Archiwum: Marzec 2016

20 PIĘŚCIARZY Z AFRYKI Z KWALIFIKACJAMI OLIMPIJSKIMI DO RIO

yaounde_16

W stolicy Kamerunu, Yaounde, poznaliśmy nazwiska 20 zawodników, którzy awansowali do finału turnieju kwalifikacyjnego, czyli de facto wystąpią w sierpniu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W tym gronie jest czterech Algierczyków, trzech Egipcjan, po dwóch pięściarzy z Kamerunu, Maroka, Mauritiusu i Namibii oraz po jednym zawodniku z Kenii, Lesotho, Nigerii, RPA i Tunezji.

Dzisiaj poznamy jeszcze 10 kolejnych nazwisk, gdyż zgodnie z regulaminem kwalifikacji, paszporty olimpijskie otrzymają także zwycięzcy walk (baraży; box-offs) o 3. miejsce.

ĆWIERĆFINAŁY [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Simplique Fotchala (Kamerun) – Zoheir Toudjine (Algieria) 3-0
Peter Mungai (Kenia) – Sulemanu Tetteh (Ghana) 3-0
Sibusiso Bandla (RPA) – Feysel Mohamed Zrgaw (Etiopia) 3-0
Matias Hamunyela (Namibia) – Imad Ahayoun (Maroko) 2-0

52 KG
Mohamed Flissi (Algieria) – Muyideen Oyakojo (Nigeria) 3-0
Mokhoto Moroke (Lesotho) – Mountasar Bouali (Tunezja) 2-1
Ronald Serugo (Uganda) – Junior Mikamou (Gabon) 3-0
Sikho Nqothole (RPA) – Annang Ampiah (Ghana) 3-0

56 KG
Abdul Wahib Omar (Ghana) – Emmanuel Ngoma (Zambia) 2-1
Suntele Inkulukeko (Lesotho) – Attanus Mugerwa (Uganda) 3-0
Mohamed Hamout (Maroko) – Ayabonga Sonjica (RPA) 3-0
Bilel M’Hamdi (Tunezja) – Fahem Hammachi (Algieria) 3-0

60 KG
Reda Benbaziz (Algieria) – Nick Okoth (Kenia) 2-1
Andrique Allisop (Seszele) – Biru Mesfin (Etiopia) 3-0
Abdel al Mahmoud (Egipt) – Kazeem Soyoye (Nigeria) 3-0
Shili Alaa (Tunezja) – Martin Klaklevi (Benin) 3-0

64 KG
Dival Malonga (Kongo) – Kagiso Bagwasi (Botswana) TKO 1
Hamza el Barbari (Maroko) – Richarno Colin (Mauritius) 3-0
Junias Jonas (Namibia) – Bahiru Badesse Girmachew (Etiopia) TKO 3
Babou Mahaman Smaila (Kamerun) – Shafick Chitou (Benin) 2-1

69 KG
Rayton Nduku Okwiri (Kenia) – Christian Abua (Nigeria) 3-0
Azumah Mohammed (Ghana) – Salif Nsangou Njikam (Kamerun) 3-0
Zohir Kadache (Algieria) – Marzoug Thameur (Tunezja) 2-1
Walid Sedik Mohamed (Egipt) – Mbachi Kaonga (Zambia) 3-0

75 KG
Andel Ngamissengue (Kongo) – Zibani Chikanda (Botswana) 3-0
Dieudonne Seyi Ntsengue (Kamerun) – Yahya Mekacheri (Tunezja) 2-1
Merven Clair (Mauritius) – Musah Rahman Lawson (Ghana) 2-1
Said Harnouf (Maroko) – Benny Muziyo (Zambia) 3-0

81 KG
Abdelhafid Benchebla (Algieria) – Jovette Jean (Seszele) WO.
Kennedy Katende (Uganda) – Umar Sadiq (Nigeria) 3-0
Luvuyo Sizani (RPA) – Humphrey Ochieng (Kenia) 3-0
Abderrahmane Salah Araby (Egipt) – Ulrich Yombo (Kamerun) 3-0

91 KG
James Kennedy St.Pierre (Mauritius) – Efetobor Apochi (Nigeria) 3-0
Kevin Kuadjovi (Togo) – David Akankolim (Ghana) TKO 1
Hassan Chagtemi (Tunezja) – Elly Ajowi (Kenia) 3-0
Chouaib Bouloudinat (Algieria) – Arnold Akani Phuzi (RPA) 3-0

+91 KG
Mohamed Arjaoui (Maroko) – Mohamed Grimes (Algieria) 3-0
Davidson Morais (Wyspy Zielonego Przylądka) – Emmanuel Sandyman (Ghana) 3-0
Aymen Trabelsi (Tunezja) – Mustafa Hafez Rezk Uosry (Egipt) 3-0
Ajagba Efe (Nigeria) – Keddy Agnes (Seszele) TKOI 1

PÓŁFINAŁY [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Simplique Fotchala (Kamerun) – Peter Mungai (Kenia) 2-1
Matias Hamunyela (Namibia) – Sibusiso Bandla (RPA) 3-0

52 KG
Mohamed Flissi (Algieria) – Mokhoto Moroke (Lesotho) 3-0
Sikho Nqothole (RPA) – Ronald Serugo (Uganda) 3-0

56 KG
Suntele Inkulukeko (Lesotho) – Abdul Wahib Omar (Ghana) 2-1
Bilel M’Hamdi (Tunezja) – Mohamed Hamout (Maroko) 2-1

60 KG
Reda Benbaziz (Algieria) – Andrique Allisop (Seszele) 3-0
Abdel al Mahmoud (Egipt) – Shili Alaa (Tunezja) 1 TKO (kontuzja)

64 KG
Hamza el Barbari (Maroko) – Dival Malonga (Kongo) 3-0
Junias Jonas (Namibia) – Babou Mahaman Smaila (Kamerun) 3-0

69 KG
Rayton Nduku Okwiri (Kenia) – Azumah Mohammed (Ghana) 3-0
Walid Sedik Mohamed (Egipt) – Zohir Kadache (Algieria) 3-0

75 KG
Dieudonne Seyi Ntsengue (Kamerun) – Andel Ngamissengue (Kongo) 3-0
Merven Clair (Mauritius) – Said Harnouf (Maroko) 3-0

81 KG
Abdelhafid Benchebla (Algieria) – Kennedy Katende (Uganda) 3-0
Abderrahmane Salah Araby (Egipt) – Luvuyo Sizani (RPA) 3-0

91 KG
James Kennedy St.Pierre (Mauritius) – Kevin Kuadjovi (Togo) 2-1
Chouaib Bouloudinat (Algieria) – Hassan Chagtemi (Tunezja) 2-1

+91 KG
Mohamed Arjaoui (Maroko) – Davidson Morais (Wyspy Zielonego Przylądka) 3-0
Ajagba Efe (Nigeria) – Aymen Trabelsi (Tunezja) KO 2

TRZY MAROKANKI Z KWALIFIKACJAMI OLIMPIJSKIMI DO RIO DE JANEIRO

africa_qual

Pod dyktando Marokanek odbywa się afrykański turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Dzisiaj w nocy w stolicy stolicy Kamerunu, Yaounde, poznaliśmy sześć finalistek, wśród których są aż trzy zawodniczki z Maroka oraz po jednej z Kamerunu, Nigerii i Tunezji.

Największą niespodziankę sprawiła zawodniczka gospodarzy, Yannick Azengue (75 kg), która w półfinale wygrała z niezwykle doświadczoną Nigeryjką Edith Agu Ogoke, która cztery lata temu boksowała (i nawet wygrała walkę) podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Tym samym Azangue udał się rewanż za finał Mistrzostw Afryki z 2014 roku, kiedy to wyraźnie uległa na punkty swojej rywalce i pojedynku o 1. miejsce zaboksuje z dysponująca doskonałymi warunkami fizycznymi Marokanką Khadiją Mardi.

ĆWIERĆFINAŁY [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Souhila Bouchene (Algieria) – Christine Akoa Bengono (Kamerun) WO.
Zohra Ezzahraoui (Maroko) – Juliana Kasonka (Zambia) 3-0
Mariem Homrani (Tunezja) – Dipogiso Koketso (Botswana) 3-0
Caroline Linus (Nigeria) – Christine Ongare (Kenia) 3-0

60 KG
Hasna Lachgar (Maroko) – Kehinde Obareh (Nigeria) 3-0
Christelle Ndiang (Kamerun) – Ayat Elsaid Abdellah (Egipt) 3-0
Elhem Mekhaled (Algieria) – Angela Augusto (Mozambik) 3-0
Khouloud Halimi (Tunezja) – Keamogetswe Kenosi (Botswana) 3-0

75 KG
Yannick Azangue (Kemrun) – Rana Abdelhamid (Egipt) 3-0
Goramane Rady (Mozambik) – Elizabeth Akinyi (Kenia) 3-0

PÓŁFINAŁY [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Zohra Ezzahraoui (Maroko) – Souhila Bouchene (Algieria) 2-1
Caroline Linus (Nigeria) – Mariem Homrani (Tunezja) 3-0

60 KG
Hasna Lachgar (Maroko) – Christelle Ndiang (Kamerun) 3-0
Khouloud Halimi (Tunezja) – Elhem Mekhaled (Algieria) 3-0

75 KG
Yannick Azangue (Kamerun) – Edith Agu Ogoke (Nigeria) 3-0
Khadija Mardi (Maroko) – Goramane Rady (Mozambik) 3-0

ZNAMY FINALISTÓW TURNIEJU KWALIFIKACYJNEGO DO IO DLA OBU AMERYK

savon_abdullayev1

Wczoraj w Buenos Aires o kwalifikacje olimpijskie walczyły nie tylko kobiety, ale także zawodnicy z obu Ameryk. Pojedynki półfinałowe wyłoniły 20 pięściarzy, którzy mogą być już spokojni o występ w Igrzyskach w Rio de Janeiro. W tym gronie jest czterech zawodników z Wenezueli, po trzech z Argentyny, Kuby i USA, po jednym z Dominikany, Ekwadoru, Hondurasu, Kanady, Kolumbii, Meksyku oraz Trynidadu i Tobago.

Zwracają uwagę ćwierćfinałowe i półfinałowe porażki znanych z walk w lidze WSB Wenezuelczyków Joela Finola (52 kg), Jose Diaza (56 kg) i Joana Gonzaleza (75 kg), czy innych zawodników z ligi oraz wersji AIBA Pro Boxing, którzy najpewniej staną w Sofii do walki w kwalifikacji ostatniej szansy. Mam tu na myśli m.in.: Carlosa Quipo (Ekwador, 49 kg), Leandro Blanca (Argentyna 49 kg), Briana Gonzaleza (Meksyk, 60 kg), Marlona Delgado (Ekwador, 75 kg), Marcos Escudero (Argentyna, 81 kg), czy Cam Awesome (USA, +91 kg).

Faworyci nie mieli lekko, co widać było na przykładzie choćby Erislandy Savona (91 kg) z Kuby, który męczył się niemiłosiernie w ćwierćfinale z Ekwadorczykiem Julio Castillo, by wygrać ale niejednogłośnie na punkty. Niewiele lepiej było w półfinale, gdzie zdaniem wszystkich sędziów pokonał Brazylijczyka Juana Nogueirę.

ĆWIERĆFINAŁY [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Yubergen Martinez (Kolumbia) – Carlos Quipo (Ekwador) 2-1
Victor Santillan (Dominikana) – Kevin Arias (Nikaragua) 3-0
Nico Hernandez (USA) – Angelino Cordova (Wenezuela) 3-0
Leandro Blanc (Argentyna) – Yankiel Rivera (Portoryko) 3-0

52 KG
Ceiber Avila (Kolumbia) – Eddy Valenzuela (Gwatemala) 3-0
Fernando Martinez (Argentyna) – Anthony Joseph (Trynidad i Tobago) 3-0
David Jimenez (Kostaryka) – Thomas Blumenfeld (Kanada) 2-1
Leonel de los Santos (Dominikana) – Joel Finol (Wenezuela) 2-1

56 KG
Alberto Melian (Argentyna) – Sergio Chirino (Meksyk) 3-0
Carlos Caraballo (Portoryko) – Juan Reyes (Gwatemala) 2-1
Shakur Stevenson (USA) – Mathias Bagnado (Urugwaj) KO 1
Jose Diaz (Wenezuela) – Kenny Lally (Kanada) 3-0

60 KG
Luis Cabrera (Wenezuela) – Michael Alexander (Trynidad i Tobago) WO.
David Gauthier (Kanada) – Jaime Munoz (Panama) 2-1
Teofimo Lopez (Honduras) – Brian Gonzalez (Meksyk) 3-0
Ignacio Perrin (Argentyna) – Elvis Severino (Dominikana) 3-0

64 KG
Artur Biarslanov (Kanada) – Danielito Zorrilla (Portoryko) 2-1
Carlos Tovar (Gwatemala) – Julio Garin (Nikaragua) 3-0
Gary Russell (USA) – Miguel Ferrin (Ekwador) 3-0
Luis Arcon (Wenezuela) – Rashield Williams (Bahama) 3-0

69 KG
Rosniel Iglesias (Kuba) – Paul Kroll (USA) 3-0
Alberto Palmeta (Argentyna) – Daniel Munoz (Chile) 3-0
Lester Martinez (Gwatemala) – Jose Roman (Portoryko) 3-0
Gabriel Maestre (Wenezuela) – Justiniano Mina (Ekwador) 3-0

75 KG
Marlon Delgado (Ekwador) – Luis Rodriguez (Portoryko) 3-0
Misael Rodriguez (Meksyk) – Luis Hernandez (Panama) 3-0
Jorge Luis Vivas (Kolumbia) – Jason Ramirez (Kostaryka) TKO 3
Charles Conwell (USA) – Joan Gonzalez (Wenezuela) 3-0

81 KG
Albert Ramirez (Wenezuela) – Julio Alamos (Chile) 3-0
Jonathan Esquivel (USA) – Marcos Escudero (Argentyna) TKO 3
Carlos Mina (Ekwador) – Petru Bulun (Kanada) 3-0
Juan Carrillo (Kolumbia) – Rogelio Romero (Meksyk) 3-0

91 KG
Erislandy Savon (Kuba) – Julio Castillo (Ekwador) 2-1
Juan Nogueira (Brazylia) – Sony Junior Arnaud (Haiti) 3-0
Cam Awesome (USA) – Samir el-Mais (Kanada) 3-0
Yamil Peralta (Argentyna) – Deivis Julio (Kolumbia) 3-0

+91 KG
Nigel Paul (Trynidad i Tobago) – Edgar Munoz (Wenezuela) 3-0
Kevin Espindola (Argentyna) – Elvis Garcia (Meksyk) 3-0
Clayton Laurent (Wyspy Dziewicze) – Aaron Huggins (Kanada) 3-0
Leinier Perot (Kuba) – Rafael Lima (Brazylia) 3-0

PÓŁFINAŁY [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Yubergen Martinez (Kolumbia) – Victor Santillan (Dominikana) 3-0
Nico Hernandez (USA) – Leandro Blanc (Argentyna) 3-0

52 KG
Fernando Martinez (Argentyna) – Ceiber Avila (Kolumbia) 3-0
Leonel de los Santos (Dominikana) – David Jimenez (Kostaryka) 2-1

56 KG
Alberto Melian (Argentyna) – Carlos Caraballo (Portoryko) 3-0
Shakur Stevenson (USA) – Jose Diaz (Wenezuela) 3-0

60 KG
Luis Cabrera (Wenezuela) – David Gauthier (Kanada) TKO 2 (kontuzja)
Teofimo Lopez (Honduras) – Ignacio Perrin (Argentyna) 3-0

64 KG
Artur Biarslanov (Kanada) – Carlos Tovar (Gwatemala) 3-0
Luis Arcon (Wenezuela) – Gary Russell (USA) 3-0

69 KG
Rosniel Iglesias (Kuba) – Alberto Palmeta (Argentyna) 3-0
Gabriel Maestre (Wenezuela) – Lester Martinez (Gwatemala) 2-1

75 KG
Misael Rodriguez (Meksyk) – Marlon Delgado (Ekwador) 3-0
Charles Conwell (USA) – Jorge Luis Vivas (Kolumbia) 3-0

81 KG
Albert Ramirez (Wenezuela) – Jonathan Esquivel (USA) 3-0
Carlos Mina (Ekwador) – Juan Carrillo (Kolumbia) 3-0

91 KG
Erislandy Savon (Kuba) – Juan Nogueira (Brazylia) 3-0
Yamil Peralta (Argentyna) – Cam Awesome (USA) 3-0

+91 KG
Nigel Paul (Trynidad i Tobago) – Kevin Espindola (Argentyna) 3-0
Leinier Perot (Kuba) – Clayton Laurent (Wyspy Dziewicze) 3-0

PO DWIE KWALIFIKACJE DLA AMERYKANEK I KANADYJEK. REWELACYJNA INGRID VALENCIA

panam_51

Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, który od 11 marca odbywa się w Buenos Aires wszedł w fazę decydująca o rozdzieleniu olimpijskich paszportów. Wśród kobiet, które rywalizują w trzech kategoriach wagowych (51, 60 i 75 kg) przepustki olimpijskie wywalczyły po dwie Amerykanki i Kanadyjki oraz po jednej zawodniczce z Kolumbii i Meksyku. Największą niespodziankę sprawiła Kolumbijka Ingrid Lorena Valencia Victoria (51 kg – na zdjęciu pierwsza z lewej), która wyeliminowała w półfinale faworyzowaną Virginię Fuchs z USA.

Niespełna 28-letnia zawodniczka z Kolumbii robi systematyczne postępy. W ub. roku niewiele zabrakło, by awansowała do finału Igrzyska Panamerykańskich w Toronto, ulegając w półfinałowym boju niejednogłośnie na punkty  rutynowanej Kanadyjce Mandy Bujold (na zdjęciu druga od lewej). W Buenos Aires stanie przed szansą zrewanżowania się Bujold, która pewnie pokonała Brazylijkę Grazielę Souzę.

Mniejszą niespodziankę mieliśmy w wadze lekkiej (60 kg), w której rozstawiona z numerem 2 zawodniczka gospodarzy, 24-letnia Dayana Sanchez, uległa jednogłośnie na punkty o dwa lata starszej Victorii Torres Canul z Meksyku. Z kolei w wadze średniej (75 kg) więcej emocji mieliśmy w pojedynku rutynowanych Kanadyjki Ariane Fortin z Brazylijką Andreią Bandeirą. Wygrała ta pierwsza i w finale zaboksuje z Claressą Shields (USA).

ĆWIERĆFINAŁY [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Mandy Bujold (Kanada) – Clara Lescurat (Argentyna) 3-0
Graziele Souza (Brazylia) – Nadia Barriga (Boliwia) 3-0
Ingrid Valencia (Kolumbia) – Sarah-Joy Rae (Jamajka) 3-0
Virginia Fuchs (USA) – Sulem Urbina (Meksyk) 3-0

60 KG
Mikaela Mayer (USA) – Caroline Veyre (Kanada) 3-0
Kiria Tapia (Portoryko) – Valerian Spicer (Dominikana) 2-1
Dayana Sanchez (Argentyna) – Karol Hibbert (Panama) 3-0
Victoria Torres (Meksyk) – Escarleth Ojeda (Nikaragua) 3-0

75 KG
Claressa Shields (USA) – Atheyna Bylon (Panama) 3-0
Yenebier Guillen (Dominikana) – Alma Nora Ibarra (Meksyk) 3-0
Andreia Bandeira (Brazylia) – Lucia Perez (Argentyna) 2-1
Ariane Fortin (Kanada) – Francelis Carmona (Wenezuela) 3-0

PÓŁFINAŁY [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Mandy Bujold (Kanada) – Graziele Souza (Brazylia) 3-0
Ingrid Valencia (Kolumbia) – Virginia Fuchs (USA) 3-0

60 KG
Mikaela Mayer (USA) – Kiria Tapia (Portoryko) 2-0
Victoria Torres (Meksyk) – Dayana Sanchez (Argentyna) 3-0

75 KG
Claressa Shields (USA) – Yenebier Guillen (Dominikana) 3-0
Ariane Fortin (Kanada) – Andreia Bandeira (Brazylia) 2-1