WIELCY NIEOBECNI 85.MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W KALISZU

tomasz_kot

Mimo otwartej formuły tegorocznych 85. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie, do Kalisza niestety nie przyjechali wszyscy najlepsi polscy pięściarze. Najbardziej odczuwalny będzie zapewne brak ubiegłorocznego mistrza kraju, Tomasza Kota (69 kg – na zdjęciu) oraz zawodników, którzy w tym sezonie reprezentowali barw Hussars Poland w lidze World Series of Boxing: Sylwestra Kozłowskiego (56 kg), Arkadiusza Lubomskiego (49 kg) i Mariusza Kocha (52 kg).

Na ringu w Kaliszu – mimo wcześniejszych zgłoszeń – zabraknie również tak doświadczonych zawodników jak: Wojciech Peryt (49 kg), Mateusz Mazik (60 kg) i Piotr Sielawa (69 kg). O pierwsze w karierze medale seniorskich Mistrzostw Polski nie powalczą również Łukasz Niemczyk (60 kg) i Mateusz Trybuch (91 kg). Z kolei z powodu braku polskich paszportów do rywalizacji nie włączą się Zhora Simonyan (69 kg) i Yaroslav Ivanov (56 kg).

Wiele spodziewaliśmy się po rywalizacji Damiana Kiwiora z najlepszymi polskimi zawodnikami wagi z limitem 64 kg – Kazimierzem Łęgowskim i Marcinem Latochą. Tymczasem pięściarz z Tarnowa, w Kaliszu wystąpi w wyższej kategorii wagowej (69 kg), gdzie przyjdzie mu rywalizować z równie trudnymi rywalami, jakimi są m.in. Ireneusz Zakrzewski, Rafał Perczyński, czy Mateusz Kostecki.

Dodaj komentarz