MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA EUROPY W 2015 ROKU ODBĘDĄ SIĘ W KOŁOBRZEGU?

womanboxing01

Wczoraj prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek i prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego Aleksander Nazarov podpisali list intencyjny dotyczący organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Mistrzostwa miałyby się odbyć na przełomie maja i czerwca lub w październiku 2015 roku na dwóch ringach w kołobrzeskiej hali Millenium. Ponad 400 zawodników, szkoleniowców i lekarzy przez 10 dni mogłoby mieszkać w hotelach 4-gwiazdkowych w Kołobrzegu. Decyzja czy Mistrzostwa Europy odbędą się w Kołobrzegu zapadnie za dwa miesiące.

- 12 maja w Warszawie przekazuję list intencyjny członkowi AIBA – Międzynarodowej Federacji Boksu i ten dokument jedzie do Lozanny do centrali. I w Lozannie zapadnie decyzja czy przydzielają nam – powiedział na antenie Radia Koszalin Aleksander Nazarov.

Przypominamy, że byłby to drugi w historii tego regionu turniej pięściarski o tak wysokiej randze. W sierpniu 2009 roku Szczecin oraz niemieckie miasto Schwedt zorganizowały 21. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, w których nasza reprezentacja zdobyła srebrny (Cezary Samełko) i trzy brązowe medale (Kamil Łaszczyk, Krystian Sielawa i Kamil Gardzielik).