ZNAMY FINALISTÓW TURNIEJU KWALIFIKACYJNEGO DO IO DLA OBU AMERYK

savon_abdullayev1

Wczoraj w Buenos Aires o kwalifikacje olimpijskie walczyły nie tylko kobiety, ale także zawodnicy z obu Ameryk. Pojedynki półfinałowe wyłoniły 20 pięściarzy, którzy mogą być już spokojni o występ w Igrzyskach w Rio de Janeiro. W tym gronie jest czterech zawodników z Wenezueli, po trzech z Argentyny, Kuby i USA, po jednym z Dominikany, Ekwadoru, Hondurasu, Kanady, Kolumbii, Meksyku oraz Trynidadu i Tobago.

Zwracają uwagę ćwierćfinałowe i półfinałowe porażki znanych z walk w lidze WSB Wenezuelczyków Joela Finola (52 kg), Jose Diaza (56 kg) i Joana Gonzaleza (75 kg), czy innych zawodników z ligi oraz wersji AIBA Pro Boxing, którzy najpewniej staną w Sofii do walki w kwalifikacji ostatniej szansy. Mam tu na myśli m.in.: Carlosa Quipo (Ekwador, 49 kg), Leandro Blanca (Argentyna 49 kg), Briana Gonzaleza (Meksyk, 60 kg), Marlona Delgado (Ekwador, 75 kg), Marcos Escudero (Argentyna, 81 kg), czy Cam Awesome (USA, +91 kg).

Faworyci nie mieli lekko, co widać było na przykładzie choćby Erislandy Savona (91 kg) z Kuby, który męczył się niemiłosiernie w ćwierćfinale z Ekwadorczykiem Julio Castillo, by wygrać ale niejednogłośnie na punkty. Niewiele lepiej było w półfinale, gdzie zdaniem wszystkich sędziów pokonał Brazylijczyka Juana Nogueirę.

ĆWIERĆFINAŁY [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Yubergen Martinez (Kolumbia) – Carlos Quipo (Ekwador) 2-1
Victor Santillan (Dominikana) – Kevin Arias (Nikaragua) 3-0
Nico Hernandez (USA) – Angelino Cordova (Wenezuela) 3-0
Leandro Blanc (Argentyna) – Yankiel Rivera (Portoryko) 3-0

52 KG
Ceiber Avila (Kolumbia) – Eddy Valenzuela (Gwatemala) 3-0
Fernando Martinez (Argentyna) – Anthony Joseph (Trynidad i Tobago) 3-0
David Jimenez (Kostaryka) – Thomas Blumenfeld (Kanada) 2-1
Leonel de los Santos (Dominikana) – Joel Finol (Wenezuela) 2-1

56 KG
Alberto Melian (Argentyna) – Sergio Chirino (Meksyk) 3-0
Carlos Caraballo (Portoryko) – Juan Reyes (Gwatemala) 2-1
Shakur Stevenson (USA) – Mathias Bagnado (Urugwaj) KO 1
Jose Diaz (Wenezuela) – Kenny Lally (Kanada) 3-0

60 KG
Luis Cabrera (Wenezuela) – Michael Alexander (Trynidad i Tobago) WO.
David Gauthier (Kanada) – Jaime Munoz (Panama) 2-1
Teofimo Lopez (Honduras) – Brian Gonzalez (Meksyk) 3-0
Ignacio Perrin (Argentyna) – Elvis Severino (Dominikana) 3-0

64 KG
Artur Biarslanov (Kanada) – Danielito Zorrilla (Portoryko) 2-1
Carlos Tovar (Gwatemala) – Julio Garin (Nikaragua) 3-0
Gary Russell (USA) – Miguel Ferrin (Ekwador) 3-0
Luis Arcon (Wenezuela) – Rashield Williams (Bahama) 3-0

69 KG
Rosniel Iglesias (Kuba) – Paul Kroll (USA) 3-0
Alberto Palmeta (Argentyna) – Daniel Munoz (Chile) 3-0
Lester Martinez (Gwatemala) – Jose Roman (Portoryko) 3-0
Gabriel Maestre (Wenezuela) – Justiniano Mina (Ekwador) 3-0

75 KG
Marlon Delgado (Ekwador) – Luis Rodriguez (Portoryko) 3-0
Misael Rodriguez (Meksyk) – Luis Hernandez (Panama) 3-0
Jorge Luis Vivas (Kolumbia) – Jason Ramirez (Kostaryka) TKO 3
Charles Conwell (USA) – Joan Gonzalez (Wenezuela) 3-0

81 KG
Albert Ramirez (Wenezuela) – Julio Alamos (Chile) 3-0
Jonathan Esquivel (USA) – Marcos Escudero (Argentyna) TKO 3
Carlos Mina (Ekwador) – Petru Bulun (Kanada) 3-0
Juan Carrillo (Kolumbia) – Rogelio Romero (Meksyk) 3-0

91 KG
Erislandy Savon (Kuba) – Julio Castillo (Ekwador) 2-1
Juan Nogueira (Brazylia) – Sony Junior Arnaud (Haiti) 3-0
Cam Awesome (USA) – Samir el-Mais (Kanada) 3-0
Yamil Peralta (Argentyna) – Deivis Julio (Kolumbia) 3-0

+91 KG
Nigel Paul (Trynidad i Tobago) – Edgar Munoz (Wenezuela) 3-0
Kevin Espindola (Argentyna) – Elvis Garcia (Meksyk) 3-0
Clayton Laurent (Wyspy Dziewicze) – Aaron Huggins (Kanada) 3-0
Leinier Perot (Kuba) – Rafael Lima (Brazylia) 3-0

PÓŁFINAŁY [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Yubergen Martinez (Kolumbia) – Victor Santillan (Dominikana) 3-0
Nico Hernandez (USA) – Leandro Blanc (Argentyna) 3-0

52 KG
Fernando Martinez (Argentyna) – Ceiber Avila (Kolumbia) 3-0
Leonel de los Santos (Dominikana) – David Jimenez (Kostaryka) 2-1

56 KG
Alberto Melian (Argentyna) – Carlos Caraballo (Portoryko) 3-0
Shakur Stevenson (USA) – Jose Diaz (Wenezuela) 3-0

60 KG
Luis Cabrera (Wenezuela) – David Gauthier (Kanada) TKO 2 (kontuzja)
Teofimo Lopez (Honduras) – Ignacio Perrin (Argentyna) 3-0

64 KG
Artur Biarslanov (Kanada) – Carlos Tovar (Gwatemala) 3-0
Luis Arcon (Wenezuela) – Gary Russell (USA) 3-0

69 KG
Rosniel Iglesias (Kuba) – Alberto Palmeta (Argentyna) 3-0
Gabriel Maestre (Wenezuela) – Lester Martinez (Gwatemala) 2-1

75 KG
Misael Rodriguez (Meksyk) – Marlon Delgado (Ekwador) 3-0
Charles Conwell (USA) – Jorge Luis Vivas (Kolumbia) 3-0

81 KG
Albert Ramirez (Wenezuela) – Jonathan Esquivel (USA) 3-0
Carlos Mina (Ekwador) – Juan Carrillo (Kolumbia) 3-0

91 KG
Erislandy Savon (Kuba) – Juan Nogueira (Brazylia) 3-0
Yamil Peralta (Argentyna) – Cam Awesome (USA) 3-0

+91 KG
Nigel Paul (Trynidad i Tobago) – Kevin Espindola (Argentyna) 3-0
Leinier Perot (Kuba) – Clayton Laurent (Wyspy Dziewicze) 3-0