START PROJEKTU AIBA PRO BOXING. W KOMITECIE RANKINGOWYM ADAM KUSIOR

Siedmiu członków Komitetu ds. Selekcji i Rankingu APB (AIBA Pro Boxing) spotkało się wczoraj w siedzibie Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu Amatorskiego (AIBA) w Lozannie aby dokonać pierwszego zestawienia rankingowego, w którym znalazło się miejsce dla 80 zawodników, którzy niebawem staną do rywalizacji w formule APB.

Przez ponad dwa dni wspomniany Komitet, w którego składzie zasiadają Osvaldo Bisbal (Argentyna) – jako przewodniczący, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego – Adam Kusior, Abdellah Bessalem (Algeria), Franco Falcinelli (Włochy), Serik Konakbayev (Kazachstan), Helmut Ranze (Niemcy) i Tom Virgets (USA), dokonał szczegółowej analizy wstępnej listy, na której znalazło się 120 zawodników z około 40 krajów. Biorąc pod uwagę ich osiągnięcia i sportowy potencjał, Komitet wybrał najlepszą „80″ (po 8 zawodników w każdej z 10 kategorii wagowych).

Projekt APB oficjalnie wystartuje już w czerwcu i będzie przebiegał w dwóch etapach: wstępne walki rankingowe, trwające przez 6 rund po 3 minuty (czerwiec – lipiec), oraz walki mistrzowskie przez 8 rund po 3 minuty (wrzesień -grudzień).

Dodaj komentarz