MINI MECZ POLSKA-WĘGRY DLA RYWALEK. TRIUMF CZTERECH POLSKICH JUNIOREK

paulina_pszczoła

W I serii dzisijeszych walk 9. Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet – podobnie jak wczoraj przed południem – rywalizowały zawodniczki z grup wiekowych Junior oraz Youth. Pierwsze z nich stoczyły pojedynki finałowe, które w pewnym sensie wyglądały na mini mecz Polska-Węgry. Bratankowie przywieźli do Gliwic swój najsilniejszy skład, stąd obecność w finałach aż siedmiu Madziarek nikogo nie zdziwiła. Szkoda tylko, że ze wspomnianej rywalizacji aż czterokrotnie (na pięć walk) zwycięsko wyszły rywalki. Jedna z nich, Alexandra Viglasi, zwyciężczyni kategorii z limitem 52 kg otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju w swojej grupie wiekowej.

Zawiodła nas nieco aktualna wicemistrzyni Europy juniorek Weronika Pławecka (MOSM Tychy, 75 kg), która uległa mistrzyni Węgier, Fanni Szokol, tej samej, którą pokonała jednogłośnie na punkty w Asyżu w półfinale wspomnianych ME. Koleżanka klubowa i reprezentacyjna Weroniki, Partycja Komudzińska (46 kg), nie sprostała brązowej medalistce mistrzostw Węgier juniorek, Beatrix Kalamar, która wydawała się w zasięgu naszej młodziutkiej zawodniczki. Jedyną Polką, która pokonała rywalkę znad Dunaju była inna zawodniczka z Tychów, Dominika Huczek (50 kg), punktując pewnie Ilonę Nagy. Na wyróżnienie ponownie zasłużyła złota medalistka tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Paulina Pszczoła (J&J Sport Center Kraków – na zdjęciu z lewej), tym razem zwyciężając juniorską mistrzynię Niemiec, Ramonę Graeff.

W rywalizacji zawodniczek z grupy młodzieżowej czekaliśmy na pojedynek dwóch kadrowiczek – Mireli Balcerzak (BKS Skorpion Szczecin, 54 kg) i Anny Góralskiej (Korona Wałcz). Tej pierwszej udał się rewanż za tegoroczną przegraną w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski i w finale zaboksuje ona z Klaudią Szostek (BKS Jastrzębie).

WYNIKI I SERII WALK  [SOBOTA, 6 WRZEŚNIA 2014 ROKU]

JUNIOR (dawniej KADETKI) – FINAŁY

46 kg
Beatrix Kalamar (Węgry) – Patrycja Komudzińska (MOSM Tychy) 3-0

50 kg
Dominika Huczek (MOSM Tychy) – Ilona Nagy (Węgry) 3-0

52 kg
Alexandra Viglasi (Węgry) – Natalia Antczak (BKS Skorpion Szczecin) 3-0

54 kg
Paulina Pszczoła (J&J Sport Center Kraków) – Ramona Graeff (Niemcy) 2-1

57 kg
Annamaria Solymosi (Węgry) – Weronika Dąbrowska (BKS Jastrzębie) 3-0

60 kg
Paulina Mazur (GUKS Carbo Gliwice) – Katarzyna Bujko (BKS Jastrzębie) 3-0

63 kg
Bernardett Gall (Węgry) – Tunde Kiss (Węgry) 3-0

75 kg
Fanni Szokol (Węgry) – Weronika Pławecka (MOSM Tychy) 2-1

80 kg
Patrycja Kiwak (BKS Skorpion Szczecin) – Aleksandra Smuklerz (Radomiak Radom) 3-0

YOUTH (dawniej JUNIORKI) – PÓŁFINAŁY

57 kg
Klaudia Szostek (BKS Jastrzębie) – Blanka Zabrzuch (Broń Radom) 3-0
Mirela Balcerzak (BKS Skorpion Szczecin) – Anna Góralska (Korona Wałcz) 3-0

75 kg
Ewa Moniak (Radomiak Radom) – Klaudia Pachuła (GUKS Carbo Gliwice) 3-0