18. MŚ: DAWID JAGODZIŃSKI POKONAŁ MEDALISTĘ ME I JEST O KROK OD MEDALU

jagodziński

Miłą niespodziankę sobie i polskim kibicom zrobił dzisiaj mistrz Polski wagi papierowej (49 kg), Dawid Jagodziński. Filigranowy pięściarz rodem z Inowrocławia po bardzo dobrym pojedynku pokonał jednogłośnie na punkty brązowego medalistę tegorocznych Mistrzostw Europy, Bułgara Tinko Banabakova i awansował do ćwierćfinału 18. Mistrzostw Świata w Dausze.

Dwie pierwsze rundy pojedynku bezsprzecznie należały do reprezentanta Polski, który skutecznie przedostawał się do półdystansu, w którym efektownymi akcjami systematycznie budował swoją przewagę nad bardzo wysokim (168 cm) jak na tę kategorię wagową rywalem. Bułgar aż do ostatniego starcia nie mógł znaleźć recepty na agresywnego i sprytnie boksującego Dawida. Dopiero w 3. rundzie, kiedy Polak zaczął odczuwać zmęczenie, Banabakov zaczął nawiązywać wyrównany i miejscami skuteczny bój, co znalazło swoje odzwierciedlenie na kartach punktowych trzech sędziów

Ostatecznie Dawid Jagodziński odniósł nad rywalem jednogłośne na punkty (trzy razy 29-28) i pojedynku, którego stawką będzie medal zaboksuje z równie jak on niewysokim (159 cm) wicemistrzem Azji, Filipińczykiem Rogenem Ladonem. Ten ostatni był autorem pewnego rodzaju niespodzianki, punktując wyraźnie rozstawionego z numerem 1 Meksykanina Joselito Altamirano Velazqueza.