ALEXAS KUBICKA I DARIA PARADA MŁODZIEŻOWYMI MISTRZYNIAMI EUROPY

budva2020

Wielkim sukcesem polskiego boksu olimpijskiego zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Budvie. Podopieczne trenerów Tomasza Dylaka i Adama Spiechy zdobyły 6 medali (w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe). Na szczególne gratulacje zasłużyły oczywiście obie mistrzynie – Alexas Kubicka (51 kg), która pokonała dzisiaj (3-2) Rosjankę Anastasiyę Kirienko oraz Daria Parada (75 kg), która po raz drugi w karierze dała lekcję boksu innej Rosjance, Margaricie Zuevej. Mimo przegranej dumna ze swojego startu powinna być trzecia nasza finalistka, Izabela Rozkoszek (57 kg), która na punkty pokonała faworytka gospodarzy, utytułowana na młodzieżowych ringach, Bojana Gojkovic.

Dzisiaj w sporcie trzeba wykorzystywać swoje szanse. Faktem jest, że MME w Budvie nazwane zostały „Mistrzostwami Europy Wschodniej”, bowiem w zawodach wystąpiły głównie reprezentacje krajów byłego bloku wschodniego. Za kilka miesięcy nikt nie będzie jednak pamiętał o tym, że do Czarnogóry nie przyjechały zazwyczaj silne w tych kategoriach wiekowych drużyny z Wysp Brytyjskich (przynajmniej Anglia i Irlandia), Turcji, Włoch, Francji, Niemiec, czy też Węgier. Zatem gratulacje dla medalistek! Celebrujmy sukces.