13 MPJ: WYGRANA ANNY GÓRALSKIEJ NIESPODZIANKĄ I SERII PÓŁFINAŁÓW

korona

Jeszcze w ubiegłym roku w Krynicy-Zdroju Anna Góralska (na zdjęciu w środku) zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek, występując w wadze z limitem 64 kg. Dokładnie 12 miesięcy później zawodniczka Korony Wałcz awansowała w Grudziądzu do finału kolejnych mistrzostw ważąc o 7 kilogramów mniej (dokładnie 57 kg), pokonując (3-0) w walce o co najmniej srebrny medal faworyzowaną Mirelę Balcerzak ze Skorpiona Szczecin. Dodajmy, że Anna stanie jutro oko w oko z Pauliną Gut (Czarni Słupsk), która po wyrównanej walce pokonała 2-1 inną rewelację tegorocznych Mistrzostw Polski, Edytę Lechowicz (PTB Tiger Tarnów) i nie jest bez szans na końcowy sukces.

Mniej szczęścia od Pauliny miała jej klubowa koleżanka, Karolina Ruszczyńska (48 kg), która – podobnie jak wspomniana Mirela Balcerzak – nie mogła się pogodzić z niejednogłośną (1-2) porażką z młodszą o rok Sarą Domagała (Skalnik Wiśniówka). Drugą finalistką została bardzo dobrze wyszkolona technicznie Marta Jagiełło (Gwardia Szczytno), która pokonała jednogłośnie na punkty wychowankę Pawła Pasiaka, Magdalenę Dembowską z OSiR-u Suwałki.

W wadze lekkiej na awans do finału ciężko zapracowała Justyna Pietras (Garda Chojna), której walka z Patrycją Śliwonik (Hetman Białystok) była trudniejsza niż sądzono. W finale podopieczna Jarosława Przygody będzie rywalizowała z Klaudią Sołtys (GKS Jastrzębie), która dzisiaj uporała się z inną zawodniczką Hetmana, Magdaleną Kozłowską.

Żadnych emocji nie było w wadze średniej (75 kg), gdzie zgodnie z przewidywaniami szybkie zwycięstwo odniosła najlepsza polska zawodniczka w tej kategorii wiekowej, Elżbieta Wójcik (Róża Karlino). Mistrzyni świata szybko pozbawiła złudzeń Natalię Paziewską z Pomorzanina Toruń i w finale skrzyżuje rękawice z Dominiką Kołton (KSZO Ostrowiec Św.), której walkower oddała Karina Kamińska z Bukowiny Wałcz.

WYNIKI I SERII WALK PÓŁFINAŁOWYCH (SOBOTA, 3 MAJA)

48 KG
Marta Jagiełło (Gwardia Szczytno) – Magdalena Dembowska (OSiR Suwałki) 3-0
Sara Domagała (Skalnik Wiśniówka) – Karolina Ruszczyńska (SKB Czarni Słupsk) 2-1