ZAPROSZENIE DO ZIĘBIC NA TURNIEJ IM. JANA HEIMANNA

heimann_mini

W dniach 9-10 listopada w sali sportowej SP nr 4 przy ul. Zamkowej 31 w Ziębicach odbędzie się 14. Turniej Bokserski im. Jana Heimanna. Zawody poświęcone będą pamięci wspaniałego człowieka – założyciela sekcji bokserskiej w powojennych Ziębicach, dzięki któremu miejscowy klub z tego niewielkiego, bo liczącego 10 tys. mieszkańców miasta toczył boje na poziomie II ligi bokserskiej.

To dzięki działalności w Ziębicach Jana Heimanna, swoją wspaniałą karierę sportową rozpoczął Marian Kasprzyk (patron honorowy sobotnich zawodów), późniejszy mistrz olimpijski i brązowy medalista olimpijski. To właśnie patron zawodów doprowadził ziębicki klub do największych sukcesów. Stworzył niezwykłą drużynę, która w rozgrywkach pucharowych rozbijała niejednokrotnie pierwszoligowe kluby. Swoim pomysłem i niezwykłą jak na owe czasy kreatywnością pozyskał dla Ziębic innego wspaniałego pięściarza Tadeusza Walaska, wicemistrza olimpijskiego.

Przy okazji organizatorzy złożą hołd również innym zmarłym ziębickim pięściarzom, wychowankom Jana Heimanna. Wśród nich są m.in. jego synowi Erykowi „Bibi” Heimannowi (rekordziście Polski w ilości stoczonych pojedynków – 408!), Marianowi Żurawskiemu i i wielu, wielu innym.

Gośćmi specjalnymi turnieju będą doskonale znani na Dolnym Śląsku Wojciech Bartnik i Kamil Łaszczyk oraz Patryk Szymański i Mariusz Wach. Dodajmy, że W sobotę zawody rozpoczynają się o godz. 16.00, zaś w niedzielę o 11.00. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

heimann_d2013

Dodaj komentarz