DEREVYANCHENKO OPUSZCZA LIGĘ WSB. DZISIAJ PODPISAŁ ZAWODOWY KONTRAKT

Niespełna 29-letni Sergiy Derevyanchenko to ikona zawodowej ligi World Series of Boxing i jeden z koni pociągowych marketingu tych rozgrywek. Zadebiutował w WSB w barwach Dolce & Gabbana Milano Thunder w 1. kolejce 1. sezonu (2010/2011), by po dwóch latach przenieść się do Astana Arlans Kazakhstan. Właśnie w barwach tej drużyny spełnił swoje marzenie, jakim był w 2013 roku drużynowy triumf w rozgrywkach WSB (wcześniej dwukrotnie wygrywał indywidualną rywalizację).

Nic jednak nie trwa wiecznie i po stoczeniu 24 ligowych walk (bilans 23-1, w tym 7 przez TKO) wychowanek ukraińskiego klubu Spartak-Osvita Mykolaiv postanowił pożegnać szeregi World Series of Boxing, podpisując zawodowy kontrakt z grupami Fight Promotions Inc. oraz Dibella Entertainment. Oznacza to zarazem, że Derevyanchenki nie zobaczymy także w nowej formule AIBA Pro Boxing.

Dodajmy, że Ukrainiec poza wielką karierą w WSB nie ma za sobą szczególnych sukcesów w boksie olimpijskim. W 2007 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Chicago, ulegając w półfinale przez poddanie w 2. starciu Rosjaninowi Matveyowi Korobovowi. Rok później reprezentował swój kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008), przegrywając drugi turniejowy pojedynek z Emilio Correą z Kuby.