ZBIGNIEW GÓRSKI Z OKAZJI 90-LECIA PZB: ODBUDUJMY RAZEM POLSKI BOKS

pzb

Dokładnie dzisiaj 2 grudnia mija 90 rocznica powstania Polskiego Związku  Bokserskiego. Z tej okazji, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Zbigniew Górski, skierował apel do działaczy i miłośników boksu. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Drodzy zawodnicy, szkoleniowcy, sędziowie i działacze!

W dniu 02.12.1923 r. w redakcji „Stadionu” w Warszawie powołany został do życia nasz Polski Związek Bokserski. W ten sposób zapoczątkowana została wspaniała tradycja szlachetnej szermierki na pięści w naszym kraju. Tradycja ta wyraża się legendarnymi zwycięstwami polskich zawodników na ringach całego świata oraz tytułami mistrzowskimi i medalami wywalczonymi na wszystkich najważniejszych imprezach mistrzowskich.

Historia 90 lat polskiego boksu, to także kształtowanie w mozolnym treningu ludzkich charakterów, to nauczanie walki sportowej i cech istotnych nie tylko na ringu, ale także w codziennym życiu. Zatem historia 90 lat istnienia pięściarstwa w naszym kraju to wartość, o której trzeba nie tylko pamiętać. To wartość, w imię której trzeba uczynić wszystko, aby polski boks po latach kryzysu odbudował swoją pozycję na arenach sportowych zmagań.

Dlatego też zwracam się do Was w ten szczególny czas jako do Wielkiej Rodziny Bokserskiej – do ludzi, którzy rozumieją boks i chcą uczynić naprawdę wszystko, aby polscy zawodnicy i zawodniczki zwyciężali tak jak kiedyś, zapisując od nowa złotymi zgłoskami wspaniałe karty dziejów pięściarstwa nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie.

Jak ciężko jest zwyciężać na zagranicznych ringach mistrzowskich wiemy już od kilku ładnych sezonów. Trzeba mieć jednak także świadomość jaki udział w tej trudnej dla nas sytuacji mają wszelkiego rodzaju niesnaski dziejące się w środowisku ludzi boksu.

I właśnie dlatego – pomimo różnic w poglądach – całe nasze środowisko powinno uczynić wszystko, abyśmy razem zapracowali na sukcesy polskich pięściarek i pięściarzy, aby odbudować nasz boks i znowu móc cieszyć się z historycznych sukcesów zawodników walczących w biało-czerwonych barwach.

Z pewnością nie będzie to łatwym zadaniem. Jeżeli jednak będziemy potrafili skierować naszą energię na współpracę i realizację zadań sportowych – a nie na kłótnie i ciągłe narzekanie, to naprawdę mamy niepowtarzalną szansę to osiągnąć.

Skupmy się więc na szkoleniu i połączmy nasze wysiłki w celu odbudowania polskiego boksu. Nie dopuśćmy do tego, aby zaprzepaszczone zostały olbrzymie możliwości drzemiące w Wielkiej Rodzinie Bokserskiej.

Z najlepszymi życzeniami z okazji Jubileuszu 90-lecia PZB

Zbigniew Górski
Prezes PZB

Dodaj komentarz