WYMAGAJĄCE RYWALKI POLEK W PIERWSZYCH WALKACH 67. MTB „STRANDJA” W SOFII

baku_otwarcie

W bardzo późnych godzinach nocnych z poniedziałku na wtorek (23 lutego) odbyło się losowanie 67. MTB o Memoriał Strandżaty (Strandja) w Sofii. W turnieju ogółem rywalizować będzie w tym siedem reprezentantek Polski. Trener kadr narodowej, Paweł Pasiak, spodziewał się tego, że już od pierwszych walk naszym zawodniczkom przyjdzie rywalizować z czołowymi zawodniczkami Europy, a nawet świata i tak też się w istocie stanie.

Główna nasza uwaga skierowana była oczywiście na trzy wagi olimpijskie, do których zgłoszono najwięcej zawodniczek. W kategorii z limitem 51 kg zaboksuje 28 pięściarek, w 60 kg – 27, zaś w 75 kg – 21. Dla porównania w wadze do 54 kg wystąpi 19 zawodniczek, zaś w 64 kg – 15.

Dzisiaj od rana w ringu zobaczymy sześć Polek – Sandra Drabik (51 kg) skrzyżuje rękawice z rewelacją ub. sezonu, 19-letnia Chinką Chang Yuan, Kinga Siwa (60 kg) stanie oko w oko z Irlandką Shauną Brown, Lidia Fidura (75 kg) zmierzy się z tegoroczną mistrzynią Francji Eriką Guerrier, zaś wyjątkowo boksująca w Sofii w wyższych wagach Angelika Grońska (54 kg) i Aneta Rygielska (64 kg) powalczą z utytułowaną Włoszką Marzią Davide (Grońska) i Algierką Ranią Meslaoui (Rygielska). Szóstą Polka, która wystąpi w Sofii będzie Aleksandra Talaga (64 kg), która zawalczy z Włoszką Valentiną Alberti.

Jutro pierwszy pojedynek stoczy Anna Góralska (54 kg), której rywalka będzie lepsza z pary Si Haijuan (Chiny) – Alice Sramkova (Czechy).