18. MŚ: DAWID JAGODZIŃSKI NIESTETY BEZ MEDALU. NA TRYBUNACH PACQUIAO I KHAN

manny_doha

Dwie absolutne gwiazdy zawodowego boksu – Manny Pacquiao i Amir Khan – przyglądały się dzisiejszym  walkom ćwierćfinałowym 18. Mistrzostw Świata Seniorów w Boksie. Uwaga pierwszego z nich skierowana była głównie na swojego rodaka, Rogena Ladona (49 kg), który stanął do walki o medal z naszym turniejowym „jedynakiem”, Dawidem Jagodzińskim.

Przez trzy rundy byliśmy świadkami bardzo interesującego pojedynku, w którym rywalizowało dwóch ofensywnie boksujących zawodników, z których nieco skuteczniejszym, był walczący z odwrotnej pozycji Filipińczyk. Ladon, dla którego była to już trzecia wygrana walka podczas turnieju mistrzowskiego, znalazł uznanie całej sędziowskiej trójki, która punktowała zgodnie po 30-27.

W walce o finał Filipińczyk skrzyżuje rękawice z Rosjaninem Vasiliyem Egorovem, który po bardzo dyskusyjnym werdykcie pokonał Mongoła Gankhuyaga Gan-Erdene. Ze zmiennym szczęściem zaboksowali zwycięzcy Tomasza Jabłońskiego (75 kg) oraz Igora Jakubowskiego. Hindus Vikas Krishan uległ jednogłośnie na punkty Egipcjaninowi Hossamowi Bakr Abdinowi, zaś Ukrainiec Gevorg Manulyan sprawił sporą niespodziankę pokonując 2-1 Kazacha Vasiliya Levita. Medalu w Katarze nie wywalczy także mistrz Europy, Petr Khamukov, którego niejednogłośnie na punkty pokonał doskonale znany z młodzieżowych ringów, 19-letni Uzbek Bektemir Melikuziyev, rewelacyjnie boksujący w Dausze.

[Fot. Karim de la Plaine]