Archiwum: Listopad 2020

91. MP SENIORÓW W BOKSIE: 104 ZAWODNIKÓW Z 55 KLUBÓW RYWALIZUJE O PRYMAT W KRAJU

kadra2020

15 listopada w Wałczu rozpoczęły się 91. Mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Do zawodów zgłosiło się 104 zawodników z 55 klubów, reprezentujących 14 Okręgowych Związków Bokserskich. W przeciwieństwie do rozgrywanego równolegle turnieju kobiet, w którym zanotowano dramatycznie niska frekwencję, do Wałcza przyjechała czołówka polskich pięściarzy. Dzisiaj poznamy finalistów. Oto wyniki walk eliminacyjnych i ćwierćfinałowych.

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [16 LISTOPADA 2020 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

75 KG
Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) – Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) 5-0
Mateusz Kałecki (KB Zagłębie Konin) – Alan Boruta (Boxing Team Gosiewski Wrocław) 5-0
Mateusz Pawłowski (BKB Magic Boxing Brzesko) – Szymon Kajda (JKB Jawor Team Jaworzno) 5-0
Dawid Oerlich (KS Ring Kociewie) – Sławomir Malinowski (KS Wisła Tczew) 4-1

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [16-17 LISTOPADA 2020 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Maciej Jewdokin (KB Legia Warszawa) – Daniel Jermak (MKB Mazur Ełk) RSC 1
Przemysław Jańczuk (KS SAKO Gdańsk) – Grzegorz Brynda (RUSHH Kielce) WO.

63 KG
Bartłomiej Przybyła (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Tomasz Skoczylas (KS Start Częstochowa) RSC 3
Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) – Piotr Drożyński (KA Paco Lublin) RSC 1
Mateusz Konaszczyc (Legia Fight Club Warszawa) – Arkadiusz Zając (KS Korona Wałcz) 5-0
Filip Szpakowicz (BKS Skorpion Szczecin) – Daniel Dołowy (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) RSCI 2
Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk) – Piotr Tobolski (Imperium Boxing Wałbrzych) 4-1

69 KG
Patryk Głuch (KS Ring Busko Zdrój) – Adam Olesiński (KS Start Częstochowa) 5-0
Michał Jarliński (KB Champion Włocławek) – Kacper Leżański (TS Wisła Kraków) 5-0
Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów) – Mateusz Orynek (SKB Skarżysko Kamienna) 5-0
Adrian Krukowski (MKB Mazur Ełk) – Szymon Brząkała (Legia Fight Club Warszawa) 5-0
Dominik Kida (RKB Wisłok Rzeszów) – Marcin Latocha (KB Karlino) 5-0

75 KG
Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce) – Paweł Michalik (Legia Fight Club Warszawa) RSC 2
Bartosz Skórka (KKS Sporty Walki Poznań) – Krystian Szymański (ŁKS Łokietek Brześć Kujawski) 5-0
Aleksander Bereżewski (KS Red Gloves, Warszawa) – Hubert Kwapisz (Legia Fight Club Warszawa) RSC 3
Kamil Urbański (Boxing Team Gosiewski Wrocław) – Hubert Kaczmarek (Niestowarzyszony – Śląsk) 5-0
Rafał Perczyński (KS SAKO Gdańsk) – Paweł Rumiński (Legia Fight Club Warszawa) 5-0
Filip Ptasiński (BKB Magic Boxing Brzesko) – Karol Krawczyk (SKB Skarżysko Kamienna) 5-0
Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) – Mateusz Kałecki (KB Zagłębie Konin) 5-0
Mateusz Pawłowski (BKB Magic Boxing Brzesko) – Dawid Oerlich (KS Ring Kociewie) 5-0

81 KG
Wiktor Szadkowski (KS Stara Szkoła Boksu Lublin) – Bartłomiej Włodarczyk (UKS Włókiennik Łódź) RSCI 1
Janusz Chrzanowski (BKS Sokół Gliwice) – Bartosz Kilian (Klub Boxing Trzemeszno) 5-0
Piotr Szczukowski (KS SAKO Gdańsk) – Damian Cieślik (KS Stara Szkoła Boksu Lublin) 3-2
Daniel Adamiec (RUSHH Kielce) – Krzysztof Gojny (JKB Jawor Team Jaworzno) 5-0
Kacper Derda (BKS Skorpion Szczecin) – Krystian Buriański (RUSHH Kielce) 4-1
Michał Łoniewski (UKS Kontra Elbląg) – Karol Nikodem (TS Wisła Kraków) 5-0
Jan Lauk (KSW Shark Łódź) – Kamil Lamczyk (ZKS Stal Rzeszów) 3-2

91 KG
Mateusz Bereźnicki (BKS Skorpion Szczecin) – Jakub Stępiński (Bombardier Wrocław) 5-0
Konrad Michalczak (SKB Skarżysko Kamienna) – Piotr Smaroń (TS Wisła Kraków) 5-0
Kamil Ślędak (WKB Start Włocławek) – Jakub Żurawski (SSW Taurus Goleniów) 5-0
Mateusz Kubiszyn (ZKS Stal Rzeszów) – Tomasz Spychalski (KB Zagłębie Konin) 4-1
Tomasz Niedźwiecki (RUSHH Kielce) – Andrzej Kołton (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 5-0
Jacek Rup (KS Start Częstochowa) – Wojciech Kurecki (KS Bombardier Gdynia) 5-0
Konrad Kaczmarkiewicz (BKS Skorpion Szczecin) – Adrian Wróblewski (PKS Gwardia Szczytno) 5-0
Witold Lisek (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Bartłomiej Krasuski (BTS 1926 Broń Radom) 5-0

+ 91 KG
Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) – Szczepan Szmyd (ZKS Stal Rzeszów) RSC 2

WYNIKI WALK 1/4 FINAŁU [18 LISTOPADA 2020 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Damian Nicpoń (JKB Jawor Team Jaworzno) – Daniel Surowiec (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 5-0
Dawid Tomczak (KS Polonia 1912 Leszno) – Wiktor Witecki (KKB RUSHH Kielce) WO.
Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) – Hubert Wrona (KKB RUSHH Kielce) WO.
Maciej Jewdokin (KB Legia Warszawa) – Przemysław Jańczuk (KS SAKO Gdańsk) 5-0

57 KG
Paweł Brach (BKS Radomiak Radom) – Mateusz Basza (TS Wisła Kraków) RSC 1
Sebastian Ptak (UKS Morsy Dębica) – Damian Szczepański (BKS Radomiak Radom) 5-0
Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków) – Szymon Skorupa (Niestowarzyszony – Śląsk) 5-0
Konrad Czajkowski (MKB Energetyka Lubin) – Adam Walas (KKB RUSHH Kielce) WO.

63 KG
Mateusz Polski (KB Kralino) – Artur Dzido (ZKS Stal Rzeszów) 5-0
Mateusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Wrocław) – Bartłomiej Przybyła (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 5-0
Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) – Mateusz Konaszczyc (Legia Fight Club Warszawa) 5-0
Filip Szpakowicz (BKS Skorpion Szczecin) – Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk) 5-0

69 KG
Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) – Daniel Piotrowski (BKS Skorpion Szczecin) 5-0
Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) – Patryk Głuch (KS Ring Busko Zdrój) 5-0
Michał Jarlinski (KB Champion Włocławek) – Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów) 5-0
Dominik Kida (RKB Wisłok Rzeszów) – Adrian Krukowski (MKB Mazur Ełk) 5-0

75 KG
Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce) – Bartosz Skórka (KKS Sporty Walki Poznań) 5-0
Aleksander Bereżewski (KS Red Gloves Warszawa) – Kamil Urbański (Boxing Team Gosiewski Wrocław) 5-0
Rafał Perczyński (KS SAKO Gdańsk) – Filip Ptasiński (BKB Magic Boxing Brzesko) 5-0
Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) – Mateusz Pawłowski (BKB Magic Boxing Brzesko) 4-1

81 KG
Wiktor Szadkowski (KS Stara Szkoła Boksu Lublin) – Klemens Szczepaniak (Nowy Hutnik 2010 Kraków) 5-0
Piotr Szczukowski (KS SAKO Gdańsk) – Janusz Chrzanowski (BKS Sokół Gliwic) 5-0
Daniel Adamiec (KKB RUSHH Kielce) – Kacper Derda (BKS Skorpion Szczecin) 4-1
Jan Lauk (KSW Shark Łódź) – Michał Łoniewski (UKS Kontra Elbląg) 3-2

91 KG
Mateusz Bereźnicki (BKS Skorpion Szczecin) – Konrad Michalczak (SKB Skarżysko Kamienna) 5-0
Mateusz Kubiszyn (ZKS Stal Rzeszów) – Kamil Ślendak (WKB Start Włocławek) 5-0
Tomasz Niedźwiecki (KKB RUSHH Kielce) – Jacek Rup (KS Start Częstochowa) 5-0
Konrad Kaczmarkiewicz (BKS Skorpion Szczecin) – Witold Lisek (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 3-2

+91 KG
Oskar Safaryan (BKS Concordia Knurów) – Patryk Rostkowski (BKS Hetman Białystok) 5-0
Kamil Przychodzki (Legia Fight Club Warszawa) – Paweł Sajda (Imperium Boxing Wałbrzych) WO.
Adam Kulik (KS Stara Szkoła Boksu Lublin) – Tomasz Bigus (BKS Concordia Knurów)  5-0
Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) – Ryszard Skowron (BBB Serca Krakowa) AB2

MME W BUDVIE: SZEŚĆ MEDALI REPREZENTANTEK POLSKI

ring

Nasze juniorki przywiozą z czarnogórskiej Budvy sześć medali Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Oprócz Barbary Marcinkowskiej (69 kg) i Darii Parady (75 kg), które swoje krążki wylosowały i Natalii Kuczewskiej (48 kg), która w trzecim dniu zawodów awansowała do strefy medalowej MME, na podium staną także Alexas Kubicka (51 kg), Izabela Rozkoszek (57 kg) i Julia Szeremeta (60 kg).

Pierwsza z nich zdeklasowała we wtorek Hiszpankę Zuleimę Gonzalez Mederos (RSC w 1. rundzie), druga pokonała wczoraj (prowadząc na punkty) przez dyskwalifikację w 3. starciu Ukrainkę Yulię Honcherenko, zaś trzecia pewnie wypunktowała we wtorek zawodniczkę gospodarzy, Nelę Radenović. Z turniejem pożegnały się z kolei Wiktoria Tereszczak (64 kg) i Oliwia Toborek (+81 kg), przegrywając z Rosjankami – Azalią Aminevą (przez RSC w 2. starciu – Wiktoria) i Tatianą Bogdanovą (na punkty 1-4 – Oliwia).