POLSKO-NIEMIECKA KONSULTACJA SZKOLENIOWA JUNIORÓW W SZCZECINIE

stankiewicz_flagi

Trener Marcin Stankiewicz w ramach współpracy ze  Szkołą Mistrzostwa Sportowego we Frankfurcie nad Odrą  zorganizował wspólną konsultację szkoleniową. Drugiego maja na swój koszt przybędzie do Szczecina z niemieckiej szkoły dwudziestoosobowa grupa kadetów szykująca się do swoich krajowych mistrzostw (14-18 maja).

Do Szczecina przyjedzie także sześciu powołanych na to spotkanie juniorów (dawniej kadetów) w ramach kadry narodowej oraz pięciu, którzy przyjadą na koszt własny, a do całości trenujących dołączy oczywiście dziewięciu kadetów ze Szczecina. W sumie da to 40 osobową grupę, która przez dwa dni będzie ze sobą trenować i sparować. Jest to kolejne już spotkanie szkoleniowe mające na celu wymianę doświadczeń i możliwości konfrontacji międzynarodowej. Do końca roku jest planowanych jeszcze kilka takich spotkań  także w innych grupach wiekowych.

Współpraca z silnym niemieckim ośrodkiem zaowocowała także wspólnym zgrupowaniem naszej seniorskiej kadry, która uda się do Frankfurtu w dniach od 12 do 20 maja. Nasi zawodnicy będą trenować wspólnie z kadrą Niemiec, udającą się pod koniec maja na wojskowe mistrzostw świata (CISM).

źródło: Arkadiusz Szwedowicz

[Fot. Barbara Sańko ©]