RUSZA NABÓR DO SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO (BOKS OLIMPIJSKI) W SZCZECINIE

cks_logo

W roku szkolnym 2014/2015 w Szczecinie ruszy I klasa Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Boksie Olimpijskim. Zapraszamy wszystkich chętnych do kontynuacji rozwoju kariery sportowej na poziomie szkoły średniej w ramach pierwszej w kraju Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Boksie Olimpijskim.

Zajęcia w ramach szkoły prowadzone będą na bazie Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Mazurskiej 40 w Szczecinie. Centrum to położone jest w centrum miasta w pobliżu wszystkich węzłów komunikacyjnych pozwalających na szybkie przemieszczanie się. Zajęcia sportowe prowadzone będą w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu oddalonego o około 500 m od szkoły. W bezpośrednim sąsiedztwie mamy do dyspozycji malowniczo położone trasy biegowe.

Mury naszej szkoły opuściło już wielu medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy którzy są wyznacznikiem jak osiągać sukces. Boks w CKS gości dopiero od 6 lat a już jej absolwenci i uczniowie mogą się pochwalić nie małymi osiągnięciami. Uczniami tej szkoły była mistrzyni Europy juniorek Katarzyna Brodacka, brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy Kamila Witwicka, młodzieżowy mistrz Polski i wicemistrz Polski seniorów Arkadiusz Szwedowicz, mistrzyni Polski seniorek Agnieszka Chuda, wicemistrz Polski Młodzieżowców Maciej Małecki, mistrz Polski juniorów Krystian Bartoszewicz. Aktualnie w szkole mamy mistrzynię świata i wicemistrzynię Europy Hannę Solecką, mistrza Polski juniorów Daniela Króla, wicemistrza Polski juniorów Łukasza Niemczyka, wicemistrza Polski kadetów Karola Kowala.

Z racji jej charakteru szkoła w swym statucie ma zapewnioną pomoc logistyczną w trakcie nauki tak by łatwiejsze było pogodzenie wyczynowego uprawianie sportu z nauką na wysokim poziomie (m. in. łatwiejszy dostęp do Indywidualnego Toku Nauczania).

Szczecin jako miasto posiada także szeroką ofertę kulturalną pozwalającą zadbać także o duchowy rozwój młodego człowieka (są trzy teatry , filharmonia, opera oraz 4 multipleksy).

Oferta szkoły obejmuje :
- zakwaterowanie (możliwa dopłata ze strony zawodnika)
- wyżywienie (szkolna stołówka prowadzi posiłki dla sportowców)
- naukę w renomowanym  Liceum Ogólnokształcącym
- zajęcia sportowe w ramach szkoły 16 h / tyg.
- zajęcia sportowe uzupełniające  4.5 h / tyg.
- pracę w oparciu o specjalnie opracowany program szkolenia
- opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry trenerskiej
- trener mgr Marcin Stankiewicz – trener I klasy , trener 3 Stars AIBA, trener Męskiej Młodzieżowej Kadry Narodowej
- trener mgr Karol Chabros – trener II klasy, trener 3 Stars AIBA
- treningi wspólnie z najlepszym w szkoleniu dzieci i młodzieży (punktacja MSiT) w kraju klubem BKS Skorpion Szczecin
- dostęp do specjalistycznej sali treningowej
- dostęp do gabinetów odnowy biologicznej
- dostęp do nowoczesnej siłowni oraz nowego basenu olimpijskiego – dostęp do opieki psychologa i dietetyka sportowego

Wymagania :
- chęć do systematycznej i wytrwałej pracy na poziomie wyczynowego uprawiania sportu
- minimum II klasa sportowa
- nienaganne zdrowie
- ukończenie gimnazjum
- prowadzenie zdrowego i sportowego trybu życia

Na co dzień ściśle współpracujemy z podobnymi szkołami na terenie Niemiec (Frankfurt nad Odrą i Stuttgart) a w przyszłości chcemy zacieśnić nawiązaną już współpracę ze szkołami z Irlandii, Czech, Ukrainy i Litwy. Gwarantujemy, iż nasza kadra trenerska stale podnosi swoje kwalifikacje tak by jak najskuteczniej opracowywać plany szkolenia dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego zawodnika.

W razie pytań szczegółowych informacji udzielamy na e-mail: szwedowicz.arek@wp.pl  lub pod telefonem 608294632 i 884814033.

Przewodniczący Rady Trenerów PZB
Arkadiusz Szwedowicz

Dodaj komentarz