OBÓZ W WIŚLE, MECZ Z LITWĄ I TURNIEJ W TAMPERE W NAJBLIŻSZYCH PLANACH KADRY NARODOWEJ I „HUSARII”

hussars_pierwsza waga

Badaniami w Warszawie w dniach 2-3 listopada rozpoczną bokserzy Rafako Hussars Poland przygotowania do nowego sezonu ligi WSB. W stolicy stawią się m.in. Wicemistrzowie Europy Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg).

– W badaniach diagnostycznych w Instytucie Sportu weźmie udział 16 bokserów kadry narodowej, w tym 8 walczących do tej pory w Husarii – Dawid Jagodziński, Dawid Michelus, Mateusz Polski, Damian Kiwior, Tomasz Jabłoński, Mateusz Tryc, Igor Jakubowski i Roger Hryniuk – powiedział trener Zbigniew Raubo.

4 listopada pięściarze wyjeżdżają na obóz do Wisły. W tej grupie nie będzie Jabłońskiego, Jakubowskiego i Jagodzińskiego, którzy od 8 listopada przebywać będą na zgrupowaniu leczniczym w Krynicy-Zdroju.

– Tej trójki zawodników zabraknie w zaplanowanym na 20 listopada wyjazdowym meczu z Litwą oraz turnieju w Finlandii, który odbędzie się w dniach 18-23 listopada – mówi Zbigniew Raubo.

W meczu z Litwinami polski szkoleniowiec chce dać szansę m.in. Damianowi Kiwiorowi, Mateuszowi Trycowi i Rogerowi Hryniukowi. Z kolei w fińskim Tampere z drużyny „Husarii” boksować ma Dawid Michelus.

– Wciąż szukam nowych twarzy do kadry i Husarii, ale nie wypatrzyłem takich podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Koninie. Dodatkowo słyszę, że np. Sylwek Kozłowski zajął się inną formą zarabiania i nie wiem, czy będzie boksował – dodał trener Raubo.

Złote medale niedawnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyli czterej bokserzy Rafako Hussars Poland - Dawid Jagodziński (49 kg), Dawid Michelus (60 kg), Mateusz Polski (64 kg) i Igor Jakubowski (91 kg).