PORAŻKA KOSTECKIEGO W ĆWIERĆFINALE 6. ŚWIATOWYCH IGRZYSK WOJSKOWYCH

Niestety bez medalu wróci do kraju Mateusz Kostecki (69 kg), który od niedzieli rywalizował w Yeongju w 6. Światowych Igrzyskach Wojskowych (CISM – Military World Games). Nasz pięściarz po wygraniu dwóch pojedynków, uległ w ćwierćfinale jednogłośnie na punkty (0-3) Rosjaninowi Albertowi Karibyanowi.

Oprócz przeciwnika Kosteckiego, awans do strefy medalowej w wadze z limitem 69 kg wywalczyli Lee Dong-Jin (Korea Południowa), Aslanbek Shymbergenov (Kazachstan) i Huricha Bilige (Chiny). Ten ostatni pokonał wczoraj dość niespodziewanie niejednogłośnie na punkty doświadczonego Niemca Slawę Kerbera.

W ćwierćfinałach doszło do kilku interesujących rozstrzygnięć. Medalu nie zdobędą m.in. doskonale znani na światowych ringach – Kazach Meirim Nursultanov (75 kg, jedyny zwycięzca Tomasza Jabłońskiego w tegorocznych rozgrywkach ligi WSB) oraz Niemiec Albon Pervizaj (91 kg, przed rokiem pokonał m.in. Igora Jakubowskiego). Obaj przegrali nieznacznie na punkty z Algierczykiem Ahmedem Acharem (Nursultanov) i Rosjaninem Dmitriyem Fominem (Pervizaj).