IRLANDCZYCY ZAGWARANTUJĄ W KIELCACH BOKSERSKIE EMOCJE

sheehan

Nie ma chyba przesady w stwierdzeniu, że Irlandczycy – niezależnie od tego w jakim składzie przyjeżdżają na zawody – są gwarancją wielkich emocji. Wrodzona ambicja, siła, niezłomność i chęć rywalizacji, w połączeniu z klasą sportową sprawiają, że w ostatnich latach zawodnicy z Zielonej Wyspy należą do najlepszych w Europie. Dlatego cieszy nas, że w Kielcach, podczas 2. Memoriału im. Leszka Drogosza zobaczymy czteroosobową ekipę z Irlandii.

Na jej czele staną dwaj tegoroczni mistrzowie Irlandii, Michael O`Reilly (75 kg) i Cornelius „Con” Sheehan (+91 kg – na zdjęciu) oraz ubiegłoroczny czempion, Ross Hickey (64 kg). Pierwszy z nich, młodzieżowy wicemistrz Europy z 2011 roku, reprezentował swój kraj podczas sierpniowych Mistrzostw Unii Europejskich w Sofii, przegrywając w finale z młodym Francuzem Christianem M’Billi Assomo, drugi, mający za sobą walki w lidze WSB, bez powodzenia rywalizował w Mistrzostwach Świata w Baku (2011) i Ałmatach (2013), ulegając w eliminacjach Roberto Cammarelle z Włoch i Kubanczykowi Yoandrisowi Toiracowi. Najwiekszym sukcesem Sheehana jest wywalczenie złotego medalu Mistrzostw Unii Europejskiej w Odense (2009), gdzie jednakże wygrał dwie walki z zawodnikami przeciętnej klasy.

Najstarszy z tego towarzystwa, 27-letni Hickey uchodzi za niespełniony talent. W 2008 roku w Liverpoolu wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy wagi lekkiej, ulegając w walce o finał Białorusinowi Vazgenowi Safaryantsowi, lecz wcześniej wygrał dwa pojedynki, eliminując m.in. Ukraińca Olexandra Klyuchko.