Archiwum: Maj 2019

ZMIANA WARTY W POLSKIM BOKSIE OLIMPIJSKIM? CIEKAWE ROZSTRZYGNIĘCIA W WARSZAWIE

stamm01

Wczoraj wieczorem w Warszawie zakończył się 36. Memoriał im. Feliksa Stamma, będący dla polskich kadr kobiet i mężczyzn ostatnim poważnym sprawdzianem przed 2. Igrzyskami Europejskimi, które w dniach od 21 do 30 czerwca odbędą się w Mińsku. Kibice zobaczyli w sobotę 15 pojedynków z udziałem 6 Polek i 3 Polaków. Na najwyższym stopniu podium stanęło troje z nich – Natalia Rok (51 kg), Elżbieta Wójcik (69 kg) i Damian Durkacz (64 kg).

„Polskie” finały w trzech przypadkach były rywalizacją rutyny z młodością i za każdym razem zwycięsko wychodziła ta druga. Natalia Rok głosami zagranicznych sędziów wypunktowała (3-2) po wyrównanym pojedynku srebrną medalistkę poprzednich Igrzysk Europejskich w Baku (2015), Sandrę Drabik, Elżbieta Wójcik jednogłośnie na punkty (5-0) zwyciężyła Karolinę Koszewską, zaś Damian Durkacz zwyciężył na punkty (4-1) brązowego medalistę z Baku, Mateusza Polskiego.

Na drugim stopniu podium stanęli Sandra Kruk (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg) oraz Tomasz Niedźwiecki (91 kg), przegrywając po ambitnych walkach z wyżej od siebie notowanymi rywalami.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [4 MAJA 2019]

KOBIETY

51 KG Natalia Rok (Polska)Sandra Drabik (Polska) 3-2
57 KG Jemyma Betrian (Holandia) – Sandra Kruk (Polska) 3-2
60 KG Beatriz Ferreira (Brazylia) – Aneta Rygielska (Polska) 5-0
69 KG Elżbieta Wójcik (Polska)Karolina Koszewska (Polska) 5-0
75 KG Nouchka Fontijn (Holandia) – Caitlin Parker (Australia) 5-0

MĘŻCZYŹNI

49 KG Ronaldo Bezerra (Brazylia) – Said Mortaji (Maroko) 3-2
52 KG Solanki Gaurav (Indie) – William Cawley (Anglia) 5-0
56 KG Mukhammad Shekhov (Rosja) – Mohammed Hassamuddin (Indie) 4-1
60 KG Kaushik Manish (Indie) – Mohamed Hamout (Maroko) 4-1
64 KG Damian Durkacz (Polska)Mateusz Polski (Polska) 4-1
69 KG Sergey Sobylinski (Rosja) – Vadim Musaev (Rosja) 3-2
75 KG Adam Chartoi (Szwecja) – Emile Richardson (Nowa Zelandia) 5-0
81 KG Kail Paiva (Brazylia) – Uke Smajli (Szwajcaria) 4-1
91 KG David Nyika (Nowa Zelandia) – Tomasz Niedźwiecki (Polska) 5-0
+91KG Maksim Babanin (Rosja) – Solomon Dacres (Anglia) 3-2

KOBIETY

KOMPLET WYNIKÓW WALK PÓŁFINAŁOWYCH [3 MAJA 2019]

51 KG
Natalia Rok (Polska) – Tori Ellis-Willetts (Anglia) 4-1
Sandra Drabik (Polska) – Graziele Souza (Brazylia) 4-1

57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Sofia Nabet (Francja) 4-1
Jemyma Betrian (Holandia) – Irma Testa (Włochy) 3-2

60 KG
Aneta Rygielska (Polska) – Anja Stridsman (Australia) 3-2
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Rebecca Nicoli (Włochy) 5-0

69 KG
Elżbieta Wójcik (Polska) – Kaye Scott (Australia) 4-1
Karolina Koszewska (Polska) – Angela Carini (Włochy) 4-1

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Love Holgersson (Szwecja) 5-0
Caitlin Parker (Australia) - Agata Kaczmarska (Polska) 5-0

MĘŻCZYŹNI

KOMPLET WYNIKÓW WALK PÓŁFINAŁOWYCH [2-3 MAJA MAJA 2019]

49 KG
Ronaldo Bezerra (Brazylia) – Artysh Soyan (Rosja) 5-0
Said Mortaji (Maroko) – Jakub Słomiński (Polska) 5-0

56 KG
Mukhammad Shekhov (Rosja) – Maciej Jóźwik (Polska) 5-0
Mohammed Hassamuddin (Indie) - Jarosław Iwanow (Polska) 5-0

60 KG
Mohamed Hamout (Maroko) – Callum Thompson (Anglia) AB 3
Kaushik Manish (Indie) – Ucha Maisuradze (Polska) 4-1

64 KG
Mateusz Polski (Polska) – Griroiy Lizunenko (Rosja) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Khatana Ankit (Indie) 3-2

69 KG
Vadim Musaev (Rosja) – Mandeep Jangra (Indie)
Sergey Sobylinski (Rosja) – Filip Wąchała (Polska) 5-0

75 KG
Emile Richardson (Nowa Zelandia) – Ryszard Lewicki (Polska) 3-2
Adam Chartoi (Szwecja) – Rafał Perczyński (Polska) 5-0

81 KG
Uke Smajli (Szwajcaria) – Nucha Liridon (Szwecja) 4-1
Kail Paiva (Brazylia) – Mateusz Goiński (Polska) 4-1

91 KG
Tomasz Niedźwiecki (Polska)Michał Soczyński (Polska) 4-1
David Nyika (Nowa Zelandia) – Sanjeet (Indie) 5-0

+91 KG
Solomon Dacres (Anglia) – Adam Kulik (Polska) RSC 3
Maksim Babanin (Rosja) – Dmytro Rudenkiy (Ukraina) 5-0

WALKA POLSKIEGO Z DURKACZEM HITEM FINAŁÓW 36. MEMORIAŁU IM. FELIKSA STAMMA

Stamm_plakat_2019jpg

W czwartek poznaliśmy finalistów wagi z limitem 64 kg oraz komplet półfinalistek i półfinalistów 36. Memoriału im. Feliksa Stamma. W pierwszym przypadku są to dwaj nasi czołowi pięściarze, bez podziału na kategorie wagowe, czyli Mateusz Polski i Damian Durkacz. Z kolei do grona Biało-Czerwonych, którzy są już o krok od finału dołączyli: Sandra Kruk (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Filip Wąchała (69 kg) i Rafał Perczyński (75 kg).

Ogółem o awans do finału zaboksuje jutro 17 reprezentantów Polski – 7 zawodniczek i 10 zawodników. Najciekawiej zapowiadają się walki Sandry Drabik (51 kg) z Graziele Souzą (Brazylia), Rygielskiej z Anją Stridsman (Australia), Elżbiety Wójcik (69 kg) z Kaye Scott (Australia), Karoliny Koszewskiej (69 kg) z Angelą Carini (Włochy), Agaty Kaczmarskiej (75 kg) z Caitlin Parker (Australia), Wąchały z Sergeyem Sobylinskim (Rosja), Adama Kulika (+91 kg) z Solomonem Dacresem (Anglia) oraz bratobójczy bój Tomasz Niedźwieckiego z Michałem Soczyńskim (obaj 91 kg).

KOBIETY
WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [2 MAJA 2019]

57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Amy Andrew (Nowa Zelandia) 4-1
Sofia Nabet (Francja) – Raven Chapman (Anglia) 5-0
Irma Testa (Włochy) – Sara Beram (Chorwacja) 5-0
Jemyma Betrian (Holandia) – Stephanie Thour (Szwecja) 5-0

60 KG
Anja Stridsman (Australia) – Imane Khelif (Algieria ) 5-0
Aneta Rygielska (Polska) – Sandra Brugger (Szwajcaria) 3-2
Rebecca Nicoli (Włochy) – Agnes Alexiusson (Szwecja) 4-1
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Amina Zidani (Francja) 5-0

MĘŻCZYŹNI
WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH I PÓŁFINAŁOWYCH [2 MAJA 2019]

64 KG
Mateusz Polski (Polska) – Grigoriy Lizunenko (Ukraina) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Khatana Ankit (Indie) 3-2

69 KG
Mandeep Jangra (Indie) – Mikołaj Tobera (Polska) 4-0
Vadim Musaev (Rosja) – Billy Liljeqvist (Szwecja) 4-1
Filip Wąchała (Polska) - Łukasz Zyguła (Polska) 5-0
Sergey Sobylinski (Rosja) – Zine Al Abidine Amroug (Maroko) 3-2

75 KG
Rafał Perczyński (Polska) – Chauhan Prayag (Indie) 5-0
Adam Chartoi (Szwecja) – Carl Fail (Anglia) 4-1

BIAŁO-CZERWONI CORAZ BLIŻEJ FINAŁÓW 36. MEMORIAŁU IM. FELIKSA STAMMA

Stamm_plakat_2019jpg

W Hotelu Airport Okęcie w Warszawie od trzech dni 85 zawodników i 55 zawodniczek z 21 krajów rywalizuje w 36. Memoriale im. Feliksa Stamma. Dla trenerów reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn to ostatnia szansa, by zobaczyć turniejową formę Biało-Czerwonych, szykowanych do startu w zbliżających się 2. Igrzyskach Europejskich w Mińsku.

Z kadrowiczek Karoliny Michalczuk do półfinałów awansowały Sandra Drabik i Natalia Rok (obie 51 kg) oraz Elżbieta Wójcik i Karolina Koszewska (obie 69 kg). Z kolei Ireneusz Przywara cieszył się z ćwierćfinałowych zwycięstw Jarosława Iwanowa i Macieja Jóźwika (obaj 56 kg), Mateusz Polskiego i Damiana Durkacza (obaj 64 kg), Łukasza Zyguły (69 kg), Mateusza Goińskiego (81 kg), Tomasza Niedźwieckiego (91 kg) oraz Adama Kulika (+91 kg).

KOBIETY

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [29 KWIETNIA 2019]

51 KG
Amalie Manich (Dania) – Veronica Losvik (Norwegia) 4-1
Taylah Robertson (Australia) – Roumaysa Boualam (Algieria) 4-1
Graziele Souza (Brazylia) – Johanna Wonyou (Francja) 3-2

57 KG
Irma Testa (Włochy) – Rebeca Lima (Brazylia) 4-1
Jemyma Betrian (Holandia) – Caroline Cruveillier (Francja) DQ 3
Stephanie Thour (Szwecja) – Fatma Zohra Abdelkader (Algieria) WO.

60 KG
Rebecca Nicoli (Włochy) – Troy Garton (Nowa Zelandia) 5-0
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Ditte Frostholm (Dania) 5-0
Amina Zidani (Francja) – Hannah Robinson (Anglia) 5-0

69 KG
Yvonne Rasmussen (Dania) – Beatriz Soares (Brazylia) 5-0
Rosie Eccles (Walia) – Chahira Selmouni (Algieria) RSC 2
Angela Carini (Włochy) – Emilie Sonvico (Francja) 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [30 KWIETNIA - 1 MAJA 2019]

51 KG
Natalia Rok (Polska) – Roberta Mostarda (Włochy) 5-0
Tori Ellis-Willetts (Anglia) – Tasmin Benny (Nowa Zelandia)
Sandra Drabik (Polska) – Amalie Manich (Dania) 5-0
Graziele Souza (Brazylia) – Taylah Robertson (Australia) 5-0

69 KG
Elżbieta Wójcik (Polska) – Chei Kenneally (Nowa Zelandia) 5-0
Kaye Scott (Australia) – Martina Schmoranzova (Czechy) 5-0
Karolina Koszewska (Polska) – Yvonne Rassmussen (Dania) 3-2
Angela Carini (Włochy) – Rosie Eccles (Walia) 3-2

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) – Georgia O`Connor (Anglia) WO.
Love Holgersson (Szwecja) – Davina Michel (Francja) 4-1

MĘŻCZYŹNI

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH 1/8 FINAŁU [29 KWIETNIA 2019]

60 KG
Ucha Maisuradze (Polska) – Danny Jensen (Dania) 4-1

69 KG
Łukasz Zyguła (Polska) – Jonathan Brunschweiler (Szwajcaria) 5-0
Zine Al Abidine Amroug (Maroko) – Mykyta Alistratov (Ukraina) 5-0
Sergey Sobylinski (Rosja) – Cyrus Pattinson (Anglia) 4-1

81 KG
Konrad Kaczmarkiewicz (Polska) – Sanjay (Indie) 4-1
Kail Paiva (Brazylia) – Vitaliy Burlak (Polska) 5-0
Daniel Lutai (Rosja) – Alexander Martinsen (Norwegia) 3-2

+91 KG
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Hitesh (Indie) 5-0

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [29-KWIETNIA - 1 MAJA 2019]

49 KG
Said Mortaji (Maroko) – Sahani Govind Kumar (Indie) 3-2

56 KG
Maciej Jóźwik (Polska) – Tiago Pujno (Szwajcaria) 3-2
Jarosław Iwanow (Polska) – Jack Bowen (Szkocja) 5-0
Mohammed Hassamuddin (Indie) – Arilson Goncalves (Brazylia) 3-2

60 KG
Callum Thompson (Anglia) – Kamil Wieczorek (Polska) AB 2
Mohamed Hamout (Maroko) – Radomir Obruśniak (Polska) 5-0
Kaushik Manish (Indie) – Mateusz Wojtasiński (Polska) 5-0
Ucha Maisuradze (Polska) – Mikhail Varlamov (Rosja) 3-2

64 KG
Griroiy Lizunenko (Ukraina) Harrison Garside (Australia) 3-2
Mateusz Polski (Polska) – Hamza Rabii (Maroko) 5-0
Damian Durkacz (Polska) – Frederik Lundgaard (Dania) 5-0
Khatana Ankit (Indie) - Dominik Palak (Polska) 5-0

81 KG
Nucha Liridon (Szwecja) - Piotr Szczukowski (Polska) 3-2
Uke Smajli (Szwajcaria) – Sebastian Wiktorzak (Polska) 4-1
Mateusz Goiński (Polska) - Konrad Kaczmarkiewicz (Polska) 4-1
Kail Paiva (Brazylia) – Daniel Lutai (Rosja) 4-1

91 KG
Tomasz Niedźwiecki (Polska) – Youness Baalla (Maroko) 3-2
Sanjeet (Indie) – Alexander Bwambale (Szwecja) 5-0
David Nyika (Nowa Zelandia) – Yaroslav Doronichev (Rosja) 3-2

+91 KG
Adam Kulik (Polska) – Mohamed Frisse (Maroko) RSC 1
Solomon Dacres (Anglia) – Damian Wiśniewski (Polska) RSC 1
Dmytro Rudenkiy (Ukraina) – Aleksander Stawirej (Polska) 5-0
Maksim Babanin (Rosja) – Nelvie Tiafack (Niemcy)