85. MP: FAWORYCI TRZYMAJĄ SIĘ MOCNO. SĄ TEŻ DO ZAPAMIĘTANIA NOWE NAZWISKA

latocha_01

Na ringu w Kaliszu kończą się walki I serii ćwierćfinałów 85. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. Poznaliśmy nazwiska 16 medalistów z kategorii 60, 64, 69 i 91 kg. Rozczarowani są zapewnie ci z kibiców, którzy oczekiwali na jakieś spektakularne sensacje, czy nawet większego kalibru niespodzianki. Faworyci mistrzostw trzymają się mocno i zobaczymy ich w walkach o finał.

Oprócz kadrowiczów, z których większość ma za sobą doświadczenie nabyte podczas rozgrywek zawodowej ligi World Series of Boxing, do przedostatniego etapu rywalizacji o złote medale awansowali także młodzi zawodnicy, o których zapewne usłyszymy w niedalekiej przyszłości. Mam tutaj na myśli choćby aktualnych Młodzieżowych Mistrzów Polski, Patryka Trochimiaka (60 kg), czy Damiana Adamca (64 kg). Z drugiej strony w krajowej czołówce mamy wielu zawodników już utytułowanych ale nadal młodych (19-21 letnich), co dobrze rokuje na przyszłość rodzimego boksu olimpijskiego.

W wadze lekkiej (60 kg) medale wywalczyli zawodnicy rozstawieni z numerami 1-3 (Mateusz Polski, Dawid Michelus i Radomir Obruśniak) oraz wspomniany Trochimiak. Jako, że w półfinale zaboksują Polski z Obruśniakiem, ich klub KSW Karlino jest pierwszym, który jest pewny udziału swojego zawodnika w finale kaliskich mistrzostw.

W limicie lekkopółśredniej (64 kg) do półfinału awansowali faworyci Kazimierz Łęgowski i Marcin Latocha (na zdjęciu), Adamiec oraz czyniący stałe postępy 20-latek z Olsztyna, Tomasz Gryckiewicz. Już czwarty pojedynek wygrał w Kaliszu Ireneusz Zakrzewski (69 kg), który w kolejnym pojedynku zmierzy się z Damianem Faleckim. Poza nimi zapewnione medale mają Damian Kiwior i Mateusz Kostecki, których pojedynek powinien być ozdobą półfinałów.

Kandydat na mistrza Polski wagi ciężkiej (91 kg), Igor Jakubowski, po raz pierwszy zmuszony został dzisiaj do przeboksowania pełnego dystansu. Zawodnikowi z Konina wspomniane okoliczności mogą wyjść tylko na dobre, gdyż jego półfinałowy przeciwnik, Krzysztof Kowalski, zapewne postawi wysoko poprzeczkę. Jakubowski i znany z mocnego ciosu zawodnik z Mysłowic, który ma za sobą dwie walki w lidze WSB, powinni dać kaliskiej publiczności naprawdę dobre widowisko. Drugą parę półfinałową tworzą Bartłomiej Krasuski i raczej niespodziewanie Tomasz Bohdanowicz, który jeszcze dwa lata temu występował w wadze z limitem …69 kg.

Uwaga: wyniki trwających właśnie walk w kategorii superciężkiej opublikujemy dzisiaj wieczorem.

I SERIA WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH (GODZ. 11.00)

60 KG
Dawid Michelus (Sokół Piła) – Marek Jędrzejewski (Garda Wicko) 3-0
Patryk Trochimiak (Kaczor Boks Team Wałbrzych) – Miłosz Bochenek (Bombardier Wrocław) 3-0
Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino) – Dariusz Rabenda (PTB Tiger Tarnów) 3-0
Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) – Mariusz Chrzanowski (RUSHH Kielce) TKO 2

64 KG
Tomasz Gryckiewicz (UKSW PIRS Olsztyn) – Mateusz Matyja (Orzeł Oleśnica) 3-0
Marcin Latocha (KSW Róża Karlino) – Karol Gierszewski (UKS Nowi Polnica) 3-0
Kazimierz Łęgowski (UKS Bokser Chojnice) – Łukasz Kurek (MOSiR Mysłowice) 3-0
Daniel Adamiec (RUSHH Kielce) – Szymon Białas (MOSM Tychy) 3-0

69 KG
Ireneusz Zakrzewski (Janik Boks Jelenia Góra) – Przemysław Zyśk (UMKS Victoria Ostrołęka) 3-0
Damian Falecki (KSZO Ostrowiec Św.) – Aleksander Smołka (UKS Śląsk Ruda Śląska) 3-0
Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów) – Tomasz Mazur (SKB Czarni Słupsk) 3-0
Mateusz Kostecki (WKS Desant Kraków) – Patryk Godlewski (KS Boxing Team Chojnice) 3-0

91 KG
Igor Jakubowski (KB Zagłębie Konin) – Karol Basista (KS Fenix Warszawa) 3-0
Krzysztof Kowalski (MOSiR Mysłowice) – Michał Janicki (KS Prosna Kalisz) 3-0
Tomasz Bohdanowicz (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) – Sebastian Rachut (KB Zagłębie Konin) 3-0
Bartłomiej Krasuski (Niestowarzyszony) – Adrian Sikora (Gwardia Łódź) 3-0

Dodaj komentarz