JUNIORZY BEZ ZWYCIĘSTWA NA MEMORIALE JULIUSA TORMY W PRADZE

amatbox01

Tylko jeden pięściarz z Polski, Dariusz Ziemczyk ze szczecińskiego „Skorpiona”, awansował (walkowerem) do finału 22. Memoriału Juliusa Tormy w Pradze, w którym przegrał niejednogłośnie na punkty (1-2) z Węgrem Richardem Tothem.

Niestety nasi młodzi reprezentanci nie zdołali wygrać w Pradze choćby jednego pojedynku. Adrian Kowal („Olimp” Lublin, 52 kg), przegrał 1-2 z Czechem Danielem Gaborem, Paweł Piotrowski („Sokół” Piła, 60 kg) 0-3 z Czechem Erykiem Agateljanem, Dawid Ławicki („Boks” Poznań, 69 kg) 0-3 z Czechem Jakubem Korbelem, Kamil Januszkiewicz („Cristal” Białystok, 75 kg) 1-2 ze Słowakiem Robertem Raczem, Rafał Staszewski (UKS „Kontra” Elbląg, 81 kg) 0-3 z Czechem Markiem Andryskiem a Marcin Skrzypek („Górnik” Sosnowiec, 91 kg) 0-3 z Czechem Martinem Novakiem.

Międzynarodowy turniej poświęcony był pamięci byłego znakomitego słowackiego pięściarza (urodzonego na Węgrzech) Juliusa Tormy rozgrywany jest w Pradze od 1992 roku. Dokładnie rok po śmierci mistrza olimpijskiego z Londynu (1948) rozegrany został pierwszy turniej memoriałowy, w którym wystartowała także ekipa z Polski. Pierwszymi naszymi zwycięzcami byli w 1994 roku Krzysztof Suchomski, który wygrał rywalizację w wadze piórkowej (57 kg) oraz Tomasz Chwoszcz – triumfator w limicie wagi średniej (75 kg).

Dodaj komentarz