DAWID MICHELUS: CHCIAŁBYM ZWYCIĘŻYĆ W TURNIEJU STAMMA I MISTRZOSTWACH UE

michelus02

Niespełna 21-letni Dawid Michelus po raz drugi karierze zdobył seniorskie Mistrzostwo Polski. Pierwszy tytuł mistrzowski wywalczył w 2011 roku w Koninie, pokonując w finale wagi 56 kg Mateusza Mazika. W Kaliszu boksował w kategorii 60 kg, wygrywając kolejno z Bolesławem Guzkiem, Markiem Jędrzejewskim, Patrykiem Trochimiakiem i w finale z broniącym tytułu Mateuszem Polskim.

- Turniej sprzed 3 lat był trudniejszy, byłem bardzo młodym zawodnikiem, który dopiero wchodził do seniorów i ten przeskok czułem pod względem fizycznym. Tym razem pierwsze walki to była taka rozgrzewka, nie kończyłem przed czasem ze względu na redukcję wagi. Najcięższy był finał, choć tak naprawdę nie dałem żadnych szans Mateuszowi – powiedział Dawid Michelus.

Zawodnik pochodzący z Piły był jednym z tych pięściarzy, którzy w tym sezonie wygrali walkę w barwach Hussars Poland w zawodowej lidze World Series of Boxing. Dawid bardzo chwalił sobie treningi w Warszawie w gymie Husarii mieszczącym się na Torwarze.

- Nie wiem jak potoczyłaby się moja kariera bez Husarii. Mam zapewnione dobre warunki do treningów, do tego stypendium. Pomoc miasta i powiatu pilskiego jest niewystarczająca. Mój brat Tomasz też boksował, ale niestety nie mógł kontynuować przygody na ringach. Na tych samych zawodach zdobywaliśmy mistrzostwo Polski kadetów, a potem juniorów – mówi Dawid Michelus.

Pomoc finansowa ze strony szefów Hussars Poland sprawia, że wielu młodych zawodników zostaje przy boksie, a co więcej może skoncentrować się tylko na treningach. W takiej sytuacji jest Dawid Michelus, który w rodzinnej Pile rozpoczął przygotowania do Turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie (8-13 kwietnia).

- Rozmawiałem z nowym trenerem kadry Białorusinem Walerym Korniłowem. Poinformował, że powoła mnie na najbliższe zgrupowanie i wezmę udział w Turnieju Stamma. Chciałbym zwyciężyć w Warszawie, a potem triumfować także w Mistrzostwach Unii Europejskiej. Na jesieni chciałbym wystartować w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-23. Brakuje mi sukcesów międzynarodowych w seniorach, ale mam nadzieję, że one przyjdą – dodał.

Dodaj komentarz