11. MME: WERONIKA BOCHEN WICEMISTRZYNIĄ EUROPY. ROSJANKI NAJLEPSZE W BUDWIE

MME_Budva

Wczoraj w Budwie zakończyły się 11. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy kobiet w boksie. W ostatnim dniu zawodów mieliśmy polski akcent, bo w walce o złoto wagi ciężkiej (+81 kg) Weronika Bochen zmierzyła się z Rosjanką Tatianą Bogdanovą, którą w tym roku podczas MMŚ w Kielcach pokonała Oliwia Toborek. Zdecydowanie lepszą w ringu okazała się rywalka, wygrywając każde ze starć i ostatecznie naszej zawodniczce przypadł medal srebrny.

Ogółem w Budwie reprezentantki Polski zdobyły 3 medale, bo oprócz srebra Weroniki Bochen, brązowe krążki przypadły w udziale Nikoli Prymaczenko (52 kg) i Barbarze Marcinkowskiej (70 kg). Nasze pięściarki stoczyły w Czarnogórze 16 walk, wygrywając 5 i przegrywając 11. Porównując poprzednie turnieje mistrzowskie, w których startowały Biało-Czerwone jest to wynik skromny.

W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 8. miejsce. Zwyciężyła Rosja (6-2-3), wyprzedzając Ukrainę (1-2-3), Grecję (1-1-0), Włochy (1-0-1), Czarnogórę (1-0-0), Norwegię (1-0-0), Turcję (0-2-4) i Polskę (0-1-2).