Tag Archives: Ireneusz Przywara

IWAN JUSZCZENKO PONOWNIE TRENEREM KADRY NARODOWEJ SENIORÓW

jan_juszczenko

Jak poinformował na swojej stronie internetowej Polski Związek Bokserski, zarząd związku odwołał z funkcji trenera kadry seniorów Ireneusza Przywarę. Zastąpił go Ukrainiec Iwan Juszczenko, który opiekował się kadrą jesienią 2018 roku. W styczniu zastąpił go Przywara, ale szybko ustąpił miejsca nowemu-staremu trenerowi. Oprócz Przywary stanowisko stracił również Jerzy Baraniecki, trener reprezentacji juniorów. Baranieckiego zastąpił Krzysztof Miałki.

Przypomnijmy, że prowadzona przez Przywarę kadra zanotowała w czerwcu nieudany występ w Igrzyskach Europejskich w Mińsku. Jedynym polskim bokserem, który wygrywał w stolicy Białorusi walki, był wychowanek Przywary, Damian Durkacz. Zdołał on wygrać dwie walki i dotrzeć do ćwierćfinału.

Przed polskimi pięściarzami niezwykle ważne imprezy wrześniowe – mistrzostwa świata seniorów w Jekaterynburgu i mistrzostwa Europy juniorów w Sofii. Przyszły rok jest oczywiście rokiem olimpijskim, więc można powiedzieć, że nasze pięściarstwo olimpijskie czeka kluczowy egzamin.

źródło: bokser.org

2. IE & 43. ME: MISTRZ ŚWIATA LEPSZY OD DURKACZA. POLACY BEZ MEDALU

oumiha

Środa była „polskim” dniem podczas turnieju bokserskiego kobiet 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku. Po cichu liczyliśmy, że po trzech medalach Polek, czwarty krążek wywalczy dzisiaj jeszcze nasz „jedynak” w turnieju panów, Damian Durkacz (64 kg). Niestety 20-letni pięściarz z Knurowa przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z wicemistrzem olimpijskim i mistrzem świata wagi lekkiej (60 kg), Francuzem Sofiane Oumiha.

Tak, więc ostateczny bilans podopiecznych trenerów Ireneusza Przywary i Jerzego Baranieckiego w Mińsku (podczas 2. Igrzysk Europejskich będących zarazem 43. Mistrzostwami Europy), to 11 walk, z czego 2 wygrane (Durkacza) i 9 porażek. Przed czterema laty podczas 1. IE w Baku Biało-Czerwoni prowadzeni przez Zbigniewa Raubo i Jerzego Baranieckiego również stoczyli 11 pojedynków (4 wygrane i 7 porażek) oraz wrócili do kraju z brązowym medalem Mateusza Polskiego (60 kg).

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [25-26 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Aqeel Ahmed (Wielka Brytania) 3-2
Federico Serra (Włochy) – Rufat Huseynov (Azerbejdżan) 5-0
Regan Daly (Irlandia) – Martin Salvador Molina (Hiszpania) 4-1
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Cosmin-Petre Girleanu (Rumunia) 4-1

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Billal Bennama (Francja) 4-1
Galal Yafai (Wielka Brytania) – Dmytro Zamotayev (Ukraina) 5-0
Manuel Cappai (Włochy) – Nodari Darbaidze (Gruzja) 5-0
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Baregham Harutyunyan (Armenia) 5-0

56 KG
Peter McGrail (Wielka Brytania) – Krenar Zeneli (Albania) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Samuel Kistohurry (Francja) 5-0
Sharafa Raman (Niemcy) – Artyush Gomtsyan (Gruzja) 4-1
Mykola Butsenko (Ukraina) – Nikalai Shakh (Białoruś) 5-0

60 KG
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Yurii Shestak (Ukraina) 4-1
Karen Tonakanyan (Armenia) – Calum French (Wielka Brytania) 3-2
Gabil Mamedov (Rosja) – Hamsat Shadalov (Niemcy) 5-0
Otar Eranosyan (Gruzja) – Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) 3-2

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Alexandros Tsanikidis (Grecja) 5-0
Enrico LaCruz (Holandia) – Tugrulhan Erdemir (Turcja) 3-2
Luke McCormack (Wielka Brytania) – Yaroslav Khartsyz (Ukraina) 3-1
Sofiane Oumiha (Francja) – Damian Durkacz (Polska) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Hugo Micaleff (Monako) 5-0
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Patriot Behrami (Kosowo) 5-0
Khariton Agrba (Rosja) – Vassili Belous (Mołdawia) 5-0
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) 4-1

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Gleb Bakshi (Rosja) 4-1
Andrej Csemez (Słowacja) – Miguel Cuadrado Entrena (Hiszpania) 4-1
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Adam Chartoi (Szwecja) 4-1
Michael Nevin (Irlandia) – Serhat Guler (Turcja) 4-1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Ziad El Mohor (Belgia) 5-0
Simone Fiori (Włochy) – Matus Strnisko (Słowacja) 5-0
Gor Nersesyan (Armenia) – Bayram Malkam (Turcja) 3-2
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy) 4-1

91 KG
Cheavon Clarke (Wielka Brytania) – Peter Mullenberg (Holandia) 5-0
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Nikoloz Begadze (Gruzja) 3-2
Toni Filipi (Chorwacja) – Adam Hamori (Węgry) 3-2
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Aziz Mouhiidine (Włochy) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Vladan Babic (Serbia) 5-0
Marko Milun (Chorwacja) – Mikheil Bakhtidze (Gruzja) 5-0
Mourad Aliev (Francja) – Petar Belberov (Bułgaria) 3-2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Gurgen Hovhannisyan (Armenia) 3-2

 

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [28 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Federico Serra (Włochy) 3-2
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Regan Daly (Irlandia) 3-2

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Galal Yafai (Wielka Brytania) 3-2
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Manuel Cappai (Włochy) 4-1

56 KG
Kurt Walker (Irlandia) – Peter McGrail (Wielka Brytania) 3-2
Mykola Butsenko (Ukraina) – Sharafa Raman (Niemcy) 3-2

60 KG
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Karen Tonakanyan (Armenia) 4-1
Gabil Mamedov (Rosja) – Otar Eranosyan (Gruzja) 5-0

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Enrico LaCruz (Holandia) 4-1
Sofiane Oumiha (Francja) – Luke McCormack (Wielka Brytania) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) RSC 3
Khariton Agrba (Rosja) – Yevheniy Barabanov (Ukraina) 5-0

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Andrej Csemez (Słowacja) RSC 2
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Michael Nevin (Irlandia) KO 1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Simone Fiori (Włochy) 4-1
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Gor Nersesyan (Armenia) 5-0

91 KG
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Cheavon Clarke (Wielka Brytania) 4-1
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Toni Filipi (Chorwacja) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Marko Milun (Chorwacja) RSC 3
Mourad Aliev (Francja) – Nelvie Tiafack (Niemcy) 4-1

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Artur Hovhannisyan (Armenia) – Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) 4-1
52 KG Gabriel Escobar (Hiszpania) – Daniel Asenov (Bułgaria) 4-1
56 KG Kurt Walker (Irlandia) – Mykola Butsenko (Ukraina) 5-0
60 KG Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Gabil Mamedov (Rosja) 4-1
64 KG Hovhannes Bachkov (Armenia) – Sofiane Oumiha (Francja) 3-2
69 KG Pat McCormack (Wielka Brytania) – Khariton Agrba (Rosja) 5-0
75 KG Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Salvatore Cavallaro (Włochy) 5-0
81 KG Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) 3-2
91 KG Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) 5-0
+91KG Viktor Vykhryst (Ukraina) – Mourad Aliev (Francja) 4-1

 

2. IE & 43. ME: DAMIAN DURKACZ W NAJLEPSZEJ „ÓSEMCE” STAREGO KONTYNENTU

damian_durkacz_video

Dwie walki i dwa zwycięstwa oraz awans do ćwierćfinału 2 Igrzysk Europejskich będących jednocześnie 43. Mistrzostwami Europy – to dotychczasowy bilans 20-letniego Damiana Durkacza, który jako jedyny z Polaków rywalizuje już w turnieju mężczyzn. Młody wychowanek trenera kadry Ireneusza Przywary pokonał dziś na ringu w Mińsku jednogłośnie na punkty (5-0) zawodowego mistrza świata w …kick-boxingu, 25-letniego Serba Alexandra Konovalova, będąc lepszy w każdej z rund i jutro w ćwierćfinale stanie oko z aktualnym wicemistrzem olimpijskim oraz mistrzem świata wagi lekkiej (60 kg) Francuzem Sofiane Oumiha.

Środowy rywal Polaka pokonał dziś nie bez trudu (4-1) niewygodnego Rosjanina Alekseia Mazura, ale nie od dziś wiadomo, że jest to typ „turniejowca”, który z każdym pojedynkiem boksuje lepiej. Czy Damian stoi na straconej pozycji? Niekoniecznie, bo doświadczony Francuz nie okrzepł jeszcze w nowej kategorii wagowej, czego dowodem była choćby jego postawa na niedawnym MTB im. Zygmunta Chychły w Gdańsku, gdzie przegrał z mało znanym Ukraińcem Maksymem Molodanem. Abyśmy nie wpadli w nadmierny zachwyt nad występem naszego lidera warto wspomnieć, że dwa turniejowe zwycięstwa ma także na koncie absolutny debiutant, Hugo Micaleff (69 kg) z Monako, który awansował do ćwierćfinału, gdzie czeka na niego doskonały Anglik, Pat McCormack.

Z niespodzianek warto wspomnieć o porażce wicemistrza Europy wagi superciężkiej (+91 kg), Brytyjczyka Frazera Clarke`a z ciemnoskórym 20-latkiem z Niemiec, Nelvie Tiafackiem, który wcześniej wypunktował naszego Adama Kulika, czy o przegranej włoskiego lisa ringów, Vincenzo Mangiacapre (69 kg), którego pokonał (3-2) nieznany zawodnik z Kosowa Patriot Behrami. Tytułu sprzed 4 lat nie obroni Rosjanin Bakhtovar Nazirov (56 kg), który nie sprostał wczoraj zwycięzcy Jarosława Iwanowa, młodemu Gruzinowi Artyushowi Gomtsyanowi.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [24 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Daniel Asenov (Bułgaria) – Hamza Touba (Niemcy) 5-0
Billal Bennama (Francja) – Dusan Janjić (Serbia) 5-0
Dmytro Zamotayev (Ukraina) – Masud Yusifzada (Azerbejdżan) 4-1
Galal Yafai (Wielka Brytania) – Martin Virban (Węgry) 5-0
Manuel Cappai (Włochy) – Kirill Serikov (Estonia) 5-0
Nodari Darbaidze (Gruzja) – Marian-Gabriel Schiopu (Rumunia) 5-0
Baregham Harutyunyan (Armenia) – Emil Aliyeu (Białoruś) 4-1
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Vadim Kudriakov (Rosja) 4-1

56 KG
Peter McGrail (Wielka Brytania) – Vasile Usturoi (Belgia) 5-0
Krenar Zeneli (Albania) – Tiago Pugno (Szwajcaria) 5-0
Samuel Kistohurry (Francja) – Raffaele Di Serio (Włochy) 5-0
Sharafa Raman (Niemcy) – Jose Quiles Brotons (Hiszpania) 4-1
Artyush Gomtsyan (Gruzja) – Bakhtovar Nazirov (Rosja) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Zhirayr Sargsyan (Armenia) 4-1
Nikalai Shakh (Białoruś) – Alen Rahimic (Bosnia i Hercegowina) 5-0
Mykola Butsenko (Ukraina) – Tayfur Aliev (Azerbejdżan) 4-1

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Pavel Kamanin (Estonia) 5-0
Hugo Micaleff (Monako) – Nabil Messaoudi (Belgia) 3-2
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Adem Fetahovic (Bośnia i Hercegowina) 4-1
Patriot Behrami (Kosowo) – Vincenzo Mangiacapre (Włochy) 3-2
Vassili Belous (Mołdawia) – Alban Beqiri (Albania) 3-2
Khariton Agrba (Rosja) – Eskerkhan Madiev (Gruzja) 5-0
Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) – Kieran Molloy (Irlandia) 4-1
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Necat Ekinci (Turcja) 5-0

+91 KG
Viktor Vykhryst (Ukraina) – Ivan Veryasov (Rosja) 5-0
Mourad Aliev (Francja) – Mihai Nistor (Rumunia) 5-0
Vladan Babic (Serbia) – Mantas Valavicius (Litwa) 5-0
Petar Belberov (Bułgaria) – Viktar Chvartkou (Białoruś) 5-0
Mikheil Bakhtidze (Gruzja) – Dean Gardiner (Irlandia) 4-1
Marko Milun (Chorwacja) – Alexei Zavatin (Mołdawia) 5-0
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Ilyas Mucahit (Turcja) 3-2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Frazer Clarke (Wielka Brytania) 3-2

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [25 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

60 KG
Yurii Shestak (Ukraina) – Vasile-Gheorghe Suciu (Rumunia) 5-0
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Tadej Cernoga (Słowenia) RSC 2
Karen Tonakanyan (Armenia) – Cristian Eusse Vasquez (Hiszpania) 5-0
Calum French (Wielka Brytania) – Francesco Maietta (Włochy) 4-1
Gabil Mamedov (Rosja) – Edgaras Skurdelis (Litwa) 5-0
Hamsat Shadalov (Niemcy) – Hakan Dogan (Turcja) 5-0
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) – Dorin Bucsa (Mołdawia) 5-0
Otar Eranosyan (Gruzja) – Jordan Rodriguez (Francja) 5-0

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia) – James McGivern (Irlandia) 5-0
Alexandros Tsanikidis (Grecja) – Ahmad Shtiwi (Izrael) 3-2
Tugrulhan Erdemir (Turcja) – Lasha Guruli (Gruzja) 4-1
Enrico LaCruz (Holandia) – Paolo Di Lernia (Włochy) 3-2
Luke McCormack (Wielka Brytania) – Milan Fodor (Węgry) 3-2
Yaroslav Khartsyz (Ukraina) – Vazgen Safaryants (Białoruś) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Aleksandar Konovalov (Serbia) 5-0
Sofiane Oumiha (Francja) – Aleksei Mazur (Rosja) 4-1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) 5-0
Ziad El Mohor (Belgia) – Jan Muzik (Czechy) 5-0
Matus Strnisko (Słowacja) – Uke Smajli (Szwajcaria) 5-0
Simone Fiori (Włochy) – Imam Khataev (Rosja) 3-0
Bayram Malkam (Turcja) – Gaetan Ntambwe (Francja) 3-2
Gor Nersesyan (Armenia) – Andrei Chiriacov (Mołdawia) 5-0
Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy) – Artjom Kasparian (Holandia) 3-2
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Umar Dzambekov (Austria) 5-0

2. IE & 43. ME: DAMIAN DURKACZ PRZEŁAMAŁ ZŁĄ PASSĘ POLAKÓW W MIŃSKU

durkacz_strandja

Najmłodszy pięściarz polskiej ekipy, 20-letni Damian Durkacz (64 kg) jako jedyny zdołał pokonać swojego pierwszego przeciwnika i tym samym awansował do 1/8 finału turnieju bokserskiego 2. Igrzysk Europejskich, będącego zarazem 43. Mistrzostwami Europy seniorów. Wychowanek trenera kadry, Ireneusza Przywary, pokonał dzisiaj na ringu w Mińsku na punkty (3-0) o 5 lat starszego Hiszpana Johanna Orozco Ojedę i w kolejnym pojedynku zmierzy się z 25-letnim Serbem Aleksandrem Konovalovem.

Niestety na tarczy do kraju wróci Jakub Słomiński (49 kg), którego w 1/8 finału pokonał jednogłośnie (5-0) Szkot Aqeel Ahmed. Największą niespodzianką trzeciego dnia zmagań panów była z pewnością jednogłośna porażka (0-5) brązowego medalisty olimpijskiego, Azera Kamrana Shakhsuvarly (75 kg) z młodym Irlandczykiem Michaelem Nevinem. Doskonale spisał się także inny młodzian z Zielonej Wyspy, Regan Daly (49 kg), punktując pewnie obrońcę tytułu mistrza IE z Baku, Rosjanina Batora Sagalueva.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [23 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG (1/8 FINAŁU)
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja) – Salah Omar Ibrahim (Niemcy) 3-2
Aqeel Ahmed (Wielka Brytania) – Jakub Słomiński (Polska) 5-0
Federico Serra (Włochy) – Tinko Banabakov (Bułgaria) 5-0
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Yauheni Karmilchyk (Białoruś) 4-1
Martin Salvador Molina (Hiszpania) – Nazar Kurotchyn (Ukraina) 5-0
Regan Daly (Irlandia) – Bator Sagaluev (Rosja) 5-0
Cosmin-Petre Girleanu (Rumunia) – Attila Bernath (Węgry) 3-2
Rufat Huseynov (Azerbejdżan) – David Alaverdian (Izrael) 4-0

52 KG (1/16 FINAŁU)
Hamza Touba (Niemcy) – Batuhan Cifci (Turcja) 3-2

64 KG (1/16 FINAŁU)
James McGivern (Irlandia) – Michal Takacs (Słowacja) 5-0
Alexandros Tsanikidis (Grecja) – Vensan Kirkorov (Bułgaria) 5-0
Ahmad Shtiwi (Izrael) – Shpetim Bajoku (Kosowo) 4-1
Lasha Guruli (Gruzja) – Dmitri Galagot (Mołdawia) 4-1
Tugrulhan Erdemir (Turcja) – Haris Mesanovic (Bośnia i Hercegowina) 5-0
Paolo Di Lernia (Włochy) – Erik Pijetraj (Chorwacja) 5-0
Enrico LaCruz (Holandia) – Bakhtiyor Gazibayev Azerbejdżan) 5-0
Milan Fodor (Węgry) – Petr Novak (Czechy) 4-1
Vazgen Safaryants (Białoruś) – Semjon Karhanin (Estonia) 3-2
Yaroslav Khartsyz (Ukraina) – Frederik Jensen (Dania) RSC 2
Aleksandar Konovalov (Serbia) – Wladislaw Baryshnik (Niemcy) 4-1
Damian Durkacz (Polska) – Johann Orozco Ojeda (Hiszpania) 3-0
Aleksei Mazur (Rosja) – Ibrahima Diallo (Belgia) 5-0

75 KG (1/8 FINAŁU)
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Arman Darchinyan (Armenia) 5-0
Gleb Bakshi (Rosja) – Milos Bartl (Czechy) 5-0
Andrej Csemez (Słowacja) – Victor Carapcevschii (Mołdawia) 3-2
Miguel Cuadrado Entrena (Hiszpania) – Zoltan Harcsa (Węgry) 3-2
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Mindaugas Gedminas (Norwegia) 3-2
Adam Chartoi (Szwecja) – Max van der Pas (Holandia) 4-1
Serhat Guler (Turcja) – Vadzim Pankou (Białoruś) 5-0
Michael Nevin (Irlandia) – Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan) 5-0

91 KG (1/8 FINAŁU)
Cheavon Clarke (Wielka Brytania) – Ainar Karlson (Estonia) 5-0
Peter Mullenberg (Holandia) – Berat Acar (Turcja) 3-2
Aziz Mouhiidine (Włochy) – Eugen Waigel (Niemcy) 5-0
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś) – Krenar Aliu (Finlandia) 5-0
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Ramazan Muslimov (Ukraina) 4-1
Adam Hamori (Węgry) – Radosla Pantaleev (Bułgaria) 3-2
Toni Filipi (Chorwacja) – Anthony Browne (Irlandia) 4-1
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Victor Schelstraete (Belgia) 5-0

2. IE & 43. ME: KLĘSKA POLAKÓW W MIŃSKU. SIEDEM KOLEJNYCH PORAŻEK…

ie2019

To klęska… Po drugim dniu rozgrywanego w Mińsku turnieju bokserskiego 2. Igrzysk Europejskich, będącego zarazem 43. Mistrzostwami Europy seniorów, z rywalizacji odpadło 7 z 9 Biało-Czerwonych. W I serii walk 1/16 finału Rafał Perczyński (75 kg), który w ostatniej chwili niespodziewanie zastąpił Ryszarda Lewickiego, został znokautowany w 3. starciu pojedynku z mało znanym Czechem Milosem Bartlem. W II serii z turniejem pożegnali się trzej jego koledzy. Radomir Obruśniak (60 kg) przegrał niejednogłośnie na punkty (2-3) z Rumunem Vasile-Gheorghe Suciu, Filip Wąchała (69 kg) jednogłośnie (0-5) z Mołdawianinem Vasilim Belousem, zaś Mateusz Goiński (81 kg) w takim samym stosunku z reprezentującym Wielką Brytanię Benjaminem Whittakerem.

Tak, więc nadal z niecierpliwością czekamy na pierwsze zwycięstwo podopiecznych Ireneusza Przywary i Jerzego Baranieckiego, tym bardziej, że w Mińsku wygrywali już m.in. pięściarze z Albanii, Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Kosowa, Norwegii, Słowenii, Słowacji, Szwajcarii i …reprezentant Monako (!), Hugo Micaleff (69 kg), który pokonał dziś (5-0) Słowaka Tomasa Zolda. Jutro Jakub Słomiński (49 kg) powalczy w 1/8 finału ze Szkotem Aqeelem Ahmedem oraz Damian Durkacz (64 kg) z Hiszpanem Johannem Orozco Ojedą. Oby przełamali fatalną passę.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [22 CZERWCA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

60 KG
Vasile-Gheorghe Suciu (Rumunia) – Radomir Obruśniak (Polska) 3-2
Tadej Cernoga (Słowenia) – Jasin Ljama (Macedonia Północna) 5-0
Dzmitriy Asanau (Białoruś) – Viliam Tanko (Słowacja) 5-0
Cristian Eusse Vasquez (Hiszpania) – Ahmet Simsek (Austria) 5-0
Francesco Maietta (Włochy) – Kiril Rusinov (Bułgaria) 3-2
Edgaras Skurdelis (Litwa) – Valeri Tsernoglavski (Estonia) RSC 3
Hamsat Shadalov (Niemcy) – Artur Szachbazian (Czechy) 5-0
Hakan Dogan (Turcja) – Arslan Khataev (Finlandia) 5-0
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan) – Nikola Ivkovic (Bośnia i Hercegowina) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Roland Galos (Węgry) 4-1
Jordan Rodriguez (Francja) – Nemanja Gavrilovic (Serbia) 5-0

69 KG
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Laszlo Kozak (Węgry) 5-0
Pavel Kamanin (Estonia) – Petar Draganov (Bułgaria) 3-2
Hugo Micaleff (Monako) – Tomas Zold (Słowacja) 5-0
Nabil Messaoudi (Belgia) – Stefan Savković (Czarnogóra) 5-0
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Gurgen Madoyan (Armenia) 5-0
Adem Fetahovic (Bośnia i Hercegowina) – Magomed Schachidov (Niemcy) 3-2
Patriot Behrami (Kosowo) – Marko Zeljko (Chorwacja) 4-0
Vincenzo Mangiacapre (Włochy) – Marcel Rumpler (Austria) 3-2
Vassili Belous (Mołdawia) – Filip Wąchała (Polska) 5-0
Alban Beqiri (Albania) – Rayane Yahia Berrouiguet (Francja) 4-1
Khariton Agrba (Rosja) – Genadijs Merkulovs (Łotwa) 5-0
Eskerkhan Madiev (Gruzja) – Hadi Srour (Norwegia) 4-1
Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) – Miroslav Kapuler (Izrael) RSC.K 1
Kieran Molloy (Irlandia) – Goce Janeski (Macedonia Północna) 5-0
Necat Ekinci (Turcja) – Damjan Grmusa (Serbia) 5-0
Yevheniy Barabanov (Ukraina) – Jonathan Brunschweiler (Szwajcaria) ABD 2

75 KG
Oleksandr Khyzhniak (Ukraina) – Muhammad Abdilrasoon (Finlandia) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Mladen Sobjeslavski (Chorwacja) 5-0
Milos Bartl (Czechy) – Rafał Perczyński (Polska) KO 3
Gleb Bakshi (Rosja) – Andreas Kokkinos (Cypr) 5-0
Andrej Csemez (Słowacja) – Arthur Beck (Niemcy) 3-2
Victor Carapcevschii (Mołdawia) – Rami Kiwan (Bułgaria) 5-0
Miguel Cuadrado Entrena (Hiszpania) – Edin Avdic (Austria) 5-0
Zoltan Harcsa (Węgry) – Ruben Veciunca (Belgia) RSC 3
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Angel Roque Vasquez (Szwajcaria) 5-0
Mindaugas Gedminas (Norwegia) – Vytautas Balsys (Litwa) 5-0
Adam Chartoi (Szwecja) – Pavlos Tsagkrakos (Grecja) 3-2
Max van der Pas (Holandia) – Arsim Etemi (Macedonia Północna) 5-0
Vadzim Pankou (Białoruś) – Arjon Kajoshi (Albania) 4-1
Serhat Guler (Turcja) – Victor Yoka (Francja) 5-0
Michael Nevin (Irlandia) – Mark Dickinson (Wielka Brytania) 3-2
Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan) – Giorgi Kharabadze (Gruzja) 4-1

81 KG
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Stepan Hrekul (Ukraina) 3-0
Ziad El Mohor (Belgia) – Denis Lazar (Słowenia) 4-1
Jan Muzik (Czechy) – Radenko Tomic (Bośnia i Hercegowina) 4-1
Matus Strnisko (Słowacja) – Sandro Poletan (Serbia) 4-1
Uke Smajli (Szwajcaria) – Giorgi Manjavidze (Gruzja) 3-2
Simone Fiori (Włochy) – Kristyan Nikolov (Bułgaria) 5-0
Imam Khataev (Rosja) – Paul-Andrei Aradoaie (Rumunia) 5-0
Bayram Malkam (Turcja) – Damir Plantic (Chorwacja) 4-1
Gaetan Ntambwe (Francja) – Pal Kovacs (Węgry) 5-0
Gor Nersesyan (Armenia) – Ardit Delijaj (Kosowo) RSC.K 2
Andrei Chiriacov (Mołdawia) – Stiven Aas (Estonia) 3-2
Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy) – Liridon Nuha (Szwecja) 3-2
Artjom Kasparian (Holandia) – Mikel Cullhaj (Albania) 5-0
Umar Dzambekov (Austria) – Alexander Martinsen (Norwegia) 5-0
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania) – Mateusz Goiński (Polska) 5-0

DAMIAN DURKACZ I RAFAŁ PERCZYŃSKI ZABOKSUJĄ PODCZAS 2. IE W MIŃSKU

durkacz_podium

Trener reprezentacji Polski seniorów w boksie, Ireneusz Przywara, odkrył karty przed 2. Igrzyskami Europejskimi w Mińsku i podał nazwiska 9 polskich pięściarzy, którzy wystąpią w stolicy Białorusi. W stosunku do tego, co sugerowali na swojej stronie internetowej organizatorzy IE, do Mińska w Biało-Czerwonych dresach pojadą Damian Durkacz (64 kg) i Rafał Perczyński (75 kg).

Podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku wystąpią następujący polscy pięściarze (w kolejności wag): Jakub Słomiński (Wda Świecie, 49 kg), Jarosław Iwanow (Wisła Kraków, 56 kg), Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino, 60 kg), Damian Durkacz (Spartan Knurów, 64 kg), Filip Wąchała (SAKO Gdańsk, 69 kg), Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk, 75 kg), Mateusz Goiński (Zagłębie Konin, 81 kg), Tomasz Niedźwiecki (Orkan Gorzów Wielkopolski, 91 kg) i Adam Kulik (PACO Lublin, +91 kg).

9 BIAŁO-CZERWONYCH POWALCZY PODCZAS 2. IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

polski_podium

Na stronie internetowej Polskiego Związku Bokserskiego czytamy, że trener kadry narodowej seniorów, Ireneusz Przywara, niebawem przedstawi skład Biało-Czerwonych, którzy od 21 czerwca w Mińsku rywalizować będą w turnieju bokserskim 2. Igrzysk Europejskich. Tymczasem organizatorzy opublikowali już listę uczestników, na której znajdują się nazwiska 9 Polaków. Są to: Jakub Słomiński (52 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Ryszard Lewicki (75 kg), Mateusz Goiński (81 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg).

Czy faktycznie w takim składzie Polacy wystąpią w Mińsku? Przekonamy się o tym zapewne w ciągu najbliższych godzin. Przypominamy, że podczas poprzednich Igrzysk, które odbyły się w Baku najlepiej z podopiecznych trenera Zbigniewa Raubo zaprezentował się Mateusz Polski (na zdjęciu), który zdobył brązowy medal w wadze lekkiej (60 kg). Poniżej pełna lista uczestników w podziale na kategorie wagowe.

LISTA UCZESTNIKÓW TURNIEJU BOKSERSKIEGO 2. IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

49 KG
Artur Hovhannisyan (Armenia, 23.03.1996, 158 cm)
Rufat Huseynov (Azerbejdżan, 25.04.1997, 160 cm)
Yauheni Karmilchyk (Białoruś, 12.05.1998, 155 cm)
Tinko Banabakov (Bułgaria, 22.04.1994, 173 cm)
Billal Bennama (Francja, 14.06.1998, 175 cm)
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja, 09.01.1999, 162 cm)
Martin Molina (Hiszpania, 02.11.1994, 159 cm)
James Daly Regan (Irlandia, 05.03.1997, 168 cm)
Omar Salah Ibrahim (Niemcy, 18.03.1998, 165 cm)
Bator Sagaluev (Rosja, 07.07.1991, 152 cm)
Cosmin Girleanu (Rumunia, 03.06.1999, 155 cm)
Nazar Kurotchyn (Ukraina, 17.10.1993, 164 cm)
Attila Bernath (Węgry, 04.02.2000, 161 cm)
Aqeel Ahmed (Wielka Brytania, 28.07.1992, 157 cm)
Federico Serra (Włochy, 28.05.1994, 161 cm)

52 KG
Baregham Harutyunyan (Armenia, 18.05.1989, 171 cm)
Masud Yusifzada (Azerbejdżan, 18.08.1996, 162 cm)
Emil Aliyeu (Białoruś, 17.12.2000, 165 cm)
Daniel Asenov (Bułgaria, 17.05.1997, 164 cm)
Nodari Darbaidze (Gruzja, 02.07.1997, 159 cm)
Gabriel Escobar (Hiszpania, 22.07.1996, 162 cm)
Brendan Irvine (Irlandia, 17.05.1996, 167 cm)
Nicolae Bunescu (Mołdawia, 22.05.2000, 167 cm)
Hamza Touba (Niemcy, 06.11.1991, 171 cm)
Jakub Słomiński (Polska, 02.01.1996, 163 cm)
Vadim Kudriakov (Rosja, 19.05.1994, 162 cm)
Marian Schiopu (Rumunia, 17.09.2000, 165 cm)
Dusan Janjic (Serbia, 02.12.1997, 164 cm)
Batuhan Cifci (Turcja, 16.12.1997, 165 cm)
Dmytro Zamotayev (Ukraina, 04.04.1995, 164 cm)
Martin Virban (Węgry, 26.01.1988, 162 cm)
Galal Yafai (Wielka Brytania, 11.12.1992, 157 cm)
Manuel Cappai (Włochy, 09.10.1992, 168 cm)

56 KG
Krenar Zeneli (Albania, 05.02.1996, 163 cm)
Zhirayr Sargsyan (Armenia, 11.10.1999, 166 cm)
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan, 01.01.1997, 165 cm)
Vasile Usturoi (Belgia, 03.04.1997, 171 cm)
Nikalai Shakh (Białoruś, 12.04.1997, 165 cm)
Alen Rahimic (Bośnia i Hercegowina, 24.04.1998, 178 cm)
Boyan Asenov (Bułgaria, 08.09.1999, 167 cm)
Kirill Serikov (Estonia, 18.03.1993, 169 cm)
Samuel Kistohurry (Francja, 01.02.1995, 173 cm)
Artyush Gomtsyan (Gruzja, 07.09.1998, 163 cm)
Jose Quiles (Hiszpania, 19.10.1997, 172 cm)
Kurt Walker (Irlandia, 07.03.1995, 175 cm)
David Alaverdian (Izrael, 26.06.1993, 165 cm)
Victor Vacula (Mołdawia, 19.02.1999, 175 cm)
Sharafa Raman (Niemcy, 22.04.1983, 168 cm)
Jarosław Iwanow (Polska, 08.06.1995, 170 cm)
Bakhtovar Nazirov (Rosja, 16.05.1994, 162 cm)
Veljko Gligoric (Serbia, 29.08.1997, 165 cm)
Tiago Pugno (Szwajcaria, 11.12.1992, 169 cm)
Ali Ihsan Alagas (Turcja, 25.10.1998, 162 cm)
Mykola Butsenko (Ukraina, 25.06.1991, 170 cm)
Nandor Csoka (Węgry, 17.10.1996, 170 cm)
Peter McGrail (Wielka Brytania, 31.05.1996, 167 cm)
Raffaele Di Serio (Włochy, 11.01.1997, 171 cm)

60 KG
Rexhildo Zeneli (Albania, 06.01.1996, 164 cm)
Karen Tonakanyan (Armenia, 02.07.1992, 176 cm)
Ahmet Simsek (Austria, 01.01.1989, 171 cm)
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan, 17.05.1992, 171 cm)
Nikola Ivkovic (Bośnia i Hercegowina, 31.07.1991, 165 cm)
Kiril Rusinov (Bułgaria, 30.07.1998, 168 cm)
Artur Szachbazjan (Czechy, 27.07.1999, 171 cm)
Valeri Tsernoglavski (Estonia, 20.06.2000, 168 cm)
Arslan Khataev (Finlandia, 06.07.1998, 173 cm)
Jordan Rodriguez (Francja, 30.08.1996, 166 cm)
Otar Eranosyan (Gruzja, 20.08.1993, 165 cm)
Cristian Eusse Vasquez (Hiszpania, 07.09.1997, 167 cm)
Enrico Lacruz (Holandia, 31.08.1993, 181 cm)
Edgaras Skurdelis (Litwa, 01.02.1993, 170 cm)
Dorin Bucsa (Modawia, 13.11.1997, 170 cm)
Hamsat Shadalov (Niemcy, 14.10.1998, 173 cm)
Radomir Obruśniak (Polska, 27.07.1994, 174 cm)
Gabil Mamedov (Rosja, 19.04.1994, 173 cm)
Robert Jitaru (Rumunia, 31.12.1997, 167 cm)
Nemanja Gavrilovic (Serbia, 30.04.1999, 165 cm)
Viliam Tanko (Słowacja, 17.05.1995, 175 cm)
Tadej Cernoga (Słowenia, 22.12.1995, 177 cm)
Hakan Dogan (Turcja, 01.11.1995, 161 cm)
Yuriy Shestak (Ukraina, 26.04.1993, 170 cm)
Roland Galos (Węgry, 26.05.1995, 163 cm)
Callum French (Wielka Brytania, 25.08.1995, 174)
Francesco Maietta (Włochy, 10.02.1996, 170 cm)

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia, 02.12.1992, 173 cm)
Bakhtiyar Gazibayov (Azerbejdżan, 21.06.1999, 173 cm)
Ibrahima Bea Diallo (Belgia, 20.08.1998, 183 cm)
Yahor Kurbanau (Białoruś, 04.01.1995, 175 cm)
Haris Mesanovic (Bośnia i Hercegowina, 16.10.1996, 180 cm)
Vensan Kirkorov (Bułgaria, 12.07.2000, 175 cm)
Erik Pijetraj (Chorwacja, 19.04.1997, 180 cm)
Petr Novak (Czechy, 14.10.1999, 175 cm)
Frederik Lundgaard Jensen (Dania, 17.11.1995, 180 cm)
Semjon Karhanin (Estonia, 30.11.1996, 170 cm)
Sofiane Oumiha (Francja, 23.12.1994, 178 cm)
Lasha Guruli (Gruzja, 27.08.1996, 178 cm)
Johann Orozco Ojeda (Hiszpania, 25.11.1994, 171 cm)
James McGivern (Irlandia, 06.01.1998, 175 cm)
Ahmad Shtiwi (Izrael, 28.04.1999, 159 cm)
Shpetim Bajoku (Kosowo, 10.08.2000, 175 cm)
Evaldas Petrauskas (Litwa, 19.03.1992, 163 cm)
Mihails Pavlovs (Łotwa, 27.09.1995, 170 cm)
Dmitri Galagot (Mołdawia, 11.10.1992, 181 cm)
Wladislaw Baryshnik (Niemcy, 29.08.1996, 176 cm)
Mateusz Polski (Polska, 05.02.1993, 166 cm)
Alexey Mazur (Rosja, 29.03.1991, 174 cm)
Vasile Suciu (Rumunia, 09.02.1996, 174 cm)
Aleksandar Konovalov (Serbia, 15.05.1994, 173 cm)
Michal Takacs (Słowacja, 09.04.1997, 179 cm)
Turghullan Erdemir (Turcja, 03.01.1999, 165 cm)
Yaroslav Khartsyz (Ukraina, 07.05.1997, 175 cm)
Milan Fodor (Węgry, 20.02.1993, 167 cm)
Luke McCormack (Wielka Brytania, 08.06.1995, 176 cm)
Paolo Di Lernia (Włochy, 13.10.1995, 172 cm)

69 KG
Alban Beqiri (Albania, 28.06.1994, 170 cm)
Gurgen Madoyan (Armenia, 04.05.1998, 171 cm)
Marcel Rumpler (Austria, 07.05.1997, 182 cm)
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan, 16.02.1985, 187 cm)
Nabil Messaoudi (Belgia, 13.08.1998, 178 cm)
Yauheni Dauhaliavets (Białoruś, 171 cm)
Adem Fetahovic (Bośnia i Hercegowina, 22.12.1995, 182 cm)
Petar Draganov (Bułgaria, 13.10.1994, 182 cm)
Zeljko Marko (Chorwacja, 25.01.1995, 178 cm)
Pavel Kamanin (Estonia, 09.02.1999, 179 cm)
Milan Prat (Francja, 23.09.1999, 181 cm)
Eskerkhan Madiev (Gruzja, 12.02.1998, 180 cm)
Kieran Molloy (Irlandia, 26.11.1998, 180 cm)
Miroslav Kapuler (Izrael, 28.04.1997, 174 cm)
Patriot Behrami (Kosowo, 28.07.1999, 175 cm)
Saimonas Banys (Litwa, 27.04.1998, 173 cm)
Genadijs Merkulovs (Łotwa, 12.09.1994, 172 cm)
Vasilii Belous (Mołdawia, 27.08.1988, 181 cm)
Hugo Micallef (Monako, 06.03.1998, 180 cm)
Magomed Schachidov (Niemcy, 27.09.1994, 175 cm)
Hadi Srour (Norwegia, 16.11.1995, 183 cm)
Filip Wąchała (Polska, 17.01.1998, 173 cm)
Khariton Agrba (Rosja, 22.10.1995, 178 cm)
Marian Pita (Rumunia, 02.10.1995, 179 cm)
Dejan Dasic (Serbia, 14.01.1999, 178 cm)
Tomas Zold (Słowacja, 18.01.1994, 178 cm)
Jonathan Brunschweiler (Szwajcaria, 04.11.1988, 180 cm)
Necat Ekinci (Turcja, 20.10.1999, 175 cm)
Yevheniy Barabanov (Ukraina, 24.07.1993, 172 cm)
Laszlo Kozak (Węgry, 05.02.1998, 175 cm)
Pat McCormack (Wielka Brytania, 08.06.1995, 180 cm)
Vincenzo Mangiacapre (Włochy, 17.01.1989, 170 cm)

75 KG
Arjon Kajoshi (Albania, 18.09.1996, 178 cm)
Arman Darchinyan (Armenia, 30.04.1994, 178 cm)
Edin Avdic (Austria, 20.07.1996, 183 cm)
Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan, 06.12.1992, 181 cm)
Lancelot Proton de la Chapelle (Belgia, 27.06.1998, 182 cm)
Vadzim Pankou (Białoruś, 06.09.1994, 175 cm)
Radenko Tomic (Bośnia i Hercegowina, 24.02.1995, 184 cm)
Rami Mofid Kiwan (Bułgaria, 03.06.2000, 185 cm)
Mladen Sobjeslavski (Chorwacja, 04.03.1999, 187 cm)
Andreas Kokkinos (Cypr, 26.11.1997, 183 cm)
Milos Bartl (Czechy, 17.11.1994, 180 cm)
Muhammad Abdilrasoon (Finlandia, 16.07.1997, 176 cm)
Victor Yoka (Francja, 06.09.1998, 176 cm)
Giorgi Kharabadze (Gruzja, 11.05.1997, 176 cm)
Miguel Cuardado (Hiszpania, 01.07.1994, 184 cm)
Max van der Pas (Holandia, 03.06.1993, 180 cm)
Michael Nevin (Irlandia, 06.05.1998, 188 cm)
Mikhael Ostroumov (Izrael, 10.12.1997, 180 cm)
Vytautas Balsys (Litwa, 13.02.1998, 184 cm)
Victor Carapcevschii (Mołdawia, 27.06.1992, 180 cm)
Arthur Beck (Niemcy, 27.12.1997, 186 cm)
Mindaugas Gedminas (Norwegia, 13.09.1996, 189 cm)
Ryszard Lewicki (Polska, 02.10.1996, 180 cm)
Gleb Bakshi (Rosja, 12.11.1995, 185 cm)
Milosav Savic (Serbia, 15.10.1994, 180 cm)
Andrej Csemez (Słowacja, 06.05.1998, 186 cm)
Aljaz Venko (Słowenia, 24.07.1993, 170 cm)
Angel Roque Vasquez (Szwajcaria, 01.09.1995, 178 cm)
Adam Chartoi (Szwecja, 17.03.1997, 185 cm)
Serhat Guler (Turcja, 02.07.1996, 167 cm)
Oleksandr Khyznyak (Ukraina, 03.08.1995, 181 cm)
Zoltan Harcsa (Węgry, 20.11.1992, 184 cm)
Mark Dickinson (Wielka Brytania, 07.07.1999, 188 cm)
Salvatore Cavallaro (Włochy, 16.08.1995, 177 cm)

81 KG
Mikel Cullhaj (Albania, 17.06.1997, 179 cm)
Gor Nersesyan (Armenia, 15.03.2000, 182 cm)
Umar Dzambekov (Austria, 20.11.1997, 185 cm)
Alfonso Dominguez Loren Berto (Azerbejdżan, 28.05.1995, 189 cm)
Ziad Nedam El Mohor (Belgia, 25.11.1995, 187 cm)
Mikhail Dauvaliavets (Białoruś, 18.05.1990, 177 cm)
Dzemal Bosnjak (Bośnia i Hercegowina, 23.05.1985, 178 cm)
Kristyan Nikolov (Bułgaria, 14.02.2000, 179 cm)
Damir Plantic (Chorwacja, 16.12.1989, 185 cm)
Jan Muzik (Czechy, 25.09.1989, 185 cm)
Stiven Aas (Estonia, 03.05.2000, 184 cm)
Gaetan Ntambwe (Francja, 12.10.1994, 185 cm)
Giorgi Manjavidze (Gruzja, 06.09.1998, 176 cm)
Alejandro Camacho (Hiszpania, 19.09.1993, 186 cm)
Artjom Kasparian (Holandia, 15.06.1995, 180 cm)
Joe Ward (Irlandia, 30.10.1993, 185 cm)
Ardit Delijaj (Kosowo, 24.10.1997, 182 cm)
Paulius Zujevas (Litwa, 15.08.1993, 185 cm)
Andrei Chiriacov (Mołdawia, 30.06.2000, 185 cm)
Abu Lubdeh Abdulrahman (Niemcy, 28.10.1994, 192 cm)
Alexander Martinsen (Norwegia, 20.09.1992, 183 cm)
Mateusz Goiński (Polska, 30.08.1995, 178 cm)
Imam Khataev (Rosja, 31.08.1994, 176 cm)
Paul Andrei Aradoaie (Rumunia, 05.10.1996, 193 cm)
Sandro Poletan (Serbia, 15.07.1997, 175 cm)
Matus Strnisko (Słowacja, 09.11.1994, 182 cm)
Denis Lazar (Słowenia, 10.09.1992, 181 cm)
Uke Smajli (Szwajcaria, 01.01.1993, 187 cm)
Liridon Nuha (Szwecja, 18.11.1993, 176 cm)
Bayram Malkam (Turcja, 08.09.1999, 175 cm)
Stepan Hrekul (Ukraina, 09.01.1997, 182 cm)
Pal Kovacs (Węgry, 18.02.1995, 182 cm)
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania, 06.06.1997, 186 cm)
Simone Fiori (Włochy, 05.12.1989, 190 cm)

91 KG
Henrik Sargsyan (Armenia, 26.11.1995, 184 cm)
Ahmed Hagag (Austria, 29.02.2000, 187 cm)
Rahil Mammadli (Azerbejdżan, 07.02.1995, 180 cm)
Victor Ilunga Schelstraete (Belgia, 14.01.1996, 190 cm)
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś, 05.04.1993, 194 cm)
Radoslav Pantaleyev (Bułgaria, 05.07.1993, 180 cm)
Toni Filipi (Chorwacja, 01.03.1996, 187 cm)
Ainar Karlson (Estonia, 13.10.1988, 189 cm)
Krenar Aliu (Finlandia, 25.06.1999, 186 cm)
Paul Omba Biongolo (Francja, 28.12.1995, 189 cm)
Nikoloz Begadze (Gruzja, 18.08.1998, 192 cm)
Peter Mullenberg (Holandia, 30.12.1987, 183 cm)
Anthony Browne (Irlandia, 01.01.1995, 189 cm)
Robertas Jokulys (Litwa, 16.10.1998, 195 cm)
Michel Erpelding (Luksemburg, 20.10.1994, 187 cm)
Andrei Zatusevschii (Mołdawia, 12.03.1995, 180 cm)
Eugen Waigel (Niemcy, 28.06.1991, 186 cm)
Tomasz Niedźwiecki (Polska, 13.01.1994, 187 cm)
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja, 14.01.1997, 194 cm)
Alberto Biro (Rumunia, 06.03.1999, 191 cm)
Marko Docic (Serbia, 26.11.1998, 191 cm)
David Michalek (Słowacja, 28.01.1998, 175 cm)
Berat Acar (Turcja, 17.08.1999, 195 cm)
Ramazan Muslimov (Ukraina, 18.04.1995, 191 cm)
Adam Hamori (Węgry, 31.01.1995, 189 cm)
Cheavon Clarke (Wielka Brytania, 14.12.1990, 183 cm)
Clemente Russo (Włochy, 27.07.1982, 181 cm)

+91KG
Gurgen Hovhannisyan (Armenia, 19.02.1998, 198 cm)
Aleksandar Mraovic (Austria, 24.02.1997, 186 cm, 100 kg)
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan, 06.04.1989, 189 cm)
Viktar Chvarkov (Białoruś, 19.08.1985, 190 cm, 103 kg)
Dusan Veletic (Bośnia i Hercegowina, 31.05.1995, 195 cm, 100 kg)
Petar Belberov (Bułgaria, 17.02.1990, 192 cm)
Marko Milun (Chorwacja, 28.09.1996, 192 cm, 100 kg)
Mourad Aliev (Francja, 31.07.1995, 201 cm)
Mikheil Bakhtidze (Gruzja, 23.09.1988, 189 cm)
Ayoub Ghadfa Drissi (Hiszpania, 06.12.1998, 198 cm, 107 kg)
Dean Gardiner (Irlandia, 29.02.1988, 196 cm)
Mantas Valavicius (Litwa, 22.03.1991, 198 cm, 100 kg)
Evanders Servuts (Łotwa, 16.12.1997, 182 cm)
Alexei Zavatin (Mołdawia, 29.03.1987, 200 cm, 107 kg)
Nelvie Raman Hess Tiafack (Niemcy, 03.01.1999, 189 cm)
Adam Kulik (Polska, 15.12.1992, 198 cm, 118 kg)
Ivan Veriasov (Rosja, 10.07.1993, 193 cm, 95 kg)
Mihai Nistor (Rumunia, 05.11.1990, 183 cm, 100 kg)
Vladan Babic (Serbia, 24.09.1991, 196 cm, 122 kg)
Ilyas Mucahit (Turcja, 15.02.1999, 195 cm)
Viktor Vykhryst (Ukraina, 03.06.1992, 196 cm, 104 kg)
Bence Nagy (Węgry, 24.11.1994, 188 cm)
Frazer Clarke (Wielka Brytania, 07.08.1991, 195 cm, 100 kg)
Aziz Abbes Mouhiidine (Włochy, 06.10.1998, 190 cm)

Opracował: Jarosław Drozd

POLACY ZDECYDOWANIE LEPSI OD NIEMCÓW WE WŁADYSŁAWOWIE

mateusz_polski1

Kadra narodowa seniorów przebywająca na zgrupowaniu w COS OPO „Cetniewo” we Wladysławowie pokonała w międzynarodowym meczu ekipę Niemiec 18-6. Punkty dla Biało-Czerwonych zdobyli: Jakub Słomiński (52 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Damian Durkacz (64 kg), Rafał Perczyński (75 kg), Sebastian Wiktorzak (81 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg).

Zwycięstwo podopiecznych trenera Ireneusza Przywary, którzy szykują się startu w MTB im. Feliksa Stamma w Warszawie, oczywiście cieszy, ale warto w tym miejscu zauważyć, że rywale przyjechali do Władysławowa w mocno eksperymentalnym składzie. O aktualnej, międzynarodowej wartości naszych reprezentantów dowiemy się zatem dopiero za 10 dni, kiedy zabrzmi pierwszy gong turnieju memoriałowego trenera stulecia, Feliksa Stamma.

POLSKA vs NIEMCY 18:6 [18 KWIETNIA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Jakub Słomiński – Argishti Teteryan 2-1
56 KG Jarosław Iwanow – Yves-Domenic Kentsch 2-1
60 KG Radomir Obruśniak – Osseinou Hansen 2-1
64 KG Mateusz Polski – Noah Fisher 3-0
64 KG Damian Durkacz – Mert Caliskan 3-0
69 KG Frank Kilp – Filip Wąchała 2-1
69 KG Richard Meinecke – Kamil Holka 3-0
75 KG Silvio Schierle – Ryszard Lewicki 3-0
75 KG Rafał Perczyński – Vezir Agirman 2-1
81 KG Sebastian Wiktorzak – Angelo Schenk AB 2
91 KG Tomasz Niedźwiecki – Nino Kolicic 3-0
+91KG Adam Kulik – Kenan Husovic AB 3

POLACY NADAL BEZ MEDALU MISTRZOSTW EUROPY DO LAT 22

14-EUBC-Logo

Reprezentantom Polski nie udało się awansować do strefy medalowej 4. Mistrzostw Europy do lat 22, które od 8 marca rozgrywane są we Władykawkazie. Przedwczoraj w pojedynkach ćwierćfinałowych wystąpiło 2 z 5 boksujących w tym turnieju Biało-Czerwonych. Niestety zarówno Damian Durkacz (64 kg), jak i Piotr Szczukowski (81 kg), przegrali swoje walki. Pierwszego pokonał niejednogłośnie na punkty (3-1 – walkę punktowano w 2. starciu po kontuzji Polaka) Walijczyk Michael McDonagh, zaś drugi przegrał (0-5) z seniorskim wicemistrzem Turcji Bayramem Malkamem.

Tak, więc podopieczni trenera Ireneusza Przywary i Marka Chrobaka podczas tegorocznych 4. ME do lat 22 stoczyli 7 walk, z których 2 wygrali i 5 przegrali. To wynik porównywalny z ubiegłorocznym startem (10 walk, 3 zwycięstwa, 7 porażek, 2 ćwierćfinały) i nieco słabszy od tego, który osiągnięto w 2017 roku (12 walk, 5 zwycięstw, 7 porażek i 3 ćwierćfinały).

WYNIKI WALK POLAKÓW (na pierwszym miejscu zwycięzcy):

64 KG
Damian Durkacz – Benik Nikoghosyan (Armenia) 4-1
Michael McDonagh (Walia) - Damian Durkacz 3-1

69 KG
Tyler Jolly (Szkocja) – Filip Wąchała RSC 1

75 KG
Robert Cservenka (Węgry) – Kamil Ławicki 5-0

81 KG
Piotr Szczukowski – Yan Zak (Izrael) 5-0
Bayram Malkam (Turcja) - Piotr Szczukowski 5-0

91 KG
David Michalek (Słowacja) – Michał Soczyński 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [13 MARCA 2019 ROKU]

49 KG
Cosmis Girleanu (Rumunia) – Damiano Cordella (Włochy) 5-0
Rufat Huseynov (Azerbejdżan) – Attila Bernath (Węgry) 5-0
Volodya Mnatsakanyan (Rosja) – Yevheniy Ovsiannikov (Ukraina) 3-2

52 KG
Rostyslav Bilostotskiy (Ukraina) – Adam Hession (Irlandia) 5-0
Daniel Asenov (Bułgaria) – Marian Schiopu (Rumunia) 5-0
Nodari Darbaidze (Gruzja) – Christian Zara (Włochy) 4-1
Kiaran McDonald (Anglia) – Dusan Janjic (Serbia) 5-0

56 KG
Boyan Asenov (Bułgaria) – Zhorzik Marutyan (Armenia) 3-2
Mykhailo Dziazko (Ukraina) – Andrei Udubasa (Rumunia) 5-0
Artyush Gomtsyan (Armenia) – Ciftci Batuhan (Turcja) 5-0
Sergey Iarulin (Rosja) – Gianluca Russo (Włochy) 5-0

60 KG
Dzmitry Dziashkevich (Białoruś) – Ruslan Rustamov (Azerbejdżan) 3-2
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Hamsat Shadalov (Niemcy) 3-2
Hrayr Shahverdyan (Armenia) – Francesco Iozia (Włochy) 3-2
Beslan Khamzaev (Rosja) – Robert Jitaru (Rumunia) 5-0

64 KG
Michael McDonagh (Walia) – Damian Durkacz (Polska) 3-1
Turgul Erdemir (Turcja) – Gianluigi Malanga (Włochy) 5-0
Alexandru Paraschiv (Rumunia) – Lounes Hamraoui (Francja) 3-2
Alan Abaev (Rosja) – Adrian Thiam Creus (Hiszpania) 5-0

69 KG
Mohammed Harris Akbar (Anglia) – Miroslav Kapuler (Izrael) 5-0
Richard Meinecke (Niemcy) – Laszlo Kozak (Węgry) 5-0
Vakhid Abbasov (Rosja) – Billy Liljeqvist (Szwecja) 5-0
Aliksandr Radzionau (Białoruś) – Tayson Lubert (Rumunia) 5-0

75 KG
Sean Lazzerini (Szkocja) – Rami Kiwan (Bułgaria) 4-1
Vakhtang Harutyunyan (Armenia) – Lewis Richardson (Anglia) 5-0
Dmytro Rybalko (Ukraina) – Adam Chartoi (Szwecja) 3-2
Alexey Semykin (Rosja) – Gabriel Dossan (Irlandia) ABD 3

81 KG
Sammy Lee (Walia) – Andrey Kosenkov (Rosja) 5-0
Bayram Malkam (Turcja) – Piotr Szczukowski (Polska) 5-0
Jabrail Elikov (Azerbejdżan) – Kristian Nikolov (Bułgaria) 5-0
Olexandr Pokhrebnyak (Ukraina) – Alexey Alfiorau (Białoruś) WO.

91 KG
Vladislav Ivanov (Rosja) – Ahmed Hagag (Austria) 5-0
Soheb Bouafia (Francja) – Andrei Zaplitni (Mołdawia) 5-0
Lewis Williams (Anglia) – David Michalek (Słowacja) 5-0
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Vagkan Nanitzanian (Grecja) 3-0

+91 KG
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Viacheslav Havryliuk (Ukraina) 4-1
Viktor Jurk (Niemcy) – Evandres Servuts (Łotwa) 4-1
Luka Pratljacic (Chorwacja) – Salvatore Scala (Włochy) RSC 1
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) – Vladislav Muravin (Rosja) 5-0

DAMIAN DURKACZ Z BRĄZOWYM MEDALEM 70. MTB „STRANDJA” W SOFII

strandja19

Po dwóch cennych zwycięstwach nad Turkiem Volkanem Gokcekiem i Włochem Paolo Di Lernią, młody mistrz Polski, Damian Durkacz (64 kg) stanął dzisiaj przed szansą pokonania trzeciego czołowego pięściarza Europy, aktualnego mistrza Rosji, Alexeya Mazura.

Niestety w pojedynku półfinałowym 70. MTB „Strandja” w Sofii jednogłośnie na punkty (5-0) zwyciężył Rosjanin i to on stanie jutro do finałowej walki z mistrzem Kazachstanu, Sanatali Toltayevem. W sumie Biało-Czerwoni, prowadzeni przez trenera Ireneusza Przywarę, stoczyli w Sofii 10 walk, z których 4 wygrali i 6 przegrali.

FILIP WĄCHAŁA PRZEŁAMAŁ W SOFII CZWARTKOWĄ ZŁĄ PASSĘ BIAŁO-CZERWONYCH

strandja19

Po trzech porażkach Polek, Filip Wachąła (69 kg) w II serii walk 1/16 finału 70. MTB. „Strandja” odczarował sofijski ring, pokonując pewnie, choć niejednogłośnie na punkty (3-2) Brazylijczyka Luiza Fernando Da Silvę i w sobotę w kolejnym pojedynku zaboksuje z zawodnikiem gospodarzy Petarem Draganovem. Niestety z ringu jako przegrany zszedł drugi z podopiecznych Ireneusza Przywary i Marka Chrobaka, Piotr Szczukowski (81 kg) który przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z brązowym medalistą mistrzostw USA, Khalilem Coe.

Jutro w pojedynkach 1/16 finału Dorian Mospinek (56 kg) zmierzy się z brązowym medalistą mistrzostw USA, Davidem Navarro, zaś trenujący na co dzień na Wyspach Brytyjskich Ryszard Lewicki (75 kg) zaboksuje z faworytem do złota, Azerem Kamranem Shakhsuvarlym, który jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich. Z kolei w sobotę w ringu zameldują się Damian Durkacz (64 kg) i Michał Soczyński (91 kg). Pierwszy stanie oko w oko z Volkanem Gokcekiem (Turcja) lub Ashishem (Indie), zaś drugi z Namanem Tanwarem z Indii. Oba pojedynki odbędą się w 1/8 finału.

MATEUSZ POLSKI NA NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM W DEBRECZYNIE

polski_bachkov17

Mateusz Polski (64 kg) stanął na najwyższym stopniu podium 63. Memoriału Istvana Bocskaia w Debreczynie. Wychowanek trenera Tomasza Różańskiego wygrał na Węgrzech trzy pojedynki, w tym finałowy – niejednogłośnie na punkty (4-1) – z Irańczykiem Moslemem Maghsoudim.

W finale wystąpił wczoraj także Bartosz Gołębiewski (75 kg), który ostatecznie przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z brązowym medalistą mistrzostw Kazachstanu Kulakhmetem Tursynbayem.

Zatem w swoim pierwszym w 2019 roku międzynarodowym turnieju bokserskim, podopieczni trenera Ireneusza Przywary wygrali 5 walk (w tym 1 walkowerem) oraz 6 przegrali.

CZTERY WALKI I CZTERY PORAŻKI POLAKÓW NA TURNIEJU W DEBRECZYNIE

bachkov

W Debreczynie rozpoczął się wczoraj 63. Memoriał Istavana Bocskaia w boksie, w którym rywalizuje 144 zawodników i 35 zawodniczek, w tym nasza siedmioosobowa kadra narodowa seniorów, prowadzona przez trenera Ireneusza Przywarę, który z początkiem roku zmienił na stanowisku pierwszego szkoleniowca Biało-Czerwonych Iwana Juszczenko.

Niestety w pierwszym dniu turniejowych zmagań żaden z Polaków nie zszedł z ringu jako zwycięzca. Jarosław Iwanow (56 kg) przegrał niejednogłośnie na punkty (1-4) z Samuelem Heredią Carmoną (Hiszpania), Mateusz Wojtasiński (60 kg) uległ (0-5) Giuseppe Canonico (Włochy), Sebastian Wiktorzak (81 kg) w takim samym stosunku przegrał z Peterem Mullenbergiem (Holandia), zaś Adam Kulik (+91 kg) został wypunktowany (0-5) przez Mirko Carabottiego (Włochy).

Dziś w ringu wystąpi trzech innych podopiecznych trenera Przywary. Jakub Słomiński (52 kg) zaboksuje z Otukile Rajabem (Botswana), Mateusz Polski (64 kg) z Erikiem Pjetrajem (Chorwacja), zaś Bartosz Gołębiewski (75 kg) z Viktorem Arpadem (Węgry). Stawką pojedynków będzie awans do półfinałów.

MŁODZIEŻOWA KADRA NARODOWA MĘŻCZYZN TRENUJE W ZAKOPANEM

soczynski_mme

W COS-OPO w Zakopanem od niedzieli (17 stycznia) trwa zgrupowanie Młodzieżowej Kadry Narodowej mężczyzn (juniorów i kadetów). Trener Stanisław Łakomiec, wraz ze wspomagającymi go szkoleniowcami Ireneuszem Przywarą i Krzysztofem Miałkim, w stolicy Tatr trenują z szesnastoma zawodnikami.

Powołania otrzymali: Karol Warda (Berej Lublin, 49 kg), Cyprian Gomulski (BKS Orkan Gorzów Wlkp., 52 kg), Daniel Piotrowski (KKW Włocławek, 52 kg), Marcin Kacprowicz (Champion Nowy Dwór Maz., 56 kg), Damian Durkacz (Spartan Knurów, 56 kg), Patryk Cichy (Boks Poznań, 60 kg), Damian Radlica (RUSHH Kielce, 57 kg), Sebastian Karyś (RUSHH Kielce, 64 kg), Eryk Apresyan (Zawisza Bydgoszcz, 69 kg), Emil Walkowski (Champion Wołomin, 69 kg), Damian Zawieruszyński (Astoria Bydgoszcz, 70 kg), Bartosz Stefański (Pomorzanin Toruń, 75 kg), Michał Soczyński (Paco Lublin, 81 kg), Damian Kłosowski (Pomorzanin Toruń, 91 kg), Kamil Offman (BKS Orkan Gorzów Wlkp., 91 kg) i Wojciech Czarkowski (Garda Gierałtowice, +91 kg).

Zgrupowanie w Zakopanem potrwa do 29 stycznia i jest pierwszym etapem w przygotowaniach do najważniejszych imprez tego roku, czyli Młodzieżowych Mistrzostw Europy (Youth, 17-18 lat), które odbędą się od 16 do 22 maja na Litwie oraz Mistrzostw Europy Juniorów (Junior, 15-16 lat) na Węgrzech, które planowane są na czas od 13 do 19 czerwca.