KONFERENCJA PRASOWA PRZED 2. MEMORIAŁEM IM. LESZKA DROGOSZA

drogosz_mini

Wczoraj w hotelu Binkowski w Kielcach odbyła się konferencja prasowa promująca 2. Memoriał im. Leszka Drogosza, który w dniach 16-20 września będzie rozgrywany się w stolicy Województwa Świętokrzyskiego. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to jedna z najlepszych imprez pięściarskich w Polsce.

- Będzie to wielki turniej, w którym wystąpią bokserzy ze światowej czołówki. Już w tym tygodniu wielcy artyści z Radomia przywiozą popiersie Leszka Drogosza wykonane z brązu, który zostanie ustawiony w okolicach kieleckiej Hali Legionów – mówił Jan Gierada, prezes Okręgowego Świętokrzyskiego Związku Bokserskiego.

- To wspaniały sprawdzian dla naszych bokserów, który będą przygotowywać się do kolejnych igrzysk olimpijskich. W Kielcach nasi kadrowicze spotkają się z jedynymi z najlepszych pięściarzy na świecie. Mam nadzieje, że ten turniej zakorzeni się w Kielcach. Urasta on do rangi światowej i mam nadzieje, że będzie on zawsze trzymał taki poziom – mówił Jerzy Baraniecki, asystent trenera kadry narodowej seniorów.

źródło: Kamil Markiewicz, echodnia.eu

drogosz