DAMIAN KIWIOR: NIE CHCĘ ZAWIEŚĆ TRENERÓW I …SIEBIE SAMEGO

kiwior

- Stać mnie na dobrą walkę – mówi przebywający w Hawanie Damian Kiwior. W nocy z piątku na sobotę bokserzy Hussars Poland spotkają się z Cuba Domadores w meczu siódmej kolejki ligi World Series of Boxing.

- Ciężko przepracowałem okres przygotowawczy, więc nie obawiam się pojedynku z Toledo. Na pewno nie chcę zawieść sztabu szkoleniowego, a przede wszystkim siebie samego – powiedział Damian Kiwior (64 kg), który za rywala ma dwukrotnego wicemistrza świata i brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich 2012 Yasniera Toledo.

Kubańczycy są niepokonani w debiutanckim dla siebie sezonie w lidze WSB. Do tej pory rozegrali tylko dwa mecze przed własną publicznością, oba wygrali po 5-0 z zespołami z Rosji i Meksyku.

- Ostatnią walką udowodniłem, że stać mnie dobre walki i mogę nawiązać pojedynek z każdym zawodnikiem na świecie. Wiadomo, że będzie bardzo ciężko i prawdopodobnie będzie to moja najtrudniejsza walka w życiu, bo przeciwnik jest w ścisłej czołówce kategorii lekkopółśredniej – dodał Damian.

W tym sezonie bokser pochodzący z Tarnowa stoczył dwa dobre pojedynki, choć przegrane, z Azerem Gaybatullą Gadzhialiyevem i Kazachem Aschatem Ualikhanovem. Teraz czeka go trzeci egzamin, być może najtrudniejszy.

- Oglądałem wygraną walkę Toledo z Gadzhialijewem. Na pewno będę starał się narzucić swój styl i swoje tempo walki. Nie dawać się mu skupić, ponieważ jak będę czekał on to z pewnością wykorzysta – powiedział Damian Kiwior.

Kubańczycy wystawiają na mecz z Husarią aż trzech mańkutów (m.in. Toledo) i dwóch zawodników walczących z normalnej pozycji. Ich średnia wieku to 22 lata.

- Kuba jest potęgą boksu. Pięściarze mają w sobie bardzo dużo luzu. Każdy cios wyprowadzają z niezwykłego luzu. Są to ciosy szybkie i bardzo celne, dlatego są najlepsi – uważa podopieczny Huberta Migaczewa.

Dodaj komentarz