20 PIĘŚCIARZY Z AFRYKI Z KWALIFIKACJAMI OLIMPIJSKIMI DO RIO

yaounde_16

W stolicy Kamerunu, Yaounde, poznaliśmy nazwiska 20 zawodników, którzy awansowali do finału turnieju kwalifikacyjnego, czyli de facto wystąpią w sierpniu podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W tym gronie jest czterech Algierczyków, trzech Egipcjan, po dwóch pięściarzy z Kamerunu, Maroka, Mauritiusu i Namibii oraz po jednym zawodniku z Kenii, Lesotho, Nigerii, RPA i Tunezji.

Dzisiaj poznamy jeszcze 10 kolejnych nazwisk, gdyż zgodnie z regulaminem kwalifikacji, paszporty olimpijskie otrzymają także zwycięzcy walk (baraży; box-offs) o 3. miejsce.

ĆWIERĆFINAŁY [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Simplique Fotchala (Kamerun) – Zoheir Toudjine (Algieria) 3-0
Peter Mungai (Kenia) – Sulemanu Tetteh (Ghana) 3-0
Sibusiso Bandla (RPA) – Feysel Mohamed Zrgaw (Etiopia) 3-0
Matias Hamunyela (Namibia) – Imad Ahayoun (Maroko) 2-0

52 KG
Mohamed Flissi (Algieria) – Muyideen Oyakojo (Nigeria) 3-0
Mokhoto Moroke (Lesotho) – Mountasar Bouali (Tunezja) 2-1
Ronald Serugo (Uganda) – Junior Mikamou (Gabon) 3-0
Sikho Nqothole (RPA) – Annang Ampiah (Ghana) 3-0

56 KG
Abdul Wahib Omar (Ghana) – Emmanuel Ngoma (Zambia) 2-1
Suntele Inkulukeko (Lesotho) – Attanus Mugerwa (Uganda) 3-0
Mohamed Hamout (Maroko) – Ayabonga Sonjica (RPA) 3-0
Bilel M’Hamdi (Tunezja) – Fahem Hammachi (Algieria) 3-0

60 KG
Reda Benbaziz (Algieria) – Nick Okoth (Kenia) 2-1
Andrique Allisop (Seszele) – Biru Mesfin (Etiopia) 3-0
Abdel al Mahmoud (Egipt) – Kazeem Soyoye (Nigeria) 3-0
Shili Alaa (Tunezja) – Martin Klaklevi (Benin) 3-0

64 KG
Dival Malonga (Kongo) – Kagiso Bagwasi (Botswana) TKO 1
Hamza el Barbari (Maroko) – Richarno Colin (Mauritius) 3-0
Junias Jonas (Namibia) – Bahiru Badesse Girmachew (Etiopia) TKO 3
Babou Mahaman Smaila (Kamerun) – Shafick Chitou (Benin) 2-1

69 KG
Rayton Nduku Okwiri (Kenia) – Christian Abua (Nigeria) 3-0
Azumah Mohammed (Ghana) – Salif Nsangou Njikam (Kamerun) 3-0
Zohir Kadache (Algieria) – Marzoug Thameur (Tunezja) 2-1
Walid Sedik Mohamed (Egipt) – Mbachi Kaonga (Zambia) 3-0

75 KG
Andel Ngamissengue (Kongo) – Zibani Chikanda (Botswana) 3-0
Dieudonne Seyi Ntsengue (Kamerun) – Yahya Mekacheri (Tunezja) 2-1
Merven Clair (Mauritius) – Musah Rahman Lawson (Ghana) 2-1
Said Harnouf (Maroko) – Benny Muziyo (Zambia) 3-0

81 KG
Abdelhafid Benchebla (Algieria) – Jovette Jean (Seszele) WO.
Kennedy Katende (Uganda) – Umar Sadiq (Nigeria) 3-0
Luvuyo Sizani (RPA) – Humphrey Ochieng (Kenia) 3-0
Abderrahmane Salah Araby (Egipt) – Ulrich Yombo (Kamerun) 3-0

91 KG
James Kennedy St.Pierre (Mauritius) – Efetobor Apochi (Nigeria) 3-0
Kevin Kuadjovi (Togo) – David Akankolim (Ghana) TKO 1
Hassan Chagtemi (Tunezja) – Elly Ajowi (Kenia) 3-0
Chouaib Bouloudinat (Algieria) – Arnold Akani Phuzi (RPA) 3-0

+91 KG
Mohamed Arjaoui (Maroko) – Mohamed Grimes (Algieria) 3-0
Davidson Morais (Wyspy Zielonego Przylądka) – Emmanuel Sandyman (Ghana) 3-0
Aymen Trabelsi (Tunezja) – Mustafa Hafez Rezk Uosry (Egipt) 3-0
Ajagba Efe (Nigeria) – Keddy Agnes (Seszele) TKOI 1

PÓŁFINAŁY [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Simplique Fotchala (Kamerun) – Peter Mungai (Kenia) 2-1
Matias Hamunyela (Namibia) – Sibusiso Bandla (RPA) 3-0

52 KG
Mohamed Flissi (Algieria) – Mokhoto Moroke (Lesotho) 3-0
Sikho Nqothole (RPA) – Ronald Serugo (Uganda) 3-0

56 KG
Suntele Inkulukeko (Lesotho) – Abdul Wahib Omar (Ghana) 2-1
Bilel M’Hamdi (Tunezja) – Mohamed Hamout (Maroko) 2-1

60 KG
Reda Benbaziz (Algieria) – Andrique Allisop (Seszele) 3-0
Abdel al Mahmoud (Egipt) – Shili Alaa (Tunezja) 1 TKO (kontuzja)

64 KG
Hamza el Barbari (Maroko) – Dival Malonga (Kongo) 3-0
Junias Jonas (Namibia) – Babou Mahaman Smaila (Kamerun) 3-0

69 KG
Rayton Nduku Okwiri (Kenia) – Azumah Mohammed (Ghana) 3-0
Walid Sedik Mohamed (Egipt) – Zohir Kadache (Algieria) 3-0

75 KG
Dieudonne Seyi Ntsengue (Kamerun) – Andel Ngamissengue (Kongo) 3-0
Merven Clair (Mauritius) – Said Harnouf (Maroko) 3-0

81 KG
Abdelhafid Benchebla (Algieria) – Kennedy Katende (Uganda) 3-0
Abderrahmane Salah Araby (Egipt) – Luvuyo Sizani (RPA) 3-0

91 KG
James Kennedy St.Pierre (Mauritius) – Kevin Kuadjovi (Togo) 2-1
Chouaib Bouloudinat (Algieria) – Hassan Chagtemi (Tunezja) 2-1

+91 KG
Mohamed Arjaoui (Maroko) – Davidson Morais (Wyspy Zielonego Przylądka) 3-0
Ajagba Efe (Nigeria) – Aymen Trabelsi (Tunezja) KO 2