WIOLETA MICHALSKA ZAKOŃCZYŁA PIĘŚCIARSKĄ KARIERĘ

wiola

Aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie, Wioleta Michalska, znana z występów w barwach warszawskiej Legii oraz kadrze narodowej seniorek, niespodziewanie dla swoich kibiców, postanowiła zakończyć swoją karierę zawodniczą. Mistrzyni Polski z 2012 roku i wicemistrzyni z 2011 roku od lipca mieszka na Wyspach Brytyjskich, gdzie pracuje, pilnie uczy się języka angielskiego a wolnych chwilach – już tylko rekreacyjnie – uczęszcza na treningi bokserskie.

- Mieszkam teraz w Londynie i planuję na razie tutaj zostać. Pracuję jako opiekunka do dzieci i pomoc domowa, szlifuję język angielski a w wolnych chwilach biegam w parku lub chodzę na treningi boksu do zaprzyjaźnionego trenera, Remka Kubasa – mówi Wiola.

Była kadrowiczka Pawła Pasiaka nie ukrywa, że zrezygnowała z kariery sportowej z dwóch powodów: finansowego i zdrowotnego:

- Wyjechałam do Anglii głównie z powodów finansowych, bo z samego trenowania boksu amatorskiego ciężko było mi się utrzymać w Polsce. Nie przerwałam studiów dziennikarskich, przyznano mi tok indywidualny, więc będę latać na egzaminy, a uczę się na bieżąco dzięki materiałom przesyłanym przez znajomych z grupy. Cały czas mam kontakt z niektórymi dziewczynami z kadry i śledzę ich poczynania. Innym, ważnym powodem mojej decyzji o zawieszeniu rękawic na kołku są problemy zdrowotne, a konkretnie kłopoty z kręgosłupem – dodała Wioleta.

Dodajmy, że Wioleta Michalska brała w tym roku udział w Międzynarodowym Turnieju im. Feliksa Stamma, gdzie przegrała na punkty ze znakomitą Holenderką Nouchką Fontijn. Następnie z kadrą trenera Pasiaka wystąpiła na meetingu w niemieckim Wittenburgu (uległa tam Niemkom Andrei Strohmaier i Sarze Scheurich). Z tą ostatnią zawodniczką przegrała także bój o finał Mistrzostw Unii Europejskiej w Keszthely, zadowalając się brązowym medalem.

Dodaj komentarz