9. ME KOBIET: WIELKI SUKCES POLSKIEGO BOKSU – EWELINA WICHERSKA POWALCZY O ZŁOTY MEDAL!

wicherska

Wspaniała informacja nadeszła przed chwilą z Bukaresztu, gdzie w półfinale 9. Mistrzostw Europy Seniorek, reprezentująca Polskę Ewelina Wicherska (54 kg) pokonała niejednogłośnie na punkty (2-1) tegoroczną mistrzynię Francji, Marine Rostan i awansowała do finału, w którym jutro skrzyżuje rękawice z rutynowaną Włoszką Marzią Davide!

Tym samym Ewelina (znana doskonale kibicom pod panieńskim nazwiskiem Pękalska) co najmniej powtórzy w sobotę wynik ze swoich dwóch najlepszych w karierze startów. Przypominamy, że zawodniczka PKB Poznań w 2006 r. w Warszawie i w 2007 roku w duńskim Vejle zdobyła srebrne medale Mistrzostw Starego Kontynentu.

Jutrzejsza rywalka Eweliny, walcząca w niższej niż dotąd (57 kg) kategorii wagowej, jest w Bukareszcie w doskonałej dyspozycji o czym świadczą jej zwycięstwa m.in. nad Lisą Whiteside (Anglia), Azize Nimani (Niemcy), czy dzisiejszy triumf nad Rosjanką Eleną Savelevą. Mimo to wierzymy, że poznanianka, boksująca z walki na walkę coraz lepiej, jutro stanie na najwyższym stopniu podium i po raz piąty w historii podczas ME usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego.

Przypominamy, że o godz. 17.00 rozpocznie się druga seria walk półfinałowych, w których zobaczymy naszą drugą nadzieję na finał, Kingę Siwą. Zawodniczka SAKO Gdańsk zmierzy się z Rosjanką Anastasiyą Belyakovą.

WYNIKI I SERII WALK PÓŁFINAŁOWYCH [PIĄTEK, 6 CZERWCA 2014 ROKU]

48 KG
Sevda Asenova (Bułgaria) – Ayse Cagrir (Turcja) 3-0
Steluta Duta (Rumunia) – Annemarie Stark (Niemcy) 3-0

54 KG
Marzia Davide (Włochy) – Elena Saveleva (Rosja) 3-0
Ewelina Wicherska (Polska) – Marine Rostan (Francja) 2-1

60 KG
Estelle Mossely (Francja) – Sofia Ochigava (Rosja) 3-0
Katie Taylor (Irlandia) – Denitsa Eliseyeva (Bułgaria) 3-0

69 KG
Stecey Copeland (Anglia) – Clare Grace (Irlandia) 3-0
Elena Vystropova (Azerbejdżan) – Mihaela Cristiana (Rumunia) 3-0

81 KG
Marinela Radu (Rumunia) – Anamarija Marsić (Chorwacja) 2-1
Liliya Durneyeva (Ukraina) – Petra Szatmari (Węgry) 3-0