PO TURNIEJACH W ARGENTYNIE I KAMERUNIE ZNAMY NAZWISKA PIERWSZYCH 9 OLIMPIJEK

mayer_wsb

Po turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich, które zakończyły się w miniony weekend w Buenos Aires (dla obu Ameryk) i Yaounde (dla Afryki) poznaliśmy nazwiska pierwszych olimpijek (w wagach  z limitem 51, 60 i 75 kg), które w sierpniu zobaczymy w Rio de Janeiro. W decydujących o złoto pojedynkach obeszło się bez niespodzianek, ale i konkurencja – uczciwie rzecz ujmując – nie była specjalnie szeroka.

W stolicy Argentyny paszporty olimpijskie zdobyły: Mandy Bujold (Kanada, 51 kg), Ingrid Lorena Valencia (Kolumbia, 51 kg), Mikaela Mayer (USA, 60 kg), Claressa Shields (USA, 75 kg) oraz Ariane Fortin (Kanada, 75 kg). Meksykanka Victoria Torres Canul, mimo iż dotarła do finału wagi lekkiej nie otrzyma szansy występu w Rio de Janeiro, gdyż w myśl regulaminu drugą kwalifikację dla Ameryk otrzyma zawodniczka gospodarzy Igrzysk, Adriana Araujo.

Z kolei w Kamerunie z kwalifikacji cieszyły się tylko trzy Marokanki (Afryka otrzymała tylko 3 miejsca w Rio): Zohra Ezzahraoui (Maroko, 51 kg), Hasna Lachgar (Maroko, 60 kg) oraz Khadija Mardi (Maroko, 75 kg).

W obu turniejach odbyły się także pojedynki barażowe o 3. miejsca, by wskazać na kolejność przejmowania kwalifikacji przez kolejne zawodniczki, gdyby któraś z ww. zdobyła w Astanie medal Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie, który byłby wówczas priorytetową kartą kwalifikacyjną.

TURNIEJ W BUENOS AIRES
WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG Mandy Bujold (Kanada) – Ingrid Valencia (Kolumbia) 2-0
60 KG Mikaela Mayer (USA) – Victoria Torres (Meksyk) 3-0
75 KG Claressa Shields (USA) – Ariane Fortin (Kanada) 3-0

WYNIKI WALK BARAŻOWYCH – BOX OFFS [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG Virginia Fuchs (USA) – Graziele Souza (Brazylia) 3-0
60 KG Kiria Tapia (Portoryko) – Dayana Sanchez (Argentyna) 2-1
75 KG Andreia Bandeira (Brazylia) – Yenebier Guillen (Dominikana) 2-0

TURNIEJ W YAOUNDE
WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG Zohra Ezzahraoui (Maroko) – Caroline Linus (Nigeria) 2-1
60 KG Hasna Lachgar (Maroko) – Khouloud Halimi (Tunezja) 2-1
75 KG Khadija Mardi (Maroko) – Yannick Azangue (Kamerun) 3-0

WYNIKI WALK BARAŻOWYCH – BOX OFFS [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG Souhila Bouchene (Algieria) – Mariem Homrani (Tunezja) WO.
60 KG Christelle Ndiang (Kamerun) – Elhem Mekhaled (Algieria) 3-0
75 KG Edith Agu Ogoke (Nigeria) – Goramane Rady (Mozambik) 3-0