PRZEMEK MAJEWSKI O PRZYGOTOWANIACH DO WALKI Z CURTISEM STEVENSEM

majewski01

- Jak oceniasz swoje szanse w walce z  Curtisem Stevensem, niektórzy nie dają ci ich za wiele.
Przemysław Majewski: Dla mnie najważniejsze jest, że na treningach daję z siebie wszystko i to, że zanim wejdę do ringu będę mógł z czystym sumieniem powiedzieć, że jestem do niej bardzo dobrze przygotowany. Przygotowuje się do tej walki bardzo solidnie. Widziałem walki Stevensa i widać, że ma on bardzo silny cios, będę zatem starał się mu schodzić z linii ciosu, by za dużo nie oberwać.Jednocześnie nie pozostanę mu dłuży i będę też zadawał ciosy. Mam nad nim przewagę fizyczną, jestem wyższy i mam dłuższe ramiona. Grzechem byłoby tego nie wykorzystać.

- Na jakim etapie są twoje przygotowania do tego starcia?
PM: Obecnie koncentrujemy się główne na treningu bokserskim. Trenuję kombinacje ciosów na worku bokserskim i gruszce, walka z cieniem. Skacze na skakance. Oczywiście  również dużo biegam na dłuższe dystanse oraz szybkie sprinty. W treningu bokserskim stosuje ćwiczenia z Cross Fit, które poprawiają moją kondycję  i wytrzymałość.  Mam też  sparingi z 3 partnerami, którzy dają mi nieźle do wiwatu. Na tydzień przed walką zwolnię tempo przygotowań by nie być przetrenowany. Później tylko relaks i koncentracja na walce.

- Twoja najbliższa walka będzie w piątek, zaś w sobotę Artur Szpilka zmierzy się z Bryantem Jenningsem  w nowojorskim  Theater at Madison Square. Kibice będą mieli problem na którą gale przyjechać…
PM: To niech przyjadą zarówno na moją walkę jak i na Artura, któremu będę z całego serca kibicował. Cieszę się, że Artur przeciera sobie ścieżki w amerykańskim boksie. To młody i zdolny pięściarz. Jednocześnie zapraszam wszystkich fanów boksu na moją walkę do Atlantic City.  A tych, którzy nie dadzą rady tam przyjechać, zapraszam przed ekrany telewizorów. Moja walka z Curtisem Stevensem będzie transmitowana na żywo przez amerykańską stację NBC sport – tą samą, która pokazuje walki Tomasza Adamka. Będzie to mój debiut przed tak liczną telewizyjną publicznością. Zrobię wszystko by wygrać ten pojedynek.

Material Prasowy/Majewski Team

Dodaj komentarz