2. IE & 43. ME: MISTRZ ŚWIATA LEPSZY OD DURKACZA. POLACY BEZ MEDALU

oumiha

Środa była „polskim” dniem podczas turnieju bokserskiego kobiet 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku. Po cichu liczyliśmy, że po trzech medalach Polek, czwarty krążek wywalczy dzisiaj jeszcze nasz „jedynak” w turnieju panów, Damian Durkacz (64 kg). Niestety 20-letni pięściarz z Knurowa przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z wicemistrzem olimpijskim i mistrzem świata wagi lekkiej (60 kg), Francuzem Sofiane Oumiha.

Tak, więc ostateczny bilans podopiecznych trenerów Ireneusza Przywary i Jerzego Baranieckiego w Mińsku (podczas 2. Igrzysk Europejskich będących zarazem 43. Mistrzostwami Europy), to 11 walk, z czego 2 wygrane (Durkacza) i 9 porażek. Przed czterema laty podczas 1. IE w Baku Biało-Czerwoni prowadzeni przez Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego również stoczyli 11 pojedynków (4 wygrane i 7 porażek) oraz wrócili do kraju z brązowym medalem Mateusza Polskiego (60 kg).

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [25-26 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Aqeel Ahmed (Wielka Brytania) 3-2
Federico Serra (Włochy) – Rufat Huseynov (Azerbejdżan) 5-0
Regan Daly (Irlandia) – Martin Salvador Molina (Hiszpania) 4-1
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Cosmin-Petre Girleanu (Rumunia) 4-1

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Billal Bennama (Francja) 4-1
Galal Yafai (Wielka Brytania) – Dmytro Zamotayev (Ukraina) 5-0
Manuel Cappai (Włochy) – Nodari Darbaidze (Gruzja) 5-0
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Baregham Harutyunyan (Armenia) 5-0

56 KG
Peter McGrail (Wielka Brytania) – Krenar Zeneli (Albania) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Samuel Kistohurry (Francja) 5-0
Sharafa Raman (Niemcy) – Artyush Gomtsyan (Gruzja) 4-1
Mykola Butsenko (Ukraina) – Nikalai Shakh (Białoruś) 5-0

60 KG
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Yurii Shestak (Ukraina) 4-1
Karen Tonakanyan (Armenia) – Calum French (Wielka Brytania) 3-2
Gabil Mamedov (Rosja) – Hamsat Shadalov (Niemcy) 5-0
Otar Eranosyan (Gruzja) – Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) 3-2

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Alexandros Tsanikidis (Grecja) 5-0
Enrico LaCruz (Holandia) – Tugrulhan Erdemir (Turcja) 3-2
Luke McCormack (Wielka Brytania) – Yaroslav Khartsyz (Ukraina) 3-1
Sofiane Oumiha (Francja) – Damian Durkacz (Polska) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Hugo Micaleff (Monako) 5-0
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Patriot Behrami (Kosowo) 5-0
Khariton Agrba (Rosja) – Vassili Belous (Mołdawia) 5-0
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) 4-1

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Gleb Bakshi (Rosja) 4-1
Andrej Csemez (Słowacja) – Miguel Cuadrado Entrena (Hiszpania) 4-1
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Adam Chartoi (Szwecja) 4-1
Michael Nevin (Irlandia) – Serhat Guler (Turcja) 4-1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Ziad El Mohor (Belgia) 5-0
Simone Fiori (Włochy) – Matus Strnisko (Słowacja) 5-0
Gor Nersesyan (Armenia) – Bayram Malkam (Turcja) 3-2
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy) 4-1

91 KG
Cheavon Clarke (Wielka Brytania) – Peter Mullenberg (Holandia) 5-0
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Nikoloz Begadze (Gruzja) 3-2
Toni Filipi (Chorwacja) – Adam Hamori (Węgry) 3-2
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Aziz Mouhiidine (Włochy) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Vladan Babic (Serbia) 5-0
Marko Milun (Chorwacja) – Mikheil Bakhtidze (Gruzja) 5-0
Mourad Aliev (Francja) – Petar Belberov (Bułgaria) 3-2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Gurgen Hovhannisyan (Armenia) 3-2

 

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [28 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Federico Serra (Włochy) 3-2
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Regan Daly (Irlandia) 3-2

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Galal Yafai (Wielka Brytania) 3-2
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Manuel Cappai (Włochy) 4-1

56 KG
Kurt Walker (Irlandia) – Peter McGrail (Wielka Brytania) 3-2
Mykola Butsenko (Ukraina) – Sharafa Raman (Niemcy) 3-2

60 KG
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Karen Tonakanyan (Armenia) 4-1
Gabil Mamedov (Rosja) – Otar Eranosyan (Gruzja) 5-0

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Enrico LaCruz (Holandia) 4-1
Sofiane Oumiha (Francja) – Luke McCormack (Wielka Brytania) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) RSC 3
Khariton Agrba (Rosja) – Yevheniy Barabanov (Ukraina) 5-0

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Andrej Csemez (Słowacja) RSC 2
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Michael Nevin (Irlandia) KO 1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Simone Fiori (Włochy) 4-1
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Gor Nersesyan (Armenia) 5-0

91 KG
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Cheavon Clarke (Wielka Brytania) 4-1
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Toni Filipi (Chorwacja) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Marko Milun (Chorwacja) RSC 3
Mourad Aliev (Francja) – Nelvie Tiafack (Niemcy) 4-1

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Artur Hovhannisyan (Armenia) – Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) 4-1
52 KG Gabriel Escobar (Hiszpania) – Daniel Asenov (Bułgaria) 4-1
56 KG Kurt Walker (Irlandia) – Mykola Butsenko (Ukraina) 5-0
60 KG Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Gabil Mamedov (Rosja) 4-1
64 KG Hovhannes Bachkov (Armenia) – Sofiane Oumiha (Francja) 3-2
69 KG Pat McCormack (Wielka Brytania) – Khariton Agrba (Rosja) 5-0
75 KG Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Salvatore Cavallaro (Włochy) 5-0
81 KG Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) 3-2
91 KG Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) 5-0
+91KG Viktor Vykhryst (Ukraina) – Mourad Aliev (Francja) 4-1