LEGENDA OSTROŁĘCKIEGO BOKSU PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

PPK2014

Trener Victorii Ostrołęka, Mieczysław Mierzejewski przygotowuje swoich zawodników do zawodów Pucharu Polski Kadetów, które odbędą się w dniach 17-18 października w Ostrołęce. Dla legendarnego szkoleniowca będzie to pożegnalny turniej. Mierzejewski odchodzi na emeryturę po 36 latach pracy z młodzieżą.

„Ostrołęcki Papa Stamm” to nie tylko doskonały trener, ale również wielki wychowawca. To dzięki niemu wielu zbuntowanych chłopców zrozumiało, że nie warto prowadzić niezdrowego trybu życia, często przepełnionego używkami. Mierzejewski sprowadził wielu młodych ludzi na dobrą drogę, pokazując im drogę po medale krajowych mistrzostw. Jednym z zawodników, który dużo zawdzięcza trenerowi jest świeżo upieczony młodzieżowy mistrz Polski Marek Pietruczuk.

- Trener Mierzejewski uczył mnie boksu od podstaw i na pewno to jemu zawdzięczam najwięcej. Jest dobrym trenerem jak i w pewnym sensie ojcem. Dziękuję mu za wszystko – za to, że pomagał w karierze i wychowywał – mówił najbardziej utalentowany ostrołęcki bokser w wywiadzie dla portalu polskiboks.pl.

Warto dodać, że trener aktywnie pomagał swoim zawodnikom, często finansując sprzęt czy też wyjazdy na zawody z własnej emerytury. To poświęcenie doprowadziło do wielu sukcesów ostrołęckiego boksu – Pietruczuk to obecnie najlepszy zawodnik w kraju w kategorii do 56 kilogramów i kandydat do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Pożegnalną imprezą dla trenera Mieczysława Mierzejewskiego będzie Puchar Polski kadetów. Walki odbywać się będą 17 i 18 października [piątek-sobota] w hali przy ul. Partyzantów. Początek piątkowych eliminacji od godziny 16.00, finały w sobotę od 11.00. Wstęp wolny. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do przybycia i pożegnania wielkiego ostrołęckiego trenera.

żródło: eostroleka.pl

Puchar_Polski_Ostroleka_2014_plakat