11. MME: 8 POLEK POWALCZY O AWANS DO STREFY MEDALOWEJ. JEDNA JUŻ Z MEDALEM

Boks Kobiet 01

Reprezentantki Polski startujące w 11. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Budwie wylosowały jeden półfinał i sześć ćwierćfinałów. Wczoraj pierwszy krok w kierunku strefy medalowej wykonały również Julia Wasiakowska (50 kg) i Julia Szeremeta (54 kg), zatem Biało-Czerwone mogą w Czarnogórze zdobyć nawet 9 krążków!

W uzupełnieniu dodajmy, że pierwsza z wymienionych zawodniczek pokonała na punkty (4-1) Finkę Pię Jarvinen, zaś druga jeszcze wyraźniej (5-0) zwyciężyła Hiszpankę Nereę Arroyo Martinez. Niestety swoich szans nie wykorzystały dwie inne Polki. Julianna Rutkowska (60 kg) przegrała (0-5) z Czeszką Veroniką Gajdovą, zaś Dagmara Kaliszan (63 kg) uległa Turczynce Asude Deniz Ece przez RSC w 2. starciu.

Jutro czeka nas zatem polski dzień w turnieju kobiet i miejmy nadzieję, że kilka zawodniczek (a może wszystkie?) dołączą do Weroniki Bochen (+80 kg), która czeka już na walkę półfinałową.