ROSJANKI NA MŚ W NAJMOCNIEJSZYM SKŁADZIE. TO POCZĄTEK OLIMPIJSKIEJ SELEKCJI

SOFIA_OCHIGAVA

Rosjanki – jak pokazuje historia ich dotychczasowych startów – należeć będą do faworytek 8. Mistrzostw Świata, które 16 listopada rozpoczną się w południowokoreańskim Jeju. Trener „Sbornej”, Wiktor Lisicyn, powołał na ten start dziesięć aktualnie najlepszych zawodniczek, w tym wicemistrzynię olimpijską wagi lekkiej (60 kg), Sofię Ochigavę.

Barw Rosji bronic będą: Zoya Isayeva (48 kg), Sayana Sagataeva (51 kg), Elena Saveleva (54 kg), Zinaida Dobrynina (57 kg), Sofia Ochigava (60 kg), Anastasia Belyakova (64 kg), Saadat Abdulaeva (69 kg), Yaroslava Yakushina (75 kg), Svetlana Kosova (81 kg) i Zemfira Magomedalieva (+81 kg).

Zdaniem trenera reprezentacji Rosji, tegoroczne Mistrzostwa Świata będą dla jego podopiecznych pierwszym poważnym elementem selekcji drużyny olimpijskiej.

- Wszystko podporządkowujemy startowi w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W każdej z trzech „olimpijskich” kategorii wagowej mamy w tej chwili liderkę i dwie pełnowartościowe dublerki. W kategorii wagowej do 51 kg są to: Sagataeva, Saveleva oraz Isayeva; w kategorii do 60 kg – Ochigava, Belyakova i Dobrynina; w wadze do 75 kg – Yakushina, Kosova i Abdulaeva. Tak, więc w Korei zaboksuje dziewięć z dziesięciu zawodniczek, które rywalizują o start w Igrzyskach Olimpijskich. Ich dobre wyniki w Korei będą kluczem awansu do drużyny olimpijskiej Jak wiadomo silna konkurencja to najlepsza droga do sukcesu – powiedział rosyjski szkoleniowiec.