OŚMIU AKTUALNYCH MISTRZÓW USA WYSTĄPI PODCZAS 2. MEMORIAŁU IM. LESZKA DROGOSZA

Coraz mniej czasu pozostało do rozpoczęcia 2. Memoriału im. Leszka Drogosza, który startuje już 15 września. Tymczasem organizatorzy odnotowują kolejne zgłoszenia do turnieju, który w tym roku znalazł się w oficjalnym kalendarzu AIBA i EUBC. W związku z powyższym do startu w Kielcach swój akces zgłosiło jak dotąd 17 reprezentacji, wśród których na szczególną uwagę zasługuja Amerykanie.

Zza Oceanu do Polski przyleci bowiem aż dziesięcioosobowy team, w składzie którego będzie 8 tegorocznych mistrzów – Malik Jackson (52 kg), JaRico O`Quinn (56 kg), Genaro Gamez (60 kg), Abraham Nova (64 kg), Jose Alday (69 kg), LeShawn Rodriguez (75 kg), Joshua Temple (91 kg) i Cam Awesome (+91 kg) oraz dwóch wicemistrzów USA ze SpokaneJoshua Franco (49 kg) i Jasper McCargo (81 kg). Dodajmy, że Jackson, Alday, Rodriguez i Awesome to złoci medaliści amerykańskiego czempionatu z 2013 roku.
mistrzowieUSA
Trzech z nich Gameza, Aldaya i Awesome`a widzieliśmy w akcji w Warszawie podczas tegorocznego MTB im. Feliksa Stamma. Wówczas ten ostatni (na zdjęciu) stanął na najwyższym stopniu podium oraz otrzymał nagrodę dla najlepszego zagranicznego zawodnika turnieju.

Wiele wskazuje na to, że będzie to trzon kadry olimpijskiej USA, która startem podczas Mistrzostw Świata w Ałmatach (2013) rozpoczęła przygotowania do Igrzysk w Rio de Janeiro (2016). W Kazachstanie wystapiło czterech pięściarzy, których zobaczymy w Kielcach – Jackson, Alday, Rodriguez i Awesome. Najdalej – do 1/8 finału – dotarł ten ostatni, przegrywając na punkty z azerskim siłaczem, Magomedrasulem Medzhidovem. Miesiąc wcześniej Awesome i Alday dotarli do finału Mistrzostw Panamerykańskich w Santiago de Chile. Pierwszy z nich uległ znakomitemu Brazylijczykowi Evertonowi Lopesowi, a drugi przegrał z młodym Kubańczykiem Yoandrisem Toiracem.