85. MP: PRZED NAMI DECYDUJĄCA FAZA MISTRZOSTW. ZNAMY KOMPLET MEDALISTÓW

marek_pietruczuk

W II serii walk czwartego dnia 85. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie, kaliskiej publiczności po raz pierwszy zaprezentowali się zawodnicy wag z limitem 52 i 56 kg. Stawką ich walk były od razu medale krajowego czempionatu. O wejście do strefy medalowej rywalizowali także zawodnicy z najliczniej reprezentowanych kategorii wagowych – średniej (75 kg) i półciężkiej (81 kg).

Zanim przystąpimy do omawiania wspomnianych wydarzeń winni jesteśmy uzupełnienie informacji z I serii ćwierćfinałowej, w której na ringu potykali sie najciężsi pięściarze mistrzostw. W pojedynku najlepszych „superciężkich” Podlasia skuteczniejszym od reprezentanta Polski, Rogera Hryniuka, był Mateusz Figiel, który w walce o finał zmierzy się z Marcinem Śnitko. W dolnej części drabinki mistrzowskiej trafili na siebie dwaj najlepsi Ślązacy – Arkadiusz Toborek i Michał Świątkowski. Wygrał ten pierwszy, zaprawiony już w bojach pięciorundowych w lidze WSB i jutro skrzyżuje rękawice z Krzysztofem Koselą. Boksujący aktualnie w Radomiu pięściarz już w 1. starciu pokonał przed czasem gdyńskiego olbrzyma, Michała Wielgosza.

Jeśli chodzi o zawodników walczących w wagach do 52 i 56 kg, ciekawsze były rywalizacje tych drugich. Co ciekawe aż trzy walki zakończyły się werdyktami niejednogłośnymi, których w trakcie trwających Mistrzostw Polski nie było dotąd zbyt wiele. O złote medale w wadze z limitem 52 kg zmierzą się Dominik Śliwiński z Grzegorzem Kozłowskim oraz Maciej Jóźwik ze szczęśliwym medalistą z losowania, Przemysławem Jańczukiem. Wśród zawodników ważących nie więcej niż 56 kg w kolejnych walkach spotkają się Tomasz Smerdel z Danielem Żaboklickim oraz Tomasz Resól z Markiem Pietruczukiem (na zdjęciu). Zwłaszcza ta druga para powinna zgotować nam jutro ciekawe wrażenia.

Od lat wiele obiecujemy sobie po pojedynkach naszych najlepszych „średnich”. Nie inaczej jest w Kaliszu, gdzie trener kadry narodowej ma szerokie pole do obserwacji potencjalnych reprezentantów Polski. Szkoda, że nie doszło do walki Mateusza Rzadkosza z Piotrem Gredke, która mogłaby nam odpowiedzieć w jakim miejscu sportowego rozwoju znajduje się aktualnie zawodnik z Krakowa. „Wiślak” zaoszczędził dzisiaj sporo sił, które przydadzą się mu w walce o finał z Arkadiuszem Szwedowiczem. Smakowicie zapowiada się także drugi półfinał, w którym kapitan „Husarii” Tomasz Jabłoński stanie oko w oko z obrońca tytułu mistrzowskiego, Kamilem Gardzielikiem.

W wadze półciężkiej do strefy półfinałowej awansowało trzech faworytów – Mateusz Tryc, Kasjusz Życiński i Jordan Kuliński. Tym czwartym, który włączył się w rozgrywkę o złoty medal jest Przemysław Gorgoń. Kolejna weryfikacją formy pięściarza z Jaworzna będzie pojedynek półfinałowy z głodnym sukcesów Kulińskim. O wiele ciekawiej zapowiada się jednak rywalizacji silnego jak tur Tryca z niezwykle odpornym na ciosy Życińskim. Eh, to dopiero będzie ringowa wojna!

I SERIA WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH (GODZ. 11.00)

+91 KG
Mateusz Figiel (Hetman Białystok) – Roger Hryniuk (KS Cristal Białystok) 3-0
Marcin Śnitko (Tygrys Elblag) – Michał Szyszkowski (Jaskinia Lwa Ziębice) 3-0
Arkadiusz Toborek (MOSiR Mysłowice) – Michał Świątkowski (06 Kleofas Katowice) 3-0
Krzysztof Kosela (BTS Broń Radom) – Michał Wielgosz (KB SAKO Gdańsk) TKO 1

II SERIA WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH (GODZ. 16.00)

52 KG
Dominik Śliwiński (Pomorzanin Toruń) – Damian Jóźwiszyn (GUKS Carbo Gliwice) 3-0
Grzegorz Kozłowski (Gwardia Warszawa) – Daniel Cieślak (Radomiak Radom) 3-0
Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin) – Daniel Jermak (MKB Mazur Ełk) 3-0

56 KG
Tomasz Smerdel (MGKS Gwarek Łęczna) – Rafał Jamorski (KS Skalnik Wiśniówka) 2-1
Daniel Żaboklicki (KB Legia Warszawa) – Rafał Dawid (LKS Piast Sieradz) 3-0
Tomasz Resól (BKS Skorpion Szczecin) – Damian Tymosz (Berej Boxing Lublin) 2-1
Marek Pietruczuk (UMKS Victoria Ostrołęka) – Mariusz Burzyński (Kaczor Boks Team Wałbrzych) 2-1

75 KG
Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) – Bartłomiej Gołębiewski (DKB Dzierżonów) 3-0
Mateusz Rzadkosz (TS Wisła Kraków) – Piotr Gredke (Akademia Walki Warszawa) WO
Kamil Gardzielik (Copacabana Konin) – Paweł Michalik (KB Legia Warszawa) 3-0
Tomasz Jabłoński (KB SAKO Gdańsk) – Stanisław Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) 3-0

81 KG
Przemysław Gorgoń (JKB Jawor Team Jaworzno) – Łukasz Stanioch (BKS Skorpion Szczecin) 2-1
Jordan Kuliński (START Włocławek) – Błażej Surowiec (KSZO Ostrowiec Św.) 3-0
Mateusz Tryc (KS Fenix Warszawa) – Paweł Czyżyk (Energetyka Lubin) 3-0
Kasjusz Życiński (KB SAKO Gdańsk) – Seweryn Guzior (RKS Wisłok Rzeszów) 3-0

Dodaj komentarz