PIĘŚCIARSKIE EMOCJE Z KORONĄ WAŁCZ. PODSUMOWANIE PIERWSZEGO TURNIEJU

korona_turniej

Za nami pierwszy międzynarodowy turniej bokserski organizowany przez KS Korona Wałcz. Mimo, że była to pierwsza tak duża impreza organizatorzy nie zawiedli. Na hali na licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać zmagania na wysokim poziomie ponad 50 pięściarzy z Polski (Olimp Szczecin, Spartakus Szczecin, Sporty Walki Gostyń, Pomorzanin Toruń, Orkan Gorzów Wlkp.), Polonia Leszno, Bombardier Gdynia, Sparta Złotów, Sokół Piła, Róża Karlino oraz Wiktoria Sianów) oraz bardzo silną ekipę zawodników z Ukrainy.

Widzowie mieli okazję zobaczyć 15 walk w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. Możliwość zaprezentowania przed własną publicznością mieli również młodzi pięściarze wałeckiej Korony, których w ringu wystąpiło aż 10. Czwórka z nich odbyła walki pokazowe. Natomiast pozostali stoczyli oficjalne walki turniejowe, gdzie nie byli zbyt gościnni wygrywając cztery z sześciu pojedynków, przy czym dwie walki najmłodszych mimo niekorzystnych werdyktów były bardzo wyrównane, a sędziowie w obu przypadkach byli nie jednogłośni.

Jedną z walk wieczoru był pojedynek Anny Góralskiej, która zmierzyła się z wielokrotną reprezentantką Ukrainy, Marią Pasichną. Mistrzyni Polski wysoko zawiesiła poprzeczkę rywalce od początku mocno nacierając, czym zaimponowała licznie zgromadzonej publiczności. Mimo przewagi w warunkach fizycznych zawodniczki zza wschodniej granicy to wałczanka całą walkę boksowała bardziej dojrzale i silnie punktując Ukrainkę. Anny Góralska, oprócz zwycięstwa została nagrodzona przez widownię owacjami za emocje jakich dostarczyła podczas swojego pojedynku.

Kolejną walką, która  wywołała spore poruszenie widowni było starcie Bartłomieja Zająca ubiegłorocznego Mistrza Polski Młodzików z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski młodzików, zawodnikiem Polonii Leszno. Walka była emocjonująca, obfitowała w częste wymiany ciosów z obu stron, co bardzo przypadło do gustu publiczności. Większą skutecznością i dojrzałością wykazał się wałczanin i to jego ręka powędrowała w górę podczas ogłaszania werdyktu. Swoje walki wygrali również dwaj pozostali zawodnicy wałeckiej Korony. Hubert Adrych, który już za niecały miesiąc będzie walczył w Mistrzostwach Polski pokazał rosnącą formę. Kevin Kokoszka z kolei zdemolował kolejnego przeciwnika w swojej karierze, tym razem ze Szczecina. Najlepszą zawodniczką turnieju została Anna Góralska, a najlepszym zawodnikiem, piąty zawodnik świata Ukrainiec,  Włodimir Fedorak. Otrzymali oni okazałe puchary ufundowane przez dyrektora COS Łukasza Grocholskiego.

- Chcielibyśmy bardzo podziękować Pani Burmistrz, która bardzo wspiera wałecki boks. Dzięki temu nasza młodzież może się rozwijać i rywalizować zarówno w kraju jak i za granicą. Tym razem nie mogło być inaczej i dzięki wsparciu Urzędu Miasta mogliśmy zorganizować taki międzynarodowy turniej.  Kolejny raz mogliśmy liczyć również na wsparcie Starostwa Powiatowego oraz Wojtów Gminy Wałcz. Wójtowie docenili trud najlepszej wałeckiej zawodniczki, tegorocznej Mistrzyni Polski Anny Góralskiej, wręczając jej nagrodę indywidulną. Nieoceniona była również pomoc organizacyjna dyrektora COS Łukasza Grocholskiego. Jak zwykle nie zawiódł nas dyrektor ZEC Andrzej Maślanka, który od lat wspiera adeptów pięściarstwa w naszym mieście. Osobne podziękowania należą się mniejszym sponsorom:hurtowni elektrycznej Elmes, hurtowni Em-De, firmie Klekot, Kasacji Pojazdów z Dobina, hurtowni Transmet Lecha Góreckiego, Ptak Reklamy, Studio 1kadr.pl oraz doktorowi Januszowi Góreckiemu za profesjonalną opiekę medyczną – komentują trenerzy wałeckiej Korony.

WYNIKI WALK TURNIEJOWYCH [zwycięzcy na pierwszym miejscu]        

ADEPCI
46 kg Oskar Jędrasik (Olimp Szczecin) – Grzegorz Żmuda (Korona Wałcz)

MŁODZICY
52 kg Patryk Wielgo (Korona Wałcz) – Aleks Urbaniak (Olimp Szczecin) 2-1
59 kg Hubert Adrych (Korona Wałcz) – Kamil Kwiatkowski (Pomorzanin Toruń) 3-0

KADECI
57 kg Kevin Kokoszka (Korona Wałcz) – Damian Korgól (Spartakus Szczecin) 3-0
75 kg Bartłomiej Zając (Korona Wałcz) – Tomasz Jabłkowski (Polonia Leszno) 3-0
+80 kg Kamil Offman (Orkan Gorzów) – Damian Kłosowski (Pomorzanin Toruń) 3-0

JUNIORKI I JUNIORZY
57 kg Anna Góralska (Korona Wałcz) – Marija Pasichna (Ukraina) 3-0
60 kg Volodimir Fedorak (Ukraina) – Piotr Piejek (Sparta Złotów) 2-1
64 kg Sebastian Korgól (Spartakus) – Kamil Kłopocki (Sporty Walki Gostyń) 3-0
64 kg Dariusz Ziemczyk (Olimp Szczecin) – Vitalij Gorgat (Ukraina) 3-0
64 kg Stiepan Stefanishin (Ukraina) – Paweł Piotrowski (Sokół Piła) 2-1
69 kg Sebastian Wiktorzak (Olimp Szczecin) – Konrad Olszewski (Bombardier) TKO 3
75 kg Konrad Ziółkowski (Olimp) – Michał Bełka (Sparta Złotów) 2-1

SENIORKI I SENIORZY
51 kg Maria Bogutska (Ukraina) – Milena Zglenicka (Pomorzanin Toruń) 3-0
64 kg Marcin Latocha (Róża Karlino) – Rusłan Struk (Ukraina) 3-0

WALKI PUNKTOWANE PRZED TURNIEJOWE           

MŁODZICY
54 kg  Dawid Dawidowski (Bombardier) -Kacper Jędrasik (Olimp Szczecin)

KADETKI I KADECI
60 kg Eryk Wasilewski (Orkan Gorzów Wlkp.) – Konrad Grymaszewski (Spartakus)
63 kg Hubert Benkowski (Bombardier Gdynia) – Łukasz Ślosarczyk (Polonia Leszno)
63 kg Michał Kosowicz (Sporty Walki Gostyń) – Maksymylian Kramarz (Orkan)
80 kg Weronika Gwit (Sparta Złotów) – Magdalena Bober (Sparta Złotów)

Łukasz Butryński