MEMORIAŁ STRANDŻATY W SOFII KOLEJNYM TURNIEJEM W CIENIU LIGI WSB?

strandja

W Armeyets Arena w Sofii ruszyła 65. edycja międzynarodowego turnieju o Memoriał Strandżaty (Strandja). Na starcie stanęło 122 zawodników i 31 zawodniczek (tylko w wagach olimpijskich) z 22 krajów. Niestety na starcie zabrakło reprezentantów i reprezentantek Polski, dla których najbliższymi czasie staną do rywalizacji o Mistrzostwo Polski w Kaliszu i Grudziądzu.

Podobnie jak w przypadku niedawno zakończonego turnieju w Debreczynie, w obsadzie bułgarskiego turnieju widocznym jest brak zawodników ze ścisłej światowej czołówki, na co decydujący wpływ ma rosnąca w siłę liga World Series of Boxing, której rozgrywki grupowe trzymają w napięciu aż do 10. kolejki, którą obejrzymy w najbliższy weekend.

Inaczej sprawa się ma z rywalizacją kobiet, których do Sofii przyjechało 31. Wśród nich są m.in. zawodniczki tej klasy co brązowa medalistka ostatnich Igrzysk i mistrzostw świata, Mavzuna Chorayeva z Tadżykistanu (60 kg), wicemistrzyni świata Terry Gordini z Włoch (51 kg), czy brązowe medalistki światowego czempionatu, Natasha Jonas (Anglia, 60 kg) i jej rodaczka Lisa Whiteside (51 kg).

Wczoraj odbyły się pierwsze turniejowe boje, w których doszło do ciekawych rywalizacji, głównie w gronie kobiet. Doświadczona Bułgarka, Stoyka Petrova (51 kg) wyeliminowała (3-0) Rosjankę Zoyę Isayevą, Gordini (51 kg) gładko wypunktowała (3-0) Chinkę Wang Yuyan, zaś Jonas (60 kg) poradziła sobie (3-0) z niższą o głowę Chorayevą.

Dodaj komentarz