VIRT I MALOVANA Z PIERWSZYMI TYTUŁAMI MISTRZYŃ UKRAINY SENIOREK

malovana

W niedzielę w mieście Truskawiec (niedaleko Lwowa) zakończyły się 10. Mistrzostw Ukrainy Kobiet w boksie, w których rywalizowały zarówno seniorki (elite), jak i grupy młodzieżowa (youth) oraz juniorska (dawniej kadetki). W znakomity sposób w rywalizację najlepszych Ukrainek wprowadziły się dwie świetne młode, zaledwie 19-letnie zawodniczki Viktoria Virt (51 kg) i Marina Malovana (57 kg – na zdjęciu z lewej), które zdobyły pierwsze w karierze seniorskie złote medale.

Pierwsza z nich pokonała w finale niejednogłośnie na punkty doświadczoną Tatyanę Kob, zaś druga, którą doskonale pamiętamy z finałowej, przegranej walki z Pauliną Jakubczyk podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy we Władysławowie (2012), pewnie wypunktowała Olgę Nabiyevą.

Oprócz młodych nadziei ukraińskiego boksu, mistrzyniami zostały: Natalya Knyaz (48 kg), Ivanna Krupenia (54 kg), Yulia Tsiplakova (60 kg), Galina Golovchenko (64 kg), Olena Kolesnik (69 kg), Katerina Shambir (75 kg), Liliya Durneyeva (81 kg) i Anastasia Chernokolenko (+81 kg).

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH

JUNIOR (roczniki 1998-1999)

46 kg     Elizaveta Sergeyeva – Olga Voznyak     3-0
48 kg     Veronika Shakshuy – Katerina Rogova     3-0
50 kg     Alona Chernenko – Tereza Zaliznyak     3-0
52 kg     Karina Voronina – Inna Mogilnitska     3-0
54 kg     Nadia Shostak – Elizaveta Demchuk     TKO 1
57 kg     Marta Voitovich – Olexandra Kharitonyuk     3-0
60 kg     Kristina Dyadyo – Veronika Kasimova     TKO 1
63 kg     Anastasia Chernetska – Dina Rodichkina     3-0
66 kg     Yulia Stoyka – Anastasia Shpanyuk     3-0
70 kg     Karolina Makhno – Svitlana Gorshchuk     TKO 2
75 kg     Nadia Zhokhina – Irina Fedorchuk     WO.
80 kg     Anastasia Kosmirak (zgłoszono tylko jedną zawodniczkę)
+80 kg     Anna Rostopchina     (zgłoszono tylko jedną zawodniczkę)

YOUTH (roczniki 1996-1997)

48 kg     Zoriana Boykiv – Elizaveta Kalinichenko     3-0
51 kg     Inna Plotnitska – Anastasia Kovalchuk     3-0
54 kg     Inna Kovalenko – Marianna Maksimov     3-0
57 kg     Oksana Chernishova – Irina Yaskova     3-0
60 kg     Anzhelina Bondarenko – Valeria Manchak     3-0
64 kg     Anna Maksimova – Katerina Livik     3-0
69 kg     Anna Bilous – Yulia Evgrafova     WO.
75 kg     Elizaveta Sayushkina – Anna Boyko     2-1
81 kg     Olga Zabolotnya – Viktoria Arzumanova     3-0
+81 kg     Irina Vinnik (zgłoszono tylko jedną zawodniczkę)

ELITE

48 kg     Natalia Knyaz (ur. 1991) – Svetlana Vasilevskaya (1994) 3-0
51 kg     Viktoria Virt (1995) – Tatyana Kob (1987) 2-1
54 kg     Ivanna Krupenia (1990) – Maria Bogutska (1994) 3-0
57 kg     Marina Malovana (1995) – Olga Nabiyeva (1992) 3-0
60 kg     Yulia Tsiplakova (1982) – Natalia Martyukhina (1992) 3-0
64 kg     Galina Golovchenko (1994) – Anna Okhrey (1990) 3-0
69 kg     Olena Kolesnik (1990) – Ivanna Lutchak (1995) WO.
75 kg     Katerina Shambir (1986) – Nila Lipska (1990) 3-0
81 kg     Liliya Durnyeva (1980) – Liliya Shevchuk (1995) WO.
+81 kg     Anastasia Chernokolenko (1993) – Alona Kapsha (1994) 3-0

Dodaj komentarz