorocznym czempionem Ryszardem Lewickim (BKS Skorpion Szczecin) oraz Damiana Knyby (BSB Astoria Bydgoszcz, +91 kg) nad Aleksandrem Stawirejem (KS Ziętek Team Kalisz). Dodajmy, że swoje tytuły sprzed roku obronili: Jakub Słomiński (52 kg – na zdjęciu), Damian Durkacz (63 kg), Łukasz Zyguła (69 kg), Sebastian Wiktorzak (81 kg) i Michał Soczyński (91 kg). Czy zostaną oni w listopadzie także mistrzami Polski seniorów? Bardzo prawdopodobne…

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [12 października 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Jakub Słomiński (KS WDA Świecie) – Daniel Surowiec (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) RSC 1
57 KG Ucha Maisuradze (KS SAKO Gdańsk) – Damian Szczepański (BKS Radomiak Radom) 5-0
63 KG Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) – Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk) 5-0
69 KG Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) – Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) 4-1
75 KG Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Boks Club Wrocław) – Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin) 3-2
81 KG Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin) – Witalij Burlak (KS SAKO Gdańsk) 5-0
91 KG Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – Konrad Kaczmarkiewicz (BKS Skorpion Szczecin) 4-1
+91KG Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) – Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz) 4-1

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [11 października 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Daniel Surowiec (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) – Aron Kolasiński (BKS Olimp Szczecin) 5-0
Jakub Słomiński (KS WDA Świecie) – Tomasz Kamiński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) AB 1

57 KG
Ucha Maisuradze (KS SAKO Gdańsk) – Arkadiusz Zając (KS Korona Wałcz) 5-0
Damian Szczepański (BKS Radomiak Radom) – Mikołaj Mańka (Sporty Walki Gostyń) 5-0

63 KG
Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) – Albert Orzeł (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) RSC 1
Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk) – Jakub Szydełko (Imperium Boxing Wałbrzych) 5-0

69 KG
Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) – Kamil Kuździeń (KS Garda Gierałtowice) WO.
Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) – Aleksander Bereżewski (Niestowarzyszony) 5-0

75 KG
Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin) – Tomasz Chmiel (Żoliborska Szkoła Boksu) 5-0
Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Boks Club Wrocław) – Mateusz Pawłowski (Nowohucki Klub Bokserski) 5-0

81 KG
Witalij Burlak (KS SAKO Gdańsk) – Dariusz Wilk (RKS Łódź) 5-0
Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin) – Mateusz Wodziński (KS Górnik Sosnowiec) 5-0

91 KG
Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – Jakub Szmajda (CKB Potężnie Ciechocinek) 5-0
Konrad Kaczmarkiewicz (BKS Skorpion Szczecin) – Kamil Ślendak (WKB Start Włocławek) 4-1

+91 KG
Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) – Aleksander Celejewski (BKS Radomiak Radom) 3-2
Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz) – Piotr Łącz (KB Puncher Cieszyn) RSC.K 1

11. MŚ: TYLKO CHINKA DAN DOU OBRONIŁA TYTUŁ. ROSJA GÓRĄ W KLASYFIKACJI MEDALOWEJ

Ulanude2019

W Ułan Ude zakończyły się niezwykle emocjonujące 11. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie. Po nerwowych półfinałach, dzisiaj w ringu i poza nim było względnie spokojnie, choć niestety nie wszystkie werdykty mieściły się w obiektywnej normie. Zwycięzców się nie sądzi, ale trzeba przyznać, że komu jak komu, ale Rosjankom Ekatetrinie Paltsevej (48 kg) i Liliyi Ayetbayevej (51 kg) szczególnie pomagały ściany. Pierwsza z nich nie zaprezentowała się dzisiaj w ringu lepiej od Manju Rani z Indii, ale to jej 4 z 5 sędziów dało wygraną. Z kolei druga jako jedyna wygrała – na wniosek komisji technicznej AIBA – przegrany pojedynek w ćwierćfinale, nieco prześlizgnęła się przez półfinał, by w finale pokonać niejednogłośnie na punkty (4-1) Turczynkę Busenaz Cakiroglu. Przegrać w ćwierćfinale i …zostać mistrzynią świata. Tego jeszcze w historii nie było.

Mistrzynią świata „z odwołania” (protestu) została Walijka Lauren Price (75 kg), która w ringu, przy ogłaszaniu werdyktu przeżyła gorycz porażki na punkty (2-3) z Holenderką Nouchką Fontijn ale po rozpatrzeniu protestu Brytyjczyków komisja techniczna AIBA postanowiła „odwrócić” tę decyzje sędziowską i na najwyższym stopniu podium stanęła Price… Tego także jeszcze na zawodach rangi MŚ nie widzieliśmy.

Złotymi medalistkami  11. MŚ A.D. 2019 zostały (w kolejności wag): Ekaterina Paltseva (Rosja, 49 kg), Liliya Ayetbayeva (Rosja, 51 kg), Huang Hsiao-Wen (Tajwan, 54 kg), Nesthy Petecio (Filipiny, 57 kg), Beatriz Ferreira (Brazylia, 60 kg), Dan Dou (Chiny, 64 kg), Busenaz Surmeneli (Turcja, 69 kg), Lauren Price (Walia, 75 kg), Zenfira Magomedaliyeva (Rosja, 81 kg) i Danielle Perkins (USA, +81 kg). Tak, więc tytuł mistrzowski z New Delhi obroniła tylko Dan Dou. Również drugi złoty medal MŚ w karierze zdobyła Zenfira Magomedaliyeva (Rosja, 81 kg).

Ósmy medal MŚ wywalczyła najbardziej utytułowana zawodniczka w historii boksu olimpijskiego, 36-letnia Chungnejiang Mary Kom Hmangte (51 kg), która po dyskusyjnym werdykcie została pokonana w półfinale przez młodą Turczynkę Surmeneli Cakiroglu. Znakomita pięściarka z Indii do sześciu złotych medali i jednego srebra dorzuciła pierwszy brązowy krążek. Dodajmy, że Mary Kom i jej koleżanka z kadry Indii – Sarita Devi Laishram (60 kg) – jako jedyne zawodniczki wystąpiły 18 lat temu w 1. Mistrzostwach Świata w w Scranton (2001)! Zaledwie 18-letnia Mary Kom wywalczyła tam zresztą srebrny medal.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [13 października 2019 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG Ekaterina Paltseva (Rosja) – Manju Rani (Indie) 4-1
51 KG Liliya Ayetbayeva (Rosja) – Busenaz Cakiroglu (Turcja) 4-1
54 KG Huang Hsiao-Wen (Tajwan) – Caroline Cruveillier (Francja) 4-1
57 KG Nesthy Petecio (Filipiny) – Lyudmila Vorontsova (Rosja) 3-2
60 KG Beatriz Ferreira (Brazylia) – Wang Cong (Chiny) 5-0
64 KG Dan Dou (Chiny) – Angela Carini (Włochy) 5-0
69 KG Busenaz Surmeneli (Turcja) – Yang Liu (Chiny) 4-0
75 KG Lauren Price (Walia) – Nouchka Fontijn (Holandia) 3-2
81 KG Zenfira Magomedaliyeva (Rosja) – Elif Guneri (Turcja) 5-0
+81 KG Danielle Perkins (USA) – Yang Xiaoli (Chiny) 5-0

11. MŚ: NERWY W PÓŁFINAŁACH. PO 4 ROSJANKI I CHINKI BĘDĄ WALCZYĆ O ZŁOTO

Ulanude2019

Sporo negatywnych emocji wywołały dzisiaj niektóre werdykty walk półfinałowych 11. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie. Mocno poirytowani Hindusi, Chińczycy z Tajwanu oraz Anglicy oprotestowali tzw. żółtymi kartkami porażki swoich zawodniczek. Czy są szanse na to, by w jutrzejszych finałach wystąpiły „pokrzywdzone” Chungnejiang Mary Kom Hmangte (Indie, 51 kg), Karriss Artingstall (Anglia, 57 kg) i Lin Yu-Ting (Tajwan, 57 kg)? Raczej nie, gdyż godnie z instrukcjami AIBA, żółte kartki, czyli odwołania od niesłusznych, zdaniem sekundantów, wyników walk miały być przyjmowane pod analizę tylko wtedy, gdy dotyczą werdyktów 3-2 lub 3-1.

Tymczasem zarówno legendarna pięściarka z Indii, jak i Angielka przegrały swoje walki w stosunku 4-1. Inaczej może być w przypadku mistrzyni świata z Tajwanu, która przegrała 2-3. Niespodziewanie do półfinałów dopuszczono bowiem Rosjankę Liliyę Aetbayevą (51 kg), która przegrała przedwczoraj w ćwierćfinale (2-3) z Wietnamką Nguyen Thi Tam z Tajwanu a dzisiaj świętuje awans do finału (sic!). Problem w tym, że Lyudmila Vorontsova (57 kg), która zdaniem sędziów wygrała z Lin Yu-Ting 3-2 pochodzi z Ułan Ude, gdzie rozgrywane są MŚ i to na jej występy najgłośniej reagują trybuny…

W jutrzejszych finałach zobaczymy tylko jedną mistrzynię świata z ubiegłego roku – Dan Dou (64 kg) z Chin i zaledwie jedną srebrną medalistkę MŚ w New Delhi (2018) – Holenderkę Nouchkę Fontijn (75 kg). O złote medale powalczą zawodniczki z 12 krajów: Chin i Rosji (po 4), Turcji (3) oraz z Brazylii, Filipin, Francji, Holandii, Indii, Tajwanu, USA, Walii i Włoch (po 1). Najmłodszą finalistką jest Hinduska Manju Rani (48 kg), która 26 października skończy 20 lat. Najstarszą Amerykanka Danielle Perkins (+81 kg), która 30 sierpnia skończyła 37 lat.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [10 października 2019 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Manju Rani (Indie, ur. 1999) – Chuthamat Raksat (Tajlandia, 1993) 4-1
Ekaterina Paltseva (Rosja, 1997) – Demie Resztan (Anglia, 1996) 4-1

51 KG
Liliya Aetbayeva (Rosja, 1993) – Pang Chol Mi (KRLD, 1994) 4-1
Busenaz Cakiroglu (Turcja, 1996) – Chungnejiang Mary Kom Hmangte (Indie, 1983) 4-1

54 KG
Huang Hsiao-Wen (Tajwan, 1997) – Jamuna Boro (Indie, 1997) 5-0
Caroline Cruveillier (Francja, 1998) – Mikiah Kreps (USA, 1996) 3-2

57 KG
Lyudmila Vorontsova (Rosja, 1999) – Lin Yu-Ting (Tajwan, 1995) 3-2
Nesthy Petecio (Filipiny, 1992) – Karriss Artingstall (Anglia, 1994) 4-1

60 KG
Wang Cong (Chiny, 1991) – Mira Potkonen (Finlandia, 1980) 4-1
Beatriz Ferreira (Brazylia, 1992) – Rashida Ellis (USA, 1995) 4-1

64 KG
Dan Dou (Chiny, 1993) – Ekaterina Dynnik (Rosja, 1999) 3-0
Angela Carini (Włochy, 1998) – Milana Safronova (Kazachstan, 1991) 4-1

69 KG
Yang Liu (Chiny, 1992) – Lovlina Borgohain (Indie, 1997) 3-2
Busenaz Surmeneli (Turcja, 1998) – Saadat Dalgatova (Rosja, 1988) 3-2

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia, 1987) – Tammara Thibeault (Kanada, 1996) 4-1
Lauren Price (Walia) – Khadija Mardi (Maroko) 5-0

81 KG
Zenfira Magomedaliyeva (Rosja, 1988) – Wang Lina (Chiny, 1997) 4-0
Elif Guneri (Turcja, 1987) – Nguyen Thi Huong (Wietnam, 1997) 5-0

+81 KG
Yang Xiaoli (Chiny, 1990) – Dina Islambekova (Kazachstan) 5-0
Danielle Perkins (USA, 1982) – Katsiaryna Kavaleva (Białoruś, 1991) RSC 2

ZESTAW PAR WALK FINAŁOWYCH

48 KG Manju Rani (Indie) – Ekaterina Paltseva (Rosja)
51 KG Liliya Aetbayeva (Rosja) – Busenaz Cakiroglu (Turcja)
54 KG Huang Hsiao-Wen (Tajwan) – Caroline Cruveillier (Francja)
57 KG Lyudmila Vorontsova (Rosja) – Nesthy Petecio (Filipiny)
60 KG Wang Cong (Chiny) – Beatriz Ferreira (Brazylia)
64 KG Dan Dou (Chiny) – Angela Carini (Włochy)
69 KG Yang Liu (Chiny) – Busenaz Surmeneli (Turcja)
75 KG Nouchka Fontijn (Holandia) – Lauren Price (Walia)
81 KG Zenfira Magomedaliyeva (Rosja) – Elif Guneri (Turcja)
+81 KG Yang Xiaoli (Chiny) – Danielle Perkins (USA)

27. MP DO LAT 23: W CIECHOCINKU POZNALIŚMY KOMPLET 32 MEDALISTÓW

damian_durkacz_video

Od poniedziałku (6 października) w Hali Sportowej OSiR przy ul. Lipnowskiej 11 w Ciechocinku odbywają się 27. Mistrzostwa Polski do lat 23. Wczoraj poznaliśmy komplet medalistów w 8 „olimpijskich” kategoriach wagowych. W gronie półfinalistów jest m.in. 7 obrońców tytułu, wywalczonego w 2018 roku w Sulejowie: Jakub Słomiński (52 kg), Damian Durkacz (63 kg), Łukasz Zyguła (69 kg), Ryszard Lewicki (75 kg), Sebastian Wiktorzak (81 kg), Michał Soczyński (91 kg) i Aleksander Stawirej (+91 kg).

Dzisiaj od godz. 11.00 czekają nas walki półfinałowe, zaś w sobotę (również od godz. 11.00) poznamy mistrzów kraju do lat 23.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [10 października 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Daniel Surowiec (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) – Kacper Drzewiecki (UKS Włókiennik Łódź) RSC 1
Aron Kolasiński (BKS Olimp Szczecin) – Michał Szrajter (BSB Astoria Bydgoszcz) WO.
Jakub Słomiński (KS WDA Świecie) – Mateusz Pawlak (KKS 1925 Włókniarz Kalisz) AB 1
Tomasz Kamiński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – Karol Śwderski (KKB RUSHH Kielce) AB 1

57 KG
Arkadiusz Zając (KS Korona Wałcz) – Kamil Surowiec (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 3-2
Ucha Maisuradze (KS SAKO Gdańsk) – Mateusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Boks Club Wrocław) 4-1
Mikołaj Mańka (Sporty Walki Gostyń) – Robert Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin) 5-0
Damian Szczepański (BKS Radomiak Radom) – Konrad Czajkowski (MKB Energetyka Lubin) 5-0

63 KG
Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) – Michał Akoto-Ampaw (ZKS Stal Rzeszów) RSC 3
Albert Orzeł (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) – Damian Głowacz (MKB Energetyka Lubin) 5-0
Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk) – Tomasz Wójcik (BKS Skorpion Szczecin) 5-0
Jakub Szydełko (Imperium Boxing Wałbrzych) – Bartłomiej Przybyła (JKB Jawor Team Jaworzno) 5-0

69 KG
Kamil Kuździeń (KS Garda Gierałtowice) – Ismail Kagermanov (BKB Boxing Production Białystok) 4-1
Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) – Mateusz Kałecki (KB Zagłębie Konin) 3-2
Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) – Paweł Obuchowicz (MOS Zatoka Braniewo) 5-0
Aleksander Bereżewski (Niestowarzyszony) – Daniel Piotrowski (CKB Potężnie Ciechocinek) 3-2

75 KG
Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin) – Konrad Kozłowski (Fight Club Koszalin) 5-0
Tomasz Chmiel (Żoliborska Szkoła Boksu) – Tomasz Przybylski (KS Prosna Kalisz) 5-0
Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Boks Club Wrocław) – Marcel Wankowski (KB Champion Włocławek) RSC 1
Mateusz Pawłowski (Nowohucki Klub Bokserski) – Kamil Urbański (Gosiewski Team Wrocław) 3-2

81 KG
Witalij Burlak (KS SAKO Gdańsk) – Hubert Pietraszewski (Niestowarzyszony) 5-0
Dariusz Wilk (RKS Łódź) – Piotr Szczukowski (KS Boxing Team Chojnice) KO 2
Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin) – Miłosz Grabowski (KS Prosna Kalisz) 5-0
Mateusz Wodziński (KS Górnik Sosnowiec) – Dawid Kopacz (MKSW Pomorzanin, Toruń) 3-2

91 KG
Jakub Szmajda (CKB Potężnie Ciechocinek) – Tomasz Spychalski (KB Zagłębie Konin) 4-1
Michał Soczyński (KS PACO Lublin) – Kacper Nowicki (Boxing Team Szamotuły) WO.
Konrad Kaczmarkiewicz (BKS Skorpion Szczecin) – Andrusza Wakaliuk (BKS Olimp Szczecin) RSC 3
Kamil Ślendak (WKB Start Włocławek) – Bartłomiej Szczęsny (KS Red Gloves Warszawa) RSC 2

+91 KG
Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) – Grzegorz Orzechowski (BKS Olimp Szczecin) KO 2
Aleksander Celejewski (BKS Radomiak Radom) – Marcin Gołębiewski (KB Champion Włocławek) 3-2
Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz) – Paweł Sajda (Imperium Boxing Wałbrzych) 5-0
Piotr Łącz (KB Puncher Cieszyn) – Michał Szot (LKS Myszków) RSC 2

11. MŚ: KAROLINA KOSZEWSKA NIE WYKORZYSTAŁA SWOJEJ SZANSY. POLKI OD 7 LAT BEZ MEDALU

koszewska_sand

Po raz czwarty z rzędu reprezentantki Polski nie zdołały wejść do strefy medalowej Mistrzostw Świata Seniorek w Boksie. Dziś tę passę w Ułan Ude mogła przełamać była zawodowa mistrzyni świata i aktualna złota medalistka Igrzysk Europejskich z Mińska (2019), Karolina Koszewska (69 kg), ale niestety nie znalazła recepty na debiutującą w zawodach tej rangi 22-letnią Hinduskę Lovlinę Borgohain i mimo iż „na papierze” wydawała się być faworytką tego starcia, przegrała pojedynek niejednogłośnie na punkty (1-4).

Dodajmy, że na korzyść naszej zawodniczki punktował sędzia z Japonii (29-28), ale przeciwnego zdania byli punktowi z Australii, Chin i Wenezueli (po 28-29) oraz Argentyny (27-30). Szkoda tej szansy, bo wątpliwe by mająca za sobą już długą karierę 37-letnia Polka będzie jeszcze miała okazję, by rywalizować o medal MŚ. Nie pomogła obecność w narożniku pracującego na co dzień z niemiecką kadrą Lukasa Wilaschka – kolegi Karoliny z legendarnej hamburskiej grupy Universum, który – podobnie jak w pojedynku 1/8 finału – asystował Karolinie Michalczuk. Polki kończą turniej na tarczy, mając za sobą 8 walk (3 wygrane i 5 porażek) i tylko jedno miejsce w ćwierćfinale (analogicznie jak podczas MŚ w Astanie w 2014 roku).

Ogółem do strefy medalowej weszły zawodniczki z 18 krajów. Najwięcej z Rosji (6), Chin (5), Indii (4), Turcji i USA (3), Anglii, Kazachstanu i Tajwanu (po 2) oraz Białorusi, Brazylii, Filipin, Finlandii, Francji, Holandii, Kanady, KRLD, Maroka, Tajlandii, Walii, Wietnamu i Włoch (po 1).

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [10 października 2019 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Manju Rani (Indie) – Kim Hyang-Mi (KRLD) 4-1
Chuthamat Raksat (Tajlandia) – Sevda Asenova (Bułgaria) 5-0
Demie Resztan (Anglia) – Roberta Bonatti (Włochy) 3-2
Ekaterina Paltseva (Rosja) – Cheddar Rabab (Maroko) 5-0

51 KG
Pang Chol Mi (KRLD) – Namiki Tsukimi (Japonia) 5-0
Liliya Aetbayeva (Rosja) – Nguyen Thi Tam (Wietnam) 3-2
Chungnejiang Mary Kom Hmangte (Indie) – Ingrit Valencia (Kolumbia) 5-0
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Cai Zongju (Chiny) 3-2

54 KG
Huang Hsiao-Wen (Tajwan) – Aira Villegas (Filipiny) 5-0
Jamuna Boro (Indie) – Ursula Gottlob (Niemcy) 4-1
Caroline Cruveillier (Francja) – Antonia Konstantopoulou (Australia) 5-0
Mikiah Kreps (USA) – Dina Zholaman (Kazachstan) 4-1

57 KG
Lin Yu-Ting (Tajwan) – Nilawan Techasuep (Tajlandia) 5-0
Lyudmila Vorontsova (Rosja) – Jemyma Betrian (Holandia) 3-2
Karriss Artingstall (Anglia) – Yodgoroy Mirzayeva (Uzbekistan) 5-0
Nesthy Petecio (Filipiny) – Sena Irie (Japonia) 4-1

60 KG
Mira Potkonen (Finlandia) – Amy Broadhurst (Irlandia) 5-0
Wang Cong (Chiny) – Namuun Monkhor (Mongolia) 5-0
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Natalia Shadrina (Rosja) 3-2
Rashida Ellis (USA) – Sudaporn Seesondee (Tajlandia) 4-1

64 KG
Dan Dou (Chiny) – Megan Reid (Szkocja) 5-0
Ekaterina Dynnik (Rosja) – Nilufar Boboyorova (Tadżykistan) 5-0
Angela Carini (Włochy) – Ravven Brown (USA) 5-0
Milana Safronova (Kazachstan) – Melis Yonuzova (Bułgaria) 3-2

69 KG
Yang Liu (Chiny) – Chen Nien-Chin (Tajwan) 3-2
Lovlina Borgohain (Indie) – Karolina Koszewska (Polska) 4-1
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Christina Desmond (Irlandia) 5-0
Saadat Dalgatova (Rosja) – Oshae Jones (USA) 4-1

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Zhengu Lu (Chiny) 5-0
Tammara Thibeault (Kanada) – Naomi Graham (USA) 3-1
Khadija Mardi (Maroko) – Sennur Demir (Turcja) 3-2
Lauren Price (Walia) – Iveta Lesinskyte (Litwa) 5-0

81 KG
Wang Lina (Chiny) – Fariza Sholtay (Kazachstan) 5-0
Zenfira Magomedaliyeva (Rosja) – Ezozakhon Meliyeva (Uzbekistan) ABD 2
Nguyen Thi Huong (Wietnam) – Krystal Graham (USA) 3-2
Elif Guneri (Turcja) – Irina Schonberger (Niemcy) 3-2

+81 KG
Yang Xiaoli (Chiny) – wolny los
Dina Islambekova (Kazachstan) – Flavia Severin (Włochy) 3-2
Katsiaryna Kavaleva (Białoruś) – Kavita Kavita (Indie) 4-1
Danielle Perkins (USA) – Kristina Tkacheva (Rosja) 5-0

 

11. MŚ: KAROLINA KOSZEWSKA POWALCZY O MEDAL. ANETA RYGIELSKA WYELIMINOWANA

koszewska_minsk

Złota medalistka tegorocznych 2. Igrzysk Europejskich z Mińska, Karolina Koszewska (69 kg), wygrała dzisiaj w Ułan Ude swoją pierwszą turniejową walkę, punktując pewnie (5-0) Shakhnozę Yunusovą z Uzbekistanu i awansowała do jutrzejszego ćwierćfinału, w którym zaboksuje z Hinduską Lovliną Borgohain. Niestety z 11. Mistrzostwami Świata Seniorek w Boksie pożegnała się wicemistrzyni Europy wagi z limitem 64 kg z Alcobendas (2019) Aneta Rygielska (60 kg), która nie sprostała (0-5) dwukrotnej mistrzyni Europy do lat 22 i tegorocznej brązowej medalistce Mistrzostw Europy Seniorek, Amy Broadhurst z Irlandii.

Dodajmy, że Polki na medal MŚ czekają już ponad 7 lat. Ostatnimi Biało-Czerwonymi, które stanęły na podium światowego czempionatu były Sandra Kruk (57 kg), Magdalena Wichrowska (64 kg) i aktualna trenerka kadry narodowej, Karolina Michalczuk (51 kg). Dwie pierwsze podczas 7. MŚ w Qinhuangdao (2012) zdobyły srebrne medale, zaś Pani Karolina wróciła do kraju z brązowym krążkiem.

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [9 października 2019 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

54 KG
Huang Hsiao-Wen (Tajwan) – Giordana Sorrentino (Włochy) 5-0
Aira Villegas (Filipiny) – Silpa Lau Ratu (Indonezja) 5-0
Jamuna Boro (Indie) – Sfouh Ouidad (Algieria) 5-0
Ursula Gottlob (Niemcy) – Yuliya Apanasovich (Białoruś) 3-2
Caroline Cruveillier (Francja) – Preeddakamon Tintabhtai (Tajlandia) 3-2
Antonia Konstantopoulou (Australia) – Modestine Munga (DR Kongo) WO.
Dina Zholaman (Kazachstan) – Inna Statkevych (Ukraina) 5-0
Mikiah Kreps (USA) – Karina Tazabekova (Rosja) 4-1

60 KG
Mira Potkonen (Finlandia) – Marie Palacios Espinoza (Ekwador) 5-0
Amy Broadhurst (Irlandia) – Aneta Rygielska (Polska) 5-0
Wang Cong (Chiny) – Wu Shih-Yi (Tajwan) 5-0
Namuun Monkhor (Mongolia) – Raykhona Kodirova (Uzbekistan) 4-1
Natalia Shadrina (Rosja) – Julieth Dayana Cordero (Kolumbia) 5-0
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Omailyn Alcala (Wenezuela) 5-0
Rashida Ellis (USA) – Francesca Amato (Włochy) 5-0
Sudaporn Seesondee (Tajlandia) – Rimma Volosenko (Kazachstan) 4-1

69 KG
Chen Nien-Chin (Tajwan) – Emilie Sonvico (Francja) 5-0
Yang Liu (Chiny) – Rosie Eccles (Walia) 5-0
Karolina Koszewska (Polska) – Shakhnoza Yunusova (Uzbekistan) 5-0
Lovlina Borgohain (Indie) – Oumaya Bel Ahbib (Maroko) 5-0
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Assunta Canfora (Włochy) 5-0
Christina Desmond (Irlandia) – Myriam Da Silva (Kanada) 5-0
Oshae Jones (USA) – Dariga Shakimova (Kazachstan) 5-0
Saadat Dalgatova (Rosja) – Nadine Apetz (Niemcy) 5-0

 

11. MŚ: KINGA SZLACHCIC NIE SPROSTAŁA MISTRZYNI ŚWIATA. WIELKI PECH ELŻBIETY WÓJCIK

ela_sofia04

Szósty dzień zmagań 11. Mistrzostwach Świata Kobiet w Ułan Ude nie był szczęśliwy dla reprezentantek Polski. W pojedynkach 1/8 finału w ringu zaprezentowały się Kinga Szlachcic (57 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) ale niestety obie zostały wyeliminowane z turnieju. Szczególnie żal tej drugiej, która mając inicjatywę w rywalizacji z silną fizycznie Litwinką Ivetą Lesinskyte pod koniec 1. starcia doznała kontuzji lewego kolana i przegrała pojedynek przez RSC-I. Z kolei Kinga nie sprostała ubiegłorocznej mistrzyni świata wagi z limitem 54 kg, Lin Yu-Ting z Tajwanu i w MŚ pozostaje nam trzymać kciuki już tylko za Anetę Rygielską (60 kg) i Karolinę Koszewską (69 kg).

W ciągu ostatnich dwóch dni poznaliśmy połowę, czyli 40 ćwierćfinalistek, wśród których jest po 17 zawodniczek z Europy i z Azji, 4 z obu Ameryk, i 2 z Afryki. Jutro czeka nas kolejny „polski” dzień w Ułan Ude. O awans do ćwierćfinału walczyć będą bowiem Aneta Rygielska z Irlandką Amy Broadhurst oraz Karolina Koszewska z Shakhnozą Yunusovą z Uzbekistanu. Obyśmy mieli dobre dla Was wiadomości.

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [7-8 października 2019 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Kim Hyang-Mi (KRLD) – Risa Nakata (Japonia) 5-0
Manju Rani (Indie) – Tayonis Cedeno (Wenezuela) 5-0
Sevda Asenova (Bułgaria) – Fatiha Mansouri (Algieria) 5-0
Chuthamat Raksat (Tajlandia) – Ping Meng-Chieh (Tajwan) 3-2
Demie Resztan (Anglia) – Gulasal Sultonaliyeva (Uzbekistan) 4-0
Roberta Bonatti (Włochy) – Annemarie Stark (Niemcy) 5-0
Cheddar Rabab (Maroko) – Mungunsaran Balsan (Mongolia) 4-1
Ekaterina Paltseva (Rosja) – Breeanna Locquiao (USA) 4-1

51 KG
Pang Chol Mi (KRLD) – Ceire Smith (Irlandia) 3-2
Namiki Tsukimi (Japonia) – Nina Radovanovic (Serbia) 5-0
Liliya Aetbayeva (Rosja) – Graziele Souza (Brazylia) 4-1
Nguyen Thi Tam (Wietnam) – Altantsetseg Lutsaikhan (Mongolia) 5-0
Chungnejiang Mary Kom (Indie) – Jutamas Jitpong (Tajlandia) 5-0
Ingrit Valencia (Kolumbia) – Gabriela Dimitrova (Bułgaria) 5-0
Cai Zongju (Chiny) – Tursunoy Rahimova (Uzbekistan) 4-1
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Anush Grigoryan (Armenia) 5-0

57 KG
Lin Yu-Ting (Tajwan) – Kinga Szlachcic (Polska) 5-0
Nilawan Techasuep (Tajlandia) – Amanda Millere (Łotwa) 5-0
Lyudmila Vorontsova (Rosja) – Michaela Walsh (Irlandia) 4-1
Jemyma Betrian (Holandia) – Aizhan Khodzhabekova (Kazachstan) 3-2
Karriss Artingstall (Anglia) – Midzhgona Samadova (Tadżdykistan) 5-0
Yodgoroy Mirzayeva (Uzbekistan) – Caroline Veyre (Kanada) 4-1
Sena Irie (Japonia) – Leonela Sanchez (Argentyna) 4-1
Nesthy Petecio (Filipiny) – Qiao Jieru (Chiny) 3-2

64 KG
Megan Reid (Szkocja) – Ha Thi Linh (Wietnam) 3-2
Nilufar Boboyorova (Tadżykistan) – Chahira Selmouni (Algieria) 3-2
Ekaterina Dynnik (Rosja) – Jessica Medina (Australia) 5-0
Angela Carini (Włochy) – Manju Bamboriya (Indie) 4-1
Ravven Brown (USA) – Paola Calderon (Kolumbia) 5-0
Milana Safronova (Kazachstan) – Aratwa Kasemang (Botswana) 5-0
Melis Yonuzova (Bułgaria) – Maftunakhon Meliyeva (Uzbekistan) 3-2

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Akerke Bakhytzhan (Kazachstan) 5-0
Zhengu Lu (Chiny) – Erika Pachito (Ekwador) 5-0
Tammara Thibeault (Kanada) – Sarah Scheurich (Niemcy) 5-0
Naomi Graham (USA) – Atheyna Bylon (Panama) 3-2
Khadija Mardi (Maroko) – Viktoria Kebikova (Białoruś) 5-0
Sennur Demir (Turcja) – Caitlin Parker (Australia) 4-1
Iveta Lesinskyte (Litwa) – Elżbieta Wójcik (Polska) RSC.K 1
Lauren Price (Walia) – Saweety (Indie) 3-1

11. MŚ: ANETA RYGIELSKA PEWNIE POKONUJE BIAŁORUSINKĘ. CZTERY POLKI W 1/8 FINAŁU

rygielska_alcobendas

Mamy drugie zwycięstwo Polki w 11. Mistrzostwach Świata Kobiet w Boksie! Dzisiaj w Ułan Ude wystąpiła tylko jedna podopieczna trenerki Karoliny MichalczukAneta Rygielska (60 kg). Torunianka w pojedynku 1/16 finału pewnie pokonała na punkty (5-0) słabnącą z rundy na rundę Białorusinkę Allę Yarshevich, będąc od niej lepszą w każdym z elementów bokserskiego rzemiosła. Tym samym Polka w 1/8 finału stanie oko w oko z walczącą z odwrotnej pozycji młodą Irlandką Amy Broadhurst, która dzisiaj okazała się lepsza od Niemki Mayi Kleinhans.

Dodajmy, że rywalka Anety to ubiegłoroczna i tegoroczna mistrzyni Europy do lat 22 oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy seniorek z Alcobendas (2019). Tak, więc po sukcesie Anety Rygielskiej i wczoraj Kingi Szlachcic (57 kg), w 1/8 finału MŚ mamy cztery nasze zawodniczki, bo od tej fazy turniej zaczynać będą Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg).

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [6 października 2019 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

60 KG
Mira Potkonen (Finlandia) – Sandra Brugger (Szwajcaria) KO 2
Marie Palacios Espinoza (Ekwador) – Amina Zidani (Francja) 3-2
Amy Broadhurst (Irlandia) – Maya Kleinhans (Niemcy) 5-0
Aneta Rygielska (Polska) – Alla Yarshevich (Białoruś) 5-0
Wu Shih-Yi (Tajwan) – Irene Fiolek (Kanada) 3-2
Wang Cong (Chiny) – Agnes Alexiusson (Szwecja) 5-0
Raykhona Kodirova (Uzbekistan) – Ana Starovoitova (Litwa) 5-0
Namuun Monkhor (Mongolia) – Sema Caliskan (Turcja) 4-1
Natalia Shadrina (Rosja) – Sarita Devi Laishram (Indie) 5-0
Julieth Dayana Cordero (Kolumbia) – Naomie Yumba (DR Kongo) WO.
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Keamogetse Kenosi (Botswana) RSC 2
Omailyn Alcala (Wenezuela) – Shoira Zulkaynarova (Tadżykistan) 3-2
Francesca Amato (Włochy) – Dayana Sanchez (Argentyna) 5-0
Rashida Ellis (USA) – Elisa Williams (Panama) RSC 3
Rimma Volosenko (Kazachstan) – Paige Murney (Anglia) 5-0
Sudaporn Seesondee (Tajlandia) – Anja Stridsman (Australia) 5-0

81 KG
Fariza Sholtay (Kazachstan) – Jessica Paige Bagley (Australia) 4-1
Irina Schonberger (Niemcy) – Nandini (Indie) 5-0

11. MŚ: KINGA SZLACHCIC AWANSOWAŁA DO 1/8 FINAŁU. ZNAMY JUŻ WSZYSTKIE RYWALKI POLEK

kinga_szlachcic_alcobendas

W trzecim dniu rozgrywanych w Ułan Ude 11. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie mamy pierwsze powody do zadowolenia. Wszystko za sprawą Kingi Szlachcic (57 kg), która w 1/16 finału pokonała jednogłośnie na punkty młodą Algierkę Hadjilę Khelif. Zwycięstwo Polki nie budzi żadnych zastrzeżeń, ale Kinga by awansować do najlepszej ósemki zawodniczek świata będzie musiała zaboksować lepiej niż w swoim premierowym boju, tym bardziej, że poprzeczkę sporo wyżej zawiesi jej wysoka Chinka z Tajwanu, Lin Yu-Ting, która pokonała dzisiaj pewnie Australijkę Skye Nicolson.

Co jeszcze wydarzyło się w ciągu ostatnich dwóch dni w kontekście startu naszych reprezentantek? Swoje rywalki w 1/8 finału poznały Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg). Pierwsza z nich, złota medalistka tegorocznych Igrzysk Europejskich, skrzyżuje rękawice z 20-letnią Shakhnozą Yunusovą z Uzbekistanu, zaś druga, która w sierpniu zdobyła srebro Mistrzostw Europy, zaboksuje z liczącą 24 lata Litwinką Ivetą Lesinskyte.

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [4-5 października 2019 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

54 KG
Giordana Sorrentino (Włochy) – Saya Hamamoto (Japonia) 5-0
Jamuna Boro (Indie) – Michidmaa Erdenedalai (Mongolia) 5-0
Ursula Gottlob (Niemcy) – Anahit Aroyan (Armenia) 5-0
Preeddakamon Tintabhtai (Tajlandia) – Oumaya El Ouali El Alami (Maroko) 5-0
Antonia Konstantopoulou (Australia) – Iulia Coroli (Mołdawia) 3-2
Mikiah Kreps (USA) – Ferangiz Khoshimova (Uzbekistan) 5-0

57 KG
Lin Yu-Ting (Tajwan) – Skye Nicolson (Australia) 5-0
Kinga Szlachcic (Polska) – Hadjila Khelif (Algieria) 5-0
Amanda Millere (Łotwa) – Maria Antunez Centeno (Honduras) 5-0
Nilawan Techasuep (Tajlandia) – Yeni Arias (Kolumbia) 3-2
Michaela Walsh (Irlandia) – Camara Fatoumata (Mali) 5-0
Lyudmila Vorontsova (Rosja) – Ramona Graeff (Niemcy) 5-0
Aizhan Khodzhabekova (Kazachstan) – Jennifer Chieng (Mikronezja) 5-0
Jemyma Betrian (Holandia) – Alessia Mesiano (Włochy) 4-1
Karriss Artingstall (Anglia) – Jo Son-Hwa (KRLD) 3-0
Midzhgona Samadova (Tadżdykistan) – Marcelat Sakobi (DR Kongo) WO.
Caroline Veyre (Kanada) – Tianna Guy (Trynidad i Tobago) 5-0
Yodgoroy Mirzayeva (Uzbekistan) – Galina Bruyevich (Białoruś) 4-1
Leonela Sanchez (Argentyna) – Sofia Nabet (Francja) 4-1
Sena Irie (Japonia) – Sati Burcu (Turcja) 5-0
Qiao Jieru (Chiny) – Neeraj (Indie) 3-2
Nesthy Petecio (Filipiny) – Stanimira Petrova (Bułgaria) 3-2

60 KG
Sandra Brugger (Szwajcaria) – Haswatun Hasanah (Indonezja) 5-0
Natalia Shadrina (Rosja) – Imane Khelif (Algieria) 4-1
Anja Stridsman (Australia) – Tomoko Kugimiya (Japonia) 5-0

69 KG
Emilie Sonvico (Francja) – Jorbelle Malewu (DR Kongo) WO.
Rosie Eccles (Walia) – Lucia Perez (Argentyna) 5-0
Yang Liu (Chiny) – Elina Gustafsson (Finalndia) 5-0
Shakhnoza Yunusova (Uzbekistan) – Idimokh Kholova (Tadżykistan) 5-0
Oumaya Bel Ahbib (Maroko) – Kimberly Gittens (Barbados) 5-0
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Kaye Scott (Australia) 5-0
Christina Desmond (Irlandia) – Sandy Ryan (Anglia) 4-1
Dariga Shakimova (Kazachstan) – Martina Schmoranzova (Czechy) 5-0
Oshae Jones (USA) – Ani Hovsepyan (Armenia) 5-0
Saadat Dalgatova (Rosja) – Erdenetuya Enkhbaatar (Mongolia) 5-0

75 KG
Akerke Bakhytzhan (Kazachstan) – Lin Lee Hwei-Hsien (Tajwan) 5-0
Zhengu Lu (Chiny) – Mavluda Movlonova (Uzbekistan) RSC 2
Sarah Scheurich (Niemcy) – Elsidita Selaj (Albania) RSC 3
Atheyna Bylon (Panama) – Love Holgersson (Szwecja) 5-0
Khadija Mardi (Maroko) – Galina Golovchenko (Rosja) 3-2
Caitlin Parker (Australia) – Davina Michel (Francja) 5-0
Iveta Lesinskyte (Litwa) – Carlotta Paoletti (Włochy) 5-0
Saweety (Indie) – Myagmarjargal Munkhbat (Mongolia) 5-0

TRUDNY TEST PARZĘCZEWSKIEGO, OBRONA BRODNICKIEJ I CIĘŻKI NOKAUT NA WIERZBICKIM

parzeczewski_mendy

Polska nadzieja młodego pokolenia, Robert Parzęczewski (24-1, 16 KO) pokonał po trudnym boju nietypowo boksującego i bardzo odpornego Patricka Mendy’ego (18-15-3, 1 KO) z Gambii. Kibice podczas gali Tymex Boxing Night 9 w Częstochowie oglądali bezpardonowy i brudny momentami pojedynek, który był też pełen dużych emocji.

Mendy od pierwszej sekundy pokazał, że przyjechał po zwycięstwo. Umiejętnie się odchylał i pokazał Parzęczewskiemu kilka ciekawych trików, próbując przy tym kontrować. Polak zaczął dość nerwowo, ale był agresywny i zdecydowany. Mendy zaatakował bezpośrednim lewym sierpowym, ale chwilę później ”Arab” złapał go podbródkowym, co okazało się dobrą odpowiedzią na często pochylającego się rywala. Druga odsłona to kolejne próby bezpośredniego lewego sierpowego w wykonaniu Mendy’ego. Robert nieco się uspokoił i szukał m.in. kontry lewym sierpowym i prawym z dołu na korpus. Wciąż nie mógł złapać swojego rytmu, ale nie przyjmował też czystych ciosów. Mendy był bardzo aktywny w trzecim starciu, wciąż atakował bezpośrednimi sierpowymi, a także wymieniał z Parzęczewskim lewe proste. Mocno jednak przestrzelił w jednym z ataków i wpadł w liny, co wykorzystał Polak, choć jego ciosom brakowało precyzji. Mendy był jak zwykle bardzo ”śliski” i niewygodny, a w dodatku nie ustawał w ataku. Parzęczewski na szczęście dla siebie zachowywał koncentrację: wymienił w połowie czwartego starcia mocne ciosy na korpus z rywalem i widać było, że bije dużo mocniej. Mendy poczuł bomby Polaka, był spychany do obrony i Parzęczewski zaczynał przejmować kontrolę. W piątym starciu ciosy na dół w wykonaniu ”Araba” przełamywały już rywala, który był w tarapatach i opierał się o liny, walcząc chyba o przetrwanie. Wrócił jednak do gry w szóstej odsłonie, pokazując prawdziwy hart ducha. Trafiał pochylonego Polaka podbródkowymi i ciosami na korpus, lecz końcówka tego starcia należała do faworyta publiczności. Niezmordowany Mendy wciąż dążył natomiast do odwrócenia losów pojedynku. Parzęczewski wyraźnie odczuwał uderzenia na dół w siódmej rundzie i przechodził przez kryzys kondycyjny, polując przy tym na cios w splot słoneczny lub wątrobę i starając się złapać drugi oddech. Ostatnie trzy odsłony to wyrównany i zacięty bój, w którym Parzęczewski musiał nieustannie myśleć i pracować. Na szczęście dla siebie znajdował na bardzo trudny do kontrolowania boks Mendy’ego wiele odpowiedzi: wciąż soczyste uderzenia na korpus, a także kontry prawym prostym i ataki prawym podbródkowym. Błędy były popełniane głównie w obronie, Mendy stosował dziwaczne zwody i łapał Polaka ciosami w różnych płaszczyznach. Wydawało się, że to właśnie rywal Roberta miał inicjatywę tej fazie walki, zwłaszcza w rundzie dziewiątej. Mimo wszystko ”Arab” zasłużył na zwycięstwo, które jednogłośnie przyznali mu po ostatnim gongu sędziowie (96:94, 97:93, 97:94).

Polski prospekt wagi półśredniej, Łukasz Wierzbicki (18-1, 7 KO) doznał porażki przed czasem w drugiej rundzie. Anglik Louis Greene (10-2, 5 KO) był od początku agresywnie nastawiony i wykorzystał spory błąd Polaka, ciężko go nokautując. Na początku walki ”The Medway Mauler” trafił prawym sierpowym, tym samym ciosem odgryzł się Łukasz. Greene ostro nacierał i walka wyglądała z minuty na minutę coraz ciekawiej. Wierzbicki przyjął kilka bomb na korpus, ale odpowiedział bezpośrednim lewym prostym. Niestety na prawym łuku brwiowym Łukasza pojawiło się niewielkie rozcięcie, co jest jego zmorą. Wierzbicki świetnie skontrował w pierwszych akcjach drugiej odsłony dwoma mocnymi lewymi – najpierw po odchyleniu, a potem po uniku rotacyjnym. Nagle przyszedł jednak brutalny koniec. Greene rzucił się do ataku, a ”Pretty Boy” zupełnie niepotrzebnie przyjął wymianę i się odsłonił, przyjmując chwilę później mocne i czyste prawe sierpowe. Padł ciężko na deski, zdołał jakoś powstać, ale Greene nie wypuścił już okazji z rąk. Kolejne uderzenia spadały na Polaka, zalała go krew i Robert Gortat nie miał innego wyjścia – musiał przerwać pojedynek.

Ewa Brodnicka (18-0, 2 KO) nie dała sobie odebrać tytułu mistrzyni świata WBA wagi super piórkowej, pokonując niejednogłośnie na punkty Argentynkę Edith Soledad Matthysse (16-10-1, 1 KO). Pojedynek stał na dość przeciętnym poziomie i obfitował w klincze, które przysłoniły nieliczne momenty czystego i interesującego boksu. Polka może być natomiast zadowolona z kolejnej obrony prestiżowego pasa. Brodnicka od początku boksowała w swoim stylu, polegając na lewym prostym i pracy nóg. Argentynka nacierała, ale była tłamszona klinczami, w których Polka starała się być aktywniejsza niż zwykle, lokując uderzenia na koprus. Wciągała również rywalkę na kontrujące ciosy proste prawą ręką. Słabiej wyglądał boks mistrzyni w drugiej odsłonie, brakowało soczystych trafień, ale Polka dość spokojnie kontrolowała walkę. Potrójny lewy prosty i lewy sierpowy po rotacji w wykonaniu Brodnickiej na początku trzeciej odsłony mogły się podobać. Argentynka trafiła w odpowiedzi lewym sierpowym, a potem znów wkradły się klincze, w których Polka spychała rywalkę do lin. Nie wyglądało to zbyt pięknie, ale było skuteczne. Klincze były stałą narracją również w czwartej rundzie, ale zdarzały się i ciekawsze momenty, takie jak ciosy na korpus z obu stron i celny lewy podbródkowy Matthysse, która wciąż nie mogła jednak złapać swojego rytmu. Ciekawszy boks zobaczyliśmy wreszcie w piątej rundzie. Upominana przez sędziego Leszka Jankowiaka Brodnicka nieco mniej klinczowała i ulokowała kilka celnych prostych. Chwilę później znów wróciła – niestety dla kibiców – do klinczu i została trafiona przez Argentynkę prawym overhandem. Szósta odsłona to wreszcie nieco ciekawszy boks z obu stron. Celny lewy sierpowy Brodnickiej i nadal dobra praca nóg w jej wykonaniu oraz uderzenia na korpus lokowane coraz częściej przez rywalkę. W siódmej odsłonie lewy sierpowy Polki znów doszedł celu i mistrzyni świata zaczynała boksować z większą swobodą, chociaż prawy prosty nie funkcjonował i w drugiej połowie rundy zobaczyliśmy kolejne klincze i spychanie rywalki na liny przez Brodnicką. Ten scenariusz powtarzał się w kolejnych starciach. Niezłe momenty ”Kleo” (elegancka praca nóg, pojedyncze celne ciosy i uniki) były dominowane przez serie klinczów. Na szczęście dla Brodnickiej Matthysse nie potrafiła narzucić swojego stylu i przejąć kontroli nad konfrontacją. Z jednej strony była to zasługa boksu Polki, a z drugiej niemocy Argentynki, której wyraźnie brakowało siły fizycznej i dynamiki w ataku. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 96-95 dla Matthysse oraz 96-94 i 97-93 dla Brodnickiej.

Po dość ciekawej walce Marcin Siwy (20-0, 8 KO) pokonał lepszego niż wskazywałby na to jego bilans Ukraińca Kostiantyna Dowbyszczenkę (6-5-1, 3 KO). Po dobrym początku Polaka dopadł kryzys kondycyjny i walka się wyrównała, ciesząc kibiców wieloma zwrotami akcji. Polak zaczął dynamiczną kombinacją przy linach, od początku dobrze skracając dystans i obijając korpus rywala. Siwy próbował w półdystansie kończyć akcje prawym podbródkowym, pod koniec rundy mocno trafił takim uderzeniem. W drugiej rundzie Marcin nadal atakował, bił lewy prosty z luzu i wciąż polował na bombę prawym podbródkowym. Pod koniec rundy trafił natomiast bezpośrednim lewym sierpowym po uniku rotacyjnym. Nadal dobrze wyglądała praca nóg Marcina i jego ogólna szybkość. Niezłe wymiany rozgorzały w trzeciej rundzie, gdy rywal próbował stawić Polakowi mocniejszy opór. Siwy przyjął dwa mocne prawe Ukraińca, lecz sam lokował lewe sierpowe na dół i prawe sierpowe kończące krótkie kombinacje. Dynamika Polaka wyraźnie spadła w czwartej rundzie. Ukrainiec trafiał niezbyt mocnymi, ale precyzyjnymi ciosami z obu rąk, mądrze zrywając dystans. Siwy stanął i próbował złapać oddech opierając się o liny. Oddał rundę i przed kolejnymi starciami ciężko oddychał w narożniku. Piąte starcie w jego wykonaniu to zrywy – w których trafiał zwłaszcza prawym sierpowym – i przerwy poświęcone na odwrót i dalsze łapanie oddechu. Kondycja zawodziła Marcina nie pierwszy raz. Szósta runda była naprawdę trudna dla Siwego i obfitowała w wymiany, w których niejednokrotnie górował Ukrainiec. Potrafił złożyć ciekawe kombinacje i choć nie zranił Polaka, to wykorzystywał jego kondycyjny kryzys. Przejął również kontrolę w pierwszej minucie siódmej odsłony, ale Siwy zerwał się i trafił dwukrotnie prawym sierpowym, a następnie przyśpieszył i huknął kombinacją prawy podbródkowy-lewy sierpowy. W końcówce znów doszło do wymiany, w której obu zabrakło już celności. Prawy sierpowy Siwego doszedł celu na początku ostatniego starcia, ale nacierał Dowbyszczenko, zasypując Siwego krótkimi ciosami. Polak odpowiedział na szczęście dla siebie dobrym lewym sierpowym, a następnie prawym prostym. Walka była wyrównana i wyczerpująca, jednak Marcin zdobył się na niezłe akcje w ostatniej minucie ósmej rundy, trafiając m.in. lewym prostym popartym prawym podbródkowym. Ukrainiec był chyba nieco aktywniejszy, ale trafiał mniej soczyście. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 78-74 i dwa razy 78-75 – wszyscy dla Siwego.

Powrót Patryka Szymańskiego (20-2, 10 KO) po dramatycznej porażce z Robertem Talarkiem okazał się udany. Polak wyraźnie pokonał Denisa Kriegera (14-8-2, 9 KO). Pojedynek był jednostronny, ale Patryk nie ustrzegł się trudnych momentów. Szymański zaczął lewym prostym na dół i na górę, do którego szybko dołożył prawą rękę. Spokojnie kontrolował Kriegera, nie wkładając całej siły w celne ciosy i ładnie pracując na nogach. Pod koniec rundy Krieger wreszcie uruchomił swój lewy i dwukrotnie trafił. Drugie starcie to nadal spokojny boks Polaka, który dołożył tym razem ciosy proste i sierpowe na korpus. Krieger był systematycznie rozbijany, ale co jakiś czas odgryzał się niecelnymi uderzeniami. Mieszkaniec Hamburga przyśpieszył w trzeciej rundzie i dość łatwo trafiał ciosami sierpowymi na dół i na górę, zwłaszcza kontrując Polaka. Szymański popełniał stare błędy w obronie, lecz zdołał opanować sytuację lewym prostym. Właśnie na tym ciosie całkowicie skupił się w czwartej odsłonie, często zbytnio się pochylając, jednak utrzymując przy tym przewagę. Podwójny i potrójny lewy Polaka rozpoczął starcie piąte. Krieger zaczął dynamiczniej poruszać głową i co jakiś czas wdzierał się do półdystansu, gdzie lokował uderzenia na dół. Szymański coraz więcej klinczował i wyraźnie odczuwał już trudy walki, podobnie zresztą jak rywal. Szósta runda to powrót Szymańskiego do pełnej kontroli. Ryzykował tylko podczas zadawania uderzeń na korpus, lecz ogólnie rzecz biorąc operował głównie lewym prostym, który zapewnił mu również przewagę przez większość czasu w siódmej rundzie. Pod koniec tej odsłony znów popełnił jednak prosty błąd i otrzymał kilka naprawdę mocnych ciosów z obu rąk, po których schodził do narożnika na miękkich nogach. Ostatnia runda to próba natarcia Kriegera, który został szybko poskromiony dobrą pracą nóg i seriami niezbyt mocnych, ale skutecznych ciosów prostych. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 79-73, 78-74 i 80-72 – wszyscy dla podopiecznego Gusa Currena.

Mało dotąd znany na naszym podwórku Sebastian Ślusarczyk (6-0, 4 KO) wyrobił sobie dobrą markę dzięki efektownej wygranej nad Tomaszem Gromadzkim (10-3-1, 3 KO). Już w pierwszej rundzie po lewym sierpowym rywala „Zadyma” mógł być liczony, jednak sędzia uznał, że to nie cios zadecydował o nokdaunie. Gromadzki przedzierał się do półdystansu, niwelując w ten sposób ogromną przewagę wzrostu Ślusarczyka, jednak to wcale nie sprawiło, że odebrał mu jego argumenty. Druga odsłona również dla „wyspiarskiego Polaka”. W trzeciej Tomek zaczął dochodzić do głosu i wydawało się, że swoim doświadczeniem na dłuższych dystansach może odwrócić losy potyczki na swoją korzyść. Nic z tego… W czwartym starciu Sebastian trafił w wymianie w półdystansie, poszedł za ciosem, ponowił akcję i choć Tomek nie przewrócił się, był już mocno zraniony i arbiter wkroczył do akcji, ratując mu trochę zdrowia.

Wcześniej boksujący w kategorii cruiser Oskar Wierzejski (2-0) wygrał niejednogłośnym werdyktem z Igorem Filipienką (5-46-2, 1 KO).

źródło: bokser.org

11. MŚ: NATALIA ROK NIE SPROSTAŁA RYWALCE Z WIETNAMU

kadra_ulan ude

Od porażki rozpoczęły swój start w 11. Mistrzostwach Świata Kobiet w Boksie reprezentantki Polski. Dzisiaj na ringu w Ułan Ude w 1/16 finału wystąpiła pierwsza z piątki Biało-Czerwonych, 25-letnia Natalia Rok (51 kg), dla której był to najważniejszy w krótkiej – jak dotąd – karierze występ. Niestety podopieczna trenerki Karoliny Michalczuk nie sprostała swojej rówieśniczce, tegorocznej wicemistrzyni Azji z Bangkoku, Wietnamce Nguyen Thi Tam, przegrywając niejednogłośnie na punkty (1-4).

Trudno powiedzieć czy naszą zawodniczkę „zjadła” przysłowiowa trema, bo nie zaprezentowała dzisiaj w ringu swoich atutów, czyli nieustępliwości, szybkości, dynamiki, wysokiego tempa akcji oraz siły. Natalia wprawdzie ambitnie starała się nawiązać skuteczną walkę z dużo wyższą od siebie, walczącą jak ona z odwrotnej pozycji, dobrą technicznie rywalką, ale to na konto Wietnamki należałoby zapisać co najmniej dwa z trzech starć. Szkoda straconej szansy, bo w 1/8 finału przeciwniczką Polki byłaby mniej wymagająca zawodniczka z Mongolii Altantsetseg Lutsaikhan

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [3 PAŹDZIERNIKA 2019 ROKU -  na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Risa Nakata (Japonia) – Lethabo Modukanele (Botswana) RSC 2
Chuthamat Raksat (Tajlandia) – Kaila Riley (Australia) 5-0
Gulasal Sultonaliyeva (Uzbekistan) – Alua Balkybekova (Kazachstan) 3-2
Breeanna Locquiao (USA) – Endang Endang (Indonezja) 3-2

51 KG
Ceire Smith (Irlandia) – Taylah Robertson (Australia) 5-0
Nina Radovanovic (Serbia) – Ornella Havyarimana (Burundi) 5-0
Namiki Tsukimi (Japonia) – Nazim Kazybay (Kazachstan) 4-1
Liliya Aetbayeva (Rosja) – Roumaysa Boualam (Algieria) 4-1
Graziele Souza (Brazylia) – Eliana Pileggi (Szwajcaria) 5-0
Altantsetseg Lutsaikhan (Mongolia) – Camilla Fadda (Włochy) 3-2
Nguyen Thi Tam (Wietnam) – Natalia Rok (Polska) 4-1
Jutamas Jitpong (Tajlandia) – Azize Nimani (Niemcy) 4-1
Ingrit Valencia (Kolumbia) – Olga Lushchik (Białoruś) 5-0
Gabriela Dimitrova (Bułgaria) – Tori-Ellis Willetts (Anglia) 5-0
Tursunoy Rahimova (Uzbekistan) – Yasmine Mouttaki (Maroko) 5-0
Cai Zongju (Chiny) – Irish Magno (Filipiny) 4-1
Anush Grigoryan (Armenia) – Heaven Garcia (USA) 3-2

57 KG
Sky Nicolson (Australia) – Bolortuul Tumurkhuyag (Mongolia) 5-0
Alessia Mesiano (Włochy) – Yamileth Solorzano (Hiszpania) 5-0
Karriss Artingstall (Anglia) – Yarisel Ramirez (USA) 5-0
Nesthy Petecio (Filipiny) – Jucielen Romeu (Brazylia) 3-2

11. MŚ: BIAŁO-CZERWONE POZNAŁY SWOJE RYWALKI. JUTRO TURNIEJ ZACZYNA NATALIA ROK

Ulanude2019

224 najlepsze zawodniczki świata przyjechały do dalekiego Ułan Ude w Rosji (Buriacja), by stanąć do rywalizacji o 40 medali 11. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie. Wśród nich jest także pięć reprezentantek Polski, które dzisiaj po zakończeniu losowania poznały swoje turniejowe rywalki. Rozstawione z nr 6 Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) rozpoczną zawody od walk w 1/8 finału. Ich trzy pozostałe koleżanki z kadry – Natalia Rok (51 kg), Kinga Szlachcic (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg) od 1/16 finału, więc by awansować do strefy medalowej będą musiały wygrać po trzy pojedynki.

Już jutro w ringu zobaczymy Natalię Rok, która stanie oko w oko z rozstawioną z nr 4, 25-letnią tegoroczną wicemistrzynią Azji, Wietnamką Nguyen Thi Tam. Jak losowały pozostałe podopieczne trenerki Karoliny Michalczuk? Kinga Szlachcic zaboksuje z debiutującą na zawodach tej rangi Algierką Hadjilą Khelif, zaś Aneta Rygielska z rutynowaną 31-letnią Białorusinką Allą Yarshevich, która w tym roku dotarła do ćwierćfinałów Igrzysk Europejskich w Mińsku i Mistrzostw Europy w Alcobendas.

Na dziś dzień swoich rywalek nie znają jeszcze Karolina Koszewska i Elżbieta Wójcik. Pierwsza zaboksuje ze zwyciężczynią pojedynku, w którym zmierzą się 20-letnia brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Azji – Shakhnoza Yunusova (Uzbekistan) i 19-letnia Idimokh Kholova (Tadżykistan), natomiast druga skrzyżuje rękawice z lepszą z pary Carlotta Paoletti (Włochy, 22 lata) - Iveta Lesinskyte (Litwa, 24 lata).

WYNIKI LOSOWANIA

51 KG Natalia Rok (3 października) w 1/16 finału z Nguyen Thi Tam (Wietnam, 4)
57 KG Kinga Szlachcic (5 października) w 1/16 finału z Hadjilą Khelif (Algieria)
60 KG Aneta Rygielska (6 października) w 1/16 finału z Allą Yarshevich (Białoruś)
69 KG Karolina Koszewska (9 października) w 1/8 finału z Shakhnozą Yunusovą (Uzbekistan) lub Idimokh Kholova (Tadżykistan)
75 KG Elżbieta Wójcik (8 października) w 1/8 finału z Carlottą Paoletti (Włochy) lub Ivetą Lesinskyte (Litwa)

20. MŚ: ROSJA I UZBEKISTAN ZDOMINOWAŁY FINAŁY. PO 1 ZŁOCIE DLA KUBY I KAZACHSTANU

ms2019logo

Za nami ostatnie walki w Jekaterynburgu. Tak oto wyłoniliśmy mistrzów świata w boksie olimpijskim na rok 2019. My niestety wracamy z Rosji z jedną wygraną walką i sześcioma porażkami. Na uwagę zasługuje złoty medal w wadze półciężkiej Bekzada Nurdauletova. Kazach we wczorajszym półfinale posłał na deski Julio Cesara La Cruza i przełamał jego dominację, a dziś w dobrym stylu sięgnął po złoto. Po tym jak wczoraj Julio Castillo Torres został „przewieziony” przez sędziów z dużo lepszym Vassili Levitem, dziś ekwadorski „ciężki” nie miał żadnych argumentów w starciu z Muslimem Gadzhimagomedovem. Dodajmy jeszcze, że Rosjanina mogliśmy podziwiać cztery lata temu w Kołobrzegu podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wygrał wtedy złoto, pozostawiając już w 2015 roku po sobie świetne wrażenie.

W półfinałach największą sensacją była wspomniana porażka czterokrotnego mistrza świata – Kubańczyka Julio La Cruza (81 kg). Pogromcą kubańskiego wirtuoza okazał się Kazach Bekzad Nurdauletow, który nie był nawet rozstawiony. Po pierwszej, wyrównanej rundzie, w której akcje Kazacha zaczynały się głównie od ciosów na korpus, w drugim starciu La Cruz był liczony. I choć w trzeciej odsłonie poszedł na całość i w bardzo rzadkim dla niego stylu ruszył ostro do przodu – wielokrotnie trafiając mocnymi ciosami i idąc po nokaut – nie zdołał odwrócić losów rywalizacji. Walka była bardzo bliska, sędziowie musieli podejmować dodatkowe decyzje, by wyłonić zwycięzcę (pierwsza punktacja to 29:27 i cztery razy 28:28).

W pozostałych walkach warto podkreślić zwycięstwo Hindusa Amita Panghala (świadectwo stale rosnącej pozycji Indii), efektowny występ ”ciężkorękiego” Filipińczyka Eumira Marciala oraz zwycięstwa broniącego tytułu Kubańczyka Andy Cruza i wielkiej nadziei amerykańskiego boksu – Keyshawna Davisa. Finał kategorii lekkiej Cruz vs Davis to potencjalnie największy hit ostatniego dnia mistrzostw. Inna sprawa, że nie wiadomo jeszcze, czy Davis wejdzie do finału, gdyż Armenia złożyła protest po walce Amerykanina z Hovhannesem Bachkovem. Zostanie on dzisiaj rozpatrzony. Amerykanin przytrzymywał i klinczował zdecydowanie zbyt często, ale odebranie Davisowi miejsca w finale byłoby skandalem – niestety nie pierwszym podczas tych mistrzostw.

W ćwierćfinale wagi super ciężkiej Anglik Frazer Clarke pokonał po bardzo wyrównanej walce Rosjanina Maksima Babanina, lecz werdykt został zmieniony po proteście Rosjan, którzy bywają – podobnie jak zawodnicy z innych krajów byłego ZSRR – faworyzowani na tym turnieju. Zmiana werdyktu w walce Clarke’a przelała jednak dla wielu obserwatorów i uczestników czarę goryczy. I pomyśleć, że AIBA chciała poprawić mistrzostwami świata swój wizerunek po odebraniu jej prawa do organizacji turnieju olimpijskiego w Tokio.

bokser.org/polskiboks.pl

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Amit Panghal (Indie) 5-0
57 KG Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Lazaro Alvarez (Kuba) 3-2
63 KG Andy Cruz (Kuba) – Keyshawn Davis (USA) 5-0
69 KG Andrei Zamkovoy (Rosja) – Pat McCormack (Anglia) 4-0
75 KG Gleb Bakshi (Rosja) – Eumir Marcial (Filipiny) 5-0
81 KG Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) 5-0
91 KG Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Julio Cesar Castillo (Ekwador) 5-0
+91KG Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan) 5-0

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan, 1993) – Billal Bennama (Francja, 1998) 5-0
Amit Panghal (Indie, 1995) – Saken Bibossinov (Kazachstan, 1997) 3-2

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba, 1991) – Paul McGrail (Anglia, 1996) 4-1
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan, 1995) – Erdenebat Tsendbataar (Mongolia, 1996) 5-0

63 KG
Andy Cruz (Kuba, 1995) – Manish Kaushik (Indie, 1996) 5-0
Keyshawn Davis (USA, 1999) – Hovhannes Bachkov (Armenia, 1992) 4-1

69 KG
Andrei Zamkovoy (Rosja, 1987) – Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan, 1997) 5-0
Pat McCormack (Anglia, 1995) – Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan, 1994) 5-0

75 KG
Gleb Bakshi (Rosja, 1995) – Hebert Da Conceicao (Brazylia, 1998) 4-1
Eumir Marcial (Filipiny, 1995) – Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan, 1994) 5-0

81 KG
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan, 1998) – Julio De La Cruz (Kuba, 1989) 4-1
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan, 1999) – Benjamin Whittaker (Anglia, 1997) 5-0

91 KG
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja, 1997) – Radoslav Pantaleev (Bułgaria, 1993) 5-0
Julio Cesar Castillo (Ekwador, 1988) – Vassili Levit (Kazachstan, 1988) 3-2

+ 91 KG
Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan, 1991) – Justis Huni (Australia, 1999) WO.
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan, 1994) – Maksim Babanin (Rosja, 1988) 5-0

11. MŚ: NA MISTRZOSTWA ŚWIATA DO UŁAN UDE BEZ DRABIK, KRUK I KACZMARSKIEJ

Boks Kobiet 01

Podczas gdy najlepsi pięściarze świata czekają właśnie na walki finałowe 20. Mistrzostw Świata w Jekaterynburgu, panie pakują walizki, by wyruszyć do dalekiego Ułan Ude, stolicy rosyjskiej Buriacji, gdzie 3 października usłyszymy pierwszy gong 11. Mistrzostw Świata Seniorek w Boksie. W turnieju nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski, która jednakże wystąpi tam w mocno okrojonym składzie, bez Sandry Drabik (51 kg), Sandry Kruk (57 kg) i Agaty Kaczmarskiej (75-81 kg). Powodem tego nie są na szczęście problemy ze zdrowiem naszych zawodniczek ale ich występ (15-30 października) w chińskim Wuhan City na…Światowych Igrzyskach Wojskowych (CISM World Summer Games).

Tak, więc do Ułan Ude pojedzie pięć podopiecznych Karoliny Michalczuk: Natalia Rok (LKS Myszków, 51 kg), Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra, 57 kg), Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń, 60 kg), Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa, 69 kg) i Elżbieta Wójcik (Klub Bokserski Karlino, 75 kg). Nasz panie 2 października poznają swoje turniejowe rywalki, zaś od 3 do 13 października będą rywalizować o jak najlepsze miejsca w światowym czempionacie.

20. MŚ: PRAWIE POŁOWA MEDALI DLA BOKSERÓW Z AZJI. DWÓCH OBROŃCÓW TYTUŁU NA PODIUM

la cruz 2017

Dzisiaj w Jekaterynburgu czekają nas walki półfinałowe, czyli przedostatni etap trwających od 12 dni 20. Mistrzostw Świata Seniorów w Boksie. Co ciekawe do strefy medalowej zdołał awansować zaledwie dwóch z sześciu startujących w turnieju obrońców tytułu mistrzowskiego z Hamburga (2017) – Kubańczycy Andy Cruz (63 kg) oraz Julio Cesar La Cruz (81 kg). Ogółem w półfinałach wystąpią pięściarze z 15 krajów. Najliczniej reprezentowane są: Kazachstan (6), Uzbekistan (5), Rosja (4), Anglia i Kuba (po 3), Indie (2), Armenia, Australia, Brazylia, Bułgaria, Ekwador, Filipiny, Francja, Mongolia i USA (po 1). Jeśli chodzi o kontynenty, to najwięcej medali wywalczyła Azja (15), wyprzedzając Europę (10), Amerykę Północną i Środkową (4), Amerykę Południową (2) oraz Australię i Oceanię (1).

Dodajmy, że w ćwierćfinałach najwięcej swoich zawodników miały Kazachstan i Rosja (po 7), Anglia i Kuba (6), Uzbekistan (5), Indie (4), Armenia (3), Azerbejdżan, Brazylia, Bułgaria, Dominikana, Filipiny, Francja, Jordania i USA (2), Australia, Ekwador, Iran, Irlandia, Japonia, Mongolia, Niemcy, Nowa Zelandia, Turcja i Włochy (1). Kontynentalnie górą była Europa (26 zawodników), wyprzedzając Azję (23), Ameryka Północną i Środkową (10), Amerykę Południową (3) oraz Australię i Oceanię (2). Turniej zakończył się klęską bokserów afrykańskich, gdyż żaden z nich nie zdołał awansować do najlepszej „8″ w poszczególnych wagach.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Billal Bennama (Francja) – Galal Yafai (Anglia) 5-0
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Daniel Asenov (Bułgaria) 5-0
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Artur Hovhannisyan (Armenia) 4-1
Amit (Indie) – Carlo Paalam (Filipiny) 4-1

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba) – Albert Batyrgaziev (Rosja) 4-1
Paul McGrail (Anglia) – Kavinder Singh Bishit (Indie) 5-0
Erdenebat Tsendbataar (Mongolia) – Kurt Walker (Irlandia) 5-0
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Kairat Eraliyev (Kazachstan) 4-1

63 KG
Andy Cruz (Kuba) – Ilia Popov (Rosja) 5-0
Manish Kaushik (Indie) – Wanderson de Oliveira (Brazylia) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Leonel Dos Santos (Dominikana) 5-0
Keyshawn Davis (USA) – Sofiane Oumiha (Francja) 5-0

69 KG
Andrei Zamkovoy (Rosja) – Roniel Iglesias (Kuba) 4-1
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) – Rohan Polanco (Dominikana) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Zeyad Eashash (Jordania) 5-0
Pat McCormack (Anglia) – Sewonrets Okazawa (Japonia) 3-2

75 KG
Gleb Bakshi (Rosja) – Arlen Lopez (Kuba) 3-2
Hebert Da Conceicao (Brazylia) – Salvatore Cavallaro (Włochy) 4-1
Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan) – Arman Darchinyan (Armenia) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Seyedshanin Mousavi (Iran) 5-0

81 KG
Julio De La Cruz (Kuba) – Georgiy Kushitashvili (Rosja) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Bayram Malkan (Turcja) 4-0
Benjamin Whittaker (Anglia) – Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) 4-1
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) 3-2

91 KG
Radoslav Pantaleev (Bułgaria) – Erislandy Savon (Kuba) 5-0
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Cheavon Clarke (Anglia) 5-0
Vassili Levit (Kazachstan) – Hussein Iashaish (Jordania) 4-1
Julio Cesar Castillo (Ekwador) – Sanjeet Sanjeet (Indie) 4-1

+ 91 KG
Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan) – Nelvie Tiafack (Niemcy) 5-0
Justis Huni (Australia) – Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) 5-0
Maksim Babanin (Rosja) – Frazer Clarke (Anglia) 3-2
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Richard Torrez (USA) KO 1

20. MŚ W JEKATERYNBURGU: FILIP WĄCHAŁA WYELIMINOWANY W 1/8 FINAŁU

ms2019logo

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w 20. Mistrzostwach Świata Seniorów w Boksie rozgrywanych od dziewięciu dni w Jekaterynburgu. W 1/8 finału „poległ” jedyny Polak, który zdołał zanotować na tym turnieju zwycięstwo – 21-letni Filip Wąchała (69 kg), który przegrał dziś jednogłośnie na punkty (0-5) z o rok od siebie młodszym Rohanem Polanco z Dominikany.

Filip zaczął od dobrego lewego prostego i presji, zahaczył prawym sierpowym i spychał rywala do obrony. Ulokował przy linach serię ciosów na korpus i osiągnął przewagę. Polanco nie mógł znaleźć swojego dystansu, a Polak różnorodnie zaczynał akcje – czasem od lewego prostego, czasem od uderzeń na dół, a czasem od bezpośrednich ciosów prawą ręką. W końcówce rundy rywal Wąchały w końcu wstrzelił się z ciosami i trzykrotnie trafił prawą ręką, a także lewym prostym.

Początek drugiej rundy to lewy prosty Polaka i niezła seria przy linach. Polanco był bardziej uważny niż w pierwszym starciu, używał lewych prostych na korpus i kontrował prawą ręką. Trafił też lewym sierpowym w półdystansie. Wąchała atakował, ale przyjmował kolejne lewe sierpowe i stracił swój rytm. Druga runda należała niewątpliwie do reprezentanta Dominikany. Jego praca nóg, kąty ataku i timing sprawiały coraz lepsze wrażenie.

Wąchała rzucił się do ataku w trzeciej odsłonie, lecz bazujący na refleksie rywal pozostawał czujny. Mimo to Polak zahaczył prawym prostym, niestety chwilę później sam przyjął mocny prawy. Następnie akcja przeniosła się do półdystansu, gdzie górował Polanco. W ostatniej minucie rywal Wąchały podkręcił tempo i ulokował jeszcze kilka uderzeń prawą ręką z dystansu w różnych płaszczyznach. Po ostatnim gongu sędziowie byli jednomyślni i wskazali na zwycięstwo Rohana Polanco.

źródło: bokser.org/polskiboks.pl

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [16-17 WRZEŚNIA 2019 ROKU, na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Galal Yafai (Anglia) – Yosvany Veitia (Kuba) 5-0
Billal Bennama (Francja) – Vassili Egorov (Rosja) 5-0
Daniel Asenov (Bułgaria) – Michael Angeletti (USA) 5-0
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Azat Usenaliyev (Kirgistan) 5-0
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Yuberjen Martinez (Kolumbia) 5-0
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Masud Yusifzada (Azerbejdżan) 5-0
Carlo Paalam (Filipiny) – Jo Se-Hyeong (Korea Płd.) 5-0
Amit (Indie)  – Batuhan Citfci (Turcja) 5-0

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba) – Dorin Bucsa (Mołdawia) 5-0
Albert Batyrgaziev (Rosja) – Mirko Cuello (Argentyna) 5-0
Kavinder Singh Bishit (Indie) – Arslan Khataev (Finlandia) 3-2
Paul McGrail (Anglia) – Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) 5-0
Erdenebat Tsendbataar (Mongolia) – Roland Galos (Węgry) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Eric Basran (Kanada) 5-0
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Mohamed Hamout (Maroko) 4-1
Kairat Eraliyev (Kazachstan) – Chatchai Butdee (Tajlandia) 3-2

63 KG
Andy Cruz (Kuba) – Zakir Safiullin (Kazachstan) 5-0
Ilia Popov (Rosja) – Harry Garside (Australia) 4-1
Wanderson de Oliveira (Brazylia) – Daisuke Narimatsu (Japonia) 3-2
Manish Kaushik (Indie) – Chinzorig Baatarsukh (Mongolia) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Jose Manuel Viafara (Kolumbia) 5-0
Leonel Dos Santos (Dominikana) – Luke McCormack (Anglia) 3-2
Keyshawn Davis (USA) – Michael Alexander (Trynidad i Tobago) 5-0
Sofiane Oumiha (Francja) – Bakhodur Usmonov (Tadżykistan) 4-1

69 KG
Roniel Iglesias (Kuba) – Necat Ekinci (Turcja) 5-0
Andrei Zamkovoy (Rosja) – Wyatt Sanford (Kanada) 5-0
Rohan Polanco (Dominikana) – Filip Wąchała (Polska) 5-0
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) – Nick Bier (Niemcy) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Delante Johnson (USA) 5-0
Zeyad Eashash (Jordania) – Bayarkhuu Ganbaatar (Mongolia) 5-0
Sewonrets Okazawa (Japonia) – Chamseddine Kramou (Algieria) 5-0
Pat McCormack (Anglia) – Lasha Guruli (Gruzja) 5-0

75 KG
Arlen Lopez (Kuba) – Eurio Cedeno (Dominikana) 4-1
Gleb Bakshi (Rosja) – Michael Nevin (Irlandia) 3-2
Hebert Da Conceicao (Brazylia) – Fanat Kakhramonov (Uzbekistan) 3-2
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Vitali Bandarenka (Białoruś) 5-0
Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan) – Javier Martinez (USA) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Andrej Csemez (Słowacja) 5-0
Seyedshanin Mousavi (Iran) – Tanglatihan Tuohetaerbieke (Chiny) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Omurbek Uuulu Bekzhit (Kirgistan) 5-0

81 KG
Julio De La Cruz (Kuba) – Gaetan Ntambwe (Francja) 5-0
Georgiy Kushitashvili (Rosja) – Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Keno Machado (Brazylia) 4-1
Bayram Malkan (Turcja) – Ibragim Bazuev (Niemcy) 3-2
Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) – Abdelrahman Salah Orabi (Egipt) 5-0
Benjamin Whittaker (Anglia) – Nuryagdy Nuryadyev (Turkmenistan) 5-0
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Paul Aradoaie (Rumunia) 5-0
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Umar Dzambekov (Austria) 4-1

91 KG
Erislandy Savon (Kuba) – Alexander Bwambale (Szwecja) 5-0
Radoslav Pantaleev (Bułgaria) – Tadas Tamasauskas (Litwa) 3-2
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – David Nyika (Nowa Zelandia) 5-0
Cheavon Clarke (Anglia) – Henrik Sargsyan (Armenia) 3-1
Vassili Levit (Kazachstan) – Marat Hryhorian (Ukraina) 5-0
Hussein Iashaish (Jordania) – Ammar Abduljabbar (Niemcy) 5-0
Julio Cesar Castillo (Ekwador) – Adam Hamori (Węgry) 5-0
Sanjeet Sanjeet (Indie) – Sanjar Tursunov (Uzbekistan) 4-1

+ 91 KG
Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan) – Ayoub Ghadfa (Hiszpania) RSC 2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Chouaib Boloudinats (Algieria) 5-0
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) – Yousry Rezk Mostafa (Egipt) 3-2
Justis Huni (Australia) – Nigel Paul (Trynidad i Tobago) RSC 2
Frazer Clarke (Anglia) – Mourad Aliev (Francja) 4-1
Maksim Babanin (Rosja) – Gurgen Hovhannisyan (Armenia) 5-0
Richard Torrez (USA) – Marko Milun (Chorwacja) RSC 1
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Tsotne Rogava (Ukraina) 5-0

 

20. MŚ: BRAWO FILIP WĄCHAŁA! JEST PIERWSZE POLSKIE ZWYCIĘSTWO W JEKATERYNBURGU

wachala_fisu

W ósmym dniu 20. Mistrzostw Świata Seniorów w Jekaterynburgu nareszcie mamy powody do satysfakcji. Wszystko to za sprawą 21-letniego Filipa Wąchały (69 kg), który w koncertowym stylu wygrał wszystkie rundy pojedynku z Koreańczykiem z południa Lim Hyun-Chulem i awansował do 1/8 finału, w którym skrzyżuje rękawice z Rohanem Polanco z Dominikany, który dzisiaj pokonał nie bez trudu Marokańczyka Alabdine Amrouga.

Boks wychowanka trenera Marka Chrobaka był dziś tym skuteczniejszy im rzadziej wchodził on w niebezpieczny półdystans, gdzie mający słabsze warunki fizyczne rywal mógł stanowić zagrożenie. Mający inicjatywę przez niemal cały pojedynek Polak szachował Koreańczyka lewą ręką, celnie bijąc ciosy z prawej. Filip wzorowo wytrzymał – mimo drobnych przestojów – także narzucone przez siebie wysokie tempo, czym również górował nad ambitnym przeciwnikiem.

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [15-16 WRZEŚNIA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba) – Jean Caicedo (Ekwador) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Mohammad Alwadi (Jordania) 3-2
Mirko Cuello (Argentyna) – Ian Clark Bautista (Filipiny) 3-1
Albert Batyrgaziev (Rosja) – Boyan Asenov (Bułgaria) 5-0
Kavinder Singh Bishit (Indie) – Chen Zhihao (Chiny) 3-2
Arslan Khataev (Finlandia) – Faris Al Mutaani (Arabia Saudyjska) RSC 1
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) – Yazmyrat Gurbanov (Turkmenistan) 5-0
Paul McGrail (Anglia) – Lee Ye-Chan (Korea Płd.) 5-0
Erdenebat Tsendbataar (Mongolia) – Seitbek Uulu Munarbek (Kirgistan) 5-0
Roland Galos (Węgry) – Fredrik Jensen (Dania) 4-1
Eric Basran (Kanada) – Nilo Guerrero (Nikaragua) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Ceiber Avila (Kolumbia) 4-1
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Douglas De Andrade (Brazylia) 5-0
Mohamed Hamout (Maroko) – Edgaras Skurdelis (Litwa) 4-1
Chatchai Butdee (Tajlandia) – Vasile Usturoi (Belgia) 5-0
Kairat Eraliyev (Kazachstan) – Yoel Finol (Wenezuela) 3-2

69 KG
Roniel Iglesias (Kuba) – Qiong Mai Maitituersun (Chiny) 5-0
Necat Ekinci (Turcja) – Delano James (Holandia) 5-0
Wyatt Sanford (Kanada) – Laszlo Kozak (Węgry) 3-2
Andrei Zamkovoy (Rosja) – Nabil Messaoudi (Belgia) RSC 1
Rohan Polanco (Dominikana) – Alabdine Amroug (Maroko) 4-1
Filip Wąchała (Polska) – Lim Hyun-Chul (Korea Płd.) 5-0
Nick Bier (Niemcy) – Billy Lileqvist (Szwecja) 4-0
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) – Wuttichai Masuk (Tajlandia) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Brian Arregui (Argentyna) 5-0
Delante Johnson (USA) – Gianluigi Malanga (Włochy) WO.
Bayarkhuu Ganbaatar (Mongolia) – Pan Hung-Ming (Tajwan) 5-0
Zeyad Eashash (Jordania) – Duryodhan Negi (Indie) 4-1
Sewonrets Okazawa (Japonia) – Wahid Hambli (Francja) 4-1
Chamseddine Kramou (Algieria) – Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) 3-2
Lasha Guruli (Gruzja) – Abdurakhman Abdurakhmanov (Kirgistan) 5-0
Pat McCormack (Anglia) – Aidan Walsh (Irlandia) 3-2

81 KG
Julio De La Cruz (Kuba) – Mohamed Houmri (Algieria) 5-0
Gaetan Ntambwe (Francja) – John Marvin (Filipiny) WO.
Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) – Andrei Chiriacov (Mołdawia) 5-0
Georgiy Kushitashvili (Rosja) – Sammy Lee (Walia) 4-1
Keno Machado (Brazylia) – Adylbek Uulu Erkin (Kirgistan) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Nalek Korbaj (Wenezuela) 5-0
Bayram Malkan (Turcja) – Brijesh Yadav (Indie) 4-1
Ibragim Bazuev (Niemcy) – Uke Smajli (Szwajcaria) 4-1
Abdelrahman Salah Orabi (Egipt) – Shabbos Negmatulloev (Tadżykistan) 4-1
Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) – Ziad El Mohor (Belgia) 5-0
Nuryagdy Nuryadyev (Turkmenistan) – Jack Bowen (Australia) 3-2
Benjamin Whittaker (Anglia) – Ehsan Rouzbahani (Iran) 3-2
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Peter Pita Kabeji (DR Kongo) 5-0
Paul Aradoaie (Rumunia) – Artjom Kasparian (Holandia) 3-2
Umar Dzambekov (Austria) – Atif Oberlton (USA) 3-2
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Gazimagomed Jalidov (Hiszpania) 3-2

91 KG
Erislandy Savon (Kuba) – Nikoloz Begadze (Gruzja) 5-0
Alexander Bwambale (Szwecja) – Kombe Kogasso (DR Kongo) 4-1
Radoslav Pantaleev (Bułgaria) – Kirill Afanasev (Irlandia) 4-1
Tadas Tamasauskas (Litwa) – Younes Baala (Maroko) 4-1
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Berat Acar (Turcja) 5-0
David Nyika (Nowa Zelandia) – Ahmed Hagag (Austria) 5-0
Henrik Sargsyan (Armenia) – Adrian Tillman (USA) WO.
Cheavon Clarke (Anglia) – Victor Schelstraete (Belgia) 5-0
Vassili Levit (Kazachstan) – David Michalek (Słowacja) 5-0
Marat Hryhorian (Ukraina) – Ismayil Yagubov (Azerbejdżan) 4-1
Hussein Iashaish (Jordania) – Aziz Abbes Mouhiidine (Włochy) 5-0
Ammar Abduljabbar (Niemcy) – Abdelhafid Benchabla (Algieria) 4-1
Julio Cesar Castillo (Ekwador) – Remula Abudurexiti (Chiny) 5-0
Adam Hamori (Węgry) – Mohammad Shourian (Iran) 5-0
Sanjeet Sanjeet (Indie) – Scott Forrest (Szkocja) 4-1
Sanjar Tursunov (Uzbekistan) – Abner Teixieira (Brazylia) 5-0

+ 91 KG
Ayoub Ghadfa (Hiszpania) – Petar Belberov (Bułgaria) RSC 1
Chouaib Boloudinats (Algieria) – Mirko Carabotti (Włochy) 4-1
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Kim Do-Hyeon (Korea Południowa) 5-0
Yousry Rezk Mostafa (Egipt) – Joel Da Silva (Brazylia) 5-0
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) – Danabieke Bayikewuzi (Chiny) 4-1
Nigel Paul (Trynidad i Tobago) – Muhammed Aydin (Turcja) 5-0
Justis Huni (Australia) – Cristian Salcedo (Kolumbia) 5-0
Frazer Clarke (Anglia) – Vladan Babic (Serbia) 5-0
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Aleksandar Mraovic (Austria) 5-0
Maksim Babanin (Rosja) – Andy Andall (Grenada) RSC 2
Marko Milun (Chorwacja) – Kimbembi Tshikeva (DR Kongo) 5-0
Richard Torrez (USA) – Satish Kumar (Indie) 5-0
Tsotne Rogava (Ukraina) – Iman Remezanpourdelavar (Iran) 4-1

14. MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA: PO TRZY TYTUŁY DLA BRAZYLIJEK I POLEK

lidia

Wczoraj w Gliwicach zakończyły się tradycyjne 14. Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie, w których rywalizowały zawodniczki w trzech grupach wiekowych (elite, youth i junior). Mimo dość niefortunnego terminu (kalendarzowa kolizja z Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy i niedawno zakończonymi Mistrzostwami Europy seniorek) na starcie zobaczyliśmy kilkanaście znanych na świecie zawodniczek.

Z zagranicznych ekip przede wszystkim dopisały Brazylijki oraz młodzieżowa ekipa z USA, ale na ringu przy ul. Jasnej zobaczyliśmy także dobrze dysponowane Niemki (z wicemistrzynią świata Nadine Apetz na czele) oraz Ukrainki. W gronie seniorek na najwyższym stopniu podium stanęły trzy Polki – Sandra Kruk (57 kg), Aleksandra Talaga (64 kg) oraz ulubienica miejscowej publiczności Lidia Fidura (+81 kg), która w Gliwicach wygrała po raz 11. Jeśli chodzi o nadzieje polskiego boksu olimpijskiego, to na najwyższym stopniu podium zobaczyliśmy dwie juniorki i 6 kadetek.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [13-14 WRZEŚNIA 2019 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

ELITE (SENIORKI)

48 KG Yulia Demanenko (Ukraina) – Angelika Krzysztoforska (Polska) 5-0
51 KG Graziele Sousa (Brazylia) – Mandy Bujold (Kanada) 3-2
54 KG Mariana Maksymiv (Ukraina) – Beata Dudekova (Węgry) 5-0
57 KG Sandra Kruk (Polska) – Snizhana Kholodkova (Ukraina) 4-1
60 KG Beatriz Ferreira (Brazylia) – Maya Kleinhans (Niemcy) 5-0
64 KG Aleksandra Talaga (Polska) – Ditte Frostholm (Dania) 3-2
69 KG Nadine Apetz (Niemcy) – Patrycja Borys (Polska) 4-1
75 KG Flavia Figueiredo (Brazylia) – Sarah Scheurich (Niemcy) 5-0
81 KG Timea Nagy (Węgry) – Aleksandra Smuklerz (Polska) 5-0
+81KG Lidia Fidura (Polska) – Mariia Lovchynska (Ukraina) 5-0

YOUTH (JUNIORKI)

48 KG Nicole Durikova (Słowacja) – Karolina Delmaczyńska (Niemcy) 3-2
54 KG Roxy Verduzco (USA) – Izabela Rozkoszek (Polska) 5-0
60 KG Nashay Bradford (USA) – Magdalena Sochowicz (Polska) 5-0
64 KG Jasmin Fernandez (USA) – Wiktoria Tereszczak (Polska) 4-1
69 KG Julia Chudy (Polska) – Karolina Pokusa (Polska) RSC 2
81 KG Natalia Zybura (Polska) – Oliwia Marszalska (Polska) RSC 2

JUNIOR (KADETKI)

46 KG Kayla Gomez (USA) – Dorota Wawszczyk (Polska) RSC 1
48 KG Alexas Kubicki (Polska) – Nikola Maksymowicz (Polska) 5-0
50 KG Priscila Medina (USA) – Eszter Marton (Węgry) 5-0
52 KG Julia Szeremeta (Polska) – Maria Avram (Niemcy) 3-1
54 KG Sierra Martinez (USA) – Natalia Wojciechowska (Polska) 3-2
57 KG Nikolina Boke (Łotwa) – Oliwia Stolarczyk (Polska) 5-0
60 KG Ruby Navarro (USA) – Klaudia Topolewska (Polska) RSC 1
63 KG Wiktoria Florkiewicz (Polska) – Martyna Róża Janc (Polska) 5-0
66 KG Kaheil Mishoe-Elliott (USA) – Daria Napora (Polska) RSC 1
70 KG Zofia Stachowiak (Polska) – Kinga Wiśniewska (Polska) 5-0
75 KG Barbara Marcinkowska (Polska) – Patrycja Kwiatkowska (Polska) 4-1
80 KG Weronika Bochen (Polska) – Alicja Piątkowska (Polska) RSC 2

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [9-13 WRZEŚNIA 2019 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

ELITE

51 KG
Graziele Sousa (Brazylia) – Olha Shalimova (Ukraina) 5-0
Mandy Bujold (Kanada) – Chloe Watson (Anglia) 5-0
54 KG
Mariana Maksymiv (Ukraina) – Ursula Gottlob (Niemcy) 4-1
Beata Dudekova (Węgry) – Anna Pierchała (Polska) 3-2
57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Jucielen Romeu (Brazylia) 5-0
Snizhana Kholodkova (Ukraina) – Ramona Graff (Niemcy) 3-2
60 KG
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Shona Whitwell (Anglia) 5-0
Maya Kleinhans (Niemcy) – Maria Pasichna (Ukraina) 5-0
64 KG
Aleksandra Talaga (Polska) – Diana Starkova (Ukraina) 5-0
Ditte Frostholm (Dania) – Katarzyna Szarańska (Polska) 4-0
69 KG
Nadine Apetz (Niemcy) – Beatriz Soares (Brazylia) 3-2
Patrycja Borys (Polska) – Natalia Barbusinska (Polska) 4-1
75 kg
Sarah Scheurich (Niemcy) – Żaklina Lasoń (Polska) RSC3
Flavia Figueiredo (Brazylia) – Agata Kaczmarska (Polska) 4-1
+81 KG
Mariia Lovchynska (Ukraina) – Patrycja Braun (Polska) RSC 2

YOUTH

48 KG
Nicole Durikova (Słowacja) – Magdalena Kempa (Polska) RSC 1
Karolina Delmaczynska (Niemcy) – Angelika Miegoc (Polska) 4-1
51 KG
Shera Mae Patricio (USA) – Hanna Beres (Węgry) AB 2
Alexandra Fernandez (USA) – Klaudia Kędziora (Polska) AB 1
54 KG
Roxy Verduzco (USA) – Lena Szyrwinska (Polska) RSC 2
Izabela Rozkoszek (Polska) – Zuzanna Zych (Polska) 5-0
60 KG
Nashay Bradford (USA) – Katarzyna Skrzypkowska (Polska) 5-0
Wiktoria Tereszczak (Polska) – Łucja Machalica (Polska) 5-0
64 KG
Jasmin Fernandez (USA) – Joanna Tyras (Polska) 5-0

JUNIOR

46 KG
Kayla Gomez (USA) – Julia Buławska (Polska) RSC 1
48 KG
Nikola Maksymowicz (Polska) – Izabela Iwaniuk (Polska) 5-0
Alexas Kubicki (Polska) – Laura Fanni Kovacs (Węgry) RSC 3
50 KG
Eszter Marton (Węgry) – Julia Wasiakowska (Polska) 5-0
Priscila Medina (USA) – Eleni Cholidi (Grecja) 5-0
52 KG
Julia Szeremeta (Polska) – Reina Tellez (USA) 3-2
Maria Avram (Niemcy) – Natalia Gras (Polska) 4-1
54 KG
Natalia Wojciechowska (Polska) – Maria Lili Fekete (Węgry) RSC 2
Sierra Martinez (USA) – Barbara Megyeri (Węgry) 5-0
57 KG
Oliwia Stolarczyk (Polska) – Julia Kalecinska (Polska) 5-0
Nikolina Boke (Łotwa) – Ariana Carrasco (USA) 4-1
60 KG
Klaudia Topolewska (Polska) – Wiktoria Pomorska (Polska) 5-0
Ruby Navarro (USA) – Rebeka Dobos (Węgry) 5-0
63 KG
Martyna Róża Janz (Polska) – Cintia Szusz (Węgry) 5-0
66 KG
Daria Napora (Polska) – Julia Michałek (Polska) RSC 1
Kaheil Mishoe-Elliott (USA) – Dagmara Kaliszan (Polska) 5-0
75 KG
Barbara Marcinkowska (Polska) – Ines Cebulla (Polska) RSC 2

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [9-12 WRZEŚNIA 2019 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

ELITE

54 KG
Beata Dudekova (Węgry) – Edyta Jędrzejczyk (Polska) 5-0
Anna Pierchała (Polska) – Giorgina Podaru (Niemcy) 4-1
57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Ellie Scotney (Anglia) 3-2
Jucielen Romeu (Brazylia) – Anastasija Kovalchuk (Ukraina) 4-1
Snizhana Kholodkova (Ukraina) – Karolina Tracz (Polska) RSC 2
Ramona Graeff (Niemcy) – Julia Kurowska (Polska) 5-0
60 KG
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Kata Pribojszki (Węgry) AB 3
Shona Whitwell (ENG) – Aleksandra Jaworska (Polska) RSC 1
Maria Pasichna (Ukraina) – Monika Puzio (Polska) 5-0
Maya Kleinhans (Niemcy) – Wioleta Teichmann (Polska) RSC 3
64 KG
Ditte Frostholm (Dania) – Klaudia Łaciak (Polska) 5-0
69 KG
Beatriz Soares (Brazylia) – Natalia Marczykowska (Polska) 3-2
Nadine Apetz (Niemcy) – Anna Bilous (Polska) 5-0
Patrycja Borys (Polska) – Mariia Siedaia (Ukraina) 5-0
Natalia Barbusińska (Polska) – Vivien Budai (Węgry) 4-1
75 KG
Flavia Figueiredo (Brazylia) – Natalia Gajewska (Polska) RSC 3
Agata Kaczmarska (Polska) – Anastasiia Shpaniuk (Ukraina) 5-0

YOUTH

48 KG
Karolina Delmaczynska (Niemcy) – Natalia Waliczek (Polska) 5-0
Angelika Miegoć (Polska) – Magdalena Tylenda (Polska) 5-0
51 KG
Shera Mae Patricio (USA) – Dominika Vital (Węgry) 5-0

JUNIOR

48 KG
Izabela Iwaniuk (Polska) – Emilia Dadas (Polska) 5-0
Laura Fanni Kovacs (Węgry) – Gabriela Migda (Polska) 5-0
Alexas Kubicki (Polska) – Jadalie Medeiros (USA) 5-0
52 KG
Maria Avram (Niemcy) – Aneta Temich (Polska) 5-0
Natalia Gras (Polska) – Tifani Lukacs (Węgry) 4-1
50 KG
Julia Wasiakowska (Polska) – Karolina Wojcik (Polska) 5-0
Eleni Cholidi (Grecja) – Kornelia Jonas (Węgry) 4-1
Priscila Medina (USA) – Olimpia Konczalska (Polska) RSC 2
54 KG
Sierra Martinez (USA) – Nikola Prymaczenko (Polska) 5-0
57 KG
Nikolina Boke (Łotwa) – Aleksandra Pomorska (Polska) 3-2
60 KG
Ruby Navarro (USA) – Julianna Rutkowska (Polska) 5-0

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [9-11 WRZEŚNIA 2019 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

ELITE

60 KG
Maya Klenhans (Niemcy) Gleisiele Gomes (Brazylia) 3-1
69 KG
Natalia Barbusińska (Polska) – Georgia O’Connor (Anglia) 3-2

20. MŚ: POLACY NADAL BEZ ZWYCIĘSTWA. GOŁĘBIEWSKI PRZEGRAŁ Z AMERYKANINEM MARTINEZEM

gołębiowski

To coraz bardziej niepokojący sygnał… Na mniej niż rok przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio (2020), nasi pięściarze startujący w 20. Mistrzostwach Świata Seniorów w Jekaterynburgu nadal nie są w stanie wygrać choćby jednej walki. Dzisiaj polskich kibiców, którzy śledzą zmagania najlepszych pięściarzy boksu olimpijskiego, szczególnie interesował pojedynek 24-letniego Bartosza Gołębiewskiego (75 kg) z amerykańskim rówieśnikiem Javierem Martinezem. Niestety podopieczny trenerów Iwana Juszczenko i Marka Chrobaka nie nawiązał skutecznej walki z leworęcznym rywalem, wyraźnie przegrywając po liczeniach w 2. i 3. starciu jednogłośnie na punkty (0-5).

Była to kolejna, piąta porażka Polaka w Jekaterynburgu i w turnieju pozostał nam jedynie zaczynający swój start od poniedziałkowej walki w 1/16 finału, 20-letni Filip Wąchała (69 kg). Przeciwnikiem zawodnika gdańskiego SAKO będzie liczący 24 lata Koreańczyk z południa, Lim Hyun-Chul, który wczoraj wypunktował (4-1) Thulasi Tharumalingaama z Kataru.

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [14 WRZEŚNIA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Yosvany Veitia (Kuba) – Mohammed Flissi (Algieria) 3-2
Galal Yafai (Anglia) – Alex Winwood (Australia) 5-0
Billal Bennama (Francja) – Hu Jianguan (Chiny) 3-2
Vassili Egorov (Rosja) – Luis Delgado (Ekwador) 5-0
Daniel Asenov (Bułgaria) – Aldoms Suguro (Indonezja) 5-0
Michael Angeletti (USA) – Federico Serra (Włochy) 3-2
Azat Usenaliyev (Kirgistan) – Marian Schiopu (Rumunia) 5-0
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Rodrigo Marte (Dominikana) 5-0
Yuberjen Martinez (Kolumbia) – Ramon Quiroga (Argentyna) 3-2
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Enkhmandakh Kharkhuu (Mongolia) 3-2
Masud Yusifzada (Azerbejdżan) – Said Mortaji (Maroko) 5-0
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Mohammad Algharaghir (Jordania) 5-0
Jo Se-Hyeong (Korea Płd.) – Ibrahim Salah (Niemcy) 3-2
Carlo Paalam (Filipiny) – Istvan Szaka (Węgry) 5-0
Batuhan Citfci (Turcja) – Maksym Fatych (Ukraina) 5-0
Amit (Indie) – Tu Po-Wei (Tajwan) 5-0

63 KG
Andy Cruz (Kuba) – Ibrahima Diallo (Belgia) 5-0
Zakir Safiullin (Kazachstan) – Thomas Blumenfeld (Kanada) WO.
Harry Garside (Australia) – Mulumba Mbaya (DR Kongo) 5-0
Ilia Popov (Rosja) – Alexandru Paraschiv (Mołdawia) 5-0
Daisuke Narimatsu (Japonia) – Otar Eranosyan (Gruzja) 4-0
Wanderson de Oliveira (Brazylia) – Ahmad Shtivi (Izrael) 5-0
Manish Kaushik (Indie) – Enrico LaCruz (Holandia) 5-0
Chinzorig Baatarsukh (Mongolia) – Shan Jun (Chiny) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Somchay Wongsuwan (Tajlandia) 4-1
Jose Manuel Viafara (Kolumbia) – Milan Fodor (Węgry) 5-0
Luke McCormack (Anglia) – Jonathan Miniel (Panama) 5-0
Leonel Dos Santos (Dominikana) – Miguel Ferrin (Ekwador) 5-0
Keyshawn Davis (USA) – Elnur Abduraimov (Uzbekistan) 5-0
Michael Alexander (Trynidad i Tobago) – Petr Novak (Czechy) 3-2
Bakhodur Usmonov (Tadżykistan) – Turgullhan Erdemir (Turcja) RSC 3
Sofiane Oumiha (Francja) – Kang Hyeon-Bin (Korea Płd.) 5-0

75 KG
Arlen Lopez (Kuba) – Younes Nemouchi (Algieria) 5-0
Eurio Cedeno (Dominikana) – Adam Chartoi (Szwecja) RSC.K 2
Michael Nevin (Irlandia) – Vytautas Balsys (Litwa) 5-0
Gleb Bakshi (Rosja) – Amin Kushkov (Azerbejdżan) 4-1
Hebert Da Conceicao (Brazylia) – Andrej Merzlakov (Niemcy) 3-2
Fanat Kakhramonov (Uzbekistan) – Adrian Cammarano (Australia) 5-0
Vitali Bandarenka (Białoruś) – Ryan Scaife (Nowa Zelandia) 5-0
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Sandro Poletan (Serbia) 5-0
Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan) – Milos Bartl (Czechy) 5-0
Javier Martinez (USA) – Bartosz Gołębiewski (Polska) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Jaber Al Faifi (Arabia Saudyjska) RSC 1
Andrej Csemez (Słowacja) – Serhat Guler (Turcja) 4-1
Tanglatihan Tuohetaerbieke (Chiny) – Ashish Kumar (Indie) 3-2
Seyedshanin Mousavi (Iran) – Islam Irshaid (Palestyna) 5-0
Omurbek Uuulu Bekzhit (Kirgistan) – Lancelot Proton de la Chappele (Belgia) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Tarik Al-Lalli (Maroko) RSC 1

20. MŚ: MATEUSZ POLSKI NIE ZDOŁAŁ PRZEŁAMAĆ ZŁEJ PASSY POLAKÓW W JEKATERYNBURGU

polski2016

Brązowy medalista tegorocznych 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku, ceniony na międzynarodowych ringach, 26-letni Holender Enrico LaCruz, pozbawił dziś złudzeń polskich kibiców, pokonując w czwartym dniu 20. Mistrzostw Świata niejednogłośnie na punkty (4-1) lidera naszej reprezentacji i swojego rówieśnika, Mateusza Polskiego (63 kg). Pojedynek był wyrównany i stał na wysokim poziomie, ale do pełni szczęścia nieco zabrakło. Po zakończeniu walki, czterej sędziowie punktowi widzieli wygraną Holendra w 2 z 3 starć (29-28), zaś arbiter z Rosji na swojej karcie zapisał taki sam wynik, wskazując jednakże na przewagę Polaka.

W polskiej ekipie zatem nadal trwa wyczekiwanie na pierwsze zwycięstwo, po czterech kolejnych przegranych walkach. Pojutrze do ringu w Jekaterynburgu, w pojedynku 1/16 finału, wejdzie Bartosz Gołębiewski (75 kg), mając za rywala 22-letniego Amerykanina Javiera Martineza. Dwa dni później (16 września) swoją szansę postara się wykorzystać najmłodszy z kadrowiczów, Filip Wąchała (69 kg), który zaboksuje z Lim Hyun Chulem (Korea Płd.).

WYNIKI DOTYCHCZASOWYCH WALK 1/32 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Mohammed Flissi (Algieria) – Doudou Ilunga (DR Kongo) 5-0
Hu Jianguan (Chiny) – Ramish Rahmani (Afganistan) 5-0
Luis Delgado (Ekwador) – Tosho Kashiwasaki (Japonia) 3-2
Aldoms Suguro (Indonezja) – Regan Daly (Irlandia) 3-2
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Yhlas Gylychjanov (Turkmenistan) 5-0
Ramon Quiroga (Argentyna) – Wuttichai Yurachai (Tajlandia) 5-0
Mohammad Algharaghir (Jordania) – Dusan Janjić (Serbia) 3-2
Jo Se-Hyeong (Korea Płd.) – Nodari Dorbaidze (Gruzja) 5-0
Tu Po-Wei (Tajwan) – David Alaverdian (Izrael) 3-2

57 KG
Jean Caicedo (Ekwador) – Oleksiy Kozolok (Ukraina) 4-1
Mohammad Alwadi (Jordania) – Ramon Ferati (Chorwacja) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Nathan Lunata (DR Kongo) 4-1
Ian Clark Bautista (Filipiny) – Villiam Tanko (Słowacja) 5-0
Boyan Asenov (Bułgaria) – Nik Nikolov (Słowenia) 5-0
Chen Zhihao (Chiny) – Subaru Murata (Japonia) 4-1
Arslan Khataev (Finlandia) – Keevin Allicock (Gujana) 3-2
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) – Tiago Pugno (Szwajcaria) 5-0
Lee Ye-Chan (Korea Płd.) – Bishara Sabbar (Izrael) 3-2
Seitbek Uulu Munarbek (Kirgistan) – Nikalai Shakh (Białoruś) 5-0
Fredrik Jensen (Dania) – Jack Denahy (Australia) 5-0
Roland Galos (Węgry) – Chen Po-Yi (Tajwan) 5-0
Eric Basran (Kanada) – Erik Petrosyan (Armenia) 5-0
Ceiber Avila (Kolumbia) – Samuel Kistohurry (Francja) 3-2
Douglas De Andrade (Brazylia) – Jarosław Iwanow (Polska) 3-2
Mohamed Hamout (Maroko) – Bakhtovar Sagizov (Tadżykistan) 5-0
Chatchai Butdee (Tajlandia) – Jill Mandagie (Indonezja) 5-0
Vasile Usturoi (Belgia) – Alexis De la Cruz (Dominikana) 3-2
Yoel Finol (Wenezuela) – Raman Sharafa (Niemcy) 5-0

63 KG
Ibrahima Diallo (Belgia) – Niazz Ahmadi (Finlandia) 3-2
Thomas Blumenfeld (Kanada) – Michael McDonagh (Walia) 4-0
Zakir Safiullin (Kazachstan) Bakhtiyar Gazibajov (Azerbejdżan) 5-0
Mulumba Mbaya (DR Kongo) – Michal Takacs (Słowacja) 4-1
Alexandru Paraschiv (Mołdawia) – Obada Al-Kasbeh (Jordania) DQ 2
Daisuke Narimatsu (Japonia) – Ali Al-Jassas (Arabia Saudyjska) 5-0
Ahmad Shtivi (Izrael) – Kiril Rusinov (Bułgaria) 4-1
Wanderson de Oliveira (Brazylia) – Adrian Thiam (Hiszpania) 5-0
Enrico LaCruz (Holandia) – Mateusz Polski (Polski) 4-1
Manish Kaushik (Indie) – Kadyrbek Uulu Argen (Kirgistan) 5-0
Shan Jun (Chiny) – Ahmed Harara (Palestyna) 5-0
Somchay Wongsuwan (Tajlandia) – Moslem Moghsoudi (Iran) 3-2
Jose Manuel Viafara (Kolumbia) – James Palicte (Filipiny) 5-0
Milan Fodor (Węgry) – Vasile Suciu (Rumunia) 5-0
Luke McCormack (Anglia) – Francesci Iozia (Włochy) WO.
Miguel Ferrin (Ekwador) – Libertus Gha (Indonezja) 5-0
Elnur Abduraimov (Uzbekistan) – Reda Benbaziz (Algeria) 5-0
Michael Alexander (Trynidad i Tobago) – Wayne Kelly (Irlandia) 3-2
Turgullhan Erdemir (Turcja) – Wladislaw Baryshnik (Niemcy) 4-1
Bakhodur Usmonov (Tadżykistan) – Oleksandr Zhelezniak (Ukraina) 5-0
Kang Hyeon-Bin (Korea Płd.) – Ali Reza Ahmadi (Afganistan) 5-0

69 KG
Qiong Mai Maitituersun (Chiny) – Mohamed Hikal (Egipt) 5-0
Delano James (Holandia) – Serdar Amangeldiyev (Turkmenistan) 4-1
Necat Ekinci (Turcja) – Karrar Al-Ezirej (Irak) 5-0
Wyatt Sanford (Kanada) – Nicolae Bucsa (Mołdawia) 5-0
Nabil Messaoudi (Belgia) – Idriss Kapenga (DR Kongo) 5-0
Alabdine Amroug (Maroko) – Ahmed Abdelrahman (Sudan) RSC 2
Lim Hyun-Chul (Korea Płd.) – Thulasi Tharumalingaam (Katar) 4-1
Nick Bier (Niemcy) – Tyron Thomas (Trynidad i Tobago) 5-0
Wuttichai Masuk (Tajlandia) – Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) 4-1
Brian Arregui (Argentyna) – Hugo Micaleff (Monako) 5-0
Gianluigi Malanga (Włochy) – Pavel Kamanin (Estonia) 4-0
Delante Johnson (USA) – Luiz Fernando Da Silva (Brazylia) 3-2
Pan Hung-Ming (Tajwan) – Mger Oganisyan (Ukraina) 3-2
Duryodhan Negi (Indonezja) – Koryun Astoyan (Armenia) 4-1
Wahid Hambli (Francja) – Marko Zeljko (Chorwacja) 5-0
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Jason Mallia (Australia) 3-2
Lasha Guruli (Gruzja) – Sajjad Kazemzadeh (Iran) 5-0
Abdurakhman Abdurakhmanov (Kirgistan) – Milan Vrankovic (Serbia) 4-1
Aidan Walsh (Irlandia) – Miroslav Kapuler (Izrael) 4-1

75 KG
Younes Nemouchi (Algieria) – Aljaz Venko (Słowenia) 5-0
Eurio Cedeno (Dominikana) – Mladen Sobjeslavski (Chorwacja) 5-0
Adam Chartoi (Szwecja) – Francisco Veron (Argentyna) 5-0
Michael Nevin (Irlandia) – Andrei Vreme (Mołdawia) 5-0
Amin Kushkov (Azerbejdżan) – Nursahat Pazziyev (Turkmenistan) 4-1
Andrej Merzlakov (Niemcy) – Mohammed Abdulla (Katar) RSC 2
Fanat Kakhramonov (Uzbekistan) – Davaanyam Davaasuren (Mongolia) 5-0
Vitali Bandarenka (Białoruś) – Kim Jin-Jea (Korea Płd.) 4-1
Sandro Poletan (Serbia) – Miguel Cuadrado (Hiszpania) 3-2
Milos Bartl (Czechy) – Mikhael Ostroumov (Izrael) 5-0
Javier Martinez (USA) – Bakhtyior Mirzomukhammad (Tadżykistan) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Mark Dickinson (Anglia) 5-0
Serhat Guler (Turcja) – Max van der Pas (Holandia) 5-0
Tanglatihan Tuohetaerbieke (Chiny) – Sean Lazzerini (Szkocja) 5-0
Seyedshanin Mousavi (Iran) – Tshama Mwenekabwe (DR Kongo) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Bryan Angulo (Ekwador) 4-0

81 KG
Mohamed Houmri (Algieria) – Salman Hamadah (Arabia Saudyjska) RSC 2
John Marvin (Filipiny) – Paulius Zujevas (Litwa) 4-1
Gaetan Ntambwe (Francja) – Matej Uremovic (Chorwacja) 5-0
Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) – Stiven Aas (Estonia) RSC 2
Sammy Lee (Walia) – Odai Alhindawi (Jordania) 5-0
Adylbek Uulu erkin (Kirgistan) – Kane Tucker (Irlandia) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Hong In-Gi (Korea Płd.) 5-0
Brijesh Yadav (Indie) – Mateusz Goiński (Polska) 5-0
Uke Smajli (Szwajcaria) – Diego Motoa Carabali (Kolumbia) 5-0
Shabbos Negmatulloev (Tadżykistan) – Liridon Nuha (Szwecja) 4-1
Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) – Pal Kovacs (Węgry) 5-0
Jack Bowen (Australia) – Zhang Jilei (Chiny) 5-0
Ehsan Rouzbahani (Iran) – Matus Strnisko (Słowacja) 4-1
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Shinebayar Narmandakh (Mongolia) 5-0
Artjom Kasparian (Holandia) – Artush Hovhannisyan (Armenia) 4-1
Umar Dzmabekov (Austria) – Ren Umemura (Japonia) 5-0
Gazimagomed Jalidov (Hiszpania) – Aleksa Markovic (Serbia) RSC 1

91 KG
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Cristian Filip (Rumunia) 3-2
Kirill Afanasev (Irlandia) – Austin Aokuso (Australia) 5-0
Tadas Tamasauskas (Litwa) – Toni Filipi (Chorwacja) 3-2
Berat Acar (Turcja) – Michał Soczyński (Polska) 4-1
Victor Schelstraete (Belgia) – Kostyantyn Pinchuk (Izrael) KO 1
David Michalek (Słowacja) – Erdenebayar Sandagsuren (Mongolia) 4-1
Ammar Abduljabbar (Niemcy) – Ju Tae-Ung (Korea Płd.) 4-1
Remula Abudurexiti (Chiny) – Youssef Ali Karar (Egipt) 5-0
Mohammad Shourian (Iran) – Saadi Rabeah (Irak) 3-2
Abner Teixieira (Brazylia) – Julio Deivis Blanco (Kolumbia) 5-0

20. MŚ: JAROSŁAW IWANOW ODPADA PO DYSKUSYJNYM WERDYKCIE

ms2019logo

24-letni Jarosław Iwanow (57kg) stoczył dzisiaj, w trzecim dniu 20. Mistrzostw Świata w Jekaterynburgu, naprawdę dobry pojedynek z młodszym od siebie o 2 lata Brazylijczykiem Douglasem de Andrade i zdaniem piszącego te słowa, mimo słabszej 3. rundy, zasługiwał na zwycięstwo i awans do 1/16 finału. Niestety jego boks, bazujący na świetnej pracy nóg i wzorowej technice nie przypadł do gustu 3 z 5 sędziów punktowych i ostatecznie po walce do góry powędrowała ręka jego rywala.

Zatem w turnieju zostało tylko trzech Biało-Czerwonych: Mateusz Polski (63 kg), Filip Wąchała (69 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg). Jutro zobaczymy w ringu pierwszego z nich, który skrzyżuje rękawice z doskonałym Holendrem, Enrico LaCruzem. Wierzymy, że lider naszej kadry przełamie passę ringowych porażek naszych reprezentantów.

20. MŚ: MATEUSZ GOIŃSKI I MICHAŁ SOCZYŃSKI NIESTETY POZA TURNIEJEM

ms2019logo

W drugim dniu 20. Mistrzostw Świata Seniorów w Boksie w ringu wystąpiło dwóch podopiecznych trenera kadry Iwana Juszczenko i asystującego mu Marka Chrobaka. Niestety zarówno 24-letni Mateusz Goiński (81 kg), jak i młodszy od niego o 3 lata Michał Soczyński (91 kg) nie zdołali w Jekaterynburgu pokonać swoich rywali i tym samym awansować do 1/16 finału.

Pięściarz z Konina po dobrym początku i bardzo twardym boju przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z 26-letnim Hindusem Brijeshem Yadavem, na co wpływ miały dwa liczenia (w 2. i 3. rundzie) oraz kontuzja głowy, jakiej Polak nabawił się w 2. starciu. Zawodnik z Lublina był zdecydowanie bliższy zwycięstwa, które zresztą na swojej karcie punktowej zapisał mu jeden z piątki sędziów, ale po niezwykle intensywnej wymianie ciosów, trwającej przez pełne 9 minut walk został pokonany nieznacznie przez 20-letniego Turka Berata Acara.

Jutro na ringu w Jekateryburgu wystąpi trzeci z sześciu Biało-Czerwonych, Jarosław Iwanow (57 kg). Jego rywalem będzie liczący 22 lata reprezentant Brazylii, Douglas de Andrade. Wczoraj swojego pierwszego turniejowego przeciwnika poznał Bartosz Gołębiewski (75 kg), który 14 września stanie oko w oko z Amerykaninem Javierem Martinezem, który wyeliminował w 1/32 finału Bakhtyora Mirzoukhammada z Tadżykistanu.

10. MME: FINAŁY BEZ POLEK. BIAŁO-CZERWONE WRACAJĄ DO KRAJU Z 4 BRĄZOWYMI KRĄŻKAMI

mej_2019

Czterema dzisiejszymi pojedynkami półfinałowymi pożegnała się z 10. Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy kadra naszych dziewcząt. Niestety żadnej z Polek nie udało się nawiązać równorzędnej walki o awans do finału i wszystkie przegrały swoje pojedynki jednogłośnie na punkty (0-5). Tak, więc na najniższym stopniu podium staną: Wiktoria Rogalińska (51 kg), Karolina Ampulska (54 kg), Julia Różańska (69 kg) oraz Martyna Jancelewicz (+81 kg).

Wiktoria uległa wschodzącej gwieździe europejskiego boksu, ubiegłorocznej mistrzyni Starego Kontynentu, Włoszce Martinie La Piana, Karolina przegrała z młodzieżową wicemistrzynią świata z Budapesztu (2018), wysoką Chorwatką Nikoliną Cacić, Julia nie sprostała Włoszce Melissie Gemini, zaś Martyna przegrała z ubiegłoroczną mistrzynią Europy kadetek, Turczynką Busrą Isildar.

Tak, więc ostateczny bilans podopiecznych trenerów Marka Węgierskiego i Marcina Stankiewicza w Sofii to 14 walk, w tym 6 zwycięstw i 8 porażek. Ogółem do walk finałowych awansowały zawodniczki z Włoch (4), Anglii i Turcji (3), Rosji i Ukrainy (po 2), Bułgarii, Chorwacji, Irlandii, Litwy, Niemiec i Węgier (po 1). W klasyfikacji medalowej, niezależnie od wyników finałów, Biało-Czerwone z 4 brązowymi krążkami zajmą 12. miejsce.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Melek Zakifova (Bułgaria) – Olena Ivanosova (Ukraina) 5-0
Erika Prisciandaro (Włochy) – Daina Moorehouse (Irlandia) 4-1

51 KG
Martina La Piana (Włochy) – Wiktoria Rogalińska (Polska) 5-0
Viktoriya Fabuliak (Ukraina) – Simran Kaur (Anglia) 3-2

54 KG
Nikolina Cacić (Chorwacja) – Karolina Ampulska (Polska) 5-0
Niamh Fay (Irlandia) – Bianca Cobzaru (Rumunia) 5-0

57 KG
Daniela Golino (Włochy) – Lenka Bernardova (Czechy) 3-2
Alina Kantemirova (Rosja) – Anna-Maria Dyalova (Bułgaria) 5-0

60 KG
Nune Asatrian (Rosja) – Husne Calisir (Holandia) 5-0
Caroline Dubois (Anglia) – Amina Abramova (Ukraina) 5-0

64 KG
Gemma Richardson (Anglia) – Eveliina Taimi (Finlandia) 5-0
Stefanie von Berge (Niemcy) – Amina Bulakh (Ukraina) 5-0

69 KG
Melissa Gemini (Włochy) - Julia Różańska (Polska) 5-0
Viktoria Ambrus (Węgry) – Leah Gallen (Irlandia) 5-0

75 KG
Gabriele Diekontaite (Litwa) – Lisa O`Rourke (Irlandia) 3-2
Sena Erdogan (Turcja) – Tallya Brillaux (Francja) 4-1

81 KG
Elanur Sagit (Turcja) – Daria Kozorez (Mołdawia) 3-2
Emily Asquith (Anglia) – Saltanat Medenova (Rosja)

+81 KG
Mariya Kryvonis (Ukraina) – Denisa Petre (Rumunia) ABD 2
Busra Isildar (Turcja) – Martyna Jancelewicz (Polska) 5-0

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG Erika Prisciandaro (Włochy) – Melek Zakifova (Bułgaria) 4-1
51 KG Martina La Piana (Włochy) – Viktoriya Fabuliak (Ukraina) 5-0
54 KG Niamh Fay (Irlandia) – Nikolina Cacić (Chorwacja) 4-1
57 KG Alina Kantemirova (Rosja) – Daniela Golino (Włochy) 4-1
60 KG Caroline Dubois (Anglia) – Nune Asatrian (Rosja) 4-1
64 KG Gemma Richardson (Anglia) – Stefanie von Berge (Niemcy) 3-2
69 KG Melissa Gemini (Włochy) – Viktoria Ambrus (Węgry) 5-0
75 KG Gabriele Diekontaite (Litwa) – Sena Erdogan (Turcja) 4-1
81 KG Emily Asquith (Anglia) – Elanur Sagit (Turcja) 5-0
+81KG Busra Isildar (Turcja) – Mariya Kryvonis (Ukraina) 5-0

29. MME: POLACY WRACAJĄ BEZ MEDALI. SKANDALICZNY WERDYKT PO WALCE BEREŹNICKIEGO

bereznicki_werdykt

Żaden z trójki Polaków, którzy rywalizowali dzisiaj na ringu w Sofii nie zdołał awansować do strefy medalowej 29. Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Najbliżej tego był Mateusz Bereźnicki (91 kg), który nie tylko zdaniem piszącego te słowa, ale i sędziów z Włoch oraz Irlandii wygrał trzy rundy walki z Ukraińcem Maksymem Drachem, a mimo to został uznany za pokonanego  w stosunku 3-2. Przed czasem przegrali Paweł Brach (56 kg) oraz Oskar Kopera (+91 kg). Pierwszego znokautował w 1. rundzie (po ciosie na dół) Bułgar Nikolay Marinov, zaś drugi po 3 liczeniach został w 2. starciu pokonany przez RSC przez aktualnego młodzieżowego mistrza świata i Europy, Rosjanina Alexeya Dronova.

Tak, więc bilans podopiecznych trenerów Krzysztofa Miałkiego i Dariusza Kochanowskiego to 12 walk, z których Polacy wygrali 5 i 7 razy schodzili z ringu pokonani. Niestety nie udało się wrócić do kraju choćby z jednym medalem, jak to było przed rokiem w Roseto degli Abruzzi, gdzie Oskar Kopera stanął na najniższym stopniu podium. Wówczas w ćwierćfinałach mieliśmy także 3 zawodników (wspomnianego Koperę, Pawła Bracha i Mikołaja Mańkę).

20. MŚ: SZEŚCIU POLAKÓW POWALCZY W BOKSERSKIM MARATONIE W JEKATERYNBURGU

ms2019logo

Zapowiada się bokserski maraton! Do Jekaterynburga na 20. Mistrzostwa Świata Seniorów w Boksie przyjechało aż 365 pięściarzy z 78 krajów, w tym sześcioosobowa reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Iwana Juszczenko. Po raz pierwszy w historii o medale MŚ rywalizować będą zawodnicy w zaledwie ośmiu kategoriach wagowych (bez 49 kg i 60 kg oraz w zmienionych limitach 57 i 63 kg). Dla Biało-Czerwonych zapowiada się arcytrudne zadanie, gdyż aby zdobyć wymarzony medal trzeba wygrać 3 lub nawet 4 pojedynki.

Jak losowali nasi kadrowicze?

57 KG Jarosław Iwanow (51 zawodników) 11 września w 1/32 finału z Douglasem de Andrade (Brazylia)
63 KG Mateusz Polski (53 zawodników) 12 września w 1/32 finału z Enrico LaCruzem (Holandia)
69 KG Filip Wąchała (51 zawodników) 16 września w 1/16 finału z Thulasimaaranem Tharumalingamem (Katar) lub Lim Hyun Chulem (Korea Płd.)
75 KG Bartosz Gołębiewski (49 zawodników) 14 września w 1/16 finału z Javierem Martinezem (USA) lub Bakhtyorem Mirzoukhammadem (Tadżykistan)
81 KG Mateusz Goiński (49 zawodników) 10 września w 1/32 finału z Brijeshem Yadavem (Indie)
91 KG Michał Soczyński (42 zawodników) 10 września w 1/32 finału z Beratem Acarem (Turcja)

29. MME: TRZEJ BIAŁO-CZERWONI POWALCZĄ DZISIAJ W SOFII O AWANS DO STREFY MEDALOWEJ

bereznicki

Ze zmiennym szczęściem boksują w Sofii Polacy, rywalizujący w 29. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Przedwczoraj awans do ćwierćfinału wywalczyli Paweł Brach (56 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg) pokonując jednogłośnie na punkty (5-0) Litwina Lukasa Simonaviciusa oraz Albańczyka Geliana Rojku. Tym samym Biało-Czerwoni będą mieć trzy szanse na awans do strefy medalowej, gdyż wcześniej awans do najlepszej „ósemki” Starego Kontynentu wywalczył Oskar Kopera (+91 kg).

Niestety na 1/8 finału start w 29. MME zakończyli Oliwier Zamojski (60 kg) oraz Michał Jarliński (69 kg). Pierwszy z nich przegrał przedwczoraj jednogłośnie na punkty (0-5) z Serbem Bojanem Timotijevicem, a drugi w takim samym stosunku został wczoraj pokonany przez Niemca Gianni Dedica.

Dzisiaj czekają nas walki o awans do półfinału. W I serii Paweł Brach zaboksuje z faworytem gospodarzy, Bułgarem Nikolayem Marinovem, a Mateusz Bereźnicki z mocno bijącym Ukraińcem Maksymem Drachem. W II serii pojedynków ćwierćfinałowych Oskar Kopera zmierzy się z obrońca tytułu i zarazem młodzieżowym mistrzem świata z Budapesztu (2018), Rosjaninem Alexeyem Dronovem.

10 MME: CZTERY MEDALE DLA POLEK W SOFII

rozanska2019

Cztery medale przywiozą do Polski podopieczne trenerów Marka Węgierskiego i Marcina Stankiewicza, startujące w 10. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Boksie. Wczoraj w Sofii swoje ćwierćfinałowe walki wygrały Wiktoria Rogalińska (51 kg), Karolina Ampulska (54 kg), Julia Różańska (69 kg) i Martyna Jancelewicz (+81 kg). Niestety swoich szans nie wykorzystały Daria Parada (75 kg) oraz Oliwia Toborek (81 kg).

W sobotnich ćwierćfinałach Wiktoria Rogalińska pokonała jednogłośnie na punkty (5-0) ubiegłoroczną brązową medalistkę ME kadetek, Melissę Rempel, Karolina Ampulska w takim samym stosunku zwyciężyła Białorusinkę Antaninę Motsinę, Julia Różańska po zaciętym boju wygrała (3-2) z Ukrainką Darią Lubotską, zaś Martyna Jancelewicz wypunktowała (4-1) Sarę Taskai z Węgier. Dodajmy, że dla Wiktorii oraz Karoliny były to już drugie zwycięstwa w Sofii, gdyż w 1/8 finału pierwsza z nich wygrała 5-0 z Rafaelą Arampatzi (Grecja), a druga 4-1 z Liną Noor Nashwan (Niemcy).

Niestety bez medalu do Polski wrócą kolejne dwie liderki polskiej kadry. Daria Parada przegrała zdaniem 4 z 5 sędziów punktowych z ubiegłoroczną młodzieżową wicemistrzynią świata oraz brązową medalistką MME, wysoką Francuzką Tallyą Brillaux, zaś Oliwia Toborek przegrała jednogłośnie na punkty (0-5) z Saltanat Medenovą (Rosja).

W pojedynkach półfinałowych, które odbędą się w poniedziałek, Wiktoria Rogalińska skrzyżuje rękawice z faworytką do złota, broniącą tytułu, Włoszką Martiną La Piana, Karolina Ampulska z młodzieżową wicemistrzynią świata z Budapesztu (2018), Chorwatką Nikoliną Cacić, Julia Różańska z Włoszką Melissą Gemini, zaś Martyna Jancelewicz z ubiegłoroczną mistrzynią Europy kadetek, Turczynką Busrą Isildar.

10. MME: DWIE PORAŻKI POLEK NA ROZPOCZĘCIE MISTRZOSTW

orczyk_me2019

Dwie walki i dwie porażki – to bilans pierwszego dnia walk reprezentantek Polski w 10. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Youth) w Sofii. Tym to smutniejsze, gdyż na 1/8 finału swój start w turnieju skończyły zawodniczki, na które bardzo liczyliśmy w kontekście miejsc na podium. Jessica Żelazko (57 kg) przegrała jednogłośnie na punkty (0-5) z Włoszką Danielą Golino, zaś Wanessa Orczyk (60 kg) w takim samym stosunku przegrała z Ekateriną Marcenko (Łotwa).

Jutro w Sofii humory polskiej ekipie postarają się poprawić Wiktoria Rogalińska (51 kg) i Karolina Ampulska (54 kg). Pierwsza z nich walczyć będzie z Rafaelą Arampatzi (Grecja), a druga z Liną Noor Nashwan (Niemcy). Stawką pojedynków będzie awans do ćwierćfinału.

29. MME: OSKAR KOPERA BLIŻEJ MEDALU. KOLEJNYM RYWALEM MISTRZ EUROPY

kopera_mms

W drugim dniu 29. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Youth) w Sofii, w walkach 1/8 finału, wystąpili trzej reprezentanci Polski. Awans do ćwierćfinału wywalczył Oskar Kopera (+91 kg) pokonując w efektownym stylu przez RSC w 3. starciu Fina Danila Rantanena. Niestety z turnieju odpadli jego dwaj koledzy. Gabriel Blezień (52 kg) został pokonany na punkty (4-0) przez Danila Slepoi (Mołdawia), zaś Damian Zawieruszyński (81 kg) przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z Nikitą Nystedem (Finlandia).

Jutro w stolicy Bułgarii w 1/8 finału zaboksuje trzech Polaków. Paweł Brach (56 kg) zmierzy się z Lukasem Simonaviciusem (Litwa), Oliwier Zamojski (60 kg) z Bojanem Timotijevicem (Serbia), zaś Mateusz Bereźnicki (91 kg) z Gelianem Rojku (Albania). Nasz dzisiejszy bohater, Oskar Kopera w walce o medal (8 września) skrzyżuje rękawice z obrońcą tytułu, Rosjaninem Alekseyem Dronovem.

29. MME: DWA ZWYCIĘSTWA POLAKÓW W PIERWSZYM DNIU TURNIEJU

jarlinski2019

Od dwóch zwycięstw rozpoczęli swój start w 29. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Youth) reprezentanci Polski. Wczoraj na ringu w Sofii wystąpili Oliwier Zamojski (60 kg) oraz Michał Jarliński (69 kg). Pierwszy z nich pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) Węgra Szabolcsa Bazoka, zaś drugi w takim samym stosunku okazał się lepszy od Słowaka Mariana Misalko. Tym samym Polacy awansowali do 1/8 finału, w którym rywalizować będą z Serbem Bojanem Timotijevicem (Oliwier) oraz Niemcem Gianni Dedicem (Michał).

Dzisiaj w ringowe szranki stanie trzech kolejnych Biało-Czerwonych. Gabriel Blezień (52 kg) powalczy z Danilem Slepoi (Mołdawia), Damian Zawieruszyński (81 kg) z Nikitą Nystedem (Finlandia) oraz Oskar Kopera (+91 kg) z Danilem Rantanenem (Finlandia). Stawką tych pojedynków będzie awans do ćwierćfinału.

MEJ W SOFII: BIAŁO-CZERWONI POZNALI SWOICH RYWALI. NIE MA MEDALI Z LOSOWANIA

mej_2019

Od jutra w Sofii o medale Mistrzostw Europy rywalizować będzie 126 juniorek i 213 juniorów z 37 krajów. W stolicy Bułgarii zobaczymy również 8 naszych zawodniczek i 7 zawodników. Dzisiaj Biało-czerwoni poznali swoje drabinki turniejowe. W przeciwieństwie do lat minionych obsada jest na tyle liczna, że nie można już liczyć na medale z losowania. Nasze panie będą musiały wygrać co najmniej jedną walkę a w przypadku panów co najmniej dwie by zameldować się w strefie medalowej.

Jak losowali Biało-Czerwoni?

KOBIETY

51 KG Wiktoria Rogalińska (6 września) w 1/8 finału z Rafaelą Arampatzi (Grecja)
54 KG Karolina Ampulska (6 września) w 1/8 finału z Liną Noor Nashwan (Niemcy)
57 KG Jessica Żelazko (5 września) w 1/8 finału z Danielą Golino (Włochy)
60 KG Wanessa Orczyk (5 września) w 1/8 finału z Ekateriną Marcenko (Łotwa)
69 KG Julia Różańska (7 września) w 1/4 finału z Darią Lubotską (Ukraina)
75 KG Daria Parada (7 września) w 1/4 finału z Tallyą Brillaux (Francja)
81 KG Oliwia Toborek (7 września) w 1/4 finału z Saltanat Medenovą (Rosja)
+81KG Martyna Jancelewicz (7 września) w 1/4 finału z Sarą Taskai (Węgry)

MĘŻCZYŹNI

52 KG Gabriel Blezień (5 września) w 1/8 finału z Danilem Slepoi (Mołdawia)
56 KG Paweł Brach (6 września) w 1/8 finału z Lukasem Simonaviciusem (Litwa) lub Andrei Tobosaru (Rumunia)
60 KG Oliwier Zamojski (4 września) w 1/16 finału z Szabolcsem Bazokiem (Węgry)
69 KG Michał Jarliński (4 września) w 1/16 finału z Marianem Misalko (Słowacja)
81 KG Damian Zawieruszyński (5 września) w 1/8 finału z Nikitą Nystedem (Finlandia)
91 KG Mateusz Bereźnicki (6 września) w 1/8 finału z Gelianem Rojku (Albania)
+91KG Oskar Kopera (5 września) w 1/8 finału z Danilem Rantanenem (Finlandia)

12. ME: ANETA RYGIELSKA I ELŻBIETA WÓJCIK WICEMISTRZYNIAMI EUROPY

wojcik_alcobendas

W hiszpańskim mieście Alcodendas pod Madrytem zakończyły się dzisiaj 12. Mistrzostwa Europy Seniorek w Boksie. Z dziesięciu pojedynków nas najbardziej interesowały dwa, w których o złote medale i pasy najlepszych zawodniczek Starego Kontynentu walczyły Polki – Aneta Rygielska (64 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg). Niestety obie zeszły z ringu pokonane, choć po bardzo twardych walkach. Bliższa sukcesu była Aneta, która zdaniem sędziów przegrała niejednogłośnie na punkty (2-3) z Włoszką Francescą Amato. Z kolei Elżbieta po wygranej pierwszej rundzie straciła nieco inicjatywę w kolejnych starciach i przegrała na punkty (0-5) z Irlandką Aoife O`Rourke.

Tak, więc bilans podopiecznych trenerki Karoliny Michalczuk (która nadal pozostaje ostatnią polską mistrzynią Europy) i jej asystenta Volodymyra Dolhuna, to 3 medale – dwa srebrne (Rygielskiej i Wójcik) oraz brązowy Sandry Kruk (57 kg). Biało-Czerwone stoczyły podczas ME w Alcobendas 17 walk, z których 9 wygrały i 8 przegrały. Tytułami mistrzowskimi 12. ME podzieliły się Rosja (3), Turcja i Włochy (po 2) oraz Finlandia, Irlandia i Rumunia (po 1). W klasyfikacji medalowej Polki zajęły 7. miejsce.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG Yulia Chumgalakova (Rosja) – Demie-Jade Resztan (Anglia) 5-0
51 KG Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Elena Saveleva (Rosja) 5-0
54 KG Lacramioara Perijoc (Rumunia) – Karina Tazabekova (Rosja) 3-2
57 KG Irma Testa (Włochy) – Kariss Artingshall (Anglia) 5-0
60 KG Mira Potkonen (Finlandia) – Maiva Hamadouche (Francja) 5-0
64 KG Francesca Amato (Włochy) – Aneta Rygielska (Polska) 3-2
69 KG Darima Sandakova (Rosja) – Angela Carini (Włochy) 5-0
75 KG Aoife O`Rourke (Irlandia) – Elżbieta Wójcik (Polska) 5-0
81 KG Elif Guneri (Turcja) – Viktoriya Kebikava (Białoruś) 3-2
+81KG Zenfira Magomedaliyeva (Rosja) – Tetyana Shevchenko (Ukraina) 5-0

12. ME: DWIE POLSKIE SZANSE NA ZŁOTO. ANETA RYGIELSKA I ELŻBIETA WÓJCIK W FINAŁACH

rygielska_alcobendas

Dwie reprezentantki Polski – Aneta Rygielska (64 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg) – awansowały do finałów 12. Mistrzostw Europy Seniorek w Boksie. Dzisiaj na ringu w hiszpańskim Alcobendas pierwsza z nich pokonała niejednogłośnie na punkty (3-2) byłą mistrzynię świata wagi z limitem 69 kg, Ukrainkę Marię Bovę (znaną wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Badulina), zaś druga pewnie wypunktowała (5-0) Szwedkę Love Holgersson. Z brązowym medalem do Polski wróci Sandra Kruk (57 kg), która zdaniem 3 z 5 sędziów przegrała dziś Włoszką Irmą Testą.

W pojedynkach finałowych Aneta Rygielska zaboksuje z Włoszką Francescą Amato, zaś Elżbieta Wójcik z młodziutką Irlandką Aoife O`Rourke. Bardzo liczymy, że któraś z nich stanie na najwyższym stopniu podium, bo ostatni złoty medal dla Polski wywalczyła aktualna trenerka kadry, Karolina Michalczuk i miało to miejsce prawie 10 lat temu (20 września 2009 r.) w ukraińskim Nikołajewie. Dodajmy, że dwie Polki w finałach ME boksowały po raz ostatni podczas ME w Rotterdamie w 2011 r.

A w Alcobendas najwięcej zawodniczek w finałach mają Rosjanki (5), Włoszki (3), Angielki, Polki i Turczynki (po 2). Po jednej szansie na złoty medal mają Białoruś, Finlandia, Francja, Irlandia, Rumunia i Ukraina.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Demie-Jade Resztan (Anglia) – Hanna Okhota (Ukraina) 3-2
Yulia Chumgalakova (Rosja) – Roberta Bonatti (Włochy) 5-0

51 KG
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Tetyana Kob (Ukraina) 5-0
Elena Saveleva (Rosja) – Wassila Lkhadiri (Francja) 4-1

54 KG
Karina Tazabekova (Rosja) – Yuliya Apanasovich (Białoruś) 4-1
Lacramioara Perijoc (Rumunia) – Caroline Cruveillier (Francja) 5-0

57 KG
Kariss Artingshall (Anglia) – Stanimira Petrova (Bułgaria) 5-0
Irma Testa (Włochy) – Sandra Kruk (Polska) 3-2

60 KG
Mira Potkonen (Finlandia) – Amy Broadhurst (Irlandia) 5-0
Maiva Hamadouche (Francja) – Sema Caliskan (Turcja) 4-1

64 KG
Aneta Rygielska (Polska) – Maria Bova (Ukraina) 3-2
Francesca Amato (Włochy) – Ornella Kheteyeva (Rosja) 3-1

69 KG
Angela Carini (Włochy) – Rosie Eccles (Walia) 3-2
Darima Sandakova (Rosja) – Busenaz Surmeneli (Turcja) 4-1

75 KG
Aoife O`Rourke (Irlandia) – Anastasiya Shamonova (Rosja) 4-1
Elżbieta Wójcik (Polska) – Love Holgersson (Szwecja) 5-0

81 KG
Elif Guneri (Turcja) – Anastasiya Chernokolenko (Ukraina) 3-2
Viktoriya Kebikava (Białoruś) – Anna Ivanova (Rosja) 5-0

+81 KG
Zenfira Magomedaliyeva (Rosja) – Flavia Severin (Włochy) 5-0
Tetyana Shevchenko (Ukraina) – Vendula Kucerova (Czechy) 4-0

12. ME: SANDRA KRUK I ANETA RYGIELSKA W PÓŁFINAŁACH. TRZY MEDALE DLA POLSKI

rygielska_schwer

W decydującą fazę wchodzą 12. Mistrzostwa Europy Seniorek w Boksie. Dzisiaj na ringu w Alcobendas rozwiały się ostatnie medalowe wątpliwości, w czym udział miały i nasze zawodniczki. Z grona czterech Biało-Czerwonych do półfinałów awansowały Sandra Kruk (57 kg) i Aneta Rygielska (64 kg). Pierwsza z nich, odczuwając zapewne trudy wczorajszego pojedynku z Rosjanka Darią Abramovą, po bardzo trudnej przeprawie pokonała na punkty (3-2) doświadczoną Białorusinkę Helinę Bruyevich. Z kolei zawodniczka z Torunia okazała się o klasę lepsza od statycznej, choć mocno bijącej, Ani Hovsepyan z Armenii, mając przewagę w każdym ze starć, co pokazały karty wszystkich sędziów.

Niestety bez medalu do kraju wrócą Natalia Rok (54 kg) i Kinga Szlachcic (60 kg) przegrywając w I serii dzisiejszych walk ćwierćfinałowych odpowiednio 0-5 z Białorusinką Yuliyą Apanasovich (Natalia) i 1-4 z Turczynką Semą Caliskan (Kinga). Tak, więc dorobek podopiecznych Karoliny Michalczuk i Volodymyra Dolhuna w 12. ME to już 7 wygranych walk i 3 medale. Pojutrze Sandra Kruk zaboksuje o finał z Włoszką Irmą Testą, Aneta Rygielska z Ukrainką Marią Bovą, a Elżbieta Wójcik (75 kg) ze Szwedką Love Holgersson.

Najwięcej pięściarek do strefy medalowej wprowadziły Rosjanki (8), wyprzedzając Ukrainki i Włoszki (po 5), Turczynki (4), Francuzki i Polki (po 3), Angielki, Białorusinki i Irlandki (po 2) oraz po 1 zawodniczce z Bułgarii, Czech, Finlandii, Rumunii, Szwecji i Walii.

WYNIKI WSZYSTKICH WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Hanna Okhota (Ukraina) – Laura Fuertes Fernandez (Hiszpania) 4-1
Demie-Jade Resztan (Anglia) – Yana Burym (Białoruś) 4-1
Yulia Chumgalakova (Rosja) – Ayse Cagirir (Turcja) 5-0
Roberta Bonatti (Włochy) – Steluta Duta (Rumunia) 3-0

51 KG
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Eva Maria Diez Gimenez (Hiszpania) 5-0
Tetyana Kob (Ukraina) – Camilla Fadda (Włochy) 3-2
Elena Saveleva (Rosja) – Volha Lushchyk (Białoruś) 5-0
Wassila Lkhadiri (Francja) – Nina Radovanović (Serbia) 3-2

54 KG
Karina Tazabekova (Rosja) – Ivanna Krupenia (Ukraina) 5-0
Yuliya Apanasovich (Białoruś) – Natalia Rok (Polska) 5-0
Caroline Cruveillier (Francja) – Jelena Zekić (Serbia) 5-0
Lacramioara Perijoc (Rumunia) – Giulia Lamagna (Włochy) 5-0

57 KG
Stanimira Petrova (Bułgaria) – Vida Rudolf (Słowenia) 5-0
Kariss Artingshall (Anglia) – Jennifer Fernandez Romero (Hiszpania) 5-0
Irma Testa (Włochy) – Esra Yildiz (Turcja) 5-0
Sandra Kruk (Polska) – Helina Bruyevich (Białoruś) 3-2

60 KG
Mira Potkonen (Finlandia) – Alla Yarshevich (Białoruś) 5-0
Amy Broadhurst (Irlandia) – Anastasiya Belyakova (Rosja) 5-0
Maiva Hamadouche (Francja) – Agnes Alexiusson (Szwecja) 3-0
Sema Caliskan (Turcja) – Kinga Szlachcic (Polska) 4-1

64 KG
Maria Bova (Ukraina) – Eszter Olah (Węgry) 5-0
Aneta Rygielska (Polska) – Ani Hovsepyan (Armenia) 5-0
Ornella Kheteyeva (Rosja) – Rima Ayadi (Francja) 4-1
Francesca Amato (Włochy) – Megan Reid (Szkocja) 5-0

69 KG
Rosie Eccles (Walia) – Sandy Ryan (Anglia) 3-2
Angela Carini (Włochy) – Martina Schmoranzova (Czechy) 5-0
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Anna Lysenko (Ukraina) 5-0
Darima Sandakova (Rosja) – Christina Desmond (Irlandia) 4-1

75 KG
Anastasiya Shamonova (Rosja) – Sennur Demir (Turcja) 3-2
Aoife O`Rourke (Irlandia) – Tetyana Petrovich (Ukraina) 5-0
Love Holgersson (Szwecja) – Milena Matovic (Serbia) 4-1
Elżbieta Wójcik (Polska) – Davina Michel (Francja) 3-2

81 KG
Elif Guneri (Turcja) – Iveta Lesinskyte (Litwa) 5-0
Anastasiya Chernokolenko (Ukraina) – Cynthia Glausner (Szwajcaria) 5-0
Anna Ivanova (Rosja) – Agata Kaczmarska (Polska) 4-1
Viktoriya Kebikava (Białoruś) – Katja Gajić (Słowenia) RSC.K 2

+81 KG
Zenfira Magomedaliyeva (Rosja) – Katsiaryna Kavaleva (Białoruś) 5-0
Vendula Kucerova (Czechy) – Adrienn Juhasz (Węgry) 5-0
Tetyana Shevchenko (Ukraina) – Ionela Nane (Rumunia) RSC 2
Flavia Severin (Włochy) WO.

 

ZESTAW WALK PÓŁFINAŁOWYCH

48 KG
Hanna Okhota (Ukraina) – Demie-Jade Resztan (Anglia)
Yulia Chumgalakova (Rosja) – Roberta Bonatti (Włochy)

51 KG
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Tetyana Kob (Ukraina)
Elena Saveleva (Rosja) – Wassila Lkhadiri (Francja)

54 KG
Karina Tazabekova (Rosja) – Yuliya Apanasovich (Białoruś)
Caroline Cruveillier (Francja) – Lacramioara Perijoc (Rumunia)

57 KG
Stanimira Petrova (Bułgaria) – Kariss Artingshall (Anglia)
Irma Testa (Włochy) – Sandra Kruk (Polska)

60 KG
Mira Potkonen (Finlandia) – Amy Broadhurst (Irlandia)
Maiva Hamadouche (Francja) – Sema Caliskan (Turcja)

64 KG
Maria Bova (Ukraina) – Aneta Rygielska (Polska)
Ornella Kheteyeva (Rosja) – Francesca Amato (Włochy)

69 KG
Rosie Eccles (Walia) – Angela Carini (Włochy)
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Darima Sandakova (Rosja)

75 KG
Anastasiya Shamonova (Rosja) – Aoife O`Rourke (Irlandia)
Love Holgersson (Szwecja) – Elżbieta Wójcik (Polska)

81 KG
Elif Guneri (Turcja) – Anastasiya Chernokolenko (Ukraina)
Anna Ivanova (Rosja) – Viktoriya Kebikava (Białoruś)

+81 KG
Flavia Severin (Włochy) – Zenfira Magomedaliyeva (Rosja)
Vendula Kucerova (Czechy) – Tetyana Shevchenko (Ukraina)

12. ME: KONCERTOWY BOKS SANDRY KRUK! KAROLINA KOSZEWSKA NA TARCZY

me_alcobendas

To była na pewno najlepsza od lat, a może i w całej karierze, walka Sandry Kruk (57 kg)! Podopieczna Karoliny Michalczuk i Volodymyra Dolhuna w koncertowy sposób wypunktowała dzisiaj (5-0) w 1/8 finału 12. Mistrzostw Europy Seniorek w Alcobendas aktualną wicemistrzynię Starego Kontynentu, Rosjankę Darię Abramovą. Tym samym Polka, wicemistrzyni świata sprzed 7 lat, udowodniła, że w Hiszpanii będzie się liczyć w rywalizacji nawet o tytuł mistrzowski. Niestety na tarczy do kraju wróci złota medalistka tegorocznych 2. Igrzysk Europejskich z Mińska, Karolina Koszewska (69 kg), która zdaniem sędziów uległa (2-3) Angielce Sandy Ryan.

Tak, więc dorobek Biało-Czerwonych w Alcobendas to na razie jeden półfinał Elżbiety Wójcik (75 kg) oraz cztery ćwierćfinały, w których zobaczymy: Natalię Rok (54 kg), wspomnianą Sandrę Kruk (57 kg), Kingę Szlachcic (60 kg) i Anetę Rygielską (64 kg). Jutro zawodniczka z Myszkowa powalczy z Białorusinką Yuliyą Apanasovich, dzisiejsza bohaterka z inna Białorusinką Heliną Bruyevich, pięściarka z Zielonej Góry z Turczynką Semą Caliskan, zaś torunianka z Ani Hovsepyan z Armenii.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

57 KG
Vida Rudolf (Słowenia) – Skye Falzon (Malta) 5-0
Jennifer Fernandez Romero (Hiszpania) – Eszter Torok (Rumunia) RSC 2
Kariss Artingshall (Anglia) – Mona Mestiaen (Francja) 5-0
Irma Testa (Włochy) – Yuliya Tsyplakova (Ukraina) 5-0
Esra Yildiz (Turcja) – Amanda Millere (Łotwa) 5-0
Helina Bruyevich (Białoruś) – Szabina Szucs (Węgry) 5-0
Sandra Kruk (Polska) – Daria Abramova (Rosja) 5-0

69 KG
Sandy Ryan (Anglia) – Karolina Koszewska (Polska) 3-2
Rosie Eccles (Walia) – Patricia Martin Cabrera (Hiszpania) 5-0
Martina Schmoranzova (Czechy) – Madelaine Angelsen (Norwegia) 3-1
Angela Carini (Włochy) – Melis Yonuzova (Bułgaria) 4-1
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Emillie Sonvico (Francja) 3-0
Anna Lysenko (Ukraina) – Yvonne Rassmussen (Dania) 5-0
Christina Desmond (Irlandia) – Leonie van Leeuwen (Holandia) 5-0
Darima Sandakova (Rosja) – Vivien Budai (Węgry) 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Hanna Okhota (Ukraina) – Laura Fuertes Fernandez (Hiszpania) 4-1
Demie-Jade Resztan (Anglia) – Yana Burym (Białoruś) 4-1
Yulia Chumgalakova (Rosja) – Ayse Cagirir (Turcja) 5-0
Roberta Bonatti (Włochy) – Steluta Duta (Rumunia) 3-0

12. ME: ELŻBIETA WÓJCIK Z MEDALEM. O KROK OD NIEGO KINGA SZLACHCIC. PORAŻKA SANDRY DRABIK

ela_win

We wtorek na ringu w Alcobendas wystąpiły trzy reprezentantki Polski i podobnie jak wczoraj dwie z nich wygrały swoje walki. Awans do strefy medalowej wywalczyła Elżbieta Wójcik (75 kg), która pokonała niejednogłośnie na punkty (3-2) rywalkę z czasów juniorskich, Davinę Michel z Francji. O krok od medalu 12. Mistrzostw Europy jest Kinga Szlachcic (60 kg). Zawodniczka z Zielonej Góry wypunktowała pewnie (5-0) Chorwatkę Marije Malenicę i pojutrze w ćwierćfinale zaboksuje z dobrze sobie znaną Turczynką Semą Caliskan. Niestety z medalem do kraju nie wróci Sandra Drabik (51 kg), na którą sposób znalazła Francuzka Wassila Lkhadiri, pokonując Polkę niejednogłośnie na punkty (3-1).

Jutro podczas 12. ME zobaczymy w ringu kolejne dwie Biało-Czerwone. Sandra Kruk (57 kg) stanie oko w oko z równie jak ona twardą Rosjanką Darią Abramovą, zaś Karolina Koszewska (69 kg) zmierzy się z niebezpieczną Angielką Sandy Ryan, która rok temu wywalczyła złoty medal Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej. Bohaterka dzisiejszego dnia, Elżbieta Wójcik, kolejny pojedynek stoczy 30 sierpnia ze Szwedką Love Holgersson.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Ceire Smith (Irlandia) 5-0
Eva Maria Diez Gimenez (Hiszpania) – Amalie Manich (Dania) 5-0
Camilla Fadda (Włochy) – Eliana Pileggi (Szwajcaria) 5-0
Tetyana Kob (Ukraina) – Gabriela Dimitrova (Bułgaria) 5-0
Volha Lushchyk (Białoruś) – Claudia Nechita (Rumunia) 5-0
Elena Saveleva (Rosja) – Tori-Ellis Willetts (Anglia) 4-1
Nina Radovanović (Serbia) – Anush Grigoryan (Armenia) 5-0
Wassila Lkhadiri (Francja) – Sandra Drabik (Polska) 3-1

60 KG
Mira Potkonen (Finlandia) – Paige Murney (Anglia) 3-2
Alla Yarshevich (Białoruś) – Francesca Martusciello (Włochy) 4-1
Amy Broadhurst (Irlandia) – Dominika Ciklova (Czechy) 5-0
Anastasiya Belyakova (Rosja) – Cristina Cosma (Rumunia) 5-0
Agnes Alexiusson (Szwecja) – Sandra Brugger (Szwajcaria) 5-0
Maiva Hammadouche (Francja) – Ana Starovoitova (Litwa) RSC 2
Kinga Szlachcic (Polska) – Marija Malenica (Chorwacja) 5-0
Sema Caliskan (Turcja) – Anna Okhrey (Ukraina) 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

75 KG
Anastasiya Shamonova (Rosja) – Sennur Demir (Turcja) 3-2
Aoife O`Rourke (Irlandia) – Tetyana Petrovich (Ukraina) 5-0
Love Holgersson (Szwecja) – Milena Matovic (Serbia) 4-1
Elżbieta Wójcik (Polska) – Davina Michel (Francja) 3-2

12. ME: NATALIA ROK I ANETA RYGIELSKA W ĆWIERĆFINAŁACH. AGATA KACZMARSKA BEZ MEDALU

aneta_rygielska_2016

Dwa zwycięstwa i jedna porażka – to bilans Biało-Czerwonych podczas drugiego dnia zmagań w 12. Mistrzostwach Europy Seniorek w Boksie. Awans do ćwierćfinałów wywalczyły dzisiaj Natalia Rok (54 kg) i Aneta Rygielska (64 kg). Pierwsza z nich wypunktowała (3-2) doświadczoną Bułgarkę Zlatislavę Chukanovą, zaś druga pewnie pokonała na punkty (5-0) Holenderkę Chelsey Heijnen. W Alcobendas poznaliśmy także pierwsze medalistki turnieju (w wagach 81 i +81 kg). Niestety wśród nich nie będzie Agaty Kaczmarskiej, która po bardzo twardym pojedynku przegrała niejednogłośnie na punkty (1-4) z Rosjanka Anną Ivanovą.

Zarówno Natalia, jak i Aneta, kolejne walki stoczą 28 sierpnia. Zawodniczka z Myszkowa powalczy z Białorusinką Yuliyą Apanasovich, zaś torunianka z Ani Hovsepyan z Armenii. Swoją pierwszą rywalkę poznała dziś Karolina Koszewska (69 kg), która pojutrze (27 sierpnia) skrzyżuje rękawice z Angielką Sandy Ryan. Jutro w ringu zobaczymy trzy Polki – Sandra Drabik (51 kg) walczyć będzie z Francuzką Wassilą Lkhadiri, Kinga Szlachcic (60 kg) z Chorwatką Mariją Malenicą, zaś Elżbieta Wójcik (75 kg) z Francuzką Daviną Michel.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/16 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Ceire Smith (Irlandia) – Krisztina Beri (Węgry) RSC 2

69 KG
Sandy Ryan (Anglia) – Alina Veber (Białoruś) 5-0

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

54 KG
Karina Tazabekova (Rosja) – Beyza Saracoglu (Turcja) 3-2
Natalia Rok (Polska) – Zlatislava Chukanova (Bułgaria) 3-2
Yuliya Apanasovich (Białoruś) – Iulia Coroli (Mołdawia) 5-0
Caroline Cruveillier (Francja) – Lara Rebeca Garcia (Hiszpania) 5-0
Giulia Lamagna (Włochy) – Ana Khunjua (Gruzja) 4-0

64 KG
Eszter Olah (Węgry) – Vendula Sedlackova (Czechy) RSC 2
Ani Hovsepyan (Armenia) – Maja Sarić (Chorwacja) RSC 2
Aneta Rygielska (Polska) – Chelsey Heijnen (Holandia) 5-0
Ornella Kheteyeva (Rosja) – Antanina Aksenava (Białoruś) 5-0
Rima Ayadi (Francja) – Aleksandra Rapaic (Serbia) 5-0
Megan Reid (Szkocja) – Dana Borzei (Rumunia) 4-1
Francesca Amato (Włochy) – Denitsa Eliseyeva (Bułgaria) 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

81 KG
Elif Guneri (Turcja) – Iveta Lesinskyte (Litwa) 5-0
Anastasiya Chernokolenko (Ukraina) – Cynthia Glausner (Szwajcaria) 5-0
Anna Ivanova (Rosja) – Agata Kaczmarska (Polska) 4-1
Viktoriya Kebikava (Białoruś) – Katja Gajić (Słowenia) RSC.K 2

+81 KG
Zenfira Magomedaliyeva (Rosja) – Katsiaryna Kavaleva (Białoruś) 5-0
Vendula Kucerova (Czechy) – Adrienn Juhasz (Węgry) 5-0
Tetyana Shevchenko (Ukraina) – Ionela Nane (Rumunia) RSC 2

12. ME: FATALNY POCZĄTEK WĘGIEREK. DAVINA MICHEL PIERWSZĄ RYWALKĄ ELŻBIETY WÓJCIK

womanboxing01

W hiszpańskim miasteczku Alcobendas, położonym zaledwie 13 km od Madrytu, rozpoczęły się dzisiaj 12. Mistrzostw Europy Kobiet w Boksie. Za nami 12 premierowych pojedynków w 1/16 i 1/8 finału, z których najbardziej interesowała nas rywalizacja Francuzki Daviny Michel (75 kg) z Węgierką Timeą Nagy. Wygrała niejednogłośnie na punkty (4-1) ta pierwsza i to ona pojutrze skrzyżuje rękawice w ćwierćfinale z Elżbietą Wójcik. Madziarki były w sobotę największymi przegranymi ME, bowiem boksowało ich cztery i wszystkie zeszły z ringu pokonane.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/16 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

60 KG
Paige Murney (Anglia) – Melissa Gonzalez Tudge (Hiszpania) RSC 2
Hanna Okhrey (Ukraina) – Kata Pribojszki (Węgry) 3-2

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Laura Fuertes Fernandez (Hiszpania) – Szilvia Toth (Węgry) 5-0
Demie-Jade Resztan (Anglia) – Sandra Maran (Serbia) 5-0
Yana Burym (Białoruś) – Kristine Sargsyan (Armenia) 5-0
Ayse Cagirir (Turcja) – Emi-Mari Todorova (Bułgaria) 4-1
Yulia Chumgalakova (Rosja) – Perzin Nazari (Norwegia) 5-0
Roberta Bonatti (Włochy) – Gloria D`Almeida (Francja) 3-2
Steluta Duta (Rumunia) – Zeijana Pitesa (Chorwacja) DQ 3

75 KG
Anastasiya Shamonova (Rosja) – Kerry Davis (Anglia) 5-0
Davina Michel (Francja) – Timea Nagy (Węgry) 4-1

81 KG
Iveta Lesinskyte (Litwa) – Petra Szatmari (Węgry) 4-1

12. ME: ANALIZA MEDALOWYCH PERSPEKTYW POLEK W ALCOBENDAS

me_alcobendas

136 zawodniczek z 31 krajów stanie dzisiaj do walki o medale 12. Mistrzostw Europy Seniorek w Boksie. Startująca w hiszpańskim Alcobendas reprezentacja Polski poznała wczoraj swoje pierwsze rywalki oraz drogę do medali. Która z Polek ma największe szanse na to, by stanąć na podium? Zacznijmy od tego, że aż pięć z ośmiu Biało-Czerwonych zostało rozstawionych. Numerem 1 w wadze do 69 kg jest Karolina Koszewska, nr 2 przydzielono Sandrze Drabik (51 kg), Elżbiecie Wójcik (75 kg) i Agacie Kaczmarskiej (81 kg), zaś nr 3 przypadł Anecie Rygielskiej (64 kg).

Ze wspomnianej piątki najbliżej strefy medalowej jest Elżbieta Wójcik, która rozpoczyna turniej od ćwierćfinału, w którym zaboksuje albo z doświadczoną, ale nieco już wyboksowaną Węgierką Timeą Nagy lub z rówieśniczką Polki, wysoką Francuzką Daviną Michel. Nasza zawodniczka wygrywała z tą ostatnią w czasach juniorskich i zapewne będzie faworytką podczas ME. O wartości Michel przekonała się w tym roku trenerka naszej kadry Karolina Michalczuk, bowiem Francuzka rywalizowała z Agatą Kaczmarską podczas ME do lat 22 we Władykawkazie, przegrywając niejednogłośnie na punkty (0-4). Co dalej? W półfinale Elżbieta prawdopodobnie stanie oko w oko z szykowana na następczynię Anny Laurell, jeszcze od niej wyższą Love Holgersson. Panie rywalizowały ze sobą w 2016 r. w Gliwicach, gdzie wygrała Wójcik, ale wówczas Szwedka nie miała najlepszego okresu w swojej karierze. Mocno wierząc, że i tym razem do góry powędruje ręka Polki, w finale możemy ją zobaczyć z doświadczoną (37 lat) Turczynką Sennur Demir, która niespodziewanie z wagi ciężkiej (+81 kg) zeszła do średniej lub z młodą nadzieją rosyjskiego boksu, 19-letnią Anastasiyą Shamonovą, która w gronie juniorek (podobnie jak Wójcik przed pięcioma laty) zdobyła wszystko, co było do zdobycia.

Również tylko jedno zwycięstwo dzieli od medalu Agatę Kaczmarską (81 kg), ale by stanąć na podium trzeba pokonać twardą mistrzynię Rosji Annę Ivanovą, która dostała od trenera Sbornej życiową szansę. Gdyby Agacie udało się wygrać z Rosjanką, w półfinale najprawdopodobniej zmierzyłaby się z rozstawiona z nr 2, doświadczoną Białorusinką Viktoriyą Kebikovą. W górnej części drabinki faworytką zapewne będzie po raz kolejny Turczynka Elif Guneri.

Bardzo realnie medalu może wyglądać Aneta Rygielska, która po czterech latach znów na wielkiej imprezie mistrzowskiej spróbuje swoich sił w wadze do 64 kg. W Baku, podczas 1. Igrzysk Europejskich zdobyła brązowy krążek i w Alcobendas może być podobnie. Kluczem będzie zwycięstwo w pierwszej walce nad bardzo zdolną, choć nadal mało doświadczoną Holenderką Chelsey Heijnen, która w tym roku zdobyła brąz ME do lat 22, przegrywając w półfinale po kontrowersyjnym werdykcie (2-3) z zawodniczką gospodarzy, Natalią Sychugovą. W razie zwycięstwa Rygielska w ćwierćfinale najprawdopodobniej zaboksowałaby z mocno bijącą Ani Hovespian z Armenii, i w półfinale mogłaby skrzyżować rękawice z faworytką turnieju, była mistrzynią świata, wysoką Ukrainką Marią Baduliną-Bovą, która przed czterema laty, szukając olimpijskiej szansy, próbowała swoich sił nawet w wadze średniej.

W gronie medalistek tegorocznych ME powinniśmy także oglądać Sandrę Drabik, która w pierwszej walce stanie oko w oko z dobrą technicznie ale słabszą od Polki fizycznie i motorycznie Francuzką Wassilą Lkhadiri. W walce o medal naszej zawodniczce przyjdzie najpewniej znów rywalizować z utalentowaną Anush Grigoryan z Armenii, ale podobnie jak to było w Mińsku podczas 2. Igrzysk Europejskich, zwycięsko powinna z tej rywalizacji wyjść Sandra. Z kim mogłaby walczyć w półfinale? Wiele wskazuje na to, że z rutynowana 35-letnią rosyjską mistrzynią Eleną Savelevą, która jednakże szczyt swojej chwały ma za sobą, czego dowodem są niedawne porażki na krajowych ringach. Drabik i Saveleva znają doskonale swoje atuty i zapewne byłby to arcyciekawy pojedynek. W razie zwycięstwa Polka trafiłaby na faworytkę górnej połowy drabinki, czyli Turczynkę Busenaz Cakiroglu lub solidną Bułgarkę Gabrielę Dimitrovą, z którymi w tym roku bez powodzenia rywalizowała.

Karolina Koszewska, mimo rozstawienia z nr 1, nie będzie miała łatwej drogi do medalu, bo już w 1/8 finału najpewniej skrzyżuje rękawice z nieobliczalną Angielką Sandy Ryan. Ewentualne zwycięstwo, na które liczymy, otworzy Polce drogę do rywalizacji z twardą Walijką Rosie Eccles, której zwyciężczyni zdobędzie co najmniej brązowy medal. Na półfinał jest kilka wariantów, bo może w nim znaleźć się zarówno jedna z dwóch młodych-zdolnych zawodniczek, czyli Angela Carini z Włoch lub Bułgarka Melis Yonuzova, albo niezwykle doświadczona Czeszka Martina Schmoranzova. W każdej konfiguracji faworytką powinna być Karolina, która jeśli awansuje do finału, to raczej zmierzy się w nim z dobrze sobie znaną, niewygodną Turczynką Busenaz Surmeneli.

W kontekście medalowych szans należy także wspomnieć o Kindze Szlachcic (60 kg), która będzie faworytką pierwszej walki z Chorwatką Mariją Malenicą i w razie wyczekiwanego przez nas zwycięstwa powinna zmierzyć się z rozstawioną z nr 2 Turczynką Semą Caliskan, którą pokonała niedawno na turnieju w Botewgradzie. Rywalka, która przeszła fizyczną metamorfozę zbijając 15 kg wagi i schodząc w dół z wagi średniej, jest w zasięgu naszej pięściarki. W półfinale na Kingę czekałaby Szwedka Agnes Alexiusson lub …zawodowa mistrzyni świata Maiva Hammadouche, która niespodziewanie zasiliła szeregi ekipy Francji. Trudniejsza wydaje się górna część turniejowej drabinki (m.in. Mira Potkonen, Anastasiya Belyakova, Amy Broadhurst).

Natalia Rok (54 kg) debiutuje na tak wielkiej imprezie mistrzowskiej ale w tym sezonie pokazała, że nie ma kompleksów i jest w stanie stawić czoła każdemu zadaniu. Podczas ME w Alcobendas takim pierwszym testem będzie dla niej pojedynek z cenioną w Europie Bułgarką Zlatislavą Chukanovą, która dostała szansę zastąpienia Stoyki Petrovej. W razie zwycięstwa Polka zmierzy się najpewniej z niewygodną Białorusinką Yulia Apanasovich i w ewentualnym półfinale z kimś z trójki: Ivanna Krupenia (Ukraina), Karina Tazabekova (Rosja), Beyza Saracoglu (Turcja). Dużo łatwiej o medal byłoby w dole drabinki, gdzie faworytką do finału jest Rumunka Lacramioara Perijoc.

Nie ulega wątpliwości, że najtrudniejszą drogę do medalu ma Sandra Kruk (57 kg), która już w pierwszym pojedynku skrzyżuje rękawice z jedną z faworytek, Rosjanką Darią Abramovą. Rywalka na pewno nie ustępuje Polce sile fizycznej, więc czeka nas ringowa wojna, w której chcielibyśmy widzieć zwycięstwo Polki, która ma za sobą dobry sezon, ale będzie o to bardzo trudno. A dalej? W drodze do półfinału czekałby Polkę pojedynek z Białorusinką Helina Bruyevich, którą pewnie pokonała na turnieju w Usti nad Łabą, a w ewentualnym półfinale walka z rutynowaną Ukrainką Yulią Tsyplakovą lub o ponad dekadę młodszą Włoszka Irmą Testą.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na obsadę niektórych kategorii wagowych. Wśród 136 zgłoszonych zawodniczek zabraknie kilkunastu czołowych Europejek, z których część najprawdopodobniej szykuje się do startu w Mistrzostwach Świata w Ułan Ude (3-13 października 2019 r.). Szczególnie widać to w wadze średniej (75 kg), w której zabraknie czterech najlepszych zawodniczek ubiegłego sezonu. Tym bardziej należy wykorzystać tę szansę i wywalczyć jak najwięcej medali, czego polskim zawodniczkom i ich Trenerce życzę.

NIEOBECNE TURNIEJU W ALCOBENDAS

48 KG
Sevda Asenova (Bułgaria)

51 KG
Svetlana Soluyanova (Rosja)
Lisa Whiteside (Anglia)
Lise Sandebjer (Szwecja)

54 KG
Stoyka Petrova (Bułgaria)
Delphine Mancini (Francja)
Viktoria Kuleshova (Rosja)
Giulia De Laurenti (Włochy)
Ebonie Jones (Anglia)
Azize Nimani (Niemcy)

57 KG
Ornella Wahner (Niemcy)
Jemyma Betrian (Holandia)
Alessia Mesiano (Włochy)
Ludmila Vorontsova (Rosja)

60 KG
Kelly Harrington (Irlandia)

64 KG
Ekaterina Dynnik (Rosja)
Rebecca Nicoli (Włochy)
Valentina Alberti (Włochy)

69 KG
Nadine Apetz (Niemcy)
Yaroslava Yakushina (Rosja)
Assunta Canfora (Włochy)
Grainne Walsh (Irlandia)

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia)
Lauren Price (Holandia)
Maria Borutsa (Ukraina)
Sarah Scheurich (Niemcy)

81 KG
Maria Urakova (Rosja)
Irina Schoenberger (Niemcy)

+81 KG
Lidia Fidura (Polska)
Sylwia Kusiak (Polska)

Opracował: Jarosław Drozd

12. ME: OSIEM BIAŁO-CZERWONYCH NA STARCIE. JAK LOSOWAŁY POLKI W ALCOBENDAS?

me_alcobendas

Jutro w podmadryckim Alcobendas zabrzmi pierwszy gong 12. Mistrzostw Europy Seniorek w Boksie. Do Hiszpanii udała się również ośmioosobowa reprezentacja Polski, prowadzona przez trenerski duet Karolina MichalczukVolodymir Dolhun. O medale ME powalczą: Sandra Drabik (Soma Boxing Kielce, 51 kg), Natalia Rok (LKS Myszków, 54 kg), Sandra Kruk (Niezrzeszona, 57 kg), Kinga Szlachcic (Boksing Zielona Góra, 60 kg), Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń, 64 kg), Karolina Koszewska (Legia Warszawa, 69 kg), Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino, 75 kg) i Agata Kaczmarska (Radomiak Radom, 81 kg). Dzisiaj Biało-Czerwone poznały swoje turniejowe drabinki. Poza Wójcik i Kaczmarską, które pierwsze pojedynki stoczą w ćwierćfinale, pozostałe Polki muszą wygrać po dwie walki, by awansować do strefy medalowej.

Dodajmy, że Mistrzostwa Europy to dla zawodniczek Starego Kontynentu druga z trzech wielkich imprez sezonu. Pierwszą były Igrzyska Europejskie (choć rozgrywane w 5 kategoriach wagowych), zaś kulminacyjnym momentem roku, na który wszyscy planują szczyt formy, będą Mistrzostwa Świata w rosyjskim mieście Ułan Ude (3-13 października 2019 r.). Stąd nieobecność w Alcobendas kilku znanych zawodniczek, m.in. Holenderek Jemymy Betrian (57 kg) i Nouchki Fontijn (75 kg), Rosjanek Svetlany Soluyanovej (51 kg) i Yaroslavy Yakushiny (69 kg), czy całej reprezentacji Niemiec.

WYNIKI LOSOWANIA

51 KG: Sandra Drabik (26 sierpnia) w 1/8 finału z Wassilą Lkhadiri (Francja)
54 KG: Natalia Rok (25 sierpnia) w 1/8 finału ze Zlatislavą Chukanovą (Bułgaria)
57 KG: Sandra Kruk (27 sierpnia) w 1/8 finału z Darią Abramovą (Rosja)
60 KG: Kinga Szlachcic (26 sierpnia) w 1/8 finału z Marija Malenicą (Chorwacja)
64 KG: Aneta Rygielska (25 sierpnia) w 1/8 finału z Chelsey Heijnen (Holandia)
69 KG: Karolina Koszewska (27 sierpnia) w 1/8 finału z Sandy Ryan (Anglia) lub Alina Veber (Białoruś)
75 KG: Elżbieta Wójcik (26 sierpnia) w 1/4 finału z Daviną Michel (Francja) lub Timeą Nagy (Węgry)
81 KG: Agata Kaczmarska (25 sierpnia) w 1/4 finału z Anną Ivanovą (Rosja)

GRUZINI I ANGIELKI NAJLEPSI W ME MŁODZIKÓW. BRĄZOWY MEDAL MACIEJA MARCHELA

mek2019

W niedzielę w Tbilisi zakończyły się 17. Mistrzostw Europy Młodzików i 2. Mistrzostwa Europy Młodziczek w boksie. Wśród tych pierwszych najwięcej złotych medali – aż siedem! – przypadło w udziale Gruzinom, zaś wśród zawodniczek najskuteczniejsze w finałach były Angielki, które pięć razy stanęły na najwyższym stopniu podium.

Nas cieszy brązowy medal Macieja Marchela (Niestowarzyszony – Podlaskie, 40 kg), który w półfinale przegrał (2-3) po wyrównanym pojedynku z późniejszym mistrzem, Anglikiem Thomasem Vareyem. Złote medale ME wywalczyli także Azer Mahammadali Gasimzada (43 kg) i Szkot Alan Perrie (54 kg), którzy pokonali w Tbilisi Polaków – Dominika Jędreja oraz Ivana Kucherenko.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH

MŁODZICZKI (SCHOOLGIRLS)

36 KG Sophie Harper (Anglia) – Anastasiya Burlak (Ukraina) 3-2
38 KG Caoimhe Kinsella (Irlandia) – Zeynep Gulcan Turgul (Turcja) RSC 2
40 KG Laila Abdullatif (Cypr) – Emillia Mykhailuk (Ukraina) 3-2
42 KG Aurika Kostrytska (Ukraina) – Katie O`Keefe (Irlandia) 3-2
44 KG Polina Mishchenko (Ukraina) – Esther Lambe (Irlandia) 3-2
46 KG Jessica Keeton (Anglia) – Oleksandra Manko (Ukraina) RSC 3
48 KG Alice Pumphrey (Anglia) – Valeriya Telpis (Ukriana) 5-0
51 KG Maria Teresa Sannino (Włochy) – Georgia Dunne McGovern (Irlandia) 5-0
54 KG Izabel Devenyi (Węgry) – Irina Ciubova (Mołdawia) 5-0
57 KG Luisa Acconcia (Włochy) – Yuliya Filippova (Ukraina) 5-0
60 KG Valentina Marra (Włochy) – Abby Louise Briggs (Anglia) 5-0
64 KG Paris Smith (Anglia) – Lyndon Ava Rose Henry (Irlandia) 5-0
70 KG Amber Moss-Birch (Anglia) – Tatia Bukia (Gruzja) 4-1

MŁODZICY (SCHOOLBOYS)

38,5 KG Denaeo George (Anglia) – Luka Tsuleikskiri (Gruzja) 4-1
40 KG Thomas Varey (Anglia) – Murad Tagiev (Gruzja) 3-2
41,5 KG Gor Ayvazian (Gruzja) – Sean Tyndal (Irlandia) 5-0
43 KG Mahammadali Gasimzada (Azerbejdżan) – Patrick Paton (Szkocja) 5-0
44,5 KG Gocha Gordulava (Gruzja) – Mahammadali Ashiraliyev (Azerbejdżan) 5-0
46 KG Davit Japaridze (Gruzja) – Oleksandr Levchenko (Ukraina) 5-0
48 KG Saba Eremeishvili (Gruzja) – Anatoliy Yem (Ukraina) 4-1
50 KG Ellis Panter (Anglia) – Hlib Hryhorian (Ukraina) 3-2
52 KG Demur Kajaia (Gruzja) – Dmytro Mischenko (Ukraina) 5-0
54 KG Alan Perrie (Szkocja) – Narek Nersisyan (Armenia) 5-0
56 KG Bohdan Cheldyk (Ukraina) – Artur Mkrtchyan (Armenia) 5-0
59 KG Anthony Connors (Anglia) – Davide Fiore (Włochy) 4-1
62 KG Tiziano Guglieman (Włochy) – Michael McCarthy (Irlandia) 5-0
65 KG Gia Mitagvaria (Gruzja) – Garik Antanosyan (Armenia) 3-2
68 KG Suren Arakelyan (Armenia) – Ethan Moor (Anglia) 5-0
72 KG Oleksiy Stepanov (Ukraina) – Angelo David Teodorescu (Rumunia) RSC 1
76 KG Oliya Pavlov (Ukraina) – Mateo Pejic (Chorwacja) 4-1
80 KG Yehor Tkachenko (Ukraina) – Kiryl Duhar (Białoruś) 5-0
90 KG Adam Folarian Olaniyan (Irlandia) – Davit Khutsishvili (Gruzja) 5-0
+90 KG Tariel Shakiradze (Gruzja) – Lovro Pavcec (Chorwacja) 4-1

MACIEJ MARCHEL POWALCZY O FINAŁ 17. MISTRZOSTW EUROPY MŁODZIKÓW

mek2019

Znakomite wiadomości napłynęły do nas z Tbilisi, gdzie rozgrywane są 17. Mistrzostwa Europy Młodzików (Schoolboys). W turnieju, w którym rywalizuje aż 238 najlepszych pięściarzy Starego Kontynentu w wieku 13 i 14 lat, co najmniej brązowy medal wywalczył Maciej Marchel (40 kg). Podopieczny trenera Piotra Jankowskiego pokonał w środę niejednogłośnie na punkty (4-1) Turka Refika Kartala i awansował do półfinału.

Młody pięściarz z Białegostoku w pojedynku o finał zaboksuje dzisiaj z Anglikiem Thomasem Vareyem, który w środę pokonał pewnie (5-0) Ormianina Armena Pilosyana. Niestety medalu z Gruzji nie przywiedzie Dominik Jędrej (43 kg). Zawodnik z Kętrzyna przegrał przez RSC w 1. starciu z faworyzowanym Azerem Mahammadalim Gasimzadą.

DOBRA FORMA KADROWICZEK PRZED MISTRZOSTWAMI EUROPY. SIEDEM MEDALI W BUŁGARII

kinga_szlachcic

W ostatnim międzynarodowym starcie przed 12. Mistrzostwami Europy w Alcobendas, prowadzona przez Karolinę Michalczuk Kadra Narodowa Seniorek wywalczyła w Botewgradzie dwa srebrne oraz pięć brązowych medali 5. MTB „Balkan”. Na drugim stopniu podium stanęły Kinga Szlachcic (60 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg), zaś brązowe krążki zawisły na szyjach: Sandry Drabik i Natalii Rok (obie 51 kg), Sandry Kruk (57 kg), Anety Rygielskiej (64 kg) i Agaty Kaczmarskiej (75 kg).

Ogółem Polki stoczyły w Bułgarii 16 walk, z których 8 wygrały i tyleż samo przegrały. Rywalizowało 45 zawodniczek z Bułgarii, Kanady, Polski Rosji, Słowenii, Somalii (!), Szwecji, Turcji i Węgier.

W Botewgradzie rywalizowało także 19 juniorek z Bułgarii, Finlandii, Polski, Rumunii, Szwecji i Węgier. Z Biało-Czerwonych najlepiej spisały się Wiktoria Rogalińska (51 kg), Karolina Ampulska (54 kg) i Daria Parada (75 kg), które wygrały walki finałowe. Na drugim stopniu podium stanęły Vanessa Orczyk (60 kg) i Julia Różańska (75 kg).

WYNIKI WALK

SENIORKI (ELITE)

ĆWIERĆFINAŁY
51 KG Sandra Drabik – Sara Haghighat-Joo (Kanada) 5-0
51 KG Natalia Rok – Krisztina Beri (Węgry) 5-0
57 KG Sandra Kruk – Vida Rudolf (Słowenia) 5-0
60 KG Kinga Szlachcic – Kinga Mezovari (Węgry) 5-0
64 KG Aneta Rygielska – Ornella Kheteyeva (Rosja) 5-0
69 KG Busenaz Surmeneli (Turcja) - Karolina Koszewska 4-1
75 KG Agata Kaczmarska – Timea Nagy (Węgry) 3-2

PÓŁFINAŁY
51 KG Gabriela Dimitrova (Bułgaria) - Sandra Drabik 4-1
51 KG Elena Saveleva (Rosja) – Natalia Rok 4-1
57 KG Stanimira Petrova (Bułgaria) – Sandra Kruk 4-1
60 KG Kinga Szlachcic – Sema Caliskan (Turcja) 3-2
64 KG Aleksandra Ordina (Rosja) – Aneta Rygielska 3-2
75 KG Sennur Demir (Turcja) – Agata Kaczmarska 5-0
75 KG Elżbieta Wójcik – Oksana Trofimova (Rosja) 3-2

FINAŁY
48 KG Emi-Mari Todorova (Bułgaria) – Sevda Asenova (Bułgaria) 3-1
51 KG Gabriela Dimitrova (Bułgaria) – Elena Saveleva (Rosja) 4-1
54 KG Karina Tazabekova (Rosja) – Zlatislava Chukanova (Bułgaria) 4-1
57 KG Stanimira Petrova (Bułgaria) – Caroline Veyre (Kanda) 4-1
60 KG Anastasiya Beliakova (Rosja) – Kinga Szlachcic (Polska) 4-1
64 KG Aleksandra Ordina (Rosja) – Denitsa Eliseyeva (Bulgaria) 3-2
69 KG Busenaz Surmeneli (Turcja) – Darima Sandakova (Rosja) 4-1
75 KG Sennur Demir (Turcja) – Elżbieta Wójcik (Polska) 4-1

JUNIORKI (YOUTH)

PÓŁFINAŁY
51 KG Wiktoria Rogalińska – Dara Gancheva (Bułgaria) 5-0
54 KG Karolina Ampulska – Dilek Servetova (Bułgaria) 5-0
54 KG Bianca Cobzaru (Rumunia) - Jessica Żelazko 5-0
60 KG Vanessa Orczyk – Ana-Maria Dyalova (Bułgaria) 5-0
75 KG Julia Różańska – Petronela Schinte (Rumunia) 5-0

FINAŁY
48 KG Melek Zakifova (Bułgaria) – Diana Pasat (Rumunia) 5-0
51 KG Wiktoria Rogalińska (Polska) – Tamara Tarnoczy (Węgry) 3-2
54 KG Karolina Ampulska (Polska) – Bianca Cobzaru (Rumunia) 3-2
60 KG Vilma Viitanen (Finlandia) – Vanessa Orczyk (Polska) RSC 3 (kontuzja)
64 KG Evelina Taimi (Finlandia) – Rebecca Ljunglof (Szwecja) 3-2
75 KG Daria Parada (Polska) - Julia Różańska (Polska) 5-0

DOMINIK JĘDREJ W ĆWIERĆFINALE 17. ME MŁODZIKÓW. DWIE POLSKIE SZANSE NA MEDAL

mek2019

Ze zmiennym szczęściem boksowali wczoraj w Tbilisi reprezentanci Polski, którzy pojechali do Gruzji, by walczyć o medale 17. Mistrzostwach Europy Młodzików (Schoolboys). W poniedziałek w ringu zobaczyliśmy Nikolasa Pawlika (38,5 kg), Dominika Jędreja (43 kg), Ivana Kucherenko (54 kg) i Jakuba Ochnickiego (72 kg). Zwycięsko ze swojej próby wyszedł jednak tylko Dominik, pokonując jednogłośnie na punkty (5-0) Słowaka Matyusa Janicka.

W środę (7 sierpnia) w ćwierćfinale rywalem młodziutkiego pięściarza LKS Niedźwiedź Kętrzyn będzie Azer Mahammadali Gasimzada, który miał wolny los. Tego samego dnia w ringu wystąpi Maciej Marchel (40 kg), który zaboksuje z Turkiem Refikiem Kartalem. Niestety z turniejem pożegnało trzech pozostałych Biało-Czerwonych. Nikolas Pawlik przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z Ahmetem Pekelem (Turcja), Ivan Kucherenko w takim samym stosunku z Alanem Perrie (Szkocja), zaś Jakub Ochnicki (0-5) z Azizem Islamem (Turcja).

KOWNACKI WYPUNKTOWAŁ ARREOLĘ. REKORD WSZECHCZASÓW W ILOŚCI ZADANYCH CIOSÓW!

kownacki_arreola

W pierwszej walce wieczoru w karierze, podczas gali w Nowym Jorku, Adam Kownacki (20-0, 15 KO) pokonał po trudnej bitce Chrisa Arreolę (38-6-1, 33 KO) i zdobył wakujący, interkontynentalny pas IBF wagi ciężkiej.

Zgodnie z oczekiwaniami od początku rozgorzała wojna. Adam już w dziesiątej sekundzie trafił mocnym prawym sierpowym. W pierwszej odsłonie obaj trafili kilka raczy czysto na górę, lecz to bomby Polaka miały większą wymowę. Dobrze pracował też lewym prostym. Jeszcze większa zadyma w drugim starciu. Kownacki zepchnął Arreolą do odwrotu. Ten odpowiadał mocnymi sierpami, lecz Adam bez zmrużenia oka przyjmował to i nacierał dalej. Trafiał ładnymi krótkimi podbródkami w półdystansie. I właśnie takim podbródkiem zranił Amerykanina na początku trzeciej odsłony. Arreola przegrywał, choć cały czas pozostawał groźny i mocno odpowiadał. Skoncentrował się na ciosach na korpus, by osłabić ataki naszego polonijnego wojownika. Ale napór Adama nie słabł.

Dopiero w czwartej rundzie tempo nieco spadło, na czym skorzystał Arreola. Bił celniej, a po gongu na przerwę podniósł rękę, nakręcając się jeszcze bardziej. Adam kontrolował sytuację, lecz złapał go chyba lekki kryzys. Po przerwie Polak poczęstował przeciwnika prawym sierpowym. Fajnie zaczął, lecz Arreola trochę lepiej finiszował. Runda trudna do punktowania. Dużo lepsza była na szczęście ta szósta. „Babyface” zaczął ją akcją lewy-prawy, ponowił kilka razy tę kombinację i znów to on nadawał tempo. Arreola sporo przyjmował, ale nie zamierzał skapitulować. Mało tego, cały czas groźnie odpowiadał. I wygrał siódme starcie, bo Adam potraktował je trochę „odpoczynkowo”. W ósmym wydłużył dystans, uruchomił nieco nogi i gdy stał dalej, radził sobie lepiej. Nieznacznie, ale jednak wygrana przez naszego wojownika runda 10:9.

Kownacki na początku dziewiątej rundy trafił mocnym prawym sierpem. Dodatkowo Arreola miał chyba kłopoty z lewą ręką. Adam zdominował ten odcinek, trafiał, choć w tych jego ciosach brakowało już trochę dynamiki. Dziesiątą dobrze zaczął, potem trochę odpoczywał i fajnie zaznaczył końcówkę dłuższą kombinacją przy linach. Jednoręki Arreola wygrał jedenastą rundę. Bił tylko prawymi sierpami, a i tak potrafił znaleźć lukę w gardzie naszego rodaka. Ostatnie trzy minuty to znów bitka, choć nie tak efektowna jak na początku. Obaj byli już po prostu zbyt zmęczeni. Sędziowie punktowali jednogłośnie – 118:110 i dwukrotnie 117:111, wszyscy na korzyść Adama.

Kownacki z Arreolą dali kibicom ostrą bitkę, a jednocześnie wykręcili niesamowite, rekordowe liczby. Serwis CompuBox poinformował, że obaj zawodnicy pobili dwa rekordy wagi ciężkiej. Wyprowadzili najwięcej ciosów w historii walk wagi ciężkiej – aż 2172. Trafili też najwięcej w historii – 667. Statystyki ciosów: Kownacki 369/1047 (35%) – Arreola 298/1125 (27%).

źródło: bokser.org

DZISIAJ PIERWSZE WALKI POLAKÓW W MISTRZOSTWACH EUROPY MŁODZIKÓW W TBILISI

mek2019

W Tbilisi rozpoczęły się wczoraj mistrzowskie zmagania najmłodszych adeptów pięściarstwa, którzy rywalizują w 17. Mistrzostwach Europy Młodzików (Schoolboys) i Młodziczek (Schoolgirls). Do Gruzji przyjechało aż 238 zawodników oraz 78 zawodniczek z 30 państw. W tym gronie jest również pięcioosobowa reprezentacja Polski, prowadzona przez trenerów  Adriana Ochnickiego oraz Piotra Jankowskiego, który jednocześnie w Tbilisi pełni funkcję kierownika drużyny.

Jak losowali Biało-Czerwoni?

38,5 KG Nikolas Pawlik (LKS Myszków) – w 1/8 finału z Ahmetem Pekelem (Turcja)
40 KG Maciej Marchel (Niestowarzyszony – Podlaskie) w 1/4 finału z Refikiem Kartalem (Turcja)
43 KG Dominik Jędrej (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) – w 1/8 finału z Matyusem Janickiem (Słowacja)
54 KG Ivan Kucherenko (Adrenalina Wrocław) – w 1/8 finału z Alanem Perrie (Szkocja)
72 KG Jakub Ochnicki (Fight Club Toruń) – w 1/8 finału z Azizem Islamem (Turcja)

Dzisiaj w ringu zobaczymy Nikolasa Pawlika, Dominika Jędreja, Ivana Kucherenko i Jakuba Ochnickiego, zaś Maciej Marchel swój pierwszy pojedynek stoczy w środę (7 sierpnia). Jeśli zwycięży, przywiezie do kraju co najmniej brązowy medal. Jego wspomniani wcześniej czterej koledzy muszą wygrać po dwie walki, by cieszyć z krążka ME. Trzymamy kciuki!

NA INAUGURACJĘ „SUZUKI BOXING NIGH” POLACY POKONALI BUŁGARÓW 10-6

plakat_polska_bugaria

W warszawskim hotelu „Hilton” reprezentacja Polski seniorów pokonała w meczu międzypaństwowym, firmowanym jako „Suzuki Boxing Night”, kadrę Bułgarii 10-6. Punkty dla podopiecznych trenera Iwana Juszczenko zdobyli: Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg) oraz Mateusz Goiński (81 kg).

POLSKA vs BUŁGARIA 10-6 [WARSZAWA, 26 LIPCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Tinko Banabakov – Jakub Słomiński 3-0
56 KG Daniel Asenov – Jarosław Iwanow 2-1
60 KG Radomir Obruśniak – Kiril Rusinov 2-1
64 KG Mateusz Polski – Vensan Kirkorov 3-0
69 KG Filip Wąchała – Petar Draganov 3-0
75 KG Bartosz Gołębiewski – Husein Huseyn 3-0
81 KG Mateusz Goiński – Kristiyan Nikolov 2-1
91 KG Ivan Mechkov – Michał Soczyński 2-1

dodatkowa walka

+91KG Aleksander Stawirej - Adam Kulik WP

SZPILKA BRUTALNIE ZNOKAUTOWANY PRZEZ CHISORĘ W LONDYNIE

SZPILKA04

Zaczęło się nieźle, ale Artur Szpilka (22-4, 15 KO) został bardzo ciężko znokautowany przez Derecka Chisorę (31-9, 22 KO). Od początku zrobiło się gorąco. Anglik zgodnie ze scenariuszem zaatakował. Trafił mocnym prawym na dół i polował prawym sierpem na górę. Na szczęście nie trafiał. Polak za to skontrował go długim lewym krzyżowym, a potem lewym podbródkiem. Dobry początek.

Drugą rundę Artur zaczął niezłym prawym jabem, jednak za moment został brutalnie spacyfikowany. Chisora uderzył najpierw dwukrotnie prawym na dół, czym uśpił czujność „Szpili”. Huknął prawym sierpowym i na dobrą sprawę już było po wszystkim. Artur nie padł, ale tylko dlatego, że opierał się o liny. Były mistrz Europy doskoczył do zranionej ofiary, poprawił lewym sierpem, a kolejnym prawym ciężko znokautował naszego rodaka. Prawie równie ciężko, jak kilka lat temu Deontay Wilder

źródło: bokser.org

DEMETRIUS ANDRADE POKONAŁ MACIEJA SULĘCKIEGO NA GALI W PROVIDENCE

andrade_sulecki

Demetrius Andrade (28-0, 17 KO) w świetnym stylu obronił tytuł mistrza świata WBO i zdominował Macieja Sulęckiego (28-2, 11 KO) na gali w Providence. Amerykanin pokazał boks na najwyższym światowym poziomie, a Polak nie miał niestety na to odpowiedzi.

Pierwszy do ataku zerwał się Andrade, strzelał szybkimi ciosami lewą ręką i posłał Polaka na deski uderzeniem w czubek głowy, ale Maciek nie był mocno zraniony i zdołał wrócić do gry. Andrade agresywnie atakował i spychał Sulęckiego do obrony. Zamknął Maćka w narożniku pod koniec pierwszej rundy, trafił prawym sierpowym, ale gong przerwał nawałnicę mistrza.

Druga odsłona to świetna praca nóg Amerykanina w dystansie i efektowny boks w jego wykonaniu, ale Sulęcki zaczął wreszcie odpowiadać, choć jego ciosy nie dochodziły celu. Andrade próbował znowu rozwinąć ofensywę, ale Maciek był już bardziej uważny i trafił pod koniec kilka razy prawym na dół. W przerwie między rundami Piotr Wilczewski apelował o walkę na środku ringu.

W trzeciej odsłonie Andrade sprawiał wrażenie nonszalanckiego, lecz nadal sprawiał Polakowi kłopoty. Jego długi prawy prosty, balans i luz były bardzo trudne do okiełznania. Sulęcki nie dawał sobie zrobić krzywdy i mądrze pracował na nogach w obronie, choć zaczął przyjmować długie lewe na dół. Pod koniec rundy trafił bezpośrednim prawym, a potem umiejętnie wymknął się spod lin po szarży championa.

Andrade huknął mocnym prawym na dół na początku czwartej rundy, a następnie po raz kolejny ruszył do ataku. Sulęcki unikał obszernych zamachowych uderzeń, ale niewiele robił w ofensywie. Amerykanin bardzo nisko schodził głową, wytrącał Polaka z rytmu i znowu zaakcentował końcówkę mocną serią przy linach.

Piąta odsłona to pokaz kreatywnego poruszania się w ringu w wykonaniu Andrade. Maciek nie mógł mu się dobrać do skóry, namierzyć śliskiego, wysokiego mańkuta lewym prostym, a także celnie trafić bezpośrednim prawym. Mistrz trafił kombinacją lewy na dół-prawy na górę i zmieniał pozycję, nieustannie szachując Polaka.

Andrade trafił bezpośrednim prawym podbródkowym z pozycji mańkuta na początku szóstej rundy i tańczył w ringu swój niesamowity taniec. Maciek nie miał niestety na tym etapie żadnego pomysłu na odwrócenie przebiegu walki. „Boo Boo” nie był szczególnie aktywny w ataku, ale niewątpliwie wyraźnie przeważał.

Druga połowa walki rozpoczęła się od prób ataków Sulęckiego. Andrade spokojnie opanował sytuację prawymi prostymi z bekhendu, które totalnie frustrowały Polaka. Nareszcie Maciek trafił dwoma prawymi prostymi, Amerykanin amortyzował jednak te ciosy, mistrzowsko pracował w obronie i nie dał „Striczowi” rozwinąć skrzydeł w ataku.

W ósmej rundzie Sulęcki agresywniej próbował skrócić dystans i trafił prawym prostym. Niedługo później ulokował lewy sierpowy i wydawało się, że Andrade zwolnił. Walka wciąż miała miejsce na środku ringu. Pod koniec rundy Amerykanin trafił soczystym lewym prostym i podkreślił swoją kontrolę. Ten sam – niekorzystny dla Polaka obraz walki – utrzymał się w dziewiątej rundzie. Andrade trafił w niej m.in. prawym sierpowym z defensywy i serią trzech lekkich, ale celnych ciosów z doskoku.

Dwa mocne lewe sierpowe z dystansu odrzuciły Sulęckiego na początku dziesiątego starcia. Chwilę potem Sulęcki otrzymał dwa lewe na dół i nie miał już właściwie argumentów w tym pojedynku. Piotr Wilczewski żądał od Maćka ciosów po odchyleniach i większej agresji, ale mistrz był po prostu lepszy we wszystkich płaszczyznach. Wszedł w jedenastej odsłonie do półdystansu i trafiał ciosami z dołu, a potem spokojnie się wycofał i kontynuował swój dystansowy popis. Trafiał mocnymi pojedynczymi ciosami, a Maciek nie był w stanie się temu przeciwstawić. Starał się w ostatniej rundzie postawić wszystko na jedną kartę, co zupełnie się nie udawało. Można wręcz powiedzieć, że Andrade deklasował „Stricza”, odbierając mu wszystkie atuty i bawiąc się w ringu. Sędziowie nie mogli mieć wątpliwości i jednogłośnie przyznali wszystkie rundy mistrzowi (3x 120:107).

źródło: bokser.org

IWAN JUSZCZENKO PONOWNIE TRENEREM KADRY NARODOWEJ SENIORÓW

jan_juszczenko

Jak poinformował na swojej stronie internetowej Polski Związek Bokserski, zarząd związku odwołał z funkcji trenera kadry seniorów Ireneusza Przywarę. Zastąpił go Ukrainiec Iwan Juszczenko, który opiekował się kadrą jesienią 2018 roku. W styczniu zastąpił go Przywara, ale szybko ustąpił miejsca nowemu-staremu trenerowi. Oprócz Przywary stanowisko stracił również Jerzy Baraniecki, trener reprezentacji juniorów. Baranieckiego zastąpił Krzysztof Miałki.

Przypomnijmy, że prowadzona przez Przywarę kadra zanotowała w czerwcu nieudany występ w Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Jedynym polskim bokserem, który wygrywał w stolicy Białorusi walki, był wychowanek Przywary, Damian Durkacz. Zdołał on wygrać dwie walki i dotrzeć do ćwierćfinału.

Przed polskimi pięściarzami niezwykle ważne imprezy wrześniowe – mistrzostwa świata seniorów w Jekaterynburgu i mistrzostwa Europy juniorów w Sofii. Przyszły rok jest oczywiście rokiem olimpijskim, więc można powiedzieć, że nasze pięściarstwo olimpijskie czeka kluczowy egzamin.

źródło: bokser.org

2. IE: KAROLINA KOSZEWSKA ZAPISUJE SIĘ ZŁOTYMI LITERAMI W HISTORII POLSKIEGO BOKSU!

koszewska_sand

Znakomite wiadomości dotarły do nas z Mińska! Po 14 latach złotymi literami w historii polskiego boksu ponownie zapisała się Karolina Koszewska (69 kg), która dzisiaj w stolicy Białorusi wywalczyła złoty medal 2. Igrzysk Europejskich. Zawodniczka trenująca na co dzień w barwach warszawskiej Legii w finale pokonała dzisiaj niejednogłośnie na punkty (4-1) Włoszkę Assuntę Canforę.

Dodajmy, że Karolina, występująca przed laty na olimpijskich ringach pod panieńskim nazwiskiem Łukasik zdobyła trzy medale Mistrzostw Europy – złoty w Tonsbergu (2005), srebrny w Pecsu (2003) i brązowy w Riccione (2004). Następnie, boksując w hamburskiej grupie Universum Box-Promotion, była posiadaczką pasów zawodowej mistrzyni świata WIBF (2007-2008). Furtka do powrotu Karoliny do boksu olimpijskiego otworzyła się z dniem, w którym Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego (AIBA) dopuściło zawodowców do rywalizacji na ringach boksu olimpijskiego.

Oficjalny powrót naszej mistrzyni nastąpił w lutym 2017 roku, a już w marcu stoczyła ona pierwsza międzynarodową walkę podczas meetingu „Queen of The Ring” w węgierskim Kőszeg. W maju 2017 roku pokazała się szerszej bokserskiej widowni podczas MTB im. Feliksa Stamma w Warszawie i już w pierwszej pokonała ówczesną mistrzynię Europy, Angielkę Natashę Gale. Złoty medal w Mińsku zapewne zadziała na Karoline motywująco i w sierpniu w Hiszpanii postara się potwierdzić swój prymat w Europie podczas Mistrzostw Europy.

Tak, więc bilans podopiecznych trenerki Karoliny Michalczuk to trzy medale – złoty Karoliny Koszewskiej i dwa brązowe – Sandry Drabik (51 kg) i Elżbiety Wójcik (75 kg). Nasz panie stoczyły w Mińsku 10 walk, z których wygrał 7 i przegrały 3.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Svetlana Soluyanova (Rosja) 4-1
57 KG Stanimira Petrova (Bułgaria)  – Michaela Walsh (Irlandia) 4-1
60 KG Mira Potkonen (Finlandia) – Kellie Harrington (Irlandia) WO.
69 KG Karolina Koszewska (Polska) – Assunta Canfora (Włochy) 4-1
75 KG Lauren Price (Wielka Brytania) – Nouchka Fontijn (Holandia) 4-1

2. IE: KAROLINA KOSZEWSKA POWALCZY O ZŁOTO! BRĄZOWE MEDALE SANDRY DRABIK I ELŻBIETY WÓJCIK

koszewska_minsk

Dziesięć zawodniczek z dziewięciu państw zobaczymy w finałach bokserskiego turnieju kobiet 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku. Nas cieszy, że w tym gronie znalazła się reprezentantka Polski, Karolina Koszewska (69 kg), która w półfinale po wyrównanym pojedynku pokonała niejednogłośnie na punkty (3-2) Irlandkę Grainne Walsh. Jutro w pojedynku o złoty medal 37-letnia pięściarka warszawskiej Legii stanie oko w oko z twardą Włoszka Assuntą Canforą, która dziś pokonała faworyzowaną Niemkę Nadine Apetz.

Pojutrze brązowe medale zawisną z kolei na szyjach Sandry Drabik (51 kg) oraz Elżbiety Wójcik (75 kg). Pierwsza przegrała jednogłośnie na punkty (0-5) z leworęczną wicemistrzynią Europy, Turczynką Busenaz Cakiroglu, zaś druga po wyrównanym boju uległa (2-3) dwukrotnej mistrzyni Europy, dwukrotnej wicemistrzyni świata i aktualnej srebrnej medalistce Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro (2016), Nouchce Fontijn z Holandii. Ogółem w finałach zobaczymy dwie Irlandki oraz po jednej zawodniczce z Bułgarii, Finlandii, Holandii, Polski, Rosji, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [28 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Svetlana Soluyanova (Rosja) – Gabriela Dimitrova (Bułgaria) 4-1
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Sandra Drabik (Polska) 5-0

57 KG
Michaela Walsh (Irlandia) – Daria Abramova (Rosja) 3-2
Stanimira Petrova (Bułgaria) – Jemyma Betrian (Holandia) 3-2

60 KG
Kellie Harrington (Irlandia) – Agnes Alexiusson (Szwecja) 5-0
Mira Potkonen (Finlandia) – Anastasiya Belyakova (Rosja) 4-0

69 KG
Assunta Canfora (Włochy) – Nadine Apetz (Niemcy) 3-2
Karolina Koszewska (Polska) – Grainne Walsh (Irlandia) 3-2

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Elżbieta Wójcik (Polska) 3-2
Lauren Price (Wielka Brytania) – Darima Sandakova (Rosja) 5-0

2. IE & 43. ME: MISTRZ ŚWIATA LEPSZY OD DURKACZA. POLACY BEZ MEDALU

oumiha

Środa była „polskim” dniem podczas turnieju bokserskiego kobiet 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku. Po cichu liczyliśmy, że po trzech medalach Polek, czwarty krążek wywalczy dzisiaj jeszcze nasz „jedynak” w turnieju panów, Damian Durkacz (64 kg). Niestety 20-letni pięściarz z Knurowa przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z wicemistrzem olimpijskim i mistrzem świata wagi lekkiej (60 kg), Francuzem Sofiane Oumiha.

Tak, więc ostateczny bilans podopiecznych trenerów Ireneusza Przywary i Jerzego Baranieckiego w Mińsku (podczas 2. Igrzysk Europejskich będących zarazem 43. Mistrzostwami Europy), to 11 walk, z czego 2 wygrane (Durkacza) i 9 porażek. Przed czterema laty podczas 1. IE w Baku Biało-Czerwoni prowadzeni przez Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego również stoczyli 11 pojedynków (4 wygrane i 7 porażek) oraz wrócili do kraju z brązowym medalem Mateusza Polskiego (60 kg).

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [25-26 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Aqeel Ahmed (Wielka Brytania) 3-2
Federico Serra (Włochy) – Rufat Huseynov (Azerbejdżan) 5-0
Regan Daly (Irlandia) – Martin Salvador Molina (Hiszpania) 4-1
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Cosmin-Petre Girleanu (Rumunia) 4-1

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Billal Bennama (Francja) 4-1
Galal Yafai (Wielka Brytania) – Dmytro Zamotayev (Ukraina) 5-0
Manuel Cappai (Włochy) – Nodari Darbaidze (Gruzja) 5-0
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Baregham Harutyunyan (Armenia) 5-0

56 KG
Peter McGrail (Wielka Brytania) – Krenar Zeneli (Albania) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Samuel Kistohurry (Francja) 5-0
Sharafa Raman (Niemcy) – Artyush Gomtsyan (Gruzja) 4-1
Mykola Butsenko (Ukraina) – Nikalai Shakh (Białoruś) 5-0

60 KG
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Yurii Shestak (Ukraina) 4-1
Karen Tonakanyan (Armenia) – Calum French (Wielka Brytania) 3-2
Gabil Mamedov (Rosja) – Hamsat Shadalov (Niemcy) 5-0
Otar Eranosyan (Gruzja) – Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) 3-2

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Alexandros Tsanikidis (Grecja) 5-0
Enrico LaCruz (Holandia) – Tugrulhan Erdemir (Turcja) 3-2
Luke McCormack (Wielka Brytania) – Yaroslav Khartsyz (Ukraina) 3-1
Sofiane Oumiha (Francja) – Damian Durkacz (Polska) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Hugo Micaleff (Monako) 5-0
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Patriot Behrami (Kosowo) 5-0
Khariton Agrba (Rosja) – Vassili Belous (Mołdawia) 5-0
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) 4-1

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Gleb Bakshi (Rosja) 4-1
Andrej Csemez (Słowacja) – Miguel Cuadrado Entrena (Hiszpania) 4-1
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Adam Chartoi (Szwecja) 4-1
Michael Nevin (Irlandia) – Serhat Guler (Turcja) 4-1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Ziad El Mohor (Belgia) 5-0
Simone Fiori (Włochy) – Matus Strnisko (Słowacja) 5-0
Gor Nersesyan (Armenia) – Bayram Malkam (Turcja) 3-2
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy) 4-1

91 KG
Cheavon Clarke (Wielka Brytania) – Peter Mullenberg (Holandia) 5-0
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Nikoloz Begadze (Gruzja) 3-2
Toni Filipi (Chorwacja) – Adam Hamori (Węgry) 3-2
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Aziz Mouhiidine (Włochy) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Vladan Babic (Serbia) 5-0
Marko Milun (Chorwacja) – Mikheil Bakhtidze (Gruzja) 5-0
Mourad Aliev (Francja) – Petar Belberov (Bułgaria) 3-2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Gurgen Hovhannisyan (Armenia) 3-2

 

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [28 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Federico Serra (Włochy) 3-2
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Regan Daly (Irlandia) 3-2

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Galal Yafai (Wielka Brytania) 3-2
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Manuel Cappai (Włochy) 4-1

56 KG
Kurt Walker (Irlandia) – Peter McGrail (Wielka Brytania) 3-2
Mykola Butsenko (Ukraina) – Sharafa Raman (Niemcy) 3-2

60 KG
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Karen Tonakanyan (Armenia) 4-1
Gabil Mamedov (Rosja) – Otar Eranosyan (Gruzja) 5-0

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Enrico LaCruz (Holandia) 4-1
Sofiane Oumiha (Francja) – Luke McCormack (Wielka Brytania) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) RSC 3
Khariton Agrba (Rosja) – Yevheniy Barabanov (Ukraina) 5-0

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Andrej Csemez (Słowacja) RSC 2
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Michael Nevin (Irlandia) KO 1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Simone Fiori (Włochy) 4-1
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Gor Nersesyan (Armenia) 5-0

91 KG
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Cheavon Clarke (Wielka Brytania) 4-1
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Toni Filipi (Chorwacja) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Marko Milun (Chorwacja) RSC 3
Mourad Aliev (Francja) – Nelvie Tiafack (Niemcy) 4-1

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Artur Hovhannisyan (Armenia) – Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) 4-1
52 KG Gabriel Escobar (Hiszpania) – Daniel Asenov (Bułgaria) 4-1
56 KG Kurt Walker (Irlandia) – Mykola Butsenko (Ukraina) 5-0
60 KG Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Gabil Mamedov (Rosja) 4-1
64 KG Hovhannes Bachkov (Armenia) – Sofiane Oumiha (Francja) 3-2
69 KG Pat McCormack (Wielka Brytania) – Khariton Agrba (Rosja) 5-0
75 KG Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Salvatore Cavallaro (Włochy) 5-0
81 KG Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) 3-2
91 KG Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) 5-0
+91KG Viktor Vykhryst (Ukraina) – Mourad Aliev (Francja) 4-1

 

2. IE: POWTÓRKA Z BAKU. TRZY POLKI STANĄ NA PODIUM W MIŃSKU

minsk-2019

Przed czterema laty w Baku prowadzona przez trenerów Pawła Pasiaka i Tomasza Potapczyka kadra narodowa seniorek zdobyła trzy medale 1. Igrzysk Europejskich. W kolejnej odsłonie tych zawodów nasze panie, tym razem z Karoliną Michalczuk w narożniku, również trzykrotnie staną na podium! W Baku Sandra Drabik (51 kg) wywalczyła srebrny medal zaś Aneta Rygielska (64 kg) i Lidia Fidura (75 kg) stanęły na najniższym stopniu podium. Wspomniany wynik mogą pojutrze poprawić w Mińsku Karolina Koszewska (69 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg) i wspomniana Sandra Drabik, które dzisiaj w świetnym stylu awansowały do półfinałów.

Najpierw Karolina Koszewska pokonała niejednogłośnie na punkty (4-1) aktualną wicemistrzynię Europy, Rosjankę Yaroslavę Yakushinę, następnie Sandra Drabik (51 kg) wygrała bezdyskusyjnie na punkty (5-0) ze wschodzącą gwiazdą europejskiego boksu, Anush Grigoryan z Armenii, i w końcu Elżbieta Wójcik (75 kg) zwyciężyła na punkty (4-1) aktualną brązową medalistkę Mistrzostw Europy Sarę Scheurich z Niemiec. Pojutrze Polki czekają trudne walki półfinałowe, ale niesione dotychczasowym wynikiem na pewno wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności. Sandrę czeka bój z Turczynka Busenaz Cakiroglu, Karolinę z Irlandką Grainne Walsh, zaś Elżbietę z Nouchką Fontijn z Holandii.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [26 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Svetlana Soluyanova (Rosja) – Maria Nechita (Rumunia) 5-0
Gabriela Dimitrova (Bułgaria) – Aikaterina Koutsodeorgopoulu (Grecja) 4-1
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Tetyana Kob (Ukraina) 5-0
Sandra Drabik (Polska) – Anush Grigoryan (Armenia) 5-0

57 KG
Michaela Walsh (Irlandia) – Ornella Wahner (Niemcy) 4-1
Daria Abramova (Rosja) – Galiba Bruyevich (Białoruś) 3-2
Stanimira Petrova (Bułgaria) – Mona Mestiaen (Francja) 5-0
Jemyma Betrian (Holandia) – Alessia Mesiano (Włochy) 3-2

60 KG
Kellie Harrington (Irlandia) – Irma Testa (Włochy) 4-1
Agnes Alexiusson (Szwecja) – Denitsa Eliseyeva (Bułgaria) 5-0
Anastasiya Belyakova (Rosja) – Ditte Frostholm (Dania) 5-0
Mira Potkonen (Finlandia) – Alla Yarshevich (Białoruś) 5-0

69 KG
Nadine Apetz (Niemcy) – Vivien Budai (Węgry) 5-0
Asunta Canfora (Włochy) – Emile Sonvico (Francja) 5-0
Karolina Koszewska (Polska) – Yaroslava Yakushina (Rosja) 4-1
Grainne Walsh (Irlandia) – Elina Gustafsson (Finlandia) 5-0

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Busenaz Surmeneli (Turcja) 5-0
Elżbieta Wójcik (Polska) – Sarah Scheurich (Niemcy) 4-1
Darima Sandakova (Rosja) – Maria Borutsa (Ukraina) 5-0
Lauren Price (Wielka Brytania) – Aoife O`Rourke (Irlandia) 5-0

2. IE: ELŻBIETA WÓJCIK PEWNIE PUNKTUJE WĘGIERKĘ. TRZY POLKI W ĆWIERĆFINAŁACH

ela_sofia04

Od pięciu lat czekamy na pierwszy międzynarodowy sukces seniorski byłej najlepszej młodzieżowej zawodniczki świata, Elżbiety Wójcik (75 kg). Być może ten sportowy przełom nastąpi w Mińsku podczas 2. Igrzysk Europejskich, gdzie w narożniku zawodniczki z Karlina stoi była wielka mistrzyni Karolina Michalczuk. Dzisiaj Polka zrobiła ważny krok w kierunku medalu, pokonując bezdyskusyjnie (5-0) w 1/8 finału doświadczoną Węgierkę Timeę Nagy i w pojedynku ćwierćfinałowym stanie oko w oko z wysoka Niemką Sarą Scheurich, z która przegrała przed rokiem podczas Mistrzostw Europy w Sofii.

Tak, więc w ćwierćfinałach zobaczymy 3 Polki (oprócz Wójcik także Sandrę Drabik oraz Karolinę Koszewską). Czy podobnie jak 4 lata temu doczekamy się 3 medali dla naszego kraju? Na pewno nie będzie to zadanie proste, bo o tym samym marzą trudne rywalki Biało-Czerwonych, ale Polki wielokrotnie udowadniały, że potrafią wygrywać ważne pojedynki.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [25 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

75 KG
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Love Holgersson (Szwecja) 4-1
Elżbieta Wójcik (Polska) – Timea Nagy (Węgry) 5-0
Darima Sandakova (Rosja) – Patricia Martin Cabrera (Hiszpania) 5-0
Aoife O`Rourke (Irlandia) – Viktoriya Kebikava (Białoruś) 4-1

ZESTAW PAR WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH

51 KG
Svetlana Soluyanova (Rosja) – Maria Nechita (Rumunia)
Gabriela Dimitrova (Bułgaria) – Aikaterina Koutsodeorgopoulu (Grecja)
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Tetyana Kob (Ukraina)
Sandra Drabik (Polska) – Anush Grigoryan (Armenia)

57 KG
Ornella Wahner (Niemcy) – Michaela Walsh (Irlandia)
Daria Abramova (Rosja) – Galiba Bruyevich (Białoruś)
Stanimira Petrova (Bułgaria) – Mona Mestiaen (Francja)
Jemyma Betrian (Holandia) – Alessia Mesiano (Włochy)

60 KG
Kellie Harrington (Irlandia) – Irma Testa (Włochy)
Agnes Alexiusson (Szwecja) – Denitsa Eliseyeva (Bułgaria)
Anastasiya Belyakova (Rosja) – Ditte Frostholm (Dania)
Mira Potkonen (Finlandia) – Alla Yarshevich (Białoruś)

69 KG
Nadine Apetz (Niemcy) – Vivien Budai (Węgry)
Asunta Canfora (Włochy) – Emile Sonvico (Francja)
Yaroslava Yakushina (Rosja) – Karolina Koszewska (Polska)
Elina Gustafsson (Finlandia) – Grainne Walsh (Irlandia)

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Busenaz Surmeneli (Turcja)
Sarah Scheurich (Niemcy) – Elżbieta Wójcik (Polska)
Maria Borutsa (Ukraina) – Darima Sandakova (Rosja)
Lauren Price (Wielka Brytania) – Aoife O`Rourke (Irlandia)

2. IE & 43. ME: DAMIAN DURKACZ W NAJLEPSZEJ „ÓSEMCE” STAREGO KONTYNENTU

damian_durkacz_video

Dwie walki i dwa zwycięstwa oraz awans do ćwierćfinału 2 Igrzysk Europejskich będących jednocześnie 43. Mistrzostwami Europy – to dotychczasowy bilans 20-letniego Damiana Durkacza, który jako jedyny z Polaków rywalizuje już w turnieju mężczyzn. Młody wychowanek trenera kadry Ireneusza Przywary pokonał dziś na ringu w Mińsku jednogłośnie na punkty (5-0) zawodowego mistrza świata w …kick-boxingu, 25-letniego Serba Alexandra Konovalova, będąc lepszy w każdej z rund i jutro w ćwierćfinale stanie oko z aktualnym wicemistrzem olimpijskim oraz mistrzem świata wagi lekkiej (60 kg) Francuzem Sofiane Oumiha.

Środowy rywal Polaka pokonał dziś nie bez trudu (4-1) niewygodnego Rosjanina Alekseia Mazura, ale nie od dziś wiadomo, że jest to typ „turniejowca”, który z każdym pojedynkiem boksuje lepiej. Czy Damian stoi na straconej pozycji? Niekoniecznie, bo doświadczony Francuz nie okrzepł jeszcze w nowej kategorii wagowej, czego dowodem była choćby jego postawa na niedawnym MTB im. Zygmunta Chychły w Gdańsku, gdzie przegrał z mało znanym Ukraińcem Maksymem Molodanem. Abyśmy nie wpadli w nadmierny zachwyt nad występem naszego lidera warto wspomnieć, że dwa turniejowe zwycięstwa ma także na koncie absolutny debiutant, Hugo Micaleff (69 kg) z Monako, który awansował do ćwierćfinału, gdzie czeka na niego doskonały Anglik, Pat McCormack.

Z niespodzianek warto wspomnieć o porażce wicemistrza Europy wagi superciężkiej (+91 kg), Brytyjczyka Frazera Clarke`a z ciemnoskórym 20-latkiem z Niemiec, Nelvie Tiafackiem, który wcześniej wypunktował naszego Adama Kulika, czy o przegranej włoskiego lisa ringów, Vincenzo Mangiacapre (69 kg), którego pokonał (3-2) nieznany zawodnik z Kosowa Patriot Behrami. Tytułu sprzed 4 lat nie obroni Rosjanin Bakhtovar Nazirov (56 kg), który nie sprostał wczoraj zwycięzcy Jarosława Iwanowa, młodemu Gruzinowi Artyushowi Gomtsyanowi.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [24 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Hamza Touba (Niemcy) 5-0
Billal Bennama (Francja) – Dusan Janjić (Serbia) 5-0
Dmytro Zamotayev (Ukraina) – Masud Yusifzada (Azerbejdżan) 4-1
Galal Yafai (Wielka Brytania) – Martin Virban (Węgry) 5-0
Manuel Cappai (Włochy) – Kirill Serikov (Estonia) 5-0
Nodari Darbaidze (Gruzja) – Marian-Gabriel Schiopu (Rumunia) 5-0
Baregham Harutyunyan (Armenia) – Emil Aliyeu (Białoruś) 4-1
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Vadim Kudriakov (Rosja) 4-1

56 KG
Peter McGrail (Wielka Brytania) – Vasile Usturoi (Belgia) 5-0
Krenar Zeneli (Albania) – Tiago Pugno (Szwajcaria) 5-0
Samuel Kistohurry (Francja) – Raffaele Di Serio (Włochy) 5-0
Sharafa Raman (Niemcy) – Jose Quiles Brotons (Hiszpania) 4-1
Artyush Gomtsyan (Gruzja) – Bakhtovar Nazirov (Rosja) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Zhirayr Sargsyan (Armenia) 4-1
Nikalai Shakh (Białoruś) – Alen Rahimic (Bosnia i Hercegowina) 5-0
Mykola Butsenko (Ukraina) – Tayfur Aliev (Azerbejdżan) 4-1

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Pavel Kamanin (Estonia) 5-0
Hugo Micaleff (Monako) – Nabil Messaoudi (Belgia) 3-2
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Adem Fetahovic (Bośnia i Hercegowina) 4-1
Patriot Behrami (Kosowo) – Vincenzo Mangiacapre (Włochy) 3-2
Vassili Belous (Mołdawia) – Alban Beqiri (Albania) 3-2
Khariton Agrba (Rosja) – Eskerkhan Madiev (Gruzja) 5-0
Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) – Kieran Molloy (Irlandia) 4-1
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Necat Ekinci (Turcja) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Ivan Veryasov (Rosja) 5-0
Mourad Aliev (Francja) – Mihai Nistor (Rumunia) 5-0
Vladan Babic (Serbia) – Mantas Valavicius (Litwa) 5-0
Petar Belberov (Bułgaria) – Viktar Chvartkou (Białoruś) 5-0
Mikheil Bakhtidze (Gruzja) – Dean Gardiner (Irlandia) 4-1
Marko Milun (Chorwacja) – Alexei Zavatin (Mołdawia) 5-0
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Ilyas Mucahit (Turcja) 3-2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Frazer Clarke (Wielka Brytania) 3-2

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [25 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

60 KG
Yurii Shestak (Ukraina) – Vasile-Gheorghe Suciu (Rumunia) 5-0
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Tadej Cernoga (Słowenia) RSC 2
Karen Tonakanyan (Armenia) – Cristian Eusse Vasquez (Hiszpania) 5-0
Calum French (Wielka Brytania) – Francesco Maietta (Włochy) 4-1
Gabil Mamedov (Rosja) – Edgaras Skurdelis (Litwa) 5-0
Hamsat Shadalov (Niemcy) – Hakan Dogan (Turcja) 5-0
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) – Dorin Bucsa (Mołdawia) 5-0
Otar Eranosyan (Gruzja) – Jordan Rodriguez (Francja) 5-0

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – James McGivern (Irlandia) 5-0
Alexandros Tsanikidis (Grecja) – Ahmad Shtiwi (Izrael) 3-2
Tugrulhan Erdemir (Turcja) – Lasha Guruli (Gruzja) 4-1
Enrico LaCruz (Holandia) – Paolo Di Lernia (Włochy) 3-2
Luke McCormack (Wielka Brytania) – Milan Fodor (Węgry) 3-2
Yaroslav Khartsyz (Ukraina) – Vazgen Safaryants (Białoruś) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Aleksandar Konovalov (Serbia) 5-0
Sofiane Oumiha (Francja) – Aleksei Mazur (Rosja) 4-1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) 5-0
Ziad El Mohor (Belgia) – Jan Muzik (Czechy) 5-0
Matus Strnisko (Słowacja) – Uke Smajli (Szwajcaria) 5-0
Simone Fiori (Włochy) – Imam Khataev (Rosja) 3-0
Bayram Malkam (Turcja) – Gaetan Ntambwe (Francja) 3-2
Gor Nersesyan (Armenia) – Andrei Chiriacov (Mołdawia) 5-0
Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy) – Artjom Kasparian (Holandia) 3-2
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Umar Dzambekov (Austria) 5-0

2. IE: KAROLINA KOSZEWSKA O JEDEN KROK OD MEDALU

koszewska_minsk1

Dzisiaj podczas zmagań pięściarek rywalizujących w 2. Igrzyskach Europejskich w Mińsku kibicowaliśmy jednej reprezentantce Polski, Karolinie Koszewskiej (69 kg), która w 1/8 finału stanęła oko w oko z zawodniczką gospodarzy, 27-letnią Antaniną Aksenavą. Przez cały pojedynek wyraźnie dominowała była zawodowa mistrzyni świata, pokonując mało doświadczoną przeciwniczkę jednogłośnie na punkty (5-0).

Rywalką podopiecznej Karoliny Michalczuk w walce o medal będzie doskonale jej znana Rosjanka Yaroslava Yakushina, z którą Polka, po wyrównanym pojedynku, wygrała w ub. roku podczas Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach. Dodajmy, że Yakushina, która po IO w Rio de Janeiro (2016) wróciła do swojej naturalnej wagi ze średniej, przed 4 laty podczas IE w Baku przegrała po ringowej wojnie z Lidią Fidurą. To również był ćwierćfinał…

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [23 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

57 KG (1/8 FINAŁU)
Michaela Walsh (Irlandia) – Lacramioara Perijoc (Rumunia) 4-1
Mona Mestiaen (Francja) – Jelena Zekic (Serbia) 5-0
Galina Bruyevich (Białoruś) – Sara Beram (Chorwacja) 5-0
Alessia Mesiano (Włochy) – Sati Burcu (Turcja) 3-2

69 KG (1/8 FINAŁU)
Vivien Budai (Węgry) – Maryan Jabrailova (Azerbejdżan) 4-1
Karolina Koszewska (Polska) – Antanina Aksenava (Białoruś) 5-0
Emile Sonvico (Francja) – Martina Schmoranzova (Czechy) 3-1
Grainne Walsh (Irlandia) – Rosie Eccles (Wielka Brytania) 4-1

2. IE: ANETA RYGIELSKA NIE POWTÓRZY W MIŃSKU SUKCESU SPRZED 4 LAT

rygielska_schwer

W trzecim dniu 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku po raz pierwszy w ringu zaprezentowały się panie, które rywalizują począwszy od 1/8 finału. W niedzielnych siedmiu walkach był także polski akcent, czyli rywalizacja niespełna 24-letniej Anety Rygielskiej (60 kg, nr 24 w światowym rankingu AIBA) z o rok młodszą Szwedką Agnes Alexiusson (15 miejsce wg. AIBA). Niestety zawodniczka z Torunia nie znalazła sposobu na rywalkę, przegrywając jednogłośnie na punkty (0-5).

Tym samym Polka nie powtórzy sukcesu sprzed 4 lat, kiedy to w Baku w wadze z limitem 64 kg stanęła na najniższym stopniu podium IE. Młoda Szwedka, która nadal czeka na swój pierwszy medal seniorskich turniejów mistrzowskich, skrzyżuje w środę rękawice ze starszą od siebie o 15 lat (!) Bułgarką Denitsą Eliseyevą i ma wielkie szanse na życiowy sukces, jakim byłby awans do półfinału IE.

Tak, więc w turnieju pań kibicujemy trzech pozostałym Biało-Czerwonym. Jutro w 1/8 finału powalczy Karolina Koszewska (69 kg), zaś we wtorek na tym samym etapie turniejowych zmagań wystąpi Elżbieta Wójcik (75 kg). Pierwsza z nich zaboksuje z Białorusinką Antaniną Aksenavą, zaś druga z doświadczoną Węgierką Timeą Nagy. Najbliżej medalu jest rozstawiona z nr 2 Sandra Drabik (51 kg), która w środę w ćwierćfinale stanie oko w oko z niewygodną reprezentantką Armenii, Anush Grigoryan.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [23 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG (1/8 FINAŁU)
Tetyana Kob (Ukraina) – Volha Lushchyk (Białoruś) 4-0
Maria Nechita (Rumunia) – Veronica Losvik (Norwegia) 5-0
Anush Grigoryan (Armenia) – Nela Freiherrova (Czechy) 5-0

60 KG (1/8 FINAŁU)
Irma Testa (Włochy) – Cristina Cravcenko (Mołdawia) 5-0
Alla Yarshevich (Białoruś) – Yulia Tsyplakova (Ukraina) 4-1
Ditte Frostholm (Dania) – Donjeta Sadiku (Kosowo) 5-0
Agnes Alexiusson (Szwecja) – Aneta Rygielska (Polska) 5-0

2. IE & 43. ME: DAMIAN DURKACZ PRZEŁAMAŁ ZŁĄ PASSĘ POLAKÓW W MIŃSKU

durkacz_strandja

Najmłodszy pięściarz polskiej ekipy, 20-letni Damian Durkacz (64 kg) jako jedyny zdołał pokonać swojego pierwszego przeciwnika i tym samym awansował do 1/8 finału turnieju bokserskiego 2. Igrzysk Europejskich, będącego zarazem 43. Mistrzostwami Europy seniorów. Wychowanek trenera kadry, Ireneusza Przywary, pokonał dzisiaj na ringu w Mińsku na punkty (3-0) o 5 lat starszego Hiszpana Johanna Orozco Ojedę i w kolejnym pojedynku zmierzy się z 25-letnim Serbem Aleksandrem Konovalovem.

Niestety na tarczy do kraju wróci Jakub Słomiński (49 kg), którego w 1/8 finału pokonał jednogłośnie (5-0) Szkot Aqeel Ahmed. Największą niespodzianką trzeciego dnia zmagań panów była z pewnością jednogłośna porażka (0-5) brązowego medalisty olimpijskiego, Azera Kamrana Shakhsuvarly (75 kg) z młodym Irlandczykiem Michaelem Nevinem. Doskonale spisał się także inny młodzian z Zielonej Wyspy, Regan Daly (49 kg), punktując pewnie obrońcę tytułu mistrza IE z Baku, Rosjanina Batora Sagalueva.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [23 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG (1/8 FINAŁU)
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Salah Omar Ibrahim (Niemcy) 3-2
Aqeel Ahmed (Wielka Brytania) – Jakub Słomiński (Polska) 5-0
Federico Serra (Włochy) – Tinko Banabakov (Bułgaria) 5-0
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Yauheni Karmilchyk (Białoruś) 4-1
Martin Salvador Molina (Hiszpania) – Nazar Kurotchyn (Ukraina) 5-0
Regan Daly (Irlandia) – Bator Sagaluev (Rosja) 5-0
Cosmin-Petre Girleanu (Rumunia) – Attila Bernath (Węgry) 3-2
Rufat Huseynov (Azerbejdżan) – David Alaverdian (Izrael) 4-0

52 KG (1/16 FINAŁU)
Hamza Touba (Niemcy) – Batuhan Cifci (Turcja) 3-2

64 KG (1/16 FINAŁU)
James McGivern (Irlandia) – Michal Takacs (Słowacja) 5-0
Alexandros Tsanikidis (Grecja) – Vensan Kirkorov (Bułgaria) 5-0
Ahmad Shtiwi (Izrael) – Shpetim Bajoku (Kosowo) 4-1
Lasha Guruli (Gruzja) – Dmitri Galagot (Mołdawia) 4-1
Tugrulhan Erdemir (Turcja) – Haris Mesanovic (Bośnia i Hercegowina) 5-0
Paolo Di Lernia (Włochy) – Erik Pijetraj (Chorwacja) 5-0
Enrico LaCruz (Holandia) – Bakhtiyor Gazibayev Azerbejdżan) 5-0
Milan Fodor (Węgry) – Petr Novak (Czechy) 4-1
Vazgen Safaryants (Białoruś) – Semjon Karhanin (Estonia) 3-2
Yaroslav Khartsyz (Ukraina) – Frederik Jensen (Dania) RSC 2
Aleksandar Konovalov (Serbia) – Wladislaw Baryshnik (Niemcy) 4-1
Damian Durkacz (Polska) – Johann Orozco Ojeda (Hiszpania) 3-0
Aleksei Mazur (Rosja) – Ibrahima Diallo (Belgia) 5-0

75 KG (1/8 FINAŁU)
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Arman Darchinyan (Armenia) 5-0
Gleb Bakshi (Rosja) – Milos Bartl (Czechy) 5-0
Andrej Csemez (Słowacja) – Victor Carapcevschii (Mołdawia) 3-2
Miguel Cuadrado Entrena (Hiszpania) – Zoltan Harcsa (Węgry) 3-2
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Mindaugas Gedminas (Norwegia) 3-2
Adam Chartoi (Szwecja) – Max van der Pas (Holandia) 4-1
Serhat Guler (Turcja) – Vadzim Pankou (Białoruś) 5-0
Michael Nevin (Irlandia) – Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan) 5-0

91 KG (1/8 FINAŁU)
Cheavon Clarke (Wielka Brytania) – Ainar Karlson (Estonia) 5-0
Peter Mullenberg (Holandia) – Berat Acar (Turcja) 3-2
Aziz Mouhiidine (Włochy) – Eugen Waigel (Niemcy) 5-0
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Krenar Aliu (Finlandia) 5-0
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Ramazan Muslimov (Ukraina) 4-1
Adam Hamori (Węgry) – Radosla Pantaleev (Bułgaria) 3-2
Toni Filipi (Chorwacja) – Anthony Browne (Irlandia) 4-1
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Victor Schelstraete (Belgia) 5-0

2. IE & 43. ME: KLĘSKA POLAKÓW W MIŃSKU. SIEDEM KOLEJNYCH PORAŻEK…

ie2019

To klęska… Po drugim dniu rozgrywanego w Mińsku turnieju bokserskiego 2. Igrzysk Europejskich, będącego zarazem 43. Mistrzostwami Europy seniorów, z rywalizacji odpadło 7 z 9 Biało-Czerwonych. W I serii walk 1/16 finału Rafał Perczyński (75 kg), który w ostatniej chwili niespodziewanie zastąpił Ryszarda Lewickiego, został znokautowany w 3. starciu pojedynku z mało znanym Czechem Milosem Bartlem. W II serii z turniejem pożegnali się trzej jego koledzy. Radomir Obruśniak (60 kg) przegrał niejednogłośnie na punkty (2-3) z Rumunem Vasile-Gheorghe Suciu, Filip Wąchała (69 kg) jednogłośnie (0-5) z Mołdawianinem Vasilim Belousem, zaś Mateusz Goiński (81 kg) w takim samym stosunku z reprezentującym Wielką Brytanię Benjaminem Whittakerem.

Tak, więc nadal z niecierpliwością czekamy na pierwsze zwycięstwo podopiecznych Ireneusza Przywary i Jerzego Baranieckiego, tym bardziej, że w Mińsku wygrywali już m.in. pięściarze z Albanii, Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Kosowa, Norwegii, Słowenii, Słowacji, Szwajcarii i …reprezentant Monako (!), Hugo Micaleff (69 kg), który pokonał dziś (5-0) Słowaka Tomasa Zolda. Jutro Jakub Słomiński (49 kg) powalczy w 1/8 finału ze Szkotem Aqeelem Ahmedem oraz Damian Durkacz (64 kg) z Hiszpanem Johannem Orozco Ojedą. Oby przełamali fatalną passę.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [22 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

60 KG
Vasile-Gheorghe Suciu (Rumunia) – Radomir Obruśniak (Polska) 3-2
Tadej Cernoga (Słowenia) – Jasin Ljama (Macedonia Północna) 5-0
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Viliam Tanko (Słowacja) 5-0
Cristian Eusse Vasquez (Hiszpania) – Ahmet Simsek (Austria) 5-0
Francesco Maietta (Włochy) – Kiril Rusinov (Bułgaria) 3-2
Edgaras Skurdelis (Litwa) – Valeri Tsernoglavski (Estonia) RSC 3
Hamsat Shadalov (Niemcy) – Artur Szachbazian (Czechy) 5-0
Hakan Dogan (Turcja) – Arslan Khataev (Finlandia) 5-0
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) – Nikola Ivkovic (Bośnia i Hercegowina) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Roland Galos (Węgry) 4-1
Jordan Rodriguez (Francja) – Nemanja Gavrilovic (Serbia) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Laszlo Kozak (Węgry) 5-0
Pavel Kamanin (Estonia) – Petar Draganov (Bułgaria) 3-2
Hugo Micaleff (Monako) – Tomas Zold (Słowacja) 5-0
Nabil Messaoudi (Belgia) – Stefan Savković (Czarnogóra) 5-0
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Gurgen Madoyan (Armenia) 5-0
Adem Fetahovic (Bośnia i Hercegowina) – Magomed Schachidov (Niemcy) 3-2
Patriot Behrami (Kosowo) – Marko Zeljko (Chorwacja) 4-0
Vincenzo Mangiacapre (Włochy) – Marcel Rumpler (Austria) 3-2
Vassili Belous (Mołdawia) – Filip Wąchała (Polska) 5-0
Alban Beqiri (Albania) – Rayane Yahia Berrouiguet (Francja) 4-1
Khariton Agrba (Rosja) – Genadijs Merkulovs (Łotwa) 5-0
Eskerkhan Madiev (Gruzja) – Hadi Srour (Norwegia) 4-1
Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) – Miroslav Kapuler (Izrael) RSC.K 1
Kieran Molloy (Irlandia) – Goce Janeski (Macedonia Północna) 5-0
Necat Ekinci (Turcja) – Damjan Grmusa (Serbia) 5-0
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Jonathan Brunschweiler (Szwajcaria) ABD 2

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Muhammad Abdilrasoon (Finlandia) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Mladen Sobjeslavski (Chorwacja) 5-0
Milos Bartl (Czechy) – Rafał Perczyński (Polska) KO 3
Gleb Bakshi (Rosja) – Andreas Kokkinos (Cypr) 5-0
Andrej Csemez (Słowacja) – Arthur Beck (Niemcy) 3-2
Victor Carapcevschii (Mołdawia) – Rami Kiwan (Bułgaria) 5-0
Miguel Cuadrado Entrena (Hiszpania) – Edin Avdic (Austria) 5-0
Zoltan Harcsa (Węgry) – Ruben Veciunca (Belgia) RSC 3
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Angel Roque Vasquez (Szwajcaria) 5-0
Mindaugas Gedminas (Norwegia) – Vytautas Balsys (Litwa) 5-0
Adam Chartoi (Szwecja) – Pavlos Tsagkrakos (Grecja) 3-2
Max van der Pas (Holandia) – Arsim Etemi (Macedonia Północna) 5-0
Vadzim Pankou (Białoruś) – Arjon Kajoshi (Albania) 4-1
Serhat Guler (Turcja) – Victor Yoka (Francja) 5-0
Michael Nevin (Irlandia) – Mark Dickinson (Wielka Brytania) 3-2
Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan) – Giorgi Kharabadze (Gruzja) 4-1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Stepan Hrekul (Ukraina) 3-0
Ziad El Mohor (Belgia) – Denis Lazar (Słowenia) 4-1
Jan Muzik (Czechy) – Radenko Tomic (Bośnia i Hercegowina) 4-1
Matus Strnisko (Słowacja) – Sandro Poletan (Serbia) 4-1
Uke Smajli (Szwajcaria) – Giorgi Manjavidze (Gruzja) 3-2
Simone Fiori (Włochy) – Kristyan Nikolov (Bułgaria) 5-0
Imam Khataev (Rosja) – Paul-Andrei Aradoaie (Rumunia) 5-0
Bayram Malkam (Turcja) – Damir Plantic (Chorwacja) 4-1
Gaetan Ntambwe (Francja) – Pal Kovacs (Węgry) 5-0
Gor Nersesyan (Armenia) – Ardit Delijaj (Kosowo) RSC.K 2
Andrei Chiriacov (Mołdawia) – Stiven Aas (Estonia) 3-2
Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy) – Liridon Nuha (Szwecja) 3-2
Artjom Kasparian (Holandia) – Mikel Cullhaj (Albania) 5-0
Umar Dzambekov (Austria) – Alexander Martinsen (Norwegia) 5-0
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Mateusz Goiński (Polska) 5-0

2. IE & 43. ME: TRZY PORAŻKI POLAKÓW W PIERWSZYM DNIU TURNIEJU

minsk-2019

Od trzech porażek rozpoczęli swój start w 2. Igrzyskach Europejskich, będących zarazem 43. Mistrzostwami Europy, reprezentanci Polski. Dzisiaj na ringu w Mińsku do pojedynków eliminacyjnych (1/16 finału) przystąpili: Jarosław Iwanow (56 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg). Pierwszy przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z brązowym medalistą tegorocznych ME do lat 22 Gruzinem Artyushem Gomtsyanem, drugi uległ na punkty (2-3) 30-letniemu Estończykowi Ainarowi Karlsonowi, zaś trzeci nie sprostał (0-5) 20-letniemu Niemcowi Nelvie Tiafackowi.

Jutro turniej zainaugurują czterej kolejni Biało-Czerwoni. Radomir Obruśniak (60 kg) zaboksuje z mocno bijącym Rumunem Vasile-Gheorghe Suciu, Filip Wąchała (69 kg) z rutynowanym Mołdawianinem Vasilim Belousem, Rafał Perczyński (75 kg) z Czechem Milosem Bartlem (Czechy) oraz Mateusz Goiński (81 kg) z reprezentującym Wielką Brytanię, wyższym o głowę Benjaminem Whittakerem.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [21 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

56 KG
Vasile Usturoi (Belgia) – Nandor Csoka (Węgry) 4-1
Samuel Kistohurry (Francja) – Veljko Gligoric (Serbia) 5-0
Zhirayr Sargsyan (Armenia) – Robert Jitaru (Rumunia) 4-1
Sharafa Raman (Niemcy) – Victor Vacula (Mołdawia) RSC 1
Artysh Gomtsyan (Gruzja) – Jarosław Iwanow (Polska) 5-0
Tayfur Aliev (Azerbejdżan) – Boyan Asenov (Bułgaria) 3-2

69 KG
Laszlo Kozak (Węgry) – Marian Pita (Rumunia) 3-2

75 KG
Muhammad Abdilrasoon (Finlandia) – Aljaz Venko (Słowenia) 5-0
Giorgio Kharabadze (Gruzja) – Milosav Savic (Serbia) 5-0

91 KG
Ainar Karlson (Estonia) – Tomasz Niedźwiecki (Polska) 3-2
Berat Acar (Turcja) – Andrei Zatusevschii (Mołdawia) 5-0
Peter Mullenberg (Holandia) – Henrik Sargsyan (Armenia) 4-1
Krenar Aliu (Finlandia) – Alberto Biro (Rumunia) 3-2
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Michael Erpelding (Luksemburg) 5-0
Radoslav Pantaleyev (Bułgaria) – Rahil Mammadli (Azerbejdżan) 5-0
Toni Filipi (Chorwacja) – Dzemal Bosnjak (Bośnia i Hercegowina) 3-2
Aziz Mouhiidine (Włochy) – David Michalek (Słowacja) 5-0
Eugen Waigel (Niemcy) – Slobodan Jovanovic (Serbia) WO.
Victor Schelstraete (Belgia) – Ahmed Hagag (Austria) 5-0

+91 KG
Ivan Veryasov (Rosja) – Ayoub Ghadfa Drissi El Aissaoui (Hiszpania) 5-0
Mikheil Bakhtidze (Gruzja) – Bence Nagy (Węgry) 5-0
Marko Milun (Chorwacja) – Clemente Russo (Włochy) 5-0
Mourad Aliev (Francja) – Evanders Servuts (Łotwa) 5-0
Petar Belberov (Bułgaria) – Muhammad Abdullayev (Azerbejdżan) 4-1
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Dusan Veletic (Bośnia i Hercegowina) 3-2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Adam Kulik (Polska) 5-0

2. IE W MIŃSKU: BIAŁO-CZERWONI POZNALI SWOJE RYWALKI ORAZ RYWALI

minsk-2019

Jutro w Mińsku rozpoczną się 2. Igrzyska Europejskie, w których o medale walczą także pięściarki oraz pięściarze. Co ciekawe dla panów będą to zarazem 43. Mistrzostwa Europy, podczas gdy panie (już w pełnych 10 kategoriach wagowych) o medale Mistrzostw Starego Kontynentu powalczą w sierpniu w Hiszpanii. Ogółem do stolicy Białorusi przyjechało 317 zawodniczek i zawodników z 44 krajów.

Dzisiaj odbyło się oficjalne losowanie, którego wyniki prezentujemy poniżej. Z Biało-czerwonych jedyną rozstawioną była aktualna wicemistrzyni Igrzysk Europejskich, Sandra Drabik (nr 2 w wadze z limitem 51 kg), która swój start rozpocznie od ćwierćfinału. Jej koleżanki z kadry, by zdobyć medal, muszą wygrać po dwa pojedynki. W przypadku panów aby wejść do strefy medalowej trzeba pokonać nawet trzech rywali.

WYNIKI LOSOWANIA

KOBIETY
51 KG Sandra Drabik w 1/4 finału (26 czerwca) z Anush Grigoryan (Armenia) lub Nelą Freiherrovą (Czechy)
60 KG Aneta Rygielska w 1/8 finału (23 czerwca) z Agnes Alexiusson (Szwecja)
69 KG Karolina Koszewska w 1/8 finału (24 czerwca) z Antaniną Aksenavą (Białoruś)
75 KG Elżbieta Wójcik w 1/8 finału (25 czerwca) z Timeą Nagy (Węgry)

MĘŻCZYŹNI
49 KG Jakub Słomiński w 1/8 finału (23 czerwca) z Aqeelem Ahmedem (Wielka Brytania)
56 KG Jarosław Iwanow w 1/16 finału (21 czerwca) z Artyshem Gomtsyanem (Gruzja)
60 KG Radomir Obruśniak w 1/16 finału (22 czerwca) z Vasile-Gheorghe Suciu (Rumunia)
64 KG Damian Durkacz w 1/16 finału (23 czerwca) z Johannem Orozco Ojeda (Hiszpania)
69 KG Filip Wąchała w 1/16 finału (22 czerwca) z Vasilim Belousem (Mołdawia)
75 KG Rafał Perczyński w 1/16 finału (22 czerwca) z Milosem Bartlem (Czechy)
81 KG Mateusz Goiński w 1/16 finału (22 czerwca) z Benjaminem Whittakerem (Wielka Brytania)
91 KG Tomasz Niedźwiecki w 1/16 finału (21 czerwca) z Ainarem Karlsonem (Estonia)
+91 KG Adam Kulik w 1/16 finału (21 czerwca) z Nelviem Tiafackiem (Niemcy)

SKANDAL W RYDZE! GŁOWACKI ZNOKAUTOWANY PRZEZ BRIEDISA

glowacki_briedis

Mairis Briedis (25-1, 18 KO) znokautował Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO) i odebrał mu mistrzostwo świata w półfinale turnieju WBSS w Rydze po skandalicznej walce, w której królowały brutalne faule – przede wszystkim ze strony Łotysza – i błędy sędziów.

„Główka” od początku ruszył do przodu i po kilku zwodach i spięciu w półdystansie trafił lewym prostym na korpus. Potem trafił piękną akcję lewy na górę-prawy na dół, a następnie huknął podbródkowym. Briedis odpowiedział bezpośrednim prawym, a Polak konsekwentnie polował na długi lewy na korpus. Początek drugiej rundy to agresywny atak ”Główki”, który obniżał pozycję i wywierał presję. Briedis próbował umieścić prawy prosty za ucho. Następnie Polak poszukał akcji z kontry i w drugie tempo. W zwarciu Polak uderzył w tył głowy, a Bredis zrewanżował się ciosem łokciem w szczękę, po którym Polak padł na matę ringu.

Na szczęście zdołał wstać, sędzia udzielił ostrzeżenia Briedisowi, ale kiedy wznowił akcję, Łotysz ruszył na Polaka i posłał go na deski serią ciosów. Polak powstał i wdał się w szaloną wymianę, która trwała jeszcze po gongu, a sędzia nie przerwał akcji. Polak padł na deski, ale kilka sekund po gongu! Fiodor Łapin wbiegł na ring i interweniował. Trzecia runda to szalona wymiana ciosów, w której Głowacki zdołał najpierw trafić, ale chwilę później został znokautowany. Walka miała niewątpliwie skandaliczny przebieg i będzie zapewne składany natychmiastowy protest.

źródło: bokser.org

DAMIAN DURKACZ I RAFAŁ PERCZYŃSKI ZABOKSUJĄ PODCZAS 2. IE W MIŃSKU

durkacz_podium

Trener reprezentacji Polski seniorów w boksie, Ireneusz Przywara, odkrył karty przed 2. Igrzyskami Europejskimi w Mińsku i podał nazwiska 9 polskich pięściarzy, którzy wystąpią w stolicy Białorusi. W stosunku do tego, co sugerowali na swojej stronie internetowej organizatorzy IE, do Mińska w Biało-Czerwonych dresach pojadą Damian Durkacz (64 kg) i Rafał Perczyński (75 kg).

Podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku wystąpią następujący polscy pięściarze (w kolejności wag): Jakub Słomiński (Wda Świecie, 49 kg), Jarosław Iwanow (Wisła Kraków, 56 kg), Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino, 60 kg), Damian Durkacz (Spartan Knurów, 64 kg), Filip Wąchała (SAKO Gdańsk, 69 kg), Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk, 75 kg), Mateusz Goiński (Zagłębie Konin, 81 kg), Tomasz Niedźwiecki (Orkan Gorzów Wielkopolski, 91 kg) i Adam Kulik (PACO Lublin, +91 kg).

9 BIAŁO-CZERWONYCH POWALCZY PODCZAS 2. IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

polski_podium

Na stronie internetowej Polskiego Związku Bokserskiego czytamy, że trener kadry narodowej seniorów, Ireneusz Przywara, niebawem przedstawi skład Biało-Czerwonych, którzy od 21 czerwca w Mińsku rywalizować będą w turnieju bokserskim 2. Igrzysk Europejskich. Tymczasem organizatorzy opublikowali już listę uczestników, na której znajdują się nazwiska 9 Polaków. Są to: Jakub Słomiński (52 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Ryszard Lewicki (75 kg), Mateusz Goiński (81 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg).

Czy faktycznie w takim składzie Polacy wystąpią w Mińsku? Przekonamy się o tym zapewne w ciągu najbliższych godzin. Przypominamy, że podczas poprzednich Igrzysk, które odbyły się w Baku najlepiej z podopiecznych trenera Zbigniewa Raubo zaprezentował się Mateusz Polski (na zdjęciu), który zdobył brązowy medal w wadze lekkiej (60 kg). Poniżej pełna lista uczestników w podziale na kategorie wagowe.

LISTA UCZESTNIKÓW TURNIEJU BOKSERSKIEGO 2. IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

49 KG
Artur Hovhannisyan (Armenia, 23.03.1996, 158 cm)
Rufat Huseynov (Azerbejdżan, 25.04.1997, 160 cm)
Yauheni Karmilchyk (Białoruś, 12.05.1998, 155 cm)
Tinko Banabakov (Bułgaria, 22.04.1994, 173 cm)
Billal Bennama (Francja, 14.06.1998, 175 cm)
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja, 09.01.1999, 162 cm)
Martin Molina (Hiszpania, 02.11.1994, 159 cm)
James Daly Regan (Irlandia, 05.03.1997, 168 cm)
Omar Salah Ibrahim (Niemcy, 18.03.1998, 165 cm)
Bator Sagaluev (Rosja, 07.07.1991, 152 cm)
Cosmin Girleanu (Rumunia, 03.06.1999, 155 cm)
Nazar Kurotchyn (Ukraina, 17.10.1993, 164 cm)
Attila Bernath (Węgry, 04.02.2000, 161 cm)
Aqeel Ahmed (Wielka Brytania, 28.07.1992, 157 cm)
Federico Serra (Włochy, 28.05.1994, 161 cm)

52 KG
Baregham Harutyunyan (Armenia, 18.05.1989, 171 cm)
Masud Yusifzada (Azerbejdżan, 18.08.1996, 162 cm)
Emil Aliyeu (Białoruś, 17.12.2000, 165 cm)
Daniel Asenov (Bułgaria, 17.05.1997, 164 cm)
Nodari Darbaidze (Gruzja, 02.07.1997, 159 cm)
Gabriel Escobar (Hiszpania, 22.07.1996, 162 cm)
Brendan Irvine (Irlandia, 17.05.1996, 167 cm)
Nicolae Bunescu (Mołdawia, 22.05.2000, 167 cm)
Hamza Touba (Niemcy, 06.11.1991, 171 cm)
Jakub Słomiński (Polska, 02.01.1996, 163 cm)
Vadim Kudriakov (Rosja, 19.05.1994, 162 cm)
Marian Schiopu (Rumunia, 17.09.2000, 165 cm)
Dusan Janjic (Serbia, 02.12.1997, 164 cm)
Batuhan Cifci (Turcja, 16.12.1997, 165 cm)
Dmytro Zamotayev (Ukraina, 04.04.1995, 164 cm)
Martin Virban (Węgry, 26.01.1988, 162 cm)
Galal Yafai (Wielka Brytania, 11.12.1992, 157 cm)
Manuel Cappai (Włochy, 09.10.1992, 168 cm)

56 KG
Krenar Zeneli (Albania, 05.02.1996, 163 cm)
Zhirayr Sargsyan (Armenia, 11.10.1999, 166 cm)
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan, 01.01.1997, 165 cm)
Vasile Usturoi (Belgia, 03.04.1997, 171 cm)
Nikalai Shakh (Białoruś, 12.04.1997, 165 cm)
Alen Rahimic (Bośnia i Hercegowina, 24.04.1998, 178 cm)
Boyan Asenov (Bułgaria, 08.09.1999, 167 cm)
Kirill Serikov (Estonia, 18.03.1993, 169 cm)
Samuel Kistohurry (Francja, 01.02.1995, 173 cm)
Artyush Gomtsyan (Gruzja, 07.09.1998, 163 cm)
Jose Quiles (Hiszpania, 19.10.1997, 172 cm)
Kurt Walker (Irlandia, 07.03.1995, 175 cm)
David Alaverdian (Izrael, 26.06.1993, 165 cm)
Victor Vacula (Mołdawia, 19.02.1999, 175 cm)
Sharafa Raman (Niemcy, 22.04.1983, 168 cm)
Jarosław Iwanow (Polska, 08.06.1995, 170 cm)
Bakhtovar Nazirov (Rosja, 16.05.1994, 162 cm)
Veljko Gligoric (Serbia, 29.08.1997, 165 cm)
Tiago Pugno (Szwajcaria, 11.12.1992, 169 cm)
Ali Ihsan Alagas (Turcja, 25.10.1998, 162 cm)
Mykola Butsenko (Ukraina, 25.06.1991, 170 cm)
Nandor Csoka (Węgry, 17.10.1996, 170 cm)
Peter McGrail (Wielka Brytania, 31.05.1996, 167 cm)
Raffaele Di Serio (Włochy, 11.01.1997, 171 cm)

60 KG
Rexhildo Zeneli (Albania, 06.01.1996, 164 cm)
Karen Tonakanyan (Armenia, 02.07.1992, 176 cm)
Ahmet Simsek (Austria, 01.01.1989, 171 cm)
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan, 17.05.1992, 171 cm)
Nikola Ivkovic (Bośnia i Hercegowina, 31.07.1991, 165 cm)
Kiril Rusinov (Bułgaria, 30.07.1998, 168 cm)
Artur Szachbazjan (Czechy, 27.07.1999, 171 cm)
Valeri Tsernoglavski (Estonia, 20.06.2000, 168 cm)
Arslan Khataev (Finlandia, 06.07.1998, 173 cm)
Jordan Rodriguez (Francja, 30.08.1996, 166 cm)
Otar Eranosyan (Gruzja, 20.08.1993, 165 cm)
Cristian Eusse Vasquez (Hiszpania, 07.09.1997, 167 cm)
Enrico Lacruz (Holandia, 31.08.1993, 181 cm)
Edgaras Skurdelis (Litwa, 01.02.1993, 170 cm)
Dorin Bucsa (Modawia, 13.11.1997, 170 cm)
Hamsat Shadalov (Niemcy, 14.10.1998, 173 cm)
Radomir Obruśniak (Polska, 27.07.1994, 174 cm)
Gabil Mamedov (Rosja, 19.04.1994, 173 cm)
Robert Jitaru (Rumunia, 31.12.1997, 167 cm)
Nemanja Gavrilovic (Serbia, 30.04.1999, 165 cm)
Viliam Tanko (Słowacja, 17.05.1995, 175 cm)
Tadej Cernoga (Słowenia, 22.12.1995, 177 cm)
Hakan Dogan (Turcja, 01.11.1995, 161 cm)
Yuriy Shestak (Ukraina, 26.04.1993, 170 cm)
Roland Galos (Węgry, 26.05.1995, 163 cm)
Callum French (Wielka Brytania, 25.08.1995, 174)
Francesco Maietta (Włochy, 10.02.1996, 170 cm)

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia, 02.12.1992, 173 cm)
Bakhtiyar Gazibayov (Azerbejdżan, 21.06.1999, 173 cm)
Ibrahima Bea Diallo (Belgia, 20.08.1998, 183 cm)
Yahor Kurbanau (Białoruś, 04.01.1995, 175 cm)
Haris Mesanovic (Bośnia i Hercegowina, 16.10.1996, 180 cm)
Vensan Kirkorov (Bułgaria, 12.07.2000, 175 cm)
Erik Pijetraj (Chorwacja, 19.04.1997, 180 cm)
Petr Novak (Czechy, 14.10.1999, 175 cm)
Frederik Lundgaard Jensen (Dania, 17.11.1995, 180 cm)
Semjon Karhanin (Estonia, 30.11.1996, 170 cm)
Sofiane Oumiha (Francja, 23.12.1994, 178 cm)
Lasha Guruli (Gruzja, 27.08.1996, 178 cm)
Johann Orozco Ojeda (Hiszpania, 25.11.1994, 171 cm)
James McGivern (Irlandia, 06.01.1998, 175 cm)
Ahmad Shtiwi (Izrael, 28.04.1999, 159 cm)
Shpetim Bajoku (Kosowo, 10.08.2000, 175 cm)
Evaldas Petrauskas (Litwa, 19.03.1992, 163 cm)
Mihails Pavlovs (Łotwa, 27.09.1995, 170 cm)
Dmitri Galagot (Mołdawia, 11.10.1992, 181 cm)
Wladislaw Baryshnik (Niemcy, 29.08.1996, 176 cm)
Mateusz Polski (Polska, 05.02.1993, 166 cm)
Alexey Mazur (Rosja, 29.03.1991, 174 cm)
Vasile Suciu (Rumunia, 09.02.1996, 174 cm)
Aleksandar Konovalov (Serbia, 15.05.1994, 173 cm)
Michal Takacs (Słowacja, 09.04.1997, 179 cm)
Turghullan Erdemir (Turcja, 03.01.1999, 165 cm)
Yaroslav Khartsyz (Ukraina, 07.05.1997, 175 cm)
Milan Fodor (Węgry, 20.02.1993, 167 cm)
Luke McCormack (Wielka Brytania, 08.06.1995, 176 cm)
Paolo Di Lernia (Włochy, 13.10.1995, 172 cm)

69 KG
Alban Beqiri (Albania, 28.06.1994, 170 cm)
Gurgen Madoyan (Armenia, 04.05.1998, 171 cm)
Marcel Rumpler (Austria, 07.05.1997, 182 cm)
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan, 16.02.1985, 187 cm)
Nabil Messaoudi (Belgia, 13.08.1998, 178 cm)
Yauheni Dauhaliavets (Białoruś, 171 cm)
Adem Fetahovic (Bośnia i Hercegowina, 22.12.1995, 182 cm)
Petar Draganov (Bułgaria, 13.10.1994, 182 cm)
Zeljko Marko (Chorwacja, 25.01.1995, 178 cm)
Pavel Kamanin (Estonia, 09.02.1999, 179 cm)
Milan Prat (Francja, 23.09.1999, 181 cm)
Eskerkhan Madiev (Gruzja, 12.02.1998, 180 cm)
Kieran Molloy (Irlandia, 26.11.1998, 180 cm)
Miroslav Kapuler (Izrael, 28.04.1997, 174 cm)
Patriot Behrami (Kosowo, 28.07.1999, 175 cm)
Saimonas Banys (Litwa, 27.04.1998, 173 cm)
Genadijs Merkulovs (Łotwa, 12.09.1994, 172 cm)
Vasilii Belous (Mołdawia, 27.08.1988, 181 cm)
Hugo Micallef (Monako, 06.03.1998, 180 cm)
Magomed Schachidov (Niemcy, 27.09.1994, 175 cm)
Hadi Srour (Norwegia, 16.11.1995, 183 cm)
Filip Wąchała (Polska, 17.01.1998, 173 cm)
Khariton Agrba (Rosja, 22.10.1995, 178 cm)
Marian Pita (Rumunia, 02.10.1995, 179 cm)
Dejan Dasic (Serbia, 14.01.1999, 178 cm)
Tomas Zold (Słowacja, 18.01.1994, 178 cm)
Jonathan Brunschweiler (Szwajcaria, 04.11.1988, 180 cm)
Necat Ekinci (Turcja, 20.10.1999, 175 cm)
Yevheniy Barabanov (Ukraina, 24.07.1993, 172 cm)
Laszlo Kozak (Węgry, 05.02.1998, 175 cm)
Pat McCormack (Wielka Brytania, 08.06.1995, 180 cm)
Vincenzo Mangiacapre (Włochy, 17.01.1989, 170 cm)

75 KG
Arjon Kajoshi (Albania, 18.09.1996, 178 cm)
Arman Darchinyan (Armenia, 30.04.1994, 178 cm)
Edin Avdic (Austria, 20.07.1996, 183 cm)
Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan, 06.12.1992, 181 cm)
Lancelot Proton de la Chapelle (Belgia, 27.06.1998, 182 cm)
Vadzim Pankou (Białoruś, 06.09.1994, 175 cm)
Radenko Tomic (Bośnia i Hercegowina, 24.02.1995, 184 cm)
Rami Mofid Kiwan (Bułgaria, 03.06.2000, 185 cm)
Mladen Sobjeslavski (Chorwacja, 04.03.1999, 187 cm)
Andreas Kokkinos (Cypr, 26.11.1997, 183 cm)
Milos Bartl (Czechy, 17.11.1994, 180 cm)
Muhammad Abdilrasoon (Finlandia, 16.07.1997, 176 cm)
Victor Yoka (Francja, 06.09.1998, 176 cm)
Giorgi Kharabadze (Gruzja, 11.05.1997, 176 cm)
Miguel Cuardado (Hiszpania, 01.07.1994, 184 cm)
Max van der Pas (Holandia, 03.06.1993, 180 cm)
Michael Nevin (Irlandia, 06.05.1998, 188 cm)
Mikhael Ostroumov (Izrael, 10.12.1997, 180 cm)
Vytautas Balsys (Litwa, 13.02.1998, 184 cm)
Victor Carapcevschii (Mołdawia, 27.06.1992, 180 cm)
Arthur Beck (Niemcy, 27.12.1997, 186 cm)
Mindaugas Gedminas (Norwegia, 13.09.1996, 189 cm)
Ryszard Lewicki (Polska, 02.10.1996, 180 cm)
Gleb Bakshi (Rosja, 12.11.1995, 185 cm)
Milosav Savic (Serbia, 15.10.1994, 180 cm)
Andrej Csemez (Słowacja, 06.05.1998, 186 cm)
Aljaz Venko (Słowenia, 24.07.1993, 170 cm)
Angel Roque Vasquez (Szwajcaria, 01.09.1995, 178 cm)
Adam Chartoi (Szwecja, 17.03.1997, 185 cm)
Serhat Guler (Turcja, 02.07.1996, 167 cm)
Oleksandr Khyznyak (Ukraina, 03.08.1995, 181 cm)
Zoltan Harcsa (Węgry, 20.11.1992, 184 cm)
Mark Dickinson (Wielka Brytania, 07.07.1999, 188 cm)
Salvatore Cavallaro (Włochy, 16.08.1995, 177 cm)

81 KG
Mikel Cullhaj (Albania, 17.06.1997, 179 cm)
Gor Nersesyan (Armenia, 15.03.2000, 182 cm)
Umar Dzambekov (Austria, 20.11.1997, 185 cm)
Alfonso Dominguez Loren Berto (Azerbejdżan, 28.05.1995, 189 cm)
Ziad Nedam El Mohor (Belgia, 25.11.1995, 187 cm)
Mikhail Dauvaliavets (Białoruś, 18.05.1990, 177 cm)
Dzemal Bosnjak (Bośnia i Hercegowina, 23.05.1985, 178 cm)
Kristyan Nikolov (Bułgaria, 14.02.2000, 179 cm)
Damir Plantic (Chorwacja, 16.12.1989, 185 cm)
Jan Muzik (Czechy, 25.09.1989, 185 cm)
Stiven Aas (Estonia, 03.05.2000, 184 cm)
Gaetan Ntambwe (Francja, 12.10.1994, 185 cm)
Giorgi Manjavidze (Gruzja, 06.09.1998, 176 cm)
Alejandro Camacho (Hiszpania, 19.09.1993, 186 cm)
Artjom Kasparian (Holandia, 15.06.1995, 180 cm)
Joe Ward (Irlandia, 30.10.1993, 185 cm)
Ardit Delijaj (Kosowo, 24.10.1997, 182 cm)
Paulius Zujevas (Litwa, 15.08.1993, 185 cm)
Andrei Chiriacov (Mołdawia, 30.06.2000, 185 cm)
Abu Lubdeh Abdulrahman (Niemcy, 28.10.1994, 192 cm)
Alexander Martinsen (Norwegia, 20.09.1992, 183 cm)
Mateusz Goiński (Polska, 30.08.1995, 178 cm)
Imam Khataev (Rosja, 31.08.1994, 176 cm)
Paul Andrei Aradoaie (Rumunia, 05.10.1996, 193 cm)
Sandro Poletan (Serbia, 15.07.1997, 175 cm)
Matus Strnisko (Słowacja, 09.11.1994, 182 cm)
Denis Lazar (Słowenia, 10.09.1992, 181 cm)
Uke Smajli (Szwajcaria, 01.01.1993, 187 cm)
Liridon Nuha (Szwecja, 18.11.1993, 176 cm)
Bayram Malkam (Turcja, 08.09.1999, 175 cm)
Stepan Hrekul (Ukraina, 09.01.1997, 182 cm)
Pal Kovacs (Węgry, 18.02.1995, 182 cm)
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania, 06.06.1997, 186 cm)
Simone Fiori (Włochy, 05.12.1989, 190 cm)

91 KG
Henrik Sargsyan (Armenia, 26.11.1995, 184 cm)
Ahmed Hagag (Austria, 29.02.2000, 187 cm)
Rahil Mammadli (Azerbejdżan, 07.02.1995, 180 cm)
Victor Ilunga Schelstraete (Belgia, 14.01.1996, 190 cm)
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś, 05.04.1993, 194 cm)
Radoslav Pantaleyev (Bułgaria, 05.07.1993, 180 cm)
Toni Filipi (Chorwacja, 01.03.1996, 187 cm)
Ainar Karlson (Estonia, 13.10.1988, 189 cm)
Krenar Aliu (Finlandia, 25.06.1999, 186 cm)
Paul Omba Biongolo (Francja, 28.12.1995, 189 cm)
Nikoloz Begadze (Gruzja, 18.08.1998, 192 cm)
Peter Mullenberg (Holandia, 30.12.1987, 183 cm)
Anthony Browne (Irlandia, 01.01.1995, 189 cm)
Robertas Jokulys (Litwa, 16.10.1998, 195 cm)
Michel Erpelding (Luksemburg, 20.10.1994, 187 cm)
Andrei Zatusevschii (Mołdawia, 12.03.1995, 180 cm)
Eugen Waigel (Niemcy, 28.06.1991, 186 cm)
Tomasz Niedźwiecki (Polska, 13.01.1994, 187 cm)
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja, 14.01.1997, 194 cm)
Alberto Biro (Rumunia, 06.03.1999, 191 cm)
Marko Docic (Serbia, 26.11.1998, 191 cm)
David Michalek (Słowacja, 28.01.1998, 175 cm)
Berat Acar (Turcja, 17.08.1999, 195 cm)
Ramazan Muslimov (Ukraina, 18.04.1995, 191 cm)
Adam Hamori (Węgry, 31.01.1995, 189 cm)
Cheavon Clarke (Wielka Brytania, 14.12.1990, 183 cm)
Clemente Russo (Włochy, 27.07.1982, 181 cm)

+91KG
Gurgen Hovhannisyan (Armenia, 19.02.1998, 198 cm)
Aleksandar Mraovic (Austria, 24.02.1997, 186 cm, 100 kg)
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan, 06.04.1989, 189 cm)
Viktar Chvarkov (Białoruś, 19.08.1985, 190 cm, 103 kg)
Dusan Veletic (Bośnia i Hercegowina, 31.05.1995, 195 cm, 100 kg)
Petar Belberov (Bułgaria, 17.02.1990, 192 cm)
Marko Milun (Chorwacja, 28.09.1996, 192 cm, 100 kg)
Mourad Aliev (Francja, 31.07.1995, 201 cm)
Mikheil Bakhtidze (Gruzja, 23.09.1988, 189 cm)
Ayoub Ghadfa Drissi (Hiszpania, 06.12.1998, 198 cm, 107 kg)
Dean Gardiner (Irlandia, 29.02.1988, 196 cm)
Mantas Valavicius (Litwa, 22.03.1991, 198 cm, 100 kg)
Evanders Servuts (Łotwa, 16.12.1997, 182 cm)
Alexei Zavatin (Mołdawia, 29.03.1987, 200 cm, 107 kg)
Nelvie Raman Hess Tiafack (Niemcy, 03.01.1999, 189 cm)
Adam Kulik (Polska, 15.12.1992, 198 cm, 118 kg)
Ivan Veriasov (Rosja, 10.07.1993, 193 cm, 95 kg)
Mihai Nistor (Rumunia, 05.11.1990, 183 cm, 100 kg)
Vladan Babic (Serbia, 24.09.1991, 196 cm, 122 kg)
Ilyas Mucahit (Turcja, 15.02.1999, 195 cm)
Viktor Vykhryst (Ukraina, 03.06.1992, 196 cm, 104 kg)
Bence Nagy (Węgry, 24.11.1994, 188 cm)
Frazer Clarke (Wielka Brytania, 07.08.1991, 195 cm, 100 kg)
Aziz Abbes Mouhiidine (Włochy, 06.10.1998, 190 cm)

Opracował: Jarosław Drozd

POLKI GOTOWE DO WALKI O MEDALE 2. IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

Boks Kobiet 01

Na nieco ponad tydzień przed rozpoczęciem turnieju bokserskiego 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku, reprezentantki Polski przebywają na zgrupowaniu w niemieckim Kienbaum, gdzie wraz z ekipami Niemiec, Anglii, Węgier oraz Tajlandii, szlifują formę przed tym prestiżowym startem. W stolicy Białorusi Biało-Czerwonych barw bronić będą cztery podopieczne trenerki kadry, Karoliny Michalczuk: Sandra Drabik (51 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg).

Dla Sandry oraz Anety będą to drugie Igrzyska Europejskie. Cztery lata temu w Baku zawodniczka z Kielc awansowała do finału, gdzie przegrała z doskonałą Angielką, dwukrotną mistrzynią olimpijską, Nicolą Adams, zaś torunianka, która wówczas w ostatniej chwili zastąpiła Kingę Siwą, w wyższym dla siebie limicie wagowym (64 kg) stanęła na najniższym stopniu podium. Ogółem w Baku Polki, prowadzone przez trenerski duet Paweł Pasiak-Tomasz Potapczyk, zdobyły 3 medale (brąz wywalczyła także Lidia Fidura). Dodajmy, że od 21 do 30 czerwca o medale w Mińsku powalczy 60 pięściarek (po 12 w każdej z 5 kategorii wagowych).

ZAWODNICZKI ZGŁOSZONE DO STARTU W 2. IGRZYSKACH EUROPEJSKICH W MIŃSKU

51 KG
Anush Grigoryan (Armenia, 14.04.1997, 165 cm)
Volha Lushchyk (Białoruś, 10.08.1984, 161 cm)
Gabriela Dimitrova (Bułgaria, 31.01.1995, 167 cm)
Nela Freiherrova (Czechy, 05.10.1992, 168 cm)
Aikaterini Koutsogeorgopoulou (Grecja, 22.07.1996, 161 cm)
Andrea Lasherras (Hiszpania, 21.12.1994, 161 cm)
Veronica Losvik (Norwegia, 01.02.1991, 157 cm)
Sandra Drabik (Polska, 13.08.1988, 165 cm)
Svetlana Soluyanova (Rosja, 21.09.1994, 175 cm)
Maria Nechita (Rumunia, 15.08.1993, 167 cm)
Busenaz Cakiroglu (Turcja, 26.05.1996, 160 cm)
Tetyana Kob (Ukraina, 25.10.1987, 160 cm)

57 KG
Helina Bruyevich (Białoruś, 20.07.1989, 164 cm)
Stanimira Petrova (Bułgaria, 16.12.1990, 170 cm)
Sara Beram (Chorwacja, 24.03.1995, 168 cm)
Mona Mestiaen (Francja, 17.03.1992, 164 cm)
Jemyma Betrian (Holandia, 24.01.1991, 164 cm)
Michaela Walsh (Irlandia, 05.06.1993, 168 cm)
Ornella Wahner (Niemcy, 19.02.1993, 165 cm)
Daria Abramova (Rosja, 17.04.1990, 164 cm)
Lacramioara Perijoc (Rumunia, 03.02.1994, 160 cm)
Jelena Zekic (Serbia, 09.07.1999, 165 cm)
Sati Burcu (Turcja, 12.10.1994, 165 cm)
Alessia Mesiano (Włochy, 07.12.1991, 169 cm)

60 KG
Alla Yarshevich (Białoruś, 20.12.1988, 172 cm)
Denitsa Eliseyeva (Bułgaria, 05.06.1981, 166 cm)
Ditte Frostholm (Dania, 12.01.1990, 166 cm)
Mira Potkonen (Finlandia, 17.11.1980, 165 cm)
Kellie Harrington (Irlandia, 11.12.1989, 170 cm)
Donjeta Sadiku (Kosowo, 08.07.1999, 167 cm)
Cristina Cravcenco (Mołdawia, 11.07.1999, 167 cm)
Aneta Rygielska (Polska, 24.08.1995, 170 cm)
Anastasiya Belyakova (Rosja, 01.05.1993, 175 cm)
Agnes Alexiusson (Szwecja, 19.04.1996, 170 cm)
Yulia Tsyplakova (Ukraina, 22.04.1982, 167 cm)
Irma Testa (Włochy, 28.12.1997, 174 cm)

69 KG
Maryam Jabrailova (Azerbejdżan, 02.03.1996, 172 cm)
Antanina Aksenava (Białoruś, 18.03.1992, 169 cm)
Martina Schmoranzova (Czechy, 12.04.1987, 169 cm)
Elina Gustafsson (Finlandia, 06.02.1992, 169 cm)
Emilie Sonvico (Francja, 16.04.1989, 170 cm)
Grainne Walsh (Irlandia, 13.10.1995, 170 cm)
Nadine Apetz (Niemcy, 03.01.1986, 172 cm)
Karolina Koszewska (Polska, 07.01.1982, 185 cm)
Yaroslava Yakushina (Rosja, 24.06.1993, 170 cm)
Vivien Budai (Węgry, 10.03.1999, 170 cm)
Rosie Eccles (Wielka Brytania, 23.07.1996, 173 cm)
Assunta Canfora (Włochy, 11.07.1992, 175 cm)

75 KG
Viktoriya Kebikava (Białoruś, 01.09.1985, 177 cm)
Patricia Martin Cabrera (Hiszpania, 14.11.1989, 171 cm)
Nouchka Fontijn (Holandia, 09.11.1987, 180 cm)
Aoife O`Rourke (Irlandia, 02.07.1997, 177 cm)
Sarah Scheurich (Niemcy, 01.10.1993, 183 cm)
Elżbieta Wójcik (Polska, 14.01.1996, 176 cm)
Darima Sandakova (Rosja, 12.07.1996, 180 cm)
Love Holgersson (Szwecja, 21.07.1993, 186 cm)
Surmeneli Busenaz (Turcja, 26.05.1998, 170 cm)
Mariya Borutsa (Ukraina, 14.06.1995, 178 cm)
Timea Nagy (Węgry, 08.02.1988, 177 cm)
Lauren Price (Wielka Brytania, 25.06.1994, 169 cm)

Opracował: Jarosław Drozd

PIĘĆ ROSYJSKICH TRIUMFÓW W GDAŃSKU. ŚWIETNA OBSADA TURNIEJU IM. ZYGMUNTA CHYCHŁY

gdansk_mini

Wczoraj w Gdańsku zakończył się świetnie obsadzony 9. Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Chychły. I w tym roku organizatorzy (klub SAKO) zadbali o to, by między linami ringu wystąpili zawodnicy z wysokiej półki. Z gośćmi z Kazachstanu, Rosji, Francji, Ukrainy, Białorusi oraz Niemiec rywalizowali zarówno reprezentanci Polski, jak i zawodnicy gdańskiego SAKO. Na najwyższym stopniu podium stanęło 5 Rosjan, po 2 Białorusinów i Ukraińców oraz po jednym pięściarzu z Francji, Kazachstanu, Węgier oraz Gruzji, bowiem boksujący na co dzień w barwach SAKO, Ucha Maisuradze, zwycięzca wagi lekkiej (60 kg), to były reprezentant Gruzji w gronie juniorów.

Dodajmy, że zarówno Francuzi, jak i Węgrzy wystąpili w składzie, w jakim zobaczymy ich podczas zbliżających się 2. Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Dwaj polscy finaliści turnieju – Michał Soczyński (91 kg) i Aleksander Stawirej (+91 kg) w stolicy Białorusi nie wystąpią…

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [6 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Vladimir Mnatsakanyan (Rosja) – Attila Bernath (Węgry) 2-1
52 KG Samat Zhetibayev (Kazachstan) – Nikolai Kharanakhoev (Rosja) 3-0
56 KG Eduard Savin (Rosja) – Nandor Csoka (Węgry) 3-0
60 KG Ucha Maisuradze (SAKO Gdańsk) – Radna Tsybikov (Rosja) 3-0
60 KG Roland Galos (Węgry) – Nikita Dineiev (Ukraina) 3-0
64 KG Maksym Molodan (Ukraina) – Dilshat Nurym (Kazachstan) 3-0
69 KG Vakhid Abbasov (Rosja) – Maulen Oskenbek (Kazachstan) 2-1
69 KG Aliaksandr Radzionau (Białoruś) – Rayane Yahia Berrouiguet (Francja) 3-0
75 KG Pylyp Akilov (Ukraina) – Victor Yoka (Francja) 2-1
75 KG Tamerlan Kaziev (Rosja) – Daryn Imakhanov (Kazachstan) 3-0
81 KG Alieksei Alfiorau (Białoruś) – Nurlan Sabirov (Kazachstan) RSC.K 2
91 KG Igor Fedorov (Rosja) – Michał Soczyński (Polska) 3-0
+91KG Mourad Aliev (Francja) – Aleksander Stawirej (Polska) WO.

WICEMISTRZ OLIMPIJSKI POKONANY W GDAŃSKU! SOCZYŃSKI NOKAUTUJE MEDALISTĘ ME

oumiha

Od dwóch dni w Gdańsku, na skąpanym w słońcu Targu Węglowym, odbywa się tradycyjny 9. Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Chychły. Tym razem nad Zatokę Gdańską przyjechały bardzo mocne ekipy z Kazachstanu, Rosji, Francji, Ukrainy, Białorusi oraz Niemiec z którymi rywalizują nasi kadrowicze szykujący się do startu w 2. Igrzyskach Europejskich w Mińsku oraz zawodnicy miejscowego klubu SAKO, który jest organizatorem zawodów.

Największą gwiazdą turnieju był wicemistrz olimpijski wagi lekkiej (60 kg), Sofiane Oumiha, boksujący tym razem w wyższym limicie wagowym (64 kg). Po cichu liczyliśmy, że w jutrzejszym finale zobaczymy go w pojedynku z Mateuszem Polskim, jednak zarówno Francuz, jak i nasz reprezentant przegrali dziś swoje walki półfinałowe.

Z grona naszych pięściarzy autorem największej niespodzianki był Michał Soczyński (91 kg), który znokautował w półfinale w 1. starciu aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Europy oraz olimpijczyka z Rio de Janeiro, Francuza Paul Omba Biongolo i w finale zaboksuje z Rosjaninem Igorem Fedorovem. O zwycięstwo w turnieju powalczy także Aleksander Stawirej (+91 kg), który dziś uporał się niejednogłośnie na punkty (2-1) z mistrzem Węgier Bence Nagy a jutro stanie oko w oko z Francuzem Mouradem Aliyevem.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [5 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Nikolai Kharanakhoev (Rosja) – Eduard Trofymenko (Ukraina) 2-1
Samat Zhetibayev (Kazachstan) – Bilel Bennama (Francja) WO.

60 KG
Radna Tsybikov (Rosja) – Jordan Rodriguez (Francja) 3-0
Ucha Maisuradze (SAKO Gdańsk)  – Dzmitry Dziashkevich (Białoruś) 2-1

64 KG
Dilshat Nurym (Kazachstan) - Mateusz Polski (Polska) 2-1
Maksym Molodan (Ukraina) – Sofiane Oumiha (Francja) 2-1

69 KG
Maulen Oskenbek (Kazachstan) – Filip Wąchała (SAKO Gdańsk) 2-1
Vakhid Abbasov (Rosja) – Dzmitri Milusha (Białoruś) 3-0
Rayane Yahia Berrouiguet (Francja) – Ismail Askerov (Rosja) 2-1
Aliaksandr Radzionau (Białoruś) – Milan Prat (Francja) 3-0

75 KG
Pylyp Akilov (Ukraina) – Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk) WO.

81 KG
Nurlan Sabirov (Kazachstan) – Sergei Raznitsin (Rosja) 2-1
Alieksei Alfiorau (Białoruś) – Yevhenii Pavlovskyi (Ukraina) 3-0

91 KG
Igor Fedorov (Rosja) – Adam Hamori (Węgry) 2-1
Michał Soczyński (Polska) – Paul Omba Biongolo (Francja) KO 1

+91 KG
Aleksander Stawirej (Polska) – Bence Nagy (Węgry) 2-1
Mourad Aliev (Francja) – Viktor Chvarkov (Białoruś) 2-1

 

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH I ĆWIERĆFINAŁOWYCH [4 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Vladimir Mnatsakanyan (Rosja) – Andriy Yefymovych (Ukraina)  3-0
Attila Bernath (Węgry) – Yauheni Karmilchyk (Białoruś) 3-0

52 KG
Samat Zhetibayev (Kazachstan) – Martin Virban (Węgry) 3-0

56 KG
Eduard Savin (Rosja) – Samuel Kistohurry (Francja) 3-0
Nandor Csoka (Węgry) – Jarosław Iwanow (Polska) 2-1

60 KG
Roland Galos (Węgry) – Murat Yildirin (Niemcy) 2-1
Nikita Dineiev (Ukraina) – Radomir Obruśniak (Polska) 2-1
Ucha Maisuradze (SAKO Gdańsk) – Lounes Hamroaoui (Francja) 3-0

64 KG
Dilshat Nurym (Kazachstan) – Milan Fodor (Węgry) 3-0
Maksym Molodan (Ukraina) – Dominik Palak (SAKO Gdańsk) 3-0
Sofiane Oumiha (Francja) – Dmitriy Zubko (Rosja) 2-1

69 KG
Vakhid Abbasov (Rosja) – Johannes Hickmann (Niemcy) 3-0
Milan Prat (Francja) – Łukasz Zyguła (SAKO Gdańsk) 2-1
Aliaksandr Radzionau (Białoruś) – Laszlo Kozak (Węgry) 2-1

75 KG
Tamerlan Kaziev (Rosja) – Zoltan Harcsa (Węgry) 2-1
Daryn Imakhanov (Kazachstan) – Vezir Agirman (Niemcy) 2-1
Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk)Ryszard Lewicki (Polska) 3-0
Victor Yoka (Francja) – Viktor Dziashkevich (Białoruś) 2-1

81 KG
Sergei Raznitsin (Rosja) – Piotr Szczukowski (SAKO Gdańsk) 3-0
Nurlan Sabirov (Kazachstan) – Gaetan Ntambwe (Francja) 3-0
Yevhenii Pavlovskyi (Ukraina) – Pal Kovacs (Węgry) 3-0
Alieksei Alfiorau (Biaroruś) – Vitalii Burlak (SAKO Gdańsk) 3-0

91 KG
Michał Soczyński (Polska) – Ammar Abbaus Abuduljabbar (Niemcy) WO.
Paul Omba Biongolo (Francja) – Dmytro Galagan (Ukraina) RSC 1

+91 KG
Bence Nagy (Węgry) – Vyacheslav Chawryluk (Ukraina) 2-1

MICHAŁ CIEŚLAK ZDEMOLOWAŁ W PRUSZKOWIE OLANREWAJU DURODOLĘ

cieslak_durodola

W walce wieczoru piątkowej gali Babilon Fight Night 1 w Pruszkowie Michał Cieślak (19-0, 13 KO) zdemolował w drugiej rundzie Olanrewaju Durodolę (29-7, 27 KO) i zdobył pas międzynarodowego mistrza Polski w wadze junior ciężkiej. Polski pięściarz nie dał absolutnie żadnych szans swojemu rywalowi.

W pierwszej rundzie radomianin był spokojnie boksującym pięściarzem, nie podpalał się. Większa aktywność była jednak po stronie Cieślaka. Druga odsłona pokazała nam już wszystko. Nigeryjczyk został trafiony ciosami podbródkowymi, poszedł na liny, a 30-letni Cieślak doskoczył i dopełnił formalności zasypując Durodolę gradem uderzeń.

- Byłem nastawiony na spokój od początku walki. Za mną świetne przygotowania. Dziękuję moim trenerom Andrzejowi Liczikowi, Karolowi Kosakowi, a także promotorom oraz kibicom – mówił po walce zadowolony Cieślak.

Cieślak, zapytany przez reportera Polsatu Sport o najbliższe plany, zakomunikował, że usiądzie ze swoimi promotorami i razem pomyślą o przyszłości. Stwierdził jednak, że następna walka będzie jeszcze mocniejsza, a później liczy na mistrzowską szansę i będzie do niej dążył.

źródło: bokser.org

10. ME KADETEK: ZOFIA STACHOWIAK PO RAZ DRUGI MISTRZYNIĄ EUROPY. POLKI NA 4. MIEJSCU

stachowiak_zofia_2019

Co łączy 16-letnią reprezentantkę Polski Zofię Stachowiak (70 kg) oraz jej rówieśniczkę z Czarnogóry, Boyanę Gojković (52 kg)? Obie w znakomitym stylu po raz drugi z rzędu stanęły na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy Kadetek, przechodząc dzięki temu do historii boksu w swoich krajach! Młodziutka Polka, na co dzień trenująca w KSW Gostyń, pokonała dzisiaj w finale niejednogłośnie na punkty (4-1) wysoką Norweżkę Sunnivę Hofstad, zapisując na swoje konto trzecie turniejowe zwycięstwo. W finale dzielnie boksowała także Barbara Marcinkowska (75 kg) z Pomorzanina Toruń, która zdaniem 4 z 5 sędziów (4-1) okazała się słabsza od Rosjanki Valerii Vorontsovej.

Dodajmy, że najwięcej złotych medali (aż 7!) tradycyjnie przypadło w udziale Rosji. Pozostałe sześć złotych krążków zdobyły zawodniczki z Anglii, Czarnogóry, Irlandii, Polski, Turcji oraz Włochy. W klasyfikacji medalowej zwyciężyły Rosjanki (7-2-1), przed Włoszkami (1-3-1), Irlandią (1-1-4) i Polkami (1-1-2), czyli podopiecznymi trenerów Tomasza Winiarskiego i Krzysztofa Góreckiego.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [1 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

46 KG Alena Tremasova (Rosja) – Shelby-Marie Lee (Anglia) 3-2
48 KG Anastasiya Kirienko (Rosja) – Federica Lombardo (Włochy) 5-0
50 KG Marie Chloe Gabriel (Irlandia) – Valeriya Linkova (Rosja) 4-1
52 KG Boyana Gojković (Czarnogóra) – Sophia Mazzoni (Włochy) 5-0
54 KG Liana Tarasian (Rosja) – Nikolina Boke (Łotwa) 5-0
57 KG Sacha Hickey (Anglia) – Alina Pushkar (Rosja) 5-0
60 KG Nadezhda Golubeva (Rosja) – Viktoria Sawatzki (Niemcy) 4-1
63 KG Viola Piras (Włochy) – Winnie McDonagh (Irlandia) 3-2
66 KG Natalia Zavialova (Rosja) – Francesca De Fazio (Włochy) 5-0
70 KG Zofia Stachowiak (Polska) – Sunniva Hofstad (Norwegia) 4-1
75 KG Valeriya Vorontsova (Rosja) – Barbara Marcinkowska (Polska) 4-1
80 KG Ece Asude Ediz (Turcja) – Diyana Al Shaar (Bułgaria) 5-0
+80KG Ekaterina Radionova (Rosja) – Mariana Maracine (Rumunia) RSC 1

10. ME KADETEK: ZOFIA STACHOWIAK I BARBARA MARCINKOWSKA POWALCZĄ O ZŁOTO

marcinkowska

To już przedostatnia odsłona 10. Mistrzostw Europy Kadetek w Gałaczu. Za nami walki półfinałowe, w których wystąpiły cztery podopieczne trenerów Tomasza Winiarskiego i Krzysztofa Góreckiego. Dwie z nich – jak dotąd niepokonana na bokserskich ringach Zofia Stachowiak (70 kg) oraz Barbara Marcinkowska (75 kg – na zdjęciu) w świetnym stylu awansowały do sobotnich walk finałowych, w których staną oko w oko z Norweżką Sunnivą Hofstad (Zofia) i Rosjanką Valeriya Vorontsova (Barbara).

Dodajmy, że dzisiaj Zofia Stachowiak zastopowała w 1. starciu przez RSC zawodniczkę gospodarzy Beatrice Moldovan, zaś Barbara Marcinkowska jednogłośnie na punkty (5-0) rozprawiła się z Ukrainką Anzhelą Kvartsianą. Z brązowymi medalami do Polski wrócą Julia Szeremeta (50 kg), która uległa (0-5) Rosjance Valerii Linkovej oraz Nikola Prymaczenko (54 kg), słabsza w rywalizacji z Łotyszką Nikoliną Boke.

Najwięcej zawodniczek do finałów wprowadziła Rosja (9), następnie Włochy (4), Anglia, Irlandia, Polska (po 2), Bułgaria, Czarnogóra, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Rumunia i Turcja (po 1)

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [30 maja 2019 roku - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

46 KG
Shelby-Marie Lee (Anglia) – Laura Fanni Kovacs (Węgry) 5-0
Alena Tremasova (Rosja) – Yagmur Baba (Turcja) 5-0

48 KG
Anastasiya Kirienko (Rosja) – Robin Kelly (Irlandia) 5-0
Federica Lombardo (Włochy) – Jessica Vollmann (Niemcy) 4-1

50 KG
Marie Chloe Gabriel (Irlandia) – Lucia Elen Ayari (Włochy) 5-0
Valeriya Linkova (Rosja)- Julia Szeremeta (Polska) 5-0

52 KG
Boyana Gojković (Czarnogóra) – Zoe Andrews (Walia) 5-0
Sophia Mazzoni (Włochy) – Viktoriya Zastryalina (Rosja) 4-1

54 KG
Liana Tarasian (Rosja) – Aaliyah Butler (Irlandia) 5-0
Nikolina Boke (Łotwa) – Nikola Prymaczenko (Polska) 5-0

57 KG
Alina Pushkar (Rosja) – Yuliya Honcharenko (Ukraina) 5-0
Sacha Hickey (Anglia) – Mihalina Ciobanu (Rumunia) 5-0

60 KG
Viktoria Sawatzki (Niemcy) – Maryna Muliarchyk (Białoruś) 5-0
Nadezhda Golubeva (Rosja) – Rebeka Dobos (Węgry) RSC 3

63 KG
Viola Piras (Włochy) – Aleksandra Pepavac (Serbia) RSC 3
Winnie McDonagh (Irlandia) – Ani Manukyan (Niemcy) 5-0

66 KG
Natalia Zavialova (Rosja) – Tegan Farrell (Irlandia) 5-0
Francesca De Fazio (Włochy) – Jenin Heck (Niemcy) 3-2

70 KG
Sunniva Hofstad (Norwegia) – Jana Vill (Estonia) 5-0
Zofia Stachowiak (Polska) – Beatrice Moldovan (Rumunia) RSC 1

75 KG
Barbara Marcinkowska (Polska) – Anzhela Kvartsiana (Ukraina) 5-0
Valeriya Vorontsova (Rosja) – Dearbhla Tinnelly (Irlandia) 4-0

80 KG
Ece Asude Ediz (Turcja) – Elena Alexandru (Rumunia) 5-0
Diyana Al Shaar (Bułgaria) – Natalia Hodyk (Ukraina) 5-0

+80 KG
Ekaterina Radionova (Rosja) – Sofiya Bohdanova (Ukraina) RSC 1
Mariana Maracine (Rumunia) – Penka Kostova (Bułgaria) 5-0

10. ME KADETEK: 10 MEDALI DLA ROSJANEK. ZAWODNICZKI Z 18 KRAJÓW WALCZĄ O FINAŁY

mek2019

Wczoraj pięściarki, które awansowały do strefy medalowej 10. Mistrzostw Europy Kadetek w Gałaczu miały dzień przerwy na regeneracje swoich sił przed decydującymi pojedynkami turnieju. Ogółem w dzisiejszych półfinałach zobaczymy zawodniczki z 18 państw. Najwięcej swoich reprezentantek ma Rosja (10), następnie Irlandia (6), Włochy (5), Polska, Niemcy, Rumunia i Ukraina (po 4), Anglia, Bułgaria, Turcja, Węgry (po 2), Białoruś, Czarnogóra, Estonia, Łotwa, Norwegia, Serbia, Walia (po 1).

Nas najbardziej interesować będą cztery walki, w których wystąpią Biało-Czerwone. W I serii Zofia Stachowiak (70 kg) zmierzy się z Rumunką Beatrice Moldovan, zaś w II serii Julia Szeremeta (50 kg) z Rosjanką Valeriyą Linkovą, Nikola Prymaczenko (54 kg) z Łotyszką Nikoliną Boke oraz Barbara Marcinkowska (75 kg) z Ukrainką Anzhelą Kvartsianą.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [27-28 maja 2019 roku - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

46 KG
Laura Fanni Kovacs (Węgry) – Breda Quilligan (Irlandia) 5-0
Shelby-Marie Lee (Anglia) – Natalia Yordanova (Bułgaria) 2 RSC
Yagmur Baba (Turcja) – Dija Bajalyte (Litwa) 5-0
Alena Tremasova (Rosja) – Anna Andrushchyk (Ukraina) 5-0

48 KG
Robin Kelly (Irlandia) – Gamze Soguksu (Turcja) 5-0
Anastaisiya Kirienko (Rosja) – Megan Bainbridge (Anglia) 5-0
Federica Lombardo (Włochy) – Alexas Kubicka (Polska) 3-2
Jessica Vollmann (Niemcy) – Kornelia Jonas (Węgry) 3-2

50 KG
Lucia Elen Ayari (Włochy) – Olexandra Horbunenko (Ukraina) 5-0
Marie Chloe Gabriel (Irlandia) – Veronika Zajicova (Czechy) 5-0
Julia Szeremeta (Polska) – Diana Brinza (Rumunia) 3 RSC
Valeriya Linkova (Rosja) – Zhana Ognyanova (Bułgaria) 5-0

52 KG
Boyana Gojković (Czarnogóra) – Barbara Megyeri (Węgry) 5-0
Zoe Andrews (Walia) – Claudia Totova (Czechy) 4-1
Viktoriya Zastryalina (Rosja) – Kateryna Bondarchuk (Ukraina) 5-0
Sophia Mazzoni (Włochy) – Jayne Bardauskas (Anglia) 4-1

54 KG
Aaliyah Butler (Irlandia) – Andrea Alecu (Rumunia) 5-0
Liana Tarasian (Rosja) – Kristina Kartavtseva (Ukraina) 3-2
Nikolina Boke (Łotwa) – Zehra Milli (Szwecja) 5-0
Nikola Prymaczenko (Polska) – Fenja Sturzenbecher (Niemcy) RSC.K 3

57 KG
Yuliya Honcharenko (Ukraina) – Michaela Caccamo (Włochy) 4-1
Alina Pushkar (Rosja) – Darya Letsko (Białoruś) 5-0
Sacha Hickey (Anglia) – Stelina Shahanas (Albania) 5-0
Mihalina Ciobanu (Rumunia) – Nicole O`Sullivan (Irlandia) 4-1

60 KG
Maryna Muliarchyk (Białoruś) – Nisa Nur Erdel (Turcja) 4-1
Viktoria Sawatzki (Niemcy) – Carlotta Abbate (Włochy) RSC 3
Rebeka Dobos (Węgry) – Anna Sezko (Ukraina) 3-2
Nadezhda Golubeva (Rosja) – Sara Skapik (Serbia) RSC 1

63 KG
Aleksandra Pepavac (Serbia) – Olexandra Dzhyhun (Ukraina) 5-0
Viola Piras (Włochy) – Katie Glover (Anglia) 5-0
Winnie McDonagh (Irlandia) – Lia Pukkila (Finlandia) 5-0
Ani Manukyan (Niemcy) – Loredana Marin (Rumunia) 3-2

66 KG
Tegan Farrell (Irlandia) – Radmyla Rodionova (Ukraina) 3-2
Natalia Zavialova (Rosja) – Elena Pantelica (Rumunia) RSC 1
Francesca De Fazio (Włochy) – Huma Caglayan (Anglia) 4-1
Jenin Heck (Niemcy) – Ilayda Yurttutan (Turcja) 4-1

70 KG
Sunniva Hofstad (Norwegia) – Chiara Saraiello (WŁochy) RSC 2
Jana Vill (Estonia) – Karyna Antsipina (Białoruś) RSC 2
Beatrice Moldovan (Rumunia) – Shauna Doherty (Irlandia) 3-2
Zofia Stachowiak (Polska) – Daria Bazhenova (Rosja) 4-1

75 KG
Barbara Marcinkowska (Polska) – Roberta Andrei (Rumunia) 5-0
Dearbhla Tinnelly (Irlandia) – Sena Kocaoglu (Turcja) 4-1
Valeriya Vorontsova (Rosja) – Boglarka Varga (Węgry) 5-0

80 KG
Ece Asude Ediz (Turcja) – Arina Lylina (Rosja) 5-0
Natalia Hodyk (Ukraina) – Margaret Stokes (Irlandia) 4-1

+80 KG
Ekaterina Radionova (Rosja) – Elif Usta (Turcja) 4-1

10. ME KADETEK: CZTERY MEDALE DLA POLEK!

Boks Kobiet 01

Wtorek był bezapelacyjnie „polskim” dniem 10. Mistrzostw Europy Kadetek. Wczoraj na ringu w Gałaczu (Galati) wystąpiły trzy podopieczne trenerów Tomasza Winiarskiego oraz Krzysztofa GóreckiegoJulia Szeremeta (50 kg), Nikola Prymaczenko (54 kg) i Barbara Marcinkowska (75 kg) i wszystkie wygrały swoje walki ćwierćfinałowe, dołączając tym samym do Zofii Stachowiak (70 kg), która w poniedziałek, jako pierwsza z Polek, wywalczyła miejsce na podium.

Dla Julii Szeremety zwycięstwo przez RSC w 3. starciu z Rumunką Diana Brinzą był już drugim triumfem odniesionym na mistrzowskim ringu i w pojedynku o awans do finału skrzyżuje z Rosjanką Valeriyą Linkovą. Sporo szczęścia miała Nikola Prymaczenko, pokonując przez RSC w 3. starciu na skutek kontuzji Niemkę Fenję Sturzenbecher, która do momentu przerwania pojedynku wyraźnie prowadziła na punkty. W półfinale przeciwniczką Polki będzie Łotyszka Nikolina Boke, która wydaje się prezentować nieco niższy poziom umiejętności niż Niemka. W końcu Barbara Marcinkowska (75 kg) zdecydowanie na punkty (5-0) pokonała Rumunkę Robertę Andrei i w pojedynku o finał zmierzy się z Ukrainką Anzhelą Kvartsianą, która w Gałaczu jeszcze nie boksowała.

ZOFIA STACHOWIAK MEDALISTKĄ 10. ME KADETEK W GAŁACZU

mek2019

16-letnia Zofia Stachowiak (70 kg), broniąca tytułu mistrzyni Starego Kontynentu, pokonała w ćwierćfinale 10. Mistrzostw Europy Juniorek (dawniej zwanych kadetkami) w Gałaczu pewnie, choć niejednogłośnie na punkty (4-1) Rosjankę Darię Bazhenovą i jest na dobrej drodze, by ponownie zdobyć prymat w Europie.

W pojedynku o finał pięściarka KSW Gostyń skrzyżuje rękawice z Rumunką Beatrice Moldovan, która dzisiaj wyeliminowała (3-2) Irlandkę Shaunę Doherty. Do strefy medalowej nie zdołała niestety awansować druga z boksujących w poniedziałek Polek, Alexas Kubicka (48 kg), która uległa 2-3 Włoszce Federice Lombardo.

Jutro w walkach ćwierćfinałowych zobaczymy trzy Biało-Czerwone: Julię Szeremetę (50 kg), Nikolę Prymaczenko (54 kg) i Barbarę Marcinkowską (75 kg). Pierwsza zaboksuje z Rumunką Diana Brinzą, druga z Niemką Fenją Sturzenbecher a trzecia z Rumunką Robertą Andrei.

ME KADETEK I KADETÓW: BEZ ZWYCIĘSTW W TRZECIM DNIU TURNIEJU

mek2019

Trzeci dzień 10. Mistrzostw Europy Kadetek i 23. Mistrzostw Europy Kadetów nie przyniósł polskiej ekipie ani jednego powodu do radości. Na ringu w Gałaczu (Galati) wystąpiło czworo Biało-Czerwonych i wszyscy zeszli z ringu pokonani. Tym samym nasi reprezentanci niestety już zakończyli turniej, a honoru polskiego boksu w tej kategorii wiekowej postarają się bronić nasze zawodniczki.

W niedzielnych walkach eliminacyjnych Klaudia Topolewska (57 kg) przegrała przez RSC w 2. starciu z Mihaelą Ciobanu (Rumunia), Jakub Krzpiet (46 kg) 0-5 z Cristinelem Costelem Mazareanu (Rumunia), Dawid Litke (50 kg) 1-4 z Eusebiu Iulianem Tirzomanem (Rumunia) oraz Oskar Sadowski (54 kg) 0-5 z Mołdawianinem Ianusem Caravanem.

Tak, więc bilans walk podopiecznych Krzysztofa Szota i Ludwika Buczyńskiego zamknął się w 13 pojedynkach (2 zwycięstwach i 11 porażkach, w tym 3 przed czasem). Dodajmy, że w ub. roku w Anapie młodzi Polacy stoczyli 10 walk, wygrywając tylko …1.

TRZECIA UDANA OBRONA PASA WBO EWY BRODNICKIEJ. BEZ NIESPODZIANEK W JELENIEJ GÓRZE

brodnicka_ewa

Ewa Brodnicka (17-0, 2 KO) pokonała w walce wieczoru gali w Jeleniej Górze Janeth Perez (24-5-2, 6 KO) i już po raz trzeci obroniła tytuł mistrzyni świata federacji WBO kategorii super piórkowej, czy też jak kto woli junior lekkiej.

Od początku Polka ustawiała sobie dużo mniejszą Meksykankę lewym prostym, uciekając od zwarć i boksują bezpiecznie dla siebie w dystansie. Drugą rundę zakończyła kombinacją prawy na dół-lewy sierp na górę. Nieźle pracowała też na nogach, przepuszczając zdecydowaną większość ciosów rywalki. Brakowało może spięć, emocji, ale od strony taktycznej Ewa kontrolowała walkę bez większego zagrożenia. Ambitna pretendentka, w przeszłości dwukrotna mistrzyni świata, jednak trzy limity niżej, do końca szukała swojej szansy, lecz była po prostu zbyt mała i zbyt wolna na nogach, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kilka razy sięgnęła prawym sierpowym, trafiała też prawym na korpus, lecz to było zbyt mało, by móc odebrać tytuł Polce. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali stosunkiem głosów dwa do remisu na korzyść Ewy – 95:95, 96:94 i 97:93.

Michał Leśniak (11-1-1, 3 KO) po efektownych ostatnich walkach tym razem wyglądał trochę gorzej, ale najważniejsze, że pokonał Maksima Czurbanowa (8-4-1). „Szczupak” dobrze rozpoczął walkę, bijąc w każdej wymianie mocnym hakiem na korpus, czy to z prawej, czy z lewej ręki. W drugiej rundzie w ringu pojawiło się trochę chaosu i klinczu. Swój rytm szybciej złapał Rosjanin i w czwartym starciu przejął inicjatywę. Michał trafiał na małym procencie, ale w piątej odsłonie najpierw prawym krzyżowym, potem lewym sierpem, zmazał gorsze wrażenie. Walka prowadzona była w wolnym tempie, obaj zawodnicy wyprowadzali mało celnych ciosów, a wszystko przypominało bardziej sparing niż pojedynek dwóch solidnych przecież pięściarzy. Największe wrażenie robiły haki Michała na korpus, lecz mając w pamięci poprzedni jego występ, ten wypadał mniej okazale. Inna sprawa, że i przeciwnik był dziś trudniejszy, pomimo słabszego rekordu. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 78:74 i dwukrotnie 77:75 – wszyscy na korzyść Leśniaka.

Po dobrej, zażartej i stojącej na wysokim poziomie walce Michał Chudecki (13-3-2, 3 KO) pokonał Kamila Młodzińskiego (11-4-4, 6 KO). Lepiej w pojedynek wszedł „TNT”. Zainkasował co prawda mocny prawy sierp Kamila, ale sam odpowiedział kilkoma swoimi akcjami. Druga runda miała podobny scenariusz. Najmocniejszy cios – prawy sierp, zadał Młodziński, ale to Chudecki wyprowadzał więcej uderzeń i pozostawał nieco aktywniejszy. Kolejne minuty bardzo wyrównane i zażarte. Obaj odpowiadali sobie cios za cios, a największą zagwozdkę mieli sędziowie. Trzecia, czwarta i piąta runda bardzo dobre po obu stronach, jednak w połowie szóstej Kamila dopadł poważny kryzys. Tak doświadczony zawodnik jak Michał wyczuł słabość rywala, podkręcił tempo i zyskał wyraźną przewagę. Powiększył ją jeszcze bardziej w pierwszej połowie siódmego starcia, lecz Kamil wykazał się charakterem i przetrwał trudne chwile. Mało tego, na starcie ósmej odsłony to Młodziński trafił prawym sierpowym na szczękę. Do końca stawiał dzielnie opór i obaj panowie dali zdecydowanie najlepszą walkę jeleniogórskiej gali. Sędziowie punktowali 78:74, 77:75 i 78:75 – wszyscy na korzyść Chudeckiego.

Kamil Bodzioch (4-0, 1 KO) pokonał Kostiantina Dowbiszczenkę (4-4-1, 2 KO), po czym… oświadczył się swojej dziewczynie. Pięściarz z Jeleniej Góry dobrze wszedł w ten pojedynek, ale w końcówce pierwszej rundy nadział się na prawy sierpowy. W drugiej chciał za wszelką cenę odpowiedzieć sam czymś mocnym, jednak nie potrafił namierzyć Ukraińca i większość jego ciosów pruło powietrze. W trzeciej znów przyjął kilka prawych, ale przynajmniej odpowiedział paroma hakami na korpus. W czwartej odsłonie, gdy przyszło zmęczenie, obaj zainkasowali po kilka niepotrzebnych ciosów, choć chyba więcej celnych, szczególnie na górę, zadał Dowbiszczenko. Bodzioch wrócił do gry lepszą piątą rundą. Uruchomił jab, a po kilku ciosach na korpus zrobił sobie również miejsce na prawy sierp na górę. Kamil, który wcześniej miewał problemy kondycyjne, dziś lepie wytrzymał trudy pojedynku i był również lepszy w szóstym starciu. Wciąż jednak sporo do poprawy, szczególnie w obronie. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 58:56, 58:56 i wzięte z kosmosu 60:54 – wszyscy na korzyść Bodziocha. Walka w okolicach remisu i gdy usłyszeliśmy 60:54…

Marcin Siwy (19-0, 8 KO) pokonał przed czasem Aleksieja Mazikina (14-15-2, 4 KO), wicemistrza świata w boksie olimpijskim sprzed… 18 lat. Dużo niższy Polak próbował skracać dystans, lecz doświadczony weteran, choć bardzo wolny, to łapał go na kontrę bezpośrednim prawym. Marcin lepiej zaakcentował końcówkę drugiej odsłony, lecz już po sześciu minutach obaj ciężko oddychali. Więcej charakteru pokazał Polak. Nieco podkręcił tempo, a pół minuty przed przerwą trafił lewym hakiem w okolice wątroby i doświadczony Ukrainiec przyklęknął, dając się policzyć do ośmiu. Wtedy zabrakło jeszcze czasu, lecz Siwy wyczuł swoją szansę i w czwartej rundzie dodał trzy kolejne nokdauny. Wszystkie po lewym haku pod prawy łokieć przeciwnika. Za ostatnim razem sędzia Leszek Jankowiak wyliczył Mazikina do dziesięciu, ogłaszając nokaut.

Tak jak za pierwszym razem Tomasz Gromadzki (10-2-1, 3 KO) i Wojciech Wierzbicki (0-2) dali fajne widowisko i znów nieznacznie lepszy okazał się Tomek, zwyciężając stosunkiem głosów dwa do remisu. Od początku „Zadyma” ruszył do ataku, szukając przede wszystkim ciosów na korpus. Wojtek zrewanżował się mu soczystym lewym sierpowym, lecz w drugiej połowie drugiej rundy pogubił się trochę przy ciągłym naporze przeciwnika. Potem trwała wymiana w półdystansie na wyniszczenie. Nie było w tym dużo finezji, ale oglądało się to dobrze. W czwartym starciu to Wierzbicki złapał przeciwnika prawym hakiem na korpus. Nie zauważył chyba jednak tego i nie wykorzystał chwilowego kryzysu oponenta. Wierzbicki osłabł w piątym starciu. Tempo podkręcił więc Tomek, ale w końcówce również on łapał już ciężko oddech. Ostatnie trzy minuty obaj boksowali na charakterze. I znów poderwali publiczność, tak samo jak piętnaście miesięcy wcześniej. Sędziowie punktowali 57:57 i dwukrotnie 58:56 – na korzyść „Zadymy” Gromadzkiego.

Debiutujący na zawodowym ringu Oskar Wierzejski (1-0) pokonał Milana Cechvalę (1-4, 1 KO). Miejscowy pięściarz od początku dominował nad Słowakiem, lecz brakowało w jego akcjach ponowień. Dopiero w trzeciej rundzie wydłużył swoje serie i od razu jego boks zaczął lepiej wyglądać. Nie zdołał jednak przełamać rywala i pojedynek potrwał na pełnym dystansie. Sędziowie punktowali zgodnie 40:36.

Wcześniej Tomasz Nowicki (2-0, 1 KO) w pierwszej rundzie dwukrotnie rzucił na deski Grzegorza Sikorskiego (2-20), w trzeciej dorzucił kolejne trzy nokdauny i po piątym liczeniu – po lewym sierpowym, pojedynek został zastopowany.

źródło: bokser.org

TRIUMF SANDRY KRUK W 50. MTB. „GRAND PRIX” W USTI NAD ŁABĄ. „SREBRNA” NATALIA ROK

usti2019

Wczoraj w Usti nad Łabą zakończył się prestiżowy 50. MTB „Grand Prix”, w którym rywalizowało 130 zawodników i 62 zawodniczki z 30 krajów. My cieszyliśmy się z finałowego zwycięstwa Sandry Kruk (57 kg), która pokonała jednogłośnie na punkty (5-0) doświadczoną Białorusinkę Galinę Bruyevich (tę samą, która w półfinale wygrała z Kingą Szlachcic).

Na drugim stopniu podium stanęła inna podopieczna Karoliny Michalczuk, wschodząca gwiazda polskiego kobiecego boksu, Natalia Rok (51 kg), która oddała w finale walkowera wicemistrzyni Europy Busenaz Cakiroglu – zwyciężczyni Sandry Drabik w pojedynku eliminacyjnym.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Natalia Rok (Polska) WO.
57 KG Sandra Kruk (Polska) – Galina Bruyevich (Białoruś) 5-0
60 KG Beatriz Ferreira (Brazylia) – Sema Caliskan (Turcja) 5-0
64 KG Irina Avtina (Rosja) – Linda Larsson (Szwecja) 4-1
69 KG Busenaz Surmeneli (Turcja) – Melis Yonuzova (Bułgaria) 5-0
75 KG Nouchka Fontijn (Holandia) – Flavia Figueiredo (Brazylia) 5-0
+81KG Vendula Kucerova (Czechy) – Bara Suchankova (Czechy) 5-0

TYLKO OSKAR SADOWSKI WYGRYWA W DRUGIM DNIU ME KADETEK I KADETÓW

mek2019

Drugi dzień 10. Mistrzostw Europy Kadetek i 23. Mistrzostw Europy Kadetów nie był udanych dla Biało-Czerwonych. Z grona boksujących w Gałaczu dwóch zawodniczek i sześciu zawodników zwycięsko ze swojej walki wyszedł jedynie młody pięściarz Skorpiona Szczecin Oskar Sadowski (54 kg), który niejednogłośnie na punkty (3-2) pokonał Serba Ognjena Mitrovica i dzisiaj w 1/8 finału zaboksuje z Mołdawianinem Ianusem Caravanem.

Jeśli chodzi o reprezentantki Polski, to w 1/8 finału Zuzanna Burczyk (52 kg) przegrała stosunkiem głosów 2-3 z Barbarą Megyeri (Węgry), zaś Wiktoria Florkiewicz (63 kg) uległa (0-5) Loredanie Marin (Rumunia). Z grona ich kolegów Oskar Materla (52 kg) przegrał przez RSC w 1. starciu z Eliasem Idrissi (Dania), Oliwier Szot (57 kg) 0-5 z Anglikiem Ellisem Price`em, Łukasz Perkowski (60 kg) przez RSC w 2. rundzie z Volodymyrem Horzovem (Ukraina), Dawid Szmajda (63 kg) 0-5 z Rastko Simicem (Serbia), zaś Bartosz Zalewski (75 kg) przez RSC w 3. starciu z Arlindem Cera (Albania).

ME KADETEK I KADETÓW: ZMIENNE SZCZĘŚCIE BIAŁO-CZERWONYCH W PIERWSZYM DNIU

ordu_ring

Wczoraj w rumuńskim mieście Gałacz (Galati) rozpoczęły się 10. Mistrzostw Europy Kadetek i 23. Mistrzostwa Europy Kadetów w boksie. W pierwszym dniu zawodów swoje walki eliminacyjne wygrali Julia Szeremeta (50 kg) i Oliwier Szot (57 kg). Zawodniczka na co dzień trenująca w MKS II Chełm pokonała na punkty (4-1) Angielkę Dhesi Charan, zaś idący śladami swojego ojca, Krzysztofa, pięściarz LKS BOKS Myszków, Oliwier Szot, wygrał pewnie (5-0) z Czarnogórcem Damjanem Lijesevicem.

Julia we wtorek (28 maja), w pojedynku ćwierćfinałowym stanie w szranki z Rumunką Dianą Brinza, która miała wolny los, zaś Oliwier w 1/8 finału powalczy dzisiaj z Anglikiem Ellisem Price`em, dla którego również będzie to pierwsza turniejowa walka. Z zawodami pożegnali się trzej inni Biało-Czerwoni. Oskar Jędrysiak (48 kg) przegrał 0-5 z Saidem Abdullayevem (Azerbejdżan), Jakub Przeszak (66 kg) 0-5 z Ognjenem Djurdjevem (Serbia) oraz Jakub Straszewski (80 kg) 0-5 z Matviyem Razhba (Ukraina).

NATALIA ROK I SANDRA KRUK W FINAŁACH 50. MTB „GRAND PRIX” W USTI NAD ŁABĄ

Boks Kobiet 01

Dwie reprezentantki Polski, Natalia Rok (51 kg) i Sandra Kruk (57 kg) awansowały do finałów jubileuszowego, 50. MTB „Grand Prix” w Usti nad Łabą. We wczorajszych pojedynkach półfinałowych Natalia pokonała jednogłośnie na punkty (5-0) Brazylijkę Graziele Sousa, zaś Sandra niejednogłośnie (3-2) uporała się z inną pięściarką z Kraju Kawy, Jucielem Romeu. Brązowy medal z Czech przywiezie Kinga Szlachcic (57 kg), która przegrała (0-5) walkę o finał z Galiną Bruyevich z Białorusi.

W walkach finałowych Natalia Rok stanie dziś oko w oko z młodą wicemistrzynią Europy Busenaz Cakiroglu z Turcji, która wygrała w eliminacjach z Sandrą Drabik. Rywalką Sandry Kruk będzie doświadczona Bruyevich.

ME KADETÓW W GAŁACZU: BIAŁO-CZERWONE I BIAŁO-CZERWONI POZNALI SWOICH RYWALI

mme15_ring

Gałacz (Galați), jedno z największych miast we wschodniej Rumunii, położone na lewym brzegu Dunaju, pomiędzy ujściami Prutu i Seretu, od wczoraj gości najlepsze kadetki i kadetów Starego Kontynentu. Od dzisiaj w ringowe szranki stanie 265 zawodników z 35 krajów oraz 135 zawodniczek z 25 państw, w tym licząca 19 pięściarek i pięściarzy ekipa Biało-Czerwonych. Oto jak losowały nasze zawodniczki i zawodnicy…

WYNIKI LOSOWANIA

KADETKI
48 KG Alexas Kubicka (10 zawodniczek) w 1/4 finału (27 maja) z Federicą Lombardo (Włochy)
50 KG Julia Szeremeta (11 zawodniczek) w 1/8 finału (24 maja) z Dhesi Charan (Anglia)
52 KG Zuzanna Burczyk (15 zawodniczek) w 1/8 finału (25 maja) z Barbarą Megyeri (Węgry)
54 KG Nikola Prymaczenko (13 zawodniczek) w 1/4 finału (28 maja) z Fenją Sturzenbecher (Niemcy) lub Martiną Cataldi (Włochy)
57 KG Klaudia Topolewska (11 zawodniczek) w 1/8 finału (26 maja) z Mihaelą Ciobanu (Rumunia)
63 KG Wiktoria Florkiewicz (15 zawodniczek) w 1/8 finału (25 maja) z Loredaną Marin (Rumunia)
70 KG Zofia Stachowiak (10 zawodniczek) w 1/4 finału (27 maja) z Kariną Airapetian (Ukraina) lub Darią Bazhenovą (Rosja)
75 KG Barbara Marcinkowska (9 zawodniczek) w 1/4 finału (28 maja) z Robertą Andrei (Rumunia)

KADECI
46 KG Jakub Krzpiet (19 zawodników) w 1/8 finału (26 maja) z Cristinelem Costelem Mazareanu (Rumunia)
48 KG Oskar Jędrysiak (22 zawodników) w 1/16 finału (24 maja) z Saidem Abdullayevem (Azerbejdżan)
50 KG Dawid Litke (22 zawodników) w 1/8 finału (26 maja) z Eusebiu Iulianem Tirzomanem (Rumunia)
52 KG Oskar Materla (23 zawodników) w 1/16 finału (25 maja) z Eliasem Idrissi (Dania)
54 KG Oskar Sadowski (23 zawodników) w 1/16 finału (25 maja) z Ognjenem Mitrovicem (Serbia)
57 KG Oliwier Szot (24 zawodników) w 1/16 finału (24 maja) z Damjanem Lijesevicem (Czarnogóra)
60 KG Łukasz Perkowski (21 zawodników) w 1/16 finału (25 maja) z Volodymyrem Horzovem (Ukraina)
63 KG Dawid Szmajda (23 zawodników) w 1/8 finału (25 maja) z Rastko Simicem (Serbia)
66 KG Jakub Przeszak (22 zawodników) w 1/16 finału (24 maja) z Ognjenem Djurdjevem (Serbia)
75 KG Bartosz Zalewski (16 zawodników) w 1/8 finału (25 maja) z Arlindem Cera (Albania)
80 KG Jakub Straszewski (14 zawodników) w 1/8 finału (24 maja) z Matviyem Razhba (Ukraina)

WIELKI TRIUMF KINGI SZLACHCIC. MISTRZYNI ŚWIATA I EUROPY POKONANA! 3 MEDALE POLEK

kinga_szlachcic

Pięć lat temu cały bokserski świat mówił o rewelacyjnej Stanimirze Petrovej, która niespodziewanie dla wszystkich fachowców zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w Jeju City (2014). Bułgarka z miejsca stała się jedną z twarzy kampanii reklamowych AIBA i faworytką kolejnych turniejów mistrzowskich. Dwukrotna mistrzyni Europy (2016, 2018) w naturalny sposób była też gwiazdą 50. MTB „Grand Prix” w Usti nad Łabą. „Była”, bo wczoraj z turnieju wyeliminowała ją (5-0) młoda reprezentantka Polski, Kinga Szlachcic (57 kg). Oprócz zawodniczki z Zielonej Góry do strefy medalowej awansowały także Natalia Rok (51 kg) i Sandra Kruk (57 kg).

Pierwsza z nich pokonała na punkty (5-0) Rosjankę Lyubov Sharapovą, która rok temu zdobyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, zaś druga rozprawiła się przed czasem (już w 2. starciu) z Czeszką Nikolą Spacilovą. Niestety swoje pojedynki przegrały trzy inne Biało-Czerwone: Aneta Rygielska (60 kg) 0-5 z Beatriz Ferreira (Brazylia), Karolina Koszewska (69 kg) 1-4 z tegoroczną Mistrzynią Europy do lat 22 – Surmeneli Busenaz (Turcja) oraz Elżbieta Wójcik (75 kg) 1-4 z rutynowaną Flavią Figueiredo (Brazylia).

CZTERY ZWYCIĘSTWA POLEK W PIERWSZYM DNIU 50. MTB. „GRAND PRIX” W USTI NAD ŁABĄ

aneta_rygielska_2016

Wczoraj w Usti nad Łabą rozpoczął się jubileuszowy 50. MTB „Grand Prix”, w którym rywalizuje 130 zawodników i 62 zawodniczki z 30 krajów. W pierwszym dniu zawodów, w pojedynkach eliminacyjnych (1/8 finału), wystąpiło pięć Biało-Czerwonych. Awans do ćwierćfinału wywalczyły: Natalia Rok (51 kg), Sandra Kruk (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg) i Karolina Koszewska (69 kg). Niestety z zawodami pożegnała się Sandra Drabik (51 kg).

Najcenniejsze zwycięstwo przypadło w udziale Anecie Rygielskiej, która pokonała jednogłośnie na punkty (5-0) aktualną brązową medalistkę Mistrzostw Świata z New Delhi (2018) i dwukrotną mistrzynię Azji, Oh Yeon Ji (Korea Południowa). Natalia Rok w takim samym stosunku wypunktowała Czeszkę Nelę Freiherrovą, Sandra Kruk Austriaczkę Deshire Kurtaj, zaś Karolina Koszewska Białorusinkę Antonine Aksyonovą. Z kolei Sandra Drabik nie sprostała (2-3) leworęcznej Busenaz Cakiroglu, z która przegrała podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy (Turczynka zdobyła tam srebrny medal).

GRZEGORZ NOWACZEK 27. PREZESEM W HISTORII POLSKIEGO ZWIĄZKU BOKSERSKIEGO

nowaczek

Na nieco ponad rok przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio (2020), nowym prezesem Polskiego Związku Bokserskiego (27. w historii) został dotychczasowy prezes klubu RUSHH Kielce, Grzegorz Nowaczek. Został on wybrany 18 marca 2019 roku podczas Nadzwyczajnego Kongresu PZB stosunkiem głosów 43-3. Tym samym zastąpił on na tym stanowisku Leszka Piotrowskiego, który pełnił funkcję sternika polskiego boksu olimpijskiego od listopada 2016 roku

ZMIANA WARTY W POLSKIM BOKSIE OLIMPIJSKIM? CIEKAWE ROZSTRZYGNIĘCIA W WARSZAWIE

stamm01

Wczoraj wieczorem w Warszawie zakończył się 36. Memoriał im. Feliksa Stamma, będący dla polskich kadr kobiet i mężczyzn ostatnim poważnym sprawdzianem przed 2. Igrzyskami Europejskimi, które w dniach od 21 do 30 czerwca odbędą się w Mińsku. Kibice zobaczyli w sobotę 15 pojedynków z udziałem 6 Polek i 3 Polaków. Na najwyższym stopniu podium stanęło troje z nich – Natalia Rok (51 kg), Elżbieta Wójcik (69 kg) i Damian Durkacz (64 kg).

„Polskie” finały w trzech przypadkach były rywalizacją rutyny z młodością i za każdym razem zwycięsko wychodziła ta druga. Natalia Rok głosami zagranicznych sędziów wypunktowała (3-2) po wyrównanym pojedynku srebrną medalistkę poprzednich Igrzysk Europejskich w Baku (2015), Sandrę Drabik, Elżbieta Wójcik jednogłośnie na punkty (5-0) zwyciężyła Karolinę Koszewską, zaś Damian Durkacz zwyciężył na punkty (4-1) brązowego medalistę z Baku, Mateusza Polskiego.

Na drugim stopniu podium stanęli Sandra Kruk (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg) oraz Tomasz Niedźwiecki (91 kg), przegrywając po ambitnych walkach z wyżej od siebie notowanymi rywalami.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [4 MAJA 2019]

KOBIETY

51 KG Natalia Rok (Polska)Sandra Drabik (Polska) 3-2
57 KG Jemyma Betrian (Holandia) – Sandra Kruk (Polska) 3-2
60 KG Beatriz Ferreira (Brazylia) – Aneta Rygielska (Polska) 5-0
69 KG Elżbieta Wójcik (Polska)Karolina Koszewska (Polska) 5-0
75 KG Nouchka Fontijn (Holandia) – Caitlin Parker (Australia) 5-0

MĘŻCZYŹNI

49 KG Ronaldo Bezerra (Brazylia) – Said Mortaji (Maroko) 3-2
52 KG Solanki Gaurav (Indie) – William Cawley (Anglia) 5-0
56 KG Mukhammad Shekhov (Rosja) – Mohammed Hassamuddin (Indie) 4-1
60 KG Kaushik Manish (Indie) – Mohamed Hamout (Maroko) 4-1
64 KG Damian Durkacz (Polska)Mateusz Polski (Polska) 4-1
69 KG Sergey Sobylinski (Rosja) – Vadim Musaev (Rosja) 3-2
75 KG Adam Chartoi (Szwecja) – Emile Richardson (Nowa Zelandia) 5-0
81 KG Kail Paiva (Brazylia) – Uke Smajli (Szwajcaria) 4-1
91 KG David Nyika (Nowa Zelandia) – Tomasz Niedźwiecki (Polska) 5-0
+91KG Maksim Babanin (Rosja) – Solomon Dacres (Anglia) 3-2

KOBIETY

KOMPLET WYNIKÓW WALK PÓŁFINAŁOWYCH [3 MAJA 2019]

51 KG
Natalia Rok (Polska) – Tori Ellis-Willetts (Anglia) 4-1
Sandra Drabik (Polska) – Graziele Souza (Brazylia) 4-1

57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Sofia Nabet (Francja) 4-1
Jemyma Betrian (Holandia) – Irma Testa (Włochy) 3-2

60 KG
Aneta Rygielska (Polska) – Anja Stridsman (Australia) 3-2
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Rebecca Nicoli (Włochy) 5-0

69 KG
Elżbieta Wójcik (Polska) – Kaye Scott (Australia) 4-1
Karolina Koszewska (Polska) – Angela Carini (Włochy) 4-1

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Love Holgersson (Szwecja) 5-0
Caitlin Parker (Australia) - Agata Kaczmarska (Polska) 5-0

MĘŻCZYŹNI

KOMPLET WYNIKÓW WALK PÓŁFINAŁOWYCH [2-3 MAJA MAJA 2019]

49 KG
Ronaldo Bezerra (Brazylia) – Artysh Soyan (Rosja) 5-0
Said Mortaji (Maroko) – Jakub Słomiński (Polska) 5-0

56 KG
Mukhammad Shekhov (Rosja) – Maciej Jóźwik (Polska) 5-0
Mohammed Hassamuddin (Indie) - Jarosław Iwanow (Polska) 5-0

60 KG
Mohamed Hamout (Maroko) – Callum Thompson (Anglia) AB 3
Kaushik Manish (Indie) – Ucha Maisuradze (Polska) 4-1

64 KG
Mateusz Polski (Polska) – Griroiy Lizunenko (Rosja) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Khatana Ankit (Indie) 3-2

69 KG
Vadim Musaev (Rosja) – Mandeep Jangra (Indie)
Sergey Sobylinski (Rosja) – Filip Wąchała (Polska) 5-0

75 KG
Emile Richardson (Nowa Zelandia) – Ryszard Lewicki (Polska) 3-2
Adam Chartoi (Szwecja) – Rafał Perczyński (Polska) 5-0

81 KG
Uke Smajli (Szwajcaria) – Nucha Liridon (Szwecja) 4-1
Kail Paiva (Brazylia) – Mateusz Goiński (Polska) 4-1

91 KG
Tomasz Niedźwiecki (Polska)Michał Soczyński (Polska) 4-1
David Nyika (Nowa Zelandia) – Sanjeet (Indie) 5-0

+91 KG
Solomon Dacres (Anglia) – Adam Kulik (Polska) RSC 3
Maksim Babanin (Rosja) – Dmytro Rudenkiy (Ukraina) 5-0

WALKA POLSKIEGO Z DURKACZEM HITEM FINAŁÓW 36. MEMORIAŁU IM. FELIKSA STAMMA

Stamm_plakat_2019jpg

W czwartek poznaliśmy finalistów wagi z limitem 64 kg oraz komplet półfinalistek i półfinalistów 36. Memoriału im. Feliksa Stamma. W pierwszym przypadku są to dwaj nasi czołowi pięściarze, bez podziału na kategorie wagowe, czyli Mateusz Polski i Damian Durkacz. Z kolei do grona Biało-Czerwonych, którzy są już o krok od finału dołączyli: Sandra Kruk (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Filip Wąchała (69 kg) i Rafał Perczyński (75 kg).

Ogółem o awans do finału zaboksuje jutro 17 reprezentantów Polski – 7 zawodniczek i 10 zawodników. Najciekawiej zapowiadają się walki Sandry Drabik (51 kg) z Graziele Souzą (Brazylia), Rygielskiej z Anją Stridsman (Australia), Elżbiety Wójcik (69 kg) z Kaye Scott (Australia), Karoliny Koszewskiej (69 kg) z Angelą Carini (Włochy), Agaty Kaczmarskiej (75 kg) z Caitlin Parker (Australia), Wąchały z Sergeyem Sobylinskim (Rosja), Adama Kulika (+91 kg) z Solomonem Dacresem (Anglia) oraz bratobójczy bój Tomasz Niedźwieckiego z Michałem Soczyńskim (obaj 91 kg).

KOBIETY
WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [2 MAJA 2019]

57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Amy Andrew (Nowa Zelandia) 4-1
Sofia Nabet (Francja) – Raven Chapman (Anglia) 5-0
Irma Testa (Włochy) – Sara Beram (Chorwacja) 5-0
Jemyma Betrian (Holandia) – Stephanie Thour (Szwecja) 5-0

60 KG
Anja Stridsman (Australia) – Imane Khelif (Algieria ) 5-0
Aneta Rygielska (Polska) – Sandra Brugger (Szwajcaria) 3-2
Rebecca Nicoli (Włochy) – Agnes Alexiusson (Szwecja) 4-1
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Amina Zidani (Francja) 5-0

MĘŻCZYŹNI
WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH I PÓŁFINAŁOWYCH [2 MAJA 2019]

64 KG
Mateusz Polski (Polska) – Grigoriy Lizunenko (Ukraina) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Khatana Ankit (Indie) 3-2

69 KG
Mandeep Jangra (Indie) – Mikołaj Tobera (Polska) 4-0
Vadim Musaev (Rosja) – Billy Liljeqvist (Szwecja) 4-1
Filip Wąchała (Polska) - Łukasz Zyguła (Polska) 5-0
Sergey Sobylinski (Rosja) – Zine Al Abidine Amroug (Maroko) 3-2

75 KG
Rafał Perczyński (Polska) – Chauhan Prayag (Indie) 5-0
Adam Chartoi (Szwecja) – Carl Fail (Anglia) 4-1

BIAŁO-CZERWONI CORAZ BLIŻEJ FINAŁÓW 36. MEMORIAŁU IM. FELIKSA STAMMA

Stamm_plakat_2019jpg

W Hotelu Airport Okęcie w Warszawie od trzech dni 85 zawodników i 55 zawodniczek z 21 krajów rywalizuje w 36. Memoriale im. Feliksa Stamma. Dla trenerów reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn to ostatnia szansa, by zobaczyć turniejową formę Biało-Czerwonych, szykowanych do startu w zbliżających się 2. Igrzyskach Europejskich w Mińsku.

Z kadrowiczek Karoliny Michalczuk do półfinałów awansowały Sandra Drabik i Natalia Rok (obie 51 kg) oraz Elżbieta Wójcik i Karolina Koszewska (obie 69 kg). Z kolei Ireneusz Przywara cieszył się z ćwierćfinałowych zwycięstw Jarosława Iwanowa i Macieja Jóźwika (obaj 56 kg), Mateusz Polskiego i Damiana Durkacza (obaj 64 kg), Łukasza Zyguły (69 kg), Mateusza Goińskiego (81 kg), Tomasza Niedźwieckiego (91 kg) oraz Adama Kulika (+91 kg).

KOBIETY

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [29 KWIETNIA 2019]

51 KG
Amalie Manich (Dania) – Veronica Losvik (Norwegia) 4-1
Taylah Robertson (Australia) – Roumaysa Boualam (Algieria) 4-1
Graziele Souza (Brazylia) – Johanna Wonyou (Francja) 3-2

57 KG
Irma Testa (Włochy) – Rebeca Lima (Brazylia) 4-1
Jemyma Betrian (Holandia) – Caroline Cruveillier (Francja) DQ 3
Stephanie Thour (Szwecja) – Fatma Zohra Abdelkader (Algieria) WO.

60 KG
Rebecca Nicoli (Włochy) – Troy Garton (Nowa Zelandia) 5-0
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Ditte Frostholm (Dania) 5-0
Amina Zidani (Francja) – Hannah Robinson (Anglia) 5-0

69 KG
Yvonne Rasmussen (Dania) – Beatriz Soares (Brazylia) 5-0
Rosie Eccles (Walia) – Chahira Selmouni (Algieria) RSC 2
Angela Carini (Włochy) – Emilie Sonvico (Francja) 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [30 KWIETNIA - 1 MAJA 2019]

51 KG
Natalia Rok (Polska) – Roberta Mostarda (Włochy) 5-0
Tori Ellis-Willetts (Anglia) – Tasmin Benny (Nowa Zelandia)
Sandra Drabik (Polska) – Amalie Manich (Dania) 5-0
Graziele Souza (Brazylia) – Taylah Robertson (Australia) 5-0

69 KG
Elżbieta Wójcik (Polska) – Chei Kenneally (Nowa Zelandia) 5-0
Kaye Scott (Australia) – Martina Schmoranzova (Czechy) 5-0
Karolina Koszewska (Polska) – Yvonne Rassmussen (Dania) 3-2
Angela Carini (Włochy) – Rosie Eccles (Walia) 3-2

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Georgia O`Connor (Anglia) WO.
Love Holgersson (Szwecja) – Davina Michel (Francja) 4-1

MĘŻCZYŹNI

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [29 KWIETNIA 2019]

60 KG
Ucha Maisuradze (Polska) – Danny Jensen (Dania) 4-1

69 KG
Łukasz Zyguła (Polska) – Jonathan Brunschweiler (Szwajcaria) 5-0
Zine Al Abidine Amroug (Maroko) – Mykyta Alistratov (Ukraina) 5-0
Sergey Sobylinski (Rosja) – Cyrus Pattinson (Anglia) 4-1

81 KG
Konrad Kaczmarkiewicz (Polska) – Sanjay (Indie) 4-1
Kail Paiva (Brazylia) – Vitaliy Burlak (Polska) 5-0
Daniel Lutai (Rosja) – Alexander Martinsen (Norwegia) 3-2

+91 KG
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Hitesh (Indie) 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [29-KWIETNIA - 1 MAJA 2019]

49 KG
Said Mortaji (Maroko) – Sahani Govind Kumar (Indie) 3-2

56 KG
Maciej Jóźwik (Polska) – Tiago Pujno (Szwajcaria) 3-2
Jarosław Iwanow (Polska) – Jack Bowen (Szkocja) 5-0
Mohammed Hassamuddin (Indie) – Arilson Goncalves (Brazylia) 3-2

60 KG
Callum Thompson (Anglia) – Kamil Wieczorek (Polska) AB 2
Mohamed Hamout (Maroko) – Radomir Obruśniak (Polska) 5-0
Kaushik Manish (Indie) – Mateusz Wojtasiński (Polska) 5-0
Ucha Maisuradze (Polska) – Mikhail Varlamov (Rosja) 3-2

64 KG
Griroiy Lizunenko (Ukraina) Harrison Garside (Australia) 3-2
Mateusz Polski (Polska) – Hamza Rabii (Maroko) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Frederik Lundgaard (Dania) 5-0
Khatana Ankit (Indie) - Dominik Palak (Polska) 5-0

81 KG
Nucha Liridon (Szwecja) - Piotr Szczukowski (Polska) 3-2
Uke Smajli (Szwajcaria) – Sebastian Wiktorzak (Polska) 4-1
Mateusz Goiński (Polska) - Konrad Kaczmarkiewicz (Polska) 4-1
Kail Paiva (Brazylia) – Daniel Lutai (Rosja) 4-1

91 KG
Tomasz Niedźwiecki (Polska) – Youness Baalla (Maroko) 3-2
Sanjeet (Indie) – Alexander Bwambale (Szwecja) 5-0
David Nyika (Nowa Zelandia) – Yaroslav Doronichev (Rosja) 3-2

+91 KG
Adam Kulik (Polska) – Mohamed Frisse (Maroko) RSC 1
Solomon Dacres (Anglia) – Damian Wiśniewski (Polska) RSC 1
Dmytro Rudenkiy (Ukraina) – Aleksander Stawirej (Polska) 5-0
Maksim Babanin (Rosja) – Nelvie Tiafack (Niemcy)

« Older Entries