SARAH OURAHMOUNE – GWIAZDA FRANCUSKIEGO BOKSU OLIMPIJSKIEGO WRÓCIŁA DO RYWALIZACJI

sarah-ourahmoune-2

Francuskich kibiców boksu olimpijskiego ucieszyła zapewne wiadomość, że po ponad dwuletniej przerwie na światowe ringi wróciła wicemistrzyni świata z Ningbo (2008) i Europy z Rotterdamu (2011) wagi muszej (51 kg), 32-letnia dzisiaj Sarah Ourahmoune.

Pięciokrotna mistrzyni Francji seniorek, znana z rywalizacji m.in. z Kingą Ruszczyńską i Karoliną Michalczuk, zawiesiła swoja karierę zawodniczą po przegraniu na Mistrzostwach Świata w Qinhuangdao (2012) kwalifikacji olimpijskich. Sarah w decydującej o awansie olimpijskim walce uległa (15-21) Stoyce Petrovej, dzięki czemu to Bułgarka a nie ona skrzyżowała w ćwierćfinale rękawice z Karoliną Michalczuk.

Ourahmoune zamierzała definitywnie zakończyć pięściarską karierę, urodziła córkę i po …16 miesiącach ponownie stanęła do międzynarodowej rywalizacji podczas trwającego właśnie w Turcji Memoriału Ahmeta Comerta. Jej celem na ten rok jest start w Mistrzostwach Świata w Jeju, ale by zdobyć miejsce w kadrze narodowej będzie musiała wygrać rywalizację z młodszą o 13 lat Vassilą Lkhadiri.