PREZES ZBIGNIEW GÓRSKI PODSUMOWUJE 85. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

pzb

Szanowni Państwo!

Za nami LXXXV Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie – Kalisz 2014. Impreza wyjątkowa pod każdym względem. Otwarta formuła tego turnieju sprawiła, że na starcie krajowych mistrzostw stanęło aż 192 zawodników z 81 klubów. Zatem przez sześć kolejnych dni na kaliskim ringu byliśmy świadkami wielu bardzo dobrych walk pokazujących co najmniej dobry poziom sportowy i pozwalających wierzyć, iż w polskim boksie wciąż jest potencjał, który także w rywalizacji międzynarodowej może przynieść nam medale z Igrzyskami Olimpijskimi w Rio włącznie.

Gorące słowa podziękowania należą się organizatorom kaliskich mistrzostw – Arkadiuszowi Wełnie i całemu zespołowi jego współpracowników. Turniej ten bowiem stał na wysokim poziomie organizacyjnym, co uczestnicy kaliskich zmagań podkreślali przy każdej możliwej okazji. Obyśmy mieli więcej tak zorganizowanych zawodów mistrzowskich, w których zawodnicy otrzymają szansę zaprezentowania swojego talentu pięściarskiego, który – w co głęboko wierzę – przy rzetelnej pracy zaowocuje sukcesem międzynarodowym naszego męskiego boksu.

Przy tej okazji chciałbym zakomunikować, że podczas kaliskich mistrzostw doszło do połączenia sił PZB i startującej w rozgrywkach WSB Hussars Poland. To kolejny element wzmacniający wydatnie naszą kadrę narodową zarówno sportowo, jak i organizacyjnie. To także dowód na to, że poszukiwanie rozwiązań na drodze dialogu jest właściwym kierunkiem rozwoju pięściarstwa w Polsce. Dlatego wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie chciałbym serdecznie podziękować.

Za chwilę na ringu w Grudziądzu rozpoczną się XIV Mistrzostwa Polski Seniorek. Po raz kolejny więc Grudziądz staje się stolicą kobiecego boksu. To kolejna możliwość, aby nasze zawodniczki w starciach o tytuły mistrzowskie swoją postawą ringową zaprezentowały także gotowość do ubiegania się o laury na międzynarodowej arenie pięściarskich zmagań. Tym bardziej, że właśnie grudziądzki ring będzie decydował o tym, które z uczestniczek MP przywdzieją stroje reprezentacyjne na dwóch najważniejszych tegorocznych imprezach: Mistrzostwach Europy Seniorek w Bukareszcie oraz Mistrzostwach Świata Seniorek w Jeju. Życzę więc wszystkim naszym zawodniczkom jak najlepszych walk oraz sukcesów w Grudziądzu, a także w championatach – kontynentalnym i światowym.

O swoje sukcesy międzynarodowe walczyć będą także zawodniczki i zawodnicy młodszych grup wiekowych. W bieżącym sezonie – w kwietniu – w Sofii rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Młodzieżowców w grupach męskiej i kobiecej, będące jednocześnie kwalifikacją do II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w sierpniu w Nianjing. Liczymy, że na bułgarskim ringu młodzi przedstawiciele polskiego boksu także wyraźnie zaznaczą swoją obecność, sięgając nie tylko po medale, ale i awans do Igrzysk.

Nadchodzące wyzwania sportowe, a przede wszystkim aktualny stan przygotowań do nich pokazują wyraźnie, że podjęte przez Zarząd PZB decyzje w sprawach personalno-szkoleniowych w odniesieniu do poszczególnych kadr narodowych były trafnym posunięciem. We wszystkich składach reprezentacyjnych trwa intensywna praca i – co równie ważne – cementują się zespoły usprawniające maksymalnie przebieg podejmowanych działań. Dlatego też dziękując wszystkim ludziom, którzy zdecydowali się na podjęcie tego zadania – życzę  jednocześnie jak najlepszych wyników sportowych.

Zbigniew Górski
Prezes PZB

Dodaj komentarz