Tag Archives: Alexas Kubicka

15. MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA KOBIET PRZESZŁY DO HISTORII

lidia_fidura_cet

W Gliwicach zakończyły się wczoraj 15. Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie. Mimo skromniejszej obsady zawody stały na dobrym poziomie i kibice w hali, jak i przed monitorami komputerów, byli świadkami wielu ciekawych rywalizacji. Wśród kilkunastu Polek, które stanęły na najwyższym stopniu podium była m.in. ulubienica miejscowej publiczności Lidia Fidura (+81 kg), która w Gliwicach wygrała już po raz 12!

Wśród seniorek w sobotę najcenniejsze zwycięstwa odniosły Sandra Drabik (51 kg), Natalia Barbusińska (64 kg), Karolina Koszewska (69 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg), zaś w czwartek Wiktoria Rogalińska (54 kg) i Aneta Rygielska (60 kg).

WYNIKI WALK [5 WRZEŚNIA 2020 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

JUNIORKI
51 KG Alexas Kubicki – Veronika Zajicova (Czechy) 5-0
51 KG Olimpia Konczalska – Julia Kabzińska 4-1
54 KG Claudia Totova (Czechy) – Iga Kołodziejczyk 5-0

SENIORKI
48 KG Nicole Durikova (Słowacja) – Angelika Mięgoć 5-0
51 KG Sandra Drabik – Natalia Rok 5-0
54 KG Nikolina Cacić (Chorwacja) – Wiktoria Rogalińska 5-0
57 KG Sandra Kruk – Karolina Tracz 5-0
60 KG Aneta Rygielska – Sandra Kos (Chorwacja) 5-0
64 KG Natalia Barbusińska – Aleksandra Talaga RSC 1
69 KG Karolina Koszewska – Natalia Marczykowska 5-0
75 KG Agata Kaczmarska – Martina Schmoranzova (Czechy) 4-1
+81KG Lidia Fidura – Bara Suchankova (Czechy) 5-0

WYNIKI WALK [4 WRZEŚNIA 2020 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

KADETKI
52 KG Milena Mandziej – Aneta Temich 5-0
54 KG Natalia Graś – Oliwia Gołębiewska 4-1
57 KG Natalia Wojciechowska – Julianna Mrozińska 5-0
60 KG Roksana Hajduk – Małgorzata Pępek 5-0
63 KG Karolina Kuhn – Kinga Rewińska 3-2
75 KG Sandra Lipińska – Aleksandra Jankowiak 5-0

JUNIORKI
57 KG Julia Szeremeta – Ewelina Malinowska WO.
57 KG Izabela Rozkoszek – Martyna Bruch 5-0
60 KG Dagmara Kaliszan – Anna Jałocha 5-0
64 KG Kristyna Vaclavikova (Czechy) – Martyna Janc RSC 1
81 KG Barbara Marcinkowska – Oliwia Toborek 4-1

SENIORKI
69 KG Natalia Marczykowska – Julia Chudy 5-0
69 KG Karolina Koszewska – Berit Loomagi (Estonia) 5-0

WYNIKI WALK [3 WRZEŚNIA 2020 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

KADETKI
54 KG Natalia Graś – Magdalena Małkowska 5-0
54 KG Oliwia Gołębiewska – Maja Niedźwiecka 5-0

JUNIORKI
51 KG Veronika Zajicova (Czechy) – Olimpia Konczalska 5-0
51 KG Alexas Kubicki – Julia Kabzińska 5-0
54 KG Iga Kołodziejczyk – Karolina Wójcik RSC 2
57 KG Martyna Bruch – Ewelina Malinowska 5-0
57 KG Izabela Rozkoszek – Julia Szeremeta 4-1
60 KG Anna Jałocha – Joanna Korajczyk RSC 1
60 KG Dagmara Kaliszan – Julia Kalecińska 4-1
+81KG Martyna Jancelewicz – Natalia Żybura RSC 1

SENIORKI
148 KG Angelika Mięgoć – Natalia Żygadło RSC 1 (kontuzja)
48 KG Nicole Durikova (Słowacja) – Beata Rdest RSC 2
54 KG Nikolina Cacić (Chorwacja) – Agnieszka Kurzaj 5-0
54 KG Wiktoria Rogalińska – Hrvojka Ćudina (Chorwacja) 4-1
57 KG Karolina Tracz – Klaudia Simsak 5-0
57 KG Sandra Kruk – Natalia Zawalińska WO.
60 KG Aneta Rygielska – Marija Malenica (Chorwacja) 5-0
60 KG Sara Kos (Chorwacja) – Monika Puzio 5-0
64 KG Aleksandra Talaga – Angelika Sobala 5-0
64 KG Natalia Barbusińska – Joanna Frąszczak RSC 1
75 KG Agata Kaczmarska – Laura Kowalska RSC 1
75 KG Martina Schmoranzova (Czechy) – Patrycja Grzywińska WO.

108 ZAWODNICZEK NA STARCIE 15. MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTW ŚLĄSKA

mms2020

Wczoraj w Gliwicach rozpoczęły się 15. Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie. W ringowe szranki stanie w sumie 108 zawodniczek w trzech grupach wiekowych (42 seniorki, 31 juniorek i 35 kadetek). W pierwszym dniu zawodów zobaczyliśmy 13 pojedynków.

Dzisiaj od godz. 17.00 czekają nas kolejne emocje związane z 15 kolejnymi walkami, w których zobaczymy m.in. reprezentantki Polski juniorek Julię Szeremetę (57 kg), Wiktorię Tereszczak (69 kg) i Darię Paradę (75 kg) oraz seniorek Karolinę Koszewską (69 kg) i Agatę Kaczmarską (75 kg).

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [31 SIERPNIA 2020 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

KADETKI
46 KG Izabela Iwaniuk – Emilia Kościelska 3-2
48 KG Małgorzata Osinka – Wioletta Ptak 5-0
52 KG Julia Wasiakowska – Milena Mandziej 3-2
57 KG Natalia Wojciechowska – Julia Zygmańska 5-0
60 KG Julianna Rutkowska – Roksana Hajduk 5-0
63 KG Aleksandra Cyrek – Zuzanna Kamińska 5-0
75 KG Oliwia Czerwińska – Aleksandra Jankowiak 5-0

JUNIORKI
51 KG Alexas Kubicki – Olimpia Konczalska RSC 2
51 KG Veronika Zajicova (Czechy) – Julia Kabzińska 5-0
54 KG Klaudia Totova (Czechy) – Karolina Wójcik RSC 1
60 KG Dagmara Kaliszan – Karolina Petrova (Czechy) 5-0

SENIORKI
48 KG Nicole Durikova (Słowacja) – Anna Olczak 5-0
51 KG Sandra Drabik – Kinga Mięgoć RSC 1

ZOFIA STACHOWIAK MEDALISTKĄ 10. ME KADETEK W GAŁACZU

mek2019

16-letnia Zofia Stachowiak (70 kg), broniąca tytułu mistrzyni Starego Kontynentu, pokonała w ćwierćfinale 10. Mistrzostw Europy Juniorek (dawniej zwanych kadetkami) w Gałaczu pewnie, choć niejednogłośnie na punkty (4-1) Rosjankę Darię Bazhenovą i jest na dobrej drodze, by ponownie zdobyć prymat w Europie.

W pojedynku o finał pięściarka KSW Gostyń skrzyżuje rękawice z Rumunką Beatrice Moldovan, która dzisiaj wyeliminowała (3-2) Irlandkę Shaunę Doherty. Do strefy medalowej nie zdołała niestety awansować druga z boksujących w poniedziałek Polek, Alexas Kubicka (48 kg), która uległa 2-3 Włoszce Federice Lombardo.

Jutro w walkach ćwierćfinałowych zobaczymy trzy Biało-Czerwone: Julię Szeremetę (50 kg), Nikolę Prymaczenko (54 kg) i Barbarę Marcinkowską (75 kg). Pierwsza zaboksuje z Rumunką Diana Brinzą, druga z Niemką Fenją Sturzenbecher a trzecia z Rumunką Robertą Andrei.

9. MEJ: CZTERY MEDALE Z LOSOWANIA I DWIE ELIMINACYJNE PORAŻKI POLEK W PIERWSZYM DNIU

Boks Kobiet 01

W rosyjskiej Anapie rozpoczęły się 9. Mistrzostwa Europy Juniorek (zwanych dawniej kadetkami), w których tradycyjnie występują Polki. W pierwszym dniu turnieju w ringu, w pojedynkach 1/8 finału,  zaprezentowały się dwie z dziewięciu Biało-Czerwonych: Julia Szeremeta (48 kg) i Alexas Kubicka (50 kg), którym przypadł w udziale zaszczyt stoczenia walk nr 1 na ringach A i B. Niestety obie przegrały niejednogłośnie na punkty (2-3). Pierwsza uległa brązowej medalistce ubiegłorocznych MEJ, Turczynce Melikenur Gunes, zaś drugą pokonała Niemka Melissa Rempel.

Jeśli chodzi o samo losowanie, to dało ono Polkom aż cztery medale, gdyż Zofia Stachowiak (70 kg), Daria Parada (75 kg), Martyna Jancelewicz (80 kg) i Oliwia Toborek (+80 kg) pierwsze walki w Anapie stoczą w półfinałach. Oto jak losowały Polki:

52 KG Karolina Ampulska (10 zawodniczek): 11 października (1/4 finału) z Darą Ganchevą (Bułgaria)
54 KG Nikola Prymaczenko (10 zawodniczek): 11 października (1/4 finału) z Aleksandrą Tikhonovą (Rosja)
66 KG Natalia Szymczak (7 zawodniczek): 11 października (1/4 finału) z Alina Chaiką (Białoruś)
70 KG Zofia Stachowiak (5 zawodniczek): 15 października (1/2 finału) z Melissą Gemini (Włochy)
75 KG Daria Parada (6 zawodniczek): 15 października (1/2 finału) z Duydu Ozturk (Turcja)
80 KG Martyna Jancelewicz (6 zawodniczek): 15 października (1/2 finału) z Marią Proskunovą (Rosja)
+80KG Oliwia Toborek (4 zawodniczki): 15 października (1/2 finału) z Rachel Hawkes (Irlandia)